Boeren-aktie in Haarlemmermeer „Tineke's dierenpension": logies voor hond en poes OPENING „DELTA-FLORA" MIDDELHARNIS Karper van een kilo dood van de hengelaar STREEKNIEUWS (Van onze verslaggeefster) KERKWLRVF, 1-8. - Even buiten lverkwerve ligt „Tineke's dierenpension". Deze zomer hebben al velen iu de vakantieperiode hun hond of poes, in goede han den wetend, daar aehler kunnen laten. In de drukste tijd deze zomer (bouwvakken) had Tineke ongeveer 35 dieren onder haar hoede. Dit zijn meest honden, maar ook poesjes kunnen er lo geren. „De eerste dag is het voor de mecstcn even wennen", zo vertelt Tineke, „maar daarna gaat het goed". J Huisdieren f Pim en Cora zoeken een goed f tehuis. Pim is een lief klein zwart hondje (reu) en Cora r een bastaard boxer met zacht karakter (teef). Tineke's Die- renpension. Tel. (01119) 320. De dieren worden bij haar na tuurlijk uitstekend verzorgd. Op een bord voor het huis staat (op rijm); knippen, trimmen, en wassen van alle hondenrassen." De cursus hier voor volgde zij in Den Haag, deze heeft een jaar geduurd. Dierenliefliebster Dat Tineke een echte dièrenlief- hebster is spreekt eigenlijk al van zelf, maar ook uit het feit dat zij zelf maar liefst zeven honden en 1 poes heeft. In de huiskamer van de familie was het dan ook tijdens ons bezoekje een drukte van belang. Zij vangt ook dieren op van de dieren bescherming „Sofia" uit Nieuwer- kerk. Zelf fokt zij spaniels, poedels en Ierse setters. De twee grote hon den (zie foto) zijn Pim en Cora waarvoor een goed tehuis wordt ge zocht. Pim is een lief klein zwart hondje (reu) en Cora een bastaard boxer met een zacht karakter (teef). Er is al iemand komen kijken maar die vond Pim niet mooi genoeg, zo zegt Tineke. Als er voor de dieren een baas gevonden is worden ze nog niet zomaar aan hun lot overgelaten. Na verloop van tijd wordt er een kijkje genomen in hun nieuwe „huis" en ziet dat er slecht uit dan worden ze weer teruggenomen. Uitbreiding Het enige pension van Schouwen- Duiveland wordt binnenkort ook uitgebreid. Hiervoor worden thans plannen gesmeed. Drieëndertig boxen moeten er nog bijgebouwd worden. Om de dieren voldoende gelegen heid le geven te ravotten wordt een speelweide van 2ÜÜÜ m2 aangelegd. Ook zijn er plannen voor een her tenkamp waar al een stukje van verwezenlijkt is door het kopen van de hertjes die in het voorjaar hierin moeten komen. Nog een aankoop is er al gedaan: nl. bokjes. Veel tijd In het verzorgen van de dieren gaat veel tijd zitten, 's Morgens om zes uur staat Tineke gereed om de hokken schoon te gaan maken met „liesol". Alle dieren worden twee maal per dag uitgelaten en dan is er ook nog het vele werk, nodig voor het eten. Dit bestaat meestal uit ge kookt vlees. „Dat vinden ze het lekkerst". Een keer per week krij gen ze hart, „als 'ik eens een gemak kelijke dag wil hebben". Socialistische wethouders van Zierikzee ZIERIKZEE. Als gevolg van de gewijzigde opstelling van de confes sionele partij én in de gemeenteraad van Zierikzee (zie ook elders in dit nummer) komt het einde in zicht van een periode van bijna veertig jaar waarin de Partij van de Arbeid onafgebroken een wethouderspost toekwam in het college van B. en W. De komst van een eerste socialis tische wethouder in het Zierikzeese college van B. en W. vond plaats in het jaar 1937. Dit was mede een ge volg van het feit dat de toenmalige (liberale) wethouder Panny werd be noemd tot gemeente-bouwmeester De raad stapte toen bij de benoe ming van een wethouder op de vrij gekomen plaats Panny over op de vS.D.A.P., en benoemde als zodanig de heer J.Catsliock. De heer Cats- hpek, Zierikzecs' eerste socialistische wethouder, werd benoemd op 24 augustus 1937 en bleef op zyn post tel 1 november 1941. Hij werd door de bezetters afgezet. Dichlal van snijbrander Bij machinefabriek Maaskant en Zonen te Bruinissé kwam men woensdagmorgen lot de onaangena me ontdekking, dat in dc nacht van dinsdag op woensdag, een snijbran der van dc gasflessen was losgekop peld en gestolen. GELDENAKEN. (iïrlr/ir) fboulrtd-n b nerrn uit rio ntmo Ir na tl Geldenaken hebben 'wtoglngcn yhouden lew» de verslechterde marktsituatie Een van de deelnemende veehouder» trekt lurr emrlm I'ul "<r met op het pmtrsthnrd de tpkst- In een jaar verminderden de pnj.ru eau het tje fokte rep met 40 pr«»« *nl m n ue proxiuki idkoMen mei 20 proccni. DEN HAAG. De heer H. J. L. Von- hoff (43) is thans officieel benoemd tol hnrgrwccslrr an Utrecht Ziin Ij' noèbUllg Mi aonn- lo ;i in Dc h- r Vonhoff dp- m Am. i< rdam woont lid van d« 'I «Ir K..in« voor dc VVD. llij was slaalssckvela- ns van cultuur, recreatie e.n maat schappelijk werk in het kabinet- ROME, 1-8. Aldo Bonaudo uit het Nocrditaliaanse Chivasso had eindeljjk eens niet van het hengelen thuis hoeven te komen met sterke verhalen over de reuzevissen die hij aan de haak geslagen had, als de Vangst van een karper van een kilo hem niet teveel was geweest. By het binnen halen van de kar per kreeg de 14-jarige fabrikant een hartverlamming. Vrienden trof fen hem later dood op de oever van dc beek aan. 51 jaar lang raadslid GEULLE, 1-8. In het bij Maastricht gelegen plaatsje Geuite is de heer J. Thijssen nl jaar onafgebroken raadslid geweest. De 77-jarige heer Thijssen zal in september niet moer in de gemeenteraad van Geuite terugkeren. Bij zijn af scheid noemde burgemeester mr. L. Schepers van Gcullc het een unicum in Nederland dat de heer Thijssen het zo lang als raadslid heeft uitge houden. De laatste 28 jaar was de heer Thijssen wethouder van Geulle. „Ik heb het werk altijd met plezier gedaan", zegt hij, „maar het wordt nu tijd dat een jongere mijn plaats inneemt". Doden en gewonden bij botsing RIDDERKERK. Twee mensen zijn om het leven gekomen zes werden zwaar gewond, als gevolg van een autobolsing op rijksweg 15 (Rolter- dam-Gorinchem) ter hoogte van de Molenweg in Ridderkerk-Ooster- dam. Doorn nog onbekende oorzaak is een auto met vier gastarbeiders uit Turkije op de linker weghelft gekomen en daar frontaal gebotst op een tegemoetkomende auto. En kele andere auto's zijn daarna ook in botsing gekomen. Overval op girokantoor: buit bijna een ton AMSTERDAM, 1-8. Twee man- nen hebben donderdagochtend een gewapende overval gepleegd op een kantoortje van de gemeentegiro in 't Wibauthuis aan de Wibaustraat in Amsterdam-Oost. Zij maakten vol gens de politic 80.000 a 100.000 gul den buit en verdwenen in een rode Austin Glider. Het tweetal, een roodharige en een blonde jongeman, bedreigde de kassier van het kantoortje op de tweede etage van het Wibauthuis met een vuurwapen. De politie ver moedt dat dit duo vorige week ook giro-agentschappen aan het Delf- lai dplein en de Hemonystraat in Amsterdam heeft overvallen. De kassier alarmeerde onmiddeiijk de portier van het gebouw, die alle bui tendeuren onmiddellijk elektrich vergrendelde. De overvallers ston den toen al buiten. De politie is een grootscheepse speuraktie begonnen naar de rode auto. Daarbij is ook een vliegtuig van de i'ijkspoiitie ingezet. Voor 35 jaar HAARLEMMERMEER, 1-8. Zeven strategische punten in Haarlemmermeer zijn heden (donderdagochtend) tussen half zeven en half negen door Haar- Icmmermeerse boeren afgezet. Dat betekende een grote chaos voor het ver keer. Kilometers lange files waren het resultaat. Aktieleider H. Pompe uit Nieuw- Vennep en de gemeentepolitie waren na afloop zeer tevreden over de gang van zaken: de aktie verliep zeer rustig. Om half negen kwam de politie het verkeer regelen. Bin nen tien minuten waren de meeste knelpunten weer vrij van trekkers, combines en andere landbouwmachi nes. Ongeveer 300 van de 400 Haarlem- mermeerse boeren waren in aktie gekomen, in navolging van collega's elders in het land, om hun ontevre denheid te betuigen over het huidige landbouwbeleid. In het land toonden boeren veel waardering voor de Haarlemmermeerse collega's omdat de polder als een van de belangrijk ste landbouwgebieden wordt be schouwd in het westen' van het land. BURGH. Van den burgemeester van Burgh vernamen wij, dat een van de badgasten, met zijn gezin vertoevende in een zomerhuis te Westenschouwen zoo bijzonder wel willend was om de reeds aanwezige reddingsmiddelen te Westenschou wen met een tweetal reddingsgor dels aan te vullen. Met deze sympa thieke gift wordt in het bijzonder de veiligheid van den redder en dus opk van den drenkeling verhoogd. De reddingsgordels werden ontvan gen in keurige waterdichte zakken, en zullen aan de goede zorgen van het publiek worden toevertrouwd. RENESSE. Donderdagavond vindt de tweede orgelbespeling plaats van dit zomerseizoen. Organist is dit maal de heer Jac. M. L., musicus te Zierikzee, terwijl medewerking wordt verleend door den heer C. H., violist, eveneens uit Zierikzee. Het programma is wederom eenvoudig, de toegang gratis voor iedereen. Gezien' de mooie avond van vorige week mag op een druk bezoek gere kend worden Duur der bespeling van 8.30-9.30 wetl. tijd. ZIERIKZEE. (Adv.). Gazeuse: een beste zomerdrank. Twee literfles- schen voor 1 kwartje. Flesch op re kening. ZIERIKZEE. De minister van Eco nomische zaken heeft in verband met de viering van de te verwachten geboorten van een Koninklijke prins of een Koninklijke prinses, burge meester en wethouders van alle ge meenten gemachtigd, een al dan niet voorwaardelijke ontheffing van de Winkelsluitingswet te verleenen ten aanzien van den dag der geboorte, mits deze niet op Zondag valt, en van den daarop volgenden werkdag. HAAMSTEDE. Begunstigd door mooi weer is Woensdagavond het aangekondigde ruiterfeest op een weiland, nabij de vuurtoren gehou den. Een zeer groot aantal belang stellenden was per fiets of per auto daarheen getrokken nieuwsgierig als men was naar hetgeen daar nu wel te zien zou zijn. Dit zal zeker velen meegevallen zijn, wanl gezien de korte duur van voorbereiding en het feit dat het slechts amateurs waren, zijn er aardige staaltjes te zien ge geven van ruiterkunst. Een luid ap plaus klonk herhaaldelijk op na een mooi v.ertoon van rijkunst. De Harmonie „Witte van Heemstede" verleende bij een en ander haar me dewerking. NOORDWELLE. Vrijdagmiddag reed de heer D. uit Terneuzen, ko mende uit de richting Ellemeet, na bij de hofstede „De Hooge Blok", met zijn auto in de sloot. Doordat een auto komende uit de richting Noordwelle niet tijdig stopte, moest de heer D. op deze smalle weg te veel uitwijken, en glipte toen van de kant. Daar de auto zeer weinig gang had, liep alles zonder persoonlijke ongelukken af. MIDDELHARNIS, 1-8. Bij «le opening van de „Delta- Flora", woensdagmiddag 0111 twee uur, in Middelliar- uis, waren tal van genodigden aanwezig. De opening werd verricht door de heer drs. A. L. Coenen, voor zitter van «1e Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloemhollenkultiiur. In zijn openingswoord wees de heer Coenen er o.a. op dat Goeree- Overflakkee zorg draagt voor een vijfde deel van de Nederlandse gla- diolenteelt. De heer Coenen vertelde dat hij voor zijn komst naar Goeree-Over- flakkee nog een andere reden had. Deze staal helemaal los van de gla- diolenteelt. In Londen had hij het schilderij „Het laantje van Middel- harnis" bewonderd en graag zou hij dit laantje nu gaan zien. Na de officiële opening van de ze ventiende „Delta Flora" die in Mid- delharnis gehouden wordt, werden de prijzen uitgereikt. Velen hadden deelgenomen aan de wedstï-ijd. Het hoogste aantal punten haalde de heer P. N. de Reus uit Den Bommel (253). Hij kwam in het bezit van de wisselbekercouvcrt die aangeboden was door de Rabobank te Middelharnis. Zijn werk droeg de naam „Pandion". De gladiolen die hi] gebruikt heeft zijn lila van kleur. Nadat alle prijzen uitgereikt waren die door verschillende bedrijven be schikbaar gesteld werden werd er rondgegaan met verfrissingen. Hier na werd de „Delta Flora" met zijn grote bloemenpracht bezichtigd. Meer dan tienduizend gladiolen zijn er op de Delta Flora te vinden. De bezoekers kunnen zich laten in formeren over de teelt en alles wat nog maar meer met de gladiolen te maken heeft. Verder zijn er ook stands van ver schillende „middenstanders" te vin den en kunnen de jeugdige bezoekers evenals de voorgaande jaren weer meedoen aan een bloemschikwed strijd. De tentoonstelling is geopend van. 2 tot.. 1.0 uur, 's woensdags van 3 tot 10 uur. Een kijkje op Delta-Flora. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Havenmeester vluchthaven en tramweghaven De hm* I. Verburg te Bruinissé is benoemd t«xl havenmeester cheep'line Ier van de Vlucht- 1: «vi n Ie Bruinis en do beide am vegh u ens ie Zijpe en Anna Dc heer Vei burg was lol dusver in cl cnsl bij Rijkswaterstaat cn vo'g! in zijn nieuwe betrekking de hoer L. Sellout op. d'C per 1 februari 1974 werd gepensioneerd. Tineke en haar man met Pim en Co- ra, waarvooreen goed tehuis ge zocht wordt. De twee kleintjes zijn jongen van Cora. Deze zijn nu tien weken oud. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dat „gemakkelijke dagen" bij het houden van een dierenpension niet zo veel voorkomen werd ons in ie der geval tijdens het bezoekje wel duidelijk. Maar al het werk wordt met liefde gedaan.' Na dc oorlog, op 11 januari 1946, werd dc heer Catshoek weer als wethouder benoemd voor de Partij van de Arbeid. Hij werd op 6 sep tember 1949 opgevolgd door wethou der R. Gerritsen, die in funktie bleef tot 23 augustus 1954. De heer Cats hoek nam gedurende de periode Gerritsen nog enige tijd het wet houderschap waar, en wel van 22 januari 1952 tot 1 maart 1952. Hij werd opnieuw wethouder op 23 au gustus 1954, als opvolger van de heer Gerritsen, en wel tot 29 januari 1957 De heer Catshoek werd op 29 jan uari 1957 opgevolgd door wethouder M. C. Verheijen. Na de heer Verheij- en volgde op 2 maart .1964 wethou der mr. K. A. Keuning tot 16 decem ber 1970. De heer Keuning werd op gevolgd door wethouder C. Linders (18 december '70-10 december 1971). Op 20 december 1971 werd tenslotte als wethouder van de Partij van de Arbeid benoemd de heer H. Asma. BRUINISSÉ Verloren en gevonden voorwerpen De lijst van de gevonden voorwer pen in de maand juli in Bruinissé is uiterst kort en bevat slechts een gouden ring met initialen en een handdoek met twee badpakken. Veel langer is de lijst van wat in juli verloren werd in Bru. Dat wa ren: badlaken, rode portemonnee met inhoud, blauw tasje, bruine por temonnee met inhoud, oranje porte monnee met inhoud én nog een por temonnee, sleutelbos met sleutelhan ger en een zware skai tas. Tenslotte ook nog-een bankbiljet van honderd gulden. Diefstal fiets Laat fietsen niet onbeheerd staan, ook ci 1 staan zc op slot Na enige da gen in de Dellastraal le Bruinissé op de eigenaar le hebben gewacht, bleek een fiets deze weck verdwe-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 4