Besprekingen van Kissinger ,zeer nuttig en belangwekkend' Kerkwervenaar Jan Stouten Nederlands kampioen ploegen President Ford minder populair Uittreden EEG door Engeland zou ramp zijn Bomexplosie in Tokio TOENEMEND GEWELD IN N00RD-IERLAND Om regio-hengelkampioenschap DE ZIERIKZEESCHE COURANT Nieuw rapport club van Rome LAATSTE NIEUWS k Ik klaagde dat ik geen schoe- nen had, tot ik iemand ont- J moette die geen voeten had. REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 17,00; per jaar 65,00. Losse nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 26 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,00. Vraagt onze contractprijzenI De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W In dit nummer: ZIERIKZEESCHE Maandag 14 oktober 1974 131ste jaargang Nr. 21572 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De toestand in het Midden-Oosten CAIRO. 14-10. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, dr. Henry Kissinger, is zondagavond om streeks middernacht in Cairo aangekomen. Onmiddel lijk na aankomst had hij een gesprek met zijn Egyp tische collega, Ismail Fahmi, die heden-maandag naar Moskou vertrekt. Minister Kissinger werd heden- maandagmorgen om 8.00 uur onze tijd door president Sadat ontvangen. Omstreeks half elf reisde hij door naar Damascus. Minister Kissinger zei bü aan komst in Cairo dat de gesprekken die hij tot dusver tijdens zijn reis door het Midden-Oosten had gevoerd „zeer nuttig en zeer belangwekkend" waren geweest. Zijn Saoedische collega, Omar Sakkaf, verklaarde kort voor Kis singers vertrek uit Riaad: „mijn be sprekingen met de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken hebben mij ervan overtuigd dat wij op de goede weg zijn voor het ves tigen van een rechtvaardige en duur zame vrede in het Midden-Oosten, die een terugtrekking door Israël uit alle in 1967 bezette Arabische gebie den en een herstel van de wettige rechten van het Palestijnse volk in houdt". Oliepolitiek Tijdens een gesprek van anderhalf NEW YORK, 13-10. De populari teit van de Amerikaanse president Gerald Ford is sinds hij op 9 augus tus zijn entree in het Witte Huis maakte aanzienlijk gedaald. Dit blijkt uit een opinie-onderzoek dat het Gallup-instituut eind vorige maand heeft ingesteld en waarvan de resultaten zaterdag werden ge publiceerd. uur dat dr. Kissinger met koning Feisal heeft gehad, heeft hij naar hij in Cairo zei de overtuiging gekregen dat Saoedi-Arabië een constructieve oliepolitiek zal volgen en zal bijdra gen aan de gezamenlijke inspanning de olieprijzen op de wereldmarkt te verlagen. Minister Sakkaf heeft de andere olieproducerende landen op geroepen het voorbeeld van zijn land te volgen en zich bewust te worden van hun verantwoordelijkheid bij het oplossen van de wereldenergie crisis. Een van de funktionarissen uit het gevolg van dr. Kissinger heeft te genover journalisten verklaard dat hoewel koning Feisal persoonlek voor een verlaging van de olieprijzen is van Saoedi-Arabië toch niet mag worden verwacht dat het eenzijdig hiertoe zal overgaan. Saoedi-Arabië heeft de andere OPEC-landen vergeefs trachten over te halen de olieprijzen te verlagen. Daarom is er in de nabije toekomst geen enkele prijsverlaging te ver wachten, aldus deze Amerikaanse funktionaris. Zondagavond is in Cairo ook de Amerikaanse onder-minister van buitenlandse zaken, Joseph Sisco, ge arriveerd. Hij kwam uit Amman, waar hij besprekingen heeft gevoerd met koning Hoessein en de Jordaan se premier, Zeid Rifai. Het feit dat dr. Kissinger niet persoonlijk naar Jordanië is gekomen om koning Hoessein verslag uit te brengen van zij besprekingen met de Israëlische leiders, maar dit heeft overgelaten aan Sisco wijst er volgens waarne mers in Amman op dat de Ameri kaanse minister een terugtrekking van het front langs de Jordaan niet als een van de hoofdpunten op zijn agenda van zijn huidige reis door het Midden-Oosten heeft staan. Van der Stoel: ARNHEM, 12-10. Minister Van der Stoel van buitenlandse zaken heeft goede hoop dat de nieuwe Labour- regering van premier Wilson de ban den met de EEG niet zal verbreken. „Het zal een ramp worden als En geland de EEG verlaat", aldus de minister op een bijeenkomst in Arn hem voor leden van de PvdA in het gewest Gelderland. Hij voegde eraan toe dat Engeland geen speciale positie kan innemen. Het land zal de lusten en lasten van de EEG moeten delen, aldus de heer Van der Stoel. TOKIO, 14-10. In het hoofdkan toor van het Mitsoei-concern in To kio is maandagmorgen een bom ge ëxplodeerd. Er zijn 16 gewonden. Twee maanden geleden werd een bomaanslag gepleegd op een ander kantoorgebouw van het concern. Er werden toen acht mensen gedood en 287 gewond. BERLIJN, 14-10. In West-Berlyn begint vandaag (maandag) de jaar vergadering van de „club van Rome" Meer dan 700 wetenschapsmensen industriëlen en bankiers zullen zich buigen over een nieuw rapport dat deze groep heeft gewijd aan de grote problemen die de wereldeconomie bedreigen. Prinses Beatrix nam f 125.000 in ontvangst HILVERSUM, 12-10. Prinses Bea trix, beschermvrouwe van het Prin ses Beatrixfonds, heeft zaterdagmid dag 125.000 gulden in ontvangst ge nomen op het Hilversumse sport park. Ze toonde zich erg verheugd met dit bedrag, de opbrengst van de landelijke Zwaluwen Jeugdaktie die ten bate van het gehandicapte kind gehouden is. BELFAST, 13-10. Het afgelopen weekeinde zijn in Noord-Ierland drie mensen doodgeschoten. Het waren allen rooms-katholieken. De Noord- ierse politie spreekt over de bloedig ste periode sinds 1972. Er zijn in Ulster in vier weken tijd nu vijftien moorden gepleegd. In de meeste gevallen waren de slachtof fers roomskatholieken. Een tot dus ver nog onbekende groep, die zich de „Protestantse Strijdmacht' noemt, heeft de verantwoordelijkheid voor deze moorden opgeëist. Volgens de politie zijn er echter nog meer ter reurgroepen aan het werk. Weelteindeverkeer eist zestien mensenlevens DE HAAG, 14-10. In het afgelo- pen weekeinde z(jn in totaal zestien mensen bü verkeersongelukken in verschillende delen van het land om het leven gekomen. Roofoverval in Colijnsplaat - daders gepakt COLIJNSPLAAT, 13-10. De politie van Colijnsplaat (Z.) heeft zondag morgen twee Belgische mannen aangehouden, die ervan worden ver dacht een 11-jarige dronken man te hebben beroofd in Colijnsplaat. Twee broers, die getuige waren van de beroving, konden de politie een duidelijk signalement van de daders geven. De twee mannen, de 21-ja- rige F. B. uit Brussel en de 20-jarige S. de P. uit Ruisbroek hebben een gedeeltelijke bekentenis afgelegd. Ze worden heden (maandag) aan de officier van justitie vooi*geleid. Het geweld in Ulster, waarbij pro testanten, rooms-katholieken en Britse militairen zijn betrokken, heeft sinds augustus 1969 nu 1087 mensenlevens geëist. Moeilijkheden op Katendrecht ROTTERDAM, 14-10. Zondagavond zijn opnieuw moeilijkheden ont staan in de wijk Katendrecht, in Rot terdam. Een nog onbekend aantal bewoners uit deze buurt, hebben de ruiten ingegooid van enkele bordelen Al geruime tijd zit het de plaatse lijke bevolking dwars, dat de prosti tutie zich hier ongestoord kan uit breiden, zonder dat de overheid hieraan iets doet. Onlangs heeft de gemeente enkele bordelen laten sluiten, maar de hin der die de bevolking van de px*osti- tutie ondervindt is nog steeds teveel. UTRECHT. Een inwoner van Utrecht heeft zaterdag van kinderen een doos medicijnen afgenomen die zij uit een open afvalcontainer had den gehaald. De medicijnen bleken afkomstig va nde fa. Tjaden en Co, tandtechnici. In het Academisch zie kenhuis werd vastgesteld, dat ze een licht verdovende werking hebben. Uitslaande brand bij Shell-Pernis ROTTERDAM, 14-10. In de rub berfabriek van Shell Needrland che mie aan de 2e petroleumhaven in Pernis is heden (maandag) ochtend een uitslaande brand uitgebroken. Omwonenden verklaarden een ex plosie te hebben gehoord, waardoor de huizen aan het trileln gebracht werden. De brandweer heetf mid den-alarm gegeven. Deze kombinatie: Jan Stouten - traktor en ploeg, was goed voor het natio naal kampioenschap éénscharige jventelploegen 1974. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) LELYSTAD, 11-10. De Nederlandse kampioen ploe gen woont op Schouwen-Duiveland. Het is de jeugdige lieer Jan Stouten te Kerkwerve, die op de te Lelystad gehouden plocgkanipioenscliappen in de kategorie één scharige wentelploegcn beslag wist te leggen op de nationale titel. De heer Stouten was In gezelschap van dc heer Joh. Hoogenboom tc Noordwelle, die - ondanks een handicap - in de categorie twce-scharigc wentelploegcn nog een acceptabel resultaat behaalde. Aa dc kampioenschappen te Lelystad werd deelgenomen door een groot aantal uitverkorenen (72), die - via behaalde resultaten in regionale en provinciale wedstrijden - mochten strijden om de hoogste eer. De omstandigheden wat betreft de grondgesteldheid en de weersom standigheden waren goed en dal gold ook voor de publieke belangstelling. Er werd in drie kategoriën gestre den, t.w.: rondgaande ploegen, twee- scharige wentelploegen en éénscha rige wentelploegen. De eerste dag werd een voorselektie gehouden. Van de genoemde 72 deelnemers vielen er 32 af. De beide Schouwse vertegen woordigers leverden goede prestaties, zodat, op de tweede dag, de finale de beslissing moest brengen.. Gegeven de omstandigheden behaalde de heer Hoogenboom een goed resultaat. Hij had de moeilijkheid van een geleen de traktor, waarvan bovendien de hefinrichting niet goed funktioneer- de. De heer Jan Stouten echter be haalde - als gemeld - in zijn katego rie het hoogste aantal punten en mag zich sindsdien kampioen ploegen 1974 van Nederland noemen. Dit succes is een felicitatie waard. Het is een fraaie prestatie, waarop met name ook agrarisch Schouwen-Duiveland trots mag zijn. (J. H. Z.). 15 okt. Zon op 7.04, onder 17.47 Maan op 7.05, onder 17.20 Nieuwe maan: 15 okt. (13.25) HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 15 okt. 2.47 14.58 8.10 20.36 Springtij: 17 okt. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 14-10. Het K.N.M.I. meldt: In de drukverdeling boven het vaste land van Europa komt dinsdag geen noemenswaardige verandering. Een rug van hoge luchtdruk, die zich maandag van midden-Engeland naar Finland uitstrekte, zal langzaam naar het zuiden trekken en morgen boven onze omgeving aankomen. De bewolking, die maandag van het oos ten uit binnendreef zal dan weer breken. Het blijft op de meeste plaatsen droog. In het algemeen zal er weinig wind zijn. Dit was ook het geval in de nacht van zondag op maandag. De temperaturen in Ne derland daalden op veel plaatsen tot beneden het vriespunt. Op de vlieg basis Soesterberg werd een minimum temperatuur van min 3 graden ge meten. ZIERIKZEE. De Z.V.U. opende het winterseizoen in de Concertzaal te Zierikzee met een uitvoering van de operette „Grafin Mariza", gebracht door de Hoofdstad Operette. Fotou een drietal charmante danseressen uit het ballet. Men zie ook elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Verwachting tot dinsdagavond: Rustig- weer Op de meeste plaatsen droog met wolkenvelden maar ook perioden met zon; weinig wind met in de nacht en ochtend hier en daar mist; minimumtemperaturen van 4 tot min 1 graden, maxima morgen circa 9 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 5 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 11 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN Dit nummer bestaat uit 6 pagina's

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 1