Mogelijk vandaag beslissing over Cyprus Makarios in Londen Boeren in België betogen Conferentie Geneve hervat GROOT AV0ND-SL0TFESTIJN ZIERIKZEESE TOERISTENDAGEN AUTOVERHUUR „Born Loosers" Tweede impeachment- artikel aangenomen Fabriek van Automobielonderdelen en Garagegereedschappen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 30 juli 1974 130ste jaargang Nr. 21529 DE ZIERTKHH^CHE COURANT REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 17,00; per jaar 65,00. Losse nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 26 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,00. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. In dit nummer: Etxpositie Prent-praalte Bruinisse GENEVE, 29-7. Maandag om 18.00 uur hebben de Geneefse onderhandelaars over Cyprus de conferentie zaal verlaten 0111 - zoals de Britse minister van buiten landse zaken zei - na te denken. Het antwoord op de vraag of een voor alle partijen aanvaardbare oplossing van de Cyprische kwestie mogelijk is, is tot heden-dins dagochtend uitgesteld. Premier Bulent Ecevit van Tur- kye heeft maandag de hele dag van Ankara uit met Genève overlegd over compromisvoorstellen die de vredesconferentie in Genève uit het slop moeten halen. „Er is nog geen overeenstemmng over een formule", moest de premier maandag laat in de middag aan de pers meedelen. De moeilijkheid is het Turkse vast houden aan de eis dat er Turkse troepen op Cyprus blijven en dat deze moeten kunnen versterkt en bevoorraad. Door bemiddeling van de Britse minister van buitenlandse zaken James Callaghan heeft de Turkse regering maandagmiddag weer een voorstel gedaan, dat aan de Griekse minister van buitenlandse zaken Georges Mavros zal worden overhandigd. Schoten Turkse troepen hebben zondag avond een Grieks-Cyprisch dorp 6 km ten oosten van Kyrenia bescho ten en trokken, naar van ingelichte zijde wordt vernomen, maandag in oostelijke richting op langs de noordkust van het eiland. De Grieks-Cyprioten hebben het dorp verlaten. In Nicosia zijn maandag nu en dan schoten gewisseld tussen Turkse en Griekse Cyprioten. Vol gens de jongste schatting zijn er nu tussen de 17.000 en 20.000 Turkse militairen op het eiland en 100 tanks. Advertentie nieuwe Opel Kadett Inlichtingen: AUTOBEDRIJF AKKERDAAS B.V. Kloosterweg 2 Noordgouwe (01112) 347 De Grieks-Cyprische Nationale Gar de heeft naar schatting slechts 12 tanks. LONDEN, 30-7. Aartsbisschop Ma karios van Cyprus is heden (dinsdag) in Londen aangekomen voor een verblijf van onbekende duur in En geland. Makarios, die uit New York kwam, werd verwelkomd door Roy Hatters- ley, een adjunkt-minister van bui tenlandse zaken. Het programma van de aartsbis schop is niet bekend. WASHINGTON, 29-7. De juridi- che commissie van het huis van af gevaardigden heeft maandagavond met 28 tegen 10 stemmen het tweede impeachment-artikel aangenomen en aanbevolen dat president Nixon in staat van beschuldiging zal worden gesteld en zal worden orttslagen we gens misbruik van de presidentiële macht. Trefcentrum voor Haagse Surinamers DEN HAAG, 29-7. Aan de Prin segracht 10 in Den Haag komt een trefcentrum voor Haagse Surinamers. Dit is het resultaat van overleg tus sen de wethouder van Jeugd, sport en recreatie, P. Vink, en een groep Surinamers, die zich woensdagnacht tot het gemeentebestuur wendde. Eén van hun wensen was: een eigen trefcentrum, waar vooral de jongere Surinamers terecht kunnen De leider van de Turkse gemeen schap op Cyprus, Rauf Denktash, zei maandag dat de Turkse troepen tot aktie zouden kunnen overgaan als de Grieks-Cyprioten niet dadelijk op hielden „Turkse dorpen te bezetten en de Turks-Cyprische bevolking te intimideren". BRUSSEL. Honderden boeren op traktors hebben maandag het ver keer ontwricht in de Waalse steden Luik en ergen om te protesteren te gen dalende inkomsten en stijgende onkosten. Ook in andere delen van België, vooral in het zuiden en oosten, werd met traktors geprotesteerd. Het ministerie van landbouw in Brussel neemt maatregelen waarvan de boeren binnenkort zouden moe ten kunnen profiteren. LAATSTE NIEUWS BONN. Honderdduizenden West- üuitse boeren zullen in de komende herfst met protestacties de aandacht van de overheid vestigen op de huns inziens verslechterde situatie van de landbouw. Volgens het verbond van boeren in Bonn laat de nalatigheid van de verantwoordelijke politici de boeren geen andere keus meer. GENEVE, 30-7. Dinsdagmorgen (heden) is in Geneve het overleg hervat tussen de ministers van bui tenlandse zaken van Engeland, Grie kenland en Turkije. Eerst sprak mi nister Callaghan met zijn Griekse collega Mavros over de Turkse re actie op de formulering over de *te- rugtrekking van de Turkse troepen van Cyprus. Nadat de Turkse premier Ecevit maandag niet akkoord wilde gaan met terugtrekking van de Turkse troepen, als daaraan geen water dichte garanties voor de Turks-Cy prioten worden gekoppeld, heeft Callaghan een nieuwe formelering opgesteld, die nu ter discussie staat. Later voegde de Turkse minister Gu'nes zich bij het gezelschap. Volgens Griekse diplomaten is Tur kije bovendien met nog een nieuw voorstel gekomen dat moeilijkheden kan verooi'zaken. Dinsdag 6 augustus: vuurwerk en grote openlucht „schranspartij" ZIERIKZEE, 29-7. Op dinsdag 6 augustus zal alweer de laatste toeristendag van dit seizoen plaatsvinden. Aan de afsluiting van dit feeselijke zomerse gebeuren zal door de V.V.V. Zierikzee niet zonder meer voorbij worden gegaan. Het dagprogramma ziet er hetzelfde uit als op de vorige toeristendagen, maar vooral 's-avonds wordt er een groot slotfestjjn gevierd. Het feest zal zich hoofdzakelijk afspelen op de Oude Haven en op het Havenpark. Als de weergoden meewerken, kan deze avond ongetwijfeld een mooi schouwspel opleveren. Er zullen drie muziekkorpsen in touw zijn: „Kunst en Eer" vanaf het schip ZZ 17 in de Oude Haven, „Oostcrland's Fanfare" op de muziektent en „Luctor et Emergo" voor de Noordhavenpoort. Robbert en Anja van Lint. De verlichting op de rustieke ge vels zal weer voor een mooi decor zorgen. Bovendien zal er genoten kunnen worden van een groot vuur werk dat de lucht in wordt gescho ten en van zeilbootjes, die in een fakkeltocht vanaf de jachthaven naar de Oude Haven varen. Om in een vrolijke stemming te komen, treedt de Zeeuwse dansgroep „Medioburgum" uit Middelburg op met Zeeuwse volksdansen. Verder zullen diverse verenigingen demon straties te zien geven. Aan spanning zal het dezf avond ook niet ontbreken: De festi viteiten vangen nl. aan met openba re zwemwedstrijden over afstanden van één en twee kilometer, waarbij mooie bekers ter beschikking wor den gesteld. Verder zullen ploegen bestaande uit vijf man van de fir ma's Koninklijke Zeelandia, Smit en Bolnes, de voetbalverenigingen ME- VO, V.V. Zierikzee, Stella Boys en van de korfbalvereniging AU Ready, eikaars krachten meten bij het touwtrekken. Robbert en Anja Het hoogtepunt van de avond zal gevormd worden door een grote „schranspartij" op het pleintje bij de Noordhavenpoort, waar genoten kan worden van een heel speenvar ken en van barbecue-specialiteiten. Onder het nuttigen van deze spijzen, zal men kunnen luisteren naar het optreden van Robbert en Anja van Lint uit Zaandam. Dit duo zal, ge kleed in oud-hollandse kostuums, de avond opluisteren met allerlei volks liedjes, die in de stijl van de avond passen. Dit folkloristische tweetal zal zal zichzelf begeleiden op de luit en de gitaar. Gedurende de gehele avond zal als speaker optreden de heer Piet Daal- huysen, bekend van de TROS. Programma Het volledige programma van deze avond luidt als volgt: Advertentie Al bij KONI geïnformeerd naar een vaste baan met goede beloning en uitstekende secundaire voorwaarden? Alle werkdagen van 09.00—16.00 uur kunt u bellen voor uit gebreide informatie en voor het maken van een nadere afspraak, (01860) 2500, toestel 338, afdeling Personeelszaken. Langeweg 1 - Oud Beyerland GENEVE. De Griekse minister van buitenlandse zaken George Mavros houdt zijn hand gereed om een pa pier in ontvangst te nemen van zijn Engelse kollega James Calaghan (midden), afkomstig van zijn Turkse kollega Turan Gunes rechtstijdens een korte onderbreking van de be sprekingen te Genève. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's De meest positieve mensen zijn het lichtgelovigst. 18.30-19.30: Openbare zwemwed strijden. Organisatie V.V.V. a. Start Luitje 1 km, 10-15 jaar. Finisch Ou de Haven. b. Start Keersluis, 2 km, 15 jaar en ouder. Finisch Oude Ha ven. Bekers beschikbaar gesteld door V.V.V. Zierikzee. Gratis deel name. Inschrijfformuler verkrijgbaar op V.V.V.-kantoor. 19.30-20.00 uur: Demonstratie red dend zwemmen etc. Organisatie: Reddingsbrgade Zierkzee. 20.00-20.30 uur: Touwtrekken over Oude Haven. Organisatie: V.V.V. Zierikzee. Prijzen: f 150,f 100, en f 50, 20.00-20.30 uur: Demonstratie Gymnastiekver. Delta Sport. 20.00-21.00 uur: Onder de beurs volksdansen van de Zeeuwse dans groep „Medioburgum". 20.30-21.30 uur: Demonstratie schip blussen en groot vuurwerk. Organi satie: Brandweer Zierkzee. Tot slot fakkeltocht met schepen naar Oude Haven. Organisatie: W.S.V. Zierik zee. Grote schranspartij bij Noordha venpoort. Organisatie: V.V.V. Zie rikzee. Verwachting tot woensdagavond: Nu en dan regen Meest zwaar bewolkt met nu en dan regen of motregen; zwakke tot ma tige, aan de kust tijdelijk krachtige zuidwestelijke wind; minimumtem peraturen ongeveer 14 graden, ma xima morgen circa 18 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 2 tot 9. Min.-temperaturen: omstreeks 14 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 21 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 31 juli. Zon op 4.59, onder 20.32 Maan op 18.53, onder 2.17 1 aug. Zon op 5.01, onder 20.31 Maan op 19.23, onder 3.19 Volle maan: 3 aug. (4.57) HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 31 juli 1.07 13.42 7.12 19.38 1 aug. 2.09 14.30 7.55 20.28 Springtij: 5 aug. ijjiiiiiimiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim BIOSCOOP I DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE Hedenavond laatste voorstelling: S Toegang: 18 jaar rr

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 1