Perzisch-N ederlandse betrekkingen weer normaal hemo special Aktie van Franse boeren 300 doden in Loeanda Gezinsdrama in V.S. OVERVAL IN ZAAMSLAG OP HULPPOSTKANTOOR Nederland kaas- en condenskampioen Teveel panties Jumbo verloor stuk van vleugel Nieuwe Portugese regering beëdigd Betogende boeren in België Wlf' AGENDA Kasteel Warmelo verkocht LAATSTE NIEUWS 2 TEHERAN, 19-7. De Nederlandse minister van buitenlandse zaken, mr. M. van der Stoel, is vrijdag uit de Perzische hoofdstad naar Turkije vertrokken, na een tweedaags „ver- zoeningsbezock" aan Perzië gebracht te hebben en gesproken te hebben met de Sjah, premier Amir Abbas Hoveyda en de Perzische minister van buitenlandse zaken, Abbas Ali Chalatbari. Op een persconferentie heeft de Nederlandse minister zijn gesprek ken in Perzië „openhartig, nuttig en vruchtdragend" genoemd. Minister Van der Stoel verklaarde verder, dat de betrekkingen tussen Perzië en Nederland, die verkild wa ren nadat Perzische studenten in Ne derland het gebouw van de Perzi sche ambassade hadden bezet en daarvoor, volgens Perzië, niet vol doende waren bestraft, weer nor maal waren geworden. Volgens de Nederlandse minister kan de samenwerking tussen Perzië en Nederland op verschillende ter reinen, gebaseerd op de traditionele vriendschap tussen beide landen, voortgezet en versterkt worden. Minister Chalatbari, die eveneens de persconferentie van minister Van der Stoel op het vliegveld van Te heran bijwoonde, verklaarde dat Perzië binnenkort zijn ambassadeur en de ambassadestaf naar Nederland zal terugzenden. Uit voorraad alle kleuren bij Zierikzee, Weststraat 5-7 Verstekelingen aangetroffen in Rotterdam ROTTERDAM, 18-7. Het Libe riaanse schip „Volta Wisdom" is donderdag'aan de Lloydkade in Rot terdam gearriveerd met negen Gha- nese verstekelingen aan boord. De Afrikanen waren in de Ghanese ha venplaats Tema aan boord gegaan. Tien dagen geleden werden zij op zee ontdekt. De mannen zijn in af wachting van hun uitwijzing in han den gesteld van de vreemdelingen politie in Rotterdam. De leeftijd van de verstekelingen varieert van 16 tot 36 jaar. PARIJS, 18-7. Ongeveer 1500 boeren hebben donderdag het trein verkeer in het Rhonedal stilgelegd. Als protest tegen de naar hun me ning te lage prijzen die ze voor hun produkten krijgen, gingen ze bij Courthezon, (departement Vaucluse) op de rails zitten van de verbinding Parijs-Marseille. RENESSE. Nog een foto waaruit veelzeggend blijkt dat er iets mis is: de stranden blijven leeg. Zoveel ruimte en zo weinig mensen. Maar in ieder geval kan er flink gewan deld worden: er zijn aantrekkelijke mogelijkheden daartoe genoeg in de Schouwse badstreek. Toch hopen vakantiegangers, en niet te vergeten de strandpaviljoenhouders, dat het strandweer toch nog mag komen: dan zal het op deze plaats ongetwij feld heel wat drukker worden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) RIJSWIJK. 18-7. Nederland is in 1973 weer eens kanipioenexportcur van gecondenseerde melk en kaas geweest. In een peloton van elf lan den, die samen 533.720 ton geconden seerde melk en 661.586 ton kaas uit voerden, kwamen we met 333.455 ton gecondenseerde melk en 203.037 ton kaas ver aan kop te liggen. Frank rijk werd tweede met 98.369 ton con dens cn 160.681 ton kaas. Bij de condens werd West-Duits- land derde met 58.900 ton, bij de kaas Denemarken derde met 83.867 ton en West-Duitsland vierde met 81.872 ton. Bij boter en melkpoeder ging de gele trui naar Frankrijk met resp. 185.863 ton en 301.822 ton. Bij boter werd Nederland goede tweede met 177.673 ton. West-Duitsland derde met 121.567 ton. By melkpoeder moest ons land behalve Frankrijk ook nog West-Duitsland (209.580 ton) en het Verenigd Kouinkryk 122.042 ton) voor laten gaan om zelf met 120.911 ton op dc vierde plaats te eindigen. BRUSSEL, 18-7. Een onvoorziene faktor als de mode is er mede oor zaak van dat er in de Europese ge meenschap in de afgelopen jaren te veel panties zijn gefabriceerd. Men zit nu met een aanzienlijk overschot. Dat heeft de Europese commissie in Brussel meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van het Neder lands lid van het Europees parle ment, A. van der Hek. N.S.M. (Sluiskil) breidt uit SLUISKIL, 18-7. De Nederland se Stikstof Maatschappij N.V. te Sluiskil begint binnenkort met de bouw van een nieuwe opslagloods en een laadgebouw met bijbehorende transportinstallatie. De kosten van het project zullen ongeveer 20 mil joen gulden bedragen. De uitbreiding is het gevolg van de produktie van ammoniumnitraat en een toenemend transport naar de afnemers per auto, treinwagon en container. KINSJASA, 18-7. De Angolese be vrijdingsbeweging FNLA heeft ver klaard dat bij de rassenonlusten in Loeanda, de hoofdstad van Angola, zeker 300 mensen zijn gedood en verscheidene honderden gewond. Portugese berichten maakten eerder melding van enkele tientallen doden. JACSONVILLE, Florida, 18-7. Een Amerikaanse vrouw die leed aan spanningen heeft in haar woning in Jacksonville in Florida eerst haar drie kinderen en daarna zichzelf van het leven beroofd. De vier stoffelijke overschotten werden woensdag avond «joor de politie gevonden. De 32-jarige mevrouw Hazel Johnston was door haar man die door de justitie wordt gezocht - ver laten. SYDNEY, 18-7. Een Amerikaans Jumbo-vliegtuig heeft vrijdag bo ven Sydney een vier meter lang stuk van een vleugel verloren. Delen daarvan kwamen terecht op huizen in enkele voorsteden van Sydney. Er is geen melding gemaakt van slachtoffers. Het toestel landde vei lig- LISSABON, 18-7. In het presiden tiele paleis Belem is donderdagmor gen de uit zeventien ministers be staande nieuwe Portugese regering van kolonel Vasco Dos Santos Gon- calves beëdigd. Premier Goncalves beloofde dat zijn regering het programma van de „beweging der strijdkrachten" zal uitvoex-en. Dit programma zal „Por tugal op een waarlijk democratisch pad voeren", zo zei hij. BRUSSEL, 18-7. Opnieuw hebben donderdag boeren in België betogin gen gehouden. Donderdagochtend kwamen 200 boeren byeen voor het Provinciaal Gouvernementsgebouw in Namen en in Tielt, waar de weke lijkse markt werd gehouden, hinder den de boeren die markt en het ver keer. In Namen verhinderden de boeren ambtenaren het gouvernementshuis binnen te gaan. Ze bekladden er de muren tot ze ontvangen werden door leden van het provinciaal bestuur. Ze wisten het provinciaal bestuur zover te krijgen dat het een telegram verzond aan eerste minister Tinde- mans, aan verscheidene andere mi nisters en aan de (Belgische) Euro pese Commissaris, Simonet, waax-in het provinciaal bestuur zich solidair verklaart met de landbouwers. TERNEUZEN, 19-7. Twee gewa pende mannen hebben donderdag aan het eind van de middag een overval gepleegd op het hulppost kantoor in Zaamslag, by Terneuzen. De mannen zyn verdwenen met een auto over dc Belgische grens. De buit bij deze overval was circa f 2.500, Twee uur vóór de overval was de auto van de overvallers al in Zaam slag. De auto was betrokken bij een aanrijding en reed door. De twee mannen kwamen het kan toortje binnen op het moment dat ex- geen klanten waren. En van hen duwde de kantoorhouder, de heer S. Somers, een kleine revolver onder de neus. Hij zei kortaf „geld" en la ter na ontvangst van de circa 2500 gulden: „alles"?. De andere zei dat de kantoorhouder na hun vertrek een kwartier tegen de muur moest blijven staan. De kantoorhouder deed dit niet en belde de politie. De twee mannen - volgens be schrijvingen blond en circa 20 a 23 jaar - spraken volgens de kantoor houder met een „randstad-accent". Hflnanrim-m ~rr-nnnr t ra mf Wk&u 'lp Hi (U iff 4' -- ZIERIKZEE. Morgen (zaterdag) middag geeft „het kleinste circus ter we reld", het Circus Piste, in de tent op hel terrein aan het Groeneweegje de laatste speciale kindervoorstelling. De foto toont één der artisten in aktie: Gertrino met zijn „kop-balans"-nummer, een succesvol onderdeel van het Piste-programma. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DIEPENHEIM. 18-7. Het kasteel Warmelo in Diepenheim, het huis waar prinses Armgard tot haar dood heeft gewoond, is door prins Bern- hard verkocht aan de beleggings maatschappij Evlima Trust in Vaduz in Lichtenstein, voor de px*ijs van ca. 1 miljoen gulden. Het 22 hectare grote landgoed zal wellicht in de tóekomst dienst doen als conferen tieoord. Ruilverkaveling en ruimtelijke ordening' DEN HAAG, 18-7. Nog dit jaar is het Interimrapport van de Interde partementale commissie landinrich ting te verwachten. Daarin zal wor den voorgesteld dat, als de Landin richtingswet in werking is getreden, de volgordeschema's voor ruilverka- velingen ter beoordeling moeten worden voorgelegd aan de Rijkspla nologische commissie. Man lag elf dagen in auto GRONINGEN, 18-7. Naar alle waarschijnlijkheid heeft de 49-ja- x-ige A. R. uit Westernieland te Gro ningen gedurende elf dagen in een bestelauto op een parkeerplaats in Groningen gelegen. Woensdag werd de man in zorg wekkende toestand door de politie naar het academisch ziekenhuis ver voerd. Aanvankelijk werd gedacht dat de man voor een korte periode onwel was geworden Bij een buurtonderzoek bleek dat de man waarschijnlijk reeds elf da gen in de auto heeft gelegen. Omwo nenden van het parkeerterrein aan de Korreweg te Groningen hadden elf dagen geleden al een man in de wagen zien liggen. De bestelauto is het eigendom van een autoverhuur bedrijf in de stad. Dit bedrijf ver klaarde dat de auto al gedux-endc ge ruime tijd niet geschikt was om te rijden. Omwonenden wisten te ver tellen, dat de auto al eerder als tij delijk onderkomen was gebruikt. Geen ontsporingen bij korps mariniers ROTTERDAM. 18-7. Minister Vredeling zal geen strafvervolging instellen tegen een aantal mariniers Het onderzoek van dc koninklyke marechaussee naar beweerde ontspo ringen by hel korps mariniers heeft geen concrete strafbare feilen opge leverd. Uil het onderzoek dat de konink lijke marechaussee bij het korps mariniers heeft ingesteld cn dat vijf maanden heeft geduurd is onomsto telijk komen vast tc staan dat de voorvallen die dc meeste aandacht trokken - zoals het uittrekken van nagels cn het vastbinden van dui men met ccn louw waaraan een steen boven de plank was bevestigd - in het geheel niet zijn voorgekomen en behoren tot de categorie verhalen „van horen zeggen'' zonder dat enig feit hieromtrent achterhaald kon vinden De rorpmandant van hel koij» mannin.- 'generaal A. La mers heeft heden (vrijdagmorgen) in Rotterdam op een persconferentie ccn toelichting gegeven op dc resul taten van het onderzoek van de ko ninklyke marechaussee. Autobotsing tijdens vakantie: vader en twee kinderen gedood EINDHOVEN, 18-7. De 35-jarige C. Pijnenburg uit Eindhoven en zyn dochtertjes Marie Jose (7) en Edith (6) zijn woensdagmiddag om het le ven gekomen bij een autobotsing in Duitsland, Mevrouw Pijnenburg werd zwaar gewond, maar is volgens de Duitse politie buiten levensgevaar. Het on geluk gebeurde bij Kaiserslautex-n. De familie was met vakantie. De auto van de heer Pijnenburg is frontaal in botsing gekomen met een tegemoetkomende Amerikaanse le- gervi'achtauto, die te veel links zou hebben gehouden. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 20 en zondag 21 juli 1974 Dokter A. W. van Geer, Zierikzee, tel. (01110) 2080, neemt waar voor dokter Bontkes en dokter Van der Waarden. Spreekuren dokter Van Geer (alleen voor dringende gevallen): zaterdag morgen 10.30-11.00 uur; zondag 11.30- 12.00 uur. Aanmelding visite's, 's morgens tussen 10.00-10.30 uur. De weekeindedienst voor Zierikzee e.o. gaat in op vrijdagmiddag om 18.00 uur en duurt tot maandagmor gen 8.00 uur. WESTHOEK/BROUWERSHAVEN De artsen te Haamstede, Re- nesse en Brouwershaven hou den in het weekeinde eigen praktijk. Dat zijn dokter J. Stenger, Haamstede, tel. (01115) 1861; dokter H. J. Simons, Re- nesse, tel. (01116) 1280 en dok ter L. A. M. Bruel. Brouwers haven, tel. (01119) 280. De weekeinddienst loopt van vrijdag avond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. Zaterdag en zondag spreek uur uitsluitend voor dringende zaken van 11.30-12.00 uur en van 16.30- 17.00 uur. Dokter F. Buitendijk. Bruinisse, tel. (01113) 1280, neemt waar voor dokter Speelman. Do artsendienst OOSTERLAND BRUINISSE gaat in op vrijdagavond 19.00 uur. Dokter J. II. Richard. Nieuwcrkcrk, tel. (01114) 1810. neemt waar voor dokter Vleugels Schutter en dokter Visser. Zuster Adriaanse, Drrisrhor, tele foon (01112) 341. heeft dienst voor geheel Schouwen. Zuster Waasdorp, Oostcrland. telef. (01114) 1707, heeft dienst tc Oostcrland cn Sirjansland. DIERENARTS Dierenarts J. Minderhout, Middel- harnis. tel. (01870) 2897. neemt waar voor dierenarts Bergsma en dierenarts Buth. Zierikzee 't Lange Uus. Kunstexpositie, 912; lk'l6. Donderdag: 79. Maandag en zondag gesloten. Haamstede Tentoonstelling aquarellen en teke ningen mevr. Van Katwijk in de Ned. Herv. kerk; tot 4 augustus, ge opend op maandag van 15.00-17.00 uur en op woensdag van 19.30-20.30 uur. Vrijdag 19 juli Zierikzee Gi'avensteen, 15.00 uur: demonstratie vlas-spinnen. Concertzaal, 20.00 uur, „Help dc dok ter verzuipt". Brouwershaven Herv. kerk. 20.00 uur, orgelconcert Feike Asma (kaarsverlichting). Zaterdag 20 juli Zierikzee Concertzaal, 14.30 uur en 20.00 uur, „Help de dokter verzuipt". Mr. Breetveltspeeltuin, 14.00 uur, kinderspelletjes. Brouwershaven Korenmarkt, 10.00-16.00 uur, rom mel-, kunst- en antiekmarkt, soos „Zenith". Dreischor Herv. kerk, 20.00 uur, orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. Zondag 21 juli Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, „Help de dok ter verzuipt". Dinsdag 23 juli Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, „The Good, the Bad and te Ugly", 18 jaar. Scharendyke/EUemeet Dorpscafé, 19.00 uur, start zomer- avondwandeltocht Z.S.C. Woensdag 24 juli Dreischor Ned. Herv. kerk, 20.00 uur, orgelcon- cert door Dirk Jansz. Zwart, m.m.v. mevr. M. N. Coumou-Groenendijk, solo-zang. Donderdag 25 juli Renesse Herv. kerk, 20.00 uur: orgelimpro- visaties door Arie J. Keijzer, orga nist van de Doelen. Vrijdag 26 juli Zierikzee Mr. Breetveltspeeltuin, 19.30 uur poppenkast; plm. 20.15 uur, lampion optocht. Zaterdag 27 juti Noordgouwe Mr. De Rooshuis, 9.00-12.00 uur en 13.00-18.00 uur „Diorama" „Vogels van Noordgouwe" Zondag 28 juli Noordgouwe Mr. De Rooshuis. 9.00-12.00 uur en 13.00-18.00 uur „Diorama" „Vogels van Noordgouwe". Vrijdag 2 augustus Zierikzee Levei'dijk, 19.00 uur, hutten bouwen. Woensdag 7 augustus Zierikzee Mr. Bx-eetveltspeeltuin, 11.00 uur, puzzeltocht voor 9-13-jarigen. Vrijdag 9 augustus Zierikzee Leverdijk, 20.00 uur gekostumeerde voetbalwedstrijd: plm. 20.45 uur. kampvuur (Leverdijk). ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P. Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 APOTHEEK Apotheek C'. C H. Verschuren. Zie rikzee, Dam 18, is op zater dagen geopend van 9.00-12.30 uur cn van 16.30-17.30 uur. Op zondagen van 12.00-12.30 uur ui van lG.00-18.30 uur. Mysterie rond schaap ROERMOND. 18-7. In ccn weide te Leeuwen bij Roermond is donder dagmorgen ccn schaap aangetroffen dal met schotwonden in kop cn strot rond liep. Een ander schaap lag dood in dc wei en ccn derde schaap bJcck in dc nacht van woensdag op donderdag tc zijn gestolen In dezelf de weide werd ook vorig jaar in dc nachtelijke uren ccn schaap geslacht Dc Rocrmondsc politic heeft dc zaak in onderzoek. Daders zaten al achter tralies EPE, 18-7. Inwoners van een huis aan de Molenweg in Wissel (gem. Epe) z\fn donderdag met ccn enor me ravage gekonfronteerd. In alle woonvertrekken tras het interieur vernield. Het .poor van de inbrr kers leidde naar een dierentuin. Twee apen bleken de daders. Dc dirr.ktie van de dierentuin heeft alle schade vergoed. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 2