Geld lenen Tito hervormt Joegoslavië nog eens hemo special Europa en zijn aardgas 7 BLIK DOOR HET WERELD Flitsen uit het buitenland Wat biedt de BEELDBUIS? C. Wandel en Zn ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrua»* it juni mi Nr. ami Advertentie 9SO2OOOOO09O0OOO9OSOQO99OC Tito is 82 en dat is een leeftijd waarop het niet te voorbarig is na te denken over de opvolging. Maar zorg daarover wordt vooral in het buitenland geuit, vaak tot grote er- gemis van de Joegoslaven zelf. En de oude maarschalk zelf toont in elk geval zoveel pit dat menige jongere politikus er afgunstig op kan zijn. Dat blijkt niet alleen uit de reizen die hij maakt - W est-Duitsland staat op zijn programma voor deze zomer - maar meer nog uit het elan waarmee hij de binnenlandse trubbels van de laatste jaren te lijf is gegaan. Met sukses, meldt de partijleider voor het leven, die op het kongres van kommunisten nog eens schilderde hoe door de jongste grondwetswijzi ging plus een radikale opruiming binnen de partijgelederen vrijwel het elan van kort na de oorlog is hersteld. IVat Tito - en er hoeft geen twijfel aan te bestaan dat hij per soonlijk alles heeft geleid - bereikte is dat een aantal kwalen die men dankt aan het ontstaan van een par tij-elite en -bureaukratie vrij hard handig heeft aangepakt. De nieuwe gronwet - de zoveelste overigens - heeft als kenmerk dat het weer moeilijker wordt voor een heersende bovenlaag de taken en de belangrijke banen onderling te ver delen, waarbij noodzakelijkerwijs het kontakt met de grote massa ver loren gaat. Die ontwikkeling was al een heel eind op weg, vooral binnen de partij. Er zijn heel wat koppen gevallen - figuurlijk dan - om hier aan een eind te maken. Of toch niet weer vanzelf de nieuwe leiders ook tot zo'n elite worden, was natuur lijk de eerste zorg bij het bedenken van het kiessysteem. Onderaan is er niet zo'n probleem - zelfbestuur per fabriek of andere produktie-eenheid is de regel en binnen zo'n kleine kring is het be derf makkelijk te weren. De kies mannen, gekozen door deze kleinste eenheden, kiezen uiteindelijk dan weer de hogere organen, wat de Joe goslaven de beste manier achten om te voorkomen dat besturen een beroep wordt. Gevaar bezworen De vorige systemen hebben dit niet helemaal kunnen voorkomen en als het nu weer niet helemaal gaat zoals men wenst, dan zal er wel weer een nieuwe grondwet moeten komen. Maar op dit moment heeft Tito behalve een nieuwe grondwet ook vrijwel op alle niveau's nieuwe bestuurders. En wel zulke dat van hen het minst is te verwachten wat Advertentie Vogels populair in Nederland DONGEN, 27-6. Het houden van vogels is in Nederland in trek. In een kwart van de Nederlandse ge zinnen zijn binnen- of buitshuis een of meer vogels aanwezig. Dit blijkt uit een representatieve steekproef die Interact b.v. uit het Brabantse Dongen in het kader van een consu mentenonderzoek onder 2000 gezin nen genomen heeft. Kanaries zijn het meest in trek zo blijkt uit het onderzoek, meer dan de helft van de vogelbezittende ge zinnen heeft ze. Parkieten komen op de tweede plaats terwijl tropische vogels te vinden zijn in ruim 4 pro cent van de Nederlandse gezinnen. Eén procent van de Nederlandse ge zinnen heeft een papagaai. Uit het onderzoek bleek ook dat kanaries het meest gehouden wor den in het zuiden van het land. par kieten daarentegen in de grote ste den. Duiven worden het meest ge houden in Overijssel en Gelderland terwijl in de grote steden het bezit van duiven nauwelijks iets voorstelt. tot de misère van de laatste jaren leidde. Dat was het ontstaan van regionale tegenstellingen en van klein-nationalisme. Niet zo vreemd in een staat die meer dan tien na tionaliteiten kent en waarin daaren boven nog tal van etnische minder- hiedsgroepen voorkomen van Tur ken, "Bulgaren en Albanezen in het zuiden tot Italianen in het noorden. Evenwel wordt over Tito's opvol ging nagenoeg niet gerept. In het sy steem wordt wel een vrij omvangrij ke raad genoemd die de leiding krijgt als de president er niet meer zou zijnmaar dit is een detail loaar- op verder geen nadruk valt. Wel is zeker dat in al die nieuwe organen, na de grote zuiveringen in de partij die zeker een jaar of twee hebben geduurdde overgrote meerderheid vooral door hun jeugd meer het ge- poel hebben Joegoslaven te zijn dan Slovenen, Kroaten, Serviërs, Mace- doniërs, Montenegrijnen of wat ook. En dit is een gezelschap dat ook pal zal staan om de onafhankelijke eenheidsstaat te handhaven als na Tito's heengaan uit het oostblok po gingen ondernomen zouden worden om Joegoslavië terug te voeren bin nen het Moskouse machtsblok. Tito en zijn Joegoslavische kommunisten mogen dan niet reppen over het mo gelijke plotselinge heengaan van de stichter van de staat, maar het grootste gevaar dat dit op zou le veren hebben ze in ieder geval zo goed mogelijk bezworen. Tandartsentarieven omhoog DEN HAAG, 27-6. De tandartsen hebben toestemming gekregen om de partikuliere tarieven met 5 procent te verhogen. De ministers van eko- nomische zaken en van sociale za ken en de staatssekretaris van volksgezondheid en milieuhygiëne hebben hiertoe besloten na overleg met de Nederlandse Maatschappij tot bevordering der Tandheelkunde. Aldus een mededeling van het mi nisterie van ekonomische zaken. V eilingconcentratie in Zeeland TERNEUZEN, 27-6. Wanneer de leden akkoord gaan zullen de vëi- lingverenigingen „Kapelle-Biezelin- ge en omgeving" te Kapelle en „Zeeuws-Vlaanderen" te Terneuzeh nauw gaan samenwerken in een centrale veilingvereniging. Op 5 juli zullen zowel in Terneuzen als in Ka pelle buitengewone ledenvergade ringen worden gehouden, waar in behandeling komt een bestuurs voorstel tot öprichting van en toe treding tot de centrale veilingvereni ging „Kapelle-Ter neuzen". ROME. Vijftigduizend boeren heb ben in Rome betoogd om uitdruk king te geven aan bezorgdheid over hun situatie. De mars door Rome duurde verscheidene uren en ein digde met een openbare bijeenkomst. JERUZALEM. Defensie-uitgaven maken 40 procent uit van de Israë lische recordbegroting ten bedrage van 23 miljard gulden, die donder dag door het parlement is goedge keurd. De begrote defensie-uitgaven zijn overigens lager dan het jaar te voren, toen zij 50 procent van het totaal vormden. CAIRO. Tweeënnegentig personen zijn in Cairo fonneel in staat van beschuldiging gesteld wegens het lidmaatschap van een gewapende clandestiene organisatie" die in april de technische militaire school van Cairo wilde bezetten als onderdeel van een samenzwering tegen presi dent Anwar Sadat. SAIGON. De Zuidvietnamese ma rine heeft ten zuiden van het eiland Con Son in de Zuidchinese Zee be- slaggelegd op een schip dat ruim twee ton opium vervoerde, zo heeft een militaire zegsman in Saigon donderdag bekendgemaakt. Het schip en zijn negen Thailandse be manningsleden zijn opgebracht. DACCA. Bij overstromingen in het zuiden van Bangla Desj zijn meer dan 80 mensen om het leven gekomen. 50.000 mensen zijn dakloos en veel huizen, wegen en b'ruggen zijn verwoest. WASHINGTON. Een groep Ame rikaanse geleerden onder wie twee winnaars van een Nobelprijs hebben tegen waarnemend minister van buitenlandse zaken Joseph Sisco ge zegd dat voortdurende stappen tegen dissidente geleerden in de Sowjet- Unie, de ontspanning op weten schapsgebied tussen de Sowjet-Unie en de Verenigde Staten bedreigen. KOUWENBERG Voor alle do* het zolf artikelen op sanitair gebied Postslraat 48 legenover het postkantoor Zierikzee Werkplaats: Meelstraat 46. Advertentie Gemakkelijk en belrouwbaar bij de NMB. Voor alle doeleinden. Ook voor het verbeteren van uw woning. Geen informatie bij werkgever. Kwijtschelding bij overlijden. Inlichtingen bij alle NMB-kantoren. NEDERIANDSCHE MIDDENSTANDSBANK vooruwk«tik«n voor uw caravan voor uw auto voor uw boot voor uw meubilair NEW YORK. Duke Ellington die op 24 mei op 75-jarige leeftijd over leed heeft geen testament achterge laten voor zijn nalatenschap van naar schatting 200.000 dollar. ATHENE. Panos Kokas, journalist en eigenaar van het na de militaire staatsgreep in Griekenland in april 1967 niet meer verschenen dagblad Eleftheria, is op 53-jarige leeftijd aan longkanker in Athene overleden NEW DELHI. Ruim tienduizend mensen hebben in de hoofdstad van. Sikkim, Gangtok, betoogd tegen de „chogyal" (koning), omdat hij wei gert de nieuwe grondwet te be krachtigen die hem tot een constitu- tionle vorst zonder macht reduceert. HAMBURG. Een rechtbank in Hamburg heeft de voormalige rijks commissaris van Slonim (Wit-Roe-; thenië) Gerhard Erren (73) tot le venslange gevangenisstraf veroor deeld. Hij is schuldig bevonden aan deelneming aan moord in 7000 ge vallen en medeplichtigheid aan moord in 8000 gevallen. DJAKARTA. Vorig jaar zijn in Midden-Java bijna 700 mensen aan cholera gestorven, zo meldt Ante ra; Er is in dat jaar van ruim tiendui zend gevallen melding gemaakt. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HAARLEM. Een grote uitslaande brand heeft in de nacht vijf winkel panden in de Haarlemse binnenstad in de as gelegd. Ook de woningen bbven. de winkels werden verwoest. De schade wordt voorlopig geschat op ongeveer een half miljoen gulden. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. HOOGEVEEN. Een groep school kinderen van de Zënith-school heeft namens de bevolking van Hoogeveen een personenbusje overhandigd aan de Stichting Aktie Hulp Noord-Ier- land. De bus zal gebruikt worden als neutraal transportmiddel om het in terne wijkverkeer in het „ghettoge- b"ied" in Belfast mogelijk te maken. GRONINGEN, 27-6. Wil West-Eu ropa ook op langere termijn van aardgas blijven profiteren als ener giebron dan zal het gebruik duide lijk moeten worden getemperd. Wanneer West-Europa niet meer dan 285 miljard m3 aardgas per jaar gaat konsumeren dan zou uitgaande van een maximale (cumulatieve) aardgasreserve van 30.000 miljard m3 nog twee generaties langer van aardgas kunnen worden geprofiteerd dan op grond van het huidige gas- beleid het geval zal zijn. Dit is de mening van prof. dr. J. Kommandeur, hoogleraar in de fy sische chemie te Groningen, die sa men met drs. B. de Vries, weten schappelijk medewerker aan de vrije studierichting scheikunde te Gronin gen, een onderzoek verrichtte naar de reserves en dé' konsiimptie van het West-EuropCse aardgas. ZATERDAG 29 JUNI NED. I: Willeke Alberti vertélt in het middagprogramma opnieuw het verhaal van vrouw Holle uil de al eerder uitgezonden sprookjesserie „Er was eens". In de middaguren ook nog een tekenfilmpje over de legendarische Robin Hood, 's Avonds gaat hel programma, na het journaal en Loeki, van start met een repor tage van de op 15 juni gehouden ral ly-cross in Valkenswaard. Zodra de nieuwsdienst om acht uur de we tenswaardigheden van vandaag heeft gespuid komt de AVRO terug op de buis met het spelletje „Wie van de drie". De panelleden, waar onder dit keer Peter Knegjes, moe ten uitmaken wie de eigenaar van een speelautomatenhal is en wie zich trimleidster mag noemen. Direkt aansluitend op Wie van de drie nieuwe avonturen van Trapper John Hawkey en de andere dienstplichti gen van het veldhospitaal in Korea. De MASH mensen worden overval len door een griep-epidemie. Van het veldhospitaal naar Amerika waar Cannon de verdwijning van een jong, veelbelovend bokser moet zien op te lossen. Om klokke tien vragen Ruud ter Weijden en Wim Jesse met hun. AVRO's sportpano- rama aandacht voor sportaktualitei- ten. Meer nieuws is er te verwachten na het laatste journaal. Er wachten dan reportages van de TT-races in Assen en van de Tour de France (van de derde etappe). NED. II: De jonkvrouw van Avignon opent het NCRV-program- ma op het tweede net. De inkognito reizende jonkvrouw neemt in de af levering van vanavond afscheid van Francois, nadat deze te horen heeft gekregen, dat hij is benoemd tot am bassadeur van Kürland. Hierna volgt het spelletje Waar of niet waar?, deze keer echter niet met mensen in de studio. De hoofdmoot van vanavond is de Candese film „The Overlanders" (hun doel was goud) xoaarvoor een uit 1862 date rend dagboek van een groep Cana dese avonturiërs model stond. Ne gen mannen, twee vrouwen en een jonge jongen maken een voetreis. Het wordt een moeilijke tocht. De leider van de expeditie wordt krank zinnig en tussen de deelnemers on derling ontstaan grote konflikten. Om tien uur is het tijd voor aktua- liteiten in Hier en Nu. Veertig mi nuten later zang en muziek van het Leger des Hei Is koor en muziek korps. De opnamen voor het pro gramma werden gemaakt in de oude St. Joriskerk in Amersfoort. De al gehele leiding berust bij brigadier C. Nieuw land. ZATERDAG 29 JUNI NED. I: 16.00 Nieuws; 16.02 De le gende van Robin Hood; 16.45 Wille ke; er was eens; 18.45 De Fabeltjes krant; 18.55 Nieuws; 19.05 Rally cross; 20.00 Journaal; 20.20 Wie van de drie?; 20.45 MASH; 21.10 Can non; 22.00 Sportpanorama; 22.50 Journaal; 22.55 TT-races in Assen; 23.35 Tour de France. NED. II: Ï8.45 De Fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 De jonkvrouw van Avignon; 20.00 Journaal; 20.20 Waar of niet waar?; 20.45 Hun doel was goud; 22.00 Hier en Nu; 22.40 Hoor dat blijde zingen; 22.50 Jour naal. ZONDAG 30 JUNI NED. I: De KRO-avond begint met een aflevering uit de serie di rigentenportretten. Ditmaal wordt de schijnwerper gericht op Carlo Maria Giulini de Italiaanse dirigent die tot de groten dezer tijd wordt gerekend. Hierna volgt de film The five pennies. In deze film is Danny Kaye te zien als bandleider. Hij geeft gestalte aan de figuur van Red Ni chols een zeer beroemde musicus. In de film wordt de levensgeschie denis van de musicus op de voet ge volgd. Naast Danny Kay ziet en hoort men o.m. Louis Armstrong. De avond wordt besloten met een film van Peter Venema over dr. Willem Drees sr., die deze week zijn 88ste verjaardag viert. In de film blikt Drees terug op zijn politieke carriè re, waarbij o.m. wordt stilgestaan bij de /crisisjaren. Ter sprake komt ook de gevoerde Nieuw-Guineapo- litiek. Het NOS-middagprogramma wordt gevuld met Ti-ta-tovenaar, een rechtstreeks verslag van hel W.K. voetbal en met een Vesper dienst vanuit de Haagse Klooster kerk. NED. II: Voetballiefhebbers wor den van even voor half acht tot kwart over negen getrakteerd op beelden van het wereldkampioen schap voetballen. Aan al het gevoet- bal gaat de laatste aflevering vooraf van Polly in Tunesië, terwijl nog eerder op de avond Woord voor Woord en de Fabeltjeskrant op de buis worden gebracht. In de laatste- Polly-aflevering de nodige proble men die om afronding vragen. Om kwart over negen een aan kunst- wielrijden en cyclo-ball gewijd Van gewest tot gewest. Eind oktober worden hiervan in Heerleerheide/ Heerlen de wereld- en Europese kampioenschappen gehouden. Het Van gewest tot gewest-team vertelt nu alvast over het hoe en wat. Als uitsmijter fungeert Studio Sport. Za ken die aan de orde worden gesteld zijn de wereldkampioenschappen voetbal, de vandaag verreden Tour de France etappe en de toto-uitsla gen. Om half elf is er dan nog het laatste nieuws. ZONDAG 30 JUNI NED. 1: 11.00 Eucharistieviering; 15.30 Nieuws; 15.32 Ti-ta-tovenaar; 15.55 W.K.-voetbal; 17.50 Vesper 18.55 De Fabeltjeskrant; 19.00 Nieuws; 19.05 Dirigentenportret; 20.00 The five pennies; 21.55 Drees en zijn tijd; 22.55 Journaal. NED. II: 18.50 Woord voor Woord; 18.55 De Fabeltjeskrant; 19.00 Polly in Tunesië; 19.25 W.K.-voetbal; 21.15 Van gewest tot gewest; 21.40 Studio Sport; 22.30 Journaal. MAANDAG 1 JULI NED. I: In de vooravond staat het AVRO-programma bol van de mu ziek. Penny de Jager en Ad Visser presenteren dan in een „super king size" Toppop de nationale hitparade. In plaats van aan twintig hits wordt nu aandacht besteed aan dertig mu zikale vruchten die het het beste doen. De AVRO start na het jour naal van acht uur met een nieuwe serie van de BBC „Warship" in ons land op de buis te brengen onder de titel „Alle Hens". In de serie gaat het om de belevenissen van de be manning van het Britse marinefre gat „Hero". De opnamen werden voornamelijk gemaakt in de omge ving van Gibraltar en Malta. In de aflevering van vanavond maakt men kennis met Nails die naar Gibraltar vertrekt om er het commando van de „Hero" over te nemen. Enkele Zaterdag 29 juni, 19.05, Nederland l: Rally cross. Op het circuit van Val kenswaard stuiven de auto's over de baan. weken zat het schip zonder bevel voerder. Na negenen worden de avonturen van de Britse marine ge volgd door aktualiteiten die worden opgediend door Jaap van Meekren en zijn Televizier-staf. Om precies tien uur is het tijd voor Helen, een vrouw van deze tijd. Helen maakt kennis met Daniel Stevens. Hij is di- rekteur van een grote firma waar Helen gaat werken. De verhouding tussen hen wordt al gauw wat meer dan werkneemster en werkgever. Na het laatste nieuws volgt nog een samenvatting van de Tour de Fran- NED. II: De jonkvrouw van Avig non mag van de NCRV een klein uur lang proberen Francois aan de haak te slaan, in de vooravond. Als het nieuws van acht uur verleden tijd is geworden komen Tan ja Koen, Dik Bruynesteyn, Jef Savenberg en Atje Keulen-Deelstra in het geweer om uit te pluizen wie de zoon van welke vader is. Om kwart voor negen moet ruim baan gemaakt worden voor Doc EUiot, de Amerikaanse dokter die al heel wat problemen heeft we ten op te lossen. Ook vanavond wordt hij weer met een probleem gekonfronteerd: een blinde vrouw, die hij weer ziende hoopt te maken. De volgende film „En zij keerden niet terug" gaat over de vogels die ons land verlaten voor de grote trek naar het zuiden, maar die de reis meestal niet overleven omdat ze ön- derweg gevangen worden. De NCRV rond haar uitzending af met geeste lijke liederen. Het NCRV-jeugdkoor zingt o.l.v. Marius Borstlap de ge zangen 448, 288b en 300. MAANDAG 1 JULI NED. I: 18.45 De Fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 Toppop20.00 Journaal; 20.20 Alle hens; 21.10 Te- levizier; 22.00 Helen, een vrouw van deze tijd; 22.50 Journaal; 22.55 Tour de France. NED. II: 18.45 De Fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 De jonkvrouw van Avignon; 20.00 Journaal; 20.20 Zo vader, zo zoon; 20.45 Doe Elliot; 21.35 en zij keerden niet terug; 22.10 Geestelijke liederen; 22.20 Journaal. X Nieuwerkerk, tel. (01114) 1487 J Eén januari is ze voor veertig pro cent eigenaresse van ons bedrijf en dan wil ze binnen de kortst moge lijke tijd geld. Dat was in eerste in stantie niet uit haar hoofd te pra ten. Ik heb oom Bas benaderd, maar die lacht er om en probeert me te sussen, door te beweren, dat het zo'n vaart niet zal lopen. Verder wil hij er zich niet mee bemoeien; hij gaat één dezer dagen al naar Frankrijk, dus van die kant behoeven we waar schijnlijk. niet op bemiddeling te re kenen". De vrouw zuchtte diep. „Zo staan de zaken er op dit moment voor. Ik kan er nog aan toevoegen, dat me neer Van Tijnen maandagmorgen hier komt. Dan krijg je preciese cij fers over de financiële positie van ons bedrijf. En moeten jullie samen maar een berekening maken om uit te zoeken hoeveel baar geld er even tueel beschikbaar is om de aandelen van Lydia over te nemen. Ik vrees echter, dat nauwelijks de helft be schikbaar is. Alles is overigens al ruwweg getaxeerd, voornamelijk met het oog op de te betalen suc cessierechten en hoewel het totaal bedrag nog niet zuiver bekend is, kunnen we het schatten op ongeveer twee miljoen. Reken zelf maar uit, hoeveel veertig procent daarvan is." De man knikte begrijpend. Lydia's aandeel in de zaak kon zodoende gevoegelijk gesteld worden op acht ton. Het reservefonds had juist in het begin van dit jaar een flinke aderlating ondergaan door de aan koop van twee nieuwe kranen en een betonmolen. Voor zover hem bekend was zou er, als alle gelden opgenomen werden, die beschikbaar zouden zijn, de helft betaald kunnen worden, zijnde vierhonderdduizend gulden. Zou Lydia daarmee voorlo pig geen genoegen kunnen nemen? En de rest dan, laten we zeggen over één of twee jaar? Gert opperde het. Matsers dochter keek hem enige tijd aan. „Zo onge veer hetzelfde had ik in mijn hoofd, Gert. En daarom hebben wij een verzoek aan je: Als jij nu eens op korte termijn met Lydia ging pra ten? Per slot van rekening ken je haar tamelijk goed, nietwaar? Van wege jouw vroegere relaties met Lydia. Hoewel ze het niet bepaald met zoveel woorden heeft gezegd, kreeg ik de indruk, dat ze je nog al tijd mag. Als iemand haar kan ver murwen, ben jij het. Ik meen ten op zichte van de terugbetaling op lan gere termijn. Daarom hebben wij onze hoop op jou gevestigd, Gert." De man dacht enige tijd na. „Hoe is indertijd de inbreng van Lydia's vader beschreven? Is er geen bepa ling gemaakt ten opzichte van het terugeisen van het geld? Mij dunkt, er moet toch een redelijke over gangstijd in acht worden genomen!" Jopie van der Velde diepte uit haar tas een plastic map, welke ze voor hem neerlegde. „Dit is het. Als je het mij vraagt, is het indertijd vrij simpel opgesteld. Toen het nog geen n.v. was, heette oom Bas stille ven noot te zijn. Later werd hij niet- meewerkend kompagnon. Hoe dat geworden is, nu het bedrijf een be sloten vennootschap werd, is me niet geheel duidelijk. Er staat enkel, dat de stille vennoot het recht heeft zijn aandeel in de zaak terug te trekken, met inachtneming van één maand en op voorwaarde, dat de liquiditeit van het bedrijf niet wordt aange tast". Gert Trecp nam de overeenkomst uit dc map en bestudeerde hem eni ge tijd, waarna hij een sigaret op stak cn nadacht. Zijn handen sprei den, verzuchtte hij: ..Er zal niets an- FEUiLLETON DOOR CEES G1ESBEEK ders op zitten, dan dat ik kontakt opneem met Lydia en met haar praat over deze zaak. Mij dunkt, ze zal wat meer geduld moeten hebben. Ik zal trachten haar dit duidelijk te maken. Desnoods druk ik haar met de neus op de clausule van de liqui diteit." „Dank je, Gert. Als je wat zou kunnen bereiken, waardoor ze een langere termijn accepteert, zullen wij je erg dankbaar zijn." „Goed. Ik bekijk maandagmorgen eerst met meneer Van Tijnen hoe de zaken er voor staan en aan de hand van dit resultaat stel ik me dan wel in verbinding met Lydia. Waar schijnlijk weet ik dan in de loop van die dag meer en bel ik u." „Fijn, Gert, dat is voor ons een hele opluchting. We rekenen op je medewerking." Naar huis rijdende, herinnerde hij zich de laatste woorden van Jopic van der Velde: We rekenen op je medewerking. Wat voor de drommel bedoelt ze daar precies mee? Maar het antwoord wist hij niet. Thuis was hij een beetje uit zijn humeur. Op vragen van zijn vader en moeder antwoordde hij slechts: „Er zijn wat problemen, als gevolg van de dood van de baas. Successie rechten en zo. Maandag zie ik wel weer verder, hoor; ik heb geen zin m'n weekeind er door te laten be derven. Hoc is 't met het eten? Van middag wil ik met Rienie een eindje rijden. Kan ze wat van de omgeving cn dc Vcluwe zien." „Met een half uurtje kunnen we aan tafel." ..Mooi. dan verkleed ik me intus sen", besloot hij, knipogend naar het meisje. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 7