Brouws echtpaar Priem vaste vierdaagselopers LERAAR(ES) Bevredigend verloop van experimenteel objekl 3 DISCO-JANSEN STREEKNIEUWS Peuterspeelplaats Nieuwe Boogerdstraat ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 25 juli 1974 Nr. 21526 Helaas moest zij in de periode van 1958 tot 1969 verstek* laten gaan. Tengevolge van een ziekte onder ging /.ij in 1964 een hartoperatie te Rotterdam. In 1969 kon zij het ent housiasme weer aan de Vierdaagse deel te nemen, echter niet langer bedwingen. Ze vroeg een speciale keuring aan bij de hartspecialist dokter J B. Verhey. Deze stond eerst wat verbaasd te kijken, maar gat' haar uiteraard na een grondig onderzoek, toch toestemming om mee te wandelen. Sinds die tijd is mevrouw Priem ieder jaar weer een vaste deelneem ster in Nijmegen. Thans heeft zü ruim 3.000 km aan georganiseerde tochten al wandelend uitgelopen. heer M. J. j. van Beveren, architekt, bij schrijven van 14 oktober 1971 om een provinciale bijdrage in de kos ten van deze restauratie. Op 31 januari 1972 deelde de staatssekre- taris van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk mede, dut hij be reid was een subsidie te verlenen van 50 pet. in de restauratiekosten van de NH-kerk te Burgh (brief hierna afgedrukt). De restauratie was urgent omdat de toestand snel verslechterde door lekkage door dak, goten en kapotte ramen. In 1972 is met de restauratie begonnen en me dio 1973 werd deze voltooid. Op 20 april 1972 verzocht de kerkvoogdij G.S.. zo spoedig mogelijk ook een provinciale bijdrage toe te kennen. Dit was toen, gezien de beschikbare middelen, niet mogelijk. Momenteel kan het benodigde bedrag binnen het, beschikbare krediet worden ge vonden. Advertentie Met spoed gevraagd: voor onze orgelstudio en voor privélessen Vaste betrekking. Goed salaris Zij die menen over voldoende capaciteiten te beschikken, worden verzocht telefonisch contact op te nemen met tele foon (01870) 2605. BURGII, 25-7. Na tlric wcken de poorten Ie hebben geopend van hel experiincnteel-objekt in de voor malige openbare sebool aan de Kerkstraat 3 Ie Bnrgli, hebben tie initiatiefnemers, Leo de Keiler en Rinie van Dijke, een voorlopige balans opgemaakt. Over bet geheel genomen zijn tie beide pioniers zeker niet on tevreden over tie geboekte resultaten. Beiden zijn zij er zich van bewust dat het geheel nog moet groeien. Uit dc tot nu toe opgedane ervaringen is gebleken dat het h|j de bredere mas sa nog aan algemene bekendheid ont breekt. Verheugend voor de initiatiefne mers is het zeker dat ze over wat tol nil foe i' gebraehf |J*>: ifiC' i- aktjc'. hebben p 'Milvojir.i n Maandag va ren aan lal leden *-»n flr Zeeuw. Culturele Raad op be zoek die zich positief uitlieten over het niveau waarop het experimen- tcclobjckt werd gebracht In de drie- weken dat men nu draait is duidelijk gebleken dat hef bezoek wel afhankelijk is van de weersgesteldheid. Bij minder gun stig weer ligt hel bezoekers-aantal veel hoger dan wanneer hef zodanig is dat men het strand kan bezoeken. Tevens is men tot de konkltisie ge komen dal hetgeen naast «Ie evpoxi- fir's wordt gvbrarbl voor drie kwart moet v orden afgestemd op de jeugd, want hiermee wordt wel bet grootste sukscs geboekt. Zo waren er bij de poppenkast voorstelling op 5 juli maar liefst 150 kinderen aanwezig, terwijl er door plaatsgebrek een aantal moest wor den teleurgesteld. Aan het kinderfestival op 17 juli werd door 95 kinderen deelgenomen. Uitstekende belangstelling bestaat er ook voor do handenarbeid, eerste maal 34 en do tweede maal 75 kinde ren. waarbij o.m. straattekenen en kleien op het programma staat. Erg in trek is verder de demonstratie spinnen door Beredien v. d. Bosch en het kopersmeden door Frans v. d. Kop. Goede belangstelling genoot le vens dc demonstratie weven door Els Josperse. Zeker niet ontevreden is men over het gemiddelde van ruim twintig be zoekers per dag aan dc expostic. Zaterdag 27 juli begint weer een nieuwe expositie, waarbij werken van Berry de Haas (Foto's). Kees ftrynrn (schilderijs en sereens), Danielle Abegg (beeldhouwwerk) en Silvia Muller (schilderijen en teke ningen) zullen worden tentoonge steld. RENESSE Initiatiefnemers niet ontevreden Na ver wandelen in Nijmegen is het weer goed rusten in Brouwershaven. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BROUWERSHAVEN, 24-7. De heer W. C. Priem en zijn vrouw S. E. Prieui-Geensen uit Brouwershaven, hebben ook dit jaar weer de lange tocht van de Nij meegse Vierdaagse volbracht. De heer Priem nam voor de zeventiende maal aan dit evenement deel, terwijl zijn vrouw aan deze „wandeling-" voor de vijftiende keer meedeed. Sinds 1937 is de heer Priem (ge pensioneerd Rijkspolitieambtenaar) een verwoed wandelaar. In dat jaar legde hy z'n eerste 40 km wandel tocht te Zierikzec af. Belemmeringen op de wegen Bergen op Zoom-Middelburg Tussen Bergen op Zoom en Ril land Bath dient het verkeer reke ning te houden met een rijbaanver legging op twee plaatsen. Ter hoogte van Rilland Bath is één rijbaan over een afstand van ongeveer 2 kilometer afgesloten en tussen Bergen op Zoom en Korteven over een afstand van een paar hon derd meter. In beide rijrichtingen wordt hel verkeer over de andere rijbaan ge leid. waarop vier rijstroken beschik baar zijn. Op deze weggedeelten is echter geen middenbermbeveiliging aangebracht. Er is een snelheidsbeperking en een inhaalverbod voor vrachtauto's ingesteld. Breda-Rotterdam Op deze weg zijn vanaf Dordrecht tot Ridderkerk rijbaanverleggingen met niet door geleidekonstrukties gescheiden rijstroken. Op deze plaatsen zijn snelheidsbeperkingen In z'n functie als leider van de wandelgroep korfbalvereniging RO- DA heeft de heer Priem vele wan deltochten georganiseerd. In 1946 nam hij voor het eerst deel aan de Vierdaagse te Nijmegen. Er werd toen elke dag 55 km door hem afge legd. In totaal heeft de heer Priem nu ruim 5.000 km georganiseerde tochten volbracht. Eerste Vierdaagse Mevr. Priem maakte in 1946 haar eerste 30 km wandeltocht. Op aan dringen van haar man deed ze het volgende jaar ook mee aan de Vier daagse te Nijmegen. Door de enorme hitte tijdens die zomer, werd hel een vrij zware tocht. Toch had mevr. Priem de smaak van hel wandelen te pakken gekregen, want in de tien daar opvolgende jaren, nam ze steeds samen met haar man aan dit grote sportgebeuren deel. cn tevens, inhaalverboden voor vrachtauto's ingesteld. Goes-Zicrikzec-Rotterdam In verband met beschadiging van de Zoelandbrug dient het verkeer tussen Goes en Zierikzec op deze brug nog steeds met tijdelijke nood voorzieningen rekening te houden. Op de noodbrug is in elke verkeers- richting slechts een rijstrook be schikbaar en er Is een maximum snelheid van 30 km uur van kracht. De Zeelandbrug is gesloten voor voertuigen zwaarder dun 50 ton. G.S. vragen Prov. Staten krediet voor recreatieweg Ged. Staten stellen provinciale staten van Zeeland voor lot vaststel ling over te gaan van een ontwerp b'esluit tol wijziging van de begro ting van dc provinciale wegendienst voor het dienstjaar 1974. Dit betreft het (tracé voor het gedeelte van de secundaire weg nr. 1, gelegen tus sen de weg Serooskerke-Renesse en Rijksweg 57. dat werd vastgesteld op 2 augustus 1978. Do funktie van deze weg hangt ten nauwste samen met de ontwikkeling van dat gebied, die in het teken staat van de recre atie. Door de voltooiing van de Brou- wersdam en in eeredr stadium de Grevelingendam, is naast het ver bluf toerisme het dagtoerisme sterk ontwikkeld, waarvoor het. bestaande wegennet in dit gebied absoluut on geschikt is. aldus GS. De aanleg van het gedeelte van de secundaire weg nr. 1 zal mede moeten dienen tot ont lasting van de overige wegen. De kosten worden, inclusief BTW, grondaankopen, bewegwijzering, verlichting, beplanting, grondonder zoek en kosten van voorbereiding en toezicht, doch exclusief de kosten van een later aan te brengen deklaag met wegmarkeringen, geraamd op f 2.550.00,- Ged. Staten stellen voor dit kre- dit beschikbaar te stellen. Voor de later aan te brengen deklaag en de wegmarkeringen zal t.z.t. een afzon derlijk krediet gevraagd worden. Jehova's Getuigen bezoeken congres Ongeveer 60 Jehova's Getuigen en belangstellenden van Schouwen-Dui- veland bezoeken het „Goddelijk voornemen "-congres dat van 25 tot en met 28 juli a.s. gehouden wordt in de Groer.oordhal te Leiden. Dc titel van de op zondag 28 juli te hou den openbaz-e toesp2"aak luidt: „Men selijke plannen falen, terwijl God's voornemen succes heeft". BURGH Prov. subsidie restauratiekosten Hervormde kerk Gedeputlecrdc Staten van Zeeland stellen provinciale staten voor aan de kerkvoogdij van dc Ned. Her vormde gemeente te Burgh-een bij drage te verlenen van ten hoogste f 12.706,- in de op f 224.124.- geraam de subsidiabele restauratiekosten van de Ned. Hervormde kerk te Burgh. De Nederlandse-Hervormde Kerk te Burgh is een bakstenen gebouw uit 1678 in de vorm van een grieks kruis met lagere zijarmen. Na de brand van 1924 en de oorlogsver- woesting zijn details (goten) gewij zigd. Het oorspronkelijke meubilair is verloren gegaan. Wel zijn door brand gehavende overblijfselen van grafstenen gehandhaaafd. De toren is gelijktijdig met de kerk opgetrokken. Na de oorlogsverwoesting is zij ver nieuwd. Het gebouw heeft een oud heidkundige en kunsthistorische waarde. Vanaf 1963 waren er plannen in voorbereiding om de kerk te restau reren. Met name ging het hier om het herstellen van metselwerk, goten en ramen. De gewijzigde'details van na de brand in 1924 (goten) konden dan weer in de oorspronkelijke vorm worden hersteld. Namens het kerkbestuur verzocht de- Geslaagd Aan de opleidingsschool te Goe^ behaalde de heer K. do Fciter het diploma brood- en banketbakkers gezel. BROUWERSHAVEN Burgerlijke stand over juni Gehuwd 7. Slager. Jan (Brouwershaven) en van Oeveren, Mary (Brouwersha ven); 21. Kok, Franciscus Josephus ('s-Gravenhage) en Baris, Nina Jo- sepha (Brouwershaven); 26. Snijders, Hendrikus Egbcrtus Maria (Amers foort) en van Staalen, Alida Jakoba (Amersfoort); 28. Komen, Cornelis Gerafd Paul (Zierikzec) en Vermaas Johanna Cornelia. Overleden 13. de Nooijer, Krina (Brouwers haven) 70 jr., e.v. M. H. van der Wcele. Evenementen De V.V.V. heeft voor de komende weken nog heel wat op het program ma staan. Van 27 t/m 30 juli wordt de jaarlijkse kermis gehouden. Op 2 augustus zal er een extra orgelcon- cvert in de Ned. Hery. Kerk gehou den worden, waarbij twee studenten aan het Conservatorium zullen op treden. (Marijke Nieuwenweg: zang en Hans v. d. Toorn: orgel). Op 10 augustus wordt er naast een ballon wedstrijd een lampionoptocht en kampvuur georganiseerd m.m.v. het muziekgezelschap „Crescendo" uit Dreischor en „Nieuw Leven" uit Ouwerkerk. Vanaf 9 augustus wor ZIER1KZEE. Alle peuters uit cle buurt kunnen er nu terecht: op een beschermd hoekje van cle oude speelplaats van de voormalige open bare lagere school in de Nieuwe Boogerdstraat werd speciaal voor de kleintjes een aardig speelplacitsje in gericht, onder andere voorzien van een klim rek en van een zandbak. Omclat er voor de peuters uit cle Nieuwe Boogerdstraat, en andere cle oude school omsluitende straten: stukje Nieuwe Haven, Lange St. Janstraat, stukje VisstraatSt. Do- musstraat en Krepelstraat, eigenlijk heel weinig speelgelegenheid was (dat kon alleen op straat) werd door moeders van jonge kinderen in cle buurt heV initiatief genomen voor een eigen speelplaalsje. Het plan werd door b. en w. posi tief ontvangen en vlot werd. een ter- reintje op- de schoolspeelplaats ter beschikking gesteld. Er moest echter financieel vanuit cle buurt wel wat tegenover staan en dat had tot ge volg dat enige dames met een inte kenlijst dc buurt afgingen. Het eind den er diverse zeilwedstrijden ge houden. waarvan de „Benelux" zeil wedstrijden op de Grevelingen. 470 klasse dit jaar voor het eerst geor ganiseerd worden. De zojuist ge noemde muziekgezelschappen uit Dreischor en Ouwerkerk geven op 17 augustus een concert op de Markt. Tenslotte zal er op 7 september een grote puzzelvaartocht worden geor ganiseerd. Drukke kermis verwacht De jaarlijkse kermis te Brouwers haven zal gehouden worden op za terdag 27 juli, zondag 28 juli. maan dag 29 juli en dinsdag 30 juli op het Marktplein. Ook dit jaar zullen er weer de no dige attributen worden opgebouwd en kramen worden geplaatst, zoals een autoscooter, gebakwagen, baby molen, schiettent en lijntreksport, een suiker—nougatkraam, bulldozer- schuivenspel, een grijp kraan, rollo- spel en mini kop van jut, een klok kenspel, zelf bestuurbare vliegtuigen, een rupsbaan en brievensport. Daar de kei-mis midden in de va kanties valt mag er weer op een ge zellige drukte worden gerekend, vooral 's zaterdags en 's zondags van de zijde der toeristen. OUWERKERK Stand campingvoetbaltoernooi Na de vierde ronde van het cam pingvoetbaltoernooi te Ouwerkerk zijn de uitslagen als volgt: SVOWK- Sirjansland 0-2; 't Hoogezand- Kreekoever 1-3; 't Sluitgat-Vier Bannen 2-0. Met nog één ronde te spelen op a.s. zaterdag 27 juli is dc stand: Sirjunsland 8 punten; Kreek oever 6 punten; 'l Sluitgat 3 punten; 't Hoogezand 3 punten; SVOWK 2 punten: Vier Bannen 2 punten. Na de wedstrijden worden de prij zen uitgereikt in het clubhuis van SVOWK, Hotel Vijverberg. MEUWERKERK Oud papier Zaterdag 27 juli wordt- er weer oud papier opgehaald ten bate van de zending. Het wordt gewaardeerd wanneer het papier gebupdeld ge reed staat, voor dé ophalers. BRUINISSE Oud papier Zaterdag 27 juli komt „Nu mei Hope"weer oud papier ophalen. Ver zocht wordt het s.v.p. gebundeld ge reed te zetten. Beheerder Alg. Bank Ned. Als beheerder van de Algemene Bank Nederland, bijkantoor Bruinis- se, is aangesteld de heer M. van Zeist, thans nog te Maassluis. Reis naar Majorca Bij een door firma J. D. de Korte en Zonen te Bruinisse gehouden verkoopaktie, was de eerste prijs eén reis naar Majorca. Deze werd gewonnen door mevrouw Van der Spek (Accacialaan). resultaat was bepaald cle moeite waarcl: een beclrag van SÜ0 gulden werd vlot bijeengebracht. De ge meente financierde de rest en deze samenwerking resulteerde in een veilige speelhoek voor de kleintjes uit de Nieuwe Boogerdstraat ën om geving. Foto's: peuters aktief op het nieu we speelplaalsje. Rechtsboven: een merkwaardig doorkijkje vanaf de schoolspeelplaats - in gebruik als parkeerterrein - dat ontstond na cle afbraak van een oud pakhuis. Het is cle bedoeling dat hier eveneens par keerruimte komt, met uitrit naar de L. St. Janstraat. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3