WEST SIDE STORY Minister sprak met Zeeuwse Staten over nieuwe commissaris der Koningin KISSINGER IN BRUSSEL AGENDA ROGER M ORE i JAMES BOND LAATSTE NIEUWS STREEKNÏEUWS Politie maakt eind aan eerbetoon voor Peron panavision Easiman color :i wvo Zierikzee 't Lange Uns. Kunstexpositie, 912; V426. Donderdag: 79. Maandag en zondag gesloten. Haamstede Tentoonstelling schilderijen mevr. Van Katwijk in de Ned. Herv. Kerk; tot 4 augustus, geopend op maandag van 15.00-17.00 uur en op woensdag van 19.30-20.30 uur. Maandag 1 juli Haamstede Ger. Kerk. Zangavond. 19.30 uur. Donderdag 4 juli Zierikzee Ver. Bedrijfsvoorlichting. Excursie. Vertrek ,,Dc Val", 18.45 uur. Terrein Groene Weegje. „The Heil Drivers (aulo-akrobatiek). 20.00 uur. Nieuwerkcrk Gemeentehuis. Vergadering gemeen tehuis. Vergadering gemeenteraad. 19.30 uur. Vrijdag 5 juli Zierikzee Concertzaal, 14.30 en 20.00 uur. film voorstelling. Zaterdag 6 juli Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling. Lutherse Kerk, concert Duivelands Barokensemble. Ouwerkerk 19.30 uur, concert „Crescendo" en „Nieuw Leven". Maandag 8 juli Haamstede Ger. Kerk, samenzang-avond, 20.00 uur. Dinsdag 9 juli Zierikzee Toeristendag: (11.15 uur aankomst zeemeermin; 10.00 uur kunst- en an tiekmarkt; 13.30 uur kindertheater onder de Beurs). Gasthuiskerk, 20.00 uur. orgelcon cert. Dreischor Ring, 18.00 uur, vertrek Landbouw- ver. voor excursie naar Westmaas. Woensdag 10 juli Itenesse Herv. kerk, 29.00 uur. Duivelands Barok-ensemble. Zaterdag 13 juli Oude Tonge Herv. Kerk, concert Duivelands Barokensemble. Vrijdag 19 juli Brouwershaven Herv. kerk, 20.00 uur, orgelconcert Feike Asma (kaarsverlichting). ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P. Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 Eerste mosselen YERSEKE. 4-7. Woensdagmiddag zijn te Yerseke de eerste mosselen van het seizoen 1974-1975 geveild. Aangevoerd werden 16 partijen, nl. vier uit Zeeland en twaalf van de Waddenzee. I)e kwaliteit van de Waddenzeemosselen was iets beter dan die van de Zeeuwse mosselen. De prijzen van de Waddenzeemos selen (redelijke kwaliteit) varieerden van f 4d tot f 55 per ton. De hoogsete prijs werd betaald door de firma Vette-Verhaart, nl. f 60,79 voor een pertij mosselen met een vfsgowicht van 19,1 kg. Wettelijke regeling doden eendagskuikens DEN HAAG. 3-7. Minister Van dor Stee (landbouw) heeft een wet telijke regeling aangekondigd voor het doden van eendagskuikens. Do regeling zal worden opgenomen in de nieuwe veewet, die in het ko mend zittingsjaar bij de kamer wordt ingediend. Gedacht wordt aan het verplicht voorschrijven van een koolzuurgasjpethode met uit sluiting van gebruik van elke an dere methode. Eenden dood in vijvers GRONINGEN. 3-7. Dc plantsoenen- dienst van de gemeente Groningen heeft deze week ongeveer vijftig do de eenden uit verschillende vijvers van de stad gevist. De oorzaak van deze massale sterfte moet volgens de plantsoenen dienst waarschijnlijk gezocht wor den in de aanwezigheid van een bacterie. Deze bacterie is in dc vij vers gekomen, doordat hevige re genbuien de riolen vulden. Daardoor traden de overstort en in de stndsvij- vers in werking. BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE Donderdag 4 juli - 14.30 uur Dinsdag 9 juli - 14.30 uur fiEVECHt f ynUWc'BOlu Met mateloze kracht overwint TARZAN de ^modernste wapens! f HENRY- KOVACK- OPATASHU Toegang: alle leeftijden Toegang: 18 jaar Dinsdag 9 juli - 20 00 uur Toegang: alle leeftijden Vrijdag 5 juli - 20.00 uur Zaterdag 6 juli 14.30 en 20 00 uur Zondag 7 juli - 20.00 uur HARRYSAÏzMAN en ALBERT f! BROCCOLI presenteren IAN FLEMING'S Boerderij uitgebrand na blikseminslag ROSWINKEL, 3-7. Tijdens een kort maar hevig, onweer js in hete Drentse Roswinkel (gem. Emmen) dc bliksem geslagen in de boerderij van de fam. Buirs. De hele boerde rij stond in korte tijd in vuur. De schade bedraagt bijna twee ton. Een aantal varkens kwam in de. vlam men om. Fabriek in vlammen TILBURG, 3-7. In de nacht van dinsdag op woensdag heeft in de Primus van Gilsstraat in Tilburg een uitslaande brand gewoed in de gebouwen van een machinehandel. Er zijn volgens de politie duide lijke bewijzen gevonden, dat het vuur na een inbraak is aangestoken. Een blik benzine werd nog ter plaatse aangetroffen. De schade bedraagt ze ker enige tonnen. De eigenaar van 't bedrijf is met vakantie in het buiten land. Taptoe Delft 1974 DEN HAAG, 3-7. Niet alleen mu zikaal en kleurrijk belooft de 21ste Taptoe Delft - van 22 tot en met 31 augustus a.s. op de beroemde markt - de aandacht te trekken, maar vooral ook vanwege het ritme. Deze taptoe, aldus de voorzitter van het taptoe- comité, de heer P. C. Elffrich (ïocó-burgemeester van Delft), op een persconferentie woensdag in Den Haag, loopt in de tijdmaat van de pas en zal alle marssnelheden uitbeelden, die het Nederlandse leger in de loop der jaren heeft gehad. DODELIJKE ONGELUKKEN VENLO. In het gehucht Lomm (gem. Areen en Velden) is de twee jarige Wilhelm Pelzer in zijn bedje in een trappellaken verstrengeld ge raakt en gestikt. MILLINGEN A/D RIJN. De 19-ja- rige Bernadette M. M. Janssen uit Millingen a/d Rijn is in Lobith-Tol- kamer met haar bromfiets tegen een trekker met aanhanger gereden en even later in het ziekenhuis aan de verwondingen overleden. NUNEN. De vierjarige Johan van Houtert uit Niinen is in zijn woon plaats, toen hij van achter een heg plotseling de weg op liep door een auto overreden en om het leven ge komen. Plezierboot omgeslagen bij Schiermonnikoog SCHIERMONNIKOOG, 4-7. Enkoio helicopters van de marine en de luchtmacht zijn donderdagochtend een grootscheepse reddingsactie be gonnen voor do pijpenlogger „Mulu- si". Dit schip, vermoedelijk van Ame rikaanse nationaliteit, is ten noorden van Rottumerplaat lek geraakt en maakt slagzij. Er zijn 35 man aan booi-d. Twee opvarenden werden van het lekkende schip gehaald door een hef- schroefvliegtuig van de luchtmacht en vier man werden naar Schier monnikoog gebracht door een heli copter. Er zijn meer hefschroefvlieg- tuigen onderweg. De reddingsactie wordt van de lucht uit gecoördineerd door een Neptune van de marine. Een pijpenlegger is een boot die tot taak hoeft buizen te loggen in dc zee. Sojoez-14 gekoppeld Saljoet 3 MOSKOU. 4-7. Hel Russische twoe-persoons ruimtevaartuig Sojocz 14. dat woensdag is gelanceerd, is ge koppeld aan het op 25 juni gelan ceerde Russische ruimtestation Sal- jcct-3 en „alles gaat goed", zo heeft een woordvoerder van de in dc Sow- jct-Unle vertoevende Amerikaanse ruimtevaarders heden (donderdag) meegedeeld. „Zij hebben ons gezegd, dal de koppeling tot stand is gebracht en dat alles goed gaat", aldus Jack Reilly, woordvoerder van de negen Amerikaanse astronauten, die in de Sowjet-Unie met Russische kosmo nauten oefenen in verband met hun in 1975 te ondernemen gezamenlijke ruimtevlucht waarbij gebruik go- maakt wordt van een Sojoez en een Amerikaans Apollo-ruimtevaatiuig. Advertentie MIDDELBURG, 3-7. Minister De Gaay Fortman van binnenlandse zaken op straat in de rij stonden om Peron heeft woensdagmiddag in Middelburg met provinciale staten van Zeeland gesproken over de benoeming van een nieuwe Commissaris der Koningin in die provincie. De huidgc commissaris mr. J. van Aartscn gaat l oktober a.s. met pensioen. Voor hij een nieuwe commissaris benoemd wil minister De Gaay Fortman eerst de Zeeuwse Staten raadplegen. Hij wilde echter niet dat er nu al namen van kandidaten wer den genoemd De minister heeft zo wel Provinciale Staten als Gedepu teerde Staten van Zeeland uitgeno digd naar Den Haag te komen om nog eens te praten over de nieuwe commissaris der Koningin. Nieuwe recreatiegids Onlangs verscheen bij de Provin ciale Zeeuwse VVV te Middelburg een 32 pagina's dikke Recreatiegids, vol met informatie over toeristische- en recreatieve ontspanningsmoge lijkheden. In totaal wordt er infor matie verstrekt over meer dan 60 verschillende onderwerpen, de hele provincie betreffend. De gids is ver krijgbaar op vrijwel ieder VVV-kan- toor in Nederland of kan besteld worden bij de Provinciale VVV Zee land, Postbup 123, Middelburg. Driekwart tevreden met inkomen DEN HAAG, 4-7. Driekwart (74 procent) van de bevolking is tevre den met het eigen inkomen. Zes pro cent zegt echt te kort te komen. De ze cijfers zijn naar voren gekomen uit een enquête van het Nederlands Instituut voor de Puplieke Opinie (NIPO) onder 912 personen. In ja nuari heeft 63 procent van de onder vraagden gezegd tevreden te zijn met het inkomen. Van de 39 procent dieer net aan rondkomen heeft 39 procent van de ondervraagden geantwoord eti 44 procent zei gemakkelijk met het in komen te kunnen rondkomen. Ze ven procent van de ondervraagden zei van hun inkomen over te hou den. Uit de enquête bleek, dat net aan kunnen rondkomen roor reien al een reden is om tevreden te zijn met het inkomen. Echt te kort komen gaat pas samen met ontevreden zijn. BUENOS AIRES, 4-7.. De'politie in Buenos Aires heeft donderdagoch tend plotseling een eind gemaakt aan hel, défilé langs het opgebaarde lijk van Peron. Honderden gewapen de politiemannen omsingelden het congresgebouw, waar Peron lag op gebaard. Tienduizenden mensen die De meeste partijen in de Zeeuwse Provinciale Staten eisten woensdag middag de zetel van de commissaris voor hun partij op. Motorschip bij Ouwerkerk tegen de dijk gezet De schipper van het zand- en grintschip GÓvert heeft woensdag tegen de avond zijn schip op de Oos- ter-schelde tegen de dijk bij Ouwer kerk gezet. Het schip maakte watei door de hevige itoordv.-i'stersiorm. Do Govort is eigendom win dc fir ma Peii uit Tcrneuzen. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken vom aldus de rijkspolitie te water. Geslaagden Chr. Middenstands-avondschool Voor de op 2 juli jl. gehouden exa mens „Algemene Handelskennis", gewoonlijk genoemd „het midden standsdiploma", slaagden: do dames: L. v. d. Bos. Haamstede; J. Frede- riks, Seharendijke; M. W. Verhulst- Zeyler, Zonnemaire en A. C. M. Bol le. J. J. W. Kristalijn, M. Legemaate- v. Noord en W. v Oeveren te Zie rikzee. Do heren H. P. Hoogerwerf, Bruinisse; A. P. Wijnen. Ouwerkerk en A. H. Deurloo, J. Keus en J. Rin- gelberg te Zierikzee. Drie concerten Duivelands Barokensemble Tiet Duivelands Barokensemble onder leiding van de heer Wolfert Jumelet heeft drie concerten op het programma staan. Op zaterdag 6 juli vindt het eerste optreden plaats in de Lutherse kerk te Zierikzee,. op woensdag 10 juli in de Ned. Herv. kerk te Ren'esse en op zaterdag 13 juli in de Ned. Herv. kerk te Oude Tonge. Uitgevoerd wordt het volgende programma: 1. Psalm 116 „Das ist mir lieb". Motet voor 5-stemmig koor a capella, Chr. Demantius (1567 -1643); 2. Fantasie in g voor altblok- i'luit. G. Ph. Telemann (1681-1767). solist: Cees Kramp; 3. „Komm du stisze Todestunde". aria uit de ge lijknamige kantate nr. 161 voor alt, blokfluiten en b.c., J. S. Bach (1685- 1750)soliste: Bep Verolme; 4. „Du Friedefürst. Herr Jesu Christ", D. Buxtehude (1637-1707), Kantate voor koor (vijfstemmig), twee altblokflui ten b.c.: 5. ,,:Nicht uns, nur dir allein sei Preis und Starke", aria voor so praan, altblokfluit en b.c„ G. Ph. Telemann, soliste: Maja de Lange; 6. Triosonate in Bes, voor twee alt blokfluiten en b.c.. J. S. Bach, blok fluiten: Ada Jumelet en Cees Kramp, clavecimbel: Arie van 't Ge loof; 7. „Herr, ich hoffe darauf", H. Schütz, uit' „Kleine Geistliche Kon- zerte", Maja de Lange en Bep Ver olme en b.c.; 3. Suite in g, V. Lübeck (1654-1740), suite voor clavecimbel (Arie van 't Geloof); 9. Sonate a tre, P. Locatelli (1698-1764), twee so praanblokfluiten en b.c.; 10. Psalm 100 „Jauchzet dem Herren, alle Welt", H. Schütz, Motet voor twee vierstemmige koren. Biologen verontrust over Dollardplannen GRONINGEN, 3-7. Zeven interna tionaal bekende biologen uit Duits land, Zwitserland, Engeland en Ne derland hebben de Nederlandse re gering een brief verzonden, waarin zij hun verontrusting uiten over de plannen die er zijn voor een kanaal in het gebied van de Dollard. De biologen verzoeken de regering te bevorderen „dat de aanleg van dat kanaal op zodanige wijze ge schiedt, dat de huidige buitendijks gelegen kwelders en slikken geheel onaangetast blijven". De geleerden onder wie Nobel prijswinnaar prof. dr. N. Tinbergen, Oxford, wijzen erop dat de Dollard een integrerend onderdeel vormt van het Westeuropese Waddengebied en vanwege de onsmisbare b'iologische rijkdom bescherming verdient. De Dollard wordt het enige over gebleven ongerepte brakwatergetij- dengebiein de Waddenzee genoemd met een zeer specifieke flora en fauna. BRUSSEL, 3-7. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Henri Kissinger, is woensdagavond even na elf uur, in Brussel aangeko men. Het vliegtuig van Kissinger, waar mee ook de Belgische Eerste minister Leo Tindemans en de Belgische mi nister van buitenlandse zaken Re- naat van Elslande uit Duitsland naar België terugkeerden, landde op dc Belgische nationale luchthaven Za- ventem, bij Brussel. Kissinger is naar Brussel gekomen voor een bliksembezoek dat vandaag (donderdag) amper een halve dag heeft geduurd. Hedenmorgen had dc Amerikaanse minister een werkont- bijt met de Belgische premier Tinde mans, Daarna had hij in de zetel van de Europese Gemeenschappen een gesprek met de voorzitter van de Europese Commissie. Xavier Ortoli en met Europees Commissaris Soa- mes. Om tien uur in dc ochtend werd de Amerikaanse bewindsman ver wacht in het NAVO-hoordkwarticr waar hij de permanente Navoraad verslag over de reis van president Nixon naar de Sowjet-Unie. Kissin ger besloot zijn bezoek aan Brussel met een lunch die hem wordt aan geboden door Navo-secrctaris-gene- raal, mr. J. M. A. H. Luns. bekende persoonlijkheid uit de Zie- rikzeese sportwereld trok gisteren (woensdag) de bijzondere aandacht. Ten stadhuize werden in het huwe lijk verbonden dc heer Nico Tim merman, bekend volijverig sekrein- ris gedurende meer clan vijftien jaar ran de voetbalvereniging Zierikzee, en Matty van der Wekteen. De heer Timmerman heeft als sokretaris van de voetbalvereniging Zierikzee veel goodwill weten te kweken bij de K.N.V.B. en verrichtte vooral ook een zeer nuttige taak als leider van de Zierikzee A-junioren. Aan de verdiensten van de bruidegom voor het plaatselijke voetbal werd na de huwelijksvoltrekking herinnerd dooi de voorzitter van de v.v. Zierikzee, de heer K. B. Hogerland, tijdens een druk bezochte bijeenkomst in hel trefpunt van de Zierikzeese voetballers: hel „Duyvelants Koffy- huys". Bij de huwelijksvoltrekking vormden een veertigtal junioren van Zierikzee een erehaag. Het echtpaar Timmerman-van der Wekken kreeg bovendien een fraai geschenkaan geboden namens de vereniging. de laatste eer te bewijzen kregen om ongeveer 04.00 uur in de ochtend te hoi'en dat ze zich moesten versprei den. Later werd officieel bekendge maakt dat de kist met het lijk was gesloten en naar een andere kamer in het Congresgebouw was overge bracht. NIJMEGEN. Prinses Irene verliet deze week met haar baby Maria Ca roline Christina het Radboudzieken- huis. De gelukkige moeder werd door prof. Mastboom naar de uilgang van het ziekenhuis begeleid, waarna prinses Irene samen met haar man prins Corel Hugo, omringd door een grote menigte belangstellenden, trots met hun dochtertje op de foto gin-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 2