Vergrote Westbrug is klaar op 12 september Mest voor de minister Landbouwdebat op 27 augustus Uitstel Oosterschelde- debat iljoenen in India op rand van dood President Ford Toeristendrama in Engeland INCIDENT Korte metten... P.W. Meisje (13) bedwingt Kanaal Doden bij verkeersongeluk AGENDA LAATSTE NIEUWS Jrlet valt te hopen dat de Zie- rikzeese raad in de toekomst ver schoond blijft van incidenten» zoals er vrijdag - door toedoen van één der wethouders - zich een voor deed en nog wel op een mo ment, dat gemarkeerd werd door vriendelijkheid, dankbaarheid en zelfs feestelijkheid, want twee nieuwe ere-burgers er bij, is een opwekkende zaak. Het incident - men leze er het raaclsverslag op na - had met po litiek niet veel van doen, maar veel meer met de spelregels, die onder mensen van goede wil ook, of zelfs in de politiek, gebruikelijk zijn. Door mogelijk aanwezig oud politiek zeer op te krikken en met andere niet relevante zaken te ko men aandragen, verknalde de wet houder van onderwijs, de sfeer volkomen en zorgde voor een an- ti-klimax, waarnaar men lang moet zoeken in de bestuurlijke geschie denis van deze stad. Geen politieke zaak. maar een zaak van fatsoen of onfatsoen, zo men wil. met als gevolg dat de wethouder door de voorzitter werd afgehamerd en het woord werd ontnomen. Een mogelijk wel uniek feit, in ieder geval zolang onze herinnering als raadv erslaggev er reikt. Niet meer doen zo, dachten wij, voor de toekomst, want dan kan men de politieke samenwerking te Zierikzee wel vergeten en komen er accenten tip controversen, die mogelijk sommige mensen wel enige bevrediging schenken, maar die met het dienen van het ge meentelijk belang niets of weinig meer van doen hebben. Intussen kan men hopen dat de goede herinnering, die de schei dende raadsleden hebben aan him periode in de raad, door dit inci dent niet al te zeer is bedorven, want dan zou er nog een waarde aan gehecht, die het beslist niet verdient. HANNOVER. 17-8. Uit protest te gen de landbouwpolitiek van de Westduitse' regering hebben boeren zaterdag dertien karren mest gede poneerd voor, de ingang van het. mi nisterie van landbouw van de staat Neder-Saksen in Hannover. Boven op de mesthopen deponeer den zij borden met opschriften als „doorsturen aan Ertl a.u.b." en „hier stinkt het ook". Ertl is de Westduitse minister van landbouw. TWEEDE KAMER DEN HAAG, 17-8. Kamervoorzit ter vondeling zal de Tweede Kamer voorstellen dinsdag 27 augustus een begin te maken met een debat over de moeilijkheden in de land- en tuinbouw. Voor dit debat zullen maximum-spreektijden gelden, va riërend van 25 minuten voor de grootste fraktie (PvdA) tot zes mi nuten voor de frakties van GPV, PSP en RKPN. Het toevoegen van het landbouw debat aan de kamer-agenda heeft tot gevolg dat van de agenda wordt af gevoerd de behandeling van de ruil- verkavelingswet. Dit wetsontwerp zal nu begin september door de ka mer worden behandeld. Ook de be handeling van de verstrekkingenwet zal waar schijnt ij k van de kamer agenda worden afgevoerd. Gemcenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 16-8. Voor (le laatste keer in oude samen stelling, vergaderde vrijdagavond de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burgemeester Th. Tl. de Meester, die de notulen aan de orde stelde. Wethouder Asma kreeg een rekt ifi kat ie toegezegd, waaruit blijkt dat hij op een vorige vergadering niets ten nadele van Tafeltje-Dek-Je heeft gezegd. De heer Den Boer be treurde het dal in het rapport van de Zeeuwse Raad Migrantenonderzoek Noord-Zeeland niet is betrokken. Naar de oorzaak hiervan zal door de voorzitter geïn formeerd worden. De voorzitter ileeUle mede dat op 12 september de vergrote Westbrug gereed zal zijn. Dit zal met enige plechtigheid gevierd, waardoor de (nieuwe en oude) raadsleden worden uitgenodigd. Een kavel grond aan de Kok meeuwstraat wordt verkocht aan de heer J. L. Sohults. De oppervlakte be draagt 722 are; de koopsom is f 24.582 (excl. b.t.w.). DEN HAAG. 17-8. Het ziet er naar uil dat de behandeling van de Oos- terschelcle-nota in de Tweede Kamer moet worden uitgesteld. Reden van dit uitstel is gelogen in hel feit dat thans nog niet alle Waterstaat-tech nische adviezen over de afsluiting bij de Kamer ontvangen zijn. Een nieuwe datum voor het kamer-debat oorspronkelijk vastgesteld op 29 au gustus. is nog niet vastgesteld. Besloten werd verder een perceel grond van 1900 m- te verkopen aan de Rijksgebouwendienst. De gi'ond is gelegen aan het Kerkplein, naast het nieuwe politiebureau en bestemd voor de bouw van een nieuw belas tingkantoor. De bouw gaat de af braak vergen van het gebouw van de Jehova's Getuigen en van de oude, toenmalige U.L.O.-school, zodat ter plaatse nogal wat gaat veranderen. De heer Groen vroeg naar vervan gende gelegenheid voor de jeugdsoos „Brogum", die in de oude school huist. De voorzitter zei dat zowel voor de J. G. als voor „Brogum" des tijds bekend werd gemaakt, dat het tijdelijke oplossinge waren. De heer Simmers bracht woorden van dank aan de toenmalige burge meester D. W. Kastelein, die zich erg heeft ingespannen de belastingdienst hier te houden. De bouwaanvraag is dan ook vóór de komst van burge meester De Meester behandeld. In de raad bestond nogal wat on gerustheid over de drastische wijzi gingen (dicht bij Monstertoren), die op deze plek gaan plaats vinden. De „oude school" De voorzitter vreesde dat het nieu we belastinggebouw veel gelijkenis gaat vertonen met het nieuwe poli tiebureau; het is van dezelfde archi- tekt. De „oude school" behoort zeker tot de stijl in deze buurt en heeft iets eigens gekregen op deze plaats. Wethouder Bij de Vaate dacht aan verjaring van de bouwvergunning (3Va jaar geleden verleend), maar de voorzitter geloofde niet direkt dat er juridische voorbehouden zijn voor de bouw. De heer Den Boer onder streepte dat er destijds zowel aan de Getuigen als aan „Brogum" toezeg gingen zijn gedaan voor vervangen de ruimten. Wethouder Asma herin nerde er aan, dat destijds tot betrok kene is gezegd: „jullie kunnen mor gen op straat staan". De voorzitter had bij de opening van het gebouw van de J. G. hulde gebracht voor het opknappen, maar niets opgemerkt, dat als een juridische toezegging tot het blijven en dit gebouw zou kun nen worden ge-interpreteerd. Den rraa m-kwestie Op grond van enkele technische formaliteiten, werd de herziening van het bestemmingsplan „Zierikzee West V" vastgesteld. De rechten voor brandwachtdiensten werden vastge steld, met als norm f 8,per uur aan het brandweerpersoneel. De be handeling van de beroepsschriftster- mijn van de heer C. H. Hage inzake een door het college geweigerde ver gunning tot het verbouwen van een deurraam in het pand Ravestraat 5, werd enkele maanden verlengd. De heer De Moor zei dat de zaak eerst in de commissie moet komen. Wet houder Bij de Vaate merkte op dat eerst de betreffende personen moe ten gehoord. De heer Simmers vond het allemaal een heleboel drukte over een „kwerftie van 55 cm". NAIROBI, 17-8. Ben wan in de Keniase hoofdstad Nairobi was hel zat dal zijn schoonmoeder haar neus steeds in zijn privêzaken stak. Hij maakte korte metten <??i sneed hel lichaam\deel af. De man is zaterdag wegens hel toebrengen ran lichamelijk letsel door een rechtbank veroordeeld tot een boete van' 25 i>ond (ruim 1G0 gul den). Taak commissie NIEUW DEI JU. 17-8. Vier miljoen mensen in de noordoostelijke Indiase staat Bihar staan als gevolg van de overstromingsramp die India en Bungla Dcsj teistert op de rand van de hongerdood. Do „Times of India" schreef zaterdag dat dc mecsten van hen tot de laagste kaste van de zogenoemde „onaanraakbare" of paria's behoren. Deze sudra's, die vooral op het platteland leven komen aan de kost door de bezittingen van meestal in de grote steden wonende landeigenaren te bewerken, in ruil waarvoor zij voedsel krijgen. Nu hun woningen door de overstromingen zijn weggespoeld of onder water staan en ook de gewassen zijn verwoest hebben deze mensen geen middelen van bestaan meer. De hulp die hun wordt verleend is totaal onvoldoende of bereikt hen vaak helemaal niet. De Stichtingsvorm - zoals op Schouwen-Duiveland - blijkt in de praktijk in vergelijking met elders, bijzonder gunstig te zijn. De heren H. J. Evelaar en J. L. van Iwaarden, leerkrachten aan ,,'t Kof schip" krijgen op hun verzoek ont slag als zodanig per 19 augustus. De heer J. A. Brandenburg, op uterlijk 15 oktober. Een begrotingswijziging had be trekking op de bouw van rijwiel standaards bij de Theo Thijssen- sehool. De wethouder lichtte de noodzaak toe. gelet op het feit dat de leerlingen sportpark en zwembad bezoeken en er derhalve steeds meer fietsen komen. Verdere begrotings wijzigingen hebben betrekking op: verbetering Heuvels weg, restaura tiekosten van een tweetal schilderij en in museaal bezit en voor de aan schaf van een bandrecorder. De raad besloot, overeenkomstig het voorstel van b. \v„ een eerder raadsbesluit m.b.t, de ongegrondver- klaring van het bekende beroeps schrift van de direkteur van de hoofdafdeling Bouw van de Rijksge bouwendienst (kwestie gevelversie ring politiebureau), in te trekken, de beslissing met een termijn van maxi maal twee maanden te verdagen en de commissie Publieke Werken aan te wijzen als de. commissie, belast met de behandeling van het beroep en het uitbrengen van advies. De praktijk zal zijn dat de com missie advies uitbrengt de raad be slist. In andere voorkomende geval len zal de commissie eveneens dit advieswerk blijven doen. Be ja arclen woningen in Groeneweegje De raad. nam een voorbereidings- besluit bestemmingsplan „Groene weegje, waar „Beter Wonen" voor nemens is twaalf bejaardenwoningen te bouwen. De Bezoldigingsverorde ning 1974 ging onder de hamer door. De gemeenterekening 1972 en de re kening Volkskredietbank 1972, wer den vastgesteld. Een begrotingswijziging was nood zakelijk als gevolg van een verho ging van de uitkering aan de Stich ting Sportcentrum Schouwen-Du-ive- lahd' 1974.' 'Dit zal de gemeènte f 10.000 kosten of eventueel f 18.000. Het eindbedrag is n.l. afhankelijk van hetgeen de andere gemeente in de regio supileren. De heer Smmers wil de kosten ge- gedrukt zien, maar volgens de wet houder gebeurt dit reeds in duide lijke mate. Het oplopen van de kos ten is volgens de wethouder een lan delijk verschijnsel. Flitsen" uit het buitenland BEIROET. Koning Feisal van Saoedi-Arabië heeft de nieuwe Amerikaanse president Gerald Ford een boodschap gezonden waarin hij waarschuwt de oliepolitiek van zijn land te herzien voor het geval de Ver. Staten een meer pro-Israëlische positie zouden gaan innemen. Dit be richtte woensdag het Lib'anese blad „1' Orient- le Jour" LUTTRE. De treinramp bü Luttrc in België heeft volgens opgave van de ziekenhuizen aan dertien mensen het leven gekost. Negen en zestig treinreizigers werden gewond. CASTELGANDOLFO. Paus Pau- lus is van plan een hulpmissie te zenden naar Cyprus. Hij deelde dit toen hij ongeveer 3.000 gelovigen toesprak in zijn zomerresidentie in Castelgandolfo. BERLIJN. Het centrale comité van de wereldraad van kerken heeft in West-Berlijn met algemene stem men besloten de uitnodiging aan te nemen van de evangelische kerk van Kenia om de volgende plenaire vergadering van de raad in 1975 in Naibrobi te houden. PARAMARIBO. De Surinaamse regering wil na de onafhankelijk heid eind volgend jaar een volledig eigen leger. De vorige regering van premer Sedney gaf de voorkeur aan een para-militaire organisalie, waar bij de soldaten ook ontwikkelings werkers zouden zijn. ANKARA. De Turkse minister van voorlichting Orhan Birgit, heeft zondag dc Grieks-Cyprische natio nale garde beschuldigd van massa moord op Turkse Cyprioten. LONDEN. Topfunktionarissen uit de voornaamste olie-exporterende landen zijn het vrijdag in Londen eens geworden over maatregelen ter stabilisering van de prijzen van ru we olie op hel huidige peil, zo is van Arabische zegslieden in dc Britse hoofdstad vernomen. WASHINGTON. President Ford van de Verenigde Staten gaat van daag (maandag) naar Chicago voor zijn eerste spreekbeurt als staats hoofd buiten Washington. WASHINGTON. President Ford van de V.S. en koning Hoessein van Jordanië hebb enafgesproken te zul len streven naar een spoedige troe penscheiding tussen Jordanië en Is raël. WASHINGTON, 17-8. President Forel van de Verenigde Staten is se nator Edward in de afgelopen week voorbijgestreefd in populariteit. Blij kens een ondeiv.oek van de National Broadcasting Company is Ford de keuze van 50 procent van de kiezers voor cle presidentsverkiezingen van 197G tegen Kennedy van 30 procent. Een onderzoek in juli door het bu reau Harris gaf Ford (toen nog vice- president) 46 proeent tegen Kennedy 47 procent. LONDEN, 17-8. Boze en huilende toeristen verzamelden zich op een vliegveld in Londen nadat bekend geworden was dat Court Line, een van de grootste reisbureaus in Enge land, failliet was gegaan. Als gevolg van deze debacle zijn óver de hele wereld 50.000 toeristen, die bij het bureau hun vakantiereis hadden geboekt, gestrand. DOVER, 18-8. Abla Khairi, een dertienjarig meisje uit Egypte, heeft zondag een geslaagde poging gedaan om zwemmend het Engelse Kanaal over te steken. Twaalf uur en dertig minuten nadat zij bij Calais in het woelige water was gegaan stapte het meisje uit Cairo in Dover aan land. Zij werd daarmee de jongste die ooit het Kanaal zwemmend over stak. Het oude record voor de jongste Ka naalzwemster stond sedert 1964 met iets meer dan 15 uur op naam van de toen 14-jarige Leonore Modell. Ander staangeld woonwagenkampen DEN HAAG, 18-8.0pwoonwagen centra, waar een rijksbijdrage voor wordt verstrekt, zal met ingang van 1 oktober een staangeld worden ge vraagd van tenminste zes gulden per week. Fasegewijs wil de overheid dit bedrag optrekken tot tenminste twaalf gulden. Op nieuw ingerichte centra en de centra, die voldoen aan de bepalingen van het besluit woon wagencentra, komt het staangeld al per 1 oktober aanstaande op een mi nimum van f 12,per week. Bejaarde vrouw verjaagt indringer STADSKANAAL, 18-8.De 79-jari- ge mevrouw B. Smit heeft in de nacht van zaterdag op zondag om streeks één uur in Stadskanaal een onbekend gebleven jongeman uit haar woning verdreven. De vrouw, die lag te slapen, werd wakker toen zij met een hard voorwerp op het hoofd werd geslagen. Het bleek haar dat een jongeman haar met een vaas bedreigde. Zij slaagde er in de in dringer naar de keuken te loodsen en de deur naar buiten te openen. De man verdween en reed met een bromfiets weg.- BREDA. 19-8. Bij een zeer ernstige aanrijding zondagavond voor acht uur in Breda, zijn tenminste twee personen om het leven gekomen en acht zeer ernstig gewond. Het onge luk gebeurde op de kruising Ter- lieydenseweg-Groene Dijk. De oorzaak is vermoedelijk ge weest het geen voorrang verlenen. Bij het ongeluk waren een personen auto en een busje betrokken. Bij het ongeluk zijn om het leven Gommers uit Made (N.-B.), die in het gekomen dc tweejarige Christ van busje zat en mevrouw Vuurman uit Den Haag, die in de personenauto CAIRO ALEXANDRIE. De Libi sche leider, kolonel Moammar Gad dafi. is zaterdagmiddag in de Egyp tische stad Alexandrie aangekomen. Het is Gaddafi's eerste bezoek aan Egypte sinds februari. De moeilijk heden tussen de twee Arabische buurlanden dreigden de laatste we ken in een ernstig conflict te ont aarden. Zware antiekdiefstal RIJSWIJK, 17-8. Uit het huis van een antiekverzamelaar aan de laan Hoi'rust in Rijswijk (ZH) is in de nacht van donderdag op vrijdag voor bijna anderhalve ton aan schil derijen en antiek gestolen. De die ven namen bij hun vertrek van een stoei naast het bed vun de slapende heer des huizes ook diens broek mee waarin een bos sleutels zat. Verdwenen zijn drie klokken met een waarde van bijna f 49.000, drie wandborden, die voor 15.000 ge taxeerd waren, en vijf schilderijen die een gezamenlijke waarde van 1' 85.000 hebben. Zwolsman had ongeluk MAARSSEN. 18-8. Zondagavond is Reindort Zwolsman bij een verkeers ongeval in Maarssen gewond geraakt. Hij moest met een hersenschudding en inwendige kneuzingen in het zie kenhuis te Geldrop opgenomen wor den. I-Iet ongeluk gebeurde doordat de heer Zwolsman door nog onbekende oorzaakNmet zijn auto uit de bocht vloog en tegen een boom tot stil stand kwam. De auto - een Bentley van 120.000 gulden - brandde geheel uit. Zierikzee 't Lange Uus. Kunstexpositie, 912. Vè26. Donderdag: 7—9. Maandag en' zondag gesloten. Dinsdag 20 augustus Goes Ooslerkerk. Gebedsdienst Chr. On derwijs. 20.00 uur. Vrijdag 23 augustus Zierikzee Stadhuis. Schutters/aal, 20.00 uur. concert Saartjo Vos /harp) en Henk Vos (fluit). Zaterdag 23 augustus Zierikzee Zoete gracht. 14.00 uur, hengelwed- strijd voor de jeugd. Zaterdag 31 augustus Wilhelminadorp Proefstalion voor de Fruitteelt, „open dag". Koffiehuishouder vermoord AMSTERDAM, 17-8. De 41-jarige koffiehuishouder C. J. Gijsman is zondagavond dood in zijn woning aan de Eerste Sweelinckstraat in Amsterdam aangetroffen. De politie, die door ongeruste buren was gealar meerd. denkt aan een roofmoord. De woning van 't slachtoffer vertoonde sporen van een vechtpartij en een zoekactie, de dode zelf had wurgspo- ren aan de hals. Buren die de alleen wonende heer Gijsman al sinds zaterdag niet had den gezien en het vreemd vonden dat zijn gordijnen dicht bleven, alar meerden zondagavond de politie. De politie trof de woning in een chaoti- sche staat aan. Trambestuurder met mes gestoken ROTTERDAM, 17-8. Een bestuur der van de Rotterdamse tram is za terdagmorgen op het plein voor het Centraal Station door een passagier met een mes in zijn rug gestoken. De dader, volgens de politie in Rotter dam een Surinamer, is voortvluchtig. De trambestuurder liep geen ernstig letsel op en kon na behandeling dooi de GG en GD huiswaarts keren. Boer dood onder eigen ploeg THESINGE, 18-8. Zaterdagavond is de 58-jarige landbouwer M. van der Molen uit het Groningse Thesin- ge tijdens het ploegen op zijn land om het leven gekomen. Tiet ongeluk gebeurde doordat de traktor voor de ploeg kantelde. On geruste familieleden vonden de landbouwer na enige tijd bekneld onder de ploeg. Hulp mocht toen evenwel niet meer baten. Boer doodt zich per ongeluk ALMELO, 17-8. Een 48-jarige land bouwer uit Den Ham (O.) is door een schot uit zijn revolver om het leven gekomen. Hij heeft zich volgens de politie, bij het schoonmaken van dit wapen in de borst geschoten. Een maatschappelijk werkster ont dekte dat de man om het leven is ge komen. Zij bezocht woensdag het boerderijtje, waar het slachtoffer, Kornelis Dekker, woonde met zijn tachtigjarige vader. Dode bij steekpartij ARNHEM, 17-8. Bij een vechtpartij in Arnhem-zuid is een Arnhemmer doodgestoken en een ander zwaar gewond. De dader van de steekpartij, de 21-jarige A. R. J. uit Arnhem, is ingerekend. In een café ontstond ruzie om een koffiekopje dat op de bar stond. De woordenstrijd hierover liep zo hoog op dat besloten werd naar buiten te gaan. A. R. J. wond zich daarbij zo op dat hij de 21-jarige Peter Artz meerdere steken in de borst toe bracht. Enkele daarvan bleken do delijk. De 19-jarige T. H. J. Storteboom liep ook een aantal messteken op en werd met spoed naar een ziekenhuis gebracht. Na een operatie is het le vensgevaar geweken. Turken zetten opmars voort NICOSIA. 19-8. De Turkse strijd krachten zetten maandagochtend hun opmars op Cyprus voort en korrespondenten van buitenlandse persbureaus melden dat de Turken pogen dc hoofdstad Nicosia van de rest van het land af tc snijden. Gepantserde Turkse colonnes trokken maandag naar het dorp Louroujina, vijf kilometer ten oosten van Limassol, de laatste weg naar Nicosia die nog open was. Een Turks bataljon met steun van een tiental moderne tanks was op dc weg van Lamaca al tot op schoots afstand van Nicosia opgerukt en de Griekse nationale garde kon slechts drie verouderde tanks in dc strijd werpen. Duizenden Griekse Cyprioten zijn de hoofdstad ontvluchl. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J P. Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 Dordrecht wil Engelsen DORDRECHT. 17-8. Zestien be drijven in Dordrecht en omgeving in de sector metaal- en procesindu strie hebben besloten in Engeland 200 vakbekwame en geoefende ar beidskrachten te werven. De reden van deze werving: het is vrijwel on mogelijk om werkloze krachten uit andere delen van Nederland aan te trekken, terwijl bovendien de wer ving uit de landen rond de Middel landsc zee vrijwel is stopgezet. Zwaar weer in Venlo VENLO, 18-7. Omstreeks vier urn- zaterdagmorgen heeft een kort doch ongekend zwaar onweer boven Venlo gewoed. Het onweer ging gepaard met een hagelbui waarbij korrels zo dik als duiveneieren met denderend geraas neerkletterden. De schade aan land- en tuinbouwgewassen is groot. Doorgereden na dodelijk ongeluk DEN HAAG, 17-8. De 13-jarige Maria Wilbers uit Weijer (gemeente Bakel en Milheeze in Noord-Brabant) is zaterdadgavond omstreeks kwart over tien, terwijl zij met een ander meisje op de fiets in haar woonplaats reed, om het leven gekomen toen een tegemoetkomende auto op de twee wielrijdsters inreed. De bestuurder van de auto is doorgereden. Het an dere meisje werd ernstig gewond. Vrouw steekt echtgenoot dood GOUDA, 19-8. Dc 34-jarige spoor wegbeambte Walter Ilölzaucr is in de nacht van zondag op maandag na een ruzie door zijn 29-jarige echt- genot mei een broodmes gestoken. Ilij is vrü kort erna in een zieken huis in zijn woonplaats overleden. Het ehtpaar was zondag uil ge weest en had 's avonds thuis ruzie gekregen, volgens de politie over hun drie kindern. De Nederlandse vrouw verklaarde, dat zij van haar man, een Oostenrijker, het huis uit moest. Zij heeft hem daarop waarschijnlijk één keer met oen broodmes gestoken. Hel echtpaar had zondagavond be zoek van twee vrienden van de man. Het is niet bekend of deze mannen in het huis aanwezig waren op het moment van de steekpartij. Dc poli tie in Gouda zoekt nog naar één van hen. De ander, een 46-jarige man uit Maarssen is reeds opgespoord. Leeuwen in de tuin EINDHOVEN, 17-8. „Help. er zitten leeuwen in mijn tuin", met die angstkreet belde een bewoonster van de Stout- heuvel in Eindhoven in de nacht van zaterdag op zondag geheel overstuur de politie op. Hoewel het geen alledaagse melding was logen de Eindho- vense politiemannen er met de nodige materialen onmiddel lijk op uit. Bij het huif aange komen zagen de politieman nen inderdaad twee leeuwen in de tuin zitten. Langzaam slopen zij naderbij, zonder dat de leeuwen ook maar tekenen vertoonden dat zij op de vlucht wilden gaan of de agenten aanvallen. Steeds dichterbij kwamen de agenten om dan tot hun opluchting te ontdekken dat het stenen leeuwen waren. De politie neemt aan dat dc beelden ergens zijn ont vreemd. Een aangifte is echter nog steeds niet binnengeko men. l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 2