ENORM SUCCES VOOR BRASSBAND „EXCELSIOR'' Geslaagde ringrijderij te Renesse Werken op Krammerplaat opgeleverd Concert in kerk te Renesse 99- STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag; n augustus 1974 Nr. 21525 3 RENESSE, 7-8. Woensdagavond jl. werd in de Her vormde kerk van Renesse een eoneert gegeven dooi de brassband „Excelsior" uit kloetinge, onder leiding van Ivo den Toonder. De avond werd geopend door de heer J. H. Blom, die de vele aanwezigen van harte welkom heette. De heer Blom gaf tussen het optreden van de band door steeds een korte toelichting op de te spelen nummers. De prachtige klank van het koperorkest was reeds in het eerste nummer, St. Clement, hymn, tune - van C. Scholefield, uitstekend te horen. De tech nische kwaliteiten van het orkest kwamen duidelijk tot uiting in de ouver ture Nabucco van Verdi in een arrangement van Rimmer. De van radio en T.V. bekende cornettist Wim van Boven in aktie tijdens een solo. ZIERIKZEE Filmvoorstelling in Concertzaal Heden (vrijdag) en zaterdagavond wordt in de Zierikzeese Concertzaal vertoond de vrolijke liefdesgeschie denis „Sexy Suzanne blaast ook trompet", met in de hoofdrollen Ter ry Torday en Harald Leipnitz. Deze Duits gesproken film speelt om streeks 1814: Napoleon is verslagen en in Europa heerst grote ordeloos heid. Het filmverhaal is gesitueerd in het stadje Tursa waar streng op de zeden wordt toegezien. Als Sexy Suzanne echter in het stadje arri veert gaat Qr op het punt van de ze den wel het een en ander verande ren. Suzanne koopt nl. een lege her berg: het wordt er al gauw een tref punt voor alle burgers van Tursa die wel eens wat anders willen. KERKWERVE Peuterspeelzaal in verenigingsgebouw De peuterspeelzaal te Kerkwerve is startklaar. Op de oprichtingsver gadering. waarbij zuster De Vries uit Zierikzee, die er een heel gezel lige avond van wist te maken en door een goed gesprek met de ouders van de peuters is er tevens een ou dercomité gekozen. Dat zijn gewor den: Voorzitster mevr. Stouten- v. d. Goot; secretaresse mevr. Matthijsse- de Jonge; penningmeesteresse mevr. v. Leenen-v. d. Berge. Er is mede werking van de gemeente Midden- Schouwen verkregen, zodat de crèche in het verenigingsgebouw van start zal gaan. Dit zal zijn op woensdagen en vrijdagen in de morgenuren (9-%U), onder leiding van mevrouw Viergever-Oosse. Mochten er ouders zijn die hun peuter hier nog voor op willen ge ven dan kan dit nog, maar wel héél vlug. daar de crèche op woensdag 21 augustus gaat beginnen. Zijn er nog vragen, dan kunt u zich richten tot de sekretaresse, Vloedstraat 21, tel. (OHIO) 3267. Ook voor opgave peuters. OUWERKERK Muziekavond in hervormde kerk Zaterdagavond a.s. 10 augustus vindt in de Herv. Kerk een muziek avond plaats. Men is van mening dat de talenten van jonge misic worden gestimuleerd. Op deze avond zal Aruton de Boer uit Zierikzee het Van Vulpen-orgel bespelen. Het program ma bestaat uit werken van Swee- linck, Walther, Couperin, Böhn, Ja mes en Barten. Voorts is er samen spel van twee blokfluiten. Gehoopt wordt, dat velen deze avond zullen bezoeken. NIEUWERKERK Zeeuwse politiehonden-kampioen dood De Zeeuwse politiehonden kam pioen Bizon (Kon. Ned. Politie Ver.) is donderdagmiddag overleden. De bouvier (eigendom van de heer A. Bal te Nieuwerkerk is acht jaar ge worden. De laatste vier maanden nam de gezondheid van Bizon op drastische wijze af. De prachtige bouvier was twee keer kampioen RENESSE, 8-8. Donderdagmid dag werd op hot parkeerterrein van het sportpark De Laone te Renesse door de plaatselijke V.V.V. Renesse Vooruit een wedstrijd ringsteken te paard georganiseerd. Voor deze wedstrijd bestond niet alleen veel belangstelling van deel nemers. er werd ingeschreven door 21 ruiters met een paard en 18 met een ponny, maar ook van de zijde van de toeschouwers. Voor de ogen van de talrijke belangstellenden ont stond een spannende wedstrijd. Winnaar werd Alfred Bakker, die daarmee de wisselbeker won en die tevens een door de VVV beschikbaar gestelde beker in ontvangst mocht nemen. De tweede prijs ging naar Cobbv Steur, die eveneens een beker kreeg aangeboden. De derde prijs was voor een ponnybereider. nml. Jaap van Oeveren, ook hij kreeg een beker. De vierde prijs was voor Ton Orilla hij kreeg een schaal. De 5e en zesde prijs werden weer gewon nen door ponny bcreiders, 5 was Jo- han Kristelijn en 6 Madelein Cossee Zevende werd Frank Jachtman, de achtste prijs was voor de op een ponny rijdende Henk Bremer en de negende en tiende prijs waren res pectievelijk voor Riet v. d. Hoek en Johan Bremer. Deze ringsteekwedstrijd, die onder tussen haast is uitgegroeid tot een jaarlijkse traditie, bleek ook dit jaar weer een evenement dat bij het pu bliek goed in de smaak valt. Wim van Boven, die van radio en televisie bekendheid geniet en die in Engeland heeft meegedaan aan een kampioensdag in de Aiberthall in Londen en daar alle Engelse cornet- tisten achter zich liet, waarmee hij officieus het wereldkampioenschap behaalde, toonde zijn enorme tong slagtechniek in The nightingale, een cometsalvo van Harold Moss. Samen met Kees Polfliet speelde hij het cornetduet Ida end Dot van F. H. Losey. Rinus Zuiddijk was solist op trom bone in Bayrische Polka van G. Loh- mann. Ook van de moeilijke ouver ture De barbier van Sevilla van G. Rossini gaf het orkest een gave ver tolking. Staande ovatie Nadat tot slot nog enkele lichtere nummers waren gespeeld werd het orkest voor zijn uitvoering beloond met een staande ovatie. Zij gaven daarna nog een toegift. Volgende week wordt de reeks van bijzondere diensten in de hervormde kerk van Renesse besloten met een internationale zangdienst. Er zal dan worden opgetreden door het jeugd koor Sjaloom uit Zierikzee o.l.v. de heer C. Groenleer en door een jeugd groep uit Wuppertal en de altzange res mevrouw Corrie Kort uit Re nesse. van de afdeling Zeeland der KNPV. In 1972 veroverde de heer Bal met zijn Bizon het Zeeuws kampioen schap te Clinge. Een jaar later, in 1973, prolongeerde Bizon de titel te Oostkapelle. Beide malen gebeurde heit met een grote voorsprong op de concurrentie. Het verlies komt voor eigenaar A. Bal enorm hard aan. „Het was een bijzonder lief dier. ik hoefde maar één vinger uit te ste ken en hij gehoorzaamde of wist wat je bedoelde", aldus de heer Bal. De training met Bizon was intussen de laatste maanden ook veel minder dan in de tijd dat het dier nog in blakende conditie verkeerde. Iedere morgen om 5 uur maakte Bal per fiets met Bizon zijn trainingsrondjes en leei'de het dier allerlei kunstjes. BRUINISSE Autobotsing Te Bruinisse had op de hoek van de Deltastraat en de Noorddijk een autobotsing plaats tussen een Ford bestuurd door M. J. te Bruinisse en een V.W. bestuurd door C. L. van E. te Rotterdam. J. kwam uit de Del tastraat van E. reed onder de dijk. Beide auto's kx-egen schade. Schade ontstond ook, toen een au torijder op weg van Bruinisse, naar de Gi-evelingendam op de oprit meer naar het vertier op de haven keek, dan naar de weg voor hem. Hij reed daardoor tegen één der witte paal tjes, die langs de kant van de oprit staan. De auto kreeg een klapband en moest worden weggesleept. Oud papier Zaterdag 10 aug. wordt ten behoeve van de Mumba zending van de Ge- ref. Geirxeenten weer oud papier op gehaald. Verzocht wordt het papier gei-eed te zetten. Loop der bevolking over juli Geboren: 1. Marinus Jacobus, z.v. Jacobus Cornelis van As en van Elisabeth Petronella van Dijke; 1. Annemieke Elise. d.v. Jacobus Quist en van Sophia Dora Droogers; 15. Bai'tel Johannes, z.v. Willem Ca- pelle en van Suzanna Maria Goud zwaard. te Zierikzee; 19. Kornelis Klink. z.v. Cornelis Klink en van Nellie Reinhoud. geb. te Zierikzee, 19. Marinus Mattheüs, z.v. Wouter Lambertus Dijkstra en van Maria de Koning; 27. Wilhelmina Jacoba, d.v. Abraham Slingei-land en van Griet van Geijl. Overleden: 2. Marinus Okker- se. echtg. van Pieternella Johanna Roukema, 65 jx\; 5. Jozina Bal, wed. van Adriaan de Ruiter, 67 jr.; 29. Adriaan van Dijke, echtg. van Jan na de Jonge, 85 jr., overl. te Zierik- G e hu w d: 5. Jan Mastenbi-oek, 23 jr., te Middelharnis en Tea Houkamp 20 jr. te Bruinisse; 12. Jan van den Bos, 20 jr., te Bruinisse en Cornelia Catharina Doog. 20 jr.. te Duiveland. Bijeenkomst Youth for Christ Tc Bruinisse werd deze week in het Ned. herv. verenigingsgebouw een propagandaavond van de be kende beweging Youth voor Christ gehouden. Jammer dat niet meer jongeren, aan de oproep om een kop koffie te komen drinken en naar de musicerende groep te komen luiste ren gehoor hadden gegeven. Het sa menzijn. mondde uit in een goed ge- sprek met de aanwezigen. Cursus typen en stenografie De heer K. Koetsdijk te Ouden bosch. aan wie reeds velen op Schouwen-Duiveland hun diploma typen en/of stenografie te danken hebben .zal in het komende winter seizoen, ook weer een cursus geven in het hervormd verenigingsgebouw. De eerste les is zaterdagmiddag 31 augustus, daarna 7 september en vervolgens om de veertien dagen. Omstreeks de jaarwisseling (begin januari) worden examens Rehouden. DUIVELAND Burgerlijke stand over juli Geboren: 5. Petra Jacoba, d. van L. Koopman en C. C. M. v. Loon, Nieuwerkerk; 8. Marinus, van W. v. Dijke en J. H. Matthijsse, Nieu- werkerk; 10. Albertina Catharina Wilhelmina Maria, d. van J. A. C. A. Wijnsteker en N. J. J. Hogerheijde, Oosterland; 11. Johannes Marinus, z. van A. de Koning en A. J. den Haan, Nieuwerkerk; 22. Bergetha Adriana Willemina, d. van A. v. d. Hulle en W. B. de Glopper, Oosterland; 24. Jo- hannis Jan, z. van G. J. Lodder en E. J. v. d. Werf, Oosterland. Gehuwd: 4. Günther Wijnand An- tonius, Beekink, geb. 28-8-1952, wo nende te Middelharnis en Johanna van 't Hof. geb. 3-6-1953, wonende te Nieuwerkerk. Overleden: 23. Abraham Heuzen, geb. 4-10-1902, wonende te Ooster land. BRUINISSE Sportvisserij De vierde kompetitie-wedstrijd van de hengelsportvex-eniging „Het Zijpe" te Bruinisse wordt op 17 au gustus gevist, vanaf de wal (2x2 uur), de vijfde wedsti'ijd zal op 28 september plaats vinden vanaf schepen. Op 12 oktober zal in Zierikzee wox*den gestreden om het kampioen schap sportvissen van Schouwen- Duiveland. Voor de wedstx-ijd van zaterdag 17 augustus is door Recreatieooi'd Stoofpolder te Bruinisse een beker beschikbaar gesteld voor die deelne mer of deelneemster, die het hoogst aantal punten haalt. Ongelukje bij sloopwerk In het kader van de krotoprui ming wordt te Bi'uinisse aan de Mo lenstraat weer een rijtje oude wo ningen opgeruimd, zgn. „slop", waar in vroeger jaren zo'n 6-tal ge zinnen onderdak vond. Bij de sloping gebeurde een ongelukje. Een stuk muur kwam tex-echt op een in de na bijheid staand schuurtje van de wo ning" van de Chr. Woningbouw ver eniging in de Weststi-aat. Voor dit schuurtje was dit desastreus. De achtei'wand werd geheel ingedrukt, het bouwen van een nieuwe schuur en misschien ook van het ernaast staande, dat eveneens werd ont wricht, zal noodzakelijk zijn. Geluk kig voor de sloper, dat hij tegen be drijfsschade verzekerd was. De kos ten van herstel, zullen de revenuen van de sloop wel enige malen over- ti-effen. RENESSE. Zoals reeds gemeld vond woensdagavond op de kruising Jan van Renesseweg-Zeeanemoonweg een aanrijding plaats tussen een personen wagen bestuurd door H. H. uit Zwijndrecht, en een motorfiets bestuurd door de 16-jarige Duitser R. B. uit Leichlingen. De motorrijder en een duopassa- giere liepen lichte verwondingen op. Foto: de wagen van H. werd aan de linkervoorzijde door de motor zwaar beschadigd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbanb voor PERSOONLIJKE LENINGEN NOORDWELLE: tegenover Dorpshuis, woens dags varx 11.00-12.00 uur. Kind verdronken ROTTERDAM, 8-8. In het water van de Rottei-damse binnenhaven is woensdagmiddag de 7-jarige Arie Rooderib'ui'g uit de Maasstad ver dronken. Het kind was met zijn ou- dei-'s op bezoek bij familie op het binnenschip Marja B", toen hij in een onbewaakt ogenblik in het water viel. Reddingspogingen van de rivierpolitie mochten niet meer ba ten. Moskee in Dordrecht DORDRECHT, 8-8. De Turkse am bassadeur in ons land, Oktay Can- kards, heeft donderdag in Doi-drechl de gebedsi'uimte voor Islamitische werknemers in de Dx-echtstx*eek geo pend. De ambassadeur zei dankbaar te zijn, dat de Islamieten in die sti-eek nu een eigen moskee hebben om hun leer te beleven. De x-uimte is gelegen in het gebouw, waarin ook het Rode Kx-uis te Dordrecht is ge vestigd. BRUINISSE, 8-8. De werkzaam heden op de Krammerplaat (Plaat van Oude Tonge), westelijk van de Grevelingendam, bestaande uit het verzetten van grote hoeveelheden zand, het aanleg van dammen van mijnsteen, als golfbrekers, de aanleg van een haven voor kleine boten, enz. alles met het oog op de te ver wachten dag-recreatie het maken van hogere gedeelten waarop te zij ner tu'd beplanting zal worden aan gebracht enz., aangenomen door de firma Oosterwijk in Rotterdam is opgeleverd. Het werk is nog voor 1 augustus als „gei-eed" opgeleverd, twee maan den eerder dan in het bestek was be paald. Dit werk, dat door staatssec- ï'etaris Meijer, van C.R.M. indertijd officieel werd gestart, heeft dus een voorspoedig verloop gehad. Of komen de na weeën nog? Wij vernamen dat de in het zand ge maakte haven namelijk verzand, iets wat insidei's, die bekend zijn met het wellen of schux-en van zand, in de Zeeuwse Delta wateren, niet onge- loöiwaürdig voorkomt. Eb of vloed komen weliswaar in het Gx-evelingen niet meer voor, maar er staat nog wel een behoorlijke golfslag. Zand en water vormen dan een sub stantie, die gedurig in beweging is. „Flitsen" uit het buitenland PARAMARIBO. De Surinaamse minister van binnenlandse zaken, dr Coen Ooft (PSV) heeft in Surina me gesuggereerd 1 juli 1975 als de dag van de onafhankelijkheid te wil len aannemen, zo bericht het Suri naamse Persbureau Informa. TEL AVIV-BEIROET. Israëlische vliegtuigen hebben tweemaal aan vallen uitgevoerd op doelen in Zuid-Libanon. Heel oude of verre boei? BRUINISSE, 8-8. De heèr W. van der Klippe, hel beken de hoofdbestuurslid van Schuttevaer, viste met zijn schip Spes Secunda" op de Oosterschelde een boei op, die waarschijnlijk door vissers ge bruikt wordt om hun netten te markeren. Het was echter geen boel van gewone makelij, zoals door Nederlanders, Fransen, Engelsen of Duitsers worden gebruikt, maar een houten ton, geheel gekuipt en met zeildoek bekleed. Vermoed wordt,dat derge lijke boeien, nog door Scan- dinaviërs worden gebruikt. Het „vissersgereedschap" zou dan een verre reis achter de rug hebben. Of is het een boei die al vele tientallen jaren oud is? Havenmeester Kik, van Bruinisse heeft het curieuse voorioerp, als „strandgoed" in bewaring genomen. ZIERIKZEE. Gebraden speenvar ken eten in de openlucht. Dat was voor Zierikzee iets aparts. Het kon allemaal op de laatste officiële Toe ristendag van het jaar. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3