ONTVOERD MEISJE OM HET LEVEN GEBRACHT Gala Koffie Installatie post Bruinisse van rijkspolitie te water Succes door Ford Zeelieden vermist DE ZIERIKZEESCHE COURANT Droevig einde drama te Waalre OS AAN HET SPIT TE RENESSE Man schiet vijf mensen en zichzelf dood Economische hoop en vrees in Engeland Twee doden bij cafébrand ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 22 augustus 1974 131ste jaargang Nr. 21542 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 17,00; per jaar 65,00. Losse nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 26 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,00. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. In dit nummer: Ruimtelijkestellingen iverkgroep WAALRE, 22-8. - Het meisje Caroline Pessers uit Waalre, dat dinsdag werd ontvoerd, blijkt door haar ontvoerder te zijn omgebracht. De 19-jarige E. van L. uit Eindhoven heeft bekend woensdag in de vroege ochtenduren het meisje door wurging 0111 het leven te hebben gebracht. Daarna heeft hij haar enkele honderden meters van de plaats waar hij haar verborgen bad - een oude schuur in de gemeente Vessem - begraven. De verdachte werd in de nacht van woensdag op don derdag, omstreeks één uur, aangehouden in zijn ouder lijke woning te Eindhoven. De politie was hem op het spoor gekomen dankzij een aantal tips. De ver dachte identiteit van de verdachte was al bekend sinds woensdagmiddag. Na z(jn aanhouding wilde de verdachte niet onmiddellijk bekennen. Na een urenlang verhoor gaf hij toe het meisje te hebben ontvoerd en haar daarna te hebben gewurgd. Hij zei het meisje te hebben ge dood omdat hij in paniek verkeerde. Aanvankelijk vertelde verdachte wel DETROIT, 21-8. General Motors heeft de prijsverhoging die zij voor haar modellen 1975 had aangekon digd op aandringen van president Ford herzien. De gemiddelde verho ging van 480 dollar is met 54 dollar verlaagd. Dit besluit kan als een eerste succes van Ford in zijn strijd tegen de inflatie worden beschouwd. Hij verklaarde verleden week erg teleurgesteld te zijn' over de prijs verhoging van 9,5 procent. het meisje te hebben ontvoerd maar daarbij te hebben samengewerkt met een vrouwelijke medeplichtige. Om dat de politie weinig geloof hechte aan dit verhaal werd het verhoor voortgezet, dit resulteerde in een in trekking van deze verklaring maar daarna vertelde verdachte dat hij een mannelijke medeplichtige had gehad. Ook dit werd door de politie niet geloofd. Pas daarna bekende E. van L. de ontvoering alleen op touw te hebben gezet. Geld als motief Volgens de politie is uit het eerste verhoor gebleken dat het enige mo tief van de man, een metaalarbeider uit Eindhoven, geld is geweest. De eerste verhoren waren volledig ge- richt op de vraag waar het meisje verbleef. Toen de aanhouding werd gedaan wist de politie hier helemaal niets van. Na de ontvoering maandagmiddag heeft de verdachte het meisje over gebracht naar een afgelegen schuu v in de gemeente Vessem vlakbij de grens met de gemeente Oirschot. In deze schuur heeft hij het meisje ver borgen gehouden. Of zij al die tijd daar is geweest is niet helemaal dui delijk geworden. Dat moet vandaag blijken uit verdere verhoren. Paniekstemming Woensdagmorgen in alle vroegte is de verdachte volgens zijn eigen verklaring in een paniekstemming terecht gekomen waarna hij het meisje door wurging om het leven heeft gebracht. Daarna heeft hij het kind enkele honderden meters van de schuur begraven. Donderdagochtend heeft dc ver dachte de politie naar de schuur toe gebracht en heeft hij ook de plaats waar het meisje begraven lag aan gewezen. Daarna heeft de politie on middellijk de ouders van Caroline Pessers van het gebeurde in kennis gesteld. van Niemeyer, pak 250 gram Bonen of snelfiltermaling 265' PANAMA STAD. In meer dan de helft van alle Latijnsamerikaanse landen is de voedselproduktie per hoofd van de bevolking tussen 1971 en 1973 verminderd. Dit is woensdag bekendgemaakt op de jaarlijkse con ferentie van de FAO (de voedsel- en landbouworganisatie van de Vere nigde Naties) voor Latijns-Amerika, die op het ogenblik in de stad Pana ma wordt gehouden. SAARBRUCKEN, 21-8. lil de Westduitse deelstaat Saarland heeft een 33-jarige invalide vijf mensen doodgeschoten en daarna zelfmoord gepleegd. L De man die zijn linkerhand en -onderarm miste, was een geschoold pistoolschutter. Dinsdagavond laat schoot hij eerst op de kermis in Oberkirchen zijn vriendin, een 20- jarige verpleegster, dood. Een 44- jarige 'bezoeker van de kermis kreeg een schampschot aan het hoofd. Daarop trok de schutter naar Neun- kirchen waar zijn gescheiden vrouw woonde. Hij bleef bij het huis wach ten totdat zij met haar vader naar buiten kwam. Beiden werden dood geschoten. Daarna ondergingen de schoonmoeder en het zesjarige doch tertje van de man hetzelfde lot. Toen de politie de woning binnendrong pleegde de man zelfmoord. Het huwelijk van de man was in december j.l. ontbonden waarbij het kind aan de vrouw was toegewezen. DEN HAAG, 21-8. Engeland staat voor de ernstigste ekonomische kri- sis sinds de Tweede Wereldoorlog, maar er zijn toch ook hoopgeven de faktoren voor de verdere toe komst. Op het ogenblik ziet de toe komst er somber uit, maar de voor uitzichten op middellange en langere termijn zijn meer hoopgevend. SMILDE, 22-8. In de nacht van woensdag op donderdag zijn bij een brand in het café Onder de Linden in het Drentse Norgervaart (gemeen te Smilde) de 40-jarige vrouw van de caféhouder en haar 4-jarig zoon tje om het leven gekomen, de eige naar zelf en de vijf andere kinderen van het echtpaar konden ternauwer nood gered worden. Het café is totaal in vlammen op gegaan, ook van de inboedel Icon niets gered worden, de schade wordt door de rijkspolitie in Smilde ge schat op 2 a 3 ton, de eigenaar is verzekerd. Het vuur is door de brandweerkorpsen van Assen en Smilde met groot materiaal bestre den. De slachtoffers zijn de 40-jarige mevrouw W. Vos-van Olpheh (echt genote van de 41-jarige eigenaar van het café Hendrik Vos) en haar 4- jarig zoontje Lute. NAHA (Okinawa), 22-8. Woensdag is op 450 km ten zuidwesten van Okinawa het in Singapore geregi streerde vrachtschip „Toulouse" ge zonken, zo is donderdag uit Naha vernomen. Er zijn drie overlevenden en 31 man worden vermist. Zij zijn waar schijnlijk in het karka.s opgesloten. Schepen en vliegtuigen zoeken de zee af. De „Toulouse" kwam van Sjimizoe in Japan en was op weg naar Hong kong. De bemanning bestond uit 18 Filippino's en 16 Indiërs. Indienststelling nieuw R.P.-vaartuig BRUINISSE, 21-8. Op 27 augustus zal - als gemeld - de post Bruinisse van de Rijkspolitie te water (groep Willemstad) officieel worden geïnstalleerd. Te Brui nisse zullen twee R.P.-vaartuigen worden gestatio neerd, t.w. de Rl' 5 en de RVB 105. Dc RP 5 is afkom stig van Hansweert en zal naar Bruinisse worden ver plaatst. RE NESSE, 21-8. Woensdag organiseerden de eigenaars van bar The Country Club en Amusementshal Eunhous, firma Rijstenbil en firma Loontjes, een groot opgezette barbecue. Ten aanschouwe van zeer velen werd op het ter ras een hele os geroosterd aan het spit door slager Fons Plasschaert uit Axel. De organisatoren wilden in het kader van het 5-jarig bestaan van de zaak ren extra en aparte toeristische attraktie bicden en zijn daar in deze vorm uitstekend in geslaagd. Foto: Eén der assisterende slagers aan het werk met het braadspil. (Foto: Ziorikzeesche Nieuwsbode) Voor dc installatie van dc post Bruinisse cn dc in dicnststelling van het nieuwe Rykspolitie-vaartuig (RP-17) t.b.v. dc post Hansweert, is een programma opgesteld. De bij de plechtigheid betrokenen komen (10.30) samen in restaurant „Bos", bij het veer Zijpe-Anna Ja- cobapolder. Hierna voigt de instal latie van de post Bruinisse en de in gebruikneming van zowel de voor Bruinisse bestemde vaartuigen, als het nieuwe vaartuig t.b.v. dc post Hansweert. Aansluitend wordt een vaarlochl gemankt. Vroege gedachte Wat betreft de post Bruinisse van de Rijkspolitie te water, zij mede gedeeld dat reeds vóór de afsluiting van het Brouwershavens© Gat, de vestiging van een Post van de Rijks politie te Water in of nabij het b'e- trokken gebied werd overwogen. Van provinciale cn gemeentelijke zijde werd hierop aangedrongen, maar moeilijke personele cn mate riële voorzieningen waren dc oor zaak. dat het tot nu moest duren. ZIERIKZEE. De oude „U.L.O.- school" en het thans door de Jeho vah's Getuigen in gébruik zijnde gebouio aan het Kerkplein, zijn ge doemd te verdwijnen. Terecht is op de jongste raadsvergadering be duchtheid uitgesproken over de diep ingrijpende veranderingen in de toe komst op deze plaatd. Ter plaatse komt het nieuwe gebouw van de Be lastingdienst. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Velen kunnen medelijden to nen, weinigen medevreugde. Bruinisse werd als standplaats verkozen boven andere, gelet niet alleen >op de recreatie, maar ook door de ligging aan de scheepvaart weg voor de beroepsvaart. De perso neelsbezetting zal voorlopig bestaan uit vijf man. onder leiding van een postcommandant, de opperwacht meester A. de Bruijn (38). De vaartuigen Ter beschikking staan de RP 5, een Schottel van 1971, met een max. snelheid van 32 km/u. en gestuwd door een 250 pk Mercedes Benz- motor. Aan boord bevinden zich een mobilofoon, een marifoon en radar. De andere boot, is de RVB 105, een speedboot met een maximale snelheid van 60 km uur, gestuwd door een Mercruiser van 270 pk. Aan boord 'b'evindt zich een mobi lofoon. De boot voor Hansweert is nieuw en weer van het Schottel- type. De Post Bruinisse zal geves tigd zijn in het postburcau van de Rijkspolitic Bruinisse, Deltastraat 15 te Bruinisse. (Tel. 01113-1666). Verwachting tot vrijdagavond: Zuidwestelijke wind Droog en zonnig, maar voornamelijk in hel westen en noordwesten mor gen ook enkele wolkenvelden; eerst weinig wind, morgen zwakke tot ma tige zuidwestelijke wind; minimum temperaturen omstreeks 10 graden, maxima morgen circa 21 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 3 tot 11. Min.-temperaturen: omstreeks 12 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 23 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal; 90 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 23 aug. Zon op 5.36, onder 19.48 Maan op 13.15, onder 21.53 Eerste kwartier: 24 aug. (16.38) HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 23 aug. 6.57 19.09 0.08 12.22 Doodtij: 26 aug. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 22-8. Het K.N.M.I. meldt: Het fraaie weer houdt nog aan. De rug van hoge luchtdruk die zich van de zoren via Zuid-Engeland en onze omgeving naar de Baltische staten uitstrekt, neemt weliswaar in bete kenis af, maar houdt nog een gun stige invloed op het weer bij ons. Mogelijk brengt een oud front dat het komende etmaal over de Noord zee naar Scandinavië trekt, in het noorden van het land enkele wol kenvelden. Een storing in de boven lucht. die in het begin van de week bloven Spanje lag. verplaatst zich nu over de Middellandse Zee in de richting van Noord-Ifalic. Aan de voorzijde van de storing kwamen hel afgelopen etmaal in Zuid-Frankrijk. Noord-Italië en vooral in het Alpen gebied veel onweersbuien voor.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 1