Jaarresultaten bleken boven verwachting goed Het hoe en wat van Booi B.V. te Bruinisse Post in Italië in papiermolen ,Saidjah en Adinda' Strijd aan het melkfront LAATSTE NIEUWS Royale zege Nederland op Argentinië: 4-0 4 DIPLOMA-UITREIKING L.T.S. ZIERIKZEE, 25-6. Bij <le uitreiking van de diploma's - jaarlijks hoogtepunt en tevens einde van het seliool- jaar - aan de Techisehe school „Sehouwen-Duiveland", heeft de voorzitter van het schoolbestuur, ir. J. L. van Sloten, twee dingen vooral benadrukt: de waardering van een diploma door het bedrijfsleven en de nood zaak tot verder studeren. De plechtigheid vond dins dagavond plaats in de aula van de school, in aanwezig heid van talrijke ouders en belangstellenden. Een procentueel groot aantal blijkt trouwens verder te gaan studeren. Op- lcidinge in dit verband z\j o.a. M.T.S., Machinistenscliool (Middelburg) en Koksschool. Officiële belangstellenden op deze diploma-uitreikingen waren de heren H. Asma, wethouder van Zierikzee en de heren D. Dokman (direk- teur Arbeidsbureau), Fase (jeugdconsuleut) en Van Elsacker (consulent leerlingenstelsel). Uiteraard op deze bijzondere L.T.S.-bijeenkomst een toespraak van de direkteur, de heer F. G. Scherjon, sprekend namens het ge hele personeel. Hij noemde de eind resultaten der leeringen „boven alle verwachting", waarvoor een felici tatie past, die zich ook meedeelt aan de leerkrachten die met veel opoffe ringen en „soms wel eens met wan hoop", de leerlingen hebben bege leid. Dit was het eerste jaar - zo ver volgde de direkteur - waarin het schoolonderzoek in de plaats kwam van het mondeling examen. Dit onderzoek is over het alge meen goed bevallen, zij het dat het op sommige punten wat moest wor- DJAKARTA, 26-6. De Nederland se cineast Fons Rademakers heeft afgelopen week in Djakarta een i over eenkomst getekend met de In donesische „Mondial Motion Pictu res" over de verfilming van het ver haal „Saidjah en Adinda" van uit de Max Havelaar Eduard Douives Dekker, Multatuli, aldus meldt het Indonesische persbureau Antara. De plechtigheid werd bijgewoond door de Nederlandse zaakgelastigde in Djakarta en de direkteur-gene- raal van de Indonesische radio en televisie, Sjamsu Sugito. „Saidjah en Adinda" wordt een Nederlands-In donesisch coproductie. den bijgesteld. Overigens is het eind examen door vele leerlingen iets beter gemaakt dan het schoolonder zoek, waardoor het eindresultaat nogmaals enorm is meegevallen. Denkeu aan tweede opleiding Velen gaan verder studeren (ook de voorzitter had dit al gememo reerd), anderen komen terug voor het behalen van een tweede diploma, hetzij in de T-stroom, hetzij voor een tweede vakrichting. De heer Scherjon kende niet de plaatsingsmogelijkheden in de regio- bedrijven, na invoering van de één of tweedaagse leerplicht. Elders heeft men daarvan niet te grote verwachtingen. Bljjkt het te moeilijk te z(jn, dan ware te denken aan een tweede op leiding. In de meeste afdelingen zijn daar nog wel enkele plaatsjes voor over. Opvallend intussen is heit naar el kaar toegroeien van de verschillende schooltypen. Men ziet het op straat en in allerlei jeugdaktiviteiten. Dit heeft een heel duidelijke maatschap pelijke achtergrond, een achtergrond waaraan ook de scholen niet ont komen. Dankwoorden Een dankwoord (tot slot werd ge sproken namens de ouders door de heer Buys, terwijl de leérlingen B. Verloo en G. Witvliet hun zegje de den aan het adres van de direkteur en de leerlingen; heel spontaan zoals trouwens de hele avond was. Het schooljaar zit er weer op. Voor de lijst van geslaagden zie men elders in dit nummer. O N D E R VV IJ S Huishoudschool „Prinses Juliana" Zierikzee Geslaagde Inas-lcerlingen Gea Boer, Ada Bil, Simone Cop- poolse, Astrid van Dongen, Nicoline Goudzwaard, Iseline Hage, Mia Ha- gesteijn, Dianne Kloet, Elly Klink, Lia Krijger, Els Krijger, Elma Schell, Ko Schell, Carolien Seijbel, Silvia Simmers, Joke Stoutjésdijk, Zierik zee; Rianne Smalheer, Brouwersha ven; Marian Okkerse, Elly Verkam man, Bruinisse; Anneke Baumann, Willy Remmers, Burgh; Elly Goud zwaard, Dreischor; Ada Boot, Nelly v. d. Bosse, Rian v. d. Hoek, Betsie v. d. Houten, Janny de Kok, Kerk- werve; Mary Eerland, Marry Eer- land, Nieuwer kerk; Els den Bleyker, Petra Bours, Ouwerkerk; Toos Bouw man, Anja Lustig, Renesse; Marjon v. d. Maas, Westerschouwen; Jan- neke Jongeling, Janie Munsters, Elly van Zandwijk, Den Bommel; Gery Otte, Joke Tanis, Herkingen; Simone Bezuyen, Marianne Meyer, Coi^ry Westhoeve, Ouddorp; Ingrid Kreeft, Stellendam. Eén kandidate is afgewezen en twee kandidaten moeten herexamen doen. Geslaagden Oriëntering Verzorgende Beroepen Bertie van Ast, Sirjansland; Mar- ja Bos, Schuddebeursr; Joke Dorst, Dreischor; Janny Flikweert, Noord- gouwe; Ina Jonker, Ellemeet; Hanny Schilperoort, Erna de Vlieger, Brou wershaven; Anja Walkier, Zierikzee; Janny v. d. Linde, Scharendijke; Nel- leke Zorge, Noordwelle; Janny Be zuyen, Jana Redert, Stellendam; Wil- ma v. d. Niet, Nieuwe Tonge. Drie kandidaten zijn afgewezen. Examens gezinsverzorgsters Te Rotterdam slaagden voor het theoretisch gedeelte van de oplei ding tot Gezinsverzorgsters, de da mes: B. Bolijn (Zierikzee), N. Flik weert (Zonnemaire), M. v. d. Hoek (Serooskerke), C. Okkers en C. Ol- ree (beiden Bruinisse). EEN NIEUW BEDRIJF De nieuwe bedrijfshal. BRUINISSE, 26-5. Met de recente opening van hel nieuwe bedrijfspand van Carosseriefabriek Booi B.V. door Zeeland's commissaris, is voor genoemd bedrijf een einde gekomen aan een periode van enkele jaren met allerlei ruimtelijke problemen. Voorfteeld van een gesloten carosserie. Door de gestage groei in aantal en omvang van opdrachten gedurende de laatste 10 jaren werd het voor de direktie van de Fa. Booi nodzakelijk om uit te zien naar mogelijkheden om het bestaande bedryf in Hendrik Ido Ambacht uit te breiden. Problemen van allerlei aard met de plaatselijke overheden van Hen drik Ido Ambacht maakte uitbrei ding van de bedrijfsgebouwen aldaar onmogelijk, waarnct de direktie van de Fa. Booi besloot om zich elders op mogelijkheden te oriënteren. In 1973 kwam men in kontakt met het gemeentebestuur van Bruinisse en al spoedig bleek dat in Bruinisse voor de Fa. Booi aantrekkelijke mo gelijkheden aanwezig waren voor het stichten van een nieuwe vesti ging, naast de reeds bestaande fa briek te Hendrik Ido Ambacht. De goede kontakten tussen de direktie van de Fa. Booi en de ge meente Bruinisse resulteerden in de aankoop van een perceel industrie terrein met een oppervlakte van 4500 m". Gunstige ligging Uiteraard hebb'en ook de gunstige ligging van Bruinisse ten opzichte van o.a. Rotterdam e.o., waar een groot gedeelte van de klantenkring van de Fa. Booi is gevestigd en de mogelijkheden voor een nieuw afzet gebied in de provincie Zeeland een rol gespeeld. In het najaar van 1973 werd een begin gemaakt met de bouw van een nieuwe bedrijfshal op het eerderge noemde perceel industrieterrein. De bedrijfshal beslaat in totaal.een op pervlakte van 1500 m- en is als volgt onderverdeeld: werkplaats 1000 m-, spuiterij 450 m-, kantoor en kantine 50 m-. De direktie van de Fa. Booi is van mening dat de door de opening van deze nieuwe carosseriefabriek bin nen bereik gekomen expansiemoge lijkheden binnen anderhalf a twee jaar werkgelegenheid zal bieden voor ca. 25 personeelsleden. JERUZALEM-BEI ROET. Israël heeft bij de V.N. geprotesteerd tegen het toelaten door Libanon van Pa lestijnse gucrrillabases op zijn ge bied. De Israëlische V.N.-vertegen woordiger kreeg instruktie het pro test onmiddellijk over te brengen aan de voorzitter van de Veilig heidsraad. Israël heeft donderdag in tensieve luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in Libanon. De geslaagden zijn allen werk zaam bij de Prot. Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezins verzorging te Zierikzee. Rijksscholengemeenschap „Professor Zeeman" Zierikzee Geslaagd voor het eindexamen Mavo-3: Henk Dalebout, Noordwelle; Sonja Kloet, Burgh; Nettie Pieters, Cor Struijk, Zierikzee; Cor Stoel, Zonnemaire; Marion Tangeman, Haamstede; José van der Wekken, Kerkwerve; Anja Zorge, Ouwerkerk. Herexamen: 1 kandidaat. Afgewe zen: geen. Geslaagd voor het eindexamen Mavo-4: Piet Bokelaar, Annelies Boom, Dick van Sluis, Nick van Vul pen, Brouwershaven; Rob Bominaar, Eugène Waasdorp, Frank Jansen, Oosterland; Lian van den Brand, Koop Broekhuizen, Nella Dekker, Johan Holm, Hannie Klip, Mieke van der Linde, Jesse Rasmussen, Evert Saman, Kees Struijk, Wilma Tiebout, Monique Timmer, Karin Volkeri, Zierikzee; Patty de Bruine, Jaap Kooman, Kees Polderman, Freddy Quaak, Nic Jan Schrier, Wim Speelman, Haamstede; Kees Clarisse, Nieuwerkerk; Leo Flik weert, Jeannet Koopman, Zonnemai re; André Hart, Anke Jonker, Rian Noordijk, Paul Simons, Peter Simons Renesse; Evfelien Jongman, Han- neke Oostwoud^Wijdenes, Sirjans land; Anneke van der Klooster, Burgh; Aad van der Linde, Heieen van der Linde, Peter van der Linde, Wim O ver weel, Marijke Quist, Nel- leke Schot, Henk Slagter, Dreischor; Tonny de Waaij, Kerkwerve. Herexamen: 2 kandidaten. Afge wezen 5 kandidaten. Geslaagd voor het eindexamen Havo: Jan van Almkerk, Arnold Mandemaker, Marjolein Mandema- ker, Zonnemaire; Laurens Bakker, Nelly Berrevoets, Tineke 'van den Boogaart, Rianne Boogert, Nico van Burg, Sipke Dekker, Sjaak Douw, Ad Fluijt, Lianne Holty, Mieke Hol- ty, Willy van Hooijdonk, Dixon van Iersel, Heieen Jonker, Leen Jonker, Petri Lems, Leo van Nieuwenhuijze, Marnus Rotte, Hans de Ruijter, Rini de Rijke, Martin Schieman, Paula Steketee, Henk Tennekes, Hans Tie bout, Hans Wilbrink, Zierikzee; Paul Baris, Dreischor; Wilma Beije, Nico Bouwman, Paula de Feiter, Renesse; Jan Bom, Rinus van Klinken, Johan Stoutjésdijk, Nieuwerkerk; Lena de Bruine, Hans van der Have, Ooster land; Leo de Feiter, Burgh; Joke Geluk, Connie van den Hoek, Elle meet; Mieke HanseKerkwerve; Jan Hokken, Wim van Kooten, Stoffel de Waal, Bruinisse; Aad Ketting, Schuddebeurs; Ada van Rossum, Marco Schouwenaar, Lenneke Sla ger,Lenny van der Weele, Brouwers haven; Johan de Rijke, Henk Schee- Ie, Ouwerkerk; Kees Steur, Noord welle; Bert Verton, Haamstede; Els Zorge, Serooskerke. Herexamen: 2 kandidaten: Afge wezen: 17 kandidaten. BERGAMO. 26-6. Moest het Ita liaanse ministerie van posterijen vo rige week toegeven dat alleen al op het centraal station van Rome een achterstand van 75.000 aangetekende en 125.000 gewone brieven is, nu heeft de officier van justitie in Ber gamo een bericht in het linkse dag blad Paese Sera bevestigd dat post stukken van allerlei aard in een pa piermolen zijn beland in plaats van in de brievenbussen de geadresseer den. RIJSWIJK, 26-6. Het bestuur van het Produktschap voor Zuivel heeft woensdag besloten de minimumprijs voor verpakte volle melk met drie cent te verhogen tot 77 cent per liter, ondanks de aankondiging van minis ter Lubbers van economische zaken dat hij een verdere verhoging dan tot 76 cent niet zal goedkeuren. Na een langdurige diskussie viel dit besluit zonder hoofdelijke stem ming. Partikulier secretaresse prinses Margriet DEN HAAG, 26-6. Tot partikulier sekretaresse van prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven is met ingang van 1 september benoemd mej. G. Th. E. M. Hazenberg te Den Haag. Zij volgt mej; E. E. M. Ariens op die op haar verzoek per gelijke da tum door de koningin eervol is ont slagen, aldus de rijksvoorlichtings dienst. Flitsen uit het buitenland LONDONDERRY. Een Britse mi litair, die zondagavond werd ont voerd uit het huis van zijn ouders in St. Johnstown, aan de Ierse kant van de grens tussen Ulster en Ierland, is terecht. TEHERAN. De Nederlandse am bassadeur in Iran, mr. P. Renardel de Lavalette hoopt dat op een her stel van normale betrekkingen tus sen Iran en Nederland „binnen on geveer een maand". BELFAST. Dinsdag b'ij het aan breken van de dag hebben Britse militairen in Noord-Ierland vijftig mannen gearresteerd, die ervan ver dacht worden lid te zijn van het verboden Ierse republikeinse leger (I.R.A.). BEIROET. President Sada.t van Egypte heeft in een vraaggesprek met het Libanese weekblad As-Say- yad verklaard dat hij bereid is een heden van de Egyptische luchtmacht naar Libanon te sturen om dit land te helpen in zijfi strijd tegen Israël. PARIJS. De sjah van Perzië heeft in de Franse hoofdstad de veelom- vattendste overeenkomst op het ge bied van technologische samenwer king bezegeld, die ooit gesloten is tussen een olieproducerend land en een industriële mogendheid. CAMBRIDGE (Massachusetts). Vier geleerden in de Verenigde Staten hebben dinsdag het 'b'esluit van de Amerikaanse regering, Egypte een kernreactor te verkopen geken schetst als „onvoorzichtig en onver standig en mogelijk roekeloos". PARIJS. Peugeot en Michelin et Cie gaan studeren op plannen voor een fusie tussen Automobiles Peu geot S.A. en Automobiles Citroën S.A. Dit is meegedeeld na afloop van de jaarvergadering van Pegeot. MOSKOU. In de Sowjet-Unie is dinsdag het ruimtestation SaIjoet-3 gelanceerd. Het is onbemand. Vol gens Tass heeft het experiment ten doel het station en de apparatuur te vervolmaken. TEL AVIV. De guerrilla-aanval op Naharia was de vierde actie van die aard in bijna drie maanden tijd. Hiermee is het aantal doden onder burgers en militairen gestegen tot 50. Zeker 13 guerrillastrijders kwamen om. LISSABON. In dc Angolese Ex clave Cabinda, bij de grens- met Kongo-Brazzaville, wordt gevochten tussen Portugese militairen en de volksbeweging voor de bevrijding van Angola (MPLA), die opereert vanuit Kongo. Volgens een Portuge se militaire woordvoerder zijn zes Portugezen gesneuveld en 13 ge wond. CAIRO. President Jaafar Nimeiry van Soedan heeft maandag de le venslange gevangenisstraf die enke le uren eerder was opgelegd aan acht Palestijnse commando's, gewij zigd in zeven jaar gevangenisstraf, zo heeft het persbureau van het Midden-Oosten in Cairo bekendge maakt. Nixon uit Brussel vertrokken BRUSSEL. 27-6. - De Amerikaan- se president Nixo is donderdag per vliegtuig uit Brussel vertrokken voor een bezoek van een week aan de Sowjet-Unie. Op het militaire vliegveld Meis broek werd hem met klein ceremoni eel uitgeleide gedaan door koning Boudewijn en NAVO-sccrctaris Luns. ZIERIKZEE. Dinsdag werd de brandweer te Zierikzee gealarmeerd door een brand in de loods van de fa. Burcksen, bbotenberging aan hel industrieterrein. De alarmering zelf scheen enige vertraging te hebben opgelopen, maar toen eenmaal de si rene in de lucht was, was hulp van de brandweer snel onder weg. De brand bleek uitgebroken op een mo torboot in de loods, eigendom van de firma. Men was bezig geweest met afbranden van verf. De brandweer bluste het brandje snel en vakkun dig. Foto: brandweerlieden bij de boot. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) WASHINGTON. De energiekrisis heeft misschien het leven van zo'n 5.000 Amerikanen gered. In de eerste vijf maanden van dit jaar was het aantal dodelijke slachtoffer van ver keersongevallen in de Verenigde Staten 23,5 procent minder dan in dezelfde periode van het voorgaande jaar. Er.waren 15.930 doden, verge leken' met 20.843 in 1973. BELFAST. In een supermarkt in Londonderry zijn maandag door voortijdig ontploffen van een bom twee jonge leden van de voorlopige IRA om het leven gekomen, aldus een bekendmaking van de voorlo pige IRA. WASHINGTON. De Amerikaanse minister van defensie, James Schle- singer, heeft woensdag op een bij eenkomst van de senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen ver klaard dat Syrië nu ook van de RuS- sen de MIG-23 heeft gekregen. MOSKOU. De Russische commen tator Vikenty Matvejew heeft woensdag in het regeringsblad Izwestia voorspeld dat president Nixons bezoek aan de Sowjet-Unie zal resulteren in nieuwe akkoorden waarbq de hele wereld baat zal vin den. LONDEN. Scotland Yard heeft donderdag bekendgemaakt dat sir John Peregrine Heathon-Henniker, voorheen verbonden aan de sectie Midden-Oosten van de Gritse ge heime dienst, niet werd vermoord, maar de hand aan zichzelf sloeg. MOSKOU. De Amerikaanse Coca- Cola Company heeft met de Sowjet- Unie een overeenkomst gesloten over langlopende samenwerking op indu strieel en agrarisch ge'b'ied. SI'ORT GELSENKIRCHEN. 26-6. Stro mende regen deerde 30.000 oranje- supporters niet. Naarmate de stort bui in het Park stadion van Gelsen- kirchcn een tropischer karakter kreeg klonk ook steeds overtuigen- van de tribunes dat Nederland de zilvervloot had binnengehaald in de wedstrijd tegen Argentinië. De gele zeiljacks gingen aan maar het legioen bleef op zijn plaats, ter wijl de bliksemschichten zich afte kenden legen het zwerk. De suppor ter voelde zich één mei Oranje-op- weg-naar-München. Dc Beierse hoofdstad is nog' wel niet bereikt, maar steeds duidelijker moeten voor de mannen van Michels de kontou- ren van het machtige Olympia sta dion opdoemen. Nederland versloeg Argentinië met 4-0. De bokkepruik CARLISLE, Engeland, 26-6. Peter Rndd, een 36-jarige ge- rechlshofklerk in Carlisle in Engeland, is geschorst omdat hij erop slaat op zijn werk een pruik te dragen. Rudd zegt dat hij daarmee een regel overtreedt dal alleen rechters en advocaten de tra ditionele witte pruiken van de rechterlijke macht in Enge land in de rechtszaal mogen dragen. De klerk vindt het een sta- tj/skwestie. „Ik heb altijd eert ])Tiiik op gehad en zal het blij ven doen", zegt hij.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 4