.Sr^^aSl Toekomst president zeer donker geworden Gevarieerde agenda voor de vergadering op 16 augustus AUTOVERHUUR De loonstijging in 1974 Lederfabriek sluit: ontslag voor 135 werknemers aroenbemester i J.van de HoutenTorenplein 6 Oosterland. Telefoon 01114-1464 WEER NIXON-VERKLARING DE ZIERIKZEESCHE COURANT Meer bewolking' ZON- EN MAANSTANDEN HOOG- EN LAAGWATER Fabriek van Automobieionderdelen en Garagegereedschappen GEMEENTERAAD ZIERIKZEË WASHINGTON, 6-8. President Richard Nixon's dra matische onthulling op maandagavond, dat hij bijna vanaf het begin op de hoogte is geweest van het in de doofpot stoppdn van het Watergate-afluisterschan- daal, heeft aan zijn kansen 0111 zijn ambt te kunnen blijven vervullen, wel een zeer zware slag toegebracht. Het heeft er na maandagavond de schijn van dat de president alleen nog door een wonder of aftreden gered kan worden van veroordeling door de senaat en een politieke dood. Een grote factor in de verdediging van de president tegen de Watergatebeschuldigingen was dat hij pas het hele ver haal over de inbraak in het hoofdkwartier van de democratische partij in het VVatergategebouw en haar gevolgen op 21 maart 1973 volledig hoorde. Advertentie nieuwe Opel Kadett Inlichtingen: AUTOBEDRIJF AKKERDAAS B.V. Kloosterweg 2 Noordgouwe (01112) 347 UTRECHT, 5-8. Het voltallige per- Nu heeft Nixon toegeven dat hij zegge en schrijve zes dagen na de inbraak op 17 juni 1972, haar met zijn chef van staf H. R. Haldeman, besprak. Zij hadden het <toen volgens de president ook over de manier waar op eventuele openbare ontmaskering van autoriteiten ^n het comité voor zijn herverkiezing tegemoet getre den zou worden. „Hele verhaal" Op 30 april liet de president geredi geerde bandopnamen in het Witte Huis waarom door officiële Water- gate-onderzoekers onder bedreiging met wettelijke maatregelen was ge vraagd, publiceren die, zei hij, „het hele Watergateverhaal zullen vertel len". Nu heeft hij toegegeven dat dit niet zo was. Het gesprek waarom het draaide en dat maandagavond wer donthuld, werd op 23 juni 1972 op geluidsband vastgelegd en onlangs op last van het hooggerechtshof overgedragen Met betrekking tot de bekende kwes tie beróepschrift Monumentenzorg (versiering gevel van politiebureau), wordt voorgesteld een eerder geno men besluit inzake de ongegrondver- klaring van het beroepschrift van de direktcur van de hoofdafdeling Bouw van de Rijksgebouwenidenst, in te trekken; de beslissing omtrent dit be roepschrift ingaande 11 september '74 met een termijn van ten hoogste twee maanden te verlengen en de Com missie van publieke werken aan te wijzen als commissie die belast wordt met de behandeling van het beroep en het uitbrengen van advies aan het college. Een voorbcrcidingsbcsluit dient ge nomen als gevolg van plannen van „Beter Wonen" aan het Grocnc- wccgje een twaalftal bejaardenwo ningen te bouwen. Behandeld worden de bezoldigings- verordeningen 1974 en vastgesteld dienen te worden de rekeningen 1972 van de gemeente en de volkskrediet bank. De onderwijzers van de openbare basisschool ,,'t Kofschip", de heren Advertentie bladramenas REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 17,00; per jaar f 65,00. Losse nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 26 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,00. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. In dit nummer Boze boeren le Dirkslund (Flakkee) ZIERIKZEESCHE Dinsdag 6 augustus 1974 130ste jaargang Nr. 21533 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN 1797 - 1889 SCHOUWEN-DUIVEL AND. „De tarwe die wij dorsen, geeft ons geen brood op de plank". Dit opschrift was één van de leuzen die zaterdag werden meegevoerd door demon strerende landbuowers op Schou- van de toegangswegen naar dit ge bied. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's aan de speciale officier van justitie voor Watergate, De geluidsbanden zijn nodig voor de processen tegen Haldeman, John Ehrlichman en andere ex-adviseurs van het Witte Huis. De president deelde mee dat de gewraakte band naar de juridische commissie van het huis van afge vaardigden wordt gestuurd. In Washington werd gezegd dat hij zeker zou worden gebruikt om het impeachment-artikel waarin Ni xon wordt beschuldigd van obstruc tie van de justitie, meer kracht té geven. Zwaar op de proef Veel-Nixon-aanhangers - onder wie republikeinen die in de juridische commissie stemden tegen impeach ment omdat ze vonden dat er geen bewijs was dat de president ai lan ger dan hij had gezegd van het in de doofpot stoppen van het schan daal op de hoogte was - worden sinds maandagavond wel zwaar op de proef gesteld. Het stond al vrijwel vast dat im peachment het gevolg zou zijn van de zittingen van het voltallige huis van afgevaardigden met ingang van 19 augustus. Maar de president en zijn raadge vers hadden erop vertrouwd dat in de senaat niet de vereiste tweederde meerderheid gevonden zou worden om hem te veroordelen en uit zijn ambt te ontheffen. Als maar 34 se- natoren voor hem stemden zou hij aan veroordeling ontkomen. Maar congreskringen verklaarden dat de jongste onthulling twijfel meest zaaien zelfs onder president Nixons ferventste aanhangers. De hele toekomst van president Nixon ziet er sinds maandagavond zeer donker uit. H. J. Evelaar, J. L. van Iwaarden en J. A. Brandenburg, vroegen ontslag uit hun funktie per resppektievelijk 1 augustus en 15 augustus. Voorge steld wordt aan beide eerstgenoemde heren ontslag te verlenen en het ont slag van de heer Brandenburg per 15 oktober te doen ingaan. DEN HAAG, 5-8. De reële loonstij ging zal in 1974, wat niveau aangaat, groter zün dan het Centraal Econo misch Plan van het Centrale Plan bureau in april jl. heeft aangenomen. Dit heeft drs. C. C. M. Geerkens één der twee algemene secretarissen van het Nederlands Christelijk Werk geversverbond, maandagmiddag mee gedeeld op de maandelijkse informa tieve persconferentie van dit Ver bond. KAAPSTAD. Een negentienjarige Zuidafrikaanse politieman is in Rho- desië gesneuveld, zo heeft politie minister J. T. Krüger in Kaapstad bekendgemaakt. Verwachting tot woensdagavond: Eerst zonnige perioden, later toene mende bewolking en tegen de avond in het westen van het land mogelijk regen; eerst weinig wind, later zwak tot matig uit zuidoost tot zuid; mi nimumtemperaturen omstreeks 9, maxima morgen circa 22 graden. Voor donderdag: Aantalur en zon: 2 tol 9. Min.-temperaturen: omstreeks 14 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 23 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. 7 aug. Zon op 5.10, onder 20.20 Maan op 21.17, onder 9.59 8 aug. Zon op 5.12, onder 20.18 Maan op 21.37, onder 11.08 Laatste kwartier: 11 aug. (3.46) ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 7 aug. 5.42 17.48 11.06 23.34 8 aug. 6.07 18.15 11.36 Doodtij: 13 aug. Advertentie Al bij KONI geïnformeerd naar een vaste baan met goede beloning en uitstekende secundaire voorwaarden? Alle werkdagen van 09.00—16.00 uur kunt u bellen voor uit gebreide informatie en voor het maken van een nadere afspraak, (01860) 2500, toestel 338, afdeling Personeelszaken. Langeweg 1 - Oud Beyerland Beroepschrift Monumentenzorg soneel van de lederfabriek Willem Vos is maandagmorgen reeds naar huis gestuurd, zo heeft de heer O. Bender, secretaris van de Unie- BLHP meegedeeld in een commen taar op de sluiting van het bedrjjf. Reden hiervan is, aldus de heer Bender, dat door de weigering van de Slavenburgbank om nog langer krediet te verlenen geen gelden meer aanwezig zijn om Ionen en salarissen uit te betalen. Hij betitelde deze ver dere kredietweigering als „sociaal onfatsoenlijk". ZIERIKZEE. - Zaterdagmiddag klonken op de Appelmarkt „live"- dixielandklankenvertolkt door de „Loys"-Dixielandband. Het jazz orkest speelde op uitnodiging van de zaak in vrije-tijdskleding P. M. van Geesbergen, bij gelegenheid van de voetbalwedstrijd tussen een ver tegenwoordigend elftal van Schou- wen-Duiveland en de FC Amster dam op sportpark Bannink ZIERIKZEE, 6-8. De agentia voor de op vrijdag 16 augustus te houden vergadering van de gemeenteraad van Zierikzee, telt een negentiental punten, w.o. een grote lijst van ingekomen stukken. Hierbij treffen wij verschillende jaarverslagen, w.o. dat van „Beter Wo nen" (1971) en o.m. de Zeeuwse Muziekschool. Aanvullend werden genoteerd: Een schrijven van de Zeeuwse Raad inzake migrantenonderzoek in Zeeland en een rapport inzake „Verkeersongevallen in Zeeland in het tijdvak 1970 t/m 1972". De heer J. L. Schults te Zierikzee verzocht koop van een kavel bouwgrond in plan West I; oppervlakte 722 are en een koopsom van f 24.582 (excl. b.t.w.). De Rijksgebouwendienst berichtte in te stemmen met de voorwaarden door de gemeente gesteld inzake koop en verkoop van een perceel grond van 1960 m-, tegen een bedrag van f 45,per m-. Totaalprijs f 88.200,(excl. b.t.w.), bestemd voor de bouw van een belastingkantoor. Aan 'de orde komt verder de vast stelling van het Bestemmingsplan West V, waaraan in april 1971 door G.S. gedeeltelijk goedkeuring werd onthouden. Voorgesteld wordt de verordening brandweerrecht te wijzi gen, waardoor aan brandweerperso neel een vergoeding betaald wordt van f 8, per uur. De heer C. H. Hage, Ravenstraat 5 te Zierikzee, verzocht een raam in een deur in de achtergevel van het pand Ravenstraat 5 te mogen ver anderen. Hel verzoek werd destijds door het college afgewezen. De heer Hage is tegen deze beslissing in be roep gegaan. In een schrijven aan de raad geeft het college toelichting op het genomen besluit, waarbij de door de heer Hage genoemde feite lijkheden worden besproken. Voor gesteld wordt de termijn voor de beslissing omtrent dit beroepsschrift met ten hoogste twee maanden te verdagen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 1