"LIVE Erg goed afscheidsprogramma „De Kirreweie" Speciale jeugdreis met „Henri Dunant" CeVEfJÜ' LETDfE GRIEZELIGE DROOGTE BOVENWINDSE EILANDEN ANDi WEST SIDE STORY Twaalf sonates van Vivaldi ontdekt IGER JAMES BOND AGENDA 2 SCHOOLJAAR IS VOORBIJ HAAMSTEDE, 28-6. In de gemeenschapsruimte van de combischool le Haamstede, werd vrijdagavond dooi de openbare basisschool ,,De Kirreweie" het school jaar 1973-1974 afgesloten met het afscheid van de leerlingen welke de school gaan verlaten. Dc voorzitter van de ouderkomrafssie de heer H. Mook sprak in zyn ope ningswoord een speciaal woord van welkom tot da. A. A. vkn Leeuwen, ds. Wassenaar, dc kleuterleidster mej. IVÏ. Fait en mevrouw Lysen-Bcerens die steeds bereid was in te vallen als dit nodig was. Van de zijde der ouders, oud leerlingen en leden van de V.O.O. bestond voor deze afscheidsavond grote belangstelling. Traditiegetrouw werden de aanwezigen verrast met een opvoering van de kinderen uit de hoogste klas sen welke deze maal dc musical „Radio Flierefluiter" op.de planken brach ten. Radio Flierefluiter is een commer cieel radio station waar tussen dc twee direkteuren een nog al diep gaand verschil van mening bestaat over de vraag welke soort program ma's er moeten worden gepresen teerd. De een blijkt een grote fan te zijn van „zachte Zare" dc vrouw die veel sukses oogst met haar smartlappen, terwijl de andere direkteur door dik en dun gaat voor de „Hitstompers". Tussen deze twee uitersten staat Jef de Schijvenschieter die de pro gramma's voor radio Flierefluiter moet presenteren. Na verloop van tijd neemt de aan hang van zachte Zara ziender oge ai' daar men de smartlappen beu is. Om de konkurrentie het hoofd te kunnen bieden moet er naar een oplossing worden gezocht. Deze wordt gevonden door zachte Zara de programma's te laten pre senteren en een kwis, terwijl bij de Hitstompers, die ook op de terugweg waren, niéuw leven wordt ingeblazen door Blonde Jopie als chansonier te engageren. Het geheel werd door de jeugdige artiesten vlot vertolkt. Moment 0111 bij stil te staan Het hoofd van de school, de heer A. Damman vond de afsluiting van een schooljaar altijd weer 'een mo ment om even bij stil te staan. MANCHESTER, 1-7. In de Cen trale bibliotheek van Manchester in Engeland zijn twaalf onuitgegeven sonates van Antonio Vivaldi ont dekt. De partituren werden in 1965 aan de afdeling muziek van de biblio theek, geschonken door een Haendel- biograaf, Sir Newman Flower, en ze zijn geverifieerd door een onderzoe ker van de universiteit van Liver pool, dr. Micheal Talbot. Kalmeringstabletten verdwenen UTRECHT, 1-7. Bij de Onderlinge Pharmaceutische Groothandel (OPG) in Utrecht is een enorme partij va lium- en libriumtabletten ter waar de van ruim vier ton spoorloos uit het magazijn verdwenen. Het gaat om 2G00 doosjes valium en 1400 doos jes librium die in totaal vier miljoen tabletten bevatten. Volgens het be drijf kan de partij kalmeringsta bletten al sinds 10 mei j.l. verdwe nen zijn. Eerst dezer dagen werd de vermissing ontdekt: Het is de Utrechtse politie voorals nog een raadsel hoe de tabletten ver dwenen kunnen zijn. Er zijn geen sporen die wijzen op een inbraak. UTRECHT. De oude Galecopperbrug is van zijn oude ligplaats in de RijkSïDeg Utrecht-Arnhem versleept naar zijn nieuwe werkkringruim twee kilometer verderop langs het Amsterdam-Rijnkanaal. De verhui zing van hel. 1600 ton zware en 156 meter lange gevaarte, verliep zon der problemen. Deze avond had een bijzonder tint je daar voor de eerste maal hierbij ook de leden van de V.O.O. waren uitgenodigd. De heer Damman zag dit als een eerste stap om hen meer bij de school te betrekken. In het afgesloten schooljaar kon weer een groot aantal aktiviteiten worden genoteerd, waarvan er ook een aantal buiten schooltijd plaats vonden. Bert Verton en Poter v. d. Kreeke werden dank gebracht voor de lei ding welke zij op zich hadden geno men bij het organiseren van een damkompetitie voor de leerligen. Voor het nieuwe schooljaar staan alweer nieuwe plannen op stapel welke nog nader moeten worden uit gewerkt. Dc heer Damman vestigde nog even de aandacht op een nog niet eens zo lang vervlogen tijd toen hel de gewoonste zaak was dat als men de lagere school verliet direkt in het arbeidsproces werd opgenomen om mee te gaan helpen om het gezin te onderhouden. Nu gaat iedere leerling naar een andere school om meer kennis op te doen en zich een goede plaats in de maatschappij te verwerven waarbij de heer Damman hen veel sukses toe wenste. Als raad gaf hij hen de laatste zin uit de musical mee „Wanneer wij de handen in elkaar slaan worden dc stoutste dromen waar". Ds. Wassenaar bracht de leerlingen dank voor het aardige programma dat zij op deze avond hadden ge bracht. Hartelijk dank bracht hij hen ook voor de wijze waarop zij in het afgelopen jaar het godsdienstonder wijs hadden gevolgd. Hij sprak hier bij de hoop uit dat zij hieraan in hun verdere leven zullen hebben. De avond werd afgesloten door dc heer II. Mook die als een kleine tast bare herinnering dc leerlingen welke de school gingen verlaten een fraaie tegel aanbood waarop o.m. de naam van de leerling, het jaartal, Burgh Haamstede en de naam van de school „Kirreweie" was aangebracht. PHILIPSBURG, ST. MAARTEN, 1-7. Dc droogte die de bovenwindse eilanden St. Maarten en St. Eustatius nu al maandenlang treft, neemt nu ernstige vormen aan. Mensen staan uren in dc rij voor een emmertje drink water of gebruiken wrak water. Koeien en geiten sterven van honger en dorst, omdat de waterputten uitdrogen of alleen brak water bevatten. Op St. Eustatius heeft hel de vori ge week even geregend, maar dit was niet voldoende om de waterre servoirs onder de huizen te vullen. Dit Nederlands-Antilliaanse eiland heeft nog steeds geen waterleiding noch een zeewaterdestilleerderij. Het putwater wordt steeds zouter door het stijgen van het peil van het zee water. Er is nog een noodsituatie op het eiland, maar de toestand wordt wel kritiek omdat de prijs van het drink water met de dag stijgt en dé statia- nen uren in de rij moeten staan voor een emmertje water. Op Sint Maarten wordt vooral de Franse helft door de aanhoudende droogte getroffen. Het heeft ook daar al vijf maanden niet geregend. Vele veehouders zijn hun vee kwijt geraakt en zij die nog vee hebben betalen voor een baal hooi dat uit MINSK/MOSKOU. Prescidcnt Nixon van de Verenigde Staten is maan dagavond, na een pauze van een dag In Minsk naar Moskou gevlogen om zijn besprekingen met de Sowjct- leiders voort te zetten. het Antilliaanse eiland Dominica wordt ingevoerd twee en een halve dollar. ONGELUKKEN DODELIJKE HAARLEM. De 76-jarige mevrouw I. C. W. Schouten Wallaard uit Haarlem is maandagmiddag bij het oversteken van de Rijksstraatweg in haar' woonplaats door een brom fiets overreden en op slag gedood. De vrouw liep tussen twee gepakéer- de auto's door de weg over. WIRDUM. In het Groningse Wir- dum is maandag de 38-jarige P. J. Berg uit Appingedam verongelukt toen hij op rijksweg 41 frontaal op een vrachtwagenkombinatie botste die was gaan scharen doordat de bestuurder plotseling moest remmen. OSS. De zesjarige Tonneke Ro- mijnaers uit Berghem (N.Br.) is maandagmiddag op haar fietsje in de Vijversihgel in Oss gevallen en verdronken. Het meisje was bij haar oma op vakantie. DEN IIAAG,' 1-7. Het Rode Kruis- hospitaalschip J. Henry Dunant maakt van 8 tot 13 juli een speciale jeugdreis. Aan deze tocht doen on geveer zestig jeugdige gasten mee van wie de jongste tien jaar is en de oudste 21 jaar. Het betreft spier dystrofie-, hart- en hemofiliepaticn- tjes, van wie het merendeel in zie kenhuizen of revalidatiecentra wor den verpleegd. Zij zullen aan boord worden bege leid door twee artsen, twee fysiothe rapeuten, 45 vrijwillig(st)ers als ver plegend en verzorgend personeel, en een tien leden lellend recreatieteam van het Jeugd Rode Kruis. Voorts zal een aantal bekende artiesten be langeloos op de Henry Dunant ko men optreden. De route van hot vakantieschip is als volgt: Utrecht-Zaandam-Urk- Hoorn-Amslerdam-Utrecht. De Du nant zal daarbij tweemaal he,t IJs- selmeer oversteken. In- en ontsche ping vinden plaats bij de vaste win- tevplaats van het hospitaalschip aan de Energiehaven in Utrecht. AFFERDEN. In het Noordlim burgse Affcrden is maandagmiddag de 48-jarige F. Nijenhof uit Nijme gen tijdens het kersen plukken uil een boom gevallen en overleden. De man verbleef op een camping te Af- l'erden. BERGEN. In het Noordlimburgse Well (gemeente Bergen) is maandag middag de 13-jarige Chris Cuijpers uit Kessel tijdens het zwemmen in een grinlgat verdronken. De jongen verbleef in den verkennerskamp in Well. AMSTERDAM. De 23-jarige Nor- bert B. J. Jellentrüp, geboren in Munster, is maandagmiddag dood gevonden op zijn woonboot aan de Omval in de Amstel in Amsterdam. Dinsdag zal sektie op het stoffelijk overschot worden verricht omdat de politie nog geen aanwijzingen heeft over cle doodsoorzaak. LOPPERSUM. De 38-jarige Pie- ter Berg uit Appingedam is maan dagmorgen op rijksweg 41 in Lop- persu.m bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Hij bestuurde een personenauto, die frontaal tegen een scharende vrachtwagen met aanhanger uit tegenovergestelde richting reed. NIJMEGEN. De 27-jarif'.- T. Phoe- lich uit Nijmegen is in zijn woon plaats om het leven gekomen, toen hij met zijn auto in een flauwe bocht van de weg tegen een lantaarnpaal reed. Twee andere inzittenden, een man en een vrouw werden gewond overgebracht naar een ziekenhuis in Nijmegen. IJSSELMUIDEN. De 27-jarige 11. J. Kartouw uit Kampen is in de nacht in IJsselmuiden om het leven gekomen. In een flauwe bocht is hij rechtdoor gereden. Hij raakte twee links van de weg staande lichtmas ten. De auto brak doormidden. DEN HAAG. De 60-jarige A. van der Pol, eigenaar van de nachtclub Alexandra aan de Herengracht in Den Haag, is in dc nacht van vrij dag op zaterdag beroofd van f 6500. WIJCHEN. Zondagmorgen is het tweejarig meisje C. ten Hove uit Wijchen in haar woonplaats door een trein gegrepen en om het leven gekomen. VENLO. De 32-jarige champig nonkweker J. L. Gommans te Hel- den-Grashoek (L.) is tijdens het spuiten met chemische bestrijdings middelen in zijn champignonkelder vermoedelijk door vergiftiging om het leven gekomen. De kweker droeg tijdens deze werkzaamheden wel een masker. De arbeidsinspectie on derzoekt wat er mis is gegaan. ROTTERDAM. De 42-jarige D. M. Rèmos uit Rotterdam is op de Hille- dijk in de Maasstad met zijn brom fiets onder een trekker met oplegger terechtgekomen. Met een bekken- fraktuur en beenletsel werd de man naar het Bergwegziekenhuis overge- bracht, waar bleek dat hij inmiddels was overleden. PURMEREND. De heer C. Appel man (40) uit Spanbroek die met ern stige brandwonden opliep toen hij tijdens schilderswerkzaamheden aan het pen schakelstation op de hoek Nickerstraat-Dr. Schaeprnanstraat in Purmerend in aanraking kwam met hoogspanningsdraden (50.000 volt) is woensdag in het Rode Kruis zieken huis te Beverwijk overleden. ROERMOND. De 19-jarige A. Mensvoort uit Koningsbosch-Echt is in een ziekenhuis te Sittard overle den na een verkeersongeluk eerder op de dag. De jongeman reed in Ko ningsbosch met zijn motorfiets tegen een personenauto, die komend uit tegenovergestelde richting links af sloeg om een inrit op te rijden. De auto verleende geen voorrang. ASSEN. De 20-jarige elektricien Uwe Hölker uit Lubeck is bij een verkeersongeluk in Assen om het le ven gekomen. Hij haalde op zijn mo tor een auto in en botste frontaal op een bromfiets. De bromfietsberijder is gewond opgenomen in het Wilhel- minaziekenhuis in Assen. ROLDE. In Rolde is de 19-jarige A- van Asselt uit Assen verongelukt. De jongeman kwam op de Asser straat met zijn personenauto in een slip en botste tegen een boom. Een 19-jarige inzittende jongeman uit Rolde, werd zwaar gewond opgeno men in het Wilhelmina ziekenhuis in Assen. DEN HAAG. Op de Van Alkema- delaan in Den Haag is de 30-jarige Wcstduitse motorrijder H. F. Waber uit Zellhause bij een slippartij om het leven gekomen. Jongen na ruzie om het leven gekomen VAASSEN, 1-7. Dc 18-jarige F. ,1. Nieuwenkamp uit Apeldoorn is in de nacht van zondag op maandag voor een cafetaria in Vnassen (Gld) na een ruzie om hol leven gekomen. Dc jongen bleef plotseling i-oerloos lig gen. Do analhoom-patholoog dr. J. Zeldenrusl heeft maandag sectic verricht. Volgens hem is de jongen gestorven als gevolg van een „her senafwijking". De politie heeft daar na dc 20-jarige A. D. uit Vaassen vrij gelaten; die met het slachtoffer in dc cafetaria ruzie had gekregen. Samen gingen ze naar buiten om het uil te vechten, aldus dc politic maar voor het zover kwam zakte de jon gen uit Apeldoorn in elkaar. Boltini naar vakantiecentra RHENEN. 2-7. Het circus Toni Boltini begint zijn toernce dit jaar pas (vandaag) 2 juli in Heerde. om dat vanaf 4 april tol vorige week voorstellingen zijn gegeven in Israël. Het circus (100 wagens en 300 arties ten en medewerkers) gaat eerst de vakantiegangers opzoeken in aller lei vakanliecenlra, zoals Harderwijk. Epe, Zandvoort. Vaassen, Tessel, Katwijk. Noordwijk en Egmond. Tot eind oktober trekt het circus Neder land rond. Advertentie BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE Donderdag 4 juli - 14.30 uur Dinsdag 9 juli - 14.30 uur Met mateloze kracht overwint TARZAN de ■modernste "Vwapens! panavision Eastman coion mi tuner- wvra f HENRYKOVACK-OPATASHU Toegang: alle leeftijden Vrijdag 5 juli - 20.00 uur Zaterdag 6 juli 14.30 en 20.00 uur Zondag 7 juli - 20.00 uur HARRY SAI3ZI/AH cn ALBERT R BfiOCCOU presenteren Rl MS FLEMING'S lal If b Toegang: 18 jaar Dinsdag 5 juli - 20.00 uur Toegang: alle leeftijden Toegang: alle leeftijden Lager benzineverbruik DEN HAAG 1-7. Hel benzinever bruik in ons land was in april .j.l. blijkens dc jongste aardoliestatistiek van het C.B.S. ongeveer vjjfticn pro cent lager dan in april van het vo rige jaar. In april jl. werd 361 milj. liter ben zine verbruikt tegen 420 milj. in april van het vorige jaar, een daling van bijna 60 miljoen liter of 14.5 procent. Ook het verbruik van andere olic- produklen vertoonde een daling: het verbruik van petroleum liep terug van 150 miljoen liter naar 31 mil joen liter, dat van gas- en dieselolie van 825 miljoen liter naar 471 mil joen liter en dat van zware stookolie van 428 miljoen naar 295 miljoen kg. Het verbruik van nafta, grondstof voor dc chemische industrie, steeg van 427 miljoen naar 438 miljoen kg. (Van beide laatst genoemde produk- tcn wordt het verbruik alleen in ge wicht opgegeven). Het totale ver bruik van olieprodukten in ons land daalde in april 1974 tot 1.767 miljoen kg van 2.223 miljoen kg in april 1973. Ook de produklic van aardolicpro- f hi kien vertoonde in april j.l. ren da ling tegenover april 1973, namelijk van 6.362 miljoen kg naar 5.652 mil joen kg. De export steeg van 3.661 miljoen kg naar 3.755 miljoen kg. Maandag 1 juli Haamstede Ger. Kerk. Zangavond, 19.30 uur. Zierikzcc 't Lange Uus. Kunstexpositie, 912; te2—6. Donderdag: 7—9. Maandag en zondag gesloten. Dinsdag 2 juli Zierikzcc Gaslhuiskerk. Concert, 20.00 uur. Zierikzcc Concertzaal, 14.30 en 20.00 uur, film voorstelling. Haamstede Ridderzaal Slot Haemstede. Concert 20.00 uur. Woensdag 3 juli Itcnessc Herv. Kerk. Kooravond, 20.00 uur. Donderdag 4 juli Zierikzec Ver. Bedrijfsvoorlichting. Excursie. Vertrek „De Val", 18.45 uur. Nieu werker k Gemeentehuis. Vergadering gemeen tehuis. Vergadering gemeenteraad. 19.30 uur. Vrijdag 5 juli Zierikzcc Concertzaal, 14.30 en 20.00 uur, film voorstelling. Zaterdag 6 juli Zierikzec Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling. Maandag 8 juli Haamstede Ger. Kerk, samenzang-avond, 20.00 uur. Dinsdag 9 juli Zierikzec Toeristendag: (11.15 uur aankomst zeemeermin; 10.00 uur kunst- en an tiekmarkt; 13.30 uur kindertheater onder de Beurs). Dreischor Ring, 18.00 uur, vertrek Landbouw- ver. voor excursie naar Westmaas. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P. Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 Of 4188 Bezorging: (01110) 4188 WEG Laat men niet de konklusie trek ken dat mijn belangstelling, of liefde zelfs voor de Turelure-, Verseputse- of Taayersweg niet meer zou zijn, wal die voorheen was. Integendeel, maar er komt een moment in de zo mer dat het nodig is er een poosje mee op le houden. Je jvordl een beetje moe en soms (moderne kreet) „zie je het niet meer zo zitten" en dan zou het al voldoende zijn ge woon een beetje in een weiland te gaan liggen of aan de zeekant, als de koetjes loeiende golfjes kabbe len en de ivolken voorbij drijven. Maar zo simpel los je het dan weer niet op en misschien is dal wel dom; in ieder geval ga ik de lezers een maandje van dit cursieve rubriekje verlossen en wat rondstappen - en rijden in de Verenigde Stalen, niet als een soort verknipte Pilgrim- father, want die tijd ligt al lang ach ter ons. Maar er zijn dingen aan de over kant van de grolc haringvijver, die ik altijd zo graag al eens had ivillen zien en ondergaan. Gewoon, het landschap bijvoorbeeld en de dienst in een negerkerk en misschien wel een echt bluesconcert en een Ame rikaanse „party" en dat soort din gen en ook irel boe de Amerikaanse dames ogen. Even ook vermoeden hoe groot dat land eigenlijk is en of hel geen ko los met lemen voeten is, als men daar al achter kan komen. Wat ze daar nu eigenlijk van Europa weten en hoe moeilijk of eenvoudig de taal- en wiskundelessen in - zeg maar - de derde klas van een mid delbare schoo l zijn, hoe hoog de wolkenkrabbers in Chicago zijn cn of je daar 's avonds in de gekleurde wijken kunt rondlopen of helemaal niet komen. Enfin, een berg vragen, waar misschien een antwoord op le krijgen valt. Amerika schijnt per vliegtuig („kapen is er niet bij op de Atlanti sche roulc", zegt „men") maar een muizentripje te zijn. Starten op Schiphol om 15.00 uur en aankomen op 18.00 uur, maar er schuilt een tydsaddertje onder het gras, ivant het Nederlandse horloge wijst dan icel 24.00 uur aan. Alles blijkt dus weer betrekkelijk te zijn. Mocht er iets heel bijzonders met Watergate aan ae hand zijn. zal ik bellen en voor de rest niet doorlo pend, maar wel vaak, aan Schuu- wen-Duiveland denken. Aan de oogst die straks gaat beginnen en hoe druk hel iedereen heeft met dc badgasten. Een aapje zal ik voor nie mand kunnen meebrengen: hoog stens een soort Mc Cloud-hocd. Wie er over dc Appelmarkt mee loR lo pen. mag het don proberen. Maar nis gezegd, weg dus VOOr cru poosje Voor irdcreru; een fijnc vakantie, waar en hoe die dan nok wordt doorgebracht en een beetje verfris: thuis komen! SCHIER EILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 2