DAF gebouwd uit veiligheid Heropening bloemenzaak Magonolia Oosterland Europese landbouwpolitiek niet bestand tegen onze boeren STREEKNIEUWS ^cimb eer motor voorin,variomatic achterin; de ideale gewichtsverdeling vooreen kleefvaste wegliggmg Veer Kruiningen- Perkpolder geblokkeerd 3 Advertentie OOSTERLAND. 1-8. Onder grote be langstelling vond donderdag 1 augus tus de heropening plaats van de pas uitgebreide en verbouwde bloemen en plantenzaak van de firma C. van Trierum, aan de Lange Achterweg alhier. Onder de naam „Magnolia" start dit bedrijf met een nieuw ge bouwde verkoopruimte van omstreeks m-. Bij het betreden hiervan komt men onder de indruk van wat staat opge steld. De linkerwand is zo goed als geheel ingenomen door een sortering in de meest uitgebreide zin van va zen, pullen, zowel van keramiek als van tin, koper en andere materialen, waarin ook het genx-e antiek niet ontbx-eekt. Alles bestemd om bloe men en planten in te plaatsen. Ver der is aan deze zijde nog een pracht sortering zgn. „droogbloemstukken" te bewonderen, kunstzinnig samen gesteld uit vele exotische gedroogde planten, takken, zaadbollen, etc., die, in tegenstelling met levende bloem stukken, die hier aan deze kant ook te bewonderen zijn, een meer blij vend karakter hebben. Aan de rechterkant is de toonbank geplaatst, waarachter een grote sor tering van bestrijdingsmiddelen te gen schimmels, insecten enz. Verder middelen om snijbloemen wat langer vers te houden en allerlei soorten bloemenzaad. Droogkamer Afgescheiden van de verkoopruimte is een „droogkamei*" opgesteld, met hierin de centrale verwarmings kachel. In deze ruimte zijn opgesla gen de materialen npdig voor het sa menstellen van droogbloemstukken en hier vindt men de wonderlijkste vormen bijeen van uitheemse plan ten, afkomstig" uit Zuid-Afrika, Me xico en vele andere delen van de wereld. Deze droogbloemstukken worden aangebx-acht op bv. antieke houten sigaren vormen enz. Aansluitend op deze verkoopruimte staat een overvolle bloemenkas, één kleurenzee van Flora's kinderen, met daarbij een unieke cactusverzame ling. Een kijkje in de nieuwe zaak. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Ongetwijfeld zal deze zaak in Oos- terland in een behoefte voorzien, vooral nu bloemen en planten steeds meer in de belangstelling van het pu bliek komen te staan. We wensen de familie Van Trie- rum geluk met deze nieuwe zaak, die ongetwijfeld een aanwinst is in de middenstandszaken te Oosterland. Vermeld zij nog dat de herbouw- werkzaamhcden hoofdzakelijk in eigen beheer zijn uitgevoerd. NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbaiik U bent welkom bij uw Nutsspaarbank ALLÉ VERZEKERINGEN ZIERIKZEE: Havenpark 16, dagelijks van 9.00-16.00 uur: Malta: De Cranestraat. woens dag 15.30-16.30 uur; West: Zijpestraat, dinsdag 9.00- 10.30 uur. Lijnbusdiensten naar Rotterdam gehinderd Als gevolg van de blokkades die heden (vrijdag)morgcn met boeren wagens werden aangericht door pro testerende boeren op Ryksweg 29. tussen de Heinenoordtunnel en het Hellegatsplein, werden de vroege R.T.M.-lijnbusdiensten Zierikzee- Rotterdam ernstig gehinderd. Naar wij vernemen konden de busdiensten tot vanmorgen half elf van Zierik zee slechts worden uitgevoerd tot Oude Tongc. Omstreeks half elf zou den de blokkades echter weer wor den opgeheven. De sneldienst Zierikzee-Rotterdam van hedenmorgen kon echter nor maal worden uitgevoerd. ZIERIKZEE Geslaagd Aan de Rijksunivei-siteit te Utrecht slaagde de heer J. Veling uit Zierikzee voor het doctoraal exa men diergeneeskunde. IvORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Profimarkt B.V. te Monster (Zuid-Holland), die 18 su- pei-mai^kten in de Randstad exploi- teei-t, heeft besloten met ingang van vandaag (donderdag) mei-kax-tikelen van Douwe Egberts en Heineken on der de vastgestelde verkoopprijzen aan de consument aan te bieden. OLDEBROEK. Ongeveer 400 va kantiegangers hebben donderdag middag voor de legerplaats Olde- broek gedemonstreei-d tegen de schietoefeningen die de laatste week op het schietterx-ein tussen 't Harde en Wezep zijn gehouden. Op vele kilometers afstand ondervinden de vakantiegangers hinder van deze oefeningen, die veelal 's avonds wor den gehouden, teVwijl de reki-eatie- ondernemers gasten voortijdig zien vertrekken. HILVERSUM. De zaterdagavond was in het eerste kwartaal van dit jaar nog steeds de populairste tele visieavond. ondanks het feit, dat maar een gering aantal van de po pulairste programma's op zaterdag werd uitgezonden. De zaterdagavond haalde een gemiddelde kijkdichtheid (voor de beide zenders samen) van 53 procent. Ook op maandag- en vrijdagavond werd veel gekeken: door gemiddeld 51 procent of wel 5.1 miljoen mensen van 12 jaar en ouder. DEN HAAG. Koop geen lastrans- formator. We hebben er zeven on derzocht, die alle onveilig bleken te zijn en we vx*ezen dat de lastranfor- matoren, die niet in het onderzoek waren opgenomen, nauwelijks vei liger zullen zijn. Tot deze konklusie is de Consumentenbond gekomen. DEN HAAG. Twee zesjarige meis jes zijn donderdag bij het spelen in de Van der Pa rra straat in Den Haag gewond toen een door hen gevonden buisje explodeerde. De kinderen, Astrid Beijk en Diana van Gent, voncfen het vijftien centimeter lange plastic buisje op.he* trottoir onder een brievenbus van de PTT. UTRECHT. De Nederlanders zul len dit jaar tussen de f 825 en 850 min. aan cosmetica besteden tegen f 775 min. vorig jaar. In de eerste helft van 1974 was de omzet aan cosmetica zeven pet hoger dan in dezelfde periode van 1973. Per hoofd van de bevolking geven we dit jaar f 80 aan cosmetica uit, dat is niet gek vergeleken met andere Europe anen maar veel minder dan de Ame rikanen. A i 'countant kantoor administratie en belastingzaken economisch aavies en begeleiding Linden laan 1 Telefoon 01870-3477 Midde/harnts DEN HAAG. Een speciale commis sie, bestaande uit vertegenwoordigei-s van vrijwel alle ministeries, is bezig de aanstaande miljoenennota door te lichten op haar gevolgen voor de vvex-kgelegenheid. TEXEL. De Nederlandse Gasunie zal de gemeente Texel aansluiten op een aardgasleiding, die van Kims- werd (Fr.) door de Waddenzee naar Texel zal worden angelegd over een afstand van 36 kilometer. Jaarlijks zal 15 miljoen kubieke meter gas woi'den gelevei-d. HAARLEMMERLIEDE. De firma Bi'inks'-Gerlach b.v. in Haarlemmer- liede (Haai'lemmermeer) heeft een nieuwe 4-tons auto voor geldtran- spox-ten in gebruik genomen. De wa gen bemand met drie chauffeui-s-be- wakers, is speciaal ingericht voor het vervoer van geld en waar-de-artike len. Volgens de fix-ma behoort het voex-tuig tot de gx-ootsten, die voor dit doel in Europa worden gebruikt. DEN HAAG. Donderdag 8 augus tus zal in Leusden-centrum de eer ste paal worden geslagen voor het nieuwe dienstencentrum dat de Ge reformeerde Kerken in Nederland daar gaan bouwen voor haar lande lijke bureaus en diensten. HEERENVEEN. De bar-café-hotel- dancing van T. Sloothaak in Heeren veen is tot de grond toe afgebx*and. De vrouw werd wakker van een bx-andlucht, waar-schuwde haar man en kon zich nog net in veiligheid stellen. De schade bedraagt volgens de politie vele tienduizenden guldens Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. DEN HAAG. De Vei*eniging van Nedex-landse Gemeenten is er zeer teleurgesteld over dat de regering heeft besloten van de f 135 miljoen, die in 1974 zijn verstrekt als com pensatie voor de prijsstijgingen, in 1975 f 55 miljoen terug te nemen. De regering heeft deze maatx-egel geno men, omdat zij verwacht dat de ge meenten volgend jaar hun eigen in komsten zullen hebben opgevoex-d. De V.N.G. betwijfelt of dat mogelijk zal zijn. DEN HAAG. De foto- en film werk- en ontwikkelcentrales worden op het ogenblik bedolven onder la wines kleurenfoto's en dia's van va kantiegangers. De drukte die 'n paar weken geleden is begonnen, heeft nu volgens de foto- en filmbedrijven de top bereikt. Onder hoogspanning wordt gewerkt om de vele tiendui zenden films die dagelijks binnen komen te verwerken. DEN HAAG. De Nederlandse export van kalfsvlees naar Italië ligt stil. Oorzaak daarvan is de door Italië gestelde eis dat het vlees niet meer dan 0,07 delen kwik per. mil joen mag bevatten. DEN HAAG.' Prins Bernhaxd zal donderdag 19 september aanwezig zijn bij de officiële presentatie van de ..Stichting Nederlands Maiïtiem Instituut" in de kleine zaal van „De Doelen" le Rotterdam. Overal in Europa zien we demon strerende boeren de straal optrekken om te protesteren dat hun overheid niets doet tegen de snelle achteruit gang van hun inkomen. In Frank rijk begon het, zeer fel. België volg de en daarna ook Nederland en in de Bondsrepubliek Duitsland begint het ook al te rommelen. En zeker is dat de landbouwers en veehouders MIDDELBURG, 2-8. In de loop van de ochtend (vrijdag) werd het veer Krulningen-Perkpolder door Zeeuwse boeren geblokkeerd. De binnenstad van Terneuz en bood een chaotisch beeld. Alle toe gangswegen naar de stad waren ge blokkeerd terwijl het verkeer in de binnenstad ontwricht werd door ko- lonnes landbouwmachines. DODELIJKE ONGELUKKEN DEN HAAG. De 18-jarige R. F. van Kampen uit Den Haag is don- dex-dagavond laat om het leven ge komen, toen de auto waarin hij mee reed op een splitsing van de Made- poldex-weg in Den Haag rechtuit reed en over de kop sloeg. De bestuurder van de wagen is met hoofdletsel in een ziekenhuis opgenomen. Volgens de politie reed de wagen met te hoge snelheid. OMMEN. Donderdagavond is bij een verkeersongeluk op rijksweg 35, in het Overijsselse Ommen, een be jaard echtpaar uit Zwolle om het leven gekomen. De man, de 60-ja- rige D. J. Hogenkamp, botste met zijn auto op een recht op de weg staande trekker met oplegger. Hij en zijn vrouw, die naast hem zat, de 63-jarige A. Hogekamp-Smit, waren op slag dood. Erfgenaam LONDEN1-8. „Rajah", de hond van de onlangs overle den mevrouw Clarice Hancock in Beckenham in Engeland, moge verdriet hebben dat zijn bazin is heengegaan, hij zal troost putten uit het feit dat hij niet onverzorgd is achter- Bij de voorlezing van het testament is namelijk geble ken dat op „Rajah" twaalf en een half duizend gulden is vastgezet waarvoor hij tot het einde zijner dagen elke dag een smakelijke maaltijd van 6,20 gulden, van met niertjes vermengde hapklare stukjes biefstuk, biscuitjes en vitami nen, moet hebben. Ook voorziet het testament van mevrouw Hancock in re gelmatig consult bij een die renarts. niet protesteren zonder grond. Ze hebben juist de laatste maanden te maken gekregen met een reeks van prijsverhogingen voor olie, kunst meststoffen en tal van andere pro- dukten, evenals trouwens voor di verse dienstverleningen. Wie de statistieken ei-bij haalt kan vaststellen dat zeker de laatste paar jaar het gemiddelde inkomen in de agrarische sektor er niet zo onaardig uitziet, maar de ontwikkeling die zich di tjaar heeft laten voelen zorgt wel voor een scherpe daling. Waar voor in de eerste plaats de verwijten naar Brussel gaan waar het Euro- pes elandbouwbeleid wordt bepaald. Echter, hel uitoefenen van invloed op Brussel is een moeilijke zaak. De Franse agrariërs deden het eenvoudiger - ze zorgden ettelijke keren voor een massale chaos op de wegen, gooiden wat vrachtwagenla dingen vlees in de zee waarover het gekomen was en vonden vervolgens gehoor bij hun eigen regering in Pa rijs, die in een wat betere positie is om de Brusselse autoriteiten aan te porren. Terzake van het vlees is toen inderdaad iets gebeurd op Eu ropees niveau: een invoerstop, pre mies op uitstel van slachting - maat regelen overigens die internationaal gezien niet zo'n heel beste beur tzijn omdat he tbelemmeren van de han del, ivat een invoerstop is, niet de beste methode is om de welvaart te bevorderen. Anderzijds is er nogal wat twijfel of die Brusselse maat regelen wel voldoende zijn. In Pa rijs schijnt men daarvan nog wel het minst overtuigd, want daar zijn plannen om nog aanvullend natio nale steunmaatregelen te nemen. Foutieve schakel Waarmee de Franse overheid de regeringen van de overige lidstaten een garantie gaf dat ook daar de boeren de straat op zouden gaan. Die kijken immers naar het sukses van hun kollega's en hoe deze dit be reikten en zinnen logischerwijs op navolging. In België met resultaat: minister havens heeft al een extra- hulp toegezegd. Het gevaar bestaat, dat na deze twee hoofdsteden de an dere wel moeten volgen op de één of andere manier. Waarmee de EEG dan haar eigen landbouwpolitiek op zijn gat laat vallen. Immers, de be doeling is juist te voorkomen dat al lerlei nationale regelingen de kon- kurrentieverhoudingen vervalsen en te stimuleren dat de hele EEG één markt wordt waarop ieder gelijke kansen heeft. De goede methode zou geweest zijn als de raad van minis ters al terstond voor de hele EEG maatregelen had genomen waarop geen nationale aanvulling nodig zou zijn geweest. Wel is te begrijpen dat de rege ringen in de negen hoofdsteden niet staan te trappelen om de landbouw prijzen te verhogen. Ze zijn alle be trokken in de strijd tegen de infla tie en daarin past allerminst dat di verse eerste levensbehoeften snel in prijs stijgen. Integendeel, vooral om dat juist de prijsstijging ook al is ze in wezen niet zo groot zo opvalt bij de konsument en deze ergert. Die konsument overigens zit ook met de raadsels. Hij verneemt dat de prijzen die de agrariër betaald krijgt voor zijn produkten - voor beelden: aardappels en rundvlees - zo laag zijn dat ze de produktiekos- ten nie tof amper dekken. Iets wat in de stadswinkels niet zo erg merk baar is, zodat de konklusie zich op dringt dat tussen producent en kon sument het één en ander gebeurt dat niet in hte belang van beiden is. Dat is een terrein waarop Brussel niet zoveel kijk kan hebben, maar de na tionale overheden des te meer. ONDERVV IJ S Gebedsdienst voor het chr. onderwijs De gebedsdienst voor het Chr. on derwijs. belegd door de Stichting Unie „School en Evangelie" wordt dit jaar gehouden op dinsdag 20 augustus a.s. des avonds om acht uur in de Oosterkerk te Goes. Op donderdag 22 aug. 1974 wordt deze dienst gedeeltelijk uitgezonden dooi de N.C.R.V. van 12.53-13.13 uur. Voorganger: ds. G. H. van de Woord Nederlands Hervormd predikant te 's-Gravenhage, lid modei-amen Uunie „School en Evangelie" Koren: Leer lingenkoor Christelijk Lyceum/ Christelijke Mavo en Jongerenkoor Ichthusbeide te Goes. Orgel: S. Gunst. Drs. T. M. Gilhuis, voorzitter Unie „School en Evangelie" zal een toe spraak houden. Voor 25 jaar BROUWERSHAVEN. Het is ons opgevallen dat de beplanting in het Slingerbos en het grasperk rond hel standbeeld van Jacob Cats nog veel te lijden hebben van de jeugd. Wij weten, dal een goede speelplaats voor de jeugd alhier ontbreek wat echter niet icegneemt dal het Ha venplein toch niet de geschikte plaats is om een partijtje te voet ballen. Niet alleen is dit voor de omwonenden hinderlijk, doch ook de zojuist genoemde beplanting rond Jacob Cats die door enkele inwo ners belangeloos is aangebracht en wordt onderhouden, heeft daarvan te lijden. SIRJANSLAND. De alhier gehou den collecte ten bate van de Stich ting Het Hoogeland" heeft opge bracht 7,28. ZIERIKZEE. Het inlichtingenbu reau van V.V.V. hoek Mol-Oude Ha ven wordt heden (zaterdagmiddag) 4 uur geopend. Naar wij vernemen zal deze opening met enig ceremo nieel plaats vinden. Zoals bekend zal als informatrice en assistente van 't V.V.V. secretariaat mej. S. S. te Oos terland, in genoemd inlichtingen bureau de vreemdelingen van dienst zijn. REN ESSE. De kermis belooft dit jaar nog wel geen vooroorlogse te worden, doch wel één die er niet veel van zal afwijken. Het dorps plein zal aan twee zijden grotendeels bezet zijn met diverse kermisverma kelijkheden. De caféhouders hebben voor prima orkesten gezorgd, zodat ook de dansliefhebbers aan hun trek komen. RENESSE. Dit dorpis ook dit jaar zeer in trek bij de vreemdelin gen verschillende kampen zijn be trokken, en practisch alle ruimte is momenteel bezethet aantal gasten wordt naar we van bevoegde zijde vernemen, geschat op 1500. BRUINISSE. In de week van 23 tot ,30 juli werden door de mossel kwekers alhier aan de handelaren afgeleverd 830 tonnen mosselen. Rechtstreeks naar België gingen 110 tonnen mosselen. BRUINISSE. De Spuikom is de badgelegenheid bij uitnemendheid waarvan in deze dagen voor jong en oud weer zeer druk gebruik gemaakt wordt. Een goede gedachte van het gemeentebestuur was zeker deze te laten zuiveren van oud roest, glas en andere scherpe voorwerpen, zoals Dinsdagmiddag gebeurde. Jammer dat velen die met hun oud roest geen raad weten, de beste oplossing achten, het dan maar in de „gracht" te deponeren, zoals bleek uit de gro te hoeveelheid die in enkele uren tijds werd verzameld. ZIERIKZEE. ,41 dit „blik" in het groen staat niet geparkeerd ergens op de Vehtwe of in een ander bos rijk gebied. Het lijkt er misschien wéf wat op, maar toch werd de foto vrijwel in „eigen huis" genomen: de auto's „stofferen" nl. het Groentje, eind Hoofdpoortstraat begin Laan van St. Hilaire. Veel automobilisten die een dagje Zierikzee aandoen hebben het Groentje ontdekt en ma ken van deze parkeergelegenheid druk gebruik. Het is in elk geval een mogelijkheid om al wandelend ver der Zierikzee in te gaan (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3