f, Ma LaDOuec Herstel klap van de Zeelandbrug TOERISTENDAGEN Nixon steeds eenzamer SCHOON BIOSCOOP „DE CONCERTZAAL" - ZIERIKZEE TERRY BILLY WILDE D# IS TERUG! AGENDA Kleding vermoordt gevonden meisje EEN DUUR KARWEI Advertentie MIDDELBURG, 7-8. Het herstel van de na een aanvaring door een dravende bok beschadigde klap van de basculebrug in de Zeelandbrug is gegund aan „Havenbedrijf Vlaardin- gen-Oost" voor de somma van f 1.002,240.- Hoewel HVO niét de laagste in schrijver was, hebben de duur van de werkzaamheden de doorslag ge geven. In november zal de bascule zijn hersteld. Met nadruk wordt erop gewezen dat ondanks de defecte - geruime tijd geleden verwijderde - klap de Zeélandbrug normaal kan worden bereden, aangezien (sinds mei) twee Buitenlanders met hasj AMSTELVEEN, 7-8. In Amstel veen zijn twee Amerikanen en twee Canadezen aangehouden met 200 kilo hasj. Het viertal, de 27-jarige Cana dees R. F. G. uit Vancouver, zijn 36- jarige vrouw T. G--C., de 23-jarige W. R. K. uit Fort Bragg en de 24- jarige D. E. de A. uit Palo Alto, werd door de surveillerende agenten gecontroleerd op de Nieuwemeerlaan in een transit-bus je. G. heeft bekend dat de in zes zakken verpakte hasj van hem was. Een jaar kent zijn markatiepm: ten en voor wat Zierikzee betreft, behoren daarbij de Toeristencla- gen, die - wat betreft 1974 - bij zonder succesvol zijn verlopen. Het heeft zin deze opmerking te maken, vooral gelet op de goed geslaagde slótavond, waarbij Zie rikzee verschillende registers open trok, die bij het publiek aansloe gen. Ook elders op Schouwen-Dui- veland zijn aantrekkelijke pro gramma's afgewerkt. Hier en daar volgt zelfs nog een „staartje" maar straks zal het allemaal afgelopen zijn en kan de balans worden op gemaakt. Of en in hoeverre het allemaal het verwachte economi sche rendement heeft opgebracht is moeilijk te zeggen, maar juist door evenementen als de genoem de Toeristendagen, is wel duide lijk geworden, welk een stevige plaats de rekreatie en wat daar mee aannex is, in de regio-samen leving heeft verworven. Wat Zierikzee betreft zag het er aanvankelijk naar uit dat er he lemaal geen Toeristendagen zou den zijn. Staande voor de organi satie is dat wel begrijpelijk, want er moet heel veel werk worden verzet voor de organisatie. Dit werk wordt doorgaans verricht door mensen, die het juist in de betreffende periode bijzonder druk hebben en zomerevenementen or ganiseren op deze schaal is derhal ve geen kleinigheid. Het is duidelijk dat de stedelijke V.V.V. een goede beurt heeft gemaakt. Men kan de toeristenstroom bok wel „zo maar" op zich af laten komen, maar het is nu eemaai zo dat de gemiddel de toerist (wat daaronder dan ook moet worden verstaan) graag wordt bezig gehouden of iets be leven wil als een extra, hetgeen een streek of plaats heeft te bie den. Intussen speelt de traditie een rol. Zoals de mosselfeesten een maal traditie waren, worden dit thans de Toeristendagen. Het pro gramma zal in de toekomst kun nen en mogen afwijken, maar het ziillen altijd varianten op een the ma zijn en dat thema is Zierikzee, die zich ook ditmaal vooral als kijkstad manifesteerde. Merkwaar dig is verder hoe het - al of niet fraaie - zomerweer in dit totaalge beuren een rol speelt. Grote warm te houdt de mensen vaak vast in duin en aan strand; minder fraai weer is (hoe spijtig op zich ook) „geschikt" de mensen uit hun tent te lokken, om een logische beeld spraak te gebruiken. Dit zal - zo blijkt uit de prak tijk - van jaar tot jaar verschillen. Misschien moet men derhalve bij lui opmaken van ven toeristische balans, bet geheel be-oordelen over verschillende jaren, om te ko men tot een gemiddeld beeld. We zijn daartoe graag bereid en dan blijkt dat er. ondanks de on evenwichtigheid van liet klimaat. Uiteindelijk toch een vrij redelijke spreiding van het toerisme over het gehele gebied plaats vindt, waardoor een soms optredende eenzijdigheid wordt geneutrali seerd. Vast staat wel. ook weer na de ervaringen van dit seizoen, dat hel toerisme het blijft doen, of zal blijven doen, als vierde pijler in het economisch bestel van stad en land. baileybruggen zijn gemonteerd, zo dat er voor het verkeer geen bottle neck kan ontstaan. De werkzaamhe den aan de klap zullen het verkeer geen enkele belemmering opleveren. WASHINGTON. 7-8. De repu blikeinse fractieleider in de senaat, Hugh Scott, heeft woensdag ver klaard dat president Nixon in een proces voor de senaat niet langer als onschuldig kan worden be schouwd en dat in een dergelijk ge val die enige vraag waar nog over gesproken zou kunnen worden is in welke mate het hem allemaal kan worden aangerekend. Scott gaf commentaar op de ver klaring die Nixon maandag had af gelegd en waarin de president toe gaf getracht te hebben het onder zoek van de FBI naar de inbraak in het Watergate-gebouw tegen te hou den. Scott heeft dikwijls gezegd dat Nixon in een proces voor de senaat onschuldig geacht moest worden, maar nu „heeft zijn eigen verklaring dit ongedaan gemaakt". Scotts commentaar duidt erop dat degenen die Nixon steeds hebben gesteund nu een voor een afvallen. Enkele vooraanstaande republikei nen in de senaat hebben hem al ver zocht af te treden. DODELIJKE ONGELUKKEN HOOFDDORP. Een achtjarige jongen, R. Elstgeest uit de Haarlem mermeer, is door een personenauto overreden en om het leven gekomen. Hij was bij zijn vader, die bij de Ringvaart zat te vissen. De jongen stak onverwacht de weg over. UDEN. De 18-jarige scholier Hans Pronk uit Amsterdam is woensdagmiddag na een verkeers ongeluk in Uden (N. Br.) overleden Hij gaf met zijn bromfiets op een kruispunt geen voorrang aan een personenauto en werd aangereden. BOEKEL. De 34-jarige kraan machinist G. van Hout uit Handel (gem. Gemert) is woensdagochtend om het leven gekomen. Hij was bezig een last te verplaatsen bij de ver- b'ouwing van de psychiatrische in richting huize Padua te Boekei, toen de kraan uit zijn balans raakte en omviel. UTRECHT. Op de spoorweg overgang bij het station Ede-Wage- ningen is woensdagmorgen de 74- jarige emeritus-predikant J. Schel haas uit Ede onder een posttrein gekomen en kort daarna overleden. De man wilde lopend de met auto matische halve overwegbomen be veiligde overgang oversteken. Door prolongatie elders is ons programma als volgt gewijzigd VRIJDAGAVOND 20.00 uur ZATERDAGAVOND 20.00 uur Als charmante invalster voor „Vrolijke ontucht in Tirol" nu rS,<T0RDAY ZONDAGAVOND - 20.00 uur DINSDAGAVOND - 20.00 uur Nieuwe gepeperde sex-avonturen- brutaler en gewaagder dan ooit. HANNELOREAUER ANDREA RAU HAROLD LEIPNITZ JACKIEMMON SHIRLEY MkLAINE PHODUKTIE EN REEIE. BIllY WIIDER PMAlBOtK tllUWHOiBEN IAL 01 WOND. ÏECHHIMIOR PANAVISON WINSCHOTEN. De 78-jarige D. Verbunt uit Winschoten is veronge lukt toen hij met zijn fiets plotse ling een kruising in zijn woonplaats overstak en geschept werd door een personenauto. De man woonde in een bejaardencentrum in Winscho ten. Brand in bejaardentehuis EINDHOVEN, 7-8. Woensdagmid dag is brand uitgebroken in het nog niet in gebruik zijnde Eindhovense bejaardentehuis Den Eerbrand. De brand ontstond tijdens werkzaamhe den aan het dak van de recreatiezaal die geheel uitbrandde. De schade wordt geschat op een kwart miljoen gulden. Er deden zich géén persoon lijke ongelukken voor. De eerste bewoners van het tehuis nemen vandaag (donderdag) nor maal hun intrek in Den Eerbrand, zoals was afgesproken. Alle opna mes in het huis zullen ondanks de brand normaal doorgaan, aldus de direkteur van het tehuis. De recrea tiezaal zal binnen ongeveer een maand zijn hersteld. AMSTERDAM, 7-8. De kleding van de 10-jarige Helene Isaac, die dinsdagochtend gewurgd en geheel naakt werd aangetroffen btf het sportpark Elzenhagen in Amster dam-Noord, is terecht. Dè kleertjes van het meisje lagen in een bundeltje op een betonnen paal bij een brug op de Klaprozen- weg in Amsterdam-Noord. De vind plaats ligt hemelsbreed gemeten op ongeveer twee kilometer afstand van Elzenhagen. Het bundeltje werd woensdagochtend vroeg gevonden door de brugwachter. De kleding stukken zullen nauwkeurig worden onderzocht op eventuele sporen. Het moordonderzoek heeft tot dus ver geen tastbare resultaten opgele verd. De recherche heeft veel tips gekregen, die alle worden nagetrok ken. „Maar we hopen, dat er nog veel meer binnenkomen", aldus een woordvoerder. RENESSE, 7-8. Woensdagmiddag bezocht een groep van veertig Noordierse kinderen Renesse. De kinderen, die in Bunnik bij pleeggezinnen zijn ondergebracht, genieten in Nederland een vakantie van 23 dagen. Vandaag stond een rit naar Rotter dam op het programma, waar o.a. de Euromast werd bezichtigd en een boottocht door de havens werd ge maakt. Hierna werd doorgereden naar Renesse waar men omstreeks half vijf arriveerde. De kindei-en hadden erg lang in de bus moeten zitten en waren dan ook blij de benen eens te kunnen strek ken. Plet was de bedoeling dat er een strandwandeling zou volgen, maar hiervan kwam weinig terecht. De kinderen waren bijzonder enthou siast bij het zien van het fraaie Re nesse strand en de wijde „North sea" Deze kinderen zijn in feite zeer ernstige slachtoffers van de strijd in Ierland. .Zij zijn afkomstig uit de sloppen van Belfast en wonen over het algemeen niet verder dan 500 m van elkaar. Zij vereisen een zeer bij zondere en deskundige aanpak. Hun leiding voelde dit bijzonder goed aan en zo werd geen strandwandeling gemaakt, maar liet men de kinderen zich op het strand uitleven. Het was eigenlijk ontroerend te zien hoe de ze kinderen zich tussen de zich re laxende badgasten bewogen 5 kin deren gingen geheel gekleed het wa ter in en vermaakten zich daar uit stekend. Een der leidsters werd ge jonast en in het water geworpen. Op het strand werd met de leiding gevoetbald. Een leiding die tenslotte verklaarde dat dit nu juist hetgene is dat de kinderen nodig hebben. „Hier zouden we graag een hele dag doorgebracht hebben" vertelde een van hen. Een half uur later dan was gepland bereikte men restaurant „Aveneu" waaar fraai gedekte ta fels de kinderen toelachten. De kin deren vertrokken daarna weer naar Bunnik, waar hen nog 16 dagen va kantie wacht. Daarna gaan ze terug naar Belfast waar deze kinderen door andere instanties ter plaatse worden opgevangen. Samengekomen op hel strand werd eerst wat verfrissends gedron ken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Verwachting tot vrijdagavond: Zuidwestelijke wind In het algemeen veel bewolking met plaatselijk regen, maar morgen tij delijk ook opklaringen; matige tot krachtige zuidwesteijlke wind; mi nimumtemperaturen circa 13 graden, maxima morgen rond 19 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 8. Min.-temperaturen: omstreeks 8 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 20 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. ZON - EN MAANSTANDEN 9 aug. Zon op 5.13, onder 20.17 Maan op 22.00. onder 12.18 Laatste kwartier: 11 aug. (3.46) HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 9 aug. 6.38 18.47 0.04 12.11 Doodtij: 13 aug. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 8-8. Het K.N.M.I. deelt mee: oen klein lagedrukgebied 1 rok in de nacht van woensdag op don derdag langs dc Nederlandse kust naar het noorden. De passage van het koufront van de storing met en kele regen- en onweersbuien ge paard, die echter voorn a mei ijle in dc kustprovincies actief waren. Aan dc achterzijde van het front transpor teren zuidwestelijke winden koele, van de oceaan afkomstige luchtmas- sa's naar ons land. In deze lucht wordt het over hel algemeen niet veel u.-itmm dan zon '0 graven J Over de Bi d-e eilanden nadert al 1 weer ccn nieuw oceaanfront. Dit 1 front zal ons vrijdag opnieuw veel I bewolking met plaatselijk regen brengen. Zierikzee 't Lange Uus. Kunstexpositie, 9—12; M>26. Donderdag: 79. Maandag en zondag gesloten. Haamstede Tentoonstelling aquarellen en teke ningen mevr. Van Katwijk in de Ned. Herv. kerk; tot 4 augustus, ge opend op maandag van 15.00-17.00 uur en op woensdag van 19.30-20.30 uur. Vrijdag 9 augustus Zierikzee Leverdijk, 20.00 uur gekostumeerde voetbalwedstrijd; plm. 20.45 uur, kampvuur (Leverdijk). Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling. Zaterdag 10 augustus Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling. Zonnemaire Tentconcert. 19.30 uur. Bruinisse 18.30 uur, start wandeltocht Rode Kruis, (bij muziektent). Maandag 12 augustus Brouwershaven Stadhuis. Vergadering gemeenteraad. 19.30 uur. Woensdag 14 augustus Renesse Herv. Kerk, 20.00 uur: Intern. Zang- dienst met jeugdkoor Shaloom. Vrijdag 16 augustus Zierikzee Stadhuis. Vergadering gemeenteraad. 20.00 uur. Vrijdag 23 augustus Zierikzee Stadhuis, Schutterszaal, 20.00 uur, concert Saartje Vos (harp) en Henk Vos (fluit). KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND VARA's actualiteitenrubriek .Ach ter het Nieuws' van dinsdag 13 au gustus a.s. zal geheel aan het werk van Nederlandse vrijwilligers in ontwikkelingslanden zijn gewijd, voornamelijk aan dat in Zambia. NIEUWPOORT. Hevig onweer en hagelbuien hébben zondagnamiddag grote schade aan de westkust van België veroorzaakt. Het zwaarst ge troffen werden de badsteden De Panne, Koksijde en Oostduinkerke. HILVARENBEEK. Drie Duitse ac robaten zijn woensdagmiddag in het recreatie-oord „De Beekse Bergen" gevallen, doordat een mast met ka bel waaraan zij optraden, het heeft begeven. De gebroeders Traber, de 19-jarige Charlie, de 22-jarige Schang en de 16-jarige Maxi, zijn zwaar ge wond in een ziekenhuis te Tilburg opgenomen. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P. Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 Met de nodige scepsis en met het New Yorkse Harlem in het hoofd rijdt men naar Chicago, vast van plan onder aan een wolkenkrabber te gaan liggen, om zó de hoogteplaat van het leven te schieten, want daar zijn me toch kanjers bij. Die plaat heeft men dan al vast en de rest zal wel een mooie afknapper worden: revolvervuur uit auto's en zo op zijn Bonny en Clyde's, grauwe huizen, stinkende straten en dal soort din gen. Iedereen mag denken, die man is mooi bevooroordeeld en heeft de pillen ingekregen", maar Chicago is een fantastische stad, royaal ge bouwd, ruim van groen voorzien, rijk aan fonteinen, prachtige win kels en parken en vooral een schone stad. Roep maar hard: „hé, een be wonderaar van het Amerikaanse ka pitalisme"; het zal me niet deren, maar de waarheid is dat je b.v. een kwartier met een gedoofde sigaret tenpeuk in het knuisje door deze wonderbaarlijke stad loopt, om het in een gemeentelijk afvalvat te wer pen. De straten van Chicago zijn zo '„clean', dat je het wel uit je hoofd Iaat, om er rommel neer le gooien. Het zou dom z\in ook, want als de politie het ziet, blijkt zij een royaal uitgevoerd bonnenboekje op zak te hébben en een potentiële vervuiler krijgt al gauw - lik op stuk - 250 dollar boete en dat is 625, want de dollar „doet" f 2,50. Dat is wel eens anders geweest, met als hoogste koers: f 3,85. Hoewel bijna zwanger van va derlandsliefde, denk ik in dit ver band toch aan asbakjes ledigende chauffeurs even stoppen, even raampje omlaag draaien, even lecg- kiepen, weet je wel), aan de wikkels van repen, aan vettige pntatzakjes, toffeepapiertjes cn hel verdere arse naal van rotzooi, dal Nederlanders in hun kleine land op straat neer smijten. Over de hondepoep is dan nog geen woord gevallen. Nou. geen hondepoep in Chicago in ieder geval. Dit markante specimen van animale afval, zal ginds geen straal beder ven. De eigenaar van de hond mort het maar oplossen, op een otizicht- bare plek, waar het niemand deert of met ccn soort hondeslip en na tuurlijk de diertjes altijd aan de lijn. Kijk, ik bedoel maar. Men kan wel ook politiek hoogdravende zaken neerschrijven, maar die andere din gen behoren er ook by, zo goed trouwens als dc openbare toiletten, met altijd goede zeep, koud en warm stromend water, altijd een stapel brandheldere handdoeken, of een irekhanddoek met nog een lang stuk in voorraad, een blowerom de handjes verder te drogen en als men in een klein beetje hotel komt. fles jes ruik om haar en handen te be sprenkelen ru dr totale ruimte altijd mhJrel t rri/hlmi-. Allemaal in ren stad van ncr miljoen mensen, die als een kralensnoer de prachtige baai van Lake Michigan onuootnt. SClllERVILANUMAN I I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 2