GROTE BELANGSTELLING OP EERSTE TOERISTENDAG 3 STREEK NIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 4 juli 4971 Nr. 24514 „Zeemeermin" ingehaald op Zierikzeesche kunst- en antiekmarkt ZIEKIKZEE, 2-7. Op een wel zeer geslaagde wijze stond Zierikzee dinsdag jl. voor de eerste maal deze zomer in liet teken van de al bijna weer tot een opge wekte traditie geworden serie „Dinsdag-Toeristen dag". Als deze eerste toeristendag maatgevend mag zijn voor de nog komende dagen, dan kan V.V.V. - en uiteraard heel Zierikzee - er gerust op zijn: de toeristendagen vormen kennelijk een grote trekpleister. Vele honderden vakantiegangers bevolkten dinsdag Zierikzee; zeer velen vonden 's morgens een plaatsje aan de zonnige havendijk, het Luitje en aan de Nieuwe Haven om daar de aankomst bij te wonen van de „Zeemeermin 1974" - een ongetwijfeld uitstekend debuut als zodanig maakte Jolanda Giesbers uit Dreischor - een opmerkelijke „vangst" van de ZZ'17, aan wal gebracht door schipper Bakker. Een portrettekenaar in aktie óp de kunstmarkt. onmisbare medewerkster aan deze bijzondere dagen, waaraan een kom- plimenl werd toegevoegd aan het adres van V V.V. voor de uitsteken de organisatie van het programma 1974. „Het is misschien hier en daar wel'iets anders, maar 'zeker niet minder dan andere- jaren", aldus burgemeester De Meester, die de wens uitsprak dat het stralende weer van deze eerste toeristendag ook op de volgende dagen voor een gepaste omlijsting zul zorgen en ze ker niet in het minst van de laatste dag: 6 augustus. De burgemeester hoopte dat velen de komende toeris tendagen zullen bezoeken. „Het is elke dinsdag feest in Zierikzee en ik wens u hier een goed verblijf toe" zo sprak de burgemeester tot de vele vakantiegangers die de Vismarkt tot de laatste plaats vulden. Hij voegde hier nog de raad aan toe: „Eet veel mosselen, ze zijn nu nog zout Er volgde hierna alle gelegenheid de eerste mosselen van het seizoen, uitstekend gekookt en opgediend, prima van kwaliteit maar misschien (nog) wat klein van afmeting te proeven. De vers gekookte lekkernij, voorzien van een passend sausje, een schuimend pilsje en wat stokbrood liet zich uitstekend smaken. Dit hele etentje was zelfs een pri- Op het Luitje wachtte de fraai op getuigde visserij-praalwagen - voor V.V.V. ontworpen door Lou Brondr geest - temidden van de kring V.V.V.-officials, met evenementen commissie-voorzitter J. Arkenbout, burgemeester Th. H. de Meester, wethouder C. Bij de Vaate, prov. V.V.V.-direkteur J. de Regt, verte genwoordigers van andere V.V.V/s en Streek-V.V.V. Terwijl de meer min op het droge uit de netten werd verlost en een plaatsje kreeg op de door een groepje aktjeve Brogum- jongeren bemande praalwagen, klonken heel toepasselijk harmonie- ka-klanken, vertolkt door Kees Schot: „Zeg ken jij de mosselman Na het offreren van de „eerste mossel" aan „meermin Jolanda" en burgemeester De Meester, gevolgd door een glaasje <,-,schelvispekel" voor allen, vertrok de praalwagen via de Nieuwe Haven voor een rondrit door de stad. Zeer velen genoten van deze vrolijke gebeurtenis, die nog werd onderstreept door sirenegeloei van scheepjes in de haven. Een niet min der zonnig tafereel was even later de aankomst op de Vismarkt in de St. Domusstraat, waar ook dit jaar weer vele kramen staan opgesteld voor de kunst- en antiekmarkt. Bijzondere slotavond De heer Arkenbout sprak op het sfeervolle marktterrein een kort be groetingswoord, in 't bijzonder tot de burgemeester en de wethouder, bij de start die op dat moment voor de vijfde achtereenvolgende maal aan de jaarlijkse toeristendagen werd Meermin Jolandain het middelpunt van de belangstelling op de Vismarkt. Zonnig tafereel aan het Luitje: ontvangst van de .zeemeermin". gegeven. In "het programma werden door V.V.V. slechts weinig verande ringen aangebracht. Dat was gezien het succes van vorige jaren zeker ook niet nodig. De heer Arkenbout wees in het bijzonder op het bijzondere slotfestijn dat op dinsdag 6 augustus a.s. zal worden geboden. Op het pro gramma voor die laatste dag staat onder andere een zwemwedstrijd, verder demonstraties door de red- dingsbrigade en de gymnastiekver eniging „Delta-Sport". Oók op 6 augustus: een demon stratie schipblusscn in de Oude Ha ven - door de brandweer van Zierik zee. De haven zal met vuurwerk worden omzoomd en als afsluiting volgt een fakkeloptocht met schepen vanaf de jachthaven naar de Oude Haven door de watersportvereniging „Zierikzee". Aan liet avondprogram ma, dat ook nog voorziet in een al gemene oud-Hollandse schranspartij. zal door drie muziekkorpsen mede werking worden verleend. Namens V.V.V. bracht de heer Ar kenbout dank aan b. en w. en hel gemeentebestuur, aan de dienst ge meentewerken, politie, de jongeren van Brogum, de heer Brondgeest en aan allen die de toeristendagen fi nancieel weer hebben mogelijk ge maakt. Mossol oil oton „Lieve meermin" zo verwelkomde hierna burgemeester De Meester de meur voor het land want de mosse len mogen volgens de voorschriften nog niet geleverd worden. Dat duurt nog een weekje, maar de Zierikzee- se V.V.V. slaagde er in voor deze speciale gelegenheid een vergunning Burgemeester De Meester en wethouder Bij de Vaate - geheel rechts - lieten zich de eerste mosselen, van dit jaar - een primeur voor Nederland - uitste kend smaken: te .verkrijgen in" dèvorm v?neen niihisterjële dispensatie. ;Na het. öchtendgebeuren aön de Vismarkt, de dit 'jaar' zeer gëva'rïeei"- de kunst-- en antiékmarkt - vdör-lut tele.: guldens kan''men zich er zelfs, lafen portretteren' - whs het dinsdag de gehele dag gezellig drukin Zie rikzee. Er bestond een goede belang stelling' voor de vele attrakti.es die de stad deze zornèr te bieden heeft: Si. Lievens Monstertoren, Maritiem museum, gemeentemuseum, land bouwtentoonstelling Gravensteen, zomertentoonstelling Burger. Wees huis eri exposities beeldende kunst. Kinderprogramma Onder; de. Beurs werd dinsdagmid dag een kinderprogramma georgani seerd. Hans Borghart nam het voor z'n rekening het kleine grut een uur lang te amuseren. Hij nodigde de kinderen uit hem „Oom Hans" te noemen, wat natuurlijk zeer enthou siast werd gedaan. „Oom Hans" begon met een grap pig verhaal over zijn verblijf in de speeltuin, waar hij enkele zeer be kende personen tegen het lijf liep, zoals Pipo, vader Abraham, Pippi Langkous en de Mosselman. De lied jes, die door Hans Borghart op het orgel werden gespeeld, werden door het publiek luidkeels meegezongen. Op de vraag van „Oom Hans" of er iemand van de kinderen kon goo chelen, waagde een jongetje uit het publiek het zeer dapper het podium op te klauteren. De eerste goochel truc van Arco mislukte helemaal, maar met hulp van „Oom Hans" lukte het hem bij de volgende truc een papieren hoed te voorschijn te toveren. Verder kregen de kinderen nog te zien hoe een grote trommel met enkele brandende lucifers vol snoepjes gegoocheld werd. Vanwege zijn succesvol optreden werd Arco tot groot vermaak van het publiek ontelbare malen terug geroepen op het podium. Het pro gramma werd afgesloten met een spannende voorstelling van liet pop pentheater. ZIERIKZEE Veikoopstand Herv. Vrouwenver. op kunst- en antiekmarkt Tijdens de komende Toeristenda gen zal door de Hervormde Vrou wengroep „Wees een Zegen" op de kunst- en antiekmarkt tweemaal een stand worden ingericht en wel op 9 en 16 juli aanstaande. Verkocht wor den door de leden vervaardigde handwerken, boeken, Zeeuwse bab belaars en diverse aantrekkelijke produkten. Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbauk U bent welkom bü uw Nutsspaarbank SPAARBUSJES in bruikleen ZIERIKZEE: Havenpark 16, dagelijks van 9.00-16.00 uur; Malta: De Cranestraat, woens dag 15.30-16.30 uur; West: Zijpestraat, dinsdag 9.00- 10.30 uur. Gezellig mosselen eten onder de toepasselijke spreuk op de Vismarkt. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3