LO voor al uw drukwerk ®ERIC DE NOORMAN SUCCESJES B.V. Drukkerij Lakenman Ochtman KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG E"kt sport Winterspelen 1978 te Vancouver INGEZONDEN STUKKEN Winterseizoen C.J.V. De Witte Raaf 5 Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur (Bed. H.A.- en 7.00 uur (Bed. en dankz. H. A.), ds. Van der Schee, 11.00 uur ds. Assendorp. Kerkwervc: 11.00 uur ds Van den Berg. Seroos- kerkc: 10.00 uur ds. Jansen Schoon hoven Burgh: 10.00 da Van Leeuwen Haamstede: 9.30 uur (Bed. H.A.) en 7.00 uur ds. Wassenaar. Renesse: 9,30 en 10.30 uur ds. J. H. Renting, Zwijn- drecht, 19.00 uur ds. H. Benard, Roo- zenburg, 20.15 uur Deutsche Evang. Gottesdienst. Noordwelle: 10.15 uur ds. Westerhof. Scharend(jke: 9.30 uur ds. Van den Berg. Brouwershaven: 9.30 uur ds. Kroon. Zonnemaire: 11.00 uur ds. Kroon. Noordgouwe: 9.30 uur wika Hiensch, Kloetinge. Dreisehor: 11.00 uur wika Hiensch, Kloetinge. Ouwerkerk: 10.00 uur ds. Koppert. Nieuwerkerk: 10.00 uur ds Van den Heuvel (doopdienst). Oosterland: 10.00 uur ds. Van der Meer, 6.00 uur ds. S. van den Oever, Willemstad. Sirjansland: 10.00 en 6.30 uur ds. J. C. Stelwagen, Lunteren. Bruinisse: 10.00 uur kand. H. v. d. Valk, Gouda 5.00 uur de heer W. A. Jumelet, Sou burg. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 en 6.30 uur ds. F. Spoelstra. Haamstede: 9.00 uur ds. P. Riemersma. Rotterdam, 10.00 uur ds. H. Benard, Roozenburg, 7.00 uur ds. Riemersma. Renesse: 7.00 uur ds. Bénard, gez. d. in de Herv. kerk. Scharendükc: 9.30 uur ds. Paulus, 7.00 uur ds De Bres. Brouwersha ven: 10.00 uur gez. d. te Br'h. ds. De Bres, 3.00 uur gez. d. te Z'maire ds. Paulus. Zonnemaire: zie Brouwers haven. Nieuwerkerk/Oosterland 10.00 en 5.00 uur ds. P. Joose, Vlis- singen: Bruinisse: 10.00 en 5.00 uur ds. H. de Valk, Middelharnis. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 uur leesdienst, 6.30 uur ds. Urban. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur ds Op den Velde. Kerkwerve: 10.00 uur ds. W. J. Buijs, 6.00 uur ds. B. Bijleveld, Bussum. Haamstede: 11.00 uur ds. B. Bijleveld, 5.00 uur ds. Buijs. OVERDENKING Klankbodem Ieder snareninstrument heeft een klankbodem. De snaren zijn niet zo maar gespannen over een stukje hout. Ze zijn niet zomaar gespan nen over een „kam". Bekijkt u maar eens een gitaar of een viool. Een viool is meestaai gemaakt van fraai glanzend hout en heeft sierlijk uit gesneden vormen. Wat is nu de hoofdzaak? „De snaren," zult u mis schien zeggen. Natuurlijk, want daarover wordt gestreken en daar mee maakt men muziek. Maar de echte violist zal onmiddelijk zeggen dat u er niets van begrijpt. Want even onmisbaar als de snaren is het hout. Het hout, ja al die sierlijke vormen en het houtsnij werk hoort erbij! Het is de klankbodem, waar door het geluid dat van een viool wordt. Gaat u maar eens strijken op snaren zonder klankbodem! En u zet ook geen Stradivarius zonder snaren als een versiering in de hoek van uw kamer, omdat het hout zo mooi is. Want het hout moet de mu ziek dienen of het dient nergens toe. Waarom dit lange verhaal? Om dat het beeld van de „klankbodem" een beeld is van iets, dat op zichzelf niets is, maar belangrijk wordt door het gebruik ervan. In de geschiedenis van Abraham is het land, het beloofde land, een klankbodem. Abraham mag er wo nen. Hij mag het gebruiken om er tot zegen te zijn voor de volkeren. Het is geen bijzonder land, maar God heeft zijn belofte met dit land gegeven. Zo mag voor ons de aarde en het aardse „klankbodem" zijn. En dan denk ik aan een lied: „Niet voor schuren, die niet duren, gaaft Gij vruchtbaarheid, maar opdat op aar de in uw goede gaarde, niemand honger lijdt." Zal de aarde een „klankbodem" zijn, een tafel waar aan ik met allen genodigd ben als gast. Zal de aarde een „klankbodem" zijn voor een feest voor alen; een feest, dat betrekking heeft op de toe komst, de stad met fundamenten, waarvan God de ontwerper en bouwmeester is? A. A. VAN LEEUWEN Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 3.00 uur ds. Van Eckveld. Nieuwerkerk: 10.00 en 3.00 uur leesdienst. Oosterland: 10.00, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur ds. Wink Veenendaal. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 5.00 uur ds. A. v. d. Berg. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2.00 en 6.00 uur ds. v. d. Meer. Bruinisse: 10.00 en 5.00 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Scmmelsciyk: 10.00 uur ds. A. B. Pool-Bast. Nieuwkoop. Leger des Ileils Zierikzee: Diensten om 10.00 en 5.00 uur, zondagsschool van 11.45-12.30 uur. Rooins-Katholieke Kerk Zierikzee: zaterdag: 19.00 uur, zon dag 10.15 uur. Haamstede: zaterdag: 19.00 uur, zondag 10.00 uur. Renesse: zaterdag: 19.00 uur, zondag 9.30 uur Jehova's Getuigen Zierikzee: Zondag: 5.00 uur n.m openbare lezing; 6.00 uur n.m Wachttorenbespreking. Donderdag theokratische school 7.30-3.30 uur; dienstvergadering 8.30-9.30 uur. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Maasdam en Cillaars- hoek (toez.): A. C. van Dam, Heiloo en Limmcn. Aangenomen naar Birdaard c.a (toez.): M. den Draak, kand. te Vlaardingen; naai- Bijlmermeer (wijkgem. Amsterdam-Bijlmermeer) dr. J. van Slageren, zend. pred. te Kameroen, met verlof te Oegstgeest. Benoemd te Groningen met part time opdracht ten behoeve van de Commissie Bezinning op de Liturgie: P. J. C. Stolp, kand. te Zuidhorn. Geref. Gom. Beroepen te Almelo: R. Boogaard, Leiden. Oud-Geref. Gem. in Ned. Beroepen te Salford (Can.): J. Schinkelshoek, Kampen. Ned. Herv. Kerk - Bruinisse In de maand juli 1974, werd in de bekende verjaardagsbussen van de Ned. Hervormde Kerk te Bruinisse het mooie bedrag van f 317,20 opge haald. De deurkollekte diakonie bui-' tenland bracht f 401,60 op. SCHEEPVAART Acmaea, 8-8 van Rotterdam naar Eastham. Koratia, 7-8 van Singapore naar Me- na al Fahal. Abida, 8-8 Augusta. Area, 6-8 t.h. Dubai. Atys, 14-8 Bukom verwacht. Camitia, 11-8 Lynas Prt. verwacht. Diloma, 7-8 25 m. o. Las Palmas. Vivipara, 7-8 Singapore. Vlieland, 11-8 Curacao verwacht. Ameland, 8-8 van Eastham naar Hamble Atys, 8-8 140 m. N. Okinawa naar Singapore Ganymedes, 8-8 van Arica naar Paita MARKTBERICHTEN BARNEVELD, 8-8. CoÖp. Vcïuwse Eierveiling Aanvoer 3.071.460 stuks (volgens veilinglijst 2.011.320 stuks), stemming kleine eieren kalm, grote redelijk. Prijzen (in guldens per 100 stuks) Eieren van 50 gram 8,12-3,17, van 55 gram 9.01, van 60 gram 10,11-10,21 en van 65 gram 11,62-12,82. Eierveiling Aanvoer 1.257.167 stuks, stemming redelijk Prijzen (in guldens per 100 stuks) Eieren van 51-52 gram 8,30, van 56- 57 gram 9,24, van 60-61 gram 10,13 en van 65-66 gram 11,65. Aanvoer ca. 2.30U.U0 stuks, handel redelijk. Eieren van 46-48 gram f 7,60-8,10 per 100 stuks: kg-prijs f 1,65-1,69; van 50-54 gram f 8,50-9,20 per 100 stuks: kg-prijs f 1,70; van 57-61 gram f 9,85-11,30 per 100 stuks: kg- prijs f 1,73-1,85. van 64-67 gram f 12,70-13,75 per 100 stuks: kg-prijs f 1,98-2,05. Witte eieren van 57-67 gram 10 tot 100 cent per 100 stuks lager. VOETBAL Zierikzee I-D.F.S. I Zondagmiddag a.s. speelt Zierikzee I op het sportpark „Bannink" een vriendschappelijke wedstrijd tegen DFS I uit Burgh-Haamstede. Een nuttige oefenwedstrijd niet alleen voor Zierikzee maar ook voor DFS, dat de zaken voor het a.s. seizoen eveneens serieus voorbereidt, met het doel een snelle terugkeer naar de 4e klasse KNVB. AFDELING ZEELAND ZOMERAVONDKOMPETITIE Rayon Zierikzee Maandag 12 augustus: PZEM-Kon. Zee'landia, Serooskerke, 19.00 uur; VAB-Die Gouwe, Noordgouwe, 19.00 uur. Dinsdag 13 augustus: Toren Boys- Velocitas, Serooskerke, 19.00 uur; Brógum-Stella Boys, Zierikzee, 19.00 uur. Donderdag 15 augustus: Toren Boys-PZEM, Zierikzee, 19.00 uur. Vrijdag 16 augustus: Stella Boys- Velocitas, Serooskerke, 19.00 uur; Kon. Zeelandia-Die Gouwe, Noord- gouwe, 19.00 uur. VANCOUVER-GARIBALD, 8-8. Ondanks een vorige week geuitte weigering van de regering van Brits Columbia de kandidatuur van Van couver-Garibaldi voor de Olympi sche Winterspelen van 1980 te steu nen, heeft de gemeenteraad van die plaats zich dinsdag uitgesproken voor handhaving van de kandida tuur. De leden van het Canadees Olympisch Comité ondersteunen de gemeenteraad in zijn beslissing om dat zij menen dat de kostenbereke ning van de regering niet op juiste cijfers is gebaseerd. Op zaterdag 24 augustus begint de C.J.V. Zierikzee het nieuwe winter seizoen met een ontspanningsdag voor jeugd en bejaarden, alle C.J.V.- leden kunnen zich opgeven voor deze dag met veel variatie. Attentie Zierikzeese bejaarden! Zij die wel zin in een dag uit hebben kunnen zich opgeven via een strook je dat in de Nieuwsbode zal ver schijnen. Het beloofd een leuke dag te worden met o.a. Het spel zonder grenzen (waaraan iedereen mee kan doen) en een gezellige koffiemaal tijd. De bus voor de bejaarden ver trekt om kwart over tien van het Havenplein en van het Rusthuis Bori'endamme. In het kamp wordt u dan opge wacht met koffie en is er de moge lijkheid het kamp te bezichtigen. De maaltijd zal om ongeveer 12 uur be ginnen, na een korte rust om het eten te laten zakken begint om 2 uur ons middagprogramma met het „Spel zonder grenzen". Er bestaat voldoen de gelegenheid (ook voor de bejaar den) om mee te doen, daarna ter af sluiting wordt er gezamenlijk ge volksdanst. De leden die nog blijven om het seizoen vrolijk in te wijden zullen u allen uitzwaaien om ±5 uur. Wij hopen dat u niet zult aarzelen u op te geven. De uiterste datum is dinsdag 20 augustus, hierna worden geen briefjes meer aangenomen. De kosten van deze dag zijn f 2,0ü zowel voor junioren als bejaarden. Wij hopen op een goede opkomst. Tot ziens, de C.J.V.'ers. AMSTERDAM. Hel eerste Europese kampioenschap kunstzwemmen is in het Sloterparkbad te Amsterdam begonnen met de technische figuren. Foto: uitvoering van een oefening onder water. Goes koopt stankdrogerij uit GOES, 8-8. Goes raakt voor een bedrag van f 1,25 miljoen een stank- verwekkende grasdrogerij kwijt, als de raad het eens is met dit bedrag, dat b. en w. met de eigenaar Tim merman is overeengekomen. De ge meente krijgt de beschikking over terrein en grasdrogerij. De firma Timmerman kan met het bedrag de bestaande grasdrogerij bij Kotgene op Noord-Beveland uitbreiden. We hebben het bedrijf als het ware uitgekocht, zo verklaarde de woordvoerder van de gemeente Goes. „Het milieu gaat er op vooruit en dat is eer dergelijk bedrag meer dan waard". Vijftienjarigen moeilijker plaatsbaar UTRECHT. 8-8. Bij het geweste lijk arbeidsbureau in Utrecht heeft men de indruk dat de werkgevers ten gevolge van de uitbreiding van de partiële leerplicht terughouden der zijn geworden bij het aannemen van 15-jarigen. De heer G. Becherer adjunct-directeur van het GAK Uitrecht, zei donderdag op de maan delijkse persconferentie dat die te rughoudendheid niet alleen bij klei ne bedrijven, maar „helaas ook" bij grotere bedrijven te constateren valt grote problemen voorziet hij niet, maar 15-jarigen zullen wellicht iets meer moeite krijgen met het vinden van werk dan voorheen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. Dc Utrechtse politie heeft donderdag in de loop van de middag twee mannen aangehouden, die ervan worden verdacht die mor gen een kantoortje van de RABO- bank aan de Meysterlaan in Utrecht te hebben overvallen; UTRECHT. Een 40-jarige dakdek ker uit Alphen aan de Rijn, H. J. Uithol, is omgekomen bij een val van het dak van een vier verdiepin gen hoog flatgebouw aan de Nor- bruislaan in Utrecht. UTRECHT. Utrecht is voorbereid op de naar verwachting massale boe- rendemonstratie zaterdag in het sta dion Galgenwaard, maar heeft voor alsnog niet meer extra maatregelen genomen dan bij een druk bezoek aan een wedstrijd van stadionbewo- ncr F.C. Utrecht. Voor 25 jaar. 116. Als de Ravenkrijger het zwak gerucht achter zich hoort, wendt hij zich snel om, maar op hetzelfde moment treft hem een dreu nende vuistslag en als een blok slaat hij voor over. Met het oog op een mogelijke ontmoe ting van andere krijgers van Scathwyn, trekt Erie haastig 'v mans kleren non. waarna hij mei Pi) blik i»m zieh heen op hel p it-rlp- klimt l end naar p-wen w-lke hen» chicn - li aam* ijzing kunnen geven over de richting waarin men de prinses gevoerd heeft, rijdt hij behoedzaam over het smalle bos paadje. Links klinkt eensklaps een zacht gefluit en zonder aarzelen fluit Eric even zacht terug, waarna dc in de bosjes verborgen wachter blijkbaar tevreden gesteld is en Erie grinne- kend zijn weg voortzet. Er zijn geen duidelijke voetsporen te ontdekken. Zolang het pad zich niet splitst, lijkt Eric het gevaar niet groot dal hij een verkeerd»' richting neoml. Z»idrn hij m»'«'iil il»1 Ilavenkrijg»Ms achlrr /i»h grinten Ir hcblvn. /ri de Nonrman 'mi paardje in draf. Het feit dat hij nog steeds geen spoor van de ontvoerders van Elaine heeft gezien, verontrust hem en juist vrnagl hij zich af of zij wellicht toch van het pad zijn geweken, of hij hoort stemmen voor zich uit. Hij zet dc pony tot meer spoed aan en om een bocht van het pad ziet hij de draagbaar, waarnaast dc oude bewaakster van dc prinses luid aanmoedigende kreten staat te slaken tegen de beide dragers, die in een hevig ge vecht gewikkeld zijn met een jongensachtige figuur. Mei ren grimmig geziehi trekt F.ri» zijn /waard co lorml vnoïiiif. want »Jcr:r'i«' chc daar. wanhopig niet -un boog pm -u-h hern slaand, het onderspit dreigt ir delven legen liet zwaard van de speer van zijn iwee tegen standers. is niemand anders dan Axe. ELKERZEE. Maandagmiddag werd de 16-jarige A. A. v. d. P., die zich per rijwiel in de Beerenweg bevond, in de bocht bij de hofstede „De Drie Wilgen" aangereden door een auto, bestuurd door een Gro ningse arts. In bewusteloze toestand werd het meisje door de arts naar de ouderlijke woning vervoerd, waar zij spoedig bij kennis kwam. De oor zaak van de aanrijding is vermoede lijk te wijten aan het langs de lin kerzijde van de weg rijden door de wielrijdster. OOSTERLAND. Wanneer er in een naburige plaats een circus zijn voorstellingen geeft, zoals tijdens de feestweek het circus Bever te Zie rikzee, is het zijn goed recht om zulks op één of andere manier den' volke bekend te maken. Wanneer dit echter geschiedt met legio aanplak biljetten, die overal aangeplakt wor den, van dit op een niet geringe ma te het landschap ontsieren. We ho pen dat de direktie van het circus dezelfde moeite zal doen deze weer te verwijderen, als die zij gebezigd heeft om ze aan te brengen. ZIERIKZEE. Hedenmiddag half vier zal over de P.J.C.-zender voor de Wereldomroep een reportage worden gegeven van de feestelijkhe den in Zierikzee wegens het 11c Eeuwfeest. In de avond- en nacht uren wordt deze reportage herhaald. ZIERIKZEE. Ten behoeve van kamerbewoners kunnen gedurende de bekende zittingsuren door de verhuurder voor het stookseizoen 1949-1950 vaste brandstoffen worden aangevraagd onder overlegging van de stamkaarten van huurder(s) en verhuurder. BRUINISSE. Hoe gevaarlijk nog steeds de bewerking van het land is in gebieden waar hel oorlogsgeweld heeft gewoed moge blijken uil hel feit dat door personeel van de land bouwer K. K. op één en dezelfde dag op twee verschillende plaatsen, en kele kilometers van elkaar gelegen twee granaten, bij het slechten werden ontdekt. Een op een stuk land b\i dc Vluchthaven, de ander op een stuk land bij het Doorndrecf- je. ZIERIKZEE. Een bejaard echt paar uil onze feestende stad, was vrijdag dc feestvreugde ontvlucht en had verpozing gezocht in de West hoek. Daar geraakten zij aan de wandel, en tippelden van Wcstcr- sehnuweii door de aanplant van de Domeinen naar de Vuurtoren Zij volbrachten deze tippel in uur, volop genietend van dc mooie na tuur. Een kranige prestatie als men weel dat de vrouw 70 en haar echt vriend 74 lentes telt. OUWERKERK. De aanleg van een tweede Intervocale telefoonlijn op Zierikzee die vorige week is gereed gekomen, betekent een belangrijke verbetering, waardoor ongetwijfeld het verhuur zal toenemen. RENESSE. Men telt in Renesse meer zomergasten dan vorig jaar in dc rilde prrindr Voor iU', prrm r/ir tot en mei yittjrdag nw/i/'t" kam per n rr gunningen uitgereikt Dr r hebben betrekking op hen. die komen kamperen in tenten. Diege nen die 'ip kampeerboerderijen ctl in kamphuizen verblijven zijn hier bij niet inbegrepen. Huisdieren Hebben uw huisdieren last van ongedierte? Behandel uw hond met Dex Ideal verdel gingslotion; uw poes met Vlo- dodex en zowel hond, kat als vogel met Dex Derrispoeder. Verkrijgbaar bij dierenzaken. Produkten van Beaphar te Raalte. Voor benodigdheden voor al wat loopt, vliegt, springt, hipt, klimt, waggelt, kruipt en zwemt.naar uw die- ren-speciaalzaak Wilbrink Zonen C.V., Korte St. Jan straat 3-7, Zierikzee. Diversen Betere zonnebrillen: Zeiss, Buchmann e.a. Prima verre kijkers 7 - 50. Vakopticiens Bergmans, Zierikzee. Telef. (01110) 2029. Dames grijp de winst! Nu tijdelijk 20 zomerkorting. duizenden korte en lange bontmantels. bonthoeden, colliers, kollekte 1974. Nu kopen en in de winter beta len gratis bewaren. 3 jaar waarborggarantie! Desge wenst zeer soepele krediet- service. De Bontkoning. Hoogstraat 97, Rotterdam C. Tel. (010) 117117. Groot par keerterrein voor zaak. Gratis reizen, bij koop reisgeld door geheel Nederland terug (ook benzine auto) voor 2 perso nen). Vrijdagavond tot 9.00 u. geopend. Ook voor al uw metsel- en timmerwerken uw voorde ligst adres: Bouw- en han delsonderneming Jan P. Boo- gert. Lange Dreef 12, Ooster land. Tel. 1641. AutorijschQol en autoverhuur A. J. Kort, erkend en gedipl. F.N.O.P. en V.A.M.O.R. methodische instructie, oplei ding ook voor vrachtauto. Iedere week verkeersles. - Zeeasterstraat 8, Nieuwer kerk. Telefoon (01114) 1478. Mevr. Van Opijnen, gedipl. pedicure, Mulockstraat 78 te Zierikzee. Telef. (01110) 2220. Behandeling op afspraak, des gewenst aan huis. Voor aparte en moderne kap sels, haarsnijden en föhnen moet u bij kapsalon „Cor" wezen! Poststraat 12, Nieu werkerk. Tel. (01114) 1602. Iets voor U mevrouw. Wilt U naast uw huishouden iets gezelligs doen waarmee U veel geld kunt verdienen? Bel voor een vrijblijvend ge sprek met Evolution Cosme tics B.V., mevr. Mandemaker. Telefoon (01112) 374. Betere zonnebrillen: Zeiss, Buchmann e.a. Prima verre kijkers 7 X 50. Vakopticiëns Bergmans, Zierikzee. Telef. (01110) 2029). Bent u reeds geabonneerd op Zeeland Magazine? Een twee maandelijks tijdschrift met actualiteiten, cultuur, evene menten, historie en recreatie. Het geheel in vierkleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts f 10 per jaar. Vraag een gratis proefnummer aan: Postbus 1, Wissenkerke. Heren, onthoud u het even? Wij gaan van 19 augustus tot en met 2 september met va kantie. A. W. Biesen, kapper. Zierikzee. Felicitatiedienst! Bel vóór uw ondertrouwdag voor het gra tis felicitatiepakket. Telefoon (01117) 488. Pento kindertandpasta (vier smaken), nu ook in grote tu ben van f 1,98 bij drog. „De Honingkorf", Poststraat, Zie rikzee. Antiek restauratie, in- en verkoop van antieke meube len. Tanis, Nieuwerkerk. Tel. (01114) 1287. Jannewekken 11 Zierikzee Telefoon 01110-2255

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 5