Begin volgend jaar moeten alle auto's 't nieuwe kentekenbewijs deel III op hun voorruit hebben zitten. Ministerie van Verkeer en Waterstaat Elk jaar een nieuw deel lil Hoe komt u nu aan üwdeel lll? Als niet alle gegevens kloppen. Als het kentekenbewijs niet op uw naam staat. Hoe moet dat nou straks, alsu na 1 februari 1975 uwauto verkoopt? Als u géén accept-girokaart ontvangt. Let op! Daarom deelM. Op 1 februari 1975 wordt er een nieuw deel toegevoegd aan het kentekenbewijs van uw auto,bedrijfsauto of motorfiets: deel HL Dat is nodig om en ons een hoop moeite te besparen. Want van dat moment af is aan iedere auto of motor van buitenaf duidelijk te zien of hij korrekt geregistreerd is. Dat betekent dus dat u-als u uw auto verkoopt-niet meer het risiko loopt een hoop last te krijgen door overtredingen van de nieuwe eigenaar.En voor ons betekent het dat de kontrole op de naleving van de registratieplicht een stuk makkelijker en een stuk goedkoper gaat worden. En daar worden we met z'n allen ook weer beter van. Iedere auto- en motorbezitter krijgt in het vervolg elk jaar een nieuw deel UI thuisgestuurd. Hij moet daarvoor eerst een leges vanf. 17,50 betalen, per accept-girokaart Een nieuw kompleet kentekenbewijs kost vanaf 1 januari 1975 ook maar f. 17,50 (nu: f.45,-), De overschrijving van het kentekenbewijs bij wisseling van eigenaar zal, in tegenstelling met vroeger, per 1 februari'75 gratis geschieden. Als al uw gegevens korrekt geregistreerd zijn, hoeft u verder niets te doen. U krijgt dan van zelf uw accept-girokaart toegezonden. Als alle daarop vermelde gegevens kloppen (even kontroleren met uw kentekenbewijs deel I en K), vult u het nummer van uw giro - of bankreke ning in, zet uw handtekening en verstuurt de kaart U kunt ook bij elk postkantoor of bank filiaal de leges ad. f. 17,50 storten. Gebruik ook daarvoor uitsluitend de accept-girokaart. Op het rechterdeel van de accept-girokaart staat een uiterste betaaldatum vermeld. Als u die aanhoudt, kunt u er zeker van zijn dat u deel IH tijdig in uw bezit krijgt Dan betaalt u nietU vult dan alleen de achterkant van de accept-girokaart in en stuurt de verbeterde kaart in een envelop zonder postzegel aan: Rijksdienst voor het Wegverkeer, Antwoordnummer 30, Veendam. U krijgt dan alsnog een accept-girokaart met de juiste gegevens. Dan heeft u dus géén geldig kentekenbewijs. U moet dan naar een daartoe aangewezen postkantoor om dat in orde te maken, ook als uw auto of motorfiets op de weg staat en u er niet mee rijdt. Na enige tijd ontvangt u dan alsnog de accept-girokaart Heeft u eind december nog geen accept girokaart ontvangen, dan is er iets mis. Ga ook dan even naar het postkantoor en vul zo'n kaartin. Net als vroeger moet de nieuwe eigenaar K£MTEK-£NBE\A/IJS,DEELrii Dit is het nieuwe kentekenbewijs deel III, dat duidelijk zichtbaar rechtsonder tegen uwvoorruit moet worden aangebracht. (Voorde voertuigen die geen voorruit hebben wordt dó plaats voot deel lil nog nader bekend gemaakt.) Het bevat alleen gegevens over uw auto. Dus met uw naam en niet uw adres. Dat zou kunnen gebeuren. Omdat wij uw juiste adres niet kennen. Of omdat u een auto heeft uit 1962 of ouder. Dan moet u wel direkt naar het postkantoor om daar een aanmeldings- kaart in te vullen met gegevens van uw auto en uw naam en adres. Dit is de kopie deel III,dien thuis bewaart.En dus niet bij uw autopapieren die u steeds bij u heeft. zorgen dat het kentekenbewijs op zijn naam wordt overgeschreven Maar nu moet u er zélf op toezien dat dit gebeurt! De koper moet nu met deel II en kopie deel UI en een legitimatie bewijs naar het postkantoor. Deel I en deel Hl, dat immers tegen uw voorruit zit, houdt u zélf. Op het postkantoor vindt de overschrijving gratis plaats. De koper krijgt een nieuw deel H (op zijn naam) en een zogenaamd „vrijwarings- bewijs". Pas als u dat vrijwaringsbewijs van de koper heeft gekregen, kunt u met een gerust hart uw auto met de delen I en Hl van het kenteken bewijs overdragen. Dat is een rustig idee, want zonder juiste overschrijving bent strafbaar. Deel Hl blijft gewoon op de voorruit zitten totdat de nieuwe eigenaar aan het eind van het jaar een nieuw deel Hl krijgt thuisgestuurd. Ook als u uw auto bij uw dealer of garage inruilt, ontvangt u een vrijwaringsbewijs. Verkoopt u uw auto vóór 1 februari 1975 en heeft u deel HL al ontvangen, zorg er dan voor dat het kentekenbewijs op naam van de koper wordt overgeschreven en overhandig hem dan ook het deel Hl en de kopie. Een betere manier om voor een zo goed mogelijke registratie te zorgen Waarbij gevrij waard wordt voor de fouten van een ander. En waarbij het kontrole-apparaat een stuk voor deliger kan funktionerem Als u nog vragen heeft, schrijf dan een briefje naar Antwoordnummer 30, Veendam. Of bel 05987-9222. Bewaar deze publikatie «'t kan u nog van pas komen! Publikatie van het

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 8