I HET LAATSTE HOUVAST De kleine gebreken, wat doen we eraan? VOOR DE VROUW Mevrouw Park overleden Onderscheiding voor Engelse prinses Wat biedt de BEELDBUIS 9 C. Wandel en Zn ZIEKIKZEESCHE NIEUWSBODE v.ijias 16 au RU at u,s 1974 Nr. 21539 Couperose: Dat zijn die kleine rode, onderhuidse streepjes, die meest op de jukbeenderen maar soms ook op de neus verschijnen. Ze ontstaan door het breken van klei ne bloedvaatjes, de z.g. „capillairen". Bloedvaten die zich in een netwerk dicht onder de oppervlakte van de huid bevinden. Vooral vrouwen met een extra droge of gevoelige huid kunnen hier last van hebben. Wat doen we eraan? Laten we voorop: stellen: alleen voorkomen is mogelijk in dit geval. „Genezen" kunnen we deze oneffenheden alleen door ca mouflage met make-up. Voorkomen dus. Door uw huid goed te vrijwaren tegen weersinvloeden en plotselinge temperatuursverschillen - wat voor al geldt voor vrouwen, die dicht bij zee wonen'. De beste bescherming daartegen biedt een goede vochtin- ibrengende ereme onder uw make up, zowel in de zomer als in de win ter. En speciaal in de zomer het ge bruik van een goed beschermende zonnebrandcrème (b.v. California Suntan Cream van Max Factor), waarbij vrouwen met aanleg voor couperose ernstig af te raden is, zich lang in de zon te begeven. En dan - van binnen uit - houd ook het juiste dieet. Onthoud u van grote hoeveelheden sterke koffie en thee en probeer het gebruik van alcohol en sterk gekruide spijzen zoveel mo gelijk te beperken. Maar vooral: zorg voor voldoende vitamine-C in uw dagelijks eten. Moedervlekken: voor sommige vrouwen een probleem waar ze ern stig gebukt onder gaan maareen huisarts of plastisch chirurg kan ze verwijderen. Bedenk dat sommige moedervlekken gemakkelijk infec teren kunnen. Daarom; die haartjes die er nog wel eens uit willen groei en, nooit uit trekken! Knip ze lie ver met een schaartje af. SEOEL, 15-8. Mevrouw Park Tsjoeng-Hee, de 49-jarige echtgenote van de president van Zuid-Korea, is donderdag overleden aan de ver wondingen die zij enige uren te vo ren had opgelopen bij een aanslag op haar man die zelf ongedeerd bleef. Mevrouw Park had ernstig hoofd letsel gekregen toen een 22-jarige Koreaan van nabij verscheidene schoten afvuurde op de president. De dader werld neergeschoten en in een ziekenhuis opgenomen. Hij was op 6 augustus met een vals Ja pans paspoort uit Osaka naar Seoel gevlogen. DODELIJKE ONGELUKKEN BRUMMEN. De 61-jarige G. Leu- ming is bij een verkeersongeluk in het Gelderse Brummen om het leven gekomen. De man sloeg met zijn bromfiets zonder te kijken linksaf en werd gegrepen door een passerende personnenauto. Hij was op slag dood. DACCA. BANGLA DESJ. Een beeld van het centrum van Dacca. Mensen tot aan hun knieën en fiets taxi's tot aan hun assen in het wa ter. Praktisch het gehele land is ge teisterd door de ergste overstromin gen sinds 20 jaar: zeker 3000 mensen hebben het leven verloren. In het midden van de week begon het wa ter iets te zakken en men hoopt daarom binnenkort een beter inzicht te krijgen in de ware grootte van de ramp. die al voor miljarden schade heeft aangericht. Vertrek Soedan-detacliement DEN IIAAG, 15-8. Op zaterdag 24 augustus aanstaande zullen 41 mili tairen van de Koninklijke Land macht, die deel uitmaken van het detachement dat wordt ingezet bij de voedseldistributie in Soedan, per lijn vlucht van de luchthaven Schip hol vertrekken. De groep, die onder leiding staat van plv. detachements commandant kapitein N. M. Verweij, heeft als eindbestemming El Fasher in de westelijke provincie Darfur. LONDEN, 14-8. De Britse vor stin heeft haar dochter, prinses Anne voor haar „kalm en dapper gedrag" bü de verijdelde ontvoeringpoging van 20 maart onderscheiden. Op haar 24ste verjaardag kreeg de prin ses het grootkruis van de Victoriaan se orde. De echtgenoot van de prinses, Mark Phillips, ontving voor zijn „moedig optreden" tijdens deze ge beurtenis het kommandeurschap van dezelfde orde. Enkele hofdames en politiefunc tionarissen kregen eveneens onder scheidingen. Bij de ontvoeringspoging, die plaatsvond in de nabijheid van het Buckingham Palace. Vuurde de 26- jarige Ian Ball verscheidene kogels op de auto af waarin prinses Anne en Mark Phillips zaten. Zes pk voor jubilerende kamervoorzitter DEN HAAG, 14-8. Bij zijn 25-jarig jubileum als voorzitter van de Twee de Kamer heeft dr. Vondeling op 10 augustus jl. het kleinood ontvangen dat personeelsleden van de Tweede Kamer bij hun zilveren jubileum uitgereikt krijgen: een miniatuur gouden koets in zilver. In dit geval wordt de koets niet door vier paarden, zoals gebruikelijk maar door zes paarden getrokken. ZATERDAG 17 AUGUSTUS NED. I: Vanmiddag is er op dit net een vrolijke speelfilm te zien met de komiek George Formby, getiteld „I see ice". De Britse komiek heeft in de dertiger en veertiger jaren een lange reeks humoristische films ge maakt. De film die vanmiddag ver toond wordt dateert uit 1938. Form by speelt hierin een assistent van een kunstfotograaf. Deze assistent wordt door zijn baas als een soort krullen jongen gebruiktterwijl hij toch ook kwaliteiten heeft. Zoals blijkt uit het feit dat hij een miniatuur-camera uitgevonden heeft. Met dit apparaat je maakt hij een foto, die de aanlei ding is van allerlei verwikkelingen en waardoor hij zelfs in de gevange nis komt te zitten. Om kwart over zes komt de NOS een half uur op de buis met een reportage van de we reldkampioenschappen wielrennen. De VARA komt om zeven uur op het scherm met een aflevering van Co ronation Street. Deining ontstaat er door de verloving van Emily Nugent en Ernest Bishop. Een en ander is het gevolg van een verloren ring. Onder de titel Viktor Borge vervolgt de VARA haar programma na het Journaal. Viktor Borge wordt de ko miek aan de piano genoemd. In de show van vanavond zorgt hij voor een briljant pianospel, een en ander besprenkeld met hoogstaande hu mor. Om tien over negen begint een vierdelige Italiaanse tv-serie „Dag boek van een onderwijzer"waarvan het verhaal zich afspeelt in een volksbuurt vlak bij het centrum van Rome. De acteur Bruno Cirino speelt de jonge idealistische onderwijzer die voor een klas met ongediscipli neerde leerlingen komt te staan. Van de adviezen om zijn pupillen met ijzeren hand aan te pakken wil hij niets weten. Hij gaat er van uit dat hij door het vertrouwen van de kin deren en hun ouders te winnen be tere resultaten zal boeken. De VARA gaat de lucht uit met het program ma To you in Vondelpark. To You is een kompositie van Peter Schat. NED. II: In de vooravond gaat de KRO-Cineac over het scherm met amusante films voor groot en klein. Behalve een tekenfilm van Peter Potamus presenteert kapitein Kro kus ook een film over een opleidings schip en een filmpje over een vis. Na het journaal van acht uur volgt de opera „La fille du regiment". Deze opera dateert uit 1840 en is gecom- poneerl door Donizetti. Het is een aaneenschakeling van zingen, eten, drinken, lachen en dansen. Een regi mentsdochter, Maria genaamd, laat inplaats van op iemand uit het leger, de keus op een burger vallen als zij aan trouwen begin te denken. Via een reeks gebeurtenissen komt zij terecht in een adellijk slot, xoaar men haar tegen haar zin in met een oude hertog wil laten trouwen. Na dat Maria en haar geliefde elkaar dan toch gevonden hebben is het lijd voor Brandpunt, dat vijftig minuten volmaakt. Resteert tenslotte de Epi loog, die uitgesproken wordt door bisschop Ernst van Breda. Voor de zaterdag erg vroeg, nl. om kwart over tien worden de lichten van het tweede net gedoofd. ZATERDAG 17 AUGUSTUS NED. I: 16.00 Nieuws16.02 I see ice; 18.15 W.K. wielrennen; 18.45 De Fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 Coronation Street; 20.00 Journaal; 20.20 Victor Borge ia Londen; 21.10 Dagboek van een onderwijzer; 22.20 To you in Vondelpark Amsterdam; 22.55 Journaal. NED. II: 18.45 De Fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 Cineac; 20.00 Journaal; 20.20 De Regimenisdochter 21.30 Brandpunt; 22.10 Epiloog; 22.15 Journaal. ZONDAG 18 AUGUSTUS NED. I: Het zondagmiddagpro gramma van de NOS bevat vandaag een flinke portie sport. Nadat eerst vanaf half drie Teleac geweest is met het programma De flexibele school en vervolgens Tita-tovenaar zijn avonturen beleefd heeft, krijgen de sporten zwemmen en wielrennen de aandacht op het scherm. Vanaf vijf uur heeft het 1KOR zestig mi nuten beschikbaar op deze zender. Deze worden gevuld met de produk- tie De schepping. Dit programma heeft betrekking op de vandaag af te sluiten jaarlijkse vergadering van het Centrale Comité van de Wereld raad van Kerken in Berlijn. Vanaf tien over half acht tot tien over tien vanavondzendt de. AVRO de speel film „De beste jaren van ons leven uit. Een film met vrijwel geen be kende acteurs en actrices en de ge schiedenis beschrijvend van wat heet „de kleine man". Die kleine man wordt de kijker voorgezet door drie ex-militairen, die elkaar op de thuisreis leren kennen. Alle drie doen ze, eenmaal thuis, bittere maat- schappelijke ervaringen op. Tevens geeft de film een beeld van de situa tie in de Verenigde Staten onmiddel lijk na afloop van de tweede wereld oorlog. NED. II: Een voorlichtingspro gramma van Teleac over natuurkun de informatie over schooltelevisie, het kinderbijbelverhaal Woord voor ivoorden de Fabeltjeskrant gaan vooraf aan The Partridge Family. De familie zorgt voor het muzikale amusement op een bootreis. Keith besluit zijn zusje Laurie te schadu wen als deze uitgaat met een rijke en interessant doende jongeman en daardoor gebeuren er onverwachte dingen. De rubriek Studio Sport vult vanaf vijf voor half acht de ter be schikking gestelde vijf kwartier met hoogtepunten van de sportgebeurte nissen in het weekeinde. Daarna volgt aflevering vijf van Een razen de stilte. Tom Simpson laat zijn tes tament opmaken waarin hij bepaalt dat zijn minnares zijn enige erfge name zal zijn. Trouwen met Tom wil Norma echter voorlopig niet, on danks het feit dat het meisje Shirley hun beider kind is. Daarna volgen programma's op het informatieve vlak. De eerste is De mens in wor ding. De NOS verlaat het scherm met de bijna een uur durende film over De geheimen van het surrealis me. De maker is Adrian Maben. Hij leverde een werkstuk af waarin tal van beroemde kunstenaars hun ge tuigenissen afleggen. Zoals Salvador Dali en Joan Miro. Onderwerp van hun getuigenis: het surrealisme, een beweging die sterk de kunst in de 20e eeuw heeft bepaald en die het eerst in de danskunst en het drama vorm begon te krijgen. ZONDAG 18 AUGUSTUS NED. 1: 14.30 Flexibele school; 15.30 Nieuws; 15.32 Tita-tovenaar; 15.57 E.K. zwemmen en de W.K. wielrennen; 17.00 De schepping; 18.55 De Fabeltjeskrant; 19.00 Nieuws; 19.05 Opera Korat II; 19.40 De beste jaren van ons leven; 22.10 Journaal. NED. II: 18.35 Teleac; 18.47 Vooraf 18.50 Woord voor woord; 18.55 De Fabeltjeskrant; 19.00 The Partridge Family; 19.25 Studio Sport; 20.40 Nieuws; 20.45 Een razende stilte; 21.35 De mens in wording; 22.25 De geheimen van het surrealisme; 23.20 Journaal. MAANDAG 19 AUGUSTUS NED. 1: De langzamerhand erg vertrouwd geworden onderwerpen bepalen het gezicht van de AVRO op de maandagavond. Allereerst na tuurlijk de super King Size Toppop. Na het hitgebeuren en na het jour naal van acht uur volgen de verdere lotgevallen van Jane Eyre, de jonge vrouw die in haar nog maar korte leven zoveel kommer heeft gekend. In de aflevering van vanavond komt het tot een huwelijksaanzoek van haar baas Rochester aan Jane. Deze stemt er mee in want zij is al geruime tijd verliefd op hem. Twee nachten voordat de huwelijksplech tigheid zal plaats vinden, lijkt Jane een nachtmerrie te hebben. Om tien over negen volgt Televizier Magazi- Citroen-agent voor Schouwen-Duiveland Nieuwerkerk, tel. (01114) 1487 Zaterdag 17 augustus, 20.20, Ned. I: Victor Borge in Londen. De komiek aan de piano. ne, met de wekelijkse portie actua liteit. Laatste onderdeel van het AVRO-programma is een aflevering van Alle Hens. Hel maritieme ge zelschap heeft om de haverklap met problemen te kampen. Nu weer blij ken er aan boord van de Hero moei lijkheden te zijn metverontreinigde olie. Verder worden 30 bemannings leden (aan wal) op beschuldiging van ordeverstoring gearresteerd. Voordat de nieuwslezer van het NOS-jour- naal in beeld verschijnt wordt om tien voor elf op deze zender de tweede trekking van de 627e staats loterij bekend gemaakt. NED. II: Allereerst kan men op dit net kijken naar Black Beauty, waarin Amy Winthrop in een ha chelijke positie verzeild raakt als ie mand haar huis binnendringt en een forse som geld eist. Die iemand is neef Edwin die in financiële nood zit. Daarna volgt een aflevering van De Beverly Hillbillies, met Jetro als een fervent beoefenaar van yoga. Hij heeft zich tot ergenis van Granny, helemaal op de yoga gestort, omdat dit zijn ziel zal losmaken. Het jour naal van acht uur wordt gevolgd door het spelletje Zo vader, zo zoon, waarin Gerard van den Berg een panel laai raden welke zoon bij wel ke vader hoort. Om kwart voor ne gen kan men kennistnaken met Do- ris Day als tv-actrice. Doris Day is terug, is de titel van een nieuwe se rie avonturen met de vroeger erg bekoorlijke filmster. Zij speelt in de ze serie een journaliste, die in Rome waar zij voor haar werk. heenge- reisd is, verliefd wordt op een knappe Italiaan. Het ongeluk wil echter dat zij een negatieve recentie schrijft over een kunstexpositie, niet wetend dat deze werkstukken ge maakt zijn door deze Italiaan. Ver volgens om tien over negen een afle vering van de serie Doe Ellioth. Een vliegtuig heeft met motorpech te kampen. Bij de hierop volgende noodlanding raakt een jonge vrouw gewond. De rubriek Ander Nieuws besluit het tv-programma vanavond. MAANDAG 19 AUGUSTUS NED. I: 17.45 E.K. zwemmen en W.K. wielrennen; 18.45 De Fabel tjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 Top pop; 20.00 Journaal; 20.20 Jane Eyre; 21.10 Televizier; 22.00 Alle Hens; 22.50 Staatsloterij; 22.55 Journaal. NED. II: 18.15 Teleac; 18.45 De Fa beltjeskrant; 18.55 Nieuws19.05 Black Beauty; 19.30 De Beverly Hill billies; 20.0 Journaal; 20.20 Zovader, zo zoon; 20.45 Doris Day is terug; 21.10 Doc Elliot; 22.00 Ander nieuws: 22.40 Journaal. 21 Want je moet heel wat in je hoofd zien te stampen. Maar jij kent het, Trui. Daar ben ik van overtuigd. Zo lang je geen werk hebt, moet je je tijd maar zoveel mogelijk produk- tief maken door te studeren." Ze besprak het plan met vader Freerk. „Het kost geld, want ik heb heel wat boeken nodig. Maar op de duur komt het er uit. Aangenomen natuurlijk, dat ik slaag. Daarna b'en ik lerares en kan me presenteren op een middelbare school: HBS, Ly ceum, zelfs gymnasium. In verschil lende steden zijn speciale meisjes scholen. Daar bijvoorbeeld heb ik dan kansen." „Hoeveel gaat het me kosten?" in- formeerde haar vader, die toch wel trots was op zijn dochter, de school juffrouw. Ze had in ieder geval in de achter haar liggende zes weken bewezen, dat ze het. kon. „Ik zal opschrijven, welke boeken ik denk nodig te hebben en wat ze kosten. Maar een honderd vijf tig gul den moet u wel op rekenen." Freerk knikte bedachtzaam. „Goed het gaat tenslotte om je toekomst. Ik help je wel Gelukkig kun je goed leren. Hoe lang denk je werk te heb ben? Ze haalde haar schouders op. „Twee of drie jaar zeker." „Best. Bestel maar. wat je nodig hebt. In de stad. Zeg maar, dat ik het kom betalen." Zo begon Truus Ranzijn aan de studie voor de akte M.O. Want nog altijd zaten de scholen niet te wach ten op juffrouw Ranzijn. Integen deel: er waren in feite teveel leer krachten en om aan te vangen als „kwekeling met akte" voor vijf tien tjes in de maand, daarvoor voelde ze bitter weinig. Dat was eigenlijk haar eer te na. Intussen verstreek voor Nel ie FEUILLETON DOOR HENK VAN HEESWIJK Ranzijn de proefmaand. Terwijl ze een kort weekeind thuis was, ver klaarde ze op rustige toon: „Ik blijf want het bevalt me prima. Ik heb al een week van een en twintig en een half gehad. Door de fooien. Baas Wim is geweldig voor me. Voor het overige moet u zich maar geen zor gen maken, want ik kan wel op me zelf passen." Vandaar, dat ze toe stemming kreeg terug te keren naar Zaandam. Het restaurant liep goed, ondanks de dreigende terugslag in de con junctuur. Want in New York had een beurskracht gezorgd voor scher pe koersdalingen en in Nederland ondervond men al de neerslag ervan Al was het een 'teken aan de wand, Wim Koster vond, dat hij zich er maar niet te veel van moest aantrek ken. Hij, zijn kok en de dienster werkten hard om de zaak een goede naam te bezorgen. En als ze 's avonds ver na het middernachtelijk uur de zaak sloten en Wim het geld in de kassatelde, schopte Nelie haar schoenen uit en accepteerde het drankje, dat Wim dan voor haar neerzette. Alsmede de sigaret. Want ze had de smaak van het roken te pakken. Het zoete borreltje smaakte ook wel na zo'n lange dag hard werken. Geleidelijk aan bemerkte Nelie, dat Wim meer belangstelling voor haar begon te tonen. En toen hij op een late avond in december, na slui tingstijd, haar in de nek zoende, sloeg ze wel speels naar hem, maar voelde zich toch gevleid. Op oudejaarsavond sloot hij de zaak om negen uur. „Kleed je om," beval hij het meisje. „Dan rijden we naar Purmerend en kun je thuis oud en nieuw vieren." Ze keek verrast op. „Geweldig. Wim. Doen we. Maar ben je niet te moe? Kunnen we niet beter met de trein gaan?" Hij lachte. „Maak je maar geen zorgen; ik ken de weg op een prik." Bij het ouderlijk huis van Nelie. waar hij stopte keerde hij zich naar het meisje en zei: „Prettig uiteinde, Nelie." Ditmaal boog ze zich in het duis ter naar hem toe en kuste hem op de wang. Hetzelfde, Wim. En veel plezier vanavond". Nieuwjaarsdag, tegen de middag, waren ze weer terug in Zaandam. Terwijl Nelie haar koffie neerzette en zich ontdeed van hoed en mantel zag ze hem onderzoekend kijken. Meteen kwam hij op haar af en nam haar zonder verdere plichtplegingen in de armen, haar indringend op de mond kussend. „Gelukkig nieuwjaar in onze zaak, Nelie. Dat het nieuwe jaar veel goeds voor ons zal b'ren- gen." Ze lag even stil in zijn stevige arm Misschien had ze zijn woorden nau welijks gehoord. Voor haar was het criterium slechts: hij heeft me ge zoend. Op m'n mond. Houd-ie van me? Na deze dag werden ze intiemer en kusten elkaar regelmatig, maal ais hij probeerde met haar te stoei en en ze zijn handen op haar lichaam voelde, duwde ze hem bruusk van zich af. „Ophouden, an ders ga ik er subiet vandoor. Aan m'n handen mankeert niks en ik kan ook wel met mezelf voor de dag ko men, dus ik kan overal terecht, me neer Koster." De jongeman kreeg steeds meer verlangen naar het meisje. Met wel gevallen keek hij naar haar knappe gestalte. En op een avond in het voorjaar zei hij opeens: „Ik wil met je trouwen." (wordt vervolgd) 8 KOUWENBERG 8 §Voor alle 8 doe het zelf artikelen 8 8 op sanitair gebied S b Poststraat 48 fi fi tegenover het postkantoor x S Zierikzee N X Werkplaats: Meelstraat 46. K scccooscosccoocccocccoosa ROTTERDAM. De 42-jarige inge nieur W. J. Weidema uit Rotterdam - met vrouw en drie kinderen op vakantie aan de Golf van Biskaje bij Bilbao (Spanje) - is verdronken. Hij was met zijn kinderen gaan zwem men, toen een kind in gevaar kwam. Het kon veilig op het droge worden gebracht, maar zelf is hij verdron ken. GRAFT-DE RIJP. De 20-jarige J. F. L. P. Riteco uit De Rijp is in het Noordh'ollandse West-Graftdijk om het leven gekomen. De jongeman reed met een landbouwtrekker de weg op, en kwam door onbekende oorzaak in een sloot terecht. Het slachtoffer kwam onder de trekker terecht. DEN HAAG. In de Vleutenstraat in Den Haag is de driejarige Francis- cus A. P. E. voor de ouderlijke wo ning tussen twee geparkeerde auto's door de straat opgerend en door een personenauto overreden. Het kind was op slag dood. SPRANG-CAPELLE. De 19-jarige S. K. uit het Brabantse Waspik, die sinds zaterdagavond werd vermist, is verdronken. Een familielid ontdekte de over de kop geslagen auto en het stoffelijk overschot, dat er een eind vandaan in een sloot lag. Volgens de politie is de wagen geslipt. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 7