HET LAATSTE HOUVAST s Tinoccfuo Spaans-Marokkaans wapengekletter om laatste kolonie in Afrika BLIK DOOR HET WERELD Stammenoorlog op Nieuw-Guinea VENSTER In België was het ook nat E.E.G.-hulp aan Afrika Beluistering Hilversum I en II blijft teruglopen Levenslang wegens euthanasie „Flitsen" uit het buitenhuid Treinkaartjes voor zwaluwen „Argenta" Super Lux: de lamp met 30% meer licht op tafel Wat biedt de BEELDBUIS 9 Verton's Schoenen Holty" n|pde Na Porlugals aftocht is er nog één koloniale mogendheid in Afrika ver tegenwoordigd: Spanje, dat al sinds jaar en dag een stuk Sahara bezit waarop Marokko aanspraak maakt. En hoewel de Spanjaarden in het geheel niet verbeten zijn om hun Spaanse Sahara te behouden, lijken de moeilijkheden die zij maken vol doende om zelfs een nogal merk waardig laat koloniaal oorlogje tot gevolg te hebben. Tot dusver heeft Madrid de wrijving om dit gebied voor de eigen bevolking verzwegen, zodat de Spanjaarden wel zullen op kijken van de berichten dat de troe pen in de kolonie grootscheeps ver sterkt worden. De enige vijand die deze troepen zouden hebben zijn de legers van de Marokkaanse koning Hassan, die van zijn kant eveneens bedekte vij andigheden naar het hoofd van zijn „Spaanse vriendenwerpt. H\j geeft te kennen dat het internationaal ge rechtshof in Den Haag eigenlijk maar een uitspraak moet doen over de zaak, waarbij hij meent aan het langste eind te trekken door de his torische banden van dit gebied met zijn koninkrijk. De Spanjaarden daarentegen werpen hier tegen op dat ze het principe van de zelfbe schikking willen toepassen, iets waarvoor toch in de VN zo vaak ly rische vertogen, worden gehouden. Het lijkt van beide zijden zo'n wed ijver in nobele bedoelingen dat het vreemd lijkt dat ze er elkaar voor in de haren dreigen te vliegen. De reden hiervoor is dat de Spaanse Sahara een groot fosfaat producent is en de produktie in de komende jaren nog aanzienlijk kan opvoeren. Als grondstof voor kunst mest en andere takken van de che mische industrie is deze produktie een rijke bron van inkomsten, ui teraard vooral voor de exploitatie maatschappijen waarin nogal wat Spaans kapitaal zit. En Madrid ziet meer veiligheid voor dit kapitaal in een kleine onafhankelijke staat dan in een provincie van Marokko of van Mauretanië, een tweede gegadigde voor tenminste het zuidelijkste deel en dit vooral omdat er verwachtin gen zijn dat hier olie in de grond zit. Zelfbeschikkingsrecht Een onafhankelijk „Sahara" dat aangewezen is op hulp van de vroe gere koloniale heerser zal bijvoor beeld minder makkelijk tot nationa lisering overgaan dan Koning Has san. Vandaar de Spaanse voorliefde voor het zelfbeschikkingsrecht al zou dit uiteraard ook inhouden dal de bevolking zich mag uitspreken voor een aansluiting bij Marokko. PORT MORESBY, 7-10. Op het onder Australisch bestuur staande Papoea-Nieuw Guinea is een strijd tussen naar schatting 12.000 stamle den ontbrand. Naar een woordvoerder van de politie in de hoofdstad Port Mores by zondag heeft meegedeeld, is men er in geslaagd in Naragaima, op 400 kilometer ten zuidwesten van Port Moresby, de strijdende krijgers te scheiden, maar elders braken nieu we gevechten uit. De strijd die eigenlijk al enige ja ren duurt, gaat tussen enerzijds de Yure-, Dom- en Brandi-stammen en anderzijds de Noauru-stam. Dat dit zal gebeuren is echter niet zo waarschijnlijk want in deze uit loper naar de Atlantische Oceaan van het Arabisch sprekend deel van de wereld, zijn de linkse ideeën zoals die bijvoorbeeld leven in Algerië po pulairder dan het koningschap zoals dit in Marokko bestaat. Algerië, dat zelf ook een klein stukje grens met de Spaanse Sahara heeft, zou daar om vooral Mauretanië in zijn aan spraken willen steunen. En uit het overige Arabische gebied, waar de koning bepaald weinig in tel is als representant van het verouderde ko ningsschap, hoeft Marokko ook niet veel steun te verwachten: die zien liever geen uitbreiding van het feo daal geregeerde Arabische gebied. Daarom is voorlopig de militaire ophef over het gebied weinig meer dan een zet in het diplomatieke spel dat om de Spaanse Sahara wordt ge speeld en waarbij met de bevolking zelf niet veel rekening wordt gehou den. Maar het kan makkelijk ernst worden als Koning Hassan tot de overtuiging komt dat hij alleen door zijn troepen er heen te sturen zijn aanspraken op dit landje kan ver werkelijken. BRUSSEL, 7-10. Dc afgelopen septembermaand is in België de nat ste geweest die men sinds 1833 (het jaar waarin met meteorologische waarnemingen werd begonnen) ge kend heeft. Dat bl\jkt uit het recente overzicht van het weerkundig insti tuut te Ukkel. De eerste herfstmaand was dit jaar koud, somber, winderig, maar bovenal regenachtig. In Ukkel werd 142,5 mm neerslag gemeten en dat overtrof het record van de maand september van 1957. Elke vier van de vijf dagen in sep tember heeft het, volgens Ukkel, ge regend. Ook kwam er veel onweer voor. September was de meest on- weersachtige septembermaand van de afgelopen veertig jaar. De gemid delde windsnelheid bereikte een waarde die in de loop van de laat ste veertig jaar alleen in september 1935 werd overtroffen. BRUSSEL, 5-10. De Europese Commissie, het „dagelijks bestuur" van de Europese gemeenschappen heeft besloten ruim 38 miljoen gul den ter beschikking te stellen voor hulp aan Senegal, Ivoorkust, Togon en Boeroendi. Dit geld komt uit het derde Euro pees ontwikkelingsfonds en het wordt iter beschikking gesteld in de vorm van giften. In de republiek Senegal zullen ér lagere scholen van gebouwd wor den, in de republiek Ivoorkust wordt het geld gebruikt voor de bouw en inrichting van een streek ziekenhuis, in de republiek Togo worden er palmaanplantingen mee aangelegd en in de republiek Boe roendi wordt het geld gebruikt voor een irrigatieprojekt. HILVERSUM, 7-10. Dc beluiste ring van de zenders Hilversum I enll is de laatste jaren vrjj belangrijk te ruggelopen. Vier jaar geleden werd overdag nog door gemiddeld 9,9 procent van de Nederlanders van 12 jaar en ouder (bijna een miljoen mensen) naar Hil versum I en II geluisterd, maar dit jaar is de luisterdichtheid al gedaald tot 6,3 procent ofwel 630,000 luiste raars. De meeste mensen zijn „over gestapt" naar Hilversum III en de zeezenders. De beluistering van de lichte muziekzenders steeg dan ook van 12,4 procent in 1970 naar 16,8 procent in het seizoen 1973-1974. Een en ander blijkt uit de luister- dichtheidsmetingen van de N.O.S. in het tweede kwartaal van dit jaar. LONDEN, 8-10. Een rechtbank in de Schotse stad Edinburgh heeft maahdag een 34-jarige verpleegster tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld omdat ze een 80-jarige vrouw een voortijdige dood had be zorgd door het toedienen van oen dodelijke dosis Insuline. De ver pleegster was werkzaam op de zie kenafdeling van een bejaardenhuis in Glasgow. Tijdens het proces, dat twee weken duurde, stelde zij onschuldig te zijn. Ze verzekerde de rechter dat eutha nasie - het pijnloos doden van onge neeslijke zieken - volledig degen haar principes is. ADDIS ABEBA. De militaire machthebbers in Ethiopië hebben ©en avondklok ingesteld voor Asma ra, hoofdstad van de door de aktivi- teid, van guerrillastrijders getekende provincie Eritrea. CARACAS. Venezuela zal volgend jaar zijn oliepi-oduktie met tien procent beperken, zo heeft het mi nisterie van mijnbouw in Caracas zaterdag bekendgemaakt. Venezuela wil voorkomen dat zijn natuurlijke hulpbronnen te snel uitgeput raken. NIEUW DELHI. De Indiase ex- minister van defensie is zaterdag op 77-jarige leeftijd in Nieuw Delhi overleden. Krisjna Mcnon was zowel in India als op het internationale politieke toncei een zeer omstreden politicus, die zowel enthousiaste aanhangers als felle tegenstanders- had. BEIROET. Bij een Israëlische ar tillerie-beschieting op he\t zuiden van Lïbanon zijn zaterdag twee bur gers om het leven gekomen en tien gewond. Volgens berichten van plaatselijke journalisten is qnder meer een drukbezocht café in het dorp Blida getroffen. SANTIAGO. Het Chileense staats hoofd, generaal Augusto Pinochet, heeft de Amerikaanse senator Ed ward Kennedy eerder dit jaar rond uit laten weten dat hij zich niet moest mengen in Chileense zaken. SEOEL. Ongeveer 1000 gewapende politiemannen en gevangenisofficie ren bewaken de rechtbank in de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoel tij dens het proces tegen de 22-jarige Japanner van Koreaanse afkomst, Moem Sekwan. De man staat terecht wegens de moord in augustus op de vrouw van president Park Tsjoeng- Hee. ROME. In Italië is beroering ont staan om de figuur van de Ameri kaanse ambassadeur in Italië, John A. Volpe, die gezegd zou hebben, dat Italië een centrum-regering moet vormen, die het land naar vervroeg de verkiezingen zou moeten leiden. NIEUW DELHI. In de Indiase pro vincie Bihar heeft een algemene sta king van drie dagen die tot zaterdag duurde twaalf mensenlevens geëist. Op zaterdag schoten politiemannen in de steden Patna en Sasaram op brandstichters, die o.a. een postkan toor en een station in brand gestoken hadden. SANTIAGO. Miguel Enriquez, een van de leiders van de linksrevolutio- naire Mir-beweging in Chili, is in een vuurgevecht met de poliitie dood geschoten, zo heeft de Chileense po litie bekendgemaakt. WASHINGTON. President Ford van de Verenigde Staten en zijn ze ventienjarige dochter Susan hebben een ontvangst gehouden voor het in Washington geacchediteerde corps diplomatique, de ministers en ande re hoge regeringsfunctionarissen. DJAKARTA. De Indonesische staatsoliemaatschappij Pertamina en de Amerikaanse Union Oil of Cali- fornië hebben voor de kust van oost Borneo een nieuw olieveld ontdekt met een dagcapaciteit van 7.758 bar rel ruwe olie. WARSCHAU. De Poolse partijlei der Edward Gierek is voor een of ficieel bezoek van zes dagen naar de Ver. Staiten vertrokken. Hij maakt de reis op uitnodiging van president Gerald Ford nadat hij al eerder door Nixon was uitgenodigd. BELGRADO. Twee dagen van overvloedige regenval hebben in steden en dorpen in centraal Joego slavië op grote schaal overstromin gen veroorzaakt, zo heeft het pers bureau Tanjoeg zondag bekendgc- gemaakt. ROME. De illegale neofascistische oganisatie „Ordine Nuovo" („Nieuwe Orde") heeft de verantwoordelijk heid opgeëist voor twee bomaansla gen die zaterdagnacht in Rome zijn gepleegd. De aanslagen waren ge richt tegen het hoofdkwartier van de christendemocraitische partij en het nabij gelegen ministerie van jus titie. MADRID. In een kerk in de Spaanse hoofdstad zijn 200 mensen gearresteerd, die een bijeenkomst bijwoonden die zou zijn gewijd aan de staking bij de autofabriek „Ro berto Bosch". PARIJS. Zondagmiddag is tijdens de „zes uur van Parijs", een wed strijd voor motorboten op de Seine, de Italiaan Cesare Sotti b'ij een on geval gewond geraakt en 'korte tijd later aan zijn verwondingen bezwe ken. BOGOTA. De stad Betulia in het noordwesten van Columbia is ge troffen door een aardverschuiving. Men vreest dat tientallen mensen om het leven gekomen zijn. BEIROET. In Saocdi-Arabic is een bedrag van tien miljard rial (on geveer 7,5 miljard gulden) bijeenge bracht voor hulpverlening aan dc ontwikkelingslanden, zo meldt het Libanese blad Middle East Economic Survey. BERN, 7-10. Door de kou die se dert enkele dagen in Zwitserland heerst, hebben veel zwaluwen niet hun tocht naar het zuiden kunnen vervolgen. Zwaluwen die uitgeput worden aangetroffen, kunnen nu iu een daartoe bestemde doos naar het dichtstbijzijnde station worden ge bracht, zo hebben de Zwitserse spoorwegen bekendgemaakt. De spoorwegen zullen dc vogels gratis vervoeren naar Bcllizona in het kanton Tessino waar de zwalu- iven in een milder klimaat zullen worden losgelaten. KERKNIEUWS Nederlands Hervormde Kerk Beroepen te Burum-Munnikenzijl (toez.): J. Hoogenkamp, Voorhout; te Heerde: E. Bouman, Doorn; te Weesp: J. van Winterswijk, Zeist; te Oldebroek (toez.); J. de Vreugd, Haaften. Aangenomen naar Wormer-Knol- lendam (toez.): H. F. Meijer, Tjerk- gaast c.a. Bedankt voor St. Maartensdijk: W. Chr. Hovius, Ede; voor Zwijndrecht: J. L. W. Koppenhol, Huizen; voor Boven-HardinxveldJ. Wieman, Al- blasserdam. Gereformeerde Kerken Beroepen te Leek: F. de Jong, Veendam. Beroepbaarstelling: door de klassis Klundert is praep. geëxamineerd en beroepbaar verklaard: K. Wolfis, Gagelboslaan 45, Bergen op Zoom. Aangenomen naar Haarlemmer- meer-Oost-Zijde: N. J. Goris, Zut- phen. Bedankt voor Utrecht-Oost: drs. G. H. Homans, Alkmaar Benoemd tot hulpprediker te Stiens: drs. S. Alblas, lcand., Kam pen, die deze benoeming heeft aan genomen; benoemd tot hulpprediker te Vreeland: dr. F. L. Bos, emeritus predikant, Harderwijk, die deze be noeming heeft aangenomen; be noemd tot hulpprediker te Oenkerk: W. J. de Ruiter, emeritus predikant, Uithuizermeeden, die deze benoe ming heeft aangenomen. Gerefbrmeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Rozenburg: J. Bom- hof, Harderwijk. Christelijke Gereformeerde Kerken Examen: Aan de Theol. Hoge school te Apeldoorn is geslaagd voor het kandidaatexamen theologie de heer J. Oosterbroek, kand., te Apel doorn, Sprengerweg 14. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Bodegraven: N. W. Schreuder, Goes; te Melissant: A. Hofman, Scheveningen, die bedank te voor Hoofddorp. Bedankt voor Beekbergen: K. de Gier, Den Haag-C.; voor Hoogvliet: H. Hofman, Goudswaard. Baptisten Gemeenten Bedankt voor Amsterdam-West: J. A. Brandsma, Groningen. Advertentie voor dezelfde stroomkosten DEN HAAG. De Nederlandse Stichting voor Morele Herbewape ning heeft minister Van Doorn van c.r.m. opnieuw om zendtijd verzocht. 51 Terwijl ze al, keek ze verstolen naar de man. Hij zag er keurig uit en de snit van zijn kostuum verried, dat het beslist geen confectie was. Een zestiger, dacht ze. Waarschijn lijk gepensioneei'd. Weet met z'n vrije tijd geen raad Nadat ze had gegeten, bestelde ze nog wat te drinken en stak een si garet aan. Even later zag ze de man opstaan. Hij kwam naar haar tafel Een buiging makende, zei hij: „Als ik me niet vergis, zijn we landgenoten? Truus, wat terughoudend, ant woordde enkel: „Mogelijk. Ik woon in Nederland". „Ik niet meer," verklaarde de man „Maar ik ben wel afkomstig uit Holland. Kalverdijk. Maar daar zult u wel nooit van gehoord hebben". De vrouw keek verrast op. „Nee maar.En als ik u nu zeg, dat ik in Zuid-Scharwoude ben geboren, wat zegt u dan?" De man knikte. „Dat is sterk. U bent hier waarschijnlijk met vakan tie. Ik woon hier al enige jaren, na- dal ik mijn zaken van de hand heb gedaan," Ze maakte een uitnodigende bewe ging. „Gaat u toch zitten, meneer. „Kieft," stelde hij zich voor. „An- toon Kieft". Truus drukte de uitgestoken hand. „Mevrouw Ranzijn", zei zc op haar b'eurt. Het duurde niet lang. of ze waren in een geanimeerd gesprek geraakt en toen Kieft vertelde, dat hij haar vader. Freerk Ranzijn wel gekend had - er was zo'n voor die tijd ta melijk moderne kruidenierswinkel, waar je zo ongeveer van alles kon kopen, nietwaar? - was het ijs al spoedig gebroken. WOENSDAG 9 OKTOBER NED. I: De NOS begint om zeven uur met Van gewest tot gewest, waarin o.m. een reportage van een reizende tentoonstelling van de mooiste vooriverpen uit alle musea in de provincie Limburg. Aanslui tend op het nieuws kan men kijken naar de Stichting Soculera (over hel bibliotheekwezen), het journaal en een politieke uitzending (GPV). Al met al wordt het half negen, hel tijdstip waarop de film Pueblo moet beginnen. Pueblo heette het Ameri kaanse spionageschip dat op 23 ja nuari 1968 voor de kust van Noord- Korea werd aangeghouden en over gebracht naar een Noordkoreaanse haven. De bemanning werd gevan gen gezet. De dokumenlaire die de kijkers vanavond te zien krijgen is gebaseerd op ware feiten. In Ameri ka, en daar niet alleen, gaan er nog steeds stemmen op, die beweren, dal de Amerikaanse regering het Pue blo-incident heeft uitgelokt, daarmee een argument zoekend voor haar deelname aan de oorlog in Vietnam. De dokumentaire neemt een kleine twee uur in beslag, als gevolg waar van pas om tien voor half elf Pano- ramiek kan beginnen. In deze ru briek wordt aandacht besteed aan de parlementsverkiezingen die morgen in Engeland word.en gehouden. Hier na volgen nog drie programma's, Studio Sport het laatste nieuws en tenslotte Den Haag Vandaag met aandacht voor de algemene be schouwingen in de Tweede Kamer. NED. II: Sportliefhebbers die iets willen leren kunnen om kwart voor zes op dit net daarvoor afstemmen. Teleac begint dan nl. met de kursus Leiding bij sport. De zestig minuten tussen zeven en acht zijn voor het IKOR. Allereerst is de film De stad der Fokolarini dan te zien. Deze film geeft een impressie over het leef en werkexperiment dat gehouden wordt in Loppianie op een van de heuvels van Toscane, 30 km ten zuiden van Florence. Daar proberen 400 jonge ren uit vele landen een model van de samenleving te vinden, waarin alleen de wet van de liefde geldt. Voorts heeft het IKOR de rubriek Kenmerk te bieden. Na het journaal verschijnt de NCRV op de buis. Deze omroep heeft de titel De tijd stond even stil, gegeven aan een nieuw studioprogramma. De eerste afleve ring van dit studioprogramma gaat over de treinramp bij Harmeien in 1962. Heel Nederland leefde mee met de slachtoffers. In het programma wordt o.m. nagegaan welke invloed deze ramp heeft gehad op het leven van Nederlanders. Het volgende uur kan de kijker doorbrengen in ge zelschap van Willy Caron. Deze Limburgse zanger soleert in een programma van melodieën waaraan de operettezanger Richard Touber zijn bekendheid heeft te danken. De laatste vijftig minuten zijn voor de rubriek Hier en Nu. WOENSDAG 9 OKTOBER NED. I: 9.40 Schooltelevisie; 16.25 Voorlichting schooltelevisieprogram ma's; 17.00 Kijkdoos; 18.45 Paulus de boskabouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Van gewest tot gewest; 19.50 Socute- ra; 20.00 Journaal; 20.20 Politieke partijen; 20.30 Pueblo; 22.20 Pano- ramiek; 22.35 Studio Sport; 23.00 Journaal; 23.05 Den Haag vandaag extra. NED. II: 18.15 Leiding bij de sport; 18.45 Paulus de boskabouter; 18.55 Nieuws; 19.05 De stad der Fo kolarini; 19.30 Kenmerk; 20.00 Jour naal; 20.20 De tijd stond even stil; 21.30 Willy Caron zingt RichardTau- ber; 22.35 Hier en Nu; 22.55 Jour naal; 23.00 Hoe word ik de computer de baas. DONDERDAG 10 OKTOBER NED. I: De VARA brengt deze avond op het tweede net: het vol gende: om zeven uur een aflevering van De Stratemakeropzeeshow. De In de late namiddag bracht Truus Toon Kieft in haar wagentje terug naar Nieuwpoort. Want de man was met. de tram naar de grens gereden en vandaar met een bus. „Ik hoef geen auto meer," verklaarde hij. „al heb ik nog altijd een geldig rijbe wijs. Ik zoek enkel de rust." „En die heb ik eigenlijk een beet je verstoord, nietwaar?" vroeg Truus De man lachte. „Hoe komt u erbij, mevrouw. Mag ik u uitnodigen mijn huisje te bekijken? Het is niet groot maar wat moet een man alleen met een groot huis doen, nietwaar? Of vindt u dit als getrouwde vrouw bezwaarlijk?" „Ik ben niet getrouwd. Ik werk als ambtenaar bij de gemeente Haar lem". „Wel, dan is er geen enkel be zwaar, zou ik menen." De woning van Antoon Kieft be vatte slechts twee ineenlopende ka mers, als mede een kleine slaapka mer, keukentje, berghokje en sani tair. Aan de achterzijde van het huisje nog een stukje grond. Ze bekeek alles. Het was eenvou dig, maar wel smaakvol ingericht. Vooral de grote kast met boeken in teresseerde haar. Hij zag haar be langstelling en legde uit: „Ik heb veel gestudeerd in mijn leven en ik neem nog vaak een boek in de han den, omdat ik bij wil blijven." „Wat deed u eigenlijk in Kalver dijk, meneer Kieft?" „O, heel gewoon, schoolfrik. Ik was daar onderwijzer." Zc uitte een kreet van verrassing. „Nee.... is 't heus? Dan zijn wc fcilclijk collega's weet u dat? Ik ben ook begonnen als schooljuffrouw." Hij lachte. „Wal leuk, om hcle- Adverlentie In luclilledor.mel Pl."ita9r Crêpe Rubber Zolen voor ledereen die rich Jor>8 11 c" dc hèéeèele winler gerond en pre >0 wil '°pen! Alleen échl mei het'-PinOCcffiOmerkl Havenplein 13 - Zierikzee deftige dame, Eric Engerd en de Stratemaker brengen ditmaal een bezoek aan een school, waar zij ho pen wat wijzer te worden. Daarna is het nog even lachen geblazen met de rubriek Horen zien zwijgen, waarin Maarten van Rooyen het publiek amuseert met slapstick en stomme filmfragmenten. Voor de tweede maal deze week een aflevering van Coldilz. Na het journaal van acht uur kan men er getuige van zijn hoe Player pogingen onderneemt om uit het kamp Coldilz te ontsnappen. Volgens het schema is hij nu aan de beurt. Eerst brengt hij een bezoek aan de dorpstandarts. Daar vangt hij enkele dingen op, die mogelijk in het voordeel kunnen werken bij zijn ontsnappingspoging. Om kwart over negen volgt, de kwis Twee voor twaalf. Twee koppels binden de sportieve strijd weer met elkaar aan tegen de klok en de geldmeter. Met Twee voor twaalf komt het tijdstip in zicht voor Achter het nieuws. Hierna volgt: De vrije gedachte, in dit programma staat de vraag, is de godsdienst een aflopende zaak, cen traal. Daarna kan men nog kijken naar Den Haag Vandaag extra en naar Panoramiek extra. NED. II: Het KRO-programma be gint om zeven uur met de eerste af levering van een nieuwe rubriek Mijl op zeven, hiervoor wordt elf maal met een bus door het land ge toerd. De bedoeling van de samen stellers is de kijkers in kontakt te brengen met zomaar gekke en leuke mensen in de kleine plaatsjes van ons land. Na het journaal volgt er nog een nieuw programma van de KRO dat de naam heeft gekregen 't Is toch zeker allemaal prima gere geld. Het gaat hier om een serie kor te programma's waarin de mensen hun ervaringen vertellen met aller lei hulpverlenende instellingen. Half negen gaat het doek op voor het blijspel Vrouw zoekt moordvenl. Hierin staat een echtpaar centraal. Hij is een boer. Een paar jaar gele den hadden de dokters hem afge schreven, maar dankzij zijn huwe lijk is hij helemaal opgebloeid. Zijn vrouw is echter op hem uitgekeken en verzucht tegen haar broer wei eens dat ze hem wel zou kunnen vermoorden. Hierna heeft de KRO nog een kort programma te bieden voordat zij om half elf het scherm verlaat. Het is de nieuwe rubriek Rooilijn, die steeds informatie wil gegeven over een onderwerp in de aktuele sfeer. DONDERDAG 10 OKTOBER NED. I: 14.00 Schooltelevisie; 1S.45 Paulus de b oskabobuter; 18.55 Nieuws; 19.05 De Stratemakersop- zeeshow; 19.30 Horen zien zwijgen; 20.00 Journaal; 20.20 Colditz; 21.15 2 voor 12; 21.55 Achter het nieuws; 22.45 De vrije gedachte; 23.00 Jour naal: 23.05 Den Haag vandaag extra: 23.50 Panoramiek extra. NED. II: 18.15 Flexibele school 18.45 Paulus de boskabouter: 1S.55 Nieuws; 19.05 Mijl op zeven; 20.00 Journaal; 20.20 't Is toch zeker alle maal prima geregeld: 20.30 Vrouw zoekt moordvent; 22.10 Rooilijn; 22.35 Journaal. HENK VAN HEESWIJK maal hier een Nederlandse kollega te ontmoeten. Daarop moeten we een glaasje drinken, mevrouw. Of hebt u daartegen bezwaar? Ik heb goede wijn en ook likeur'.' Ze werd meegesleept door zijn enthousiasme. „Vooruit, een glaasje wijn dan maar." Wederzijds vertelden ze over hun leven. Toon zei, met enige jaloezie in zijn stem: „Dan hebt u het verder gébracht dan ik, mevrouw. Ik ben altijd schoolmeester gebleven. Nu ja, een paar keren waarnemend hoofd. Ik had misschien niet zoveel eerzucht. Vier jaren geleden kwam er een nieuw, jong hoofd, die het on derwijs grondig vernieuwde op een wijze, welke mij te gortig was. Daar om zei ik: Voor mij hoeft dat niet meer en nam ik mijn ontslag. Ja ik ben in menig opzicht, conservatief, mevrouw, misschien tè.... wie zal het zeggen?" „En daarna ging u hierheen?" „Niet direkt. Ik heb een cruise ge maakt over de halve wereld. Mijn vader had een groot boerenbedrijf onder Winkel. Dat erfde ik als enig kind, nadat hij gestorven was. Ik heb het verpacht. Het brengt me zo veel geld op, dat ik dit huisje kon kopen en bewonen. Zo af en toe reis ik eens terug naar mijn geboorte plaats. Misschien een soort heimwee Of wroeging, omdat ik mijn eigen land heb verlaten. Maar na een paar dagen is het over en ga ik met ple zier weer terug naar mijn huisje. Ik vermaak me wel." Ze bleef nog een uurtje en vernam in die lijd. dat. hij weduwnaar was zonder kinderen. (wordt vervolgd'. Een strak afklcdend, makkelijk te combineren truitje. Heerlijk onder een blouse, op 'n rok of pantalon. Zachte soepele banlon of acryl, makkelijk zelf te wassen. In vele modieuze kleuren o.a. zwart, bruin, roest, bottle, écru. Maten 38-44kJn een heel plezierig prijsje Met de hand op 't hart: ons modenieuws is uw moeite waard! Dam 19 Zierikzee Tel.01110-2816 i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 4