kondigen Flakkeese boeren harde akties aan OPENING EXPOSITIE IN ,DE WELLE' SOMMELSDIJK Nepbom bij ambassade LAATSTE NIEUWS STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 6 augustus 1974 Nr. 21533 3 NUTSSPAARBANK.. uw ideale gezinskank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank SALARIS of PENSIOEN BURGH - HAAMSTEDE Julianastraat/Bernhardstraat, dinsdags van 11.00-12.30 uur. BRUINISSE. - Zaterdagmiddag werd R. P. V. uit Ridderkerk, toen hij met zijn bromfiets bij de afslag naar Zijpe Rijksweg 18 wilde over steken, geschept door een personen auto bestuurd door T. J. S. uit Voorschoten. S., die bij oversteken niet goed op hel naderende verkeer had gelet, werd door de auto gegre pen en een twintigtal meters meege sleurd. Dankzij het, feit dat hij een valhelm droeg kwam V er goed af: met lichte verwondingen moest hij worden overgebracht naar het Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) In de crisistijd van de jaren dertig kregen tientallen mensen toch brood op de plank door in de duinen van Haamstede en Burgh bezig te zijn met het vastleggen der duinen en het planten van helm en jonge dennen. Dit ouwe- tje" geeft hiervan een beeld. SOMMELSDIJK. 5-8. Zaterdag j.I. werd in Galerie De Welle in Som- melsdijk de expositie geopend die gegeven wordt door vier amateur- schilders van Gocree-Overflakkee. De Welle was „vol' met bezoekers bij de opening. Sinds een jaar nemen de vier schilders les bij de heer Con stant Zegwaard in Ooltgensplaat. De heer Zegwaard hield een toespraak bij de opening van de expositie. H(j hoopte dat de expositie een stimu lans zal zijn voor het verdere „werk" van de kunstenaars. De vier makers van de tentoon gestelde werken zijn Ary Booger- man. Aky Vogelaar, Piet Vroegin- deweij en Kees van der Sluijs. Van deze vier is Ary Boogerman voor de Fiakkeeënaars de meest be kende. Hij heeft al geëxposeerd bij Buijsse, Wijnhoff en Hotel Jacobi in Middelharnis. De heer Boogerman (68) uit zich het meest in pen. en potloodtekeningen van oud Flakkee. Kees v. d. Sluijs (32) schildert oud Flakkee meest in olieverf, terwijl Piet Vroegindeweij gebruik maakt van potlood, krijt en aquarel. Adrie Vogelaar (53) werkt hoofdzakelijk in aquarel. Van beroep is hij huisschil der. Genoeg te zien deze maand dus weer in De Welle. Leuke plekjes van Flakkee zijn uitgeschilderd. Voor de bewoners soms heel gewoon, men ziet het immers dagelijks. Terwijl het voor „vreemden" dikwijls iets heel bijzonders is. Dc expositie is van maandag tot en met zaterdag van 2-5 uur geopend. Vrijdags tot 9 uur s avonds. NIEUWERKERK Bouwaktiviteiten in plan-Caandetse Nu de bouw vakanties weer achter de rug zijn, gaat alles weer verder met betrekking tot de bouwaktivi teiten in het zgn. Plan-Gaanderse Allereerst wordt hard gewerkt aan het gebouwencomplex van dokter Richard. Vervolgens gaat het vlot met de bouw en afbouw van ver schillende semi-bungalows. Zo zijn verschillende aannemers bezig om dit deel van het dorp ge stalte te geven Inmiddels kwamen er mooie nieuwe wandelstraten in ge noemde wijk tot tsand. Het is thans zo dat deze wijk zowel vanuit de Weststi'aat als vanuit de Weth. van Klinkenstraat is te bereiken. Zo heeft Nieuwerkerk in korte tijd twee nieuwe „uitlopers" erbij gekre gen en wel richting Rijksweg de Brouwerstraat en richting Slinger- bos de Burgemeester Van Eetenstraat en de Wethouder van Klinkenstraat. Meerdere namen zullen nog moeten worden bedacht voor dit groeiende deel van Nieuwerkerk. ROTTERDAM. De recherche in Rotterdam werd de balans gepresen teerd van de activiteiten van een aantal inbrekers, die samen een buit ter waarde van f 150.000 in de wacht sleepten. In één van de vier geval len gelukte het de politie de daders in de kraag te grijpen en werd de buit geborgen. AMSTERDAM. De 30-jarige Egyptenaar B. M. I. is maandag middag in een woning in de 3de Oosterparkstraat in Amsterdam door een rechercheur in de rechter bo venarm geschoten toen hij volgens een politiewoordvoerder met een mes een stekende beweging in de richting van de politieman maakte. RENESSE. Na de brand, die maandag het restaurant „Indrapoe- ra" teisterde werd het gebouw af gezet met dranghekken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DEN HAAG, 5-8. Aan het eind van de middag heeft de Hagse politie het verkeer op de wegen bij de Ameri kaanse ambassade moeten afzetten in verband met een bomalarm bij de Amerikaanse ambassade aan het Lange Voorhout. Een voorbijganger zag daar een kistje staan met een tikkende wekker erin, ongeveer di'ie maal zo groot als een schoenendoos. Het kistje was met draadjes verbon den met een glazen pot met een wit te substantie erin. De politie heeft onmiddellijk de wegen rondom de Amerikaanse am- bassde afgezet, ook trams en bus sen mochten niet meer door. De plaats waar het kistje staat is door mensen van de ambassade afge schermd met balen stro. De bom bleek een nep-bom. Boze boeren groepen samen in Didam DIDAM, 6-8. Een groot aantal boeren uit Didam en omgeving is dinsdagochtend met tractoren en andere landbouwmachines de straat opgegaan om te demonsteren. Om streeks tien uur groepten de boeren Samen in Didam. Zij zouden van plan zijn om de grenspost Bergh - autoweg te blokkeren. De remon- stratie verloopt tot nu toe vreed zaam De politie houdt de zaak wel nauwlettend in het oog. Een pant serauto van de rijkspolitie is naar Didam gedirigeerd waar deze ge parkeerd is naast het gemeentehuis. Z1ERJKEE. Vandaag dinsdagworden alweer de Toeristendagen afgeslo ten. Hel betekent niet dat het seizoen voorbij is: het betekent mogelijk wel dat de allergrootste drukte aan dc kant is. Blikvanger (en meer dan dal) was cn is de St. Lievcnsmonslertoren, die tveer enorme belangstelling trok. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. Ongeveer 200 Ne derlandse juristen )onder wie hoog leraren en advocaten) hebben maan dag een verklaring gepubliceerd waarin zij fel protesteren tegen de vonissen die onlangs in Chili zijn uitgesproken, onder meer in het pro ces „Bachelet en anderen". AMSTERDAM. Het afgelopen weekeinde zijn in Amsterdam weer een groot aantal auto's gekraakt. Er werden 78 wagens leeggestolen, waar'b'ij voor ca f 45.000 aan came ra's, radio's, papieren en geld ver dween. Het betrof 37 Nederlandse auto's, 27 Duitse, vijf Franse en ne gen van andere nationaliteiten. GRONINGEN. De Nederlandse Gasunie zal f 50 miljoen lenen van de Europese Investeringsbank voor de aanleg van een gasleiding van de Eemshaven bij Delfzijl naar Limburg met aansluitingen naar België en Duitsland. Met de aanleg van de lei ding is de Unie dit jaar begonnen, aldus een woordvoerder van de Unie Volgend jaar moet de leiding klaar Unie. LELYSTAD. Drie 25-jarige Lely- stedelingen hebben in de periode van mei tot augustus voor twee ton aan goederen ontvreemd. Dit bedrag is een voorzichtige schatting van de T eWsladse politie. Zaterdagmiddag werden de daders R.. De V.. en V. aangehouden. DEN HAAG. De initiatiefwet Geurtsen-van Schaik. die een ver ruiming inhoudt van de mogelijkhe den tot kansspelen treedt per 1 sep tember grotendeels in werking. Het betekent o.m. dat kienen onder be paalde voorwaarden is toegestaan. Casino-spelen, zoals roulette, mogen nog niet. Dit onderdeel van de wet treedt pas in werking, als de uitvoe ringsregelingen klaar zijn en de kansspel-belasting voor deze spelen is geregeld. BOXTEL. Een leger van vlooien heeft een gezin van zeven personen verdreven uit hun woning in de wijk De Jordaan in Boxtel. Het gezin zocht zijn toevlucht in bet politie bureau. maar is vervolgens bij ïuitgenoten onder dak gekomen. De dienst gemeentewerken zal de vlooien tc lijf gaan. als do familie dinsdag met vakantie gaaf. Het is (nog) niet bekend hoe de vlooien overlast is ontstaan. DIRKSLAND, 5-8. Op een maan dagavond in „De Schakel" te Dirks- land gehouden vergadering van Schouwen-Duivelandse en Flakkeese boeren, hebben de landbouwers zich heel boos getoond over de gang van zaken in de land- en tuinbouw en krasse maatregelen in het vooruit zicht gesteld. Goere-Overflakkee heeft, evenmin als Voorne-Putten, meegedaan met versperringsakties, maar thans is be sloten zaterdag a.s. massaal naar Utrecht te gaan om te protesteren. Het vertrouwen in de leiding van de boerenorganisaties werd opgezegd. Het vertrouwen in de minister van landbouw werd nog niet opgezegd, maar men wil dit laten afhangen van de zaterdag te Utrecht te behalen resultaten. Stafmedewerker bij Zeeuwse Culturele Raad Als stafmedewerker voor de per manente edukatie bij de Zeeuwse Culturele Raad is benoemd de heer J. Weustenek uit Oud Sabbinge. De heer Weustenenk (28) was voordien werkzaam als onderwijzer, jeugd werkbegeleider bij een Stichting Opbouwwerk en soc.kultureel wer ker bij een provinciaal Centrum voor jeugd- en jongerenwerk. Bezwaar Erven Boot-Vis tegen aanvraag concessie uitbreiding van de W.M.Z. Namens de Erven Boot-Vis is door prof. dr. J. Hamaker te Son een be zwaarschrift ingediend tegen de aanvraag tot uitbreiding van de concessie van de Waterleiding Maat schappij Zeeland. Het bezwaar schrift richt zich tegen de aanvraag tot verhoging van de hoeveelheid watex-, die gedurende de komende jaren aan de zoetwatervoorraad on der het duin- en duinzandgebied in de kop van Schouwen mag worden onttrokken, ingediend door de W.M.Z. op 28 dec. 1970. De Erven Boot-Vis zijn de eigenaressen van een gebied gelegen in het duinzand gebied, plaatselijk bekend onder de naam Biesterveld, voor een groot gedeelte vallende binnen het be- schermingsgebied II van de „Veror dening bescherming waterwinplaat- sen" van Zeeland en voor een be- langrijk deel niet of onvoldoende te gen wateronttrekking beschermd door slecht doorlatende veen- of kleilagen. Heeft deze aktie geen gevolgen, dan wil men aansturen op een „komplete Voorop wordt gesteld dat naar het inzicht van de bezwaarden de W.M.Z. momenteel buiten de wet werkt, omdat de proeftijd voor de vergroting van de onttrekking van grondwater van 11 miljoen nri/jaar tot 1.9 miljoen m8/jaar reeds sinds 30 juni 1971 is verstreken. Gewezen wordt op het feit dat de grondeige naren in het waterwingebied zonder wettelijke basis in hun rechten zijn aangetast. ZIERIKZEE Vergadering gemeenteraad Op vrijdag 16 augustus wordt ten stadhuize een vergadering gehouden van de gemeenteraad. Tijdelijke sluiting zwembad Het zwembad „Onderdak" te Zie rikzee zal van maandag 12 augus tus tot en met vrijdag' 16 augustus 1974 gesloten zijn. Sluiting is nood zakelijk in verband met het noodza kelijk jaarlijks technisch onderhoud teneinde te kunnen garanderen dat de werking van de installaties het komende winterseizoen weer geheel feilloos zal verlopen. Vanaf zaterdag, 17 augustus a.s. zijn de zwemlustigen weer van harte welkom op de be kende zwemtijden. RENESSE Bliksem sloeg in schoorsteen Tijdens de korte onweersbui van zondagnamiddag sloeg te 18.00 uur aktie", aldus de boeren te Dirksland. Voorgesteld werd verder de levering van o.a. aardappelen veertien dagen stop te zetten en nauwkeurig toe zicht te gaan houden op de invoer. de bliksem in de schoorsteen van de woning van Rijkswaterstaat in het Watergat te Renesse. De schade bleef beperkt tot een wat ontzette schoor steen. Verkeersspiegel vernield Te Renesse werd in het jongste weekeind door enige baldadige jon gelui op de kruising Zeeanemoon- weg-Jan van Renesseweg wederom de verkeersspiegel moedwillig ver nield. MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke stand over juli Geboren: 3 juli. Adriana Jacomina, dochter van W. B. J. Bolkenbaas en J. de Vlieger (Kerkwerve). Gehuwd: 19.Michiel Adrianus de Ruiter, 24 jr (Dirksland) en Adriana Jacoba van Dongen, 19 jr (Midden- schouwen; 26. Pieter Berrevoets, 27 jr en Cornelia Pouwlina Kesteloo, 25 jr (beiden Middenschouwen). Overleden: 21. Lena Pimmelaar (wed. van Van der Schelde), 75 jr, Middenschouwen; 20. Catharina Ja coba Greijs (echtgen. van Hart), 64 jr, Middenschouwen. Duiveiandse koeien naar Utrecht Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het Nederl. Rundvee Stamboek wordt op 6 en 7 september a.s. een grote tentoonstelling van stamboekvee gehouden te Utrecht. Na strenge vóór-selcktie zullen plm. 900 dieren van de drie in ons land geregistreerde rundveerassen aanwezig zijn. Vanuit Zeeland zullen 11 dieren worden ingeschreven, wa arvan 2 koeien uit Schouwen - Duiveland. Dit zijn Albertje 9 v Dui- veland, geb. 23 februari 1970 en Al bertje 10 v. Duiveland, geb. 28 fe bruari 1970 fokker en eigenaar is de heer A. Vijverberg te Ouwerkerk. Afgezien van het te behalen resul taat op dit landelijk niveau, Is deze aanwijzing al een fraai succes voor deze enthousiaste rundvee fokker. Witte substantie in Westerschelde TERNEUZEpj, 5-8. In de Wester- schelde borrelde maandagmiddag een witte substantie omhoog, ver moedelijk afkomstig uit een pijplei ding van Dow Chemical te Terneu- zen, die dwars door Zeeland naar het Rotterdamse havengebied loopt. Demonstratie politiehonden Woensdagavond 7 augustus a.s. zal op het sportpark Van Zuijen een de monstratie van politiehonden worden gegeven. Veertien dagen geleden be stond voor deze demonstratie op het sportpark „De Laone' te Renesse een bijzonder grote belangstelling. DUIVELAND Advertentie De rijkspolitie te water en een deskundige van Dow Chemical stel len een onderzoek naar de herkomst in. De politie acht de kans niet uit gesloten, dat - wellicht door een an ker - de pijpleiding is lek geraakt. Volgens Dow Chemical is geen pijp leiding van dit bedrijf gesprongen. De rijkspolitie te water heeft mon sters genomen om te onderzoeken welke stof in het water is gekomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3