Zierikzeeënaar „conseiller" van een Frans wijngezelschap T" M STREEKNIEUWS 3 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag; 24 september 1974 Nr. 21561 Na-plechtigheidje in kelder De heer R. P. Hogerheijde feliciteert zijn opvolger de heer W. van Meeteren. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 23-9. Er loopt naar Zierikzee weer een lijnt je van een hoog, oud en eerbiedwaardig Frans wijnkennersgezelschap, de „Connetablie de Guyenne", dat beoogt de faveur van Bordeaux wijnen - voor zo ver zulks nog nodig is - wereldkundig te maken. Het „lyntje" loopt naar de zaakwaarnemer van de wjjn- en delikatessen- handel N.V. de Jong aan het Havenplein, de heer W. van Meeteren. Tijdens een plechtigheid op het 17e eeuwse Chateau des Dues d'Eperon in het hart van het Bordeaux-gebied, werd hij geslagen tot „Conseiller (raadgever) van genoemde Connetablie de Guyenne. ZIERIKZEE. Dit is de Zierikzeese heer C. Boot, die uiterst verbaasd is over zijn tweede oogst aardbeien van groot formaat. Het zijn prachtige vruchten van een uiteraard laat soort. Allemaal komen ze - zeker na de weersomslag - niet meer tot rijping, maar het is toch allemaal uitzondelijk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De heer Van Meeteren is reeds lid van de Confrérie des Vinophiles des Pays Bas en zijn nu verkregen „raadgeversschap" houdt impliciet een erkenning in van zijn kwalitei ten als wijnkenner van niveau. Hem werd een fraaie plaquette ter hand gesteld en een dito oorkonde, met de vermeldende tekst in zeer plech tig oud Frans. Het is op zich reeds een uniek dokument. Advertentie Een strak afkledend, makkelijk te combineren truitje. Heerlijk onder een blouse, op 'n rok of pantalon. Zachte soepele banlon of acryl, makkelijk zelf te wassen. In vele modieuze kleuren o.a. zwart, bruin, roest, bottle, écru. Maten 38-44. In een heel plezierig prijsje Met de hand op 't hart: ons modenieuws is uw moeite llolty^ mpde Dam 19 Zierikzee DEN HAAG. Onder leiding van minister-president Den Uyl is dins dagmorgen een kabinetsdelegatie in Den Haag informatieve besprekingen begonnen met het bestuur van de Stichting van de Arbeid over een Centraal akkoord voor 1975. Felicitatie Zeer ingenomen met de aan de heer Van Meeteren verleende on derscheiding bleek de heer R. P. Hogerheijde, voorheen eigenaar van de zaak. Uit een samenspraak tussen beiden resulteerde maandagmiddag een kort, maar intiem samenzijn in een ruimte doortrokken van „cou leur locale", de wijnkelder onder het Gravensteen, waar het edel nait rust in lange rijen flessen. De heer Hogerheijde vond het een goede zaak dat zijn opvolger de des tijds door hem aangezwengelde be langstelling voor de wijn, heeft over genomen en zich met de materie steeds meer vertrouwd maakt, van belang zowel voor de bewoners van stad en regio, als voor de toeristen. Hij feliciteerde zijn opvolger met zijn benoeming tot „conseiller" en wees op het nut van het kwaliteits bewust maken van het publiek. Het Zeeuwse Kruis Ged. Staten stellen de Zeeuwse Staten voor met ingang van 1 janua ri 1975 a.s. in te trekken het besluit van 23 december 1952 inzake de subsidiëring van de provinciale Zeeuwse vereniging „Het Groene Kruis", de provinciale bond „Het Zeeuwse Wit-Gele Kruis", en de vereniging „Het Zeeuwse Oranje- Groene Kruis". G.S. stellen de sta ten verder voor om aan de Stichting „Het Zeeuwse Kruis" jaarlijks tot wederopzegging een provinciaal sub sidie toe te kennen tot ten hoogste een bedrag, overeenkomend met 25 n'a der salariskosten exclusief so ciale en verdere lasten van het in dienst zijnde personeel. Uit de toelichting op dit voorstel blijkt dat de drie in Zeeland funk- tionerende kruisverenigingen per 1 januari 1975 volledig zullen opgaan in de Stichting Het Zeeuwse Kruis. Bovendien is bei'eikt dat enkele stichtingen c.q. diensten, die thans afzonderlijk opereren, worden geli quideerd en per genoemde datum als specifieke diensten worden on dergebracht bij de Stichting Het Zeeuwse Kruis. Het betreft hier de ent-administratie, kinderhygiëne, kankerbestrijding, rheuma' bestrij ding en geslachtsziektebcstrijding. Ter dekking van het geraamde te kort heeft de Stichting Het Zeeuwse Kruis verzocht per l-l-'75 jaarlijks een provinciaal subsidie beschikbaar te stellen, ter grootte van 25 °/o van de salariskosten van het personeels bestand, hetgeen voor 1.975 betekent 25 °/o van f 1.115.100 of f 278.775. Uiteraard was er na deze intieme plechtigheid nog even tijd voor een (blank) Bordeaux-wijntje met een stuk roggebrood 'en kaas, een com binatie die in deze ge-eigende om geving wonderwel smaakte. Snijmaiskern Schouwen-Duiveland Op donderdag 26 september a.s. wordt in het Huis van Nassau een vergadering gehouden van de Snij maiskern Schouwen-Duiveland. Uit gebreide voorlichting wordt gegeven over oogst en behandeling van snij- mais. ZIERIKZEE Bezoek patiëntenschip m.s. Prins Willem Alexander Zoals bekend zal het patiënten schip m.s. „Prins Willem Alexander" woensdag 25 september a.s. opnieuw een bezoek aan Zierikzee brengen. Aan alle medewerkenden voor deze avond wordt meegedeeld dat, in te genstelling tot wat eerder gepubli ceerd en op de programma's afge drukt werd, de boot niet zal af meren ter hoogte van de Nieuwe Boogerdstraat, maar aan de steiger bij het Luitje. Hierdoor komt draai- orgelmuziek van de familie C. Rossen te vervallen. Rotterdammers aangehouden voor inbraken Naar wij vernemen zijn de daders van twee onlangs te Zierikzee ge pleegde inbraken door de politie te Rotterdam aangehouden en inmid dels voorgeleid aan de officier van justitie aldaar. Het zijn de drie Rot terdammers J. B. D., C. M. en D. de L., die, zo is uit het onderzoek geble ken, inbraken hebben gepleegd in vele plaatsen in het gehele land, waaronder Zierikzee en Goes. Te Zierikzee werden bij de firma D. Perzische tapijten ontvreemd en verder wordt het drietal verdacht van de inbraak bij de firma V alhier. Het ondei-zoek wordt nog voortgezet. Bevolkingsonderzoek Vandaag (dinsdag) begint het vier jaarlijkse bevolkingsonderzoek te Zierikzee, het z.g.n. „doorlichten'. Om 13.30 uur komt burgemeester Th. H. de Meester even naar het Her vormd Verenigingsgebouw, om aan het Ibegin van het onderzoek een of ficieel tintje te geven. Het publiek wordt opgeroepen op ruime schaal gevolg te geven aan de van de gemeente uitgegane oproe pen. Voor de goede orde geven wij hieronder de doorlichtingstijden: maandag, dinsdag, woensdag en donderdag, telkens van Vzl-Vzb en van 18.00-20.00 uur. De vrijdagmor gen is gereseiweerd voor de bejaar den, terwijl dan 's avonds weer ge legenheid is voor personen van 30 jaar en ouder. Voor het geringe be drag van f 3,50 kan het publiek een beeld krijgen „hoe het er van bin nen uit ziet". WESTERSCHOUWEN Opening buitenplaats „Schouwen" Op zaterdag 5 oktob'er vindt de officiële opening plaats van de bui tenplaats „Schouwen", door burge meester H. P. Everwijn van Wester- schouwen. Na de opening wordt een tenniswedstrijd gespeeld tussen de buitenplaats „Schouwen" en Buiten- Stee. HAAMSTEDE Bejaardensociëteit voorlopig uitgesteld Wegens verbouwing van het rust huis „Duinoord" is de recreatiezaal niet beschikbaar, zodat de bejaarden sociëteit uitgesteld moet worden tot nadere aankondiging. BURGII Openstelling leesbibliotheek Deze week zal te Burgh met het naderen van het winterseizoen weer de leesbibliotheek worden openge steld. Voor de kinderen is dit a.s. don derdag 26 september des middags van kwart voor vier tot half vijf en voor de volwassenen a.s. zaterdag middag 28 september van 4 tot 5 uur in „Revasa". Ook dit jaar is er voor de lezers weer een keur van boeken beschik baar. Niet minder dan 140 nieuwe boeken zijn er aangeschaft, terwijl er verder nog een wisselkist is met 100 boeken. RENESSF. Personeelsreis tirma Braber Groenvoorziening Vrijdag maakte de firma Braber Groenvoorziening zijn jaarlijkse personeelsreis. Reisdoel was dc snijbloemenveiling in Aalsmeer. De ze veiling, die een der grootste ^er wereld is en waar jaarlijks voor meer dan 300 miljoen gulden aan snijbloemen wordt omgezet, heeft een bebouwde oppervlakte van 9 ha. welke volgend jaar zal worden uit gebreid tot 19 ha. Het gehele Renesse gezelschap kwam onder de indruk van de ge weldige hoeveelheid snijbloemen die over zes klokken tegelijk werden ge veild. Een perfekte rondreidingsor- ganisatie zorgde ervoor dal de hele gang van zaken duidelijk uiteenge zet werd. Na het bezoek aan de veiling werd een rondrit gemaakt langs de Vin- kenveense plassen en de Vechtstreek, waarna in Haarzuilen een uitsteken de koffiemaaltijd werd gebruikt, 's Middags ging de reis verder naar Amsterdam waar een bezoek werd gébracht aan de Dam, de Kalver straat en het bekende Wassenbeel denmuseum van Madame Tussaud. Verder werd er door de dames van het gezelschap gezellig gewinkeld. Om vijf uur vertrok men weer richting Renesse, waar in restaurant „Avenue" een uitstekend verzorgd diner wachtte. Het gehele program ma bij elkaar vormde voor het ge zelschap een zeer geslaagde dag. Gezamenlijke avond Plattelandsvrouwen Op dinsdag 15 oktober wordt in zaal „De Bariton" op de camping „Schouwen" te Renesse een geza menlijke avond gehouden van alle afdelingen op Schouwen-Duiveland van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen. Het programma voorziet in: koorzang, deklamatie, 5-minu- tenpraatjes en schetsjes. SCHARENDIJKE Beter bewegen voor ouderen Dinsdag 1 oktober om 10.15 uur wordt hier weer begonnen met een kursus beter 'bewegenvoor ouderen. Mevr. D. Lysen-Berends zal deze lessen weer geven. Verschillende' da mes en heren hebben zich al opgege ven, maar dit is alsnog mogelijk bij mevr. Wandel, Irenesti-aat, Scharen- dijke. BROUWERSHAVEN Gezelschap Lions bezocht het stadhuis Zaterdagmiddag bezocht een ge zelschap van de Lions uit Duitsland samen met hun gastheren en -vrou wen op Schouwen-Duiveland, Brou wershaven. In het stadhuis werd het gezel schap begroet door burgemeester A. P. Schouwenaar en de gemeentese- kretaris de heer A. Witte. Verdeeld in groepen bezichtigde men het fraai gerestaureerde gebouw. De heer Van der Tuyn dankte namens allen de burgemeester en sekretaris voor hun explicatie. Later op de middag ontvingen de burgemeester en mevrouw Schou wenaar eveneens op het stadhuis de minister van buitenlandse zaken mr. M. v. d. Stoel, die samen met de am bassadeur van Joegoslavië en hun dames het weekend op Schouwen- Duiveland doorbrachten. Het gezel schap bracht ook een bezoek aan de St. Nicolaaskerk. Beter bewegen voor ouderen Dinsdag 1 oktober om 10 uur wordt hier weer begonnen met een cursus beter bewegen voor ouderen. Mevr. De Bruin zal deze lessen weer geven Verschillende dames en heren heb ben zich al opgegeven, maar dit is alsnog mogelijk bij mevr. De Bruin, Wethouder Dekkerstraat 11, of bij aanvang van de lessen in de oude school. NIEUWERKERK Algemene Leesbibliotheek Het leesseizoen is aangebroken. De Algemene Leesbibliotheek begint 27 september met het uitlenen van boe ken, en wel in het gebouw „Reho- both", Ooststraat 18. De uitlening vindt plaats iedere vrijdag van kwart voor zeven tot half acht. In de loop der jaren is gebleken dat dit- de meest geschikte dag en het meest geschikte uur is. Ongeveer tweehonderd nieuwe boeken konden worden aangeschaft, zodat er nu keuze is uit vijfduizend exemplaren voor oud en jong en voor elk wat wils. Oud papier Zaterdagmorgen 28 september aan staande wordt alhier weer oud pa pier opgehaald ten batè van de zen ding. Het wordt zeer gewaardeerd wanneer het papier voor de ophalers gebundeld gereedgezet wordt. Middagtrip bejaarden Er blijkt grote, belangstelling te bestaan voor de door de afdeling Nieuwerkerk van de Algemene Be- jaardenbönd georganiseerde middag trip, die over Schouwen-Duiveland zal leiden. Er zijn zoveel deelnemers, dat het bestuur besloot tot gebruik making van extra luxe auto's; zelfs een „grote" bus is niet voldoende. Er is genoeg aanbod van partikuliere auto's. Wat het programma betreft het vol gende: Er is een theepauze in hotel Bom te Haamstede, terwijl in „De Vierbannen".te. Ouwerk'erk een kof fietafel zal worden gebruikt. Voor de vulling- van het verdere program ma zijn nog besprekingen gaande. Het bestuur zal hierover de gasten ter plaatse informeren. In ieder ge val zal er voldoende variatie zijn voor dit middagprogramma. De tocht begint om 13.30 uur. In het vierde kwartaal wordt een zaalgebeuren georganiseerd. S.G. Studievereniging „Schouwen-Duiveland" Op vrijdag 27 september a.s. wordt in de vei-gaderzaal van de Ger. Ge meente aan de Molenstraat, een le denvergadering gehouden van de Staatkundige Ger. Studievereniging. Voor tijd: zie agenda. OOSTERLAND De aardappelen en de suikerbieten Door het droge weer van de vorige week werden ook hier ter plaatse heel wat aardappelen gerooid en weggebracht. De kwaliteit en de op brengst van dit gewas laat niets te wensen over op vele plaatsen, het geen ook van de uien gezegd kan worden. Jammer dat de prijzen mo menteel aan de te lage kant zijn van deze twee produkten. Van de suikerbieten, waarvan deze week de eerste leveringen ook weer beginnen, kan niet gezegd worden dat er een overvloedige oogst uit de grond zal komen. De op talrijke per celen aanwezige vergelingsziekte zal tot oorzaak hebben dat de opbrengst dit jaar zeer miniem zal zijn. Het gewas zal dit jaar vlug geleverd zijn. Nieuwe brievenbussen In het dorp werden de twee aan wezige brievenbussen, één in de Sandströmstraat en één in de Steen- grachtstraat, door de dienst der pos terijen vervangen door een nieuw model. Die in de Sandströmstraat, welke vele jaren tegen de gevel van het woonhuis van de heer L. de Jonge heeft gestaan, is thans verder deze straat ingebracht. Ook de brievenbus bij het hulp postkantoor in de Kerkstraat is ver anderd. Hier is eveneens een nieuw model aan de gevel aangebracht, op dezelfde plaats waar de oude stond. Drukke dienst Er was zondagmorgen 22 septem ber j.l. grote belangstelling voor de morgendienst die in de Ned. Herv. Kerk alhier onder leiding van de pastor loci, ds. M. C. van der Meer, gehouden werd, zulks in verband met de medewerking aan deze gods dienstoefening door het jeugd- en kinderkoor „Hosanna" uit Loosdui nen. Onder leiding van de direkteur Jan van den Bergh, werden een viertal liederen ten gehore gebracht waaronder solozang, die zeer in de smaak viel. Cursus bloemschikken Door de Huishoudelijke Voorlich ting ten Plattelande in Zeeland wordt te Oosterland bij voldoende deelname een bloemschikcursus ge geven, te beginnen op 1 oktober a.s. in het Hervormd Verenigingsgebouw aanvang half 2 tot half 4. Het les geld bedraagt totaal f 21,per per soon voor de gehele cursus. Opgave tot 30 september a.s. bij mevr. Zeij- ler, S. M. Loncquestraat 22, telefoon 01114-1339. OOSTERLAND. Dit bleef over van de brommer, die tussen „Even Buiten en de „Blauwe Keet" tegen een auto opreed. De bestuurder werd ernstig ge wond. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3