SCHIPPER ZET FAMILIE AF OP PIJLER ZEELANDBRUG Postzegel- en muntenzaak in Zierikzeese Lange Nobelstraat Zeeuws Jongerenkoor gaf subliem optreden te Renesse PORIQÜ VOOR VERZAMELAARS INTERESSANT R00RDSTEMPEL EN FRAAIE ANSICHTEN Wonderlijk vulmiddel voor Yiikiiiaii en pin STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 18 juli 1974 Nr. 21522 3 Advertentie PROFESSIONEEL... MAAR AL LANG ONTDEKT DOOR DE DOE-HET-ZELVER! KANTEN-KLAAR. SUPER HECHTKRACHT. 1001 toepassingen BUITEN zowel als BINNEN. Om een idee te geven: houtrot herstellen. Betonreparatie. Gaten, kieren, en scheuren BLIJVEND afdich ten. Lek balkon of dunne plek in goot dichten. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken. Dat zag u op de TV. Betonnen ra men beglazen of stopverf bij werken. Dakpan of trapleuning muurvast zetten, ook tegels, enz. enz. Super hechting tussen HOUT en STEEN, aan ELK ma teriaal, droog of vochtig, ook aan metaal en glas. Krimpt of scheurt niet, is BLIJVEND taai- elastisch èn slijtvast. Nu gemakkelijker èn vlugger èn beter: STOPPEN, blijvend AFDICHTEN, VOEGEN, UIT VLAKKEN, ragdun PLEISTE REN, dik PLAMUREN en BLIJ VEND herstellen metPORION. De in Zwitserland ontwikkel de gebruiksklare universele kunsthars-vulpasta. Bekroond met hoge Engelse onderschei ding "The Blue Ribbon". On schadelijk voor de handen en onbeperkt houdbaar, ook bij aangebroken pot. ZlEhlkZEE, 18-7. De scliippersfamilie De Gier uit Maaskracht is woensdag via een pijler van de Zeelaiul- brng in veiligheid gebracht door de 22-jarige schipper Frans de Gier. Hij ontdekte woensdagochtend vrceg dat zyn schip, het 366 ton me tende binnenschip de Jonge Peter, water begon te maken. Zo vlug hij kon voer hij naar de Zeelandbrug en zette daar zyn echtgenote, een? kind en drie volwassen familieleden plus de scheepshond af op een van de pijlers. Zelf klom hy met grote inspanning tegen de 13 meter hoge pijler op en sloeg op de brug alarm. Hulp De rijkspolitie te land en te water Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor LENINGEN PERSOONLIJKE ZIERIKZEE: Havenpark 16. dagelijks van 9.00-16.00 uur; Malta: De Cranestraat, woens dag 15.30-16.30 uur; West: Zijpestraat, dinsdag 9.00- 10.30 uur. Hij komt met het vlaggcschip „Nimbus" op zaterdag 20 juli naar Bruinisse. Dit ronde luchtschip, met een omvang van 35 meter, is geheel gelijk aan dc ballon zoals die ruim 190 jaar geleden door Prof. Charles voor de eerste keer te Parijs werd gedemonstreerd. Ongelooflijk populair weid de luchtballon, door de belangrijke rol die hij had bij de belegering van Pa rijs tijdens de Duits-Franse oorlog in 1870-1871. Gedurende deze maan denlang durende belegering ont stond er niet alleen een grote le- vensmiddelenschaörste. maar ook een grote behoefte om berichten uit en twee sleep'b'oten schoten het zin kende schip te hulp. De politie die onmogelijk langs de pijler naar be neden kon afdalen sprak de drenke lingen moed in. Een van de sleep boten, de Walrus van Muller en Co Belemmeringen op de wegen Bergen op Zoom-Middelburg Tussen Bergen op Zoom en Ril land Bath dient het verkeer reke ning te houden met een rij baan ver legging op twee plaatsen. Ter hoogte van Rilland Bath is één rijbaan over een afstand van on geveer 2 kilometer afgesloten en tussen Bergen op Zoom en Korteven over een afstand van een paar hon derd meter. In beide rijrichtingen wordt het verkeer over de andere rijbaan ge heid waarop vier rijstroken beschik baar zijn. Op deze weggedeelten is echter geen middenbermbeveiliging aangebracht. Er is een snelheidsbe perking en een inhaal verbod voor vrachtauto's ingesteld. Breda-Rotterdam Op deze weg zijn vanaf Dordrecht tot Ridderkerk rijbaanverleggingen met niet door geleidekonstrukties gescheiden rijstroken. Op deze plaat sen zijn snelheidsbeperkingen en te vens inhaalverboden voor vracht auto's ingesteld. Goes-Zierikzee-Rotterdam In verband met beschadiging van de Zeelandbrug dient het verkeer het ingesloten Parijs naar het on bezette Frankrijk te krijgen. Voor dit doel heeft de PTT 66 ballontoch- ten georganiseerd. Er werden brie ven, couranten, passagiers en posf- duiven per ballon vervoerd. De moe dige ballonvaarders, van wie er en kelen het leven voor Frankrijk lie ten werden terecht als helden geëerd Veel is sindsdien veranderd. Wij hebben ons door de lucht weten voort tc bewegen op efficiëntere wijze. De ballonvaart lijkt, enigszins overbodig te zijn geworden, maar zij bestaat nog voort als een vrij dure sport, waar een kleine groep enthousiaste beoefenaars alles voor over heeft. Met de ballontochten die tegen woordig worden gemaakt., wordt nog wel eens post voor verzamelaars De Jonge Peter - het middelste schip - naast de Walrus, weer veilig in de vluchthaven De Val. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) uit Terneuzen, bevrijdde de zes men sen uit hun hachelijke positie. De sleepbootbemanning wist zelfs het schip met hard pompen boven water te houden. Later is het schip naar het vluchthaventje De Val in Zierikzee gesleept. tussen Goes en Zierikzee op deze brug met tijdelijke noodvoorzienin gen rekening te houden. In elke ver- keersrichting is slechts één rijstrook beschikbaar en er is een maximum snelheid van 30 km/uur van kracht. De Zeelandbrug is gesloten voor voertuigen zwaarder dan 50 ton. ZIERIKZEE Kinderspelletjes vielen gedeeltelijk in het water De kinderspelletjes, welke zater dag in de mr. Breetveltspeeltuin in Malta zouden worden gehouden zijn gedeeltelijk in het water gevallen. Een vrij groot aantal kinderen was ternauwernood met de diverse on derdelen begonnen, toen het hemel water naar beneden gutste. Het be stuur besloot daarop het programma af te gelasten en te verschuiven naar a.s. zaterdag 20 juli. Alle kinderen die zin hebben om mee te doen zijn om 2 uur van harte welkom. Mislukte poging tot diefstal Tijdens de toexistendag, dinsdag jl„ hebben onbekenden in een Zie- rikzeese zaak, met het toepassen van een „wisseltruc" een greep in de kas trachten te doen. Van. de twee man nen die in de winkel inkopen kwa men doen, wilde er één honderd vervoerd. Zo zijn er in Oostenrijk ruim 50 postvaarten gemaakt ten bate van Pro Juventute-Kinderdorp. Speciale ballonkaartcn De VVV Bruinisse heeft gemeend een klein aanital speciale ballonkaar- ten te moeten beschikbaar stellen. Deze foto-ansichten zijn uitsluitend te Bruinisse verkrijgbaar op vrijdag cn zaterdag 19 en 20 juli. De kaarten zijn voorzien van een bijzonder b'oord-stempel met de tekst; Eerste gasballonvaant van Schou- wen-Duiveland, Bruinisse 20-7- 1974 - VVV - Visserijdagcn. Ver zonden per Boesman ballon Op deze kaarten, die men kan ko pen van het Rode Kruis te Bruinisse (opbrengst geheel voor dit doel), zal bovendien een poststempel worden aangebracht van de nu nog onbe kende landingsplaats van de ballon. Er zal getracht worden een gedeelte van de oplage te reserveren voor de verkoop op het ballon terrein, waai de verkoop van deze kaarten vlak voor de ballonstart zal plaatsvinden op zaterdagmiddag van 14.30 tot 16.00 uur. Maar er zijn nu reeds ve le bestellingen binnengekomen uit het hele land. Degenen die zich van een echt ge vlogen ballonkaart willen verzeke ren, kunnen dc ansichten (met af beelding van jachten cn ballonnen) bestellen bij het Rode Kruis en dc VVV te Bruinisse. Men kan de kaar ten adresseren naar alle landen ter wereld, maar men kan ze alleen per ballon meegeven, indien men zc in dc brievenbus van het sportterrein „Bruse Boys" deponeert vóór zater dagmiddag 16.00 uur. 1/2 kg 1 kg 2 kg 5 kg ƒ4,95 ƒ8,75 ƒ15,60 ƒ30,50 gulden wisselen. Daarbij trachtte de man zich een stapeltje briefjes van vijf-en-twingtig gulden uit de kas toe te eigenen, hetgeen echter dooi de eigepaar kon worden voorkomen. De mannen verlieten vervolgens met grote haast de winkel. 'De politie stelt een onderzoek in. SEllOOSKERKE Auto in de sloot Woensdagmorgen te plm. 6.30 uur geraakte een personenauto, toebeho rende aan het taxibedrijf de j. te Zierikzee, op de Serooskerseweg t.h.v. de Delingsdijk tijdens een he vige regenbui in een slip. De be stuurder van de personenauto, J.K. welke op weg was naar Haamstede voor een taxirit, belandde met de auto in de langs de weg gelegen sloot De bestuurder werd zodanig gewond dat hij in het Rode Kruis ziekenhuis moest worden opgenomen. De auto werd totaal vernield. BURGH Programma experimenteel objekt Donderdag 18 juli: 16.00 uur Kin dertekenfilms, 20.00 uur dias' over de natuur. Vrijdag 19 juli: 10.00 uur poppen- De cx-restauranthouder, die al ja ren een fanatiek muntenverzamelaar is, heeft het zeer drukke horecale- ven nu geruild voor deze exclusieve zaak, die de enige op Schouwen-Dui- veland is. De ruime collectie munten, bestaat voor 't grootste deel uit Nederland se munten, daar hiervoor aanmerke lijk meer interesse is dan voor de buitenlandse. Binnen korte tijd wil de eigenaar ook overgaan tot het verkopen van provinciale munten. De postzegelverkoop beperkt, zich tot zegels vanaf 1945. „Het verhandelen van voor-oorlogse exemplaren, ver- (van een medewerker) RENESSE. 17-7. In het kader van de buitengewone diensten van de Herv. Gemeente Renesse trad woens dag j.l. het Jongenskoor van de Zeeuwse Koorschool uit Goes op. In een geheel gevulde kerk, waar de aanwezigen hun enthousiasme niet onder stoelen of banken staken, werd allereerst een programma kerkmuziek gegeven, vervolgens en kele liederen uit het klassieke reper toire, waarna een solo volgde en ten slotte een reeks volksliedjes. In alle onderdelen munt het koor uit in zuivere zang, sterk op elkaar ingespeeld zingen en bijzonder snel reageren op de aanwijzingen van de directeur Eef Heyblok. Dit jongens koor, waarvan de jongste leden de indruk wekken niet ouder dan 5 of 6 jaar te zijn, is een prachtig voor beeld v.-n zangdiscipline. Met een gregoriaans Allejuja werd begonnen. Daar al bleek het koor over hoge po lyfone kwaliteiten te beschikken. Zowel in de eenstemmige zang zoals in My voice shalt Thou hear van J. Corte als in de meerstemmige zang zoals in Sound of the trumpet viel een gave weergave te beluisteren. Typerend voor de eenheid, waarmee het koor wenst op te treden was on der meer het feit, dat de naam van de solist, die op indrukwekkende wijze Bachs Bist du bei mir vertolk te. niet werd genoemd. Het gehele programma, bestaande uit 26 zangnummers plus twee toe giften, werd vlot afgewex-kt. Bij de volksliedjes waren Nederlandse (De uil op de pex-eboom), engelse (Green sleeves), duitse (Das Wandex-n), Is raëlische en griekse. De aanwezig heid van Wolfert Jumelet, van het Duivelands Barokensemble, bracht de heer Heyblok er toe hem uit te nodigen het laatste volksliedje (Gute Abend, gut'Nacht) te dirigex-en. De ze speelse geste wei*d door de aan wezigen bijzonder gewaardeex-d. Met het echo-koor van Ox-lando di Lasso werd het programiïia besloten. Het stox-machtig applaus dx-ong tot twee toegiften en wel La Pastox-ella van' Fr. Schubert en het bekende Anchors away. theater „Kax-toen": 16.00 uur Kin- dex-tekenfilms; 19.30 uur Yoga-les. Zaterdag 20 juli: 13.00-18.00 uur Demonstratie siex-smeden door F. v. d. Kop en pottenbakken door R. v. Pret; 20.00 uur optx-eden van de mu ziek en liedjes groep „De Snaar". DREISCHOR Orgelconcert en solo-zang Aan het op woensdagavond 24 juli a.s. te geven ox-gelconcert door Dirk Janzs. Zwart in de Ned. Herv. kerk alhier zal medewerking worden ver leend door mevr. M. N. Coumou- Groenendijk, solozang. eist veel investering en zou een te grote specialisatie met zich mee brengen. Bovendien worden dex'ge- lijke postzegels meestal rechtstreeks op beurzen verhandeld", a.ldus de heer Pankow. Andere artikelen Alle attributen die woeste verza- melaai's maar^nodig kunnen hebben, zoals, catalogie en ruilmapjes zijn in deze winkel natuurlijk ook ver krijgbaar. Als aanvulling bp het as- soi-timent, verkoopt de heer Pankow ook oude prentbriefkaarten. Het oudste exemplaar, dat op het ogen- In de serie buitengewone diensten wordt op donderdag 25 juli een or gelconcert gegeven door Arie J. Keyzer, organist van De Doelen te Rotterdam; bet wordt een improvi- satieeoncert over door de aanwezi gen op te geven thema's en melodie- en. Vleesmarkt: sombere perspektieven DEN HAAG. In een nota inzake de varkensvleesprodukte in de landen van de Europese Gemeenschap en in de Verenigde Staten in 1974-1975 noemt het produktschap voor vee en vlees de perspektieven voor de vleesmarkt sombei-. Wat slachtvar- kens betreft is te verwachten dat de prijzen,* nadat ze andei-half jaar gunstig zijn geweest, nu een tijdlang verliesgevend zullen blijven. NIEUWERKERK Jongen in Engeland vermist De 14-jarige zoon van de familie W. Kesteloo uit Nieuwerkerk, die met zijn oudei's een vakantie-zeil tocht door Engeland maakte, wox-dt sinds zondagmiddag vermist. Direkt na aankomst was de jongen in z'n eentje gaan vissen en is daarvan niet meer teruggekeei-d. Duikpogin- gen hebben tot nog toe niets opgele- vei-d. Gevi'eesd woi'dt dat. hij bij het vissen van een pier gevallen en ver dronken is. BRUINISSE Route wielerronde op vrijdag 29 juli De ï-oute van de op vrijdag 19 juli te Bruinisse te houden wieleironde is als volgt: de stoet begint bij het Dorsphuis, het peleton rijdt vervol gens via de Dr. de Kocksti-aat, Del- tastraat, Noorddijk, Beursstraat, Steiiistraat, Boomdijk naar de Mo lenweg, om via deze weg weer in de Dr. de Kocksti-aat terug te komen. Het publiek wordt verzocht om de route zoveel mogelijk vrij te houden De stai't is 's avonds om zes uur. „Bru" komt over de radio Van 3 tot 5 uur vrijdagmiddag zal in de uitzending „Zoeklicht op Ne derland" over Hilversum I ook iets te horen zijn over Bruinisse. blik in zijn bezit is, dateert uit 1900. De eigenaar heeft ondervonden, dat het heel wat moeite kost om aan de ze ansichtkaarten te komen Dat voor deze pi-entjes veel interesse bestaat, blijkt wel uit het feit, dat hij na en kele dagen al bijna door zijn begin- vooiTaad heen is. Ook voor de munten en postzegels blykt veel belangstelling te bestaan bij de toeristen, maar ook onder de bewoners uit de omgeving; vooral onder de jongeren is men zeer ge ïnteresseerd in dergclykc vcrzamel- objekten. Belangstelling voor munten en postzegels. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Ballonvaarders: astronauten van het verleden (Van een medewerker) BRUINISSE, 17-7. Het komt de laatste lijd slechts zel den voor dat we één of meer luchtballonnen door het luchtruim zien zweven. Nu er zoveel andere manieren zijn om sneller en zekerder én verder een doel door de lucht te hereiken, is de ballon een zeldzaam verschijn sel geworden. Als hommage aan dc luchtvaart van het verleden, vinden slechts nu cn dan nog ballonvaarten plaats en dan dikwijls om een of andere feestelijke gebeurtenis luister by te zetten. De Haagsche Ballon Club, die dc beschikking heeft over enkele voortreffelijke ballonnen en bekwame piloten is altyd gaarne bereid aan een dcrgelyk evenement mede tc werken. Het is dan ook een goede gedachte van de V.V.V. te Bruinisse om ter gelegenheid van dc Visscrydagcn 1974 een beroep tc doen op balloncommandant Jo Boesman. Speciaalzaak voor verzamelaars ZIERIKZEE, 17-7. Het pand aan de Lange Nobelstraat 4 te Zierikzee, bekend als de sigarenwinkel van de heer W. I. den Boer, heeft sinds enkele dagen een geheel andere bestemming gekregen. De heer N. W. Pankow heeft deze zaak nl. gekocht en is er een munten- en postzegellxandel begonnen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3