OOSTERLAND NAM HARTELIJK AFSCHEID VAN SCHEIDENDE WIJKZUSTER J.COMPAGNE Zeeuws studiefonds (1973/1974) Minister Duisenberg verwach geen wereldcrisis De nood in Bangla Desh PROVINCIE IN DE KNOEI MET WESTERSCHELDEVEREN Pompbediende steekt man in brand Grote order voor scheepswerf Zondag was geen zondag in Portugal Boete voor vorming en sport AGENDA Veel goede woorden en geschenken OOSTERLAND, 5-10. Er bestond vrijdagavond grote belangstelling in liet Ned. Hervormd verenigingsge bouw alhier, toen op waardige wijze afscheid genomen werd van wijkzuster J. Compagne, die na een diensttijd van bijna 2T jaar voor de afdeling Oostor- en Sirjans- land van bet Groene Kruis, wegens gezondheidsrede nen per 1 oktober eervol ontslag verkreeg. De voorzitter, de heer A. L. Bakker, sprak een welkomstwoord, lly toon de zich verheugd dat er zoveel be langstelling was op deze afscheids avond. Spreker memoreerde het doel van deze avond, wees op de komst van zuster Compagne naar Ooster- land in januari 1950 en gaf een beeld van wat zij in deze bijna kwart eeuw voor de zieken van Ooster- en Sir- jansland heeft verricht. „We vinden het jammer dat u ons gaat verlaten wegens gezondheids redenen en danken u dat u zo on gekend veel heeft gedaan als onze wijkzuster". Verder bracht de voor zitter herinneringen naar voren van de watersnoodevacuatie, toen zuster Compagne elders hulpdiensten ver richtte, maar reeds in november 1953 naar haar woning in de Kerkstraat terugkeerde. De heer Bakker wees op de betere regelingen die nu voor de wijkzus ters zijn getroffen. Ging aanvanke lijk alles per fiets, spoedig werd dit een brommer en nu de laatste jaren kon de zuster een DAF-personenauto bij haar werk gebruiken, waar ze zeer veel plezier van had. „Aan de opkomst van heden is te zien hoe zeer uw werk werd gewaardeerd. We hopen dat u nog vele jaren van uw pensioen in Gorredijk mag profite ren". Fraai geschenk De secretaris, de heer Jac. van der Maas Pz., sinds bijna 25 jaar be stuurslid van dc Groene Kruis-afde- ling, wist zich nog goed te herinne ren dat hij zuster Compagne af haalde van de toenmalige tram. Hij gewaagde van het vele werk door BRUSSEL, 4-10. - Een pompbe diende van een benzinestation in het Belgische Jemappes, heeft een klant in brand gestoken. De man besproeide de klant, een 22-jarige Italiaan, die juist over de grens in Frankrijk woont, met ben zine uit de pomp en stak hem ver volgens met een lucifer in brand. De Italiaan kreeg ernstige brandwonden. Hij werd overgebracht naar een zie kenhuis in Mons. Voor zijn leven wordt gevreesd. LOBITH, 5-10. De Gazocean groep in Parijs en haar groepmaatschap- pijen Marphocean en Transocean- gas Shipping hebben bij B.V. Scheepswerf „De Hoop" in Lobith twee fosforzuurt ankers van elk 21.900 ton draagvermogen besteld. „De Hoop" is door deze opdracht en het reeds bestaande opdrachten bestand volledig tot midden 1977 van werk voorzien. Met de opdracht is, aldus de werf, een bedrag van ruim f 140 min gemoeid. De order portefeuille van „De Hoop" bedraagt nu ruim f 200 min. Nog geen besluit Oosterschelde DEN HAAG, 5-10. - Het kabinet heeft vrydag nog geen definitieve beslissing genomen over de afsluiting van de Oosterschelde. De door de R.P.D. (Rijksplanolo gische Dienst) voorgestelde oplossing van deze afsluiting, vraagt een meer uitgaaf, waarover het kabinet ook graag het oordeel heeft van minister Duisenberg (financiën). Een beslis sing over de afsluiting zal genomen worden na terugkeer van deze mi nister uit Washington. „Verhit" debat PARIJS, 3-10. Tijdens een debat in de Franse nationale vergadering over manieren waarop brandstof zou kunnen worden gespaard, haalde de Gaullistische afgevaardigde Robertandre Vivien een ther mometer uit zijn zak en zei dnt de vergaderzaal in strijd met een verbod om vóór 13 ok tober de verwarming aan te lichtten, verwarmd werd Vivien zei dat zijn thermo meter 25 graden aanwees, maar een verontwaardigde kamerbedlende ontkende dat de zaal verwarmd werd en zei dat de officiële thermometer maar IS graden aanwees. De kamerbediende had hel hij het rechte eind. Vivien - wiens thermometer was ver warmd terwijl hij hem in zijn zak had - trok zijn beschuldi ging in. haar te Oosterland verricht. Mevrouw S. op 't Hof-de Rijke uit Sirjansland was blij dat ze als ge woon lid van dc afdeling de schei dende zuster, namens alle inwoners van beide dorpen, een geschenk mocht aanbieden. En wel een AEG- wasautomaat, compleet met centri fuge. Er circuleerde een lijst over de dorpen, waarop zo goed als heel dc bevolking heeft getekend, hierbij dankbaarheid uitend voor alles wat zuster Compagne voor de patiënten verricht heeft. Er was zelfs nog een belangrijk bedrag over, dat per cou vert de zuster ter hand werd gesteld voor de inrichting van haar huis in Gorredijk. „U stond steeds voor ons allen klaar en daar danken wij u zeer hartelijk voor", aldus het kom- mentaar van mevr. Op 't Hof. Haar dochter, Heieen Op 't Hof, bracht in dichtvorm de dank over namens alle kinderen die de zuster ter wereld heelt helpen brengen en bood haar bloemen aan. Dokter Speelman gewaagde van de prettige samenwerking met dc schei dende zuster en wees er op dat ze soms wel eens wat veel van haar krachten vergde, zo zelfs dat een specialist haar aanraadde het wat rustiger te gaan doen, iets wat ze moeilijk kon realiseren. Spreker had spijl dat de zuster Oosterland ging verlaten. Voorzitter Bakker sprak de hoop uit dat zuster Compagne nog vele goede jaren in Gorredijk zal mogen hebben met Gods hulp en dankte haar nogmaals voor alles wat ze ver richt heeft. De zuster zei aanvankelijk geen woorden te hebben om haar dank naar voren te brengen; het was ge woon te veel. Al die belangstelling en prachtige geschenken, ze stond gewoon paf. „Zeer hartelijk dank voor alles", was haar commentaar. „Ik had de laatste tijd de gedachte dat ik mijn werk niet goed meer kon verrichten en dat de mensen me een beetje gingen vergeten. Nu zie ik echter dat dit niet waar was. Dat ik soms wel eens wat kribbig was, moet u mij maar vergeven. Nogmaals zeer veel dank voor alles". Namens de kollege-zusters en ook van particuliere zijde, werden nog enige geschenken aangeboden, waar na alle aanwezigen met een hand druk afscheid namen van wijkzuster Compagne. ZIERIKZEE, 5-10. Voor het studie jaar 1973/1974 z^n 190 aanvragen om een renteloos voorschot ingediend, waarvan het bestuur er 91 heeft toe gekend, aldus delen G.S. mee in de beleidebrief bij de provinciale begro ting 1975. De verdeling der toekenningen over de verschillende studierichtingen is als volgt: wetenschappelijk onder wijs (6 toekenningen) f 6.050: peda gogische akacjemies (6) f 6.400; M.O.- akten (5) f 7.200; para-medische op leidingen (11) f 22.000; kunstonder wijs (3) f 7.250; middelbaar technisch onderwijs (16) f 22.380; hoger tech nisch onderwijs (4) f 17.750; Zeeuws Technisch Instituut (6) f 9.275; ove rige opleidingen voor hoger beroeps- onderwijs (15) f 30.400; administra tieve opleidingen (6) f 17.450; v.w.o h.a.v.o. (2) f 3.500; diverse vakoplei dingen (11) f 26.000. In totaal dus 91 toekenningen voor een totaalbedrag groot f 175.655. G.S. delen verder mee dat 57 aan vragen werden ingetrokken door be langhebbenden, dan wel ingetrokken geacht, wegens het niet verstrekken van nadere informatie (25). In 42 ge vallen heeft het bestuur het verzoek afgewezen op grond van voldoende rijkssteun, financiële omstandigheden der ouders en/of verzorgers, onvol doende studieprestaties of anderszins. In de pei'iode 1957 tot en met 1973 wérd aan totaal 1455 studenten een bedrag van f 1.615.000 aan voorschot ten uitgekeerd, waarvan per 1 augus tus 1974 f 756.900 was terugbetaald. In 1973 bedroegen de aflossingen f 96.000; in de periode 1 januari tot 1 augustus 1974 werd f 65.100 terug ontvangen. SCHIPHOL, 5-10. - Minister Dui senberg (financiën) is niet pessimis tisch gestemd over de vooruitzichten van de wereldeconomie en hü ver wacht geen wereldrecessie met grote werkloosheid. Wel gelooft hij dat het een tijdlang erg traag zal gaan met de ontwikkeling van de wereldeco nomie. De minister heeft dit zondagmor gen op Schiphol medegedeeld bij zijn terugkeer uit Washington, waar hij de afgelopen week aan de jaarver gaderingen van het Internationale Monetaire Fonds en de Wereldbank heeft deelgenomen. De miljoenennota DEN HAAG, 5-10. Nieuwe aktivi- teiten en investeringen van de rijks overheid zullen volgend jaar een be drag van 2,5 miljard gilden vergen. Daartegenover staan uitgavenbeper kingen tot zevenhonderd miljoen gulden, als gevolg van herzieningen van het beleid. Dit heeft minister Duisenberg van financiën vrijdag schriftelijk aan de Tweede Kamer meegedeeld in ant woord op vragen over de miljoenen- nota-1975. De energienota DEN HAAG. 4-10. Volgens minis ter-president Den Uyl' is over de cnergienota en over het daarin „zorg vuldig geformuleerde standpunt" veel en langdurige strijd gevoerd. De premier zegt dit in zjjn brief aan dr. S. L. Mansholt, waarover vanuit de Tweede Kamer vragen ge steld werden door V.V.D.-fractievoor zitter Wiegel. De brief van de premier is ter in zage van de Kamerleden aan dc grif fie van de Tweede Kamer toegezon den. Onzekere economie NIJMEGEN, 4-10. „Dc economische vooruitzichten zjjn onzeker. Voor sommige sectoren ronduit slecht". Dit heeft dc voorzitter van het Ne derlands Christelijk Werkgeversver bond, mr. I'. M. II. van Boven, ge zegd op de openbare ledenvergade ring van zijn verbond in de stads schouwburg in Nijmegen. „De fiscus vergroot zijn greep op het nationale inkomen. Voor 1975 wordt dat versluierd door belasting verlaging dankzij extra aardgasba ten. In de Jaren 1976 en volgende gaat dc belastingdruk weer omhoog. Intussen vermindert de inflatie nau welijks en loopt dc werkloosheid op tot een naoorlogs rekord. Tegen deze economische achter grond zal het centrale overleg over lonen, prijzen en tal van andere on derwerpen zich moeten afspelen. iUt de toespraken, die hier werden gehouden, en uit wat er in de wan delgangen werd gezegd, was de mi nister gebleken dat er een geweldig grote onzekerheid ten aanzien van wat er in het komende jaar zal ge beuren en een geneigdheid tot pessi misme bij de regeringen van zeer veel landen heersen. Maar, en in zo verre waren hem de Washingtonse vergaderingen meegevallen, het was minister Duisenberg uit deze toe spraken duidelijk geworden dat de politieke wil. aanwezig is om een re cessie, met grpte werkloosheid als gevolg daarvan, te voorkomen. De minister is ervan overtuigd, dat men allerwege de bestedingen zal gaan stimuleren als er massale werkloos heid gaat dreigen. Alle landen - al dus de minister - hebben het instru mentarium om een recessie tegen te gaan en ze hebben te kennen gege ven van plan te zijn daarvan gebruik te maken. Andere naam DS '70 APELDOORN, 4-10. Het hoofdbe stuur van de politieke partij Demo- cratisch-Socialisten '70 (DS'?0) meent dat de tijd rijp is de partij een nieuwe naam te geven. De be zwaren die legen de huidige naam zijn ontstaan zullen steeds groter worden, aldus het hoofdbestuur. Op het komend partijcongres (in decem ber) zal dc nieuwe naamgeving een feil zijn: DS'70 wort dan DSP, welke letters zullen slaan voor „Dcmocra- fisch-Socialistische Partij". LISSABON, 5-10, Zondag was hel in Portugal een gewone werkdag omdat zaterdag het 64-jurigc bestaan van de republiek was gevierd en de regering in verband met de econo mische toestand geen werkdag ver loren wil laten gaan. De rooms-ka- tholieke kerk had medewerking toegezegd en de gelovigen gedispen seerd waar dat nodig was. Jongelui in Lissabon hebben zon dag de barokke, negentiendc-eeuw- se paleizen en monumenten „ge- schrobt", om ze te ontdoen van po litieke leuzen. „Wij zijn allemaal vrijwilligers. De zaak moet schoon gemaakt. Het ziet er vreselijk uit", /.ei een jonge vrouw. Arb'eiders in een aantal fabrieken maakten bekend dat het loon dat ze zondag verdienden, opgestuurd zou worden naar het ministerie van ar beid en de voetbalscheidsrechters stuurden een telegram aan premier Goncalves waarin ze zich te zijner beschikking stelden voor elke sportgebeurtenis die de regering zou willen organiseren. BONN, 5-10. De automobilisten in de Duitse Bondsrepubliek dragen bij in de financiering van instellingen in de gebieden van vorming, cultuur en sport. De verkeerszondaren in Duitsland moeten diep in de beurs tasten. Het afgelopen jaar liepen de boetes en waarschuwingsgeïden, die door de geüniformeerde ordebewaarders ge- ind werden, op tot 273 miljoen mark. De hoogte van boeten na een ver keersovertreding is in de Bondsrepu bliek uniform geregeld. In buiten gewone gevallen moet een automo bilist op een vordering tot 1.000 mark rekenen. De ministers en gemeentebesturen kunnen, ondanks veel zorg voor een betere verkeersveiligheid, bij het op stellen van de begrotingen op het boetegeld van de Duitse automobilist rekenen. DACCA, 5-10. Tot nu toe zijn in Bangla Desr „nóg geen vijfduizend mensen" de hongerdood gestorven, zo heeft de minister van voedsel voorziening van Bangla Desh, Ab- doel Momen, zondag op een perscon ferentie in Dacca bekendgemaakt. Momen zei dat de regering de 2.300.000 mensen ondersteunt die zonder bron van inkomsten zijn, maar dat hun aantal tot 5 miljoen zou kunnen stjjgen als de hongers nood nog erger zou worden. Op een tekort van 2,3 miljoen ton graan, heeft de regering 1.2 miljoen ton kunnen importeren, zei de mi nister.. Hij sprak de verwachting uit dat de voedselcrisis eind november overwonnnen zou zijn. Vandalisme in Nieuw Vennep NIEUW-VENNEP, 5-10. Een nog onbekend aantal vandalen heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag grote schade aangericht in de in aanbouw zijnde kerk van het Apos tolisch Genootschap aan de Zuider- dreef in Nieuw Vennep. Telefoontoestellen en gereedschap werden door de ruiten naar buiten gegooid en sponningen werden los gerukt. Vooral de direktiekeet op het bouwterrein en de kerk zelf moesten het ontgelden. De gemeentepoliti eheeft het over puur vandalisme omdat niets werd gestolen. Ook een aantal auto's in dc omgeving van de kerk werden ver nield. De schade zal waarschijnlijk enkele duizenden guldens bedragen. Prijs voor Marnix Gijsen AMSTERDAM, 5-10. Uit handen van koningin Juliana heeft de bijna 75-jarige Vlaamse schrijver Marnix Gijsen, zaterdagmiddag in het paleis op de Dam in Amsterdam, de prijs der Nederlandse letteren 1974 ont vangen. De jury, onder voorzitterschap van prof. dr. J. Aerts, is eenstemmig lot de conclusie gekomen Marnix Gijsen - in werkelijkheid dr. Jan Albert Go- ris - voor de prijs voor te dragen bij de ministers van cultuur van Neder land en België. MIDDELBURG, 5-10. Als niet bin nenkort besloten wordt tot de aanleg van de vaste oeververbinding over dc VVestcrschelde, dan zal dc provin ciale stoombootdienst in Zeeland, die de dienst tussen Zeeuws-Vlaanderen en de rest van Zeeland onderhoudt, over moeten gaan tot de nieuwbouw van enkele veerponten. Dit zeggen G.S. van Zeeland In de provinciale begroting van 1974. De dienst (ussen Viissingcn en Broskens wordt onderhouden door schepen die ruim 25 jaar oud zijn. Verregaande revisie en reparatie- werkzaamheden aan het oude mate riaal is economisch niet verantwoord. Daarnaast is oen aanpassing van de aanlegsteigers van dc havens in Viis singcn en Breskens dringend ge wenst, zodat men op dit trajekt - evenals op dat van Kruiningen-Perk- poldcr - met dubbcldeksveerboten kan varen. De minister van verkeer en water staat heeft G.S. van Zeeland kort ge leden laten weten dat de opbrengst van de veertarieven te laag zijn en dat ze slechts twintig procent dokt van dc exploitatielasten. Naar verwachting zullen dc tarie ven dan ook op korte termijn aange past moeten worden. Het vervoers aanbod van het provinciale veer Vllsslngen-Breskens loopt jaarlijks terug. e J De vrouwen en de t emancipatie STRAATSRU RG, 4-10. Zes- f tien van dc zeventien Neder- f landse ministers hebben een f universitaire opleiding ge- l volgd, maar van de zeventien ministersvrouwen heeft f slechts één een universitaire f j studie voltooid. 4 Dit is wellicht illustratief f l voor het feit dat meisjes in f beginsel hetzelfde recht op l onderwijs en betrekkingen f kunnen hebben als jongens, maar dat er in de praktijk f toch veel meer mannen zijn j) l die een goede opleiding heb- f ben genoten dan vrouwen, al- f dus het tweede kamerlid D. A. f f Th. van Ooijen (soc.) in ae As- jf semblee van de Rand van Eu- l ropa. 4 4 4 Knoeien met blaaspijpje gaat niet DEN HAAG, 5-10. Verkeersminis ter Westerterp meent dat knoeierij bij de blaasproei' uitgesloten kan worden geacht. In antwoord op vra gen van het VVD-karnerlid me vrouw Smit-Kroes noemt hij het bo vendien ondenkbaar dat via een chemische reaktie in de mond de in de adem voorkomende alkohol niet meer door het b'laasbuisje zou wor den aangetoond. Oranje-evenement te Zeist ZEIST, 5-10. Zaterdag 19 oktober wordt een bijzondere dag voor Oranjeminnend Nederland. Vorsten Vandaag organiseert dan in het Zeis- ter slot de meest uitgebreide expo sitie van verzamelaarsmateriaal die ooit in ons land is gehouden. Het Landbouwschap DEN HAAG, 5-10. Het Landbouw schap zal in de centrale landbouw organisaties aan de orde stellen of een vrije stemming onder boeren en tuinders moet beslissen over het al dan niet voortbestaan van het Land bouwschap. Een delegatie van het schap heeft dit vrijdag toegezegd aan een afvaar diging van de vereniging voor Be- drijfsvrijheid in de Landbouw (B.V. L.), die reeds jaren fel ageert tegen het Landbouwschap. Het was de eerste keer dat deze tegenpolen met elkaar aan één tafel zaten. De Vereniging voor Bedrjjfs- vrüheid heeft aangedrongen op een vrije stemming. „Als 51 procent van de boeren en tuinders vóór het Landbouwschap stemt, zult u van ons7 geen last meer hebben", zo verklaarde deze delega tie van „vrije boeren". Binnenstad Amsterdam autovrij AMSTERDAM, 5-10. Langzaam aan krijgt het plan om een proef te nemen met het autovrij-maken van de Amsterdamse binnenstad gestalte. De Amsterdamse wethouder van ver keer, Huib Riethof, heeft daartoe een gesprek gehad met de gezamenlijke actiegroepen „Amsterdam autovrij". De bespreking vloeide voort uit een plan dat de wethouder nog als raads lid had ingediend, om te komen tot een proef met afsluiting van de bin nenstad voor niet-noodzakelijk par ticulier autoverkeer. Automarkt herstelt zich wat AMSTERDAM, 5-10. De RAI in Amsterdam is van mening, dat de automarkt in ons land zich langzaam aan het herstellen is. Tot en met. ju ni lag de totale afzet van nieuwe personen- en combinatiewagens nog 19,4 procent beneden het niveau van 1973, een maand later was de ach terstand teruggebracht tot 16,9 pro cent en na goede verkopen in au gustus bedroeg het nadelige verschil met vorig jaar nog 13,6 procent. Het ontsnappen van gevangenen DEN HAAG, 5-10. De bewaking van de gevangenen en de daaraan te stellen personele en ma teriële eisen, geven minister Van Agt van justitie en zijn staatssecretaris Glastra van Loon veel zorg. Aldus blijkt uit het antwoord dat de minister heeft gegeven op schrif telijke vragen van het Tweede Ka merlid mr. K. A. Keuning (DS '70) over ontvluchtingen uit gevangenis sen en huizen van bewaring. Zeven doden in weekeinde-verkeer DEN HAAG, 5-10. In het weekein de zijn zeven personen bij verkeers ongelukken om het leven gekomen. De slachtoffers zijn dc 21-jarige R. F. G. Eysinga uit Zaandam, de 25- jarige J. Caris uit Hunzcl, de 27-ja- rige A. B. W. Dolphijn uit Ruurlo, de 28-jarige Ronald Dekkers uit Mont- l'oort. dc 4-jarige Mnrtijn Gecrts uit Wijhc. de 62-jarlge A. van don Heu vel uit Haarlem en de 68-jnrigc me vrouw 13. Kloosterman in Drogoham. Kelner neergeschoten MAASTRICHT. 5-10. In Heerlen is zondagmorgen een 28-jarige kelner levensgevaarlijk gewond geraakt toen hij zich mengde in een schiet partij waarbij een vrouw in haar boen werd getroffen. De schutter, oen 44-jarige man uit Heerlen is ge arresteerd. Zierikzee 't Lange Uus. Kunstexpositie, 9—12; Vsl6. Donderdag: 7—9. Maandag en zondag gesloten. Maandag 7 oktober Brouwershaven Stadhuis. Vergadering gemeenteraad. 19.30 uur. Dinsdag 8 oktober Haamstede R.T.M.-hotel. Koffie-causerie, 10.00 uur v.m. Renesse Trefpunt. Bejaardensoos, 15.00 uur. Oosterland Herv. Ver.-gebouw. Verkoop goede ren Zendingskrans. 14.30-17.00 en 19.00 tol 21.30 uur. Herv. Verenigingsgebouw, 2.30-5.00 en 7.00-9.00 uur, jaarlijkse verkoping Zendingskrans. Woensdag 9 oktober Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 14.30 uur. bejaardenmiddag N.C.V.B. Vergaderzaal Ger. Kerk, Ger. Vrou wenvereniging, 20.00 uur. Donderdog 10 oktober Zierikzee Huis van Nassau, 14.00 uur, publieke verkoop onbewoonbaar verklaarde woning. Vrijdag 11 oktober Zierikzee Concertzaal. 20.00 uur, Hoofdstad Operette, Grafin Mariza (ZVU). Hotel Vliegveld, Natuur- en Vogel wacht, 20.00 uur. Maandag 14 oktober Ouwcrkerk Openbare school. 19.30 uur, ouder avond. Dinsdag 15 oktober Haamstede Ger. Verenigingsgebouw. Eejaarden- sbciëteit, 13.30 uur. „De Bariton". Gez. bijeenkomst Plat telandsvrouwen. 20 00 uur. Woensdag 16 oktober Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, cabaret Fons Jansen („Kwartetten"). Haamstede Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Winter- zaal herv. kerk, 14.30 uur. Donderdag 7 november Goes „De Prins van Oranje". Studiemid dag Afd. Plattelandsvrouwenbond, 13.15 uur. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P. Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 Baby gestikt ALPHEN A.D. RIJN, 4-10. De bijna 7 maanden oude Anneke Bak steen uit Alphen is zaterdagmiddag levenloos aangetroffen in haar wieg. Het meisje, dat last had van doorko mende tandjes, had een plastic ha- mertj egekregen om op te kluiven. Vermoedelijk is zij gestikt doordat zij de steel te ver in haar mond heeft gestoken. Melk 3 cent duurder DEN HAAG, 5-10. De consumptie mei k-ondernemingen mogen per 7 oktober (heden) de zgn. franco-de- tailhandelsprijs voor consumptie- mclk cn -melkprodukten met drie cent per liter (incl. b.l.w.) verhogen. De industrie en de detailhandel zijn vrij om de prijsverhoging door te berekenen. Dit heeft het ministerie van economische zaken vrijdagmid dag meegedeeld Heel hard op motor BONNEVILLE (UTAH), 5- 10. Dc Californiër Don Vesco heeft op de zoutvlakte van Bonneville in Utah een nieuw wcrcldsnclhcidsrecord voor motorfietsen gevestigd. Hy kwam op een met tweeTZ-700 motoren uitgeruste Yamaha tot een snelheid van 462 km per uur. Het oude absolute snelheidsrecord stond met 427 km per uur op naam van dc eveneens uit Colifornic af komstige Cal Rai/born, die dit vestigde op een Harleg David son op 16 oktober 1970. Raij- born kwam het vorige jaar om hel leven tijdens een wedstrijd in Nieuw-Zecland. i i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 2