Soos „Big S" opent de poorten zaterdag 7 september Het Spaarpapier aan toonder van de NMB. Aanude keuze! Kruising Noordstraat- KIoosterweg-Hogezoom Nadere vaststelling wethouderssalarissen eft loon naar sparen. STREEKNIEUWS ZIEK1KZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 6 september 1974 Nr. 21551 3 Na royale voorbereiding' Er wordt heel wat afgesjouwd om hét Soosgebouw in orde te krijgen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) HAAMSTEDE, 5-9. De stroom van toeristen heeft de Westhoek weer de rug toegekeerd en dit is voor de jeugdsoos ,,Big S" weer het sein de poorten zaterdag 7 september a.s. weer te openen. Deze week viel in de „soos" nog een grote aktiviteit waar te nemen om a.s. zaterdag de gasten op waardige wijze te kunnen ont vangen. Naar het vorige seizoen reeds hleek was de ruimte waarover men de beschikking had eigenlijk te klein. Door het wegbreken van een muur heeft de rekreatieruimte echter een be langrijke uitbreiding ondergaan daar nu het z.g.n. relax-lokaal hier kon worden bij getrokken. Een aantal jongens en meisjes waren druk in de weer om alles op tjjd klaar te hebben. Advertentie Spaarwinstbiljet "t£\10/ Premie Spaar Biljet "|/\(V a toonder. Rente tot J.w/2 /O aan toonder. Rente tot 1U /O aan Het Spaarwinstbiljet is een spaarvorm speciaal voor hen die van te voren weten hoe lang ze hun geld kunnen vastzetten. Dat kan kort zijn, dat kan lang zijn. Twee jaar vast met een rente van 71/2%, of zes jaar vast met een rente van io1/2%.Berekend op basis van rente op rente. De vier mogelijkheden in de tabel laten u precies zien wat u betaalt en hoeveel u straks ontvangt. U bepaalt uw eigen winst. u stort spaartermijn rente u ontvangt f 865,33 2 jaar 71/2% f I.OOO,- f 4.326,66 2 jaar 71/2% f 5.000,- f 549.32 6 jaar ioVz% f I.OOO,- f 2.746,61 6 jaar zoVz% f 5.000,- De flexibele tussenvorm. Vindt u twee jaar vast wat kort en 6 jaar vast te lang, dan is het Premie Spaar Biljet een winstgevend alternatief. Premie Spaar Biljetten kunnen namelijk na twee jaar jaarlijks worden uitbe- taald.U ontvangt dan bij uitbetaling boven de jaarlijkse basisrente van 6% rente op rente, een progressief oplopende premie. De tabel geeft de mogelijkheden op een rijtje. U stort nu f1.000.- en wij betalen u terug: spaar- termijn hoofdsom 6% basisrente premie waardoor u ontvangt totaal* rente 2 jaar 3 jaar 4 jaar 5 jaar f 1.123,60 f 1.191,02 f 1.262,48 f1.338,23 f 20,- f 70,- f 150,- i 370,- f 1.143,60 f 1.261,02 f 1.412,48 f 1.608,23 7% 8% 9% 10% NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK "De percentages vermeld onder,.totaal rente" zijn afgerond en berekend op basis van rente op rente. Er zijn ook Premie Spaar Biljetten van f 5.000,-. Met Premies van f 100,-na 2 jaar, tot f 1350,-na 5 jaar. Het NMB Spaarpapier aan toonder is ook voor niet-kliënten onmiddellijk aan de balie verkrijgbaar. Vraag folder en inlichtingen. Raad Westerschouwen Tentoonstelling te Middelburg Van 7 september t/m 9 november wordt in het Rijksarchief te Middel burg de tentoonstelling: „Middel burgs muziekleven in groot moeders dagen" gehouden. Z1ERIKZEE Protesftocht naar Kalkar In navolging van Amsterdam, is te Zierikzee aan anti Kalkar-comité opgericht, dat zich ten doel stelt ak- tie te voeren tegen de oprichting van een snelle kweekreaktor te Kalkar (D.B.Il.) in het kader van de nu cleaire elektriciteitsvoorziening. Te Zierikzee participeren hierin de besturen van de P.v.d.A., C.P.N. en P.S.P. en de Wereldwinkel. "Het ligt Raad Duivcland Aangezien op het gebied van de studiekostenvergoeding in de loop der jaren wijzigingen c.q. verbete ringen zijn opgetreden, komt het wenselijk voor de bestaande studie kosten voor nieuwe te vervangen. Het centraal bureau inzake gemeen schappelijke behandelingen van ge meente personeelsaangelegenheden heeft in overleg met het centraal orgaan een model Verordening stu diefaciliteiten ontworpen. Deze werd door de raad aldus vastgesteld. Grondverkoop De heer S. Stins te Nieuwerkcrk is eigenaar geworden van het pand Kerk ring 59 ulditnr. Hem is gebleken in de bedoeling een protest-tocht te houden naar Kalkar op zaterdag 28 september a.s. met als leuze van de dag: „In/trekking van wrt financie ring snelle kweekreaktor". Van Zie rikzee uit wordt de reis gemaakt per bus, vertrek Havenplein 8 uur. Kon- takadres voor de aktie is: Wereld winkel Zierikzee, Schuttershofstraat 12. Afd. U.V.V. Op dinsdag 10 september a.s. houdt de afdeling Zierikzee van de U.V.V. een kontaktavond in het Parochie- eentrum. Aan de orde komt o.m. de bespreking van de Zeeuwse kol- lekte en de op 31 oktober te houden provinciale dag te Goes. Bejaardengymnastiek Op dinsdag 10 september a.s. wordt in het Groene Kruis-wijkge- bouw weer een begin gemaakt met dat in dit perceel de gemeente Dui- veland mede-eigenaar is van 26 m2 Hij heeft thans verzocht dit aan te kunnen kopen waartegen volgens het college geen bezwaar bestaat. In de begroting staat dergelijke grond gewaardeerd op f 3.- per m2. zodat clc totale verkoopprijs bedraagt f 78 terwijl de overdraehtkostcn komen voor rekening van de koper. De raad besloot hiertoe over te gaan. Bij de rondvraag was de heer Stouten de enige spreker. Hij betuigde zijn spijt met de uitdrukking in het door hem voorgelezen citaat dat de SGP-frak- tie ..genegeerd" zou zijn. Hij heeft zich hierin vergist, want hel ging om geen persoonlijke zaak. Hij vroeg dan «nik hiervoor zijn excuus. De elektriciteits voorziening' werd in orde gemaakt; er werd getimmerd geboord, gordijnen werden opgehan gen en voorzienngen getroffen om het interieur nog wat op te vrolijken. Naar voorzitter Ben Meddelerons mededeelde ligt het dit seizoen in de bedoeling een aantal in het verleden ontwikkelde aktiviteiten, zoals film avonden, Country avond, kerstdiner en wandeltochten te handhaven. Voor de fotoliefhebbers zal ook deze winter in de hobbyruimte weer ruimschoots de gelegenheid zijn om zich te bekwamen in het ontwikke len, afdrukken en vergroten van fo to's. Handenarbeid Ook de jeugd krijgt weer de kans om zich op de zaterdagmoi'gen bezig te houden met handenarbeid waar bij men dan kan kleien, figuurzagen enz. Bij de leden van Big S ligt het ook in het voornemen om in de tuin van de „soos" binnenkort een aanvraag te gaan maken met het realiseren van een speeltuin voor de jeugd. Een vastomlijnd plan voor het ko mende seizoen is er momenteel nog niet. Volgende week zal dit op de te houden ledenvergadering meer gestalte krijgen als de plannén en de wensen worden doorgepraat. Een week na de ledenvergadering zal de verkiezing van een nieuw be stuur plaats vinden die met het uit vieren van de genomen beslissingen zal worden belast. Als de voortekenen niet bedriegen gaat „Big S" weer een aktief seizoen tegemoet, waarbij weer ruimschoots aandacht zal worden besteed aan za ken van maatschappelijk belang. de bejaardengymnastiek. Er bestaat de nodige belangstelling voor deze cursus, maar er is „schreeuwend ge brek" aan mannen. Het zou goed zijn als zich ook wat heren melden. De leiding rekent daarop. Voor tijd zie agenda. HAAMSTEDE Botsing op gevaarlijk punt Woensdagmiddag omstreeks 13.30 uur had op de kruising Serooskerk- seweg-Noordstraat-Hogezoom een aanrijding plaats tussen een tweetal personenauto's, die daarbij tamelijk ernstig werden beschadigd. De aanrijding ontstond doordat Th. de R. te Burgh, die met zijn per-r sonenauto voorgesorteerd stond op de Hogezoom, zich verkeek op een vanaf de Serooskerkseweg naderen de personenauto. Twee auto's welke van de Seroos kerkseweg de Noordstraat waren in geslagen deed bij de heer de R. ver moeden' dat ook de door J. F. van B. te Baarn bestuurde personenauto de Noordstraat zou inslaan. Dit bleek evenwel niet het geval en daar De R. reeds de kruising was opgereden was een aanrijding niet meer te voorko men. NOORDGOUWE Wandkleden maken Mevr. T. Stigter is voornemens een cursus wankleedmaken te orga niseren, die zes donderdag(avonden) wordt gegeven. Het komtaktadres is: Dr. Wortmanstraat 28, Noordgouwe (01112-597). BROUWERSHAVEN Puzzel-„rit" zeiljachtjes Van Brouwershaven uit wordt za terdag 7 september een puzzel-„rit" voor zeiljachtjes georganiseerd. DUIVELAND Burgerlijke sfand over augustus Geboren: 4. Nicplaas Parrick, z.v. P. de Bruine en H. Donselaar, Oosterland. 17. Helena Wühelmina, d.v. A. A. L. de Bilde en J. Otte, Oosterland. 26. Helena Maatje, d.v. L. M. Steenpoorte en J. Otte. Ooster land. 29. Pieternella, d.v. P. Klijn en T. v. d. Marei, Ouwerkerk. Overleden: 15. Adriaantje Wesdorp, geb. 6 april 1893, Sirjans- land. 21. Willy Eugeen Marie IJze- wijn, geb. 4 februari 1925, Ekeren (België). 24. Oda Ermenia De Vrieze, geb. 9 juni 1937, Nieuwerkerk. 25. Commerijntje Jopse, geb. 5 mei 1913. Nieuwerkerk. Gehuwd: 29. Sylze Stins, geb. 21 dec. 1949 en Mariana Siesse. geb. 6 febr. 1953, Nieuwerkerk. 30. Hen drik Leendert van der Maas. geb. 20 mei 1951 en Neeltje Hendrika Adriaantje Rotte. geb. 29 mrt. 1954, Oosterland. 30. Willem Stouten, geb. 13. sept. 1950, Oosterland en Jacoba Maria Bender, geb. 27 juni 1952, Bruinisse. BRUINISSE Papierinzameling Zaterdag a.s. wordt weer pud pa pier ingezameld ten bate van dc Mbuma-zending. KORTGENE. De 27-jarige Duitser H. Schnoor uit Büdelsdorf is bij een verkeersongeluk op Noord-Bevcland om het loven gekomen. Schoolkleuterleef tij d: vier jaar DEN HAAG, 5-9. De toelatings leeftijd om tot de kleuterschool te worden toegelaten blijft vier jaar. minister Van Kemenade (onderwijs) heeft de tweede kamer laten weten, dat hij niet de bevoegheid heeft ont heffing te verlenen van de wettelij ke bepaling terzake. Binnenkort zal een wijziging van de kleuteronderwijswet worden aan hangig gemaakt, waarin wordt voor gesteld de bestaande toelatingsleef tijd te handhaven, met dien verstan de dat in augustus en september kleuters mogen worden toegelaten, die voor 1 oktober daaraanvolgend vier jaar worden. Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor ALLE VERZEKERINGEN NOORDWELLE: tegenover Dorpshuis, woens dags van 11.00-12.00 uur. WESTERSCHOUWEN, 3-9. Op de jongste vergadering van de gemeen teraad, onder voorzitterschap van burgemeester H. P. Everwijn, vroeg in het kader van de rondvraag, de heer M. J. Krijnse Lokker aandacht voor de veiligheid. Op de kruising Noordstraat-Kloosterweg - Hogezoom waar zich reeds een aantal betreu- ringswaardige ongevallen hebben voorgedaan. De heer Krijnse Lokker vroeg de mogelijkheid onder ogen te zien om de huidige knipperlichten te vervan gen door stoplichten. De voorzitter zei dat het bewuste kruispunt de volledige aandacht van het college heeft. Het grootste probleem is ge legen in het feit dat het verkeers aanbod ter plaatse zeer ongelijkma tig is. Men hoopt binnenkort tot een verbetering te kunnen komen, waar voor nog grondtransakties nodig zijn. Van de heer W. J. Kramer te Rotter dam was door het college en de raadsleden een schrijven ontvangen waarin een aantal zaken tijdens het toeristen seizoen aan de orde werden gesteld. De meeste hiervan waren de raad reeds bekend. Aandacht in het schrijven werd o.m. gevraagd' voor het rioleren van de Hoogenboomlaan het tekort aan politie en het feit dat er sprake zou zijn van druggebruik in het Dorpshuis. Hoogbezoek De burgemeester deelde ten aan zien hiervan mede dat onlangs de generaal van de rijkspolitie een be zoek aan de gemeente heeft gebracht Uit dit bezoek mag met een gewet tigd vertrouwen worden afgeleid dat in het volgende seizoen het korps van de rijkspolitie zal worden uitge breid. Of er werkelijk gebruik van drugs, waarover nog nooit iets is vernomen, in het dorpshuis heeft plaats gehad zal nader onderzocht worden. De burgemeester stelde voor het schrijven voor kennisgeving aan te nemen waarna het college het verder zal behandelen. Naar aanleiding van een vraag van de heer S. Roos deelde de voor zitter mee dat de nieuwe weg tus sen de Leliëndaleweg en de nieuw bouw, langs het sportpark Van Zuijen, alleen gebruikt mag worden door voetgangers en fietsers. ZIERIKZEE. De zaak C. A. Goudzwaard, Meubelstoffering aan Meelstraat (24) te Zierikzee heeft een belangrijke modernisering on dergaan. De foto geeft een kijkje in het interieur, dat duidelijk is aan gepast aan de eisen des tijds. Be langrijk daarbij is de ruimte en de inrichting die de uitoefening van het vak zo efficiënt mogelijk maken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DUIVELAND. 3-9. Op de jongste raadsvergadering onder voorzitterschap van burgemeester J. I). dc Kam, bevond zich onder de ingekomen stukken een schrijven van Gcd. Staten van Zeeland betreffende wijziging van de be zoldiging van de wethouders per 1 april en 1 juli 1974. Voor de gemeente Duivcland betekent dit dat dc wethouderswedden per 1 april 1974 wordt vastgesteld op f 6.972,en per 1 juli 1974 op f 7.392,per jaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3