Illegale buitenlandse werkers krijgen geenalgemeen pardon' /weriue Schouwen-Duiveland krijgt éénbestellingssysteem P.T.T. Perzische tapijten IKSMURhNT Kamerlid Dankert: aanbod van anderhalf miljoen Tuinman Woninginrichting DE ZEERIKZEESCHE COURANT Belgische militairen krijgen verlof voor bietenoogst AUTOVERHUUR bent Tweede Kamer LAATSTE NIEUWS 1 SLAAPKAMERSHOW I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 18 oktober 1974 131ste jaargang Nr. 21575 WAARIN OPGENOMEN V (1797 - 1889) REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 17,00; per jaar 65,00. Losse nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 26 cent per losse mm: „Succesjes" (max. 4 regels) 3,00. Vraagt onze contractprijzenI De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. In dit nummer Kunst en Eeriveer naar Delta-ziekenhuis In een discussie met Pierre Fran cois, de algemeen-secretaris van Dassault, bevestigde Dankert dat het voorstel hem niet door Francois was gedaan. „Maar Botterman was voor mij Dassault", aldus de PvdA-er. „Op 23 augustus hebben we elkaar ontmoet. U was in Nederland en u ging even weg. Daarna heeft meneer Botterman gevraagd, meneer Dan kert, nu is het moment om anderhalf miljoen aan meneer Francois te gaan vragen," zo zei Dankert. Dealer: ISTA - Oosterland Tel. f01114) 1495 BRUSSEL, 17-10. Dc Belgische mi nister van defensie. Van den Boay- nants, heeft donderdag, na overleg met zijn collega van landbouw, Lavens, besloten een „spoedvcrlof" van 10 dagen tc geven aan alle in werkelijke denst zijnde landbouwers en landarbeiders. Die dienstplichti gen kunnen thuis gaan helpen bij dc suikerbietenoogst. Met die oogst zijn de Belgische boeren in moeilijkheden gekomen omdat dc regens van de laatste weken het land onbegaanbaar maakten. nieuwe Opel Kadelt Inlichtingen: AUTOBEDRIJF AKKERDAAS B.V. Kloosterweg 2 Noordgouwe (01112) 347 Advertentie Nieuwe collectie mooie oude tapijtjes in de kleinere maten Hamadan Balutch Shiraz Kirman Tabriz Kaskai Komt u eens kijken! deurloo TAPIJTSERVICE CENTER I ouit-..li wnmmumna DEN HAAG, 17-10. De regering blijft er bij dat er geen generaal pardon kan komen voor illegaal in Ne derland verblijvende buitenlandse werknemers. Dit heeft staatssecretaris Glastra vail Loon van justitie donderdagavond in de Tweede Kamer gezegd tijdens liet voorgezette debat over de regeringsnota buiten landse werknemers. Een generaal pardon is aanvankelijk wel overwogen, maar de regering wil er toch niet toe overgaan. „De aankondiging van een generaal pardon zal de stroom illegalen vergroten. Het verlenen van een pardon zou voor de toe komst verwachtingen wekken inzake een nieuw generaal pardon", aldus de bewindsman. „De maatregel zou ook niet te billijken zijn tegenover degenen, die nu en later wachten op toelating in Nederland via de legale weg". De staatssecretaris meende, dat een goede controle van werkgevers op illegale tewerkstelling tot gevolg zal hebben een vermindering van de stroom illegale werknemers. „De aantrekkingskracht om zonder ver gunning hierheen te komen zal dan minder worden". maken van maatregelen op grond van de vreemdelingenwet. „Die in- struktie is juist bedoeld om te voor komen, dat maatregelen genomen worden, en niet om bepaalde maat regelen in te leiden". Advertentie aïsu N Bij het uitwijzen van illegale bui tenlanders zal een geïndividualiseerd en humanitair beleid gevoerd wor den. „De hardheid wordt weggeno men", zei mr. Glastra van Loon. Conflicten Het jaarlijkse wildseizoen is losgebroken. Kom nü naar Avenue. U hebt er 9 wild- menu's voor 't kiezen. Eend, fazant, patrijs, haas en ree, voor elckwatwilds. P.S.Voornlet- wildliefhebbers is er ook genoeg om wild op te zijn. Laone32, Renesse. Tel. (01116) 1637 DEN HAAG, 17-10. De vertegen woordiger van het Franse exportbu reau voor vliegtuigmateriaal in Ne derland. ir. Botterman heeft de suggestie aan het PvdA-kame*lid Dankert om anderhalf mijoen gulden van de Franse vliegtuigfabriek Das sault te vragen op 23 augustus ge daan. De heer Dankert verklaarde dit donderdag in de tv-actualiteiten- rubriek Achter het Nieuws. ZIERIKZEE. Aan „De Val" ging weer een woonwagen in vlammen op. De brandweer bluste het vehi kel. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 16 pagina's Tot het onmogelijke is nie mand verplicht. Bietentelers Volgend jaar 1 miljoen ton suiker tekort BRUSSEL, 18-10. De Europese Ge meenschap zal volgend jaar waar schijnlijk een mijoen ton suiker moe ten invoeren. Dat is de mening van de voorzitter van de Internationale Federatie van Europese Suikerbie tentelers, dc Fransman Cayre. De oogst van vorig jaar was al niet schitterend en de vooruitzichten voor deze oogst zijn nog minder. De opbrengst ervan wordt geraamd op 8.7 miljoen ton en dat is 800.000 ton minder dan vorig jaar, aldus Cayre. De Franse voorman van de Euro pese bietentelers verklaarde dat op een persconferentie in Brussel, op het moment dat de Europese Com missie de laatste hand legt aan een „suikerdosser", dat deze week in Luxemburg in de Europese Land bouwraad behandeld wordt. De suikerproduktie in de gemeenschap moet eerder gestimuleerd worden worden dan dat producenten en sui- keiTabrikanten restricties worden opgelegd, aldus Cayre. Kousenfabriek in Zeeuws-Vlaanderen dicht KAPELLEBRUG, 18-10. Dc Zeeuwsvlaamse kousenfabriek Ver- breijtweijn uit Kapellebrug gaat per 1 januari 1975 sluiten. De 31 werk ne mers - voor het merendeel Belgische vrouwen - komen op straat te staan. Met de vakbonden is een afvloeiings regeling overeengekomen. Verbreijt-Weijn vervaardigde kou sen voor de Nederlandse en Belgi sche markt. Door de grote invoer van goedkope sokken uit OostEuropa zijn al eerder sokken- en textielin dustrieën in Zeeuws-Vlaanderen in moeilijkheden geraakt. Op donderdag 24 okf, vrijdag 25 okt, en zaterdag 26 okt. a.s. ÏÏIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIÏÏ I in Concordia Zierikzee BRUSSEL. Donderdag in alle vroegte hebben drie mannen een overval gepleegd op een juweliers zaak in het Belgische Dendermonde waarbij ze voor ongeveer f 35.000 aan juwelen buitmaakten. HELSINKI. Hef is misschien maar goed, dat het rendier op de foto het bord met de jager, niet be grijpt. In Finland is het jachtseizoen op rendieren geopend. Dit jaar zijn er meer jachtvergunningen dan ooit uitgereikt wegens het toegenomen aantal rendieren. Van Dassault iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiii Grote Het ligt niet in de bedoeling van de staatssecretaris buitenlandse werknemers uit het land te zetten als zij betrokken zijn bij werksta kingen en/of conflicten over huis vesting en voeding. Hij heeft daar om de hoofden van de plaatselijke politie geïnstrueerd dat zij zich met hem moeten verstaan als zij jegens werkstakers gebruik zouden willen Regio als laatste Advertentie Door de opkomst van andere kom- municatiemiddelen (telex, telefoon, telegraaf) is de frequentie van het postbestellen uiteraard minder nood zakelijk geworden. Kwam b.v. in 1910 de postbode nog zes of zeven maal per dag langs, men zou het zich in deze tijd niet meer voor kunnen stellen. Maar tussen zes of eenmaal bezorgen zit natuurlijk heel wat ver schil. Al sinds enkele jaren wordt het nut van een tweede postbestelling per dag als zeer dubieus beschouwd, vooral gezien de inhoud van deze post, die hoofdzakelijk uit drukwerk bestaat. Door de stijging van lonen en kosten en vooral ook door de in flatie was men bij de PTT genood zaakt flike besparingen door te voe ren. Een maatregel, die zeer kostenbe sparend werkt en aan de andere kant weinig afbraak zal doen aan dc service, was volgens de PTT het af schaffen van dc tweede postbestel ling. In een toelichting van de heer H. M. van der Post, hoofd van de poste rijen op Schouwen-Duiveland, komt tot uiting dat er door de invoerings commissie van het E.B.S. (eenbestel- lingssysteem) heel wat werk is ver richt om te voorkomen, dat er ten gevolge van deze nieuwe jrpgeling ontslgen moesten vallen. Men heeft het personeelsbestand in de loop dei- tijd zo laag mogelijk gehouden, om de nu vrijgekomen werktijd goed op te kunnen vangen. (Vervolg op pag. 5) ZIERIKZEE, 17-10. Degenen (lie de komende week tevergeefs op de tweede postbestelling wachten, be hoeven niet verbaasd te zijn. Op 21 oktober wordt nl. op Schouwen-Duiveland - het laatste gebied inliet post- distrikt Zeeland/n.w. Brabant - het één-bestelling- systeem ingevoerd. Een nieuwe werkwijze van de PTT, die gedurende een half jaar door een speciale in voe ringscommissie grondig werd bestudeerd. Betekent deze ene postbestelling per dag een achteruitgang in de postale service? Een ruime toelichting hieromtrent werd gegeven op een donderdagmiddag gehouden persconferentie in het „Huis van Nassau" te Zierikzee, door dc heren: C. S. Vis, directeur van het postdistrict Middelburg, H. M. van der Post, hoofd van de postergen op Schouwen-Duiveland, W. A. dc Vos, hoofd van de organisatie van het eenbestellingsysteem, en T. B. Meyer, perskon- taktambtcnaar van het postdistrict Middelburg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 1