Plannen voor kleuterschool in West DAF gebouwd uit veiligheid ZEEUWSE MOLEN DUIDELIJK IN VERDRUKKING •Holty* n\pdc HOGE TARWE-OPBRENGST IN DUIVELAND intermeubel motor voorin,variomatic achterin; de ideale aewichtsverdekna vooreen 3 STREEKNIEUWS Honderdjarige Bruinisse ZIERÏKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 27 september 1971 Nr. 2ir>en Gemeenteraad Zierikzee ZIERllvZEE, 25-9. Op de raadsvergadering van woens dagavond. onder leiding van burgemeester Th. H. de Meester werden enkele voorgestelde begrotingswijzi gingen goedgekeurd. De 34ste begrotingswijziging 1973 betrof een slot wijziging, waardoor het eindbe drag werd teruggebracht op f 18.000,—. De 45ste wijziging van 1974 betrof de aanpassing van de post onvoorzien. Samen met de 46ste wijziging, betreffende ombouw van de cv in de Theo Thijssensehool en in het Raamstraat-gymnastieklokaal in totaal f 14.000. Bij de rondvraag vroeg de heer Den Boer naar de houw van een openbare kleuterschool in plan West. Wethouder Doeleman zei zich hierover nog niet te kunnen uitspreken. Op 14 oktober a.s. evenwel vindt een bespreking plaats met de inspekties van zowel het basis- als het kleuteronderwijs. Daarna kan meer duidelijkheid verkregen. De heer Groen herinnerde aan zijn destijds gedaan verzoek tot openbaar maken van de commissievergaderin gen, De voorzitter zei dat deze vraag in de verschillende commissies komt. met de informatie of ze er prijs op stellen. De heer Groen was het daar niet mee eens. Het is een zaak van de raad; dat vond ook de heer Asma De heer Van den Doel herinnerde er aan dat er ook door b. en w. inge stelde commissies zijn. In dat geval zal het college dienen te beslissen. Graehtweg-trotloir De heer Asma betreurde het dat bij de heraanleg van het gedeelte Gracht weg Scheepstimmerdijk Dam Gracht geen trottoir wordt meege nomen. Met name -voor de bewoners aan dat deel van de Grachtweg is de toestand moeilijk. Wethouder Bij de Vaate lichtte toe dat de Grachtweg nog niet toe is aan het grote herleg- gen. Wat nu gebeurt is niet meer dan de zaak wat opknappen, omdat de toestand van het wegdek onhoud baar was geworden. Later volgt uit voering van het grote vernieuwings plan annex trottoir. Maar dat gaat allemaal drie ton kosten. De heer Asma wilde in het kader van het reparatiewede toch een trottoir, maar* daarvoor blijkt momenteel geen geld. Informatie De boekjesseries van de Ver. van Ned. Gemeenten zullen als docu mentatiemateriaal in het stadhuis ter beschikking komen van de raads leden. De heer Koopman vond - ge- Advertentie meubelen kopen eerst bij intermeubel kijken en tevens het nieuwe meubelboek meenemen meelstraat 31 zierikzee ZIERIKZEE. Deze week begon in hel Hervormd Verenigingsgebouw de doorlichtingskampagne van hel publiek. Even voor het begin kwam burgemeester Th. H. de Meester een kijkje nemen „om de mannen moed in te spreken." (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Iet op hel eerder gehouden Mossel- boomgaarddebat - verbetering van de informatieve communicatie met de burgerij noodzakelijk. De voor zitter was daar niet tegen, maar wees op de in het verleden gehouden bij eenkomsten, die soms slecht waren bezocht. „Er komt in dit opzicht spoedig een verzadigingspunt". Toch vond de heer Koopman het (ook) taak van het college aan voorlich ting te doen. Buitengewone algemene vergadering ZLM te Goes Op maandagmiddag 30 september a.s. wordt in „De Prins van Oranje" te Goes een buitengewone algemene vergadering gehouden van de ZLM. In deze bijeenkomst zal door de al gemeen-voorzitter van de ZLM een overzicht worden gegeven van de gebeurtenissen in de land- en tuin bouw gedurende het afgelopen jaar, en de balans worden opgemaakt van de genomen overheidsmaatregelen. Verder zai het huidige landbouw beleid in de EEG en de opstelling van het COPA worden belicht door mr. J. F. G. Schlingemann. ekono- mlsch adviseur van het K.N.L.C. Na de pauze volgt een gedachten- wisseling aan de hand van een door het hoofdbestuur opgestelde notitie betreffende: het tot nu toe in natio naal en EG-verband gevoerde land bouwbeleid, de formulering van een 'eisenpakket voor de eerstvolgende periode, en de opstelling van de standsorganisaties bij het behartigen van de land- en tuinbouwbelangen. Visstropen in Grevelingenmeer De palingvissers op het Grevelin- genmeer, die netten en fuiken als beroepsvisser hebben uitstaan on dervinden de laatste tijd veel last van visstroperij, die niet alleen de fuiken lichten c.q. van vis ontdoen, maar die bovendien zich niet ontzien netten en fuiken stuk te snijden. Er ontstaat dan voor deze beroepsmen sen. die toch al niet over grote vang sten kunnen roepen, dubbele schade. Oratorium te Goes De Chr. Oratorium Vereniging „Willem 't Hooft" geeft op. donder dag 3 oktober a.s., begeleid door Het Brabants Orkest, in de Grote Kerk te Goes een uitvoering van „Elias" van Mendelssohn. Solistische mede werking wordt verleend door Berna Kousemaker, sopraan; Tine Appel man, alt; Chris van Woerkom, tenor en Aerde Kuiper, bas. Dirigent is Adriaan Kousemaker. Kinderboekententoonstelling Om meer mensen en groepen de gelegenheid te geven de kinderboe kententoonstelling „Het kinderboek sinds Gillis Zoetekoek" te bezoeken wordt deze met een week verlengd. De tentoonstelling die gehouden wordt in het gebouw van de prov. bibliotheekcentrale te Middelburg zal nu duren van 12 oktober tot 2 november aanstaande. De voorzitter be-aamde dit, maar men moet wel praktisch blijven in die dingen. Er is volop gelegenheid voor het publiek zich te informeren en er zijn ook de „Stadsberiehten". De heer Verschelling vroeg naai de mogelijkheid dat de partij-frak- ties in het stadhuis vergaderen. De voorzitter hoopte dat binnenkort hiervoor een ruimte vrij komt. De heer Asma vond dat er ruimten ge noeg zijn. „Maar wat betekent dat voor het personeel?", vroeg de voor zitter. De heer Asma zei „het perso neel is er voor ons". Hierna sluiting. Visserijschool Stellendam In de sinds vorige maand in ge bruik zijnde nieuwe Visserijschool le Stellendam zijn 63 leerlingen inge schreven. Van dit aantal komen er 15 uit Zeeland en van die 15 komen er 10 uit Bruinisse. ZIERIKZEE Vergadering Zwem- en Polovereniging „Onderdak" In het „Pluis van Nassau" werd woensdag een ledenvergadering ge houden van de zwem- en poloklub „Onderdak". Aanleiding tot deze vergadering was verkiezing van vier nieuwe bestuursleden. De nieuw ge kozenen zijn: mevrouw E. Hage- steijn-De Haan, tweede penning- meesteresse; de heer J. van Tol, hulp-trainer; de heer B. van Hal- turn, sekretaris en de heen H. v. d. Zandè, tweede sekretaris. De heer Van der Velde blijft voor zitter tot de algemene ledenvergade ring in februari-maart aanstaande. De heer E. Keus blijft in funktie als penningmeester en is tevens vice- voorzitter. Uit deze vergadering bleek dat de financiële toestand van de vereni ging niet erg rooskleurig is. Het nu weer voltallige bestuur zal trachten de vereniging weer op een gezond fi nancieel niveau te brengen. Gedacht wordt o.a. aan geldopbrengende ak- tiviteiten, zoals bijv. het houden van een loterij en verkoop, van kerst kaarten. Het bestuur hoopt op een zo'n groot mogelijke steun van le den, ouders van leden en ook van de niet-leden. Gevonden voorwerpen Op het politiebureau zijn inlich tingen te bekomen over de volgende in de maanden augustus en septem ber gevonden voorwerpen. Batu sleuteltje; groen etui met Iipssleutel no. 01629; bankbiljet van f 100 en twee van f 10; beige kleine portemonnee ing. f 5.10 en een brom fietssleuteltje; beige groen herenvest; kinderjackje; bankbiljet van f 10; twee hengels met molen; een nieuwe rose servet; bruin leren motorhand schoen; dameshorloge merk „Addra" een knip-portemonnee, kleur bruin inh. f 13,80; twee binnenboten; gou den ring „Helga"; bruin leren tasje met fototoestel; bos sleutels met groene ring; biljet van f 5; trouw ring met inscriptie 31-3-72 Henk; blauw kinder jasje met witte wering; twee bankbiljetten van f 10; linker bruine stoffen dameshandschoen; sleutel met hangertje en lampje; blauw etui met twee sleutels, da- mesbril met paars montuur; schoen tje blauw met wit; wit vest; biljet van f 5; blauw nylon windjack met rood/gele biezen; geel vest; kinder- bril met bruin montuur in etui; f ietssleuteltje; donkerblauw kinder jack; dameshorloge met datum-aan duiding; Iipssleutel; bruine teddy beer, heren polshorloge; oranje re genpak; gekleurde sjaal; schooltas met papieren; sleutels met hanger „Sonnevanck'; gebloemde zwem broek; twee bankbiljetten van f 10; bril, merk „Tanja"; blauw-wit hemd beige trui; rode dames portemonnee; zilveren broche, bloemmotief; zwar te knip-portemonnee, inh. f 16,92; een paar kinderschoenen rood/groen; een damesschoen geel/zwart. Herv. Vrouwengroep Op donderdag 3 oktober wordt in het hervormd verenigingsgebouw een bijeenkomst gehouden van de Herv. Vrouwengroep „Wees een zegen'. SCI I AREN Dl JKF/EI XEMF.ET Oud papier ZSC Dc sportvereniging ZSC uit Scha- rendykc-Ellemeet zal zaterdag a.s. weer oud papier ophalen langs de gebruikelijke route. Het papier is de laatste tijd veel geld waard en dank zij de medewerking van vele mensen, die steeds hun papier bewaren en langs de weg zetten, heeft de vere niging zijn immer zwakke financiële positie aanmerkelijk kunnen verbe teren. Dat wil echter niet zeggen dat men het nu bij ZSC wel voor gezien houdt. Men wil deze onmisbare bron houdt. Men wil deze onmisbare bron van inkomsten zo goed mogelijk blij ven benutten. Een probleem daarbij is echter, dat men sinds het slopen van de oud papieropslagplaats aan de Putmeet, geen mogelijkheid meer heeft tot het opslaan van het papier. Wel zal in het vervolg de in gebruik zijnde container elke maand beschik baar zijn inplaats van om de twee maanden. De eigenaar van de con tainer heeft hiertoe zijn medewer king verleend onder de voorwaarde, dat elke keer minstens twee ton op gehaald zal worden. Dat is een hoe veelheid welke men meestal maar amper bereikte. De sportvereniging hoopt dan ook, dat alle inwoners van Ellemeet en Scharendijke zoveel mogelijk papier willen bewaren. Wanneer het problemen oplevert dit een. maand lang te doen, kan men even het ZSC-bestuur inlichten dat er graag voor wil zorgen dat het tus sendoor weggehaald wordt. BRIJDORPE Zware trekker gestolen In de afgelopen nacht van don derdag op vrijdag is te Brijdorpe een zware trekker (200 pk) gestolen. De trekker behoorde bij een oplegger bestemd voor containervervoer en is eigendom van de firma L. De ti*ek- ker werd losgemaakt van de opleg ger en is spoorloos verdwenen. De trekkerkombinatie stond geparkeerd op de boerderij van mej. P. te Brij dorpe. De politie stelt een onderzoek BROUWERSHAVEN De P.I.T.-kollekfe De kollekte voor het PIT die in deze gemeente werd gehouden heeft op gebracht f 79,39. Hartelijk dank aan alle gevers en kollektanten. Het geld wordt o.a. besteed voor beschikbaar stellen van goede lectuur, kerstfeest- vieringen, ontspanningsavonden en het zenden van kerstpakketten naai de militairen overzee. Kollekte Kinderzorg Voor Kinderzorg werd opgehaald door: Ans Schilperoort f 13,45; Jo- pie Duinhouwer f 9,72; Mar ja Dale bout f 21,35 en Ina v. d. Weele I 20,42. NOORDGOUWE Serenade De muziekvereniging „Con Amore" bracht een serenade bij de familie Joh. Vis-Hendrikse die het vijftig jarig huwelijksfeest herdachten. De heer Joh. Vis is erelid van „Con Amore" en heeft veertig jaar zitting gehad in de commissie van toezicht. De heer Vis dankte het korps voor de wijze waarop de muziek gebracht werd en vond het een groot voorrecht wanneer een dorp nog beschikt over een muziekvereniging. Bij gelegen heid van dit huwelijksfeest en de komst van „Con Amore" heerste in hotel v. d. Weijde een gezellige sfeer. Bejaardensociëteit weer begonnen De bejaardensociëteit van Noord- gouwe is weer begonnen met de veertiendaagse bijeenkomsten. Dins dag j.l. vond de eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen plaats. Allen ouder dan 60 jaar zijn weer van harte welkom. OOSTERLAND Bloeddonors gevraagd Via een huis-aan-huis bestelling wordt ook in Oosterland weer een beroep gedaan op gezonde inwoners en inwoonsters om zich beschikbaar te stellen als bloeddonor, uitgaan de van de afdeling Duiveland van het Ned. Rode Kruis. De aangehech te kaart voor deelname kan ongc- frankeerd worden verzonden aan dc voorzitter van de afd. Duiveland de heer S. W. A. Laurense, Molenweg 59 in Oosterland. Hel bestuur hoopt op veel aanmeldingen omdat er veel bloedplasma nodig is. Bejaardensoos Op donderdagmiddag 3 oktober a.s. zullen de wekelijkse b'ejaarden- bijeenkomsten weer op gang komen, zoals gewoonlijk in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw en verder weer iedere week om hetzelfde uur en op dezelfde plaats. Was de leeftijdsgrens tot op heden voor de deelnemende dames en here# 65 jaar, het dames comité deelde mede dat dit thans gesteld is op 60 jaar. Zodoende wor den er op de sociëteit bejaarden ver wacht die de leeftijd van 60 jaar hebben overschreden. Ze zijn harte lijk welkom op deze bijeenkomsten, die de reputatie genieten dat ze voor de bejaarden zeer gezellig en onder houdend zijn. BRUINISSE Wandelmars De gymnastiekvereniging „Kwiek" te Bruinisse organiseert zaterdag 28 september weer een wandelmars. een ander onder leiding van hol K.N.G.V. Er zijn er noj> 75 GOES, 27-9. Zeeland telt rond de 75 korenmolens waarvan er vele in zeer slechte staat van onderhoud verkeren. Het molenbestand loopt dientengevolge schrikbarend terug. Een groep molenliefhebbers pro beert deze ontluistering van (le Zeeuwse molen tot staan te brengen. Men wil daartoe een vereniging oprichten tot behoud van de Zeeuwse molens. Een van de initiatiefnemers is de burgemeester van Goes, mr. G. F. Hubert. De initiatiefgroep heeft laten weten in de toekomst niet tot de aankoop van molens te willen overgaan. Wel ligt het in de bedoeling bij de moleneigcnaar en de gemeente aan te dringen op een energiek restaui-atie- beleid. Men acht het economisch niet haalbaar de molens weer hun maal- (Vervolg van pag. 1) gemaakt, waarin de dank voor deze onvergetelijke dag, werd gebracht aan de gever van alle dringen. Me vrouw Hondsmerk is een zeer gelo vige vrouw en ook dat kwam uit in de op het electronisch orgel begelei de lied, dat kon worden gezongen, omdat ieder een stencil daarvan kreeg. De heer Simons, de man die de jongste dochter uit het gezin Honds- merk .tenslotte meenam naar Au stralië, bracht als jongste schoonzoon de dank over van de familie voor de goede verzorging, die „moeder"- in het rusthuis geniet en voor de vele vriendschapsbanden, die met de an dere bejaarden konden worden aan geknoopt. Het was tenslotte voorzitter J. van den Berge, die de receptie afrondde, door zijn dank te betuigen aan de familie en alle anderen die deze hul diging van de 100-jarige zo hadden doen slagen, maar ook hij stipte daarbij aan, dat alles uit Gods Hand mag worden ontvangen. Onnodig te zeggen, dat naast de taart van het gemeentebestuur, de vele andere kado's, (telkens kwamen weer nieuwe familieleden binnen om „oma" te feliciteren en ze brachten zo het nodige mee, aan feestelijke geschenken) ook tientallen bloemt stukken aanwezig waren. Er is nog eerlijkheid ZIERIKZEE, 27-9. Op 4 au gustus verloor een werkend Zierikzees meisje haar loon, f 120 en met die boodschap kwam ze thuis. Verdrietig, en ma vond het ook verre van plezierig. Het meisje deed aangifte bij de politie. Dat werd genoteerd en voor de rest was het afwachten geblazen. Natuurlijk - we schrijven bij na oktober - had het meisje nergens meer op gerekend maar tot haar verbazing wordt zij deze week gebeld door een mevrouw te Middelburg, die het geld had gevonden en nu gereed staat het aan haar op te sturen. Dochter en moeder zijn in de wolken over zoveel 'eerlijkheid. „Het bestaat dus nog", zeiden ze. functie terug te geven. Men zou al gelukkig zijn als de wieken weer zou den kunnen draaien, zo werd van de zijde van de initiatiefgroep meege deeld. Tien procent van het totale Nederlandse molenbestand bevindt zich in Zeeland. Toch bestaat er in deze provincie erg weinig belang stelling voor het herstel van de mo lens. Bovendien beschikt Zeeland maar over één gediplomeerd mole naar. De Nationale Vereniging De Hollandse Molen heeft al gezegd gro te belangstelling voor dit Zeeuwse initiatief te hebben. Advertentie Een strak afkledend, makkelijk te combineren truitje. Heerlijk onder een blouse, op 'n rok of pantalon. Zachte soepele banlon of acryl, makkelijk zelf te wassen, ïn vele modieuze kleuren o.a. zwart, bruin, roest, bottle, écru. Maten 38-44. In een heel plezierig prijsje Mei de hand op 't hart: ons modenieuws is uw moeite waardï Dam 19 Zierikzee Tel.01110-2816 Onrust onder Surinaraers in Rotterdam ROTTERDAM. 26-9. Onder de drieduizend, merendeels, jongere Surinamers, die in de buurt van de Westkruiskade in Rotterdam wonen, hebben de spanningen die binnen deze groep al maanden heersen don derdag geleid tot de bezetting van het gebouw van de Stichting Sociale Belangen Surinamers (SSBS) aan dc Pannekoekstraat. Clement goed ras DUIVELAND, 26-9. Nu de tarwe oogst geborgen is kan worden mee gedeeld dat dit jaar de opbrengst weer goed was. Vooral het nieuwe ras Clement heeft dit jaar ongeken de opbrengsten voortgebracht, op sommige plaatsen meer dan 9000 kg per hectare. Bijna de helft van het wintertarwe-areaal (ruim 40 °/o) be stond uit het ras Clement. De ras- keuze voor de komende uitzaai zal wel niet moeilik zijn. Het is echter wel de vraag of het aanbeveling verdient om alles op één keuze te laten vallen omdat de concentratie van één ras ziekte-op treding in de hand werkt. Reden waarom rassenspreiding aanbeveling verdient. DitDit werkt namelijk rem mend op de uitbreiding van allerlei ziekteverschijnselen. Dit jaar zijn ei- enige aantastingen van „gele roest" in het ras Clement waargenomen, die echter nog geen noemenswaardi ge invloed ten kwade op het gewas bracht, mede dankzij de goede be strijdingsmiddelen legen gele roest. Zodoende verdient het aanbeveling om het ras Clement niet te veel uit te breiden, doch daarnaast ook eens een ander ras te zaaien. Hierdoor kan een ras met een zo hoog op brengstvermogen lange tijd voor- agrarisch Nederland behouden blij ven. Advertent te -vm-"'''":'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3