Raadscommissies werden gekozen Holty- njpdc Bietencampagne begint 23 sept. DE B0ERENDEM0NSTRATIES OP 16 SEPTEMBER STREEKNIEUWS ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 12 september 1974 Nr. 21554 3 Gemeente Westerschouwen WESTERSCHOUWEN, 10-9. Li de dinsdagavond ge houden gemeenteraadsvergadering van de gemeente Westerschouwen werd door burgemeester H. P. Ever wijn voor dat met het afwerken van de agendapunten een aanvang werd gemaakt, de heer L. Tieleman, die hij de vorige vergadering door ziekte verhinderd was, beëdigd. Na de beëdiging kwam de heer Tieleman nog even terug op de in de vorige raadsvergadering ten aanzien van de P.C.-fraktie afgelegde verklaring door de heer J. C. Hendrikse. Ily sprak er zyn spyt over uit dat de verhouding tussen de P.C.-fraktie en deze van de P.v.d.A.-fraktie in de pers nog al scherp is gesteld. Een goed overleg tussen de leden van de P.C.-fraktie en deze van de P.v.d.A.-fraktie is zeker in de komende vier jaar mogelijk. De heer Tieleman zei dat er bewust niet is gereageerd toen van de zijde van de P.v.d.A. de vraag werd gesteld of een ander lid dan de heer Lustig voor hen wel aanvaardbaar was als derde wethouder. Wethouder M. J. Steur voelde gezien het vele werk wat er in een gemeente als Westerschouwen aan het wethouderschap is verbonden er behoefte aan een derde wethouder om de taak hiervan wat te verlichten. W1ERINGERWERF. In het Noordhollandse Wieringerwerf heeft de heer N. Scholten in de tuin achter zijn woning, twee fossielen van moerasschildpad den gevonden van - naar schatting - twee miljoen jaar. Reeds eerder vond hij tropische schelpen en pijlpunten. Een en ander zou bewijzen dat de Wie- ringermeer voor de ijstijd bewoond en tropisch was. Wethouder L. C. Hoogerhuis voel de deze behoefte niet hij vond het niet nodig. De heer Tieleman sprak de wens uit dat in de komende vier jaar de scherpe kanten wat zullen vervlakken waardoor het mogelijk zal zijn op vruchtbare wijze samen te werken. Door de raad werd het bestem mingsplan Hoogenboomlaan te Re- nesse vastgesteld. Van de twee be zwaarschriften welke tegen het plan waren ingebracht werd dit van de heer A. Verseput ongegrond ver- Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor HYPOTHEKEN voorwaarden op aantrekkelijke KERKWERVE: Ring, woensdags van 14.00- 15.00 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND, 11-9. De Suiker Unie heeft de leverings voorwaarden 1974 voor de suikerbic- ten aan de leden en kontakten be kend gemaakt. De bietencampagne begint 23 september en eindigt 15 december 1974. De voorschotprijs van de bieten is gesteld op f 62,50 per ton voor bieten met een suikergehalte van 15 pet. of hoger. Is het suikergehalte lager dan wordt f 6,- gekort. De bieten moeten geleverd worden in de periode van 23 september tot 15 december in 12 gelijke termijnen. In de eerste drie weken wordt op de levering een premie gegeven, voor' de bieten ge leverd op 23 en 24 september f 8,- per ton netto. Voor de bieten geleverd op 25 t.m. 28 septem'b'er f 6,- per ton, voor de bieten geleverd in de week van 30 september t/m 5 oktober f 4,-, voor de bieten geleverd op 7/12 oktober f 2,- per ton. Voorschot verrekening Het eerste voorschot zal worden verrekend omstreeks 26 oktober. Vervolgens volgt betaling plm. 16 klaard. Het bezwaarschrift van de hoofdingenieur direkteur van de landinrichting, dat veel te laat was ingediend werd niet ontvankelijk verklaard. Commissie- benoemingen Voor een aantal commissies, slich tingen en diensten werden een aan tal gemeentelijke vertegenwoordigers benoemd. De begrotingscommissie en de re keningscommissie zal worden samen gesteld uit alle raadsleden, behalve de wethouders. De commissie voor beroepschriften werd samengesteld uit de heren J. Lustig (voorzitter), J. v. d. Berge, J. C. de Feiter en J. de Wit. Plaatsvervangende leden mevr. A. G. J. Friderichs-Landegent en de heren J. C. Hendrikse en A. Padmos. Voor de commissie voor strafver ordeningen werden benoemd burge meester H. P. Everwijn, mevr. A. G. J. Friderichs-Landegent en de heren J. Lustig en J. v. d. Berge. De commissie voor gemeentefinan- ciën burgemeester H. P. Everwijn (voorzitter), J. Lustig, J. v. d. Berge en M. J. Krijnse Lokker. De com missie voor grond- en pachtzaken: J. Janse, A. Padmos en S. Roos. De commissie openbare werken: M. J. Steur (voorzitter), L. Tieleman, S. Roos en M. J. Krijnse Lokker. De commissie ruimtelijke ordening burgemeester H. P. Ever-wijn (voor zitter), mevr. A. G. J. Friderichs- november 7 december, 21 december en omstreeks januari 1975. Levering op het terrein van de fabriek wordt beloond met f 3,- boven de voor schotprijs. Het suikergehalte Bij een proefroöiing, die de suiker unie op 26 augustus heeft gehouden is een suikergehalte van de bieten van 14,16 procent uit de b'us geko men, iets meer dan het tienjaarlijks gemiddelde (14,14 procent). In het door droogte en vergelingsziekte ge troffen zuidwesten is die 14,16 niet gehaald, maar bleef het bij 14 pro cent. Het wachten is nu nog op de resultaten van de nieuwste, deze week gehouden proefrooiing. Het instituut voor rationele sui- kerproduktie heeft de telers aange raden de ernstig door vergelings ziekte aangetaste bieten' het eerst en zo vroeg mogelijk te oogsten en ze niet langer te bewaren dan strikt nodig is. De door de vergelingsziekte aange richte schade is volgens het insti tuut nog moeilijk te begroten. Ge zien het weersverloop ziet het er naar uit dat ze in haar totaliteit be perkt zal blijven. Landegent, J. C. Hendrikse en L. Tieleman. De commissie midden- en kleinbedrijf: L. C. Hoogerhuis (voor zitter) en J. C. Hendrikse. Plaats vervangend Burgemeester H. P. Everwijn en J. Lustig. Door een aantal organisaties worden zelf ver tegenwoordigers aangewezen. Vertegenwoordiger in de Streek VVV Schouwen-Duiveland burge meester H. P. Ever wijn en als plaats vervanger L. C. Hoogerhuis. Reinigingsdienst In de raad van bestuur van de Reinigingsdienst Schouwen-Duive land werd herbenoemd burgemeester H. P. Everwijn en wethouder L. C. Hoogerhuis met als plaatsvervangers de heren M. J. Steur en S. Roos. Wethouder M. J. Steur werd her benoemd als vertegenwoordiger in de aandeelhoudersvergadering van de N.V: Watermaatschappij Zeeland. Wethouder L. C. Hoogerhuis werd herbenoemd als vertegenwoordiger in de Alg. vergadering van aandeel houders van de N.V. Brugverbinding „Haringvliet". Als leden van hel Alg. bestuur van het werkvoorzieningsschap Schou wen-Duiveland werden herbenoemd wethouder L. C. Hoogerhuis en de heer J. Lunstig met als plaatsver vangers mevr. A. G. J. Friderichs- Landegent en de heer J. C. Hendrikse Als lid van de raad van bestuur van de Stichting Rode Kruis Ziekenhuis Schouwen-Duiveland werd burge meester H. P. Everwijn herbenoemd. Het college voor de verlening van bijstand werd als volgt samengesteld wethouder L. C. Hoogerhuis (voorz.), mevr. A. G. J. Friderichs-Landegent, de heren J. C: Hendrikse, W. D. Ber- revoets, P. Slager, L. v. d. Klooster en mevr. H. Priemis-Meijers. Andere benoemingen Als vertegenwoordiger in het Alg. Bestuur van de gemeenschappelijke regeling Beatrixschool Zierikzee werd benoemd wethouder M. J. Steur, plv. S. Roos. Tot leden vari de Stichting Renesse werden herbe noemd de heren J. C. Hendrikse en J. W. de Jonge. Tot lid van het Alg. Bestuur van het Centrum voor Automatisering „Zuid-West Nederland" werd de heer J. W. de Jonge herbenoemd, plv. mej. A. C. Houtman. Tot leden van de commissie van advies en bijstand jeugdbeleid wer den benoemd als raadsleden de he ren J. C. Hendrikse en L. Tieleman; algemeen jeugdwerk: P. J. Lande- gent, plv. L. S. de Feiter; kerkelijk jeugdwerk: A. Ruijtenberg, plv. J. de Haas; sport: C. F. Boogerd, plv. C. G. J. v. d. Wiel; cultuur: mej. jvr. A. C. van Citters, plv. mevr. A. T. I. van Meerten-van Wijngaarden; on derwijs: mej. J. Bliek, plv. mej. J. v. d. Hoven van Genderen; burger: P. L. van Waveren, plv. A. F. Slager. Voorzitter wordt wethouder M. J. Steur. Als lid van het Algemeen Bestuur Stichting Sportcentrum Schouwen- Duiveland werd de heer B. J. Kloos terman herbenoemd. In de plaatselijke commissie voor georganiseerd overleg werden be noemd de heren L. C. Hoogerhuis, A. Padmos, S. Roos en mevr. A. G. J. Fridrichs-Landegent. Plv. de heren M. J. Steur, M. J. Krijnse Lokker, L. Tieleman en J. C. Hendrikse Als lid van het Algemeen bestuur van de Vleeskeuringsdienst kring Zeeland, behoorden de Westèrschel- de werd wethouder M. J. Steur be noemd. Als lid van het Algemeen bestuur Gemeenschappelijke regeling meten luchtverontreiniging in Zeeland werd burgemeester H. P. Everwijn herbe noemd, plv. L. C. Hoogerhuis. ZIERIKZEE. In de afgelopen nacht omstreeks 20 over 12 deed. zich een éénzijdig ongeluk voor op de Provin ciale weg Zierikzee-Haamstede. Een auto bestuurd door A. M. te Breda, vloog - vermoedelijk rijdend met te hoge snelheid - ter hoogte van het benzinestation uit de bocht en kwam in de berm terecht. Er waren drie inzittenden in de auto, waarvan één werd opgenomen in het Rode Kruis ziekenhuis. De anderen mochten - na gehecht te zijn - het ziekenhuis verlaten. De auto werd lelijk be schadigd. De politie stelde een on derzoek in. (Foto: Ziei'ikzeesche Nieuwsbode) Als voorzitter van de adviescom missie Rijksgroepsregeling werkloze werknemers werd wethouder L. C. Hoogerhuis herbenoemd, evenals voor de plaatselijke commissie inge volge de Regeling Zelfstandigen. Ook werd wethouder L. C. Hooger huis herbenoemd als voorzitter van de commissie Wel Werkloosheids voorziening. Voor de Schoolraad werden mej. A. C. Houtman en de heer S. Roos benoemd. Als lid in het Alg. bestuur van de Stichting Zeeuwse Muziek school werd bm-gemeester H. P. Everwijn benoemd, evenals in het Alg. bestuur van de Stichting Recre atieplan Grevelingenbekken. In het Algemeen bestuur van het Regionaal Woonwagencentrum Mid den- en Noord Zeeland werd wet houder L. C. Hoogerhuis benoemd, plv. wethouder M. J. Steur. Als lid van het Alg. b'estuur van het Borgstellingsfonds voor de Zeeuwse eilanden werd wethouder L. C. Hoogerhuis benoemd. Portefeuilleverdeling De portefeuilleverdeling door het college van b en w voor de komen de vier jaar zal er als volgt uitzien: burgemeester H. P. Everwijn krijgt ruimtelijke ordening, financiën, ont wikkeling, toerisme, brandweer, po litie en bijzondere wetten, wethouder M. J. Steur onderwijs, cultuur, jeugd, sport en pachtzaken en wet houder L. C. Hoogerhuis sociale za ken, huisvesting, economische zaken en openbare werken. Bij de benoeming van vertegen woordigers voor de gemeenschappe lijke regeling werkvoorzieningsschap Schouwen-Duiveland bracht de heer J. Lustig naar voren dat met de huidige verhouding dagelijks be- stuur-algemeen bestuur er een fout zit in de struktuur. Het dagelijks bestuur is groter dan het algemeen bestuur, waardoor men bij zaken welke in het bestuur zijn besproken alleen nog maar „ja" kan knikken. De burgemeester zegde toe dit punt in de volgende raadsvergade ring aan de orde te stellen. Kling Schouwen-Duiveland Plattelandsvrouwenbond De Kring Schouwen-Duiveland van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen heeft het programma be kend gemaakt van de in het seizoen 1974/1975 te houden kursussen. Het zijn de volgende Engels, Frans en Duits; boekbinden, binnenhuis- architektuur, 'burgerschapskunde, volksdansen diskussie-leiden, streek geschiedenis, lezen van oud schrift, weven, pottenbakken, boetseren en politieke scholing (forumavonden). Verder is er een lessenprogramma burgerschapskunde. Over tijden, in schrijfgeld, kursusduur en dat soort zaken kunnen belangstellenden ge ïnformeerd worden door: mevr: M. E. Jansen-Glas, Haven z.z. 8 Brou wershaven, Tel. 01119-226. ZIERIKZEE Opbrengst K.W.F.-kollekte De alhier gehouden kollekte ten bate van de kankerbestrijding (Kon. Wilhelmina Fonds) heeft het mooie resultaat opgeleverd van f 4934.09 Een woord van dank aan de dames van de Bond v Plattelandsvrouwen afd. Schouwen, die deze kollekte verzorgden is zeker op zijn plaats. Alfd. Schouwen Plattelandsvrouwenbond Op dinsdag 17 september wordt in Mondragon de najaarsvergadering gehouden van de afdeling Schouwen van de Ned. Plattelandsvrouwen bond. In de pauze van deze huishou delijke vergadering wordt een be zoek gebracht aan het maritiem museum. Afd. „Philatelica" Op maandag 16 september wordt in Mondragon de eerste seizoenbij eenkomst gehouden van de afdeling Schouwen-Duiveland van „Philafe- lica" N.C.V.B.-bijeenkomst Op woensdag 18 september komt de N.C.V.B.-afdeling voor het eerst in het nieuwe seizoen bijeen in het hervormd verenigingsgebouw. Als spreker treedt op ds. Maas te Vlis- singen met het onderwerp: „Marte laar in de 20ste eeuw". HAAMSTEDE Bloemschikkursus Door de Huishoudelijke Voorlich ting ten Plattelande in Zeeland wordt bij voldoende deelname te Haamstede een bloemschikcursus ge geven, bestaande uit 6 lessen op dinsdagmorgen, te beginnen op 1 oktober a.s. aanvang 9.15 uur tot plm half twaalf, waarschijnlijk in de voormalige l.o. Prinses Beatrixschool te Haamstede. Voor opgave en in lichtingen kan men zich wenden tol mevrouw Laban-Reus. Weststraat 25 te Haamstede. RENESSE Vocaliste treedt op voor het Rode Kruis Vocaliste mevrouw Corrie Kort- van Meurs te Renesse. aktief in het land op ontspanningsavonden van het Ned. Rode Kruis, is uilgenodigd mee te werken te Middelburg aan het ontspanningsprogramma bij ge legenheid van het bezoek van het ziekenschip Prins Willem Alexander op 18 september aanstaande. SEROOSKERKE Kollekte K.W.F De kollekte ten bate van het KWF (kankerbestrijding) heeft alhier op gebracht f 271,70 KERKWERVE Aanrijding auto-bromfiets Woensdagmorgen te plm. 8.00 uur had op het kruispunt Provincialeweg -Zwaardweg een aanrijding plaats tussen een Volkswagenbusje, be stuurd door L. J. v. D. uit Zierikzee met een bromfiets bestuurd door mej. C. J. B. uit Renesse. Bestuurder van Volkswagen'busje sloeg, komende van de Provincialeweg af in de rich ting Zwaardweg en bemerkte te laat de bromfietsbestuurster, die over het fietspad reed in de richting •Zierikzee. De bromfietsbestuurster botste tegen het busje en kwam te vallen. Zij liep daarbij enkele hoofd wonden op en tevens een gebroken been. Dokter Van der Waarden te Noordgouwe verleende eerste hulp. Het slachtoffer werd per ambulan ce naar het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee vervoerd. Bromfiets en auto werden beschadigd. Aanrijding personenauto's Woensdagmorgen had op de Pro- vincialeweg-kruispunt Boogerdweg een aanrijding plaats tussen een personenauto, bestuurd door G.S. uit Hoogerheide met een personen auto, bestuurd door M. de Z. te Kerkwerve. Laatstgenoemde perso nenauto stond op de rijbaan voorge sorteerd om links de Boogerdweg op Zierikzee centrum ZIERIKZEE, 11-9. Maandag 16 september, de demonstraticdag van agrarisch Europa, zullen uit zeer veel plaatsen in zuid-west-Nederland landbouwtrekkers en -machines naar een aantal centrale punten gaan In Zeeuws-Vlaandcrcn zyn dat Ter- neuzen, Oostburg, Axel en Hulst, in Midden-Zeeland Middelburg en Goes op Schouwen-Duiveland Zierikzee. op Tholen Sint Maartensdijk, in West-Bra bant Bergen op Zoom en Roosendaal. Tussen twaalf en Uvec uur 's-mid- te rijden. De bestuurder van eerst genoemde personenauto bemerkte te laat de stilstaande personenauto en botste tegen de achterzijde van de stilstaande wagen. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. BROUWERSHAVEN Burgerlijke stand over augustus Geboren: 22. Marcel (Brou wershaven) z.v. Kooman, W. J. en N. E. F. Kloet; 24. Frencis (Brou wershaven) d.v. J. C. I. Hoogmoed en L. A. Goudzwaard; 28. Izak Jacob (Brouwershaven), z.v. A. J. Verwest en M. E. Hage; 31 Robert Jan (te Zierikzee), z.v. J. C. Hanse en E. A. T. M. Duym. Gehuwd: 10. Jansen, Cornelis (Delft) en van de Zande, Jacoba Neeltje ('s-Gravenhage); 23. Kriste- lijn, Maarten (Brouwershaven) en Feijtel, Johanna Lena (Vlaardingen); 30. Hogerheijde, Marinus Jacobus (Zierikzee) en Bos, Catarina Johan na Maria (Zierikzee). Overleden: 12. Spruit. Anna Francisca (Brouwershaven) 71 jr. w.v. A. H. van Willigen; 21. van de Kassteele, Jan (te Zierikzee) 68 jr., e.v. J. E. Sewarle; 31. van Almkerk, Jan (te Zierikzee) 73 jr., e.v. K.G. van der Linde; 31. Stoel, Jakob (Brouwershaven) 72 jr., e.v. J. K. van Splunter. Kollekte K.W.F. De kollekte voor het Kon. Wilhel mina Fonds (kankerbestrijding) heeft in Brouwershaven f 914.50 opge bracht. dags worden in die plaatsen demon stratieve land- en tuinbomvmarkten ingericht. De landbouwmachines zul len er te kijk staan, produkten als suiker, aardappelen, uien. fruit en zuivel zullen worden uitgedeeld cn ook pamfletten zullen worden aan geboden. De organisatie is helemaal in handen van de drie in het zuid westen werkende landbouworganisa ties Chr. Boeren- cn Tuindersbond West-Nederland. Noordbrabantse Chr. Boerenbond. Zeeuwse Land- bouwmaatschappij. najaarsmodetrends Najaarsmode. Om van le dromen. Romantisch cn fijn. Vrouwelijk en smaakvol. Gerende rokken tot iets over dc knie. Vrouwelijke japonnen. Mantels in heerlijke ruitdessins. Of in breed geribd corduroy. Volle warme kleuren. Da's najaarsmode. Nu. Met de hand op r 't hart: ons modenieuvvs is ii>v moeite waard. Dam 19 Zierikzee Tel.01110-2816 Leveringsvoorwaarden '74 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3