Ruiters van Schouwen-Duiveland te Serooskerke (Walcheren) ERIC DE NOORMAN 5 I *Sport en wedétrijcleix^ Kunsttabak INGEZONDEN STUKKEN lifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiilltliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiMiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiji DUIVENSPORT iTlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMlllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllMIIIIIMIIMIIIIIIIIIIItltlllllllMllllllllllliiiilllT' PAARDENSPORT SEROOSKERKE (W.), 3-8. Zater dag 3 augustus werd te Serooskerke (Walcheren) het strcekconcours Wal cheren voor paarden en ponies ge houden. waaraan werd deelgenomen door ongeveer honderd amazones en ruiters, w,o. de L.R. „Westelijk Schouwen" en de L.R. „Schouwse Ruiters". Het streekconcours had een spor tief en gezellig verloop en de vele bezoekers volgden enthousiast het attractief programma, waarbij goede prestaties werden geleverd. Hieronder volgen de uitslagen van de beide Schouwse landelijke rij ver enigingen. Acht- en viertallen dressuur, han dicap: 2e pr. Viertal Schouwse Rui ters, 126 Va p. Landelijke dressuur paarden: 4e pr. mej. C. Steur (Mira), Westelijk Schouwen; 5e pr. R. van Iersel (Iwan), Westelijk Schouwen. Landelijke dressuur pony's 1 Mari Kristalijn (Santos), Westelijk Schou wen), 159 p.; 2. Lieske v. d. Velde (Smoky), Schouwse Ruiters, 142 p. B-dressuur paarden: 2e pr. mej. A. Pronk (Jamaica), Schouwse Ruiters), BI; 2e pr. A. Bevelander (Lodewijk), Schouwse Ruiters, B2; le pr. K. Koo- man (Alex), Westelijk Schouwen, B2; 2e pr. mej. J. Goense (Krava), Wes telijk Schouwen), B2; 2e pr. mej. M. Pronk (Jamaica), Schouwse Ruiters, B2. B-dressuur pony's: 1. Erna Hanse (Julius), Westelijk Schouwen, B2; 2. Eduard Kohschulte (Faust), Weste lijk Schouwen, B2. Geslaagd: Rinie Pronk (Prescot), Schouwse Ruiters, B2. Caprilliproef paarden: 1. mej. Y. de Veer (Jethro), Westelijk Schou wen, 120 p.; 2. A. Bevelander (Lode wijk), Schouwse Ruiters, 116 p. Caprilliproef pony's: 1. Lieske v. d. Velde (Smokey), Schouwse Ruiters. Geslaagd: Henk Bremer (Diana), Westelijk Schouwen. B-springen paarden: 1. P. Kusters (Windy), Westelijk Schouwen. L-springen pony's: 4. Mari Krista lijn (Santos), Westelijk Schouwen. L-pringen paarden: 2. J. C. Prince (Monsigneur, Westelijk Schouwen; 3. C. Stouten (Leon), Schouwse Ruiters. M/Z-springen paarden (handicap): 1. A. J. Hanse (Jordan), Schouwse Ruiters. Stoelendans B-pony's: 2. Margo Goudswaard (Thierry), Schouwse Ruiters. Sportief evenement Wederom kunnen de leden van de L.R. Westelijk Schouwen" en de L.R. „Schouwse Ruiters1' terugzien op een sportief en gezellig ruiterevencment, dat goed is geslaagd. Het ligt in de bedoeling dat in de toekomst beide verenigingen een groter streekverband aangaan met de rijverenigingen uit Walcheren, zo dat volgend jaar twee streekconcour- sen in Walcheren en twee in Schou wen-Duiveland gehouden zullen wor den. Dit jaar zal nog één streekcon cours worden gehouden en wel op 5 oktober op een terrein in de ge meente Westersehouwen, waarbij alle landelijke rijverenigingen uit Wal cheren zullen worden uitgenodigd. Snel doelpunt SAO PAULO, 4-8. De Bra ziliaanse international Rive- lino heeft opnieuw een wa penfeit aan zijn dadenlijst toegevoegd door het snelste doelpunt te maken in de ge schiedenis van het Braziliaan se voetbal. Vijf seconden na de aftrap van de wedstrijd tussen zijn club Corinthians en America uit Rio Preto schoot Rivelino de bal vanaf het midden van het veld in het lege doel van de tegenpar tij terwijl de doelverdediger naast de goal zijn schietgebed je aan het opzeggen was. SKNWK neemt deel aan toernooi s.v. Hoedekenskerke Zaterdag 10 augustus a.s. neemt S.K.N.W.K. met twee elftallen deel aan het door de s.v. „Hoedekens kerke" te organiseren v. d. Ban-toer- nooi. De elftallen van S.K.N.W.K. (S.K.N.W.K. 1 en 2) staan in Hoede kenskerke voor de taak om de wis selbekers, welke vorig jaar door bei de elftallen werden gewonnen, te verdedigen, 's Morgens wordt 't toer nooi van de reserve-elftallen afge werkt, terwijl de standaard-elftallen 's middags om de prijzen zullen strij den. Zaterdag 17 augustus spelen zo wel S.K.N.W.K. I als S.K.N.W.K. II te Burgh-Haamstede een vriend schappelijke wedstrijd tegen de elf tallen van D.F.S. Aanvang van beide wedstrijden 18.30 uur. Eerste helft kompetitie-programma vierde klasse H De eerste helft van het kompetitie programma van de 4e klasse H van de KNVB, waarin Zierikzee uitkomt, ziet er als volgt uit: 1 september: Noormannen-Zierik zee, Koewacht-Domburg, Hontenis- se-Zeelandia, Corn Boys-Sluiskil, Zeeland Sport-Biervliet, RCS-Clinge. 8 september: Zierikzee-Roewacht, Zeelandia-Noormannen, Sluiskil- Hontenisse, Biervliet-Corn Boys, Clinge-Zeeland Sport, Domburg- RCS. 15 september: Zierikzee-Domburg, Koewacht-Zeelandia, Noormannen- Sluiskil, Hontenisse-Biervliet. Corn Boys-Clinge, Zeeland Sport-RCS. 22 september: Zeelandia-Zierikzee, Sluiskil-Koewacht, Biervliet-Noor- mannen, Clinge-Hontenisse, RCS- Corn Boys, Domburg-Zeeland Sport. 29 september: Zierikzee-Sluiskil, Zeelandia-Domburg, Koewacht-Bier vliet, Noormannen-Clinge, Hontenis- se-RCS, Corn Boys-Zeeland Sport. 6 oktober: le bekerronde. 13 oktober: Biervliet-Zierikzee, Sluiskil-Zeelandia, Clinge-Koewacht, RCS-Noormannen, Zeeland Sport- Hontenisse; Domburg-Corn Boys. 20 oktober; Zierikzee-Clinge, Sluis kil-Domburg, Zeelandia-Biervliet, Koewacht-RCS, Noormannen-Zee land Sport, Hontenisse-Corn Boys. 27 oktober: RCS-Zierikzee, Bier- vliet-Sluiskil, Clinge-Zeelandia, Zee land Sport- Koewacht, Corn Boys- Noormannen, Domburg-Hontenisse. 3 november: Zierikzee-Zeeland Sport, Biervliet-Domburg, Sluiskil- Clinge, Zeelandia-RCS, Koewacht- Corn Boys, Noormannen-Hontenisse. 10 november: Corn Boys-Zierikzee, Clinge-Biervliet, RCS-Sluiskil, Zee land Sport-Zeelandia, Hontenisse- Koewacht, Noormannen-Domburg. 17 november: Zierikzee-Hontenis- se, Domburg-Clinge, Sluiskil-Zeeland Sport, Zeelandia-Corn Boys, Koe wacht-Noormannen. 24 november: 2e bekerronde. 1 december: Zierikzee-Noorman- nen, Domburg-Koewacht, Zeelandia- Hontenisse, Sluiskil-Corn Boys, Biervliet-Zeeland Sport, Clinge-RCS. P.V. „Gevleugelde Vrienden"' Uitslag van de wedvlucht vanuit Dourdan met 240 jonge duiven. Ge lost te 5.20 uur. De eerste arriveerde te 10.20 uur en de zestigste en laatste prijs te 10.58 uur. H. Merle en zn. 1, 5, 6, 12, 20, 21, 25, 35, 36, 37, 43, 49 en 55; W. Blom 2, 9, 10, 16, 26, 28 en 47; Schiettekat- te-Stoutjesdijk 3, 4, 7, 13, 22, 24, 34, 42, 48, 50, 52, 54 en 59; Jac. Dekker 8, 18, 44, 45 en 51; Feleus-Westen- brugge 11, 17, 38 en 3D; W. M. Pan- kow 14, 15 en 41; M. A. Gieskes 19, 23, 27, 29, 31 en 58; Abr. Stoutjesdijk en Zn. 30; H. v. d. Linde 32, 33 en 60; J. Bolier 40; A. Verwest 46; C. J. Berrevoets 53; J. Blom 56 en 57. Hieronder volgt de uitslag van de wedvlucht vanuit Dax, afstand 930 km. Deze zeer zware vlucht, waarop volgens sommige bladen over een verlies aan duiven van 90 procent werd gesproken, verliep hier wel gunstig. Gelost vrijdag 19 juli om 13.00 uur, wist maar één duif zater dags het hok te vinden, doch zondags en maandag kwamen ze regelmatig, zodat de prijzen, wat 25 procent van het aantal ingemande duiven is, ver diend werden. L, J. Fonteine 1; W N. Pankow 2, 5, 9 en 13; W. Blom 3, 10 en 11; J. Blom 4; Jae. Dekker 6, 7 en 8; C. Berrevoets en zn. 12. Inmanden Orleans, 447 km. op donderdag 8 augustus van 18.00 tot 19.00 uur alleen voor jonge duiven Zeeuwse Derby. Uitslag van de wedvlucht vanuit Dourdan, 373 km. Gelost om 5.20 uur werd die afstand door de eerste van de 125 duiven afgelegd in 4.45 uur. De laatste prijs te 10.41 uur. Feleus-Westenbrugge 1, 2, 3 en 5; C. Berrevoets en zn. 4, 15 en 23; W. Blom 6, 9, 16, 19, 25 en 26; L. J. Fon teine 7; H. v. d. Linde 8 en 18; L. v. d. Hoek 10, 11 en 22; A. Verwest 12 en 20; H. Merle 13, 28 en 30; M. A. Gieskes 17 en 27; Jac. Dekker 21; Abr. Stoutjesdijk en zn. 24, 29, 31 en 32. P.V. „De Reisduif" - St. Philipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland vanaf Noyon op 3-8 '74. In concours waren 261 duiven. Ze werden met noordoostenwind ge lost om 7.20 uur. De afstand bedroeg 242 km. De snelheid van de eerste duif was 938.00 m/m. Aankomst 11.07.09. De snelheid van de laatste duif was 763.32 m/m. Aankomst 12.36.32. Jac. Geense 1, 61; K. de Frel 2, 9, 20, 36, 38, 43, 44; Iz. Vermeij 3, 7, 12, 16, 21„ 35, 42, 46, 54; J. Verwijs en Zn. 4. 27, 31. 63; A. v. d. Est 5, 8, 52, 59, 62, 64; Gebr. Fonteijne 6, 10, 23, 45, 53; M. Geuze 11, 39, 51; J. Smits 14, 15; W. Beurkens 17, 24. 25, 28, 32, 50, 55, 60; D. Hage 18, 30, 34; J'. C. Verwijs 19, 41W. v. Dommelen 22, 33, 66; L. Reijngoudt 26, 47; F. den Braber 29; A. Faasse 37, 56, 53; K. Reijngoudt 40, 57, 65; Th. Bakker 48, 49. LONDEN, 5-8. Een overheidscom missie van deskundigen heeft een nieuw vervangingsmiddel voor ta bak voor de consumptie vrijgegeven. Zesduizend Britten zullen worden uitgenodigd sigaretten te roken waarin tussen de 10 en 50 procent kunstiabak zit. Het surogaat is een vinding van de „Imperial Tobacco Companyen de „Imperial Chemical Industries". Het wordt gemaakt tuit houtpulp, zou smakeloos en veel veiliger dan tabak zijn. Iemand van genoemde tabaks- maatschappij zei dat de laborato riumproeven hebben uitgewezen, dat het nieuwe middel slechts een kwart van de teer van tabak geeft. Deze teer zou bovendien slechts een vijf de gedeelte van de aktiviteit van ta- baksteer bezitten. Men hoopt binnen twee jaar het nieuwe produkt op de markt te kunnen brengen. Het heeft al een naam: N.S.M. (New Smoking Material). Aan research is 4,5 miljoen pond sterling uitgegeven en er ivordt in Schotland een fabriek gebouivd die 13 miljoen pond gaat kosten. Deppen met warme watten VAT1KAANSTAD, 5-8. De schilderijen op de zijwanden van de Sixtijnse kapel heb- ben hun oorspronkelijke hel- derheid herkregen. Na negen jaar van omvangrijke en lang- durige restauratiewerkzaam- heden zijn de experts van het Vatikaan thans gereed geko- i men. Een zwaar patina van roet en korsten stof had zich in vijf eeuwen tijds op de fres- co's gelegd. De reiniging van de marmer omlijsting van een i stuklaag bracht wederom de Latijnse titels der fresco's aan i het licht, waarvan men hel i bestaan niet had vermoed. Een der fresco's, die de doop van Christus voorstelt, blijkt bo vendien niet afkomstig te zijn van een schildersatelier maar van de schilder Perugino. Het schoonmaken van de fresco's geschiedde door een voorzich tig afdeppen met watten, die in warm ivater waren gelegd. LAND- EN TUINBOUW Pruimenmarkt zakt ineen KAPELLE, 5-8. De veilingprij- zen zijn de afgelopen week belang rijk gedaald. Goede kwaliteit prui men werden op de Zeeuwse veilin gen begin vorige week nog verkocht voor f 2,- per kilo maar aan het eind van de week was de prijs per kilo gedaald tot f 1,50. Ee kleine maten noteerden deze week ver beneden de f 1,- en dat be tekent voor de teler dat er weinig te verdienen valt. Momenteel is het volop pruimen- tijd in Zeeland. Er hangt dit jaar een grote oogst aan de bomen, in tegenstelling tot twee voorgaande jaren toen er sprake was van mis oogsten. Deze week zal de belang rijkste aanvoerweek zijn van prui men in Zeeland, zo is dé verwachting bij de veilingen. FINANCIËN EN ECONOMIE Spaaroverschot bij Rijkspostspaarbank De afgelopen maand heeft de RPS een spaaroverschot geboekt van 36 miljoen gulden. Over de maand juli 1973 werd een overschot geboekt van 23 miljoen. Ingelegd werd 253 mil joen (juli 1973 213 miljoen) en opge nomen 217 miljoen (juli 1973 190 mil joen). Het inleggerstegoed bedroeg ultimo juli 1974; 8.463 miljoen gul den tegen 7.842 miljoen gulden ulti mo juli 1973. De Witte Raaf 114. Als Scathwyn, nadat de krijger zich ver wijderd heeft Eric weer aankijkt, is op diens gelaat reeds niets meer te zien van de op winding die hem een ogenblik tevoren be zielde ..Als ik van plan ben Iets te onder nemen. heb ik daarbij geen hulp van een vreemdeling nodig", bijt de oude hem toe. „Zeker niet als die vreemdeling een Noorman is". Erie haalt onverschillig de schouders op, maar terwijl hij wegslcntcrt ontgaat hem niet dat Scathwyn een fluisterend gesprek voert met één van zijn krijgers. Hoewel het tc zacht is om te kunnen verstaan, wordt do betekenis hem duidelijk als hij merkt dat de krijgers hem even later als een schaduw volgen. Vanaf dat moment kan hij geen stap meer doen. zon der dat de een of andere krijger hem op do vingers kijkt en dat hindert Eric te meer als hij bedenkt dat de dag werkeloos voorbij gaat, terwijl prinses Elaine verder en verder weg gevoerd wordt. Dc Noorman is echter niet van plan zich hierbij neer te leggen en ais de avond valt weet hij dat zijn kans gekomen is. Achteloos slentert hij weg in de schemer tussen de bosjes en de krijger volgt hem als een trouwe hond, hetgeen precies is wat Eric wil. Op een don kere plek, een eindje buiten het kamp. duikt hij snel achter een boomstam en als de krijger iets haastiger achter hem aankomt, schiet Eric's vuist naar voren. Geluidloos zakt dc man ineen. Snel bindt Eric dc bewusteloze met zijn zwaardriem. stopt hem oen prop in de mond en verbergt hem onder dc struiken. Dan neemt hij voor alle zekerheid 's mans zwaard en na even scherp geluisterd te heb ben of iemand iets van het voorval bemerkt heeft, glipt hij haastig in het duister. SCHEEPVAART Acila, 4-8 Curacao. Dione, 3-8 150 m ZZW Las Palms. Vivipara, 5-8 Port Dickson. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaarstelling: A. Boer., kand., F. C. Dondersstraat 34 bis, Utrecht. Beroepen te Arnhem-zuid/Elden: C. J. Janssen, Maastricht; te Hen drik Ido Ambacht: J. den Dikken, Benthuizen; te Oene: C. Evers, Leer broek. Aangenomen naar Noordlaren: G. van Dijk, kand., Kampen. Bedankt voor Groot-Ammers: M. B. v. d. Akker, Stellendam. Goref. Kerken Vrijgemaakt Examen: De classis Drachten heeft preap. geëxamineerd en beroepbaar verklaard: G. E. Geerds, kand., Drachten. Beroepen te Steenwijk en te Wet- singe-Sauwerd, in combinatie met Winsum-Obergum: H. de Vries, kand., Enschedé-N.; te Drachten, voor de miss.-arbeid op West-Bor neo: G. E. Geerds, kand., Drachten, die dit beroep heeft aangenomen. Geref. Gemeenten Tweetal te Almelo: R. Boogaard, Leiden en Chr. v. d. Poel, Yerseke. Bedankt voor Hilversum: Chr. v. d. Poel, Yerseke; voor Werkendam: H. Ligtenberg, Terwolde. De wethouders verkiezing te Zierikzee Mijnheer de redakteur, Bijgaand doe ik u een reaktie toe komen op een artikel in uw blad van 1 augustus j.l. onder het hoofd „C.D.A. Zierikzee steunt niet langer wethouderskandidatuur van PvdA". In een verklaring van de PCF en de KVP wordt gezegd dat tijdens een uitvoerig beraad over de kandidaat stelling voor de aanstaande wethou dersverkiezingen men tofc de slotsom is gekomen dat een slagvaardig be leid binnen het college van b. en w. in de weg wordt gestaan doordat een wethouder van de PvdA gebon den is aan de meningsvorming in de afdeling en de fraktie. Dit is voor mij een vreemde zaak. Voor mij rijst dan de vraag hoe de PCF en de KVP dan hun beleid be palen Indien een wethouder van hun zijde zich nu eens niet aan de chris telijke leidraad binnen hun beleid zou houden dan kan en mag hij toch niet zomaar doorgaan met dat onchristelijk beleid. Dan bestaat er toch wel een mogelijkheid voor hun leden en kiezers om hem tot dc orde te roepen. Het lijkt mij een gezonde zaak dat alle politieke partijen gesteund worden door de bevolking in dit ge val door middel van hun leden. Het argument dat men al zijn ver trouwen geeft aan iemand door op hem te kiezen mag niet betekenen dat men aan persoonlijke willekeur wordt overgeleverd. Waar dit toe kan leiden kan men in Amerika zien in het geval Nixon en de Watergate- zaak. Dat de PCF cn KVP hun christe lijke leidraad hebben is hun goed recht, en dat de PvdA een socialis tische leidraad heeft is ook een goed recht. Maar dat de PCF en KVP gaan kiezen voor dc VVD en dus voor de centen en tegen de soc aal zwakkeren lijkt mij juist tegen hun eerder genoemd christelijk beleid indruisen. Misschien komt toch de achterban van de PCF en de KVP alsnog in beweging. Indien toch straks twee VVD-ers en één AR-man in het college zitten dan ga ik erge dingen voor Zierik zee vrezen. De hele bevolking wordt dan overgeleverd aan de middcnsland, een middenstand overigens, die nog n et in de gaten heeft, dat hel we zenlijke beleid van de VVD niet Voor maar tegen hun gericht is. Immers onder het motto „gelijke rechten voor iedereen" wordt dc midden stander platgedrukt lussen de su- pergrootwarenhuisbezittors en soortgenoten. En probeer maar eens te vechten tegen bijv. het zwaar on der de prijs verkopen van merkar- 1 kelen enz. De middenstand heeft het daar immers nu al moeilijk mee. Ook vrees ik dat massale parkeer plaatsen in de binnenstad zullen ontstaan die slechts voor twee maanden gebruikt kunnen worden Huiden en wol van de vikunja'x zijn sedert generuties in de dalen van de Andes zeer begeerd. Jagers bedreigden deze kostbare kameel schapen, die op 3.000-4.500 meter hoogte alle tweehoevigen verre de baas zijn met bijna volledige uitroei ing. Sedert 1064 echter zijn in Peru aans-Duitse samenwerking de po gingen succesvol, vikunja's opnieuw als veelzijdige bruikbare huisdieren in dienst van de Indiaanse bergboe- ren te stellen. (hoogseizoen) en de bevolking mag 10 maanden tegen een betonplaat aankijken. De verdere binnenstad zal wel kapot gemaakt worden. Prachtige panden worden tegen de grond geslagen voor bredere auto wegen in het centrum. Huizen zul len in het Havenkwartier verrijzen die niet te betalen zijn voor de ge wone man. Grote jachthavens en dancings zullen overal uit de grond schieten en langzaam maar zeker zal de stad worden omgevormd tot een touristische mierenhoop, waar in geen inwoner zich nog vrij kan bewegen. Over de historische en kulturele waarden van de stad pra ten we dan nog maar niet. Die zul len zie ik dan ook wel te koop zijn. JAN DEN BOER Schuttershofstraat 12, Zierikzee (PvdA-lid) Voor 40 jaar ZIERIKZEE. Woensdagmorgen worden hier de Twentsche journa listen op 't Stadhuis ontvangen, die Zierikzee en Schouwen-Duiveland komen bezoeken, als tegenbeleefd- heid voor de visite, die kort geleden de Zeeuwse collega's aan Twente brachten. OOSTERLAND. De Coöp. Kolen- vereeniging Oosterland's Kolen- fonds", welke dit jaar 9496 H.L. ko len heeft ontvangen, verdeeld over drie ladingen, heeft in zijn Vrijdag avond avond gehouden vergadering de prijzen der brandstoffen vastge steld als volgt: eierkolen 0,91, steenkolen f 0,94, nootjes f 0,96, an- thraciet 20/30 f 1,64. De prijzen zijn berekend per H.L., franco op den wagen. ZIERIKZEE. Als observator voor de Zaterdag te houden Scheldevlucht is voor deze gemeente aangesteld de heer F. B. Er zijn voorlopig 6 deel nemers aan den wedkamp en 2 deelnemers buiten mededinging n.l. een reclame vlieger van Batschari sigaretten en een Belgische sport vlieger. DREISCHOR. Naar wij vernemen is de heffing op de gebouwde eigen dommen, waartoe in de laatste inge landenvergadering van den Polder besloten was, door Ged. Staten d.d. 27 juli jl. goedgekeurd. Zooals reeds eerder gemeld, bedraagt de heffing voor het dienstjaar 1934-'35 f G,— per f 100,belastbare opbrengst volgens de grondbelasting. ZIERIKZEE (Adv.). Grootc Zo- in erüiiverkoop: kleine partij Tafel lakens, door elkaar, groote maten voor 50 ct. ZIERIKZEE. De „Retento" had bv B. en W. aangevraagd om de tentoonstelling eind September te mogen houden. Dit college heeft me degedeeld geen termen le kunnen yin den verlof tot die verlening te geven, coodaf de „Retento" niet door gaat. HAAMSTEDE. Woensdagmiddag a.s. zal het stationsgebouw op het vliegveld te 3 uur in tegenwoordig heid van autoriteiten en genoodig- den worden geopend. Na afloop van den plechtigheid wordt het publiek in de gelegenheid gesteld het ge bouw te bezichtigen. ZIERIKZEE. Met de extra-dienst van de Provinciale boot kwamen heden 250 passagiers mede. hel maximaal aantal dat vervoerd mag worden, met het oog op de route „buitenom". Honderd passagiers, die zich te Middelburg vulden insche pen moesten teleurgesteld worden. Voor hen en anderen volgt morgen een extra tocht naar en van Zierik zee. ZIERIKZEE. Aan dc fontein in 'f Havenpark wordt een bronzen plaat bevestigd, waarop de volgen de tekst: Aangeboden door hel Co mité der Zierikzeesche Paardenlotc- rij. 31 Aug. 1930".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 5