OUD-SCHIPPER BOOT ZAG MODEL VAN ,ZIJN' BRU 112 Wetsontwerp ingediend wijziging inkomstenbelasting ENIGE MILJOENEN SCHADE DOOR KWIK IN KALVERMELK BOUW HEEFT HOOGSTE GEMIDDELDE ZIEKTEDUER 2 AGENDA Duitse kinderen slachtoffer van bruginstorting Hartelijke ontvangst tienduizendste bezoeker van het Maritiem Museum ZIERIKZEE, 29-7. Vorige week ontving het Zierik- zees' Maritiem Museum eau bijzondere bezoeker: de heer Boot uit Dordrecht, die in zijn jonge jaren nog als schipper heeft gevaren op deLemster aak BRU 112. Dit schip is als model-op-scliaal aanwezig in de kol- Iektie vau bet museum. De Lemsteraak BRU 112 mei schip per Boot en twee zoons in de haven vun Antwerpen. studenten", die met enthousiasme in de Noordhavenpoort werkzaam zijn: Ben Schot, Jacqueline Louwcrse, Rick Grobbce en Erik Jongschaap. De BRU 112 werd destyds, in op dracht van rar. Fokker, voorzitter van de Visscherijcn op de Zeeuwse Stroomen, door de Zierikzeesc scheepstimmerman Van der Velde vervaardigd. Het schip behaalde op een wereldtentoonstelling te Brussel de eerste prijs in de categorie mo dellen van vissersschepen. De originele Lemsteraak, die op een oude foto in de Kolenhaven te Antwerpen staat afgebeeld, werd op de scheepswerf van De Boer te Lem mer in 1899 gebouwd. Tienduizendste In het Maritiem Museum diende zich zaterdagmiddag de tienduizend ste bezoeker aan van het lopende seizoen. Het was de jeugdige mej. Wietske van Wijk uit Nieuw-Vennep Zij werd omstreeks 16.00 uur in het museum opgewacht door loco burgemeester wethouder C. Bij de Vaate, die mej. Van Wijk een harte lijk welkom te Zierikzee toeriep en haar als tienduizendste bezoekster van het museum een fraai boeket bloemen overhandigde. Bovendien mocht mej. Van Wijk uit handen van de loco-burgemeester het bekende boekwei'kje „Stad en Lande van Schouwen-Duiveland" van archiva ris conservator de heer W. H. Keikes in ontvangst nemen. BRUINISSE, 29-7. Op Rijksweg 18, ongeveer 200 meter zuidwestelijk van de brug over de Grevelingen had maandagmiddag bij Brui- nisse een autobotsing plaats, die en kele gewonden en twee totaal ver nielde auto's tol gevolg had. De jon ge man, A. S. uit Maassluis ging in zijn Simca even voorbij de brug een autobus inhalen. Hij bemerkte te laat dat een tegenligger kwam uit de richting Zierikzee. Wel probeerden beide auto's elkaar nog te ontwijken, maar beiden konden niet voorko men dat de auto's frontaal op elkaar botsten. Iii de uit de richting Zierik zee komende Citroen zat het echt paar F. H. V. uil Alkmaar. Mevrouw V. moest met hoofdwonden en in wendige kneuzingen naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhui worden gebracht, de beide heren waren minder ernstig gekwetst. Bij deze gelegenheid prees de heer By de Vaate de inzet van de wer kers in het museum: de „werk- jeugdige belangstelling voor de oude zeilvaart. (Foto's: Zierikzeesehe Nieuwsbode) PUTTEN, 29-7. De schade, ont staan doordat kwik in kunstkalver- melk is terechtgekomen, bedraagt wel enige miljoenen. (Zie ook elders in dit nummer). Die ruwe schatting maakt men, op een moment dat een volledig en ge detailleerd overzicht van die schade •nog iet is te geven, bij Trouw en Co in Putten (Gld). de kalvermelkfa- briek die anderhalve maand lang zender dat te weten een kwikhou- dende, door Corn Products Company abusievelijk geleverde, grondstof in haar produkt deed, In Nederland, vertelt, directeur drs. T. G. H. van Breevoort van Trouw, heeft men ongeveer duizend besmette of van besmetting verdach te kalveren moeten opruimen en een kalf is f 600.- a f 650,- waard. Uil Italië zijn tot nu toe zeshonderd do de kalveren gemeld. Toch meent drs. Van Breevoort dat, als de Italiaanse autoriteiten dezelfde maatregelen némen als de Nederlandse, de schadeclaims uit Italië dubbel zo-hoog zullen kunnen zijn als die uit Nederland. Neemt men in Italië verdergaande maatre gelen dan hier te lande, dan kan dal Italiaanse schadebedrag nog hoger worden. 'i A tr •Yt'J*---', DEN HAAG, 29-7. JJy de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend waarin wordt voorgesteld een wijzi ging aan te brengen in de wet op de inkomstenbelasting 1964. Deze wypi- ging betreft de verdeling over opvol gende jaren van bedrijfslasten die verband houden met toekomstige wijzigingen in lonen of prijzen. De wijziging wordt nodig geacht naar aanleiding van een beslissing van de Hoge Raad van december 1971 inzake de zogenaamde coming- backservice bij pensioenverplichti- gen. De bedoeling van het wetsont werp is dat bij de fiscale winstbere kening in het heden toekomstige wij zigingen in lonen of prijzen, met na me die wegens inflatie en welvaarts toeneming, worden uitgeschakeld. De voorgestelde regeling is in het bijzonder van betekenis voor de be rekening van de omvang van de aan een bepaald jaar toe te rekenen pen sioenlasten. Daarvoor wordt als uit gangspunt genomen de pensioen grondslag aan het einde van dat jaar, aldus het ministerie 'ran finan ciën. Prinses Margriet opent ziekenhuis te Vlissingen DEN HAAG, 29-7. Prinses Mar griet zal vrijdag 6 september a.s. de officiële opening verrichten van het verpleeghuis „Zuider Waert" te Heerhugowaard. Dinsdagmiddag 24 september a.s. zal zij de officiële opening verrich ten van de nieuwbouw van het zie kenhuis Bethesda-St. Joseph te Vlissingen. SALSBURG, 29-7. Als gevolg van het instorten van een brug over een kloef in de omgeving van het Oostenrijkse Zeil am See zijn maan dag tenminste vijf Westduitse schoolkinderen om het leven geko men. In totaal vielen 24 kinderen in de 20 meter lager stromende rivier. Acht werden er met verwondingen in een ziekenhuis opgenomen. Enige kinderen wisten zwemmend aan land te komen. Verscheidene kinderen worden vermist. De kinderen maakten deel uit van een gezelschap uit Limburg aan de {..ahn. Het ongeluk deed zich voor in de Kitzlochkloof bij Taxenbach, een veel door 'toerisfceri bezochte plaats. Nederlanders in België omgekomen SINT-NIKLAAS, 29-7. Op de E-3 in Haasdonk bij Sint-Niklaas is maandagmiddag bij een botsing tusseneen Nederlandse en twee Belgische personenauto's de 46-ja- 'rige mevrouw C. Coenraad-Brug- man uit Zandvoort om het leven ge komen. De heer R. Coenraad en zijn drie k'nderen zijn in een ziekenhuis in Beveren opgenomen. Hun auto kwam na de aanrijding in een gracht terecht. Betonkogel doorboorde bestelauto ROTTERDAM, 29-7. Een beton- kogel van enkele honderden kilo's die van een vrachtwagen viel, heeft maandagavond in Kapelle aan de IJssel een bestelauto doorboord. De bestuurder, de 37-jarige J. W. van Vliet, was op slag dood De chauffeur van de vrachtwagen, de 21-jarige J. H. de J. uit Delft., is door de politie aangehouden. Kok lichtte banken op AMSTERDAM, 29-7. De Amster damse politie heeft de 23-jarige kok G. K. uit de hoofdstad aangehouden, die ervan wordt verdacht een twee tal banken voor een bedrag van on geveer honderdduizend gulden te hebben opgelicht. De man sloot per soonlijke leningen voor een bedrag van 9.000, waarbij hij gebruik maak te van een vals rijbewijs, een valse wcrkgcversverklaring en een vals loonstrookje. Op die manier moet hij zeker tien maal bij banken in Am sterdam een dergelijk bedrag in handen hebben gekregen. Hij liep vorige weck tegen dc lamp toen een bankbediende twijfelde aan het dooi de kok bij zijn elfde poging opgege ven adres. De wetswijziging geldt van 1 janu ari 1973 af. I)c eventueel bij dc winstrekening Van jaren tolt en met 1972 in aanmerking genomen be drijfslasten inzake coming-backser- vice over 1973 en volgende jaren die nen aan de winst van 1973 te worden toegevoegd. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 30-7 Het K N.M.I. deelt mede: Een zwak koufront dat ons land in de loop van dinsdagmorgen passeerde, bracht alleen in onze noordoostelijke provincies geduren de korte tijd wat lichte regen. Aan de achterzijde van het front stroom de met naar noordwest ruimende winden wat drogere lucht het noord westen en noorden van het land binnen, zodat vooral daar de zon zich van tijd tot tijd kon laten zien. Terze'fder tijd echter viel er in Ier- larid op uitgebreide schaal regen, veroorzaakt door een overtrekkende frontale storing. Deze storing zal rich langs het polaire front, dat zich nog voortdurend in de nabijheid van ons land ophoudt, oostwaarts ver plaatsen en woensdag boven ons land aankomen. De kans op regen neemt dat ook weerk aanzienlijk toe. DODELIJKE ONGELUKKEN HEESCH. Dc 20-jarige G. A. J. J. Zwiers is in zijn woonplaats bij hoge snelheid met een personenauto in een bocht van de weg geraakt en tegen een boom gebotst. De jongeman overleed ter plaatse aan de bij de botsing opgelopen verwondingen. VRIEZEVEEN. De 37-jarige W. F. Hufte uit Vriezeveen is bij een ver keersongeval om het leven gekomen. De man reed met zijn bromfiets in zijn woonplaats tegen een stilstaande landbouwtrekker met aanhanger. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek hij aan zwaar hoofdletsel overleden te zijn. ZIJPE. In het centraal ziekenhuis in Alkmaar is de 16-jarige H. A. Burgers uit Den Helder aan de ge volgen van een verkeersongeval overleden. De jongeman was met zijn bromfiets op de provinciale weg in Zijpe gegrepen door een passeren de automobilist. Hij werd met zwaar hoofdletsel naar het ziekenhuis ver voerd. ABCOUDE. De 35-jarige veehou der J. W. A. Bon uit Ouder-Amstel is bij een verkeersongeval om het leven gekomen. De man kwam met zijn auto bij de gemeente Abcoude in de Kromme Amstel terecht nadat hij vermoedelijk door een te hoge snel heid uit de bocht was gevlogen. HAARLEMMERMEER. Door een verhoging in de Leimuiderdijk ver loor de 41-jarige S. de Zwaan uit Haarlemmermeer-Zuid maandag avond de macht over het stuur van zijn auto. De auto botste tegen een boom, de bestuurder overleed ter plaatse. HOORN. De 46-jarige P. de Hoog uit Amsterdam is maandagavond op een met automatische halve over wegbomen beveiligde spoorwegover gang tussen Hoorn en Obdam met zijn auto tegen de intercity-trein naar Alkmaar gebotst. Kort daarna is hij in een ziekenhuis te Hoorn overleden. Man verdronken BORGER, 29-7. In de woonsche penhaven ite Oosterhogebrug gem. Groningen is maandagavond een bootje gezonken. Hierbij is de 37- jarige L. Mol die zich alleen in het vaartuigje bevond verdronken. De oorzaak van het ongeluk is nog on bekend. Overval op bank: buit f 28.000,- NIJMEGEN, 29-7. Twee mannen hebben maandagmorgen een filiaal van de Algemene Bank Nederland in Nijmegen overvallen en ruim f 28.000,- buitgemaakt. Onder bedreiging van een pistool moest de kassier het geld afstaan. Een groepje kinderen zag de over vallers, die ongeveer 25 jaar zijn, uit de bank komen. Eén van hen trok al rennend een ijsmuts van zijn hoofd. De kinderen, ciie later ook de politie deze inlichtingen gaven, za gen de jongemannen verdwijnen in een blauwe Fiat 144. De Nijmeegse politic sloeg groot alarm en zette een uitgebreidde achtervolging in, waarbij ook een vliegtuig werd ingeschakeld. De da ders zijn nog niet gegrepen. UTRECHT, 30-7. Het aantal ziek meldingen in dc bouw is vorig jaar met ongeveer vijf procent gestegen en het aantal uitkcringsdagcn vol gens dc ziektewet mot ruim drie procent, et ging om resp. 433.000 weldingen en 8.850.000 dagen, waar mee dc bouwnijverheid dc bedrijfs tak met de hoogste gemiddelde ziekteduur is. De griepepidemie in hel begin van 1973 is de voornaam.••Ie norzaak van de nieuwe piek. zo blijkg uit dc jaar verslagen van het sociaal fonds bouwnijverheid en de bedrijfsvereni ging voor de bouwnijverheid. Aan ziekengeld werd vorig jaar ruim f 613 min uitgekeerd. Dat is gemiddeld f 69.- per dag. In dc bouw- en schildersbedrijf kwam on geveer 4,5 procent van het aantal gemelde ziektegevallen niet voor uitkering in aanmerking. In het bag gerbedrijf was dat 8.8 procent. Het bestuur van de bedrijfsvereni ging voor de bouwnijverheid noemt het verontrustend, dat degenen die ren WAO-iiilkcring ontvangen on voldoende worden begeleid, in hei byrondcr de leeftijdsgroep 45 tot 65 jaar. Zierikzee 't Lange Uus. Kunstexpositie, 912; ■£2—6. Donderdag: 79. Maandag en zondag gesloten. Haamstede Tentoonstelling aquarellen en teke ningen mevr. Van Katwijk in de Ned. Hew. kerk; lot 4 augustus, ge opend op maandag van 15.00-17.00 uur en op woensdag van 19.30-20.30 uur. Dinsdag 30 juni Zierikzee Gasthuiskerk, 20.00 uur, orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. Scha rend y kc Gemeentehuis, 19.30 uur, openbare vergadering raad Middensehouwen. Woensdag 31 juli Renesse Herv. Kerk, 20.00 uur. Zingen met Marie Cecile Moerdijk. Donderdag 1 augustus Zierikzee Concertzaal, 14.30 uur, De schat in het Zilvermeer (a.l.). Vrijdag 2 augustus Zierikzee Leverdijk, 19.00 uur, hutten bouwen. Concertzaal, 20.00 uur, The bridge on the River Kwai, (14 jr.). Zaterdag 3 augustus Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, The bridge on the River Kwai, (14 jr.). Dreischor Herv. kerk, 20.00 uur orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. Zondag 4 augustus Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, De Non van Monza, (18 jr.). Maandag S augustus Haamstede Geref. kerk, 20.00 uur, zomerzang- avond. Dinsdag 6 augustus Zierikzee Concertzaal, 14.30 uur, De schat in het Zilvermeer (a.l.); 20.00 uur, De Non van Monza, (18 jr.). Woensdag 7 augustus Zierikzee Mr. Breetveltspeéltuin. 11.00 uur, puzzeltocht voor 9-13-jarigen. Vrijdag 9 augustus Zierikzee Leverdijk, 20.00 uur gekostumeerde voetbalwedstrijd; plm. 20.45 uur, kampvuur (Leverdijk). Vrijdag 23 augustus Zierikzee Stadhuis, Schutterszaal, 20.00 uur, concert Saartje Vos (harp) en Henk Vos (fluit). ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Teleioonnrs. na half zes Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P. Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 Overval in Amsterdam AMSTERDAM. 29-7. Twee ge wapende mannen hebben maandag ochtend (zoals gemeld) even na tien uur een overval gepleegd op een si garenwinkel annex bijkantoor van de gemeoi tregiro aan de Hcmony- straat in Amsterdam en zijn met een bedrag van ongeveer 7.500 gulden in een gestolen auto gevlucht. De twee mannen, van wie er één lang rood haar had en de ander blond krullend haar, kwamen dc winkel binnen, bedreigden de eige naar met pistolen en grepen ruim 4.000 gulden uil dc kassa. In de win kel bevond zich al een incasseerder van een ziekenfonds, die juist 3.000 gulden wilde storten. Ook dat geld namen de overvallers mee. Hulpvaardige jongeman kreeg steek met mes AMSTERDAM. 30-7. Dc 15-jarige Amsterdammer G. van Wijk heeft maandag zijn hulpvaardighcd met een messteek beloond gezien. Hij kwam op voor een 13-jarige knaap, die bij hel beginpunt van tramlijn 4 op hel Europaplein in de hoofdstad door vier jeugdige rijksgenoten on der dc voet werd gelopen. Van Wijk kreeg toen van een van de kleurlin gen een messteek in de zij. Zijn ver wonding was niet ernstig. De rijks genoten maakten van de verwarring gebruik om te ontsnappen. Diefstal in boetiekjes LAREN. 29-7. In een Larens boe- t'ckcontrum is dit weekeinde twee maal ingebroken Bij een juwelier is volgens een v...>rlopig«- challing voor zeker i 50.000 aan sieraden cn gouden en zilveren horloges verdwe nen. Uil andere boetiekjes is dames- en herenkleding gestolen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 2