Fraaie expositie in „Vroonlande" Dirksland ALWEER EERSTE EXAMENS IN HET NIEUWE SCHOOLJAAR aan wind Kaap-drama in Vietnam Bom in Parijs Tiende Mosseltocht had gebrek Landbouwcommissie Europees Parlement voor prijsverhogingen Ook van Schouwen-Duiveland grote aanvoer te Yerseke 3 STREEKNIEUWS Bruut einde van expositie in Moskou Zaad gevraagd voor Bangla Desh ZIEK1KZLESCHE NIEUWSBODE Maandag IS september 1374 Nr. 21556 Kunst op Flakkee DIRKSLAND, 14-9. Zaterdag jl. opende de heer J. Bos, burgemeester van Dirksland, een expositie in verzorgingstlat „Vroonlande" te Dirksland, Mevrouw Hermine Arends-van Nugteren uit Rotterdam exposeert tot 4 oktober in „Vroonlande" schilderijen, aquarellen en penseeltekeningen. Zwembad „Onderdak" ZIEKIKZEE, 14-9. Op zaterdag 14 september zijn in het zwembad „Onderdak" weer voor de eerste maal in het nieuwe schooljaar zweinexamens afgenomen. Een honderdtal kandidaten is er in geslaagd om hun diploma te bemachtigen. Het examen werd afgenomen door de heer en mevrouw Wagenaar, als afgevaardigden der K.N.Z.B. Na afloop werden de diploma's uitgereikt door de heer W. H. Bontkes, welke de geslaagden met een toespasselijk woord de betekenis van de zwemkunst duidelijk maakte. Burgemeester Bos wees op het prach tige uitzicht vanuit de recreatiezaal in „Vroonlande", waar zaterdag gas ten bijeen waren om getuige te zijn van de opening en de werken te be kijken. „Wat wil je nou voor mooier uitzicht hebben als hiel:; het is op zichzelf al een plaatje", zo zei de burgemeester, wijzend op 't land schap. De burgemeester was van me ning dat de sfeer die van zo'n zaal uitgaat, zich bijzonder goed leent voor het houden van een tentoon stelling. Hij vond het prettig dat er door „Vroonlande" een goede gele genheid gekomen is om exposities te houden Dirksland. „Het is ook van belang voor de bewoners. Ze zitten eigenlijk tamelijk ver van de bevol kingscentra". Bijzonder onder de indruk was de heer Bos van de portrettekeningen. „Deze blijven je aankijken. Ik be grijp niet hoe dat kan". Op dit ge zegde antwoordde de kunstenares, mevrouw Arends, „dat gaat vanzelf". Tenslotte opende de burgemeester de expositie door de wens uit te spre ken dat „Vroonlande" een goed ge vuld huis mag worden met meer kunstexposities. Advertentie NUTSSPAARBANK.. uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor Aan- en verkoop en bewaarneming effecten DREISCHOR: Ring, donderdags van 11.00— 12.00 uur. Tentoonstelling kindeiboekén (Ingezonden) Men schrijft ons: „Van 12-16 oktober aanstaande zal er in het gebouw van de Provinciar le Bibliotheekcentrale Zeeland aan de Roozenburglaan te Middelburg een tentoonstelling van jeugdboeken worden gehouden, onder de titel: „Het kinderboek sinds Gillis Zoete- koek". De tentoonstelling omvat twee ge deelten: een aantal eksemplaren uit de fraaie kollektie oude kinderboe ken van de provinciale biblio theek; en een duizend hedendaagse kinderboeken die ter inzage en ter lezing worden gelegd. De tentoonstelling is gericht op personen en groepen die belangstel ling (zouden moeten) hebben voor het kinderboek (scholieren, leerlin gen pedagogische akademies, groot ouders, ouders, leidsters peuterspeel zalen, jeugdklubs, enz.). Om het ge heel nog interessanter te maken zijn er een aantal kinderboekenschrijvers en mensen uit het bibliotheekwezen uitgenodigd om de verschillende groepen op te vangen, een inlei dinkje te houden en vragen te beant woorden. Groepen die geïnteresseerd zijn en de tentoonstelling willen bezoeken worden verzocht kontakt op te ne men met mevrouw H. Louwerse- Dommisse, provinciale bibliotheek, Middelburg, telefoon (01180) 28055". ZIERIKZEE UV.V.-oppasdienst Van U.V.V.-zijdc verzoekt men ons te willen mededelen, dat kontakt- persoon voor de Oppasdienst is ge worden mevrouw Den Boer-van Mourik (Telefoon (01110) 2620). Bejaardensociëteit Heden (maandag) vindt de eerste BRUINISSE. 14-9. Dc 10e Mossel- tocht, de jaarlijkse tocht van Dordt naar Brulnissc. een vcrbrocdcrings- manifcstatic tussen de zeilvereniging voor Dordrecht en Omstreken cn dc watersportvereniging Bru uit Brul nissc eindigde zaterdag onbeslist, omdat dc wedstrijd wegens gebrek aan wind niet kon worden uitge zeild. Het was overigens wel prachtig weer en eenmaal op Bruinisse deed één cn ander aan de prettige sfeer en de gezelligheid van de mossel- maaltijd niets af. Werken van Goeree Mevrouw Arends heeft haar tentoon gestelde werken ontleend aan gege vens van Goeree-Overflakkee. Met name het gedeelte Goeree. Regelma tig verblijft zij daar. Zij brengt hier veel vakantiedagen door in een zo merhuis op de punt van Goeree. Zij seizoensbijeenkomst plaats van de bejaardensociëteit. De soos komt bijeen in het Parochiecentrum, zo deelt de U.V.V.-afdeling mee. Voor tijd: zie agenda. RENESSE Auto pak! fietser Zondagmiddag rond het middag uur werd do 12-jarige J. v. d. H. te Renesse aangereden door een auto, bestuurd door C. V. eveneens te Re- nesse. De jongen reed plotseling per fiets uit de Brandpoort, toen de auto van C. C. langs reed. Een botsing was niet te voorkomen. De jongen liep bij de botsing een lichte hersen schudding op. Diefstal Toen de heer W. K. te Spijkenisse zondagavond bij zijn op de „Juliana- hoeve" gestationeerde caravan kwam om zijn hogedrukwatertoestel op te halen, bleek het apparaat verdwe nen. Het enige wat restte was een stuk slang. De waarde van het appa raat bedraagt plm. f 900. KERKWERVE Opbrengst K.W.F.-kolIckte De alhier gehouden kollkete ten bate van de kankerbestrijding (Kon. Wilhelmina Fonds) heeft een bedrag van f 590,64 opgebracht. DREISCHOR Dé bejaardengymnistiek De bejaardengmnastieklessen on der leiding van de heer J. G. J. Ge- schiere t?, Kerkwerve beginnen weer op dinsdag 17 september om 16.30 uur in het gymnastiekgebouw te Dreischor. Eventuele nieuwe aan meldingen ter plaatse. „Meer bewe gen voor ouderen" is het motto. OUWERKERK Kollektè K.W.F. De kollekte t.b.v. het Kon. Wilhel- minafonds (kankerbestrijding) heeft alhier opgebracht f 581,99. De kol lekte werd verzorgd door de dames; mevrouw Van Oeveren-Straaijer, mevrouw Hillebrand-Padmos; me vrouw Vijverberg-Kuijper; mevrouw Sniits-Boogerd en mevrouw Vijver berg-Vijverberg. Een dankwoord aan de dames en de burgerij mag zeker niet ontbreken. N1EUWERKERK Nationale Reciasseringsactie Deze week, 16 t/m 22 september, wordt de landelijke .reklasserings- aktie gevoerd onder het motto: „Sta achter hem die er alleen voor staat". Hoewel de overheid het re- klasseringswerk subsidieert, vallen de bijzondere aktiviteiten daar nog steeds buiten, zoals groepswerk met gedetineerden, begeleiding van jeug dige delinquenten via bijzondere jeugdprojekten, preventie van kri- mineel gedrag door middel van op vang van jeugdigen die dreigen te ontsporen. Het reklasseringswerk wordt gedaan door partikuliere in stellingen. De opbrengst van de kollekte wordt onder deze instellin gen verdeeld. Dus deze week (16-22 september) de Nat. ïteclasseringsak- tie. De Reklasseringsinstellingen re kenen hierbij op de steun van ieder. BRUINISSE Lampionoptocht sloot seizoen at De lampiontocht voor de kinderen die altijd bet toeristenseizoen in Jaarlijks wordt door de gemeente Bruinisse de z.g. zilveren mossel be schikbaar gesteld, voor degene die het meest voor de watersport in Dort cn omstreken heeft gedaan. Dat was dit keer de voorzitter van Z.V.D. cn O. de heer C. J. van de Wetering. Loco-burgemeester S. A. Jumelct reikte de trofee uit. Verder waren er nog de Dirk van Duivendijkprijs en de V.V.V.-prijs respektievelijk toegekend aan dc heer G. Witsel (W.S.V. Bru» en de heer Tak (W.S.V. Dordt en omstre ken). Na de maaltijd was men nog lange tijd gezellig bijeen. Aan deze mossel tocht namen ongeveer 100 jachten deel. schildert al heel wat jaren. Eerder waren werken van haar te zien in Galerie „De Welle" te Sommelsdijk en in de raadszaal te Goedereede. Vóór deze expositie waren nog wer ken van haar te zien in de model bungalow van recreatie-oord „De Klepperstee" in Ouddorp. Zoals ook bij burgemeester Bos het geval was, spraken de portretten bij de bezoekers die al een kijkje geno men hadden, het meest aan. Deze zijn echter niet te koop. De overige geëxposeerde werken wel. Bruinisse alsfuit, moest wegens het weer worden afgelast, maar vond zaterdag 14 september plaats onder de best denkbare weersomstandig heden. De stoet trok met zijn kleu rige lampions, voorafgegaan door „Nu met Hope", door de straten van oud en nieuw Bruinisse, vergezeld van vele ouderen die een oogje hiel den op hun kroost. „Nu met Hope" toonde zijn nieuw instrumentarium en liet de klanken daarvan horen. Een mooi jaarlijks evenement. Baldadigheid De laatste tijd heeft de jeugd zo nu en dan de vreemde „aardigheid" vernielingen aan te richten en ker ken worden daarbij niet ontzien. Zo moeten de ruiten van het kerkge bouw der Ger. Gemeente aan de Schoolstraat het nogal eens ontgel den. Afgezien nog van de onkosten (de daders zijn veelal spoorloos), blijkt er kennelijk weinig eerbied te bestaan voor de bedehuizen. Het zou niet ondienstig zijn, als de ouders de jeugd eens wezen op het kwalijke van dit handelen. Enig respekt voor godshuizen moet echt wel blijven bestaan. Geringe belangstelling exposities De tentoonstelling van de nieuwe instrumenten van „Nu met Hope", vorige week in het „Durpsuus' ge houden, werd slecht bezocht, maar het weer werkte dan ook niet mee. Ook dè onlangs gehouden tentoon stelling Prent Praet", eveneens in het Durpsuus gehouden, trok heel wat minder bezoek dan vorig jaar, toen moderne kunst uit de provincie ten toon werd gesteld. Was de gerin ge entreeprijs daarvan de oorzaak of had men het vorig jaar wel gezien en zag men hét nu niet meer zitten? SAIGON," 15-9. Een vliegtuigkaper heeft zondag een Zuidvietnamees lijntoestel in de lucht opgeblazen. Volgens luchtvaartkringen kwamen alle 62 passagiers en zes beman ningsleden om het leven. De kaper, gekleed in het uniform van een Zuidvietnamese majoor, bracht twee handgranaten tot ont ploffing in~het toestel - een Boeing 727 van Air Vietnam. Het vliegtuig explodeerde, terwijl het op het punt stond te landen op de vliegbasis van de districtshoofdstad Phan Rang, 265 km ten noordoosten van Saigon. Het toestel maakte een vlucht van Danang naar Saigon. PARIJS, 14-9. Een onbekende man heeft zondagmiddag een bom gewor pen op het terras van een winkel- kombinatie aan de Boulevard St. Germain in het centrum van Parijs. Volgens de eerste berichten is er een dode gevallne en zijn er circa vijftien zwaargewonden. De aanslag is gepleegd op het aan de tioulevard gelegen moderne „drugstore", dat een kombinatie is van een café, een drogisterij en een aantal winkels. MOSKOU, 15-9. Met behulp van bulldozers en waterkanonnen heeft dc Russische politic zondag een eind gemaakt aan een onofficiële tentoon stelling van abtractc kunst. Schilderijen werden vernield en verslaggevers mishandeld. Verschei dene bulldozers en trucks die grote hoeveelheden water rondspoten re den dwars door een menigte van on geveer 1000 personen, onder wie veel vrouwen en kindren die een zondag uitstapje maakten. Meisje getroffen door kogel UTRECHT. 14-9. De 18-jurigc uit zendkracht S. uit. Utrecht heeft zon dag zijn 15-jarige verloofde Jeanet- te van d cnHeuvel getroffen met eert kogel uit een 19 mm flobert-revolver Hij was bezig de werking van het schietwapen aan het meisje te de monstreren. Door een foute hande ling werd opeens een schot gelost. De kogel trof het meisje in de hals. Zij werd naar een ziekenhuis overge bracht. waar bleek dat de verwon ding niet levensgevaarlijk was. Flitsen uit het buitenland TEL AVIV/ BEIROET. De Israëli sche luchtmacht heeft zondag aan vallen uitgevoerd op Palestijnse concentraties in Zuid-Libanon, zo is in Tel Aviv bekendgemaakt. Volgens Israël werd de aanval uitgevoerd door vier toestellen. ANKARA. De stad Kierkoelc is volledig in handen van de Koerden van Mullah Moestapha Barzani, zo meldde zondag „De stem van Koer- distan", in een uitzending die in het oost enan Anatolië is opgevangen. TEHERAN. Op voorstel van Koe weit mag Israël niet meer deelnemen aan voetbaltoernooien, die door de Aziatische voetbalfederatie worden georganiseerd. De resolutie werd met 17-13 stemmen aangenomen. BUENOS AIRES. In Buenos Aires heeft een bomaanslag op de Chi leense ambassade zaterdagavond aanzienlijke materiele schade ver oorzaakt. De daders zouden boven dien op het gebouw hebben gescho ten waardoor een persoon, die zich binnen 'b'evond, gewond raakte. TUNIS. De voormalige minister van buitenlandse zaken van Tunesië Mohammed Masmoudi en vier an dere oud-ministers zijn uit de socia listische Destour, de regerende partij in Tunesië, gezet. NEW YORK. Dinsdag begint in New York de 29ste zitting van de al gemene vergadering van de Verenig de Naties, die ongeveer drie maan den zal duren, en die 110 punten op de agenda heeft staan. ADDIS ABEBA. De miltaire machthebbers in Ethiopië die vorige week keizer Haile Selassie van zijn troon hebben gestoten, zijn maandag ingegaan op eisen van studenten dat de macht onmiddellijk aan een bur gerregering wordt overgedragen en de ex-keizer ter dood wordt ge bracht. SAO PAULO. De epidemie van hersenvliesontsteking in Brazilië heeft tussen januari en 14 september het leven gekost aan 975 mensen, zo is zondag in Sao Paulo bekendge maakt. STOCKHOLM. De premier van Zweden, Olof Palme, heeft zulke scherpe kritiek op het huidige be wind in Chili uitgesproken dat velen verwachten dat de diplomatieke be trekkingen spoedig verbroken zullen worden. PARIJS. De sneltrein Düsseldorf- Parijs is op het station van de Noordfranse stad Maubeuge een uur lang door stakende arbeiders opge houden. WASHINGTON. Bulgarije heeft vorige week het storen van de uit zendingen van de stem van Amerika gestaakt. Het enige land dat nu nog stoort is China. WASHINGTON. De Amerikaanse minister van defensie, James Schle- singer, heeft verklaard, dat de Ver enigde Staten op het ogenblik niet denken aan verwijdering van hun kernwapens in Griekenland. SAN CLEMENTE. Oud-president Richard Nixon heeft, een nieuw bloedstolsel in zijn linkerbeen gekre gen. Zijn arts die dit meedeelde, zei dat Nixon, „fysiek ernstig gespannen en vermoeid is". NEW YORK. De keuze over de op volging van de „Starfighter" volgt na midden januari, zo heeft minister Vredeling van defensie zaterdag avond op Schiphol verklaard na zyn terugkeer uit. de Verenigde Staten. TEL AVIV. Ter inleiding van de tweede onderhandelingsfase tussen Israël en zijn Arabische tegenstan ders zal de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Henry Kis singer in de eerste helft van okto ber naar het Midden-Oosten reizen. ADDIS ABEBA. De kans dat de afgezette keizer van Ethiopië, Haile Selassie, zich voor een rechtbank zal moeten verantwoorden wordt steeds groter. TOKIO. Dc Japanse politic pro beert achter de verblijfplaats te ko men van ca 30 linkse extremisten die naar het buitenland zouden zijn vertrokken en van wie sommigen te maken zouden kunnen hebben met de gijzelingsaffaire op de Franse ambassade in Den Haag. Dit is in Tokio vernomen. Daarnaast ook een doorlopende aanvoer, donderdag en vrijdag, an ders tamelijk stille dagen wat de aanvoer betreft kwamen nog 26 schepen met ruim 13.000 tonnen bin nen. Voor de gehele week bedroeg de aanvoer ruim 41.000 tonnen, waarvan 1088 tonnen in het Fonds terecht kwam (slechts 1 vracht, en wat kleine partijtjes van het Horn- tje). waarvan de handel nog bang is. dat ze gezien de bewerking die ze hebben ondergaan, veel uitschot zul len geven, van dode mosselen. Rentebaten Dat zo weinig mosselen in hel Fonds terecht komen, moet als ge volg hebben, dat hel Mosselfonds Voor diploma A slaagden: Anita Aal- bregtse, Caroline Boot, Jolanda Brou wer, Ellen van Eek, Joke Francke, Jacqueline Megank, Karin Peute, Liesbeth Scheele, Nicole de Spirt, Helma Vis, Mar ja Witvliet, Margaret v. d. Maas, mevr. Vlam-v. Gend, mevr. v. d. Kuyl, Marcel Dekker, Jaco Duinhouwer, Gerco van Eek, Jaap Kooman, Michel van Luyk, Jaap Manni, Rien v. d. Ouden, Arjen Poortman, René Snijders, Koen Uyl, Ferry Vos, Rudy Wansink, Rini Zorge. Voor diploma B slaagden: Gonneke Arkenbout, Heieen Bontkes, Ietje Brouwer, Jacqueline van Burg, In- grid v. d. Bijl, Marike Coomans, Ellie Dalebout, Mar ja Dalebout, Betty Dool, Willy Duinhouwer, Jolanda Duivendijk, Annelies v. d. Goot, Hannie v. d. Hoek, Jolanda Jansen, Lia de Jonge, Irene Kapinga, Nelly Kloet, Astri Koster, Evelien Krakeel, Dorthie Menheere, Ada de Oude, Thea Peute, Eline Polderman, Jaco- lien v. d. Hoek, Marion Rook, Elvira Schaap, Theresia Schouls, Anette Schouls, Annelies Verwijs, Janny Vroegop, Yvonne v. d. Wiel, Lianne Wijsman, Coby Bolier, Els Legemate, Greetje Ravia, Gitte Timmer, Frans van Aken, Marc Boot, Ronnie de Bruin, Rinie van Diest, Richard BRUSSEL, 14-9. - Hét Europese parlement zal zich, als het dé voor gestelde resolutie van zjjn landbouw- commissie accepteert, maandag in Luxemburg uitspreken voor een tus sentijdse stijging van de producen tenprijzen in de Europese landbouw met vier procent. Die prijsverhoging moet, volgens de resolutie, gelden voor alle pro- dukten, mits dit vanwege de markt verhoudingen ongewenst is. Tien van de leden van de landbouWcommissie van het parlement stemden vóór deze resolutie, in een vergadering die vrijdag in Brussel werd gehouden en die tot zaterdag duurde. Twee van de leden stemden tegen. AMSTERDAM, 14-9. In de telcvi- sieuitzending van „Hier én Nu" heb ben de fotojournalist Er van der Elsken en dc Margrietverslaggevcr Peter Lichtenauer een oproep aan de kijkers gericht om geld te sturen voor een directe zending groente- zaad naar Bangla Desh. Tijdens een bezoek aan dat land, samen met Aldcrt Schipper van het dagblad Trouw hebben zij vastge steld dat gróentezaad, indien voor 15 oktober gezaaid, net het ergste van de komende hongersnood in Bangla Desh kan opvangen. Zij hebben de kijkers van Hier cn Nu gevraagd snel geld over te maken op giro 2560 ten name van de interkerkelijke ac tie Bangla Desh met vermelding: zaadprogramma. wekelijks met behoorlijke bedragen toeneemt. Mits verstandig belegd op korte termijn en gezien de willige markt, voor geld op korte termijn, moeten uit het Mossel fonds maande lijks ook behoorlijke rentebaten voortvloeien, die het Produktschap voor Vis. als een niet te versmaden douceurtje in de schoot vallen. De mosselprijzen trokken deze week ook behoorlijk aan. omgekeerd betekent de dure inkoop voor de handel, dat dc rekening-courant bij de banken behoorlijk rood komt te staan en men in zijn verkoopprijzen, de post ..rente' wel niet mag verge ten moe te kalkuleren. Al met al, voor de kweker ren verheugende ontwikkeling. Drubbel. Martin Glerum, Leo Hanse, Harry v. d. Ark, Peter Hoogstrate, Peter de Jonge, Hans Jonker, Eric Landman, Jan v. d. Linde, Hugo Looman, Peter Malipaard, Wim van Mourik, Leo Nouwen, Johan Roelse, Ton Roggeband, Mar ij n. de Ruiter, Johnny Scheffers, Gerret van Splun- ter, Tonny Tettero, Erik Wilbrink, Frits Peter de Wind. V aardiglieidsdiploma's Een extra woord van waardering is zeker op zijn plaats voor dertien kan didaten welke in het Ganzebad te Goes een examen hebben gezwom men voor één van de hogere diplo ma's. Bijzonder moeilijk is het voor deze kandidaten om de vereiste sprongen van de springplank te ma ken, omdat er in het zwembad „On derdak" niet voor geoefend kan wor den. Toch zijn alle dertien kandida ten er in geslaagd hun diploma te be machtigen, nl. voor eerste vaardig heid: Lianne Simmers, Nienke En- sing, Corina Beun, Corina Griep, Bianca Koomeef, "Carin Struyk, Mi chel Thijsse, Tommi Barneveld, Ro nald Barneveld, Klaas Spoelstra. Jurgen Ensing, Marcel Boot. Voor tweede vaardigheid slaagde met lof: André 't Jong. De ontwórpen resolutie oordeelt verder positief over de plannen van de Europese commissie om op korte termijn prijsvoorstellen op tafel te leggen voor het nieuwe seizoen 1975- '76, waarbij rekening gehouden wordt met de recente kostenstijgingen in de landbouw. Terreur van fans in Engeland Londen, 14-9. De terreur van de Engelse voetbalsupporters duurt on verminderd voort. Zaterdag werd door de politie in Southampton on geveer 250 meest jeugdige suppor ters van de Engelse club Portsmouth gearresteerd nadat zij óp weg naar Southampton een treinwagon vólko- m ehhadden geruïneerd. Op het sta tion aangekomen werden zij ogen blikkelijk in hechtenis genomen en naar de gevangenis vervoerd. De cellen raakten overvol en er moes ten enkelen in het politiebureau worden ondergebracht. Gestoorde steekt huis in brand BUSSUM, 14-9. Zaterdagavond heeft een 24-jarige jongeman, die zaterdag na geruime tijd weer thuis was gekomen uit een verpleeginrich ting voor geesteszieken, de woning van zijn ouders aan de dr. Schaep- manlana te Bussum in brand geslo ken. De woning brandde totaal uit. D ejongeman was zaterdagmiddag al lastig en de te hulp geroepen politic was geruime tijd in de weer om te proberen hem te kalmeren. De jon gen joeg tenslotte zijn ouders het huis uit en bedreigde de politiemen- -sen, onder wie dc commissaris en een- inspekteur met een mes. t Welkome J geestverschijning t t BOLTON ABBEY. Enflc- land, 15-9. Volgens de Angli- f caanse geestelijke Frederick f f Griffiths die met zijn gezin j ceti pastorie bewoont op het l f landgoed Bolton Abbey van dc (I hertog van Devonshire, dwaalt door hel huis een welkome t geestverschijning: een Augus- tijner monnik in zwart habijt f en door kap gedekt hoofd. f „Wij hebben hem dikwijls f gezien en zijn het er helemaal 4 mee eens dal hy hier dwaalt", f i aldus de 61-jarige pastor zon- f dag. „Bij tijd en ivijlc ver- f spreidt zich wierookgeur door f het huis en onlangs roken we f r gistende mede (een honiyig- f t drank)". Opgewonden supporters ROTTERDAM. Zaterdagavond heeft dc Rotterdamse politic na de wedstrijd Sparta-PSV in dc Borger- straat enkele charges moeten uit voeren. Opgewonden Sparta-suppor- ters bekogelden daar met stenen drie bussen waarin supporters van PSV zaten. Er werden geen aanhoudingen verricht. Trofee voor Dordtse voorzitter Opleving in mosselarij ZIERIKZEE/BRUINISSE, 11-9. Geheel volgens de verwachtingen, die we vorige week uitspraken heeft de weck van 9 tot 13 september in dc mossel- handel op Yerseke een zeer levendig beeld gegeven. Overal in de loodsen (sclioondertfcn) van de exporteurs was men druk bezig dc zakken mosselen vcrzcndklaar te maken cn op vrachtauto's te laden, met als voornaamste bestemming Parijs en noord-Frankrijk. terwijl ook België in deze tjjd van het jaar nog goed is voor een behoorlijke afname.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3