I sSport eft wedótryden^ Atletes Hage en Kouijzer vooraan werp-driekamp te Zevenbergen Cursus opleiding scheidsrechters KNVB Zeeland heeft weer nieuwe scheidsrechterscommissie H m W8B i lTf Geslaagde jubileum wedstrijd H.S.V. „Oosterschelde" ZIERIKZEESE SCHAKERS WONNEN VAN MIDDELBURG I Ordelijke Kalkar-demonstratie Flitsen Russische schrijver vraagt politiek asiel HE SPORTTOTO iïiiiiiiiliMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiuiiiiiiiimiiimiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiïi ATLETIEK ZEVENBERGEN, 29-9- D.S.-atletes Isaline Hage en Marja Kouüzer gin- gen zondag in de werp-driekampen van „Groene Ster" te Zevenbergen strijken met de medailles in de A/B meisjescjpegorie. Isaline Hage won de gouden me daille met de volgende prestaties: 35,88 m met de discus, 28,12 m met de speer en 10,15 m bij het kogelsto ten. Het leverde haar 1822 punten op. Clubgenote Marja Kouijzer (B-meisj Haar clubgenote Marja Kouijzer (B- meisje) maakte in Zevenbergen een erg goede indruk met haar prestaties, die het zilver opleverden. De 1656 punten voor deze tweede plaats be haalde ze met twee persoonlijke re cordprestaties, t.w. met 31,58 m bij Atletiekwedstrijden gingen niet door Evenals alle voetbal en korfbal- wedstrijden werden zaterdag de at letiekwedstrijden van Delta Sport afgelast vanwege de slechte weers omstandigheden. Het is niet meer mogelijk deze veelbelovende, uitste kend bezette wedstrijden, op een an dere datum in 1974 te houden, zodat de afgelasting een definitief karak ter draagt. Hetgeen dan weer een financiële strop betekent voor de atletiekafdeling van s.v. Delta Sport Op maandag 7 of 14 oktober wordt in Middelburg een begin gemaakt met de nieuwe cursussen voor oplei ding tot scheidsrechters. De KNVB afdeling Zeeland heeft nog steeds een gebrek aan scheidsrechters en het is zeer waarschijnlijk, dat door een aantal cursussen (in vier rayons) hieraan weer wat verbeterd kan worden. De cursus in Middelburg wordt gegeven door Bert Leijnse uit Middelburg. Ook op Schouwen-Duiveland (cur susplaats Zierikzee) is het nu al vrij wel zeker, dat er een scheidsrech- terscursus komt en evenzo in de ray ons Zuid- en Noord-Beveland (te Goes) en Zeeuws-Vlaanderen (waar schijnlijk Terneuzen). De cursus duurt zes a zeven weken en wordt besloten met een examen. Kosten zijn aan de cursus niet ver bonden. Voor elke cursus zijn nog aanmeldingen mogelijk en belang stellenden kunnen zich opgeven bij de KNVB, afdeling Zeeland, te Mid delburg. MIDDELBURG. 27-9. Na een jaar vol moeilijkheden heeft de KNVB afdeling Zeeland nu eindelijk weer een nieuwe scheidsrechterscomissie. Dc enige, die ook in de beide voor gaande commissies zitting had is de voorzitter, de heer Dick Mooij uit Haamstede, terwijl Cees Eisma uit VJissingen nog steeds gedelegeerde van het afdelingsbestuur in de com missie is. Secretaris is nu Jan Schaal- je uit Goes, terwijl als leden van de commissie zijn benoemd de heren Jan de Smit uit Terneuzen, Wim Roth uit Groede en Jo Vermeule uit Lewedorp. In de commissie hebben tevens drie leden zitting, die tezamen de aanstellingscommissie vormen, te weten de heren Adrie de Willigen uit Vlissingen en Bertus Boot en Adrie de Nooijer uit Souburg. Namens' de COVS (Centrale Organisatie van Voetbalscheidsrechters) heeft Jan Mondeel uit Middelburg zitting in de commissie. - - K&öcn het discuswerpen en 11,66 m bij het kogelstoten. Frappant feit was dat van de zes toegestane pogingen er niet één beneden de elf meter was, een afstand die vóór deze wedstrijd slechts éénmaal overbrugde. Het speerwerpen viel wat tegen met 19,20 meter. Ria Stalman, Sparta-atlete uit Den Haag, houdster van het nationale re cord discuswerpen dames met 54,14 m, kwam in deze wedstrijd uit op 53,88 m. Ze won nagenoeg onbedreigd de werp-driekamp bij de dames. Winter-zaaltraining van S.V. Delta Sport-atletiek Vanaf deze week wordt door de alletiekafdeling van s.v. Delta Sport sportpark „Bannink" voor de trai ningen verlaten en gaat men gebruik maken van de zalen voor de win terse k onditietraining. Een flink aantal trainers en train- sters staan gereed om op de woens dagavond (Manhuisstraatzaal) en de vrijdagavond (Raamstraatzaal) op verscheidene uren de Schouwse at- letiekliefhebbers op te vangen. In alle groepen is er nog mogelijkheid tot uitbreiding, zodat belangstellen den in alle leeftijden vanaf ongeveer 6 jaar zich bij de leiding in boven genoemde zalen kunnen melden. Excelsior-PSV X Sparta-NAC X MVV-Wageningen X Den Haag-Telstar Ajax-Twente x Graafsch.-Amsterdam X X AZ '67-Roda JC Haarlem-Feycnoord X Utrecht-Go Ahead E. X Den Bosch-Amersf. ,x Helm. Sport-Volendam X" Fortuna SC-Willcm II X Vitesse-Groningen X Toto nr. 5 Juist ingevuld: 2, 1, 1, 1, 1, 1, 3, 2, 1, 1, 1, 1, 1. Het aantal deelnemers aan toto 5 bedroeg 341.968, de voor een inleg zorgden van 926.176 gulden. Het prijzenbe- drag is f 439.933,waarvan voor de eerste prijs f 175.973,tweede prijs: f 109.983,derde prijs: f 153.976. Er hebben zich reeds 60 deelnemers gemeld voor de eerste prijs. VOLLEYBAL Deltasport 4 4 0 0 12- 2 8 P.T.T. 4 3 1 0 11- 2 7 L. en O. 4 3 0 1 9- 5 6 s.v. Kwiek 4 2 1 1 9- 6 5 Mevo III tr. 3 2 0 1 7- 4 4 Zeelandia 4 1 1 2 5- 8 3 Smit Bolnes 3 1 0 2 5- 7 2 Neptunus I 2 0 1 1 3- 5 1 Cluzona 4 0 0 4 1-12 0 Mevo tr. 4 0 0 4 1-12 0 Poule B: RWS Deltadienst Rabobank Schouwen Onderdak Rabobank Zierkzee Cebeco-Zuidwest Reisbur. v. Oeveren R.T.M. Neptunus II Waterschap S. en D. 4 4 0 0 3 2 10 4 2 11 3 2 0 1 3 2 0 1 3 10 2 2 0 0 2 3 0 0 3 3 0 0 3 12-3 8 8-3 5 9-5 5 6-3 4 7-4 4 3-6 2 0-6 0 2-9 0 1-9 0 MOSKOU. Geobserveerd door A Karpnv denkt V Kortsjnoi aan het bord over :i;n volgende set in de vijfde finalepartij van de tweekamp, waaruit de uitdager van wereldkam pioen Fischer moet voortkomen. Het programma voor 4 oktober luidt: Neptunes I-Smit Bolnes,.aan vang 20.00 uur; Waterschap S. en D.- R.T.M., aanvang 20.00 uur; P.T.T. - Delta Sport, aanvang 21.00 uur; Reisbureau v. Oeveren-Onderdak, aanvang 21.00 uur. De wedstrijd P.T.T.-Delta Spof-t wordt de grote wedstrijd van poule A. bi IJ AKTEN Finale persoonlijk kampioenschap vijfde klasse libre Uit de voor wedstrijden hebben de volgende spelers zich weten te plaat sen voor het finale toernooi voor het persoonlijk kampioenschap 5e klasse libre dat van 4 t/m 6 oktober a.s. in hotel „De Meebaal" te Nieuwer kerk zal worden gehouden: N. J. Schults en N. van Broekhoven. „B.V. Renes- se"; A. P. de Wit, „De drie Schapen", Dreischor; A. J. de Bil en J. Dorst, „De Carambole" Dreischor; J. Rog geband, „Entre Nous" Zierikzee; J. van Almenlcerk, „Neptunus", Zierik zee en A. Rieborn „Bommenede", Zonnemaire. Op vrijdag 4 oktober te 19.00 uur zal met het toernooi een aanvang worden gemaakt. Het rooster van de eerste ronde ziet er als volgt uit: biljart I: N. J. Schults-A. Rieborn en' A. J. de Bil- J. Roggeband. Biljart II: A. P. de Wit-J. van Almenkerk en J. Dorst- N. van Broekhoven. Voorwedstrijden vierde klas pers. kampioenschap Aan dc voorwedstrijden voor hel persoonlijkkampioenschap 4e klasse van het distrikt Schouwen-Duive land der KNBB zal in totaal door 31 spelers worden deelgenomen wel ke in vijf poules zijn ingedeeld. De indeling hier vang ziet er als volg! uit: Poule I: I,, van Raamsdonk. C. v. d. Werf, M. Quist, M. Malthijsse. J. van Almkerk, H. Steenland. J. Me- gank. Poule II: C. H. Kenters, S. Westdorp. M. v. d. Schee. J. Kort. J. C. Everaers, N. Janse. Poule III: J. Matthijsse. H. v. d. Sande, A. Cor- nelissen. C. de Wit, J. de Regt, J. de Jonge. Poule IV: P. Bodbijl. J. de Jonge. J. P. Flikweert, L. G. de Munnik, C. Gieskens. W. J. Doele- mun. Poule V: A. Schouwenaar, A. Verwest. K. Dorst. W. v. d. Hook. B. J. Wittenberg. J. Brouwer. Kleuter doodgeschoten MAASTRICHT. 28-9. In Maas tricht heeft de 22-jarige G. S. zater dagmiddag per ongeluk zijn tweeja rig neefje, dat bij hem op bezoek was, doodgeschoten. De man zat met een revolver te spelen toen plotse ling een schot afging. Het kind werd midden In de borst getroffen en overleed op weg naar het ziekenhuis. De man is na verhoor door dc po litie in afwachting van een justitieel onderzoek op vrije voeten gesteld. Bedrijfsvolleybal- kompetitie 1974/1975 Uitslagen van 27 september 1974: Cesbeco-Zuidwest-Neptunes II 3-1; Onderdak-RWS Deltadienst 1-3; s.v. Kwiek-MEVO III tr. 1-3; Cluzona- Deltasport 0-3; Reisbureau v. Oeve- ren-RTM 3-0; PTT-L. en O. 3-0; Zeelandia-Neptumis I 2-2; Smit Bol- nes-MEVO tr. 3-1. Stand kompetite tot en met 27 sep tember 1974. Poule A: Vangst viel niet tegen ZIERIKZEE, 28-9. In het kader van het twintig jarig bestaan van de H.S.V. „Oosterschelde" dat afgelopen zaterdag plaats vond, was natuurlijk ook tijd gereserveerd voor een hengelwedstrijd. Doordat het weer zich min der gunstig let aanzien, kwamen een twintigtal deelnemers niet opdagen, maar 88 deelnemers lieten zich door de natuurelementen niet terugschrikken en waren present bij het startsein. De vangst was niet overweldigend maar viel toch niet tegen. De prijs uitreiking vond plaats op de feest avond in het ,,Huis van Nassau" en werd op originele wijze uitgevoerd door de als zeemeermin getooide Zierikzeese mis toerist Jolanda Gies- bers. De eerste prijs, een komplete hen- geluitrusting, was met 1316 punten voor de heer E. E. Smit. De tweede prijs, een platenspeler, was voor de heer G. T. Bakker met 817 punten. De verdere uitslag luidt als volgt: 3. M. Hanenberg, 733 punten; 4. G. J. Heuping, Enschede, 649 punten; 5. C. J. Schot. 628 punten; 6. S. Coppool- se, 547 punten; 7. R. Timmerman, 532 punten; 8. W. v. Mourik, 527 punten; 9. C. Seybel.jr., 497 punten; 10. D. J. Sies Huissen,i487 punten; 11. J. C. Berrevoets, 472 punten; 12. A. C. Oole. 433 punten; 13. mevrouw Coppoolse, 430 punten; 14. mevrouw M. Geluk. 430 punten; 15. S. Rey- SCHAKEN niers, Deurne, 377 punten; 16. A. B. v. Vliet, 366 punten; 17. S. Flohil, 357 punten; 18. W. Meerdink, 347 punten; 1.9. C. Rossen, 336 punten; 20. B. Bunnig, Den Haag, 326 pun ten; 21. J. G. Verseput, Renesse, 323 punten; 22. C. Hilleman, Nieuwer- kerk, 307 punten; 23. H. v. Schel ven, 301 punten; 24. J. L. J. Dorre man, 286 punten en 25. C. B. v. d. Barselaar, Rotterdam 242 punten. Verder was er nog een zeer fraaie ereprijs voor de eerste prijswinnaar en een beker voor de zwaarste vis die ten deel viel aan de heer A. C. Oole, met een bot van 433 gram. Vcor de wedstrjjdvissers van de H.S.V. „Oosterschelde" vindt op za terdag 12 oktober de volgende wed strijd plaats om het kampioenschap van Schouwen-Duiveland. Opgave hiervoor zo spoedig mogelijk bij het secretariaat. ZIERIKZEE, 28-9. Het eerste team van de Schaakvereniging „Zie rikzee" heeft vrijdagavond in de uit wedstrijd tegen Middelburg I een zeer sensationele overwinning be haald. De vorige seizoenen heeft Zie rikzee I steeds het onderspit moeten delven tegen Middelburg I en er moet ver terug worden gegaan om een overwinning van Zierikzee I te gen de hoofdstedelingen terug te vin den. De wedstrijdleider van Middel burg I bekende na afloop dat Mid delburg in zijn sterkste opstelling was aangetreden. Zierikzee I had in deze wedstrijd weer de beschikking over de sterke speler Martin Krijger Hij zorgde voor het eerste volle punt dc-or zijn partij in slechts 18 zetten in winst om te zetten door middel van een paardoffer. Ook de heer Wiebols had weinig moeite met zijn tegenstander en bracht Zierikzee I op 2-0. Hierna besloten de heren Overweel en de Quartel tot remise Een zelfde puntenverdeling kwamen de heren Bouwman en Cevaal over een. De stand was nu 3-1 in het voordeel van Zierikzee I. De heer Versteeg bracht door zijn overwinning de stand op 4-1. Huib Uil leidde door zijn remise Zierik zee nog een half puntje verder: 4I2- IV2 Het was weer de heer Scheele die door zijn zege Zierikzee de over winning bracht 5V2-IV2. De heer Van den Ende trachtte een foutje in de opening goed te maken door een lo peroffer maar dit bracht uiteinde lijk toch niet genoeg compensatie waarna hij moest opgeven. De he ren Bevelander en Van der Plasse besloten na het afbreken tot remise Ook de heren Vleeshouwer en San ders besloten tot een puntenverde ling. De uitslagen De gedetailleerde uitslagen: C. de Wolf-J. J. van den Ende 1-0; B. Henderikse-A. J. Scheele 0-1; J. van de Plasse-J. M. Bevelander vz-xk G. Cevaal-E. Bouwman Vfe-S. Sanders-O. E. Vleeshouwer Vfe-%; Carol-M. M. Krijger 0-1; J. C. de Quartel-C. G. Overweel V2-V2; A. JAonkheer-H. Versteeg 0-1; W. Flis- sebaalje-H. Uil Vï- V2J. Scheltens- P. Wieb'ols 0-1; Middelburg I-Zie- rikzee I: 3V^-6V2. De vorige wedstrijd tegen Vlissin gen eindigde definitief in een 4 ¥2-5^ verlies voor Zierikzee I. Zierikzee I heelf nu 2 punten uit 2 wedstrijden. Maandag 8 oktober speelt Zierikzee I thuis tegen Goes II. KALKAR, 29-9. Naar schatting tienduizend mensen hebben zalerdag deelgenomen aan een protesttoeht naar het Duitse plaatsje Kalkar om te demonstreren tegen de bouw van dc snelle kweekreactor in die plaats Met bussen, in auto's en op de fiets waren deelnemers uit alle de len van het land naar het markt plein gekomen, waar het anti-Kul- karcomité een groot podium had la ten opstellen, waarop sprekers van de vier „progesieven" partijen het woord voerden. Het thema van de demanstratie was hot voldoen door de overheid aan drie eisen: beëindiging van de Nederlandse deelneming aan het project, stopzetting van de bouw van dc reactor en intrekking van de „drie procent kalkarheffing" Dit wegens hel gevaar voor mens en milieu, dut volgens de organisatoren en de politici aart dergelijke reacto ren is verbonden. Ordelijk verloop De demonstratieve tocht had een zeer ordelijk verloop enis geheel volgens het schema verlopen. Na af loop verklaarde het anti-Kalkar comité zeer tevreden te zijn over het verloop van de tocht. Het aantal deelnemers overtrof de verwachtin gen in ruime mate. Men had op on- geveer 7.000 deelnemers gerekend. De Duitse autoriteiten, over wie de organisatoren met lof spraken, had den een politiemacht van 150 man op de been gebracht. uit het buitenland JERUZALEM. In Jeruzalem is zon dag in een autobus een bom ontdekt, die bijtijds onschadelijk kon worden gemaakt, zo heeft een woordvoerder van de Israëlische politie bekendge maakt. ROME. De vooruitzichten voor de wcreldgoodercnmarkten in dc na bije toekomst zijn onzekerder dan gewoonlijk, zo blijkt uit het jaar lijkse goederenoverzicht van de VN- voedsel- en landbouworganisatie (FAO). AMSTERDAM. De Ajacied Ruud Krol opende zijn snackbar in de Re- guliersbreestraat te Amsterdam. Met zijn ploeggenoot Arie Haan bakt hij hier de eerste bitterballen. Lerares (lid Jezus- beweging) geschorst SCHOONEBEEK, 30-9. Omdat zij bij de leerlingen actief propaganda maakte voor de „Jezus-beweging is mej. J. Manschot uit Emmen ge schorst als lerares Nederlands op de christelijke Mavo-schooi in Schoone- beek. In een brief zegt het school bestuur dat de schorsing is opgelegd omdat zij zich niet hield aan het verbod om op school lectuur van de beweging te verspreiden. Voorts zou de lerares hebben ge handeld in strijd met de geest van de schoolvereniging door tijdens de les veelvuldig gebruik te maken van de bijbel. Mej. Manschot was voor vier weken aangesteld, als vervang ster van een leraar die op herha lingsoefening moest. 50.000 liter melk bedorven ARNHEM, 27-9. Doordat een vee houder heeft verzuimd na de reini ging van een melkreservoir de koe ling weer aan te zetten, hebben dui zenden mensen in en rond Arnhem deze week melk moeten drinken dat een vieze smaak had en als bedorven moest worden beschouwd. Een nog onbekend enzym heeft 50.000 liter melk in het Arnhemse bedrijf van Coberco bedorven. Po gingen om de melk in te nemen voordat ze bij de consument werd afgeleverd zijn slechts ten dele ge lukt. Wat nog bij melkslijters kon worden achterhaald is vernietigd. De directie van Coberco raamt de schade van de fout op ongeveer 35.000 gulden. Veel meer peren DEN HAAG, 28-9. Er worden dit jaar in ons land meer dan twee keer zo veel peren geplukt als vorig jaar, maar veel minder appelen. Volgens de uitkomsten van de eer ste oogstraming, openbaar gemaakt door het ministerie van Landbouw en visserij, zal de appeloogst dit jaar 450 miljoen kilo bedragen, tegen 550 miljoen vorig jaar Dat betekent een vermindering met 18 procent. De pe- renoogst wordt geraamd op 135 mil joen kilo, tegen 65 miljoen vorig jaar. Dat betekent een toeneming met 110 procent. f Eeuwfeest wereld- t postvereniging j DEN HAAG. 30-9. Ter gele- i genheid van hel eeuwfeest van wereldpostvereniging, de j „Union Postale Universelle i zal op 9 oktober in het Neder- landse post m useum in Den f Haag de tentoonstelling „Hon- derd jaar wereldpostvereni- (I ging" worden geopend. De wereldposlvereniging, gevestigd in Bern, is honderd jaar geleden opgericht om or dening te brengen in hei in ternationaal postoerkeer. Sinds 1947 is de vereniging een gespecialiseerde organisatie van de Verenigde Naties met ruim 1:50 lidstaten. Op de tentoonstelling wor den foto's, prenten en postze gels getoond die bepaalde mo menten uit de geschiedenis van de postvereniging belich ten. De tentoonstelling duurt tot 5 januari 1975. LUZERN, 29-9. - Een Russische schrijver, de 59-jarige Anatolij Le- vitin, heeft in het weekeinde op een persconferentie in Luzern meege deeld dal hij politiek asiel in Zwit serland heeft gevraagd. Lovitin, die bekend is geworden door publikaties op politiek en reli gieus gebied, is door bemiddeling van de organisatie „Glaube in der Zweite Welt" naar Zwitserland ge komen. In de Sowjet-Unie heeft hij verscheidene jaren gevangen gezeten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 5