NIEUWERKERKSE BEJAARDEN MAAKTEN GESLAAGDE ZOMERREIS NAAR BELGIË Binnenschip op Oosterschelde gezonken: opvarenden gered STREEKNIEUWS LAATSTE NIEUWS NIEUYVERKERK. 1-7. Met twee bussen van firma Van Oeveren maakten 87 bejaarden vergezeld van twee zusters de jaarlijkse grote zo merreis; die op veler verzoek via Zeeuws-Vlaanderen, met een diner in Sluis, langs de Belgische kust voer de tot en niet Oostende. Mede door de grote werken die de „buren" by Zeebrugge uitvoeren, het aanleggen buiten de kust van een grote con tainerhaven, en het invoeren van eenrichtingverkeer op enkele van de kustboulevards, werd een deel van de Belgische kust langs de aan de binnenzijde gelegen, overigens beste weg gevolgd. Het werd na de middag een zeer interessante tocht, waarbij men ook de aanlegplaatsen van de „Fery bo ten" naar Engeland kon bekijken. Aankomst en afvaart was er echter op dat moment niet. Doch de uitleg door de chauffeurs vergoedde veel. Voorts ging het binnendoor naar Brugge, waar de dorst kon worden gelest. Het was gezellig druk in Brugge. Het oponthoud kon niet al te lang worden gerekt, plm. half vijf werd koers gezet naar Breskens waar velen genoten van het heerlij ke vaartochtje naar Vlissingen. 's Morgens was de Schelde te Krui- ningen met de „dubbeldekker" geno men, en had men in Hulst in een wel zeer leuke omgeving de koffie ge nuttigd. De tocht verliep via de Braakman en Terncuzen, waar het landschap een goede indruk maakte op de deelnemers. Bij het begin van de reis waren in de bussen al wat vriendelijke woorden gericht aan het adres van de zusters, de deelnemers en de chauffeurs. De Middenstands vereniging had voor wat rook- en eetgerei gezorgd, terwijl ook de „Prijsslag" zich niet onbetuigd had gelaten. Bestuurswisseling Vermeld dient nog dat er een wis seling in het bestuur van de bejaar- denbond is aangekondigd, doordat voorzitter en vice-voorzitter „stui vertje gaan wisselen". Ofschoon de „Bond" de reis organiseerde waren ook verscheidene niet leden van de partij, wat het bestuur hogelijk waardeerde. Na Vlissingen werd nog Politie schiet man in been UTRECHT. 1-7. De Utrechtse po litie heeft maandagnacht bij een achtervolging een man in een been geschoten, toen die uit zijn klem ge reden auto probeerde te vluchten. Het incident deed zich voor toen de auto, waarin twee mannen de poli tie probeerde te ontlopen, klem was gezet op een overweg in de Kardi naal de Jonglaan. De Nijmeegse Vierdaagse in „Kamperduin" aangelegd voor een laatste vrije consumptie. Wederzijdse dankwoorden in de bus tussen deelnemers, bestuursle den en de chauffeur op de thuisreis gewaarde» weer van een geslaagde reis. Op de geplande tijd arriveerde men weer bij het „Dorpshuis". Hier werden de zusters nog met bloemen verblijd. Meer leden Tussen de mededelingen door die werden gedaan bleek, dat het leden tal de laatste weken weer stevig is bijgekomen. Het totale ledental is nu zo hoog geworden dat in de komende tijd zeker maatregelen zullen moeten volgen om aan de cjruk voor meer ontspanning te voldoen. Het bestuur heeft daartoe bepaalde plannen. In de loop van het zomerseizoen zullen deze plannen aan de leden worden voorgelegd. Bij aankomst bij hel dorpshuis gingen allen voldaan huis waarts. Het bestuur mocht nog van vele zijden tevredenheidsbetuigin gen horen voor de geslaagde, zonder hapering verstreken reis. Man gedood door stalen ramen MONSTER. 1-7. De 61-jarige Cor nells van der Epde uit Monster is maandagmorgen om het leven ge komen. toen hij op het terrein van een konstruktiebedrijf in zijn woon plaats terechtkwam onder vier sta len ramen van 300 kilo elk. Hij en een aantal kollega's waren bezig met een kraanwagen de ramen op een vrachtauto te laden. De man was op slag dood. Vrouw gewurgd te Baarn BAARN, 2-7. In haar woning in Baarn heeft de politie maandagoch tend het stoffelyk overschot van de 71-jarige weduwe Annigje Bax-Cyp aangetroffen, die volgens inmiddels verrichte sectie door wurging om het leven moet zyn gebracht. In het huis trof de politie, die via een op het politiebureau binnenge komen melding er van in kennis werd gesteld dat in de bewuste wo ning het lijk van een vrouw zou lig gen, een grote wanorde aan. Ver moedelijk is roof het motief geweest. Er is naar geld gezocht. De moord moet zijn gebeurd tus sen zaterdagmiddag half drie en maandagochtend tien uur. Studietoelagen verhoogd DEN HAAG, 2-7. De rijksstudie toelagen worden met ingang van het nieuwe cursusjaar verhoogd met bij na elf procent voor de studenten bij het wetenschappelijk onderwijs en met bijna twaalf procent voor die bij het hoger beroepsonderwijs. De maxima voor hen worden respectie velijk f 7.470.en f 6.380.Ze be dragen thans f 6.730,en f 5.700, De huren van studentenkamers wor den met zeven procent verhoogd. NIJMEGEN, 1-7. Het ziet er naar uit dat het aantal inschrijvingen voor de Nijmeegse Vierdaagse die dit jaar voor de 58ste këer wordt gehouden van 16 tot en met 19 juli, groter zal zijn dan vorig jaar toen 13.337 inschrijvingen zijn geteld.. Dit lieden de organisatoren van de Ko ninklijke Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding af uit een vergelijking van het aantal tot nu toe geboekte inschrijvingen met dat van het vorig jaar. Extra prog ram ma W.K.-voetbal op televisie HILVERSUM. 1-7. De NOS-tele- visie zendt dinsdagavond om elf uur een extra programma uit in het ka der van het wereldkampioenschap voetbal. In dit programma, op Ne derland I, worden de kansen van Nederland centraal gesteld. Woensdagmiddag wordt na de di recte uitzending via Nederland II van de wedstrijd West-Duitsland- Polen (vanaf 15.55 uur) in een extra programma over de uitslag hiervan gefilosofeerd tot half zeven 's avonds Spannend spelmoment uit de ont moeting W.I.K.-Wolf aartsdijk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE Stuntrijden „The Hell Drivers" Voor heden (dinsdag) en donder dag 4 juli laten - in de meest letter lijke zin des woords - de niet onbe faamde „The Hell Drivers" weer van zie hhoren op het gemeentelijk ter rein aan het" Groene Weegje. Zoals/ men zich van vorig jaar herinnert- be-oefenen „The Hell Drivers" aan apart soort, sensationeel autoakroba- tiek, waarbij vaak heel wat auto's sneuvelen. Men is hedenavond dan ook weer het nodige van plan en dit stuntwerk pleegt doorgaans nogal wat publiek te trekken. Voor aan vangstijden: zie agenda. BRUINISSE Benzinediefstal Benzinediefstal uit geparkeerde auto's komt 's nachts te Bruinisse nog regelmatig voor. Zo constateerde mejA. van den B. uit de Koningin Julianastraat vorige week op een morgen dat de tank van haar auto, de vorige avond gevuld, 's morgens was leeg getapt. De woningbouw DEN HAAG, 2-7. De wo ningbouw in ons land ligt nu op een niveau van ruim 125.S00 per jaar, d.i. achttien procent minder dan vorig jaar: de laatste cijfers (over mei) geven aan dat in de pe riode juni 1973-mei 1974 de bouw van 125.854 woningen is begonnen. In uitvoering wa ren 129.702 (eveneens 18 pro cent minder dan vorig jaar). In de twaalfmaandsperiode zijn ruim 153.000 woningen ge reedgekomen. Hier is de da ling vijf procent. Het aantal nieuwe ongesub sidieerde woningen (de zgn. vrije sector) is de laatste twaalf maanden - ondanks de algemene daling - nog iets toegenomen (begonnen plus 3 procent, voltooid plus 14 pro cent, in uitvoering plus 5 pro cent). Zware antiekinbraak UTRECHT, 2-7. Inbrekers hebben in de nacht van zondag op maandag ingebroken in de woning v an de Utrechtse juwelier A. J. Baartwijk aan de Amerikalaan. Hun buit be stond uit een antieke Zaanse hang- klok ter waarde van f 18.000, twee schilderijen, een. zilveren „gouden koets" (f 3500). zeven antieke tinnen maatbekers (f 3500), een gouden da meshorloge (f 2150), een aantal trouwringen, een gouden armband met briljanten (f 3250) en een antie ke ring plus schakelarmband. THOLEN, 1-7. Op de Oosterschelde ter hoogte van Stavenissc is maan dagmiddag het^ binnenvaartschip „Lena Margaretha" uit Groningen gezonken. De vijf opvarenden: een loods, de schipper en zyn drie kin deren (een meisje van 8 en twee jongetjes van 2 jaar) hebben zich met een rubber roeibootje in veilig heid gebracht. De 725 ton metende „Lena Marga retha" was met een lading mijnsteen op weg van West^Duitsland naar Breskens. Op het „Brabants vaar water" in de Oosterschelde kreeg het motorpech en liep het schip vol wa ter, mede veroorzaakt door de harde wind ter plaatse (windkracht zeven). Tegen de dijk Het rubberbootje dreef over een zandplaat tegen de dijk bij Stave- nisse, waar de inmiddels gealar meerde rijkspolitie de opvarenden onder haar hoede nam. Een boot van de rijkspolitie, één van rijkswater staat en een sleepboot waren inmid dels ter plaatse om hulp te bieden, maar konden de drenkelingen niet helpen, omdat het roeibootje inmid dels in ondiep vaarwater dreef. Flitsen uit het buitenland WARSCHAU. De Poolse rokers zullen de eerste juli waarschijnlijk als een zwarte dag markeren. Met ingang van maandag is namelijk in geheel Polen op last van de regering een nieuw reglement van kracht ge worden dat het roken in openbare gebouwen verbiedt. MOSKOU. Het is onwaarschijnlijk dat Amerika en Rusland overeen stemming bereiken over de meer voudige kernraketten, waarmee di verse doelen kunnen worden getrof fen, zo is door Amerikaanse funktio- narissen in de Russische hoofdstad gezegd. BEIROET. De Libanese pers maakt vandaag (dinsdag) melding" van de arrestatie van tien leden van een groot Israëlisch spionagenet, die ruim twee jaar in Libanon heeft ge opereerd. DAYTONt OHIO. De man die ver dacht wordt van moord op mevrouw Martin Luther King senior, is lid van een beweging die „The Troop" heet en zwarte voorgangers bestem pelt als „politieke pooiers", die ge straft moeten worden voor hel reli gieus onderrichten van het volk. HAVANNA. Pat Holt, lid van de commissie voor buitenlandse zaken van de Amerikaanse senaat, 'bevindt zich sinds zaterdag op Cuba, zo wordt van welingelichte zijde in Ha vanna vernomen. In de Cubaanse pers is daarvan nog geen melding gemaakt. LONDEN. In een brief die onder tekend is door negen vakbondslei ders en vijf linkse Labour-parle- mentariërs word tde Britse regering er dinsdag van beschuldigd zich niet te houden aan haar belofte inzake nieuwe onderhandelingen over de toetredingsvoorwaarden tot de EEG. GENEVE. Na ongeveer zes weken onderbreking begint vandaag (dins dag) in Genève de ontwapenings conferentie met een nieuwe verga der periode, waarin mogelijk een overeenkomst tussen de twee super - mogendheden inzake staken van on dergrondse kernproeven zal worden gesloten. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Hel Rijn-Schelde- Verolme Concern heeft van K. S. Benarges A."S. en Co. in Oslo op dracht ontvangen voor de bouw van een autotransportschip van 9.500 ton. Het schip zal worden gebouwd op de werf van P. Smit jr. te Rotter dam. Ontslagen te Beek NIJMEGEN. 2-7. De directie van het glasbedrijf Viba te Beek bij Nij megen heeft bij het gewestelijk ar beidsbureau een ontslagaanvraag ingediend voor de laatste zeventien personeelsleden. Bij de produktie van autolampen - specialiteit van Viba - is bij het vullen een verkeerd gas gebruikt. De schadepost van een kwart miljoen gulden betekent vrij wel de genadeslag voor het 33-jaar oude bedrijf dat in de beginjaren 135 personeelsleden telde. Onderbreking' radioprogramma's HILVERSUM. 2-7. In verband met door de PTT uit te voeren meting en aan de middengolfzenders zullen de radioprogramma's gedurende de maanden juli en augustus op vaste tijden voor vijf minuten worden on derbroken. De dagen en tijden van deze on derbrekingen zijn elke maandag en woensdag van 22.40 tot 22.45 uur voor wat betreft Hilversum 3 (298 meter) en van 22.50 tot 22.55 uur voor wat betreft Hilversum T (402 meter). De onderbrekingen betreffen alleen de middengolfzenders en niet de FM-zenders. De programma's van Hilversum 1 en 3 blijven tijdens de onderbrekingen dus wel op FM te beluisteren. KERKNIEUWS Ned. Hervormde Kerk, Bruinisse In de namiddagdienst van zondag 30 juni werd in de Ned Herv. Kerk te Bruinisse de heer. M. Kik Gz., als ouderling-kerkvoogd in het ambt bevestigd door ds. D. Goudzwaard te Bruinisse. Afscheid werd genomen van de aftredende ouderling kerk voogd J. M. de Ronde, die 4 jaar en ouderling S. A. Jumelet Az„ die bij na 24 jaar als zodanig werkzaam was. Laatstgenoemde blijft voorlopig nog aktief in het bezoekwerk, omdat de vakature ouderling nog niet ver vuld is, maar de Kerkorde bepaalt, dat iemand die aftredend is, niet langer dan tot 1 juli zijn ambt kan waarnemen, maar daarna nog wel de kerk kan blijven dienen. VISSERIJBERICHTEN De mosselaanvoer 1973/1974 In het seizoen 1973/74 werden aan de veiling te Yerseke aangevoerd 1.216.324 tonnen mosselen, waarvan 136.108 tonnen (van 100 kg) onver kocht bleven. De aanvoer geschiedde in 2364 schepen. Voornaamste exporteur is nog steeds de firma Vette-Verhaart te Yerseke, die 316" boten aankocht of in totaal 161.319 tonnen, op de voet gevolgd door de firma Jan Prins met 300 schepen of 160.261 tonnen. Oók de firma Barbee komt nog boven de 100.000 tonnen (121.174 - 220 schepen). De kleinste va nde aankopers is de firma Sinke Wisse met 5 partijen of 158 tonnen. Aantal kopers 22. Ethiopisch leger stelt regering' ultimatum voor ADDIS ABEBA. 2-7. Het Ethiopi- sche leger heeft dinsdag plannen voor een nieuwe regering voorgelegd aan het kabinet. „We hebben maat regelen in beschouwing genomen die door het leger genomen moeten worden om het goed funktioneren van het nieuwe kabinet te verzeke ren. Het comité van de strijdkrach ten heeft een aantal plannen uitge werkt die aan de ministers ter over weging zijn gegeven", aldus een le gercommuniqué. Over de inhoud van die plannen is niets bekendgemaakt. Volgens mili taire kringen is het een ultimatum aan de regering, dat onder meer een lijst bevat met de namen van men sen die deel moeten uitmaken van een nieuwe regering. De regering van premier Makonnen is dinsdag bijeengekomen om de voorstellen te bestuderen. BROUWERSHAVEN. Veel tijd en groen zullen nodig zijn om hel bun galowpark te Den Osse tot een „cosy corner" te maken; een gezellig Schouws hoekje. De foto geeft een overzichtbeeld van de huisjes. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Kleuter onder trein SCHIJNDEL, 1-7. Maandagmiddag omstreeks 16.00 uur is de bijna 3 jaar oude M. A. J. van den Bigge- laar uit Best op het station in haar woonplaats onder de sneltrein die uit de richting Eindhoven kwam en richting Boxtel reed gekomen. Hel meisje was op slag dood. Het onge luk gebeurde bij de spoorwegover gang bij het station van Best in Noord-Brabant. Het kind, dat aan de hand van een ouder zusje liep rukte zich plotseling los en pardoes onder de aanstormende trein. De kleuters en de tandjes DEN HAAG, 2-7. Klekters kunnen voortaan via het zie kenfonds les krijgen in pre ventieve landverzorging. Staatssekretaris Hendriks van volksgezondheid heeft meegedeeld dat de tandheel kundige hulp aan ziekehfonds- verzekerden is uitgebreid voor kinderen in de leeftijd van twee tot zes jaar. De uitbrei ding ligt geheel op het terrein van de preventieve tandver- zorging en omvat: het verrich ten van een mondreiniging, instruktie over mondreiniging aan het kind en zijn begelei der, elementaire voedingsvoor lichting gericht op het behoud van het gebit, en instruktie over het gebruik van fluoride tabletten en fluorhoadende tandpasta. De kinderen dienen wel in het bezit te zijn van een geldig saneringsbewijs. Per 1 juli zal nog een andere uitgebreidender tandverzor- ging van kracht worden. De regeling geldt voor kinderen die dit jaar dertien jaar wor den of al geworden zijn en die eveneens een geldig sane- rings'bewijs hebben. Om voor het nieuwe pakket in aanmer king te komen moet hel gebit voldoen aan een aantal tand heelkundige voorwaarden. Ieder kind van dertien jaar, in het bezit van een sanerings bewijs, zal op de gezondheids toestand van zijn gebit wor den onderzocht, waarna wordt beslist of het voor het uitge breidere pakket van tandheel kundige voorzieningen in aan merking kan komen. MOSKOU. Dc Amerikaanse presi dent Richard Nixon en de Russische partijleider Leonid Brezjnetü schud den elkaar de hand, na hei onderte kenen van een verdrag betreffende ekonomische en technische samen werking.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 4