JJreffer Groep Skylight' treedt op te Brouwershaven De Camelia - Japonica SUCCESJES B. MATTHEE 035 4295 bas mar de jager 6 BROUWERSHAVEN, 24-7. Van zondagavond 28 juli tot en met don derdagavond 1 augustus houdt een groep van de Youth for Christ een koffiebar in de jeugdsoos ..Zenith" te Brouwershaven, vlakbij de Grote Kerk. Zij brengen de muziek- en zanggroep „Skylight" mee en zullen de genoemde avonden vanaf half acht in de soos present zijn. Met zang, muziek en gesprek vullen zij de tijd, die ze daar doorbrengen. Vanzelfsprekend is iedere jongere, ook van de vakantiegasten, daar hartelijk welkom. En wil een enkele oudere een kijkje nemen, dan is dat geen bezwaar, maar het gaat om jongeren met de jongeren. De gehele groep, bestaande uit 13 a 14 personen wordt bij de inwoners ondergebracht. HOCHINGEN. Een nieuwe tak van sport is bezig Europa te veroveren Vliegen met een vlieger. In Hochin- gen aan de rand van de Zwabische Alb, een nauwelijks meer dan dui zend meter stijgende heuvelrug van vulkanische oorsprong met ideale windomstandigheden, werd onlangs dee eerste vliegschool van de Bonds republiek Duitsland geopend. Aan de voet va n de torenrijke burcht Hohenzollern (foto achtergrond) kan men de wat moeilijkheidsgraad be treft met skiën vergelijkbare sport thans van het begin af leren. Er zijn beginnerskursüssen, die op hel be halen van het A-diploma voorberei den, en kursussen voor gevorderden, die via het B- en C-diploma tot het kampioenschap voeren. Op het les rooster in Hochingen staan vanzelfs- sprekend ook basiskennis van aero- dynamika, theorie van het helling en thermiekvliegen, vliegrecht, vlie- gerknvde alsmede veilihgeidsvoor- zicningen Vliegers mor alle oplei- dingssladia telt de school beschik baar. Meer kunststof in de auto DEN HAAG, 24-7. Kunst stoffen gaan een steeds be langrijker rol spelen bij de fa bricage van auto's. Omstreeks 1955 werd er in een personen auto gemiddeld 3 kg aan kunststoffen verwerkt.' mo menteel bedraagt dit ongeveer 45 kg, terwijl tegen 1980 naar verwachting het gemiddelde zal zijn gestegen lot 100 kg. Het meest toegepast wordt poly-urethaan. Dit materiaal vindt zijn toepassing onder meer in de zachte bekleding van het dashboard. in het surplus verdaagd om te wor den vermalen. Hieronder een uittreksel uit de veilingnoteringen: Tulpen: Aladdin 6,75-5,70; Apeldoorn 5,60-4,20; Bel- lona 7,30-6,10; Brillant Star 8,15-6,35; Couleur Cardinal 7,30-6,20; Dante 6,90-6,70; Electra 6,65-6,30Eros 9,00 -8,30; Gudoshnik 5,50-4,55; Hadley 6,10-4,85; )Lustige Witwe 5,25-4,10; Scheepers 8.15-5,85; Orange Wonder 7,55-7,15; Paris 6,05-4.50; Peach Blossom 7,95-7.25; Praestans Fusi lier 19,95-19.40; Red Champion 7.10- 6,30. VOOR DE VROUW KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ZUTPHEN. Griekse. Turkse, Ita- liaanse en Joegoslavische groepen en wellicht nog gezelschappen van an dere nationaliteiten komen de 31ste augustus naar Warnsveld (bij Zut- phen) cm deel te nemen aan het Ne derlands kampioenschap dansen voor buitenlandse werknemcr.s DEN HAAG. Inbrekers hebben voor i' 30 duizend aan antieke voor werpen ontvreemd uit een woning aon de Benoordenhoutseweg in Den Haag DEN HAAG. Uit ccn kledings zaak aan de Hofstraat in Den Haag is voor bijna f 40.000,- aan leren jas jes gestolen. De inbrekers haalden een ruit uiit de sponning, knipten gaas door en kwamen zo binnen. KERKNIEUWS Ned. Hervormde Kerk Beroepen te Katwijk aan Zee: C. Everts, Leerbroek; te De Noordoost polder wijkgem. Bant-Rutten: D. Brandhorst, Ootmarsum. Bedankt voor Bruinisse: J. B. Cats, 's-Gravendcel. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Siegerswoude-Friese- palen in comb, met Duurswoude en te Heerenveen in comb, met Mildam: H. de Vries, kand., Enschede. Bedankt voor Monster: W. Brui- nius, Loens. Christelijke Gereformeerde Kerken Bedankt voor Rotterdam-Charlois (teves als schipperspred. voor Groot Rotterdam): D. J. Klein Onstenk, Maassluis, Gereformeerde Gemeenten Aangenomen naar Gouda: M. J. van Gelder, Enkhuizen. MARKTBERICHTEN GOES, 23-7. Beursbericht Markt Goes. Uien Plantuien, machinaal geklapt op auto geleverd 17 cent per kg. Exklu- sief b.t.w. Vlas Voor goede kwaliteit bestaat be langstelling van 30-38 cent per kg, op auto geleverd. Afwijkende par tijen 25-30 cent per kg. Uit de schuur geleverd 37-42 cent per kg. Exklu- sief b.t.w. Hooi en stro Weidehooi f 160,00-f 190,00 per 1.000 kg; lucernehooi f 220,00 per 1.000 kg; veldbeemd f 70,00-f 75,00 per 1.000 kg; roodzwenk f 45,00- f 50,00 per 1.000 kg; stro f 45,00- f 50,00 per 1.000 kg. Deze prijzen gelden voor le kwa liteit; direkt van het land op auto geleverd. Exklusief b.t.w. Bloembollen: minimumprijzen LISSE. De aanvoer van bloembol len op de leverbaar-veilingen van H.B.G. te Lisse is groot, en de trans- akties via het In- en Verkoopbureau zijn omvangrijk, maar de prijzen niet alleen van de tulpen maar ook van de andere zomer-artikelen blij ven beneden een peil dat voor de producent rendabel is. Dank zij een overvloedige oogst zijn reeds grote partijen lulpebollcn Al gaat de camelia japonica door voor een echte ouderwetse plant, het neemt niet weg, dat het een sieraad voor uw kamer is. Deze plant met haar donkergroen blad en haar grote op rozen gelij kende bloemen vraagt echter een juiste behandeling. Heeft de plant het naar de zin, dan is er geen kou aan de lucht, en is het ecu gemakkelijke huisgenote. Zij kan daarentegen nukken ver tonen, als ze niet met rust galaten wordt, als ze vandaag hier en mor gen daar wordt geplaauals ze van daag droog gehouden en morgen weer (ie) vochtig gemankt wordt. Regelmaat is das een eerste vereiste. Wili - deze plant in bloei krijgen, dan laten we haar zoveel mogelijk op dezelfde plaats slaan. Moet zij noodgedwongen eens even ver plaatst worden verband met het schoonmaken van de kamer, zet haar dan weer op haar piaats zoals zij gestaan heeft, d.ic... met de knoppen in dezelfde richting. Dc bloemknoppen trekken steeds naar het licht en indien u deze naar de kamerzijde keert, vallen ze aj. Geen zon en weinig water De plant, verdraagt geen zon en staat het liefst voor een raam op het noorden of noord-oosten. De tempe ratuur moet gelijkmatig gehouden worden en liefst niet boven de 21° C. Er moet met mate gegoten wor den, liefst boven op dc aarde en dan nog maar alleen als de plant er be hoefte aan heeft. Er mag beslist geen water op hel schoteltje blijven staan, want aan natte voeten heeft zij een hekel. Zodra de bloemknoppen zich ge vormd hebben, bespuiten we de plant af en toe met lauw water om het openspringen van de knoppen te vergemakkelijken. Iedere week moeten de bladeren worden af gesponst. Zodra de bloei is afgelopen, geven we minder water, maar de aarde mag niet uitdrogen. Nu, in deze tijd, geven we echter meer water en eens in de drie we ken wat kamermest. Binnen of buiten? Er zijn mensen, die de plant graag zomers buiten zetten, dat is over het algemeen ook heel goed, maar deze plant kunt u beter laten staan waar ze staat, dat is beter voor de knopvorming. Krijgt u een plant zo uit de kas, dan moet u niet vergeten, dat zij in die kas het licht van boven heeft ge kregen, dus moeten we de plant in ons huis zoveel mogelijk wennen aan de veranderde omstandigheid, dat zij nu het licht van één kant gaat krijgen. Trekt de plant daardoor naar de raamkant, dan dient zij wal onder steund le worden door hel plaatsen van een luciferdoosje aan die zijde. Daardoor gaat het overhangen ge leidelijker en loopt u niet zo gauw de kans dat de knoppen afvallen. Zoals gezegd, mag de temperatuur ook niet schommelen, want ook daardoor vallen de knoppen af. De morgenzon brengt vroeg wat warm te, maar de middagzon doet de tem peratuur veel te hoog oplopen, dus afschermen is dan noodzakelijk. De camelia is geen geschikte plant in een kamer met centrale verwarming. Verpotten doen wij bij jonge planten elk jaar, later echter slechts om de drie jaar, nog weer wal later om de vijf jaar. Een goed grond- mengsel bestaat uit vier delen bos grond, twee delen fijn turfstrooisel, 1 deel scherp zand en 1 deel goed verteerde oude koemest. Dit meng sel moet in de maand april reeds klaar gemaakt worden om de plant nu te verpotten. Voor de vele belangstelling en- attenties, ontvangen in welke vorm ook tijdens mijn verblijf in het St. Clara zie kenhuis te Rotterdam en bij mijn thuiskomst, mijn welge meende dank. Familie W. J. JANSEN Bruinisse, juli 1974 Pr. Wilhelminalaan 32. Hiermee betuig ik mijn har telijke dank aan H.H. dokto ren en verplegend personeel van het Rode Kruis Zieken huis voor de liefderijke ver pleging en goede behandeling die ik tijdens mijn onderzoek mocht ontvangen. Ook hartelijk dank voor de kaarten, bloemen en ge schenken die ik mocht ont vangen. J. S. DE JONGE-VAN DUKE Noordwelle, juli 1974 Dorpsrng 8. Na mijn verblijf in het zie kenhuis wil ik, mede namens mijn familie, mijn hartelijke dank betuigen aan doktoren en verplegend personeel van het Zweedse Rode Kruis Zie kenhuis te Zierikzee, voor de goede zorgen die ik daar heb ondervonden. Ook de heren automobilisten die het mogelijk maakten dat mijn familie mij regelmatig kon bez.ockcn. B. TAK Oosterland, juli 1974 Sint Joostdijk 84. Heden overleed, rustig en kalm, mijn geliefde zuster en onze tante LENA DE BIL-KORT in de ouderdom van 87 jaar. Uit aller naam, Wed. J. KIK-KORT Nieu werker k Hiermede geven wij ken nis van het overlijden van onze geliefde zwager ABRAHAM HEUZEN op de leeftijd van 71 jaar. Oosterland: J. J. TANIS-DE VOS C. J. TANIS Nieuwenhoorn: P. J. LEMSON-DE VOS J. LEMSON M. C. DE VOS Sirjansland: J. C. v. d. BERGE-DE VOS I. v. d. BERGE Zoutelande: A. J. LABAN-DE VOS A. W. LABAN Oosterland, 23 juli 1974 Koninginneplein 15 Dames grijp de winst! Nu tijdelijk 20 °'o zomerkorting, duizenden korte en lange bontmantels, bonthoeden, colliers, kollekte 1974. Nu kopen en in de winter beta len gratis bewaren. 3 jaar waarborggarantie! Desge wenst zeer soepele krediet- servic'e. De Bontkoning. Hoogstraat 97. Rotterdam C. Tel. (010) 117117. Groot par- keerterre'n voor zaak. Gratis reizen, bij koop reisgeld dooi uoheol Nederland terug (ook 1 'nz ne auto) voor 2 perso nen. Eet meer Toon Hege's rozij- nenbrood! Een delicatesse! - Pontstraat 26, Zierikzcc. Tel. 2665., Autorijles? - Autorijschool Oké, f 18,per 60 min. Zij pestraat 6, Zierikzee Telef. (01110) 3684. van uw select shop service sortiment speciaalzaak. Neem eeii abonnement op bet streekblad: de „Zierikzeesche Nieuwsbode" Te koop Kolen, houtblokken en houts kool voor de barbecue. P. L. Quist, Bogerdweg 31, Drei- schor. Tel. (01112 443. Bankstel, geschikt voor zo merwoning- Tc bevr.: Agent v. Leeuwen. Tel. (01110; 2883. Grote sortering bloemen en planten bij J. Ravia, Schut- tershofstraat 17, Zierikzee. Vanaf heden weer vers' fruit. G. Houtckamcr, Hoogaart- straat 12, Bruinisse. Tel. 1795. Winterbloemkoolplanten. Te- lefoon (.91118) 1339. C. J- Kos- lense, Sloofweg 21, Rcncssc. Polyester boot, ca. 5 perso nen. Koopje! Plevierstraat 37, Zierikzcc. Harmonium. Moet opgeknapt worden. Rietdijk 27. Zonnc- mairc. Tel. (01112) 576. Jonge konijnen. Rietdijk 27, Zonnemaire. Tel. (01112) 576. Te huur Caravan, 7 pers., vanaf 27 juli. Inlichtingen: G. v. Dam, Nw. BoogerrJstraal 39, tele foon (01110) 2613. Zierikzcc. Diversen Heren, noteert u even! Dc kapsalon is van 16 t/m 24 aug. wegens vakantie geslo ten. Kapsalon Van Dam. Nw. Boogerdstraat 39. Tel (01110)- 2613. Alleen volgens af spraak. Vrijblijvend komen wii u be zoeken met onze stalen van menhelstoffen en tapijt. Ons irtp; m-v voordeel' Stnf- feeidei ij Goudswaard. Meel- struiil 24. Tel. 2491. Zierikzee. In hel faillissement van J. G. C. DE BEER, voorheen ge woond hebbende te Nieu wer kerk. gemeente Duive- land, en te Assen, thans wo nende te Nieuw-Vennep, wordt de door de Edelacht bare heer Rechter-Commis- saris goedgekeurde enige uit- delingslijst op 26 juli 1974 gedeponeerd ter Griffie van de Arrondissements-Recht- bank te Assen aan de Brink straat 4. Deze lijst ligt aldaar vanaf die datum gedurende tien dagen ter kosteloze in zage van schuldeisers. De curator, Mr M. AMBAGS, Dr Nassaulaan 8, Assen. Tc huur gevraagd: Grote boerenwoning omgeving Brouwershaven voor doorgaans bewoning als tweede huis. Voor verdere afspraken: Tel. (010) 854696. DREISCHOR Zoek partij ouile straatstenen 75 m- of minder) Aanb.: G. WINKEL Telefoon (030) 718021 (9.30-16.30 uur). STER-aanbieding van de maand! Miclc stofzuiger S 180 van 326,voor 266, Uw voordeel 60, Krups keukenklok van 49,95 voor 34,95 Krups snijmachine van 110,voor 95, Miele volautomaat T 433 van 1.586,voor 1.286, Portable radio met FM van 199,voor 129, Diverse aanbieding en in diepvriezers, koelkasten, afzuigkappen Vraagt inlichtingen: Oosterland - Tel. (01114) 1205 Isoleerkan Zelfs bij uw uitstapjes diep in de bossen voelt u zich niet geisoleerd als u zich koflie van thuis serveert uit deze oranjerode kan van ca. 1 L. De stop hoelt er' bij 't schenken niet af. P.rijsw. j 14,95 1QQR T.T.-prijs f Karakterfiguren Leuke karakterfiguren, vier verschillende uitvoeringen in keramiek, 12,5 cm. hoog. T.T.-prijs 895 Personenweegschaal Krups Diva. Als beste gekwali ficeerd in de Duifse warenfesf Drie jaar garantie. Weegt tot 130 kg. Diverse kleuren. Prijswaarde f 25,95 -*nr T.T.Iichtgewichtprijs IW Pedaalemmers Fris rood gelakt met fijn kant decor en plastic binnenem- mer. Pedalette van 5 liter voor de kleine rommeltjes op toi let, in badkamer en slaap kamer. Prijsw. i 11,95 T.T.-prijs De grote kan heel wat grof vuil hebben. Wel 12 L. Prijswaarde 15,95 T.T.-prijs |£aJ Voorraadstripper Stevige kunststof voorraadbus van 1 kg. m modern, kleurrijk streep- TT.-prijsstopprijs £25 Per set van 4 stuks nog voordeliger, n.l. 11,95 Leifheit shampona De trots van bekende leifheit- fabrieken, met een volkomen nieuw wals: en borstelsysfeem. Reinigt uw vaste vloerbedekking van plint tot plint. Leifheitprijs 59, T.T.-zomerprijs Roomstel Zwaar verzilverd: Zelfs zwarldrinkers zullen zwich ten. Prijsw. 16,95 T.T.-prijs Citruspers Tefal-Seb. Perst tot de laatste druppel. Grijze kunststofmantel en oranje vitaminen-opvangbak. Prijswaarde 59,95 Jlf^QC T.T.-uitpe'rsprijs "TÖ Alleen verkrijgbaar bij uw T.T.-dealer GOUDZWAARD-HAAMSTEDE HOOGERHUIS-RENESSE De draaibare King Chair is niet zomaar een sloel, het is er één van Zwitserse klasse, dat zie je zo. Alleen de lijn van zo'n stoel is al geweldig, maar de zit (en dat vinden we eigenlijk het belangrijkste) die is subliem. Hij kost dan ook In bruin- ol zwart leer 2170, Duur dus, maar een lijnproever begrijpt dat. In zwart hebben wa hem in voorraad. Gaat u zittenl kerkplein 57 kapelle

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 6