Geen gunstig seizoen op punt van speelprestaties i VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! BESPREKINGEN OP CYPRUS UITGESTELD Dode Japanner in kledingzak overleed door dosis heroïne De kampioenswedstrijden op het Grevclingenmeer 4 bezorger te Kerkwerve Afgifte derde deel kentekenbewijs Herfst-vergadering D.F.S. BURGH, 2-9. In de door de sportvereniging DFS in de kantine op het sportpark Van Zu\jen gehouden najaarsvergadering werd door de voorzitter de heer R. Saman in zijn openingswoord het overleden ere-lid, de heer A. van Zuijen, herdacht. De heer Saman sprak er zyn voldoening over uit dat zo'n groot aantal leden op deze vergadering van hun belangstelling blijk gaven. Het klimaat in de vereniging noemde de voorzitter verheugend goed. Zowel door de leden als de bestuursleden is er bij de ontwikkelde aktiviteiten weer veel verzet. Om technische redenen is het vol- leybalteam alsnog naar de 3e klas van de Nevobo gepromoveerd. Uit het jaarverslag van de secre taris de heer H. Geleijnse bleek dat voor wat de sportieve prestaties be treft het niet bepaald 'n gunstig sei zoen voor DFS is geweest. Voorop gesteld moet echter worden dat wanneer men de sport op het ama teuristisch vlak bedvijft het deelne men nog altijd belangrijker is dan het winnen. Ondanks deze dan min der gunstige resultaten hebben velen KERKNIEUWS Ned. Hervormde Kerk Beroepen te Oene: P. Koeman, Wezep; te Capelle aan de IJssel (wijkgem.-West) (toez.): J. C. Schuurman, Putten; te Huizen; W. Chr. Hovius, Ede; te Ede: M. B. v. d. Akker, Stellendam, tc Amsterdam als pred. bijz. werkz.heden geest, verz. Amstelhuizcn): J. Borghardt. Haarlem. Gereformeerde Kerken Beroepen te Heemse: J. W. Broersma, Westerbork. Christelijke Gereformeerde Kerken Bedankt voor Mitchell (Ont. Can. Free Chr. Ref. Church): J. Weste rink. Nunspeet. Ds. J. P. Unger overleden (Van 1930-1944 tc Bruinisse) Ds. J. P. Unger, emeritus predi kant van de Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt in Nederland, die maandag 26 augustus 1974 na een langdurige ziekte op zevenenzeven tig jarige leeftijd te zijn huize te Ca pelle aan den IJssel is overleden, is vrijdagmorgen 30 augustus 1974 op de begraafplaats „Heiderust" te Rhe- den begraven. Johan Pieter Unger wérd op 6 juni. 1897 te Rotterdam geboren. Hij was eerst enige jaren werkzaam in de handel, studeerde vervolgens eerst aan een seminarium bij Basel in Zwitserland en naderhand aan de Theologische Hogeschool van de Ge reformeerde Kerken in Nederland, Oudestraat 6 te Kampen. Nadat de heer Unger in juni 1930 na praepa- ratoir examen door de classis Haar lem was beroepbaar verklaard in de Gereformeerde Kerken in Nedeland en hij naderhand nog door de classis Zieikzee peremptoir was geëxami neerd en toegelaten tot de dienst des Woords en tot de bediening der Sa cramenten. In genoemde Kerken werd hij op 7 december van datzelf de jaar (1930) door nu wijlen prof. dr. H. Bouwman, toen nog hoogle raar aan de Theologische. Hoge school van de Gereformeerde Ker ken in Nederland, bevestigd als pre dikant van de Gereformeerde Kerk van Bruinisse. Toen in februari 1944 Duiveland moest evaeuëren vertrok ds. Unger naar Haarlem, waar hij enige tijd hulpdiensten heeft ver richt. Nadat de heer Unger zich in september 1945 los had gemaakt van de synodale besluiten (was meege gaan met de Vrijmaking) en hij daarna nog een klein jaar te Kam pen werkzaam was geweest als hulp prediker werd hij op 13 oktober 1946 door nu wijlen ds. J. M. Kroes, toen nog predikant van de Gereformeer de Kerk (Vrijgemaakt van Dalfsen, bevestigd als predikant van de Ge reformeerde Kerken Vrijgemaakt van Lemele-Lemelerveld, welke hij heeft gediend tot 1 maart 1965, toen hem op bijna achtenzestig jarige leeftijd emeritaat werd verleend. toch weer vreugde in de sport kun nen vinden. Het terrein baart de vereniging nog altijd zorgen. Vooruitzichten op een oplossing zijn niet aanwezig. Zowel het campingtoernooi al* de feestavond zijn weer bijzonder ge slaagd. Ook in de komende winter maanden zal er weer een feestavond voor de leden worden georganiseerd. Uit het financieel jaaroverzicht van de penningmeester de heer J. v. cl. Klooster bleek dat de vereniging in het afgelopen boekjaar een klein batig saldo had geboekt. De begroting met een post aan inkomsten en uitgaven van ruim f 37.000,kon sluitend worden in gediend. Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezing werden de heren G. Braam en M. I. Bakker in plaats van de heren H. Geleijnse en K. van Nes benoemd. De voorzitter bracht dank aan de scheidende bestuursleden die in de tijd dat zij zitting in het bestuur hebben gehad bijzonder veel voor de vereniging hebben gedaan. Tot leden van de financiële com missie werden benoemd de heren D. Mooy, J. Speelman en mevr. W. Rijnberg. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Teneinde te de monstreren tegen „de waanideeën van de Lammerskliek" roepen een aantal Amsterdamse aktiegroepen de hoofdstedelijke bevolking op deel te nemen aan een protestmars naar het stadhuis, die vrijdag 6 september om 17 uur zal beginnen op het Konings plein. DEN HAAG. Prinses Margriet zal op vrijdag 20 september in het Bouwcentrum te Rotterdam een ge deelte van de studiedag „kinderboer derijen" bijwonen. DEN HAAG. De bondsraad van de industriebond NVV gaat in grote lij nen akkoord met de inhoud van de discussienota arbeidsvoorwaardenbe leid 1975 van de drie vakcentrales, maar hij wil wel dat de vakcentra les daarin een maximum in de prijs compensatie opnemen. Dit blijkt uit het nummer van het orgaan van de bond WIK dat deze week verschijnt UTRECHT, 2-9. De werkgevers die vorig jaar een bijdrage aan de vak bonden gaven, hebben toen f 20 a f 30 miljoen betaald. De vakbeweging wil. dat de werkgeversbijdrage in het gehele bedrijfsleven wordt ingevoerd en denkt daarbij aan een totaalbe drag van rond f 300 miljoen: onge veer een half procent van de loon som. Dit meldt „Ruim Zicht", het offi ciële orgaan van het Nederlands Katholiek Vakverbond. HILVERSUM. De Veronica Om roep Organisatie (V.O.O.) is in be roep gegaan tegen de beschikking van de minister van CRM, waarbij het verzoek van de V.O.O. om een zendmachtiging als C-omrocp werd afgewezen. Het beroep zal op 12 no vember a.s. door de Raad van Sate worden behandeld. DEN HAAG. Het CHU-bcsluur en de twee CH-fraetiès uit de béide ka mers der Staten-Generaal hebben minister-president Den Uyl gevraagd in de slotpassage van de komende troonrede opnieuw de bede op te ne men. Pogingen zullen er in het werk worden gesteld om nog een voorzit ter voor dc jeugdcommissie aan te trekken. De heer D. Mooy bracht bij het bespreken van dit punt naar vo ren dat er nog weinig zichtbare re sultaten vallen te konstateren van de nu een jaar geleden door het ge meentebestuur ingestelde commissie, een konklusie die door de voorzitter volledig werd 'b'eaamd. DEN HAAG. Minister mr. W. F. de Gaay Fortman (Surinaamse en Antilliaanse zaken) gaat een werk bezoek van enige dagen aan Surina me brengen. Hij vertrekt vrijdag 6 september en wordt vergezeld dooi de staatssecretaris van financiën A. de Goede. EDE. Maandagmiddag is in Ede een nieuwe gereformeerde sociale academie geopend. Deze academie, die Hvee jaar geleden van start ging in Ermelo, kon daar wegens ruimte gebrek niet uitbreiden. Daarom werd de academie naar Ede overgeplaatst. Het aantal studenten is op het ogen blik 140. ROTTERDAM. - Een partij van vijftigduizend ton herbiciden ligt in de Rotterdamse haven te wachten op verscheping naar Rhodesië". Dit heeft de Vervoersbond NVV maandag be kend gemaakt. De naar verluidt uit Zwitserland afkomstige partij zou zijn opgeslagen in een loods van een stuwadoorsbedrijf in de beatrixha- ven. AMSTERDAM. Op het IJ lei- hoogte van dc zwavelzuui fabriek Ketjen is maandagmiddag een po- nonkraan, die gesleept werd, omge slagen en gezonken. Drie opvarenden van de drijvende bok, waarop de kraan gemonteerd was, raakten daarbij te water, doch werden met een opgevist door de sleepboot. Steeds meer slapers onder dons DEN HAAG, 2-9. Steeds meer mensen slapen onder donsdekens, meldt een van de fabrikanten van dit artikel, Irisette, die regelmatig con sumentenonderzoeken laat houden. In 1968 is de donsdeken in ons land op grote schaal geïntroduceerd en sindsdien neemt het aantal donssla pers onafgebroken toe met ruim veertig procent per jaar. Binnen af zienbare tijd, aldus Irisette, zullen er in Nederland een miljoen mensen zijn, die onder zen [donsdeken sla pen. Uil de consumentenonderzoe ken is verder'gebleken, dat thans 46 procent van hei Nederlandse pu bliek onder dons zou willen slapen. Hel aantal verkooppunten voor donsdekens is gestegen tot 2.500. Regering doet iets voor midden- en kleinbedrijf DEN HAAG, 2-9. Minister-presi dent Den Uyl heeft de Tweede Ka mer meegedeeld dat op Prinsjesdag zal blijken, dat de regering bij het opstellen van de begroting en de be lastingplannen voor 1975 „in belang rijke mate" rekening heeft gehou den met de zorgelijke situatie waar in aanzienlijke delen van het mid den- en kleinbedrijf verkeren. Op de vraag van de V.V.D.-kamer leden Portheine, Wiegel en Waalkens om bijzondere aandacht te schenken aan die maatregelen die voor de zelf standigen in het algemeen verbete ring kunnen bieden in hun ongun stige inkomenspositie zegt de pre mier dat deze vraag in beginsel be vestigend kan worden beantwoord. SCHOUWEN. Dit is het laatste wal van de oogst te zien valt. Keurige, vierkante uit de machine gerolde pakken stro, die op de wagen wor den gelaten. „Het land" heeft hel weer gehad voor een jaartje, althans wal cle oogst betreft. (Foto: Zicrikzcesche Nieuwsbode) Eerste paal geheid in Zuid-Flevoland ALMERE, 2-9. In de nieuwe polder zuidelijk Flevoland is maandag de eerste paal geheid voor de toekom stige stad Alemere, die volgens de prognoses zo'n kwart miljoen inwo ners zal gaan tellen. De eerste paal en de 81 die daarop volgen vormen het fundament voor de telefooncen trale Almere die de talecommunica tie in dit deel van de polder gaat verzorgen. De PTT is daarmee in deze nieuwe polder echt „haantje door voorste", want het officiële startsein voor dc bebouwing van zuidelijk Flevoland wordt pas in de komende troonrede gegeven. De PTT is er ditmaal tijdig bij om noodvoorzieningen, zoals des tijds bij Lelystad (mobiloi'oonverbin- dingen) te voorkomen. Prins Bernhard opent ruimtevaart-congres DEN HAAG. 2-9. Prins Bernhard zal maandag 30 september a.s. in het RAI-congrescentrum te Amster dam het 25ste internationale ruimte vaartcongres officieel openen. De prins maakt deel uit van het comité van beschermheerschap van het con gres. Nederland wordt hiermede voor de tweede keer zetel van het internationaal ruimtevaartcongres, dat elk jaar wordt gehouden. De eerste keer was dat in 1958. Het con gres dat van 30 september tot 5 ok tober zal worden gehouden heeft als thema „space stations - present and future". Werktijdverkorting in Arnhem ARNHEM, 2-9. Simmonds Preci sion in Arnhem heeft voor 370 van de 450 werknemers werktijdverkor ting aangevraagd. Door de malaise in de bouwnijver heid kampt de onderneming met grote voorraden. Het bedrijf, dat ook een vestiging in Brummen heeft, ver vaardigt kunststof- en messingpro- dukten, die in de bouwsector worden gebruikt. Voor een periode van vijftien we ken wil men twee dagen korter wer ken, aldus de directie. Advertentie Lijk van Duitser aangespoeld STAVEREN, 2-9. Tegen de zeedijk bij het badpaviljoen ïiindelopen is maandagochtend het stoffelijk over schot aangetroffen van de 26-jarige Peter Boegel uit Heinsberg (Did.), waarvan reeds aangenomen was dat hij verdronken was. De man was donderdag alleen in een rubberboot het IJsselmeer opgegaan. Later werd de rubberboot leeg gevonden terwijl van- de inzittende geen spoor werd gevonden. De .Duitser verbleef op een camping. „Fïhseit" uit het buitenland FARNBOROUGH. De Amerikaan se vliegtuigfabriek Northrop heeft Nederland, België, Denemarken en Noorwegen aangeboden dat zij, als zij tot aankoop van de „Cobra" over gaan, ter vervanging van hun „Star- fighters", slechts twintig procent van de koopsom in dollars behoeven te betalen en de rest in eigen valuta. TOKIO, Het eerste Japanse schip met kernaandrijving, de „Mutsu", heeft maandag zijn proefvaart on derbroken omdat er een abnormale hoeveelheid radio-activiteit vrijkomt. Dit is in Tokio vernomen. TOKIO. De Franse politie meent dat extremisten in Europa en zuid- oost-Azië van plan zijn deze maand aanslagen te plegen, aldus het Ja panse dagblad Asahi Sjimboen. CANBERRA. De Australische ge heime dienst heeft een komplot ont dekt om minister-president Gough Whitlam en vier van zijn socialisti sche ministers te vermoorden. Dit meldt de oudste Australische nieuws brief, „Inside Canberra". Het mini sterie van justitie weigerde maandag commentaar te leveren op dit be richt. KOPENHAGEN. De Deense dienst voor de volksgezondheid heeft maan dag de waarschuwing laten horen dat het aantal gevallen van hersen vliesontsteking in Denemarken een stijgende lijn vertoont. De artsen wordt aangeraden nog beter te letten op de symptomen van deze vaak moeilijk' te onderkennen ziekte. Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit ven fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het j kanfoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (t.a.v. de heer Van Loon), Jannewekken 11, Zierikzee. Telef. (01110) 2255. J m mmmmmmmammmmamammmuammmmmmmmmamammmi Massagraf ontdekt NICOSIA, 2-9. Het voor maandag aangekondigde gesprek tussen pre sident Glafkos Clerides van Cyprus en Rauf Denktash, leider van de Turkse gemeenschap, is op verzoek van Denktash uitgesteld tot vrijdag. De bespreking zou gaan over huma nitaire problemen. Officieel is geen reden voor het uitstel bekendge maakt, maar uit goede bron is ver nomen dat Denktash de ontmoeting heeft afgelast na de ontdekking van een massagraf in het Turks-Cypri sche dorp Maratha bij Famagusta. Volgens Turks-Cyprische autori teiten zijn onder een vuilnisbelt 70 Turks-Cyprische inwoners van Ma ratha begraven, die zouden zijn ver moord toen het Turkse leger op 14 augustus een tweede opmars op Cy prus begon. Tijdens het bezoek van VN-sccretaris-generaal Kurt Wald- heim vorige weck aan Cyprus waren Clerides en Denktash overeengeko men elkaar geregeld ie ontmoeten voor besprekingen over humanitaire problemen. Het eerste gesprek zou MADRID. Generaal Franco heeft maandag de functie van staatshoofd van Spanje opnieuw op zich geno-j men, zo is officieel in Madrid mee gedeeld. De 81-jarige Franco had zes weken geleden zijn bevoegdheden overgedragen aan kroonprins Juan Carlos, omdat hij wegens een storing in. de bloedsomloop in een ziekenhuis werd verpleegd. t) BEIROET. Voor het kantoor van de Perzische luchtvaartmaatschappij „Iran Aair" in Beiroet is maandag avond een bom ontploft. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Wel werd aanzienlijke schade aangericht. PARIJS. President Valery Gis- card d'Estaing van Frankrijk en de Westduitse bondskanselier Helmut Schmidt, hebben maandagavond in het Elysee een gesprek gevoerd van meer dan vier-en-een-half uur. BELFAST. De Britse minister voor Noord-Ierland Merlyn Rees heeft plannen aangekondigd om de politie van Noord-Ierland te- versterken teneinde het protestants- en rooms- katholiek geweld in te dammen. maandagmiddag plaatshebben. Het uilstellen van deze bijeenkomst na de ontdekking van het massagraf kan ernstige gevolgen hebben voor de kansen op hervatting van het overleg tussen de twee bevolkings groepen op Cyprus en van dc confe rentie in Genève. De agressieve jongeren DEN HAAG, 3-9. Staatssecretaris Meijer van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk heeft de raad voor de jeugdvorming advies ge vraagd over een mogelijke oplossing van het vraagstuk van groepen agressieve jongeren, die de laatste lijd van zich doen spreken. In ver schillende plaatsen trekken dergelij- keke groepen rond. Hun agressie uit zich ook tegen instellingen voor jeugd- en jongerenwerk. De staalssecrettaris verwacht con crete voorstellen binnen de moge lijkheden van de rijkssubsidierege ling jeugd- en jongerenwerk. Hij heeft voor het opstellen van het ad vies aanbevolen ook bij voorbeeld het criminologisch instituut van de Rijksuniversiteit in Groningen te raadplegen, alsmede gemeenten, die met het gesignaleerde probleem kampen. TWEEDE KAMER DEN HAAG, 2-9. In oktober kan een begin worden gemaakt met de afgifte van het nieuw in te voeren derde deel van het kentekenbewijs. Althans als ook de Eerste Kamer akkoord gaat met de invoering van de kentekenplicht voor op de weg staande motorrijtuigen, waaraan de Tweede Kamer donderdag met al gemene stemming goedkeuring ver leende. Voor de automobilist zal deze kentekenplicht in hoofdzaak bete kenen dat hij jaarlijks f 17,50 zal moeten neertellen ter verkrijging van een derde deel van het kente ken, welk dokument op het ogenblik nog uit twee delen bestaat. AMSTERDAM, 2-9. Na een on derzoek, dat maanden heeft geduurd en duizenden manuren vergde, heeft de Amsterdamse moordbrigade licht kunnen brengen in de tot dusver raadselachtigce dood van de 25-ja- rige werkstudent Yoshia Suzuki uit Tokio. Diens lijk werd op 21 juni, verpakt in een met stenen verzwaar de kledingzak, aangetroffen in de Uilenburgergracht in de hoofdstad. De Japanner blijkt te zijn overle den aan een heroineshot. dat hem op 21 mei door de 24-jarige Franse ar tiest-schilder Jean-Paul V. uit Neuilly-Sur-Seine was toegediend. Dit gebeurde op diens kamer in het Canal House Hotel aan de Amster damse Keizersgracht, die hij deelde met zijn vriendin en landgenote, de 23-jarige decoratrice Caroline S. een dag na het overlijden van Suzuki gooiden zij diens lijk in het water van de Kromboomsloot. De Fransen, die verslaafd zijn aan heroine, bevinden zich beiden in ar rest. De vrouw werd dit weekeinde aangehouden in haar ouderlijke wo ning in St. Tropoz, haar vriend was la eerder - op 5 juni - in Amster dam gepakt wegens beroving van een bejaarde vrouw in de Lange- straat. Inmiddels is hij hiervoor dooi de rechtbank tot zes maanden ge- va ng en issl ra f veroord eel d Smalstad zeilstad BROUWERSHAVEN. 1-9. Op zaterdag cn zondag jl. werd,-» Brouwershaven - zoals gemeld - weer zeil wedstrijden gehouden door de Royal Yacht Uluh cle Belgiipie in cle 420-klassc. Er werd tevens gezeild om het kampioensehap van Nederland. Zaterdag startten 45 deelnemers on der zeer gunstige weersomstandig heden en werden drie manches ge varen. Zondagmorgen was het weer nog redclük. maar in de loop van de namiddag wakkerde dc wind aan tot windkracht 8. ïn hel betonningsmagazijn werd na mens dc K.N.W.V. baron van Hultcn dc kampioens wimpel aangeboden aan J. P. Carels en zijn charmante bemanning. Namens de R. Y. C. B. sprak Cc heer v. d. Hoven zijn be wondering uit voor dc vasthoudend heid waarop men op dit rujme Grc- velingenwatcr de „weergoden" had getrotseerd. In zijn toespraak stelde spreker het zeer op prijs niet minder dan drie burgemeesters tc kunnen begroeten, nl. van Brouwershaven. Capelle en Ouderkerk aan de IJssel. Hij dankte het gemeentebestuur van Brouwers haven voor de genoten gastvrijheid en dc medewerking in het afgelopen seizoen. Ook prees hij de goede sa menwerking met „De Kaag" cn de voortreffelijke medewerking van de jeugdgroep van dc W.S.V. „Brou wershaven" o.l.v. de heer J. C. A. Koster. Talrijke; gasten Alvorens de prijzen uil te reiken, merkte burgemeester A. P. Schou- wenaar op dat hel gemeentebestuur graag gastheer is geweest, omdat hel bijzonder prettige gasten heeft ge had. Dc samenwerking tussen dc verschillende watersportverenigin gen zal nog verder moeten worden uitgediept, aldus dc burgemeester. Burgemeester Dc Zeeuw van Ou derkerk aan dc IJssel sprak even eens een woord van re spekt voor de zeilers. De uitslag luidde: 1 cn kampioen van Nederland: .7. P. Carels: 2. B. dc Koning (Ned.), 3. J. Tccuwen (België). 4. A. D'Hondt (België); 5. H. dc Jager (Ned); 6. S. Steenhuis (Ncd.), 7. P Tucker (België); 8. C. Peeters (Bel gië): 9. J. Veldman (Ned): 10 J. Slot boom (Ncd.).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 4