Vaststelling vergoeding onderwijs gemeente Duiveland The Dizzy Man's Band speelde voor jeugd-,sozen' te Zierikzee NIEUW GEBOUW AMBO-BANK HAAMSTEDE OFFICIEEL GEOPEND SAMENWERKING ZEEUWSE FRUITVEILINGEN Bouw kon vlot worden gerealiseerd VERGADERING GEMEENTERAAD STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 8 juli 1974 Nr. 21516 3 DUIVELAND, 6-7. In de raadsvergadering van de gemeente Duiveland, die zoals gemeld in het gemeentehuis te Nieuwerkerk is gehouden, was bij de ingekomen stukken een brief van de Regionale Commissie Zeeland voor het gemeentelijk voortgezet onderwijs betreffende deeiplan 1977-1978-1979. Voor dit plan worden aangemeld: A. Een opleiding proces-techniek, te ver binden aan de gemeentelijke Middelbare Technische school te Vlissingen. B. Een avondschool voor hoger algemeen voortgezet onderwijs te Vlissingen. C. Een te Goes te vestigen afdeling van de gem. school voor lager economisch en administratief onderwijs eveneens te Vlissingen. De echtgenote van burgemeester Everwijn van Westerschouwen kreeg bloe men aangeboden door de zesjarige Mariëlle Verton. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) HAAMSTEDE, 6-7. Vrijdagmiddag werd te Haam stede aan de Noordstraat, de nieuwe Amrobank offi cieel door burgemeester H. P. Everwijn van Wester schouwen geopend. Aleer hiertoe werd overgegaan werden mevrouw Everwijn en mevrouw Van Putten, de echtgenote van de districtsdirekteur van de Arnro, door, het zes-jarige dochtertje Mariëlle van de dagelijkse leider, van het nieuwe bank gebouw de heer J. L. Verton, bloemen aangeboden. Van de gelegenheid tot het indie nen van bezwaren voor 1 augustus a.s. behoeft geen gebruik te worden gemaakt. Verder kwam ter tafel de vaststelling voorschot bedoeld in art. 103 lid 6 der Lager Onderwijswet 1920, zulks voor het jaar 1974. Dit behelsde dat de raad elk jaar op ver zoek van de besturen der bijzondere scholen, en onder voldoende borg stelling, een voorschot op de vergoe ding geeft, welk voorschot wordt be rekend naar het gemiddeld aantal leerlingen en naar het vastgestelde bedrag per leerling voor het Open baar Lager Onderwijs. Het bestuur van de bijzondere school te Ooster- land heeft een gebouw van de ge meente in bruikleen, en het heeft derhalve geen kosten voor onderhoud e.d. te maken. Voor dit schoolbestuur geldt het vergoedingsbedrag f 180,50 per leerling. Het bestuur van de bij zondere school te Nieuwerkerk zorgt zelf voor het onderhoud voor het schoolgebouw met vijf lokalen, en hier' geldt een bedrag van f 215,58 per leerling. Het voorschot werd voor Nieuwerkerk in totaal f 28.744,en voor Oosterland f 19.373,67. Deze cij fers werden door de raad goedge keurd. Verder werd een voorschot verstrekt aan genoemde bijzondere scholen te Nieuwerkerk en te Oos terland, voor de kosten van het vak onderwijs op die scholen van yesp. f 7.600,en f 7.500,Zulks ten be hoeve van de vakonderwijzeressen: mevrouw M. E. Rentier-Flikweert te Advertentie "NUTSSPAARBANK uw ideale gezinsbank U bent welkom bjj uw Nutsspaarbank voor GIRO met dagafschriften en betaalcheques RENESSE: bij bar „De Luifel", woensdags van 9.00-10.30 uur. Nieuwerkerk en mevrouw Klpasse- Wabeke te Oosterland, die beiden in het bezit zijn van de acten K. en U. In de vergadering van 7 juni 1974 heeft de raad een krediet beschik baar gesteld van f 7.640,voor het herstel van een lokaal in de nood schoot te Nieuwerkerk, in verband met de uitbreiding van de openbare basisschool. De schoolinspectricc heeft echter bü haar bezoek aan de school meegedeeld dat ze het niet verantwoordelijk acht een dergelijk bedrag voor eén noodoplossing te vo teren. Het schoolgebouw aan de West straat biedt een andere oplossing door heVhandenarbeidlokaal tijdelijk in gebruik te nemen voor de aan te stellen vierde leerkracht, hetwelk betekent dat voor het lokaal in de noodschool geen rijks vergoeding be schikbaar zal worden gesteld. Het is van belang om de tijdelijke oplossing zo vlug mogelijk om te zetten in een definitieve, waarvoor twee moge lijkheden zijn, n.I. door de aanbouw van een permanent lokaal of door de plaatsing van een semi permanent lokaal. Omdat van rijkswege, volgens de wethouder van onderwijs, de heer Overbeeke (ARP), de voorkeur gege ven wordt aan semi-permanente bouw,, en om zeker te zijn van de toekenning van een rijksvergoeding werd besloten tot deze bouw over te gaan en zo spoedig mogelijk offerte te vragen voor een semi-permanent lokaal bij het schoolgebouw. Hope lijk zal dit spoedig kunnen worden gerealiseerd. Camping te Ouwerkerk Hierna volgde er een aanvulling van het besluit van de raad van j.l. 11 juni, toen besloten-werd om al leen de bestaande camping: „Het Sluitgat" in Ouwerkerk tot kampeer terrein te bestemmen. Besloten werd niet in te gaan op de suggestie van de heren H. Koster te Ouwerkerk en D. Hozeman te Vlaardingen. Deze bestond om de..grond bij de woning van eerstgenoegide met 200 m- een nieuw wandelpad aan te leggen en dit in eigendom aan de gemeente over te dragen, ter vervanging van het bestaande wandelpad, en dat de kosten van aanleg en beplanting van het nieuwe wandelpad, zomede de kosten van het verwijderen van het bestaande pad, voor rekening van genoemde heren zullen komen. Be sloten werd op deze suggestie niet in te gaan en aan de bezwaren van de heren A. de Later, C. S. Kuijper en H. Koster, allen te Ouwerkerk, tegemoet te komen door alleen de bestaande camping: „Het Sluitgat" op perceel E. nr. 136 tot kampeer terrein, en de percelen sectie E. nrs. 134 en 135 tot landbouwgrond zonder bebouwing te bestemmen. Verkoop bouwgrond Besloten werd verder aan Bouw bedrijf Meuldijk van der Linde B.V. te Nieuwerkerk te verkopen zeven percelen bouwgrond in het bestem mingsplan Nieuwerkerk II, in totaal groot ongeveer 4612 ca, voor de prijs van f 36,75 per ca, exclusief B.T.W., of in totaal voor f 169.491,welk bedrag vermeerderd dient te wor den met f 27.118,56 BTW, alzo totaal f 196.609,56. Binnen twee jaar moeten hierop een zevental woningen zijn gebouwd na de datum van akte van overdracht. Aan de orde komt ver volgens de vaststelling exploitatie bestemmingsplan Nieuwerkerk II. Om de uitvoering van een bestem mingsplan periodiek een goed in zicht te krijgen in het financiële ver loop van dit plan, is het noodzake lijk om de exploitatieopzet van tijd tot tijd opnieuw op te zetten aan de hand van de op dat ogenblik, en de in dit plan alsnog uit te voeren wer ken. Indien nodig kan de grondver- koopsprijs worden aangepast om te voorkomen dat er op het plan ver lies geleden wordt. Bijgevoegd waren de nieuwe exploitatiecijfers en het stemt tot verheuging dat uit deze hernieuwde exploitatieopzet blijkt dat de gronduitgifteprijs onveran derd blijven kan en éen reëel slui tende exploitatie voor dit bestem mingsplan is verkregen. De heer Bakker (P.v.d.A.) vond dit nu alle maal wel mooi en prachtig, maar hij vond dat er maar veel te weinig voor de jeugd gedaan wordt. Van speel- gelegenheden vond hij niet veel ver meld, en hij achtte dit hoogst nood zakelijk. Hier en daar wat van die piepkleine zandbakjes etc. „Wat heb je daar nu aan", vond hij. De voor zitter meende dat er hier en daar toch wel gelegenheid geschapen wordt om de kinderen aan hun trek ken te laten komen, maar op kosten van het Fonds Dorpsuitbreiding zou voor dit doel nog wel wat kunnen worden geput. Hij raadde de leden aan zich te bezinnen over deze ma terie, dan kan daar op de volgende vergadering over gediscuseerd wor den. Het is wel een punt van bespre king waard, aldus de voorzitter. Via het Bemiddelend Orgaan Ro- hyp w.as een verzoek om garantie van rente en aflossing van een le ning ten behoeve van de bouw van een woning ingekomen van de heer J. E. Hendriksen te Zierikzee aan de Weth. van Klinkenstraat, en voor de koop van een woning aan de Muye- weg 21 te Nieuwerkerk door .de heer A. H. Goudzwaard aldaar. The Dizzy Man's Band, bestaande uit: Hans (bas), Dirk (solo), Joop (drum), Klaas (sax), Herman (orgel), Karl (trompet) en Sjaak (zanger), be kend van singles als „Jumbo" en „Money the phoney", gaf voor een publiek dat alleen uit jongeren be stond, een indrukwekkende show weg. Afwisselend optreden Het muzikale optreden werd o.a. afgewisseld met het slaan met mi crofoon-standaards, het zwaaien van vuurpijlen, het heupwiegen van één van de bandleden met een grote voet bal in z'n broek en met een strip- showtje van de zanger, waarbij hij tot groot vermaak van het publiek een soort paling half uit z'n slip liet hangen. Verder werden enkele imi taties gegeven, zoals van „The Gol den Earings" en van „Little Jimmy Osmond". Het was jammer dat de slecht afgestelde versterker soms iets te schelle tonen doorgaf. Entourage De wat kil aandoende C.T.V.-hal, waarvan de entourage toch wel wat te wensen overliet, werd nog aardig opgehaald door een goede verlich ting en uiteraard door deze gewel dige show, waarbij het publiek zich zeer goed amuseerde. Achter in de hal was er een bar geïmproviseerd, die natuurlijk goed draaide. Geen gcluidswagcn Volgens één van de organisatoren was ongeveer de helft van het pu bliek toerist. De opkomst viel toch wel wat tegen en de sociëteiten zul len uit deze avond beslist geen winst kunnen slaan. De slechte opkomst was volgens deze organisator vooral te wijten aan het feil dat men in Zierikzee geen toestemming kreeg met een geluidswagen rond te rijden om dit optreden aan te kondigen, daar het te laat was aangevraagd (twee dagen van te voren). In Wes terschouwen is het helemaal verbo den met een dergelijke wagen rond te rijden. Dc sociëteiten zfjn er in elk geval wel in geslaagd dc bezoekers een bij zonder goede avond te bezorgen door hen dit optreden van The Dizzy Man's Band voor te schotelen. De directeur van het kantoor Zie rikzee de heer J. A. Maris, sprak hierna een speciaal woord van wel kom tot burgemeester Everwijn en zijn echtgenote en de heer en me vrouw Van Putten. Burgemeester Everwijn zei begrip te hebben gehad voor het standpunt van de direktie om het gebouw aan de Hogezoom te verwisselen voor een gebouw dat meer centraal is ge legen. Deze plannen zijn niet van vandaag of gisteren. Hoewelop 30 juni 1972 de voormalige openbare basisschool van Haamstede bij de openbare veiling voor f 63.750, door Amro-bank werd gekocht heeft het toch nog twee jaar geduurd voor heit nieuwe bankgebouw kon worden geopend. Ondanks de twee jaar om dit te realiseren vond de burgemees ter dat men toch wel mocht stellen dat dit binnen een redelijke tijd is gebeurd. Dat het toch nog twee jaar is geworden heeft zeker niet aan de medewerking van het gemeentebe stuur gelegen. Op 25 oktober 1973 kwam de bouwvergunning binnen, 11 decemb'er kwam de goedkeuring van G.S. waarna op 18 december door de gemeente de vergunning werd verleend. Geslaagde Louw De bouw noemde burgemeester bijzonder geslaagd en beslist een fe licitatie waard. Een bijzonder kom- pliment maakte hij hierbij aan het architektenbureau Sadée en De Bruin en de aannemer, de firma Prince 'te Haamstede, en de onder aannemers. Het nieuwe bankgebouw is bijzonder smaakvol volgens de ei sen van de tijd ingericht, waarbij ruime aandacht is geschonken aan de service voor de clientele. Aan de achterzijde van het gebouw is nog een kleine maar smaalvolle bloemen tuin welke is aangelegd door de fir ma W. van Sluis en Zn. te Haam stede. KAPELLE, 6-7. De fruitveilingen Kapellc Biczclingc en omgeving te Kapellc en Zccuwscli-Vlaandercn te Temeuzcn gaan nauw samenwerken in een centrale veiling vereniging welke grote bevoegdheden krijgt op het gebied van de aanvoer en afzet van dc produktcn der 800 aangeslo ten leden. Hiertoe is vrijdagavond besloten tijdens ledenvergaderingen van de beide veilingen. Zowel in Temeuzcn als in Kapelle Biezelinge waren slechts enkele tegenstemmers. Uitgangspunt bij de samenwerking is een concentratie van het aanbod van fruit op het veilpunt Kapellc Biezelinge. Per 1 januari 1975 wil men starten met een gezamenlijke exploitatie en een centrale admini stratie. Of deze combinatie in aan- De burgemeester sprak de wens uit dat de Arnro in het nieuwe ge bouw goede zaken zal doen en dat de medewerkers er prettig in zullen werken. Hij hoopte dat men het oude bankgebouw aan de Hogezoom niet als tweede woning zal gaan afstoten, daar de gemeente nog steeds met een woningtekort worstelt. De burge meester opende de bank met het drukken op de knop van de „kiek kast". De direkteur van het distrikt Zee land en West-Brabant de heer L. van Putten stelde de burgemeester gerusit ten aanzien van het bankge bouw aan de Hogezoom daar er dooi de Amro-bank niet aan zal worden medegewerkt om hier een tweede woning van te creëren. „Open" gebouw In vergelijking met andere objek- ten van de bank vond de heer Van Putten dat het met het realiseren van dit bankgebouw erg vlot is ge gaan. Mede door het toenemende toeris me heeft men gemeend naar een an dere en beter gelegen plaats te moe ten uitzien, waarmee men met dit gebouw wel is geslaagd. Het geheel is gericht mede door de glasgevels, op openheid en gastvrijheid voor de kliëntele. Door de steeds nog voortschrij dende techniek is het mogelijk op de kantoren het personeel te ontlas ten van de geestdodende arbeid, arbeid, waarvan ook in dit nieuwe kantoor in ruime male gebruik van is gemaakt. De heer Van Putten stelde vast dat de Amro-bank nu alweer ruim een kwart eeuw mee draait in de gemeenschap van de Westhoek. Dank bracht hij aan de merking zal komen voor de drie, twee. één procent regeling voor ver betering van de afzetstructuur in de fruitteelt kon nog niet worden ge zegd. Voorzitter B. Leijs van de vei ling in Kapelle zei dat hiervoor de nodige onderhandelingen gevoerd zullen worden omdat de opgezette samenwerking helemaal in de lijn ligt van wat de voorwaarden welke de EEG in Brussel hiervoor heeft gesteld. Krabbend ij kc In eerste instantie heeft men op het departement van landbouw en visserij echter te horen gekregen dat voor toekenning van deze subsidie er een totale samenwerking binnen een regio moet komen. Enkele maan den geleden besloten de leden van do ontwerpers en bouwers van dit pro- jekt, dat hij in zijn geheel geslaagd noemde. Namens de Amro-bank bood de heer Van Putten burgemees ter Everwijn hierna f 1000,aan om te besteden voor de gemeenschap. De burgemeester bracht voor deze geste dank woor'b'ij hij mededeelde dit bedrag een passende bestemming te zullen geven. De direkteur van het kantoor Zie rikzee de heer J. A. Maris sprak tenslotte de hoop uit dat de heer J. L. Verton en zijn medewerkers pret- ting in het nieuwe gebouw zouden mogen werken. De gehele bouw dienst bracht hij dank voor hetgeen zij tot stand had weten te brengen. Feestelijk programma Zaterdagmiddag was er nog een feestelijk programma voor de kin deren waarbij o.m. medewerking werd verleend door Piet Ekel (malle Pietje) en de koninklijke muziek vereniging „Witte van Haemstede". Velen maakten van de gelegenheid gebruik om het nieuwe bankgebouw te bezichtigen. Als blikvanger stond er zaterdag voor het gebouw een zweefvliegtuig (dat door de Amro-bank wordt ge sponsord) van de zweefvliegtuigclutj Haamstede. WESTERSCHOUWEN Voorfenf caravan in vlammen opgegaan Zondagmorgen omstreeks zes uur brak er brand uit in de voortent van een caravan op de camping Duinoord te Westenschouwen. De brand ont stond waarschijnlijk door een lek in de slang van een butagasfles, waar mee de ijskast werd gekoeld. Deze vatte vlam waardoor de ge hele voortent in vlammen opging en een gedeelte van de caravan zwart werd geblakerd. De schade wordt op een bedrag van rond de f 20.000, geschat. RENESSE Concours-Hippique Op zaterdag 13 juli a.s. zal het paardenkampioenschap 1974 worden gehouden aan de Kooymansweg te Renesse. Dit concours-hippique wordt georganiseerd door het „Comi té Kampioenschappen-Paarden 1974" Veel medewerking bij het organise ren van dit kampioenschapsconcours werd verleend door de vereniging „De Schouwse Ruiters", die dit jaar het 35-jarig jubileum viert. Het concours-hippique bestaat uit een ochtend- en een middagprogramma. BRIJDORPE Geslaagd Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam slaagde onze vroegere clorpsgenote Add ie Stoel voor het examen M.O. Nederlands. BROUWERSHAVEN Geiten bekroond op Fokveedag Op de zaterdag jl. gehouden Pro vinciale Fokveedag te Goes, behaal de de heer Tolhuis te Brouwersha ven met een 1-jarige feit het reser ve-kampioenschap. De oudste geitenhouder in Zeeland de heer L. Bos, behaalde met twee geiten, tweemaal een eerste prijs. BRUINISSE Geslaagd De heer L. M. J. Meerman, werk zaam in het verzorgingstehuis „In 7 Opper" behaalde het diploma voor leidinggevend Inslellingskok. Ongeval liep goed af Op de onoverzichtelijke hoek Noordstraat-Schoolstraat botste de 16-jarige Willy Kik te Bruinisse op een uit de Schoolstraat komende auto. Het ongeval liep gelukkig goed af, de auto werd beschadigd, maar persoonlijke ongelukken bleven ach terwege. Burgemeester afwezig Burgemeester G. Hokken te Brui nisse zal van 12 juli tot 5 augustus afwezig zijn. Loco-burgemeester wethouder Jumelet neemt waar. fruitveiling in Krabbendijke niet mee te doen in een Zeeuwse veiling samenwerking. Voorzitter B. Leys van Kapelle zei het een bijzonder kwalijke zaak te vinden indien een groep van 40 tot 50 fruittelers In Krabbendijke door deze houding in staat zouden zijn dc Zeeuwse fruitteelt een subsidie van anderhalf miljoen gulden te onthou den. Dc thans samenwerkende veiling in Kapelle en Terneuzen hebben sa men een omzet van ruim 17 miljoen gulden. Ze hebben 70 mensen in dienst. Voor hen zal het samengaan in eerste instantie geen gevolgen hcbbc. Directeur van dc centrale vei ling wordt de heer P. G. Vermairc te Kapelle. ZIERIKZEE, 6-7. Vrijdagavond jl. organiseerd door de drie jongeren- trad The Dizzy Man's Band op in de sociëteiten „Brogum", „Zenith" en C.T.V.-hal. Het optreden werd ge- „The Pull". Aktie van The Dizzy Man's Band in de C.T.V.-loods. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3