EEN MOOIE AKKER BINNEN DE STADSWALLEN „HierinVroonlande kun je helemaal jezelf zijn? fill Matser Makelaardij MiddelhamisBM ONZE PUZZELRUBRIEK T 4 Ingezonden stukken Advertentie We onderschrijven volkomen^ dat de Mosselboomgaard (een landelijk ge bied achter de Oude Haven) „een mooie akker" is. Maar we vinden ook, dat ze een werkelijk nuttige functie heeft of kan hebben, tenminste als je „nut tig" niet onmiddellijk opvat als „economisch bruikbaar". Je zou het gebied zo kunnen laten, dat is ons best .rnaar je zou er ook iets anders van kunen maken, een werkelijke boomgaard bijvoorbeeld. We vinden dat de Mossel boomgaard een wezenlijk onderdeel is van de oude kern van de stad. Geen enkele inwoner van Zierikzee zou het juist vinden, als het gemeentebestuur besloot een aantal historische panden in de binnenstad te slopen om er een parkeerterrein van te maken. En toch is de Mosselboomgaard ook zo'n his torisch monument! Als je vat} deze „mooie akker" een mooie vierkante parkeerplaats maakt, raak je de stad in haar hart. Als de bulldozers komen om het terrein prachtig egaal te strijken, wordt er iets verwoest dat niet meer te herstellen valt. En die bulldozers moeten daar wegblijven! „In het afgelopen toeristenseizoen is weer eens overduidelijk gebleken, dat het parkeerprobleem tot de grote bestuursmoeilijkheden behoort." (Stadsberigten) We geven toe, dat er in de zomer maanden, als de toeristen Zierikzee overstromen, sprake is van een par- keérprobleem. Dat valt niet te ont kennen. Maar we betwijfelen, of er in de overige maanden sprake is van grote problemen. Enals dat zo is, zal dat moeten worden aangetoond. De Mosselboomgaard moet dus gaan dienen als parkeerplaats voor de toeristen. Wij vinden, dat de toe risten best wat langer kunnen lopen. Daar is niets tegen. „Een beetje jammer blijft het na tuurlijk wel, maar er blijkt helaas geen alternatief te bestaan". (Stads- berichten). Wij vinden het verschrikkelijk jammer, dat deze „mooie akker' wordt opgeofferd om het de toe risten zo comfortabel mogelijk te maken. Daarvoor is de Mossel boomgaard te belangrijk. Denk ook Voorbeeld van ruimte, in de buurt met auto's bezet, ('s Heer Arends straat). eens aan de aan- en afvoerwegen, aan de overlast voor de bewoners in de directe omgeving, aan het gevaar voor de schoolkinderen, want vlakbij de Mosselboomgaard staan drie scholen. Bovendien zullen er moge lijk op de Oude Haven panden wor den gesloopt om het verkeerspro bleem op te lossen. En er zijn wel degelijk alter natieven. We noemen als één van de voorbeelden de ruimte nabij de sporthal Onderdak. Die ruimte is ideaal! De aan- en afvoerwegen zijn al klaar, De verkeersstroom blijft buiten de stad. De toeristen kunnen op hun gemak via de Havenpoort de stad binnenwandelen. Dat is 300 me ter en moet daarom de Mosselboom gaard worden opgeofferd? Nee Toch! Wat doen we? Wat kunt u doen? Wij organiseren een huis-aan-huis akfy'e waarbij we handtekeningen ophalen. Misschien is het nog niet te laat. Handtekeningen kunnen best bulldozers tegenhouden. Alleen u moet tekenen! U kunt ons ook hel pen door mee te doen en ook hand tekeningen op te halen. We verspreiden posters. Hang die op. 't Maakt indruk. Misschien blijft de Mosselboom- boomgaaid dan echt die „mooie ak ker" en ziet u binnenkort de bull dozers ergens anders. Buiten de wallen. Lijsten en posters verkrijgbaar bij: Willem van Anraad, Regenboogstr. 25, telefoon 4134 en Willem van Paassen, Zandlcreekstraat 21, tele foon 4144. Ondergetekenden stemmen in met Een knapperd GRONINGEN, 19-9. De 26-jarige Miechiel ter-Horst studeert vrijdag in Groningen in twee studierichtingen af. Hij ontvangtdan het recht op het voeren van de ingenieurstitel (tech nisch natuurkunde) en de doctoran dustitel (economische wetenschap pen). Michiel ter Horst is in 1966 aan de Groningse rijksuniversiteit eco nomie en'natuurkunde begonnen te studeren. In 1971 deed hij voor bei de studierichtingen zijn kandidaats- Echtpaar Volkmaars kan het weten. Zij wonen nu alweer een jaar in de serviceflat Vroonlande. Ja, je kunt er helemaal op jezelf zijn, aldus me vrouw. Maar met één groot voordeel: er wórdt voor je gewerkt. Er wordt voor je gekookt. Er is een kok die van wanten weet. En wil je huishoude lijke hulp, dan kan dat. En dan nog die tuin, die prima onderhouden wordt. Al met al een ideale situatie, zeker voor mensen met zoveel hobbies als de Volkmaars. Niets hoeft, alles mag. Vervelen is er niet bij. Er zijn mensen ge noeg om gezellig een kaartje mee te leggen of een praatje mee te maken. Gelukkige men sen, de Volkmaars. Dol op reizen en wandelen, wat ze dan ook urenlang doen in de schitterende omgeving. En verder heb ik nog altijd een funktie in Rotterdam, zegt meneer Volkmaars, maar die af stand vind ik geen enkel bezwaar hoor. Trouwens ook onze vele vrienden die vaak van ver over de grens komen, hebben daar blijkbaar geen probleem mee. En ze kunnen hier altijd blijven logeren. Er zijn vele uitstekende logeer kamers. Dat is geen enkel punt. Duidelijk een echt paar dat op Vroonlande helemaal z'n draai heeft gevonden. In Dirksland zijn in de serviceflat Vroonlande nog een aan tal flats te koop of te huur. Bent u geïnteresseerd, stuurt u dan de coupon op of bel: 01877-2254. Ik wil graag meer infor-l I matie over Vroonlande. I I Naam: I Straat: I Plaats: Zo ligt de „akker" er thans bij. de aktie tot behoud van de Mossel boomgaard: Willem van Anraad, J. M. Assendorp-van der Linden, E. M. Bergsma-Akkenaar, Jan de Boer. J. den Boer, H. Botterweg, W. Bontkes, A. S. M. Braat) Gerard Brand, J. J. v. d. Ende, drs. J. C. Erbrink, K. de Feijter, T. L. H. van Geffen-Vaas, L. J. B. van Geffen, J. Groen, A. H. Hage, Marijke Jumelet-Volmer, W. H. Klaassen, Th. R. E. de Klerk-van der Duijn, ir. J. de Kreuk, J. A. Kooiman, H. Koopman, W. H. Koop- man-Langkeek. Jan Krakeel, L. Kra- keel-Schiettekatte, M. P. de Lange, Sonja Leeflang-Toebes. J. W. F. Loubert, J. A. J. v. d. Made, drs. W. P. Martens, D. M. C. van Leeuwen- Verschoor, drs. L. van Leeuwen, P. J. Noordermeer, drs. J. W. ,Over- bosch, Willem van Paassen, F, J, yan Paassen-van der Poel, J. Pomper, H., M. v. d. Post, Rien v. d. Post, A. P. - den Reijer, C. van der Steen, C. van Sloten-Boekei, J. R. M. v. d. Snep- pen-Bogaert, J. W. M. Stroosnijder- Dinxteren, W. Chr. C. Timmerman, M. Vaarzon Morel, E. M. Th. Vaar- zon Morel-Verkade, J. v. d. Ven, Gerrit van der Ven, Gonnie van. der Ven-Venbroek, E. E. Vleugels Schut ter, M. C. Verheijen, Co de Vos, Tón Verschelling, Gerrie Verschelling- Bleumink, Harry v. d. Wekken, G. Westendorp Boerma-Sehlosser. Westendorp Boerma-Schlosser, F. Beekman, A. Beekman-Otte. Staakweg 7, Dirksland. I I Stuur deze bon in open j I envelop zonder post- I zegel naar Matser Make- I laardij Middelharnis b.v., Antwoordnummer 40, ^Dirksland. ZN I KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND SCHIPHOL. Om met Fokker te onderhandelen over de aankoop van Fokker F-28 Fellowship vliegtuigen is de Egyptische staatssecretaris van luchtvaart, luitenant generaal M. El Sissy dinsdagmiddag op Schiphol aangekomen. ROERMOND. De rijkspolitie dis trict Roermond heeft een groot aan tal inbraken, in Midden-Limburg opgelost. Negen personen in de leef tijd van 23 tot en met 35' jaar wer den aangehouden. In totaal werd door hen bij 23 inbraken voor onge veer 60.000 gulden gestolen. RIDDERKERK. Na hun aanhou ding hebben de 31-jarige Rotterdam mer L. van K. en dé 24-jarige J. J. van der S. uit Dordi'echt, beiden zonder beroep, 33 inbraken bekend. De politie te Ridderkerk betrapte het tweetal tijdens een inbraak op het Ridderkerkse industrieterrein. EINDHOVEN. Pas dinsdagmiddag heeft de politie bekend gemaakt dat drie gewapende Chinezen maandag avond een overval hebben gepleegd op het Chinese restaurant Mei King in Budel. Zij verdwenen met 33.000 gulden. De drie overvallers, die ge wapend waren met een steekwapen en vuistvuurwapens zijn spoorloos. DEN HAAG „Onze bitterheid is omgeslagen in vreugde, nu de Ja panse terroristen in Damascus door de politie zijn overgenomen". Dit heeft premier Den Uyl donderdag middag in de Tweede Kamer gezegd tijdens zijn korte verklaring over de gebeurtenissen rond de gijzeling van elf personen in de Franse am bassade. AMSTERDAM. Op langere ter mijn zijn de vooruitzichten voor de scheepvaart niet positief. Dit zei de heer S. Kobayashi, directeur van een van de grootste scheepvaartgroepen ter wereld, de Nippon Yusen Kabus- hiki Kaisha Line (Nyk Line), op een persconferentie in Amsterdam. AMSTERDAM. Liefhebbers van kunst kunnen bij de Stichting Beel dende Kunst in Amsterdam voor de komende maand gratis een kunst werk lenen. Deze actie is bedoeld om het werk van de stichting meer onder de aandacht te brengen. DEN HAAG. Minister Lubbers (economische zaken) heeft de Tweede Kamer meegedeeld dat het staats- aandeel in het Slochteren-gas zal worden verhoogd. Dit is een gevolg van een nieuwe opbrengst-verdeling uit het Gronings aardgas tussen de staat en de betrokken olie-maat schappijen. BORNE. Twee studenten van de sociale academie in Hengelo zijn door de politie van Borne aange houden op verdenking van handel in verdovende middelen. Bij een inval in een woning in Zenderen trof de politie een aantal haspijpen en 200 gram hash aan. DEN HAAG. Russische militaire vliegtuigen zijn, zodra de Navo-vloot oefening „Northern Merger" op do Noordzee begon (met medewerking van Nederlandse mariniers, schepen en vliegtuigen) met verkennings vliegtuigen boven het gebied van de oefening verschenen. ROTTERDAM. Aan de Manskade in Rotterdam is de 49-jarige glazen wasser G. van Holten uit de Maas stad neergestoken door de 19-jarige scholier M. R., eveneens uit Rotter dam. De glazenwasser kreeg messte ken in de rug en moest zwaar ge wond naar een ziekenhuis worden gebracht. DEN HAAG. In de miljoenennota wordt gesteld dat de stijging van de loongevoelige rijksuitgaven van. 1874 op 1975 een groei van de werkgele genheid in deze sector van^ ca. 10.000-15.000 man betekent. UTRECHT. De samenstellers en gramma's voor buitenlandse werk- nemrs hebben de besturen van NOS, AVRO, VARA, KRO en NCRV ge vraagd om meer zendtijd voor hun programma's uit te trekken. Een mooie „vloed" van oplossin gen kwam binnen op de puzzel van vorige webk. - Wp brengen1 het' maar weer in verband met de alweer lan ger wordende .^avonden. Er wordt - ook al zou hét' er' niets meé te maken hebben - druk gepuzzeld. De eerste prijs is voor: De heer D. Struyk Bejaardencentrum „Borrendamme" Kamer 311 ZIERIKZEE De tweede prijs gaat naar: De heer J. v. d. Zande Capelleweg 4 NIEUWERKERK De oplossing van de puzzelis de volgende HORIZONTAAL: 1. briket; 6. kompas; 11. dol; 12. bar; 14. aar; 15. ster; 17. gevat; 19. teer; 21. leefnet; 22. vitrine; 23. al; 24. konijn; 26. te; 27. dar; 29. non; 30. hol; 32. Dalen; 34. basis; 36. bed; 37. naburig; 38. tip; 47. lor; 49. O.L.; 51. manie; 53. wed; 47. lor; 49. O.L.; 51. manie; 53. de; 54. mazelen; 56. verdrag; 58. iman; 59. stram; 61. aula; 62. laf; 64. sen; 65. jas; 66. kaftan; 67. mantel. VERTICAAL: 1 beslag; 2. idee; 3. korfbal; 4. el; 5. d.a.v.; 7. o.a.; 8. matroos; 9. prei; 10. streek; 12. beton 13. ravijn; 16 .tel; 17. gek; 18. tin; 20. ent; 25. notulen; 27. dadel; 28. re net; 30. hagel; 31. liter; 32. dek; 33. nar; 34. bik; 35. sir; 40. kazemat; 42. voldaan; 43. komiek; 45. wants; 46. divan; 48. legaal; 50. lam; 51. mes; 52. Eem; 53. dal; 55. zalf; 57. rust; 60. rek; 63. fa; 65. ja. De nieuwe puzzel HORIZONTAAL: 2. eenjarige plant uit de familie der samenge- stèldbloemigen; 12. voor de vuist (afk. Latijn); 14. tweegevecht; 15. vrucht; 16. volksnaam van de kauw; 17. vrijstaande overdekking v.e. sta tion; 19. heer (afk.); 21. ongeveer (afk. Latijn); 22. hectogram; 23. scharnier; 25. aanmatigende, hoog hartige houding; 27. Frans revolutio nair, die de val der Girondijnen be werkstelligde; 29. bloedvat; 30. vaar tuig; 32. uit rijst gebrouwen alcoho lische drank; 33. dwaas; 34. dag van de week; 36. uitdrukking van ont kenning; 37. voegwoord; 38. water blaasje; 39. schutsluis; 41. namelijk (afk.); 42. stad in Duitsland; 43. kle verige stof; 44. muzieknoot; 45. pro per; 47. magertjes; 48. voorzetsel; 50. voormalig Ned. eiland; 52. stad in België; 55. uitgestrekte watervlakte; 56. zijrivier van de Donau; 58. plan tengeslacht uit de familie der nacht schaden; 59. bont bedrukt katoen; 60. grondslag v.e. dijk; 62. tol en met (afk.); 63. stad in Frankrijk; 64. kor te tijdsduur; 65. voorzetsel; 67. titel (afk.); 68. Roemeense munt; 69. ou de lengteëeenheid; 70. wapenkreet, devies; 72. wandelhoofd in zee; 74/ muzieknoot; 75. vertrek in een schouwburg waar men verversingen kan gebruiken. VERTICAAL: 1. het lek zijn; 3. ten bedrage van; 4. rivier in West- Duitsland; 5. Europeaan; 6. onbe paald hoofdtelwoord; 7. persoonlijk voornaamwoord; 8. wijnsoort; 9. openbaar vervoermiddel; 10. boom; 11. burcht, slot; 13. borsteltje om de tanden te reinigen; 16. duitendief; 18. lans met een platte ijzeren punt; 20. muziekinstrument; 22. stad in Afrika; 24. bijwoord; 25. bontge kleurde papegaai; 26. snel, vlug; 28. overblijfsel bij verbranding; 30. kor te overjas; 31. mengsel van harsach tige stoffen, koolteer, asfalt enz.; 34. rivier in Litouwen; 35. gesponnen draad; 38. tenen mand; 40. muziek noot; 44. donker; 46. opstandeling; 49. kleurling; 51. nog zonder veren (van vogels); 53. huisdier; 54. teken van de dierenriem; 55. stootbodem v.e. kanon; 57. chemisch symbool; 59. de oudere (afk. Latijn); 61. aardig; 63. vlinderbloemige plant; 66. inge beeld meisje; 67. projectieplaatje; 70. soort onderwijs (afk.); 71. mu zieknoot; 72. maat voor het arbeids vermogen van machines (afk.); 73. muzieknoot.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 4