Parkeerverbod op de Markt aan de orde Cholera in Portugal BUITENFEESTJE WESTHOEK-KLEUTERS m AGENDA Nederlands jacht ingerekend Israëliërs verlieten Koeneitra Weer Chinees- Russisch grensgesprek Aktiegroep van P.T.T.-vrouwen protesteert Beroepschauffeurs omgekomen 2 RAAD BROUWERSHAVEN BROUWERSHAVEN. 24-6. Op de jongste vergadering van de gemeen teraad van Brouwershaven, onder voorzitterschap van burgemeester A. P. Schouwenaar. zyn nog verschil lende belangrijke zaken aan de orde gekomen. Naar aanleiding van een verkeers maatregel te Brouwershaven op do Markt tot het thans doen instellen van een parkeerverbod, vroeg de heer Kommer, nu het stadhuis nog maar pas in gebruik is genomen dit nu direkt moet gebeuren en dat het zelfde voor de Haven N-zijde tot het stadhuis (een jaar geleden reeds ge vraagd) nog steeds niet is gereali seerd. De voorzitter zei dat de ge meente thans pas goed met de neus op de feiten is gedrukt. Het parkeren links en rechts van het stadhuis le vert verkeersopstoppingen op voor het verkeer komend uit de Noord- dijkstraat en ook bij het binnengaan der Zuiddijkstraat. De heer De Munnik merkte op dat het autobord ingang Noorddijkstraat slecht te zien is. Door de Dienst Ge meentewerken zal naar een betere oplossing worden uitgekeken. Wat het verbod betreft aan de Haven N- zijde, dit probleem maakt nog steeds een onderdeel van de diskussie uit, aldus de voorzitter. De heer Kommer merkte nog op, dat de strepen reeds geplaatst waren voordat het voorstel in de raad was behandeld. De voorzitter: „Deze maatregelen zijn zeker vlot genomen daar het steeds verkeersopstoppin gen opleverde." Straatverlichting Goedgekeurd werd de 9e wijziging der begroting 1974 met posten voor verbetering straatvex-lichting te Brouwershaven, Dreischor, Zonne- maire, Noordgouwe/Schuddebeurs, terwijl er aan de Ring te Noordgou- we tevens een historische verlich ting zal worden aangebracht met oude lantaarns zoals op de jachtha ven te Brouwershaven. Inplaats van de geraamde f 2500 voor verbetering der tennisbaan te Brouwex-shaven zal deze post moe ten worden opgevoerd tot f 9000. BEZIERS, 26-6. De Franse politie en douane in Beziers, een kust plaats aan de Middellandse Zee, hebben woensdag 282 kilo hasjiesj in beslag genomen aan boord van een Nederlands jacht en twee Ne derlanders gearresteerd. De politie hield het jacht al een tijdje in het oog en kon er beslag op leggen toen de boot door ruwe zee werd gedwon gen zijn toevlucht te zoeken in de naburige havenplaats Valras-Place. Volgens de Franse politie is de eige naar van het jacht de 25-jarige B. Muller uit Amsterdam. De andere opvarende was de 26-jarige Robert Baanhakex-, ook uit Amsterdam. KOENEITRA, 26-6. Duizenden mensen hebben woensdag in de stra ten van het door dc oorlog geteis terde Koeneitra gedanst en gehost om de ontruiming van de stad door de Israëliërs te vieren. President Hafez Assad van Syrië hees voor het eerst in zeven jaar de Syrische vlag in de stad die het be stuurscentrum van het Syrische deel van de Hoogvlakte van Golan is. Dinsdag zijn de laatste Israëlische troepen uit Koeneitra weggetrokken. Na de verovering van de stad dooi de Israëliërs in de oorlog van 1967 zijn er maar 19 van de 30.000 inwo ners in Koeneitra gebleven. Duizen den zijn pas woensdag teruggekeerd. PEKING, 26-6. De leider van dc Russische onderhandelingsdelegatie bij de grensbesprekingen met China, Leonid Ilyichov is dinsdag na een afwezigheid van een jaar in Peking teruggekeerd. Waarnemers zien hierin een teken dat de besprekingen binnenkort hervat zullen worden, hoewel er geen doorbraak in dc vastgelopen besprekingen te ver wachten valt. De besprekingen be gonnen in 1969 na een bloedig gx-enskonflikt op de rivier dc Oes- soeri. LISSABON, 26-6. De afgelopen twee maanden zijn in Portugal 184 gevallen van cholera geconstateerd. Vijf mensen zijn aan de ziekte over leden. Volgens de Portugese minis ter van volksgezondheid zijn de stranden en riviermondingen in Por tugal nu niet meer of minder ver vuild dan in de afgelopen jaren. Hij meende dat toeristen zich niet be zorgd hoeven te maken over de cholera. Do ziekte heeft zich op ver schillende plaatsen in het land ge openbaard. De voorzitter lichtte toe, dat enige vakken vernieuwd moeten worden en hierop zit geen garantie meer bij de fabrikant. Het procédé heeft het begeven. Een blijmoedig besluit noemde de voorzitter de subsidie aan de bejaax-- den voor het organiseren van hun reisje. Brouwershaven krijgt nu f 642,Dreischor f 432.Noord- gouwe 1' 363,en Zonnemaïrc 1" 381,Voorheen was de subsidie f 1,per bejaarde per jaar, thans is deze opgeti-okken tol 1' 3, De raad ging akkoord met de aan koop van een perceel grond met op stallen aan de Molenweg te Drei schor van de heer A. M. dc Vlieger voor de prijs van f L05.000. Op dit terrein zullen 17 woningen kunnen worden gebouwd, aan de zijde van de Wellewog. De heer Klaasse zei het besluit wel toe te juichen maar diverse inwo ners van Dreischor vonden het jam mer dat een 300-jarige boerderij werd afgebroken. Ook begrijpt men niet dat Monumentenzorg voor af braak toestemming heeft gegeven. B. en w. vroegen tenslotte de raad nog een aanvullend krediet van i' 24,696 voor de aanleg van de Boo- gei-dweg te Dreischox\ Deze verho ging komt door de hogex-e prijsstij- Woning'textiel in 1973 UTRECHT, 26-6. Wij Nederlanders hebben vorig jaar ruim 1,6 miljard gulden uitgegeven voor de „stoffe ring" van onze woning. Van dit be drag werd bijna tweedei'de uitge trokken voor de aanschaf van vloerbedekking, de rest werd ge spendeerd aan nieuwe vitrage en gordijnen. De omzet in de totale wo ningtextiel- en meubelbx-anche was vorig jaar vijf procent hoger dan in 1972. hetgeen gezien de prijsstijging van 8,5 procent een reële achteruit gang betekende. Witwasserijtarieven verhoogd DEN HAAG, 26-6. De minister van economische zaken, drs. R. F. M. Lubbex-s, heeft er mee ingestemd dat de witwasserijen hun tarieven met ingang van 1 juli 1974 met zeven pet. verhogen ten opzichte van het niveau dat toelaatbaar was op grond van de 'px-ijzenbeschikking- goederen en diensten 1973. Deze toestemming is verleend met het oog op sinds 1 april 1974 opgetreden loon- en andere kostenstijgingen, die geheel in over eenstemming met de prijzenbeschik- king worden doox-berekend. gingen. De heer Klaasse zei dat het proefslokje niet goed is bevallen en vroeg hoe het nu gaat gebeuren. Ook de heer De Munnik vond het maar vreemd met die lage ramingen. De voorzitter zei dat het moeilijk is om een jaar vooruit te ramen. Hel proefstuk is geen geslaagde proef gewox-den. Door de Dienst Gemeen tewerken zal extra aandacht worden besteed aan de ondex'grond. De Boo- gerdweg heeft zeer zwaar verkeer te verwerken, zodat geen garantie kan worden gegeven dat het nu voor 100 u zal slagen. DEN HAAG. 26-6. De aktiegroep protesterende P.T.T.-vrouwen, die de voorzitter van de bijzondere kamer commissie inzake spreiding rijksdien sten onlangs vierduizend handteke ningen van P.T.T.-gczinsleden heeft aangeboden, om zo tegen de sprei dingsplannen te ageren, is bijzonder boos op minister Gruijters van volks huisvesting en ruimtelijke ordening. De P.T.T.-vrouwen hebben van hun boosheid doen blijken in een briëf aan de minister. De aktiegroep zegt geschokt en verontwaardigd te zijn dat zij in een krant moest lezen, dat de bewindsman tegenover de commissaris der koningin in Gronin gen zou hebben gezegd, dat de re- gering vasthoudt aan de eerder ge- lanceerde plannen voor de spreiding van rijksdiensten, zoals de ovei*plaat- sing van de centrale directie van de P.T.T. Behandeling- f tegen jaloezie MOSKOU, 26-6. Jaloerse j mensen die met hitn probIe-, f men niet meer kunnen klaar f komen, kunnen zich in Lenin- f grad tot een kort geleden op- f gericht adviesbureau wenden. Daar staat een psychiater of r nog een andere specialist tot f hun beschikking. Er behoeft f slechts een gering toegangs- f geld te worden betaald. Per- f sonalia hoeft de „patiënt" niet te noemen. De wekelijkse bijlage van het regeringsblad Izioeslia schreef nog: als andere ste den in de Sow jet-Unie dit voorbeeld zouden volgen, dan zou daarmee de eerste stap zijn gezet „in het georgani seerde offensief tegen de ja loezie". De „ziekte" is niet al leen schadelijk voor de be trokkene maar ook voor zijn omgeving. Lekke band kost mensenleven AMSTERDAM, 26-6. Een ver keersongeluk in zyn woonplaats Amsterdam heeft woensdagmiddag het leven gekost aan de 54-jarige T. Hendriks. Hy botste in de Jan Toor- opstraat tegen een bus van het ge meentevervoerbedrijf, die door een lekke band op de linker weghelft was terechtgekomen. De bus had juist de GBV-garage in deze straat vei'laten en was daar na linksaf geslagen. Door de lekke band kon de chauffeur het stuur niet meer recht krijgen, zodat de bus een halve cirkel maakte. Overval op scheepvaartbedrijf ROTTERDAM, 26-6. Drie onbe- kede mannen hebben in de nacht van woensdag op donderdag een overval gepleegd op het Rotterdam se scheepvaartbedrijf Van Ommeren. Rond hall' twee drongen zij het gebouw aan de Westerlaan in Rot- terdam binnen. De twee aanwezige employes werden overmeesterd en vastgebondn. Toen deze zich na enige tijd had den weten te bevrijden, alarmeerden ze de politie. De overvallers waren er inmiddels met enkele tienduizen den guldens vandoor gegaan. Tot op heden ontbreekt van hen elk spoor. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De Centrale Com missie Ondèrwijs-Ovei'leg (CCOO) is er mee akkoord gegaan, dat er een adviesgroep „leermiddelen" komt. De groep gaat onderwijskundige en di dactische kenmerken opstellen en aan de hand daax-van leermiddelen karakteriseren. Ze zal zich voors hands beperken tot leerboeken met het verlenen van haar keux-merk. DEN HAAG. In het Italiaanse plaatsje Piotello bij Milaan is op nieuw een Nederlandse vx*achtwagen gestolen. Volgens een wooxxlvoerder van NOB-wegtransport is dit de 48ste wagen, die sinds begin -1973 in Italië is ontvreemd. ZWOLLE. Het opper-vlaktewater in Noox-d-West-Overijssel geeft een toenemende bacteriologische veront reiniging te zien. Dit blijkt uit een x-apport van Provinciale Waterstaat in Overijssel. DEN HAAG. De VVD-fraktie heeft minister Vx-edeling" gevi'aagd of wordt overwogen de kustlicht wachters, die nu dienst doen op de Nederlandse vuurtorens, te vervan gen door mechanische c.q. elektro nische apparatuur. DEN HAAG. De sociale verzeke ringsraad heeft besloten per 1 juli het minimum-dagloon werkloosheid - wet op te trekken tot f 72,38 (incl. vakantie toeslag) en het minimum- dagloon wet op de arbeidsonge schiktheidsverzekering tot f 66,45 (incl. vakantietoeslag). Afscheid schooljaar BURGH/HAAMSTEDE, 26-6. Ter gelegenheid van het afsluiten van het schooljaar 1973-1974, hield de kleuterschool van Burgli-Haamstede, op de fraai ge legen Beatrix weide, dinsdag jl. een schooldag. Deze di-oeg voor de kinderen een feestelijk karakter, waar mee het einde van het schooljaar werd gevierd. De kinderen kwamen verkleed op school waarbij het opviel dat hieraan door een groot aantal ouders veel aandacht was besteed. Alle kinderen kwamen eerst in de speelzaal van de Beatrixschoof, waar de kleuterschool haar voorlopig onderkomen heeft, bijeen om de verjaardag van dc hoofdlcidster mejuffrouw M. Fait n juffrouw Henny te vieren. Na het zingen van een aantal feestliedjes werd de jeugd op een ijsje getrakteerd waarna door een aantal leden van de ouderkommissic een poppenkastvoor stelling wrd opgevoerd. Na afloop hiervan ging men naar buiten waar op de Beatrixweide oen aantal spelen, zoals appels zoeken en kringspelen. weiden gedaan. Door het bijzonder fraaie weer, dat het verblijf buiten aangenaam maakte, werd de feestvreugde bij de kinderen nog in een belangrijke ma te vergroot. Advertentie BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE Donderdag 27, zaterdag 29 juni en dinsdag (tocrlstendag) 2 juli LEE VANCLEEF PETER O'BfilEM-HORST f RANK-IESS HAHN RICIC-GIANCARIO SANT1 mam* Win kieiii In de middagpauze wei*d er heer- lijk in de buitenlucht ge-picnict. Een aantal leden van de bijzonder aktie- ve ouderkommissie had voor de be legde broodjes en chocomelk ge zorgd. Wedstrijdspelen Nadat de kleuters zich hieraan te goed hadden gedaan wei-cfen er nog wedstrijdspelen, zoals bellen blazen en harïopen met en zonder hinder nissen, gehouden. Al met al was het een bijzonder geslaagde dag waar de kinderen met volle teugen van hebben genoten. Woensdag werd afscheid genomen van de kinderen die de school gaan verlaten waarbij zij allen een her innering van hun verblijf op de kleuterschool in ontvangst mochten nemen. In de kring op het speelterrein bij de school. (Foto: Zierikzeeschc Nieuwsbode) Zierikzee 't Lange Uus. Kunstexpositie, 912; Vè2G. Donderdag: 7 9. Maandag en zondag gesloten. Zaterdag 27 juni 1974 Serooskerke Boerderij „Schelphoek". 12.30 uur, open kleidui venschietwedstrijden. Zaterdag 29 juni Brouwershaven Hotel „Floris V", 14.00 uur, start wandeltocht A.S.V.B. Dreischor Herv. Kerk, 20.00 uur, zomeravond concert. Dinsdag 2 juli Zierikzee Gasthuiskerk. Concert, 20.00 uur. Woensdag 3 juli Ren esse Herv. Kerk. Kooravond, 20.00 uur. Donderdag 4 juli Zierikzee Ver. Bedrijfsvoorlichting. Excursie Vertrek „De Val", 18.45 uur. Maandag 8 juli Haamstede Ger. Kerk, snmenzang-avond, 20.00 uur. WOESTE ALHÏERV0L6INCEN .KtlHIRBE BEïCCMTEH... ufitN MEEDOGENLOZE IfSEKENINC. Aanvang: 20.00 uur Toegang: 14 jaar CINEMASCOPE Schiphol krijgt „kapel" SCHIPHOL, 26-6. Op 1 april vol gend jaar, wanneer het nieuwe ge deelte van het stationsgebouw op Schiphol in gebruik zal worden ge nomen, gaat.de luchthaven de passa giers een nieuwe faciliteit bieden. In het nieuwe gedeelte zal een speciale ruimte worden ingericht ten behoeve van gelovigen, die daar hun godsdienst zullen kunnen belijden. Deze „kapel", die door de luchthaven zal worden ingericht, zal een zeer oecumenisch karakter dragen. Gelo vigen van alle godsdiensten kunnen hier hun godsdienstige handelingen verrichten. Vijftien man pleegden 85 inbraken HEESCH, 26-6. Met de arrestatie van 15 man heeft de ï-ijkspolitie van Heesch (N.Br.) een serie van 85 in braken opgelost. De inbraken zijn gepleegd tussen juli 1973 en mei 1974, in Brabant, Zeeland en Limburg. Volgens de politie hebben de 15 man in totaal voor een ton bij elkaar ge stolen en voor nog een ton schade veroorzaakt. Vermiste man lag in ziekenhuis ARNHEM, 26-6. De sinds donder dag „vermiste" 86-jarige bewoner van een Arnhems bejaai'dentehuis is weer terecht. Nadat maandag een opsporingsbericht was verspreid, liet het Diakonessenhuis in Arnhem weten dat de man daar donderdag avond was opgenomen. Het misver stand wijt men aan communicatie foutjes. Indirekt gedood door insekt AMSTERDAM. 26-6. Het wegjagen van een insekt door een chauffeur van een vrachtwagen heeft geleid tot de dood van de 47-jarige J. J. Mee- der uit Amsterdam. De bestuurder week op de Stadhouderskade in de hoofdstad bij het slaan naar het in sect teveel naar rechts uit, waardoor de vrachtwagen in aanrijding kwam met de fietsende heer Meeder. Het slachtoffer werd met ernstig hoofd letsel opgenomen in het Wilhelmina Gasthuis, waar hij maandagavond is overleden. Hotelportier vermoord BUSSUM, 26-6. Keukcnpersoneel van hotel Jan Tabak heelt woens dagmorgen vroeg de portier, de 62- jarige N. Hol te Amsterdam, ver moord aangetroffen in een kelder van het hotel. Men had de man al oven gemist en ging op zoek tot men hem in de kelder aantrof, liggende in een plas bloed met ingeslagen schedel. Uit het feit dat uit de kas van het hotel een bedrag van ca. f 400 vermist wordt, leidt men af dat het hier om een roofmoord gaal. MUNCHEN. 26-6. Bij een ongeluk met een trekker-mel-oplegger op de autobaan Neurenberg-Münchcn zijn woensdag bij Denkendorf (in Bei eren) twee vrachtrijders Uit Den Hang omgekomen. De vrachtwagencombinatie, waar mee. een lading tomaten werd ver voerd. raakte van de weg en kwam vijf meter dieper terecht. De bijrijder, die in de slaap-cabine lag. was onmiddellijk dood. Do chauffeur stierf tijdens de bergings werkzaamheden. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Teleloonnrs. na half zes Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P. Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 Of 4188 Bezorging: (01110) 4188 DODELIJKE ONGELUKKEN BORNE. De vijfjarige Mai'ielle G. Harink uit Borne is in haar woon plaats om het leven gekomen, toen zij bij het oversteken werd aange reden door een auto. DEIL. Twee militairen, rijdend in n jeep zijn door 'n met stenen bela den vrachtauto aangex-eden en om gekomen. Het ongeluk gebeurde op de rijksweg bij Deil. Door de aan rijding is een grote ravage aange richt. LOENEN. In de nacht is bij een verkeex-songeluk op de provinciale weg S 21 op de brug over het Am sterdam-Rijnkanaal in het Utrechtse Loenen de 18-jarige A. Brassen uit Amsterdam om het leven gekomen. MAASTRICHT. In de nacht is bij een ongeval op een afgesloten weg in het Zuid-Limburgse Gronsveld de 42-jai*ige L. M. K. de Lange uit Gi*onsveld om het leven gekomen. De man is vermoedelijk in het begin van de nacht met zijn bromfiets de afgesloten weg opgegaan en tegen een met knipperlichten beveiligde wcgafsluiting aangereden. UTRECHT. Op de niet-beveiligdc overweg in de Middelweg tussen Hoorn en Avenhorn is de 42-jarige P. Wijdenes uit Hoorn bij het over steken van de spoorbaan veronge lukt. VRIEZENVEEN. De 5-jarige Ge rard Boers uil Vriezen veen is in zijn woonplaats om het leven gekomen. Hij rende plotseling de weg op en werd gegrepen door een passerende aulo. Hij was op slag dood. GOES. In een ziekenhuis te Goes is de 47-jarige mevrouw A. P. van Stappen-Mai tensen uit Driewegen bezweken aan haar verwondingen die zij maandagmiddag opliep nadat ze met haar personenauto een fiet ser in Borsele wilde ontwijken. Ze ging aan het slingeren en kwam te gen een boom terecht. MAASTRICHT. In het bij Maas tricht gelegen Gronsveld is de 74- jnrige kloosterzuster mevr. A. M. Erdkamp uit Rijkholt om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Zij stak met een vriendin de rijks weg over en werd door een vracht wagen gegrepen. Mevr. Erdkamp overleed ter plaatse, haar vriendin werd zwaar gewond. AMSTELVEEN. De 8-jarige David Reisenstadt u t Amsterdam is om het leven gekomen bij een verkeers ongeluk op de Beneluxlaan in Am stelveen. De jongen kwam bij het oversteken van de weg. met zijn fiets, in botsing met een personen auto en liep daarbij zwaar hoofdlet sel op. HORN. In de nacht is de 38-jarige J. Verhoeven bij een verkeersonge luk in de gemeente Horn om het le ven gekomen. De uit Haelen (Lim- brufi) afkomstige man reed met gro te snelheid achter op een vrachtwa- genkombinatie die juist een par keerplaats op wilde draaien. AMSTERDAM. De rijkspolitie in Ouder-Amstel tracht achter de iden titeit te komen van een bejaarde man, die dinsdagmiddag dood werd aangetroffen langs het fietspad van Rijksweg 2 in Ouderkerk a. d. Am- stel. In zijn nabijheid lag een oude herenfiets met het merk ..F. F. Ho- man Amsterdam

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 2