De ,J. Henry Dunant' op 25 juni aan De Val Droomreis voor „Lieverdjes" Wijnschandaal in Frankrijk Heel hoog klimmen Vakmanschap is Meesterschap Harakiri na mislukte voorspelling Wonderlik vulmiddel voor vakman en gezin Weer bezoek aan Zierikzce ZIERIKZEE, 19-6. Het Rode Kruis hospitaalseliip „J. Henry Dunant" zal in liet kader van een iveek- boottoeht met 74 patiënten uit oost-Brabant (Rode Kruis kring Noord-Brabant), op dinsdag 25 juni a.s. Zierikzee bezoeken. Het schip zal in de namiddag af meren in de veerhaven De Val. Zierikzee is geprogrammeerd in de vaarroute van deze weck: Grave, Go- rinchem, Zierikzee, Stellendam, Werkendam, Grave. De funktionaris van Jeugd- en Jongeren Rode Kruis Zierikzee, de heer J. K. Joppe heeft voor de gasten aan boord van het Rode Kruisschip weer een programma kunnen samenstellen. Programma Om 7 uur zal burgemeester Th. H. de Meester een welkomstgroet uit spreken. Daarna zullen leerlingen van de Lagere Technische School „Schouwen-Duiveland", afdeling Konsumptieve Techniek een produkt uit eigen bakkerij aanbieden o.l.v. de heer P. G. Rotte. Het buiten gebeu ren wordt vanaf 7.15 uur verzorgd door de G.V. Rust Roest met een fraaie show van figuurmarsen van het Majorettenpeloton en met mu ziek van het Tamboer- en trompet terkorps o.l.v. miss-majoretite Coby van Leeuwen en tamboer-maïtre Tonny Scherpenisse. Leidsters van de afdeling Welfare o.l.v. mevr. A. C. Kouwer-Gagestein zullen om 7.45 uur ansichtkaarten van Zierikzee aanbieden en zonodig behulpzaam zijn bij het schrijven van de kaarten. Dezelfde dames zul len een gids van V.V.V. Zierikzee uitreiken. Zeeuwse Muziekschool Om 8 uur zullen leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool, afdeling Zie rikzee musiceren o.l.v. mej. E. I. Jensé. Achtereenvolgens het kwar tet: mej. E. I. Jense (altblokfluit), Jacomien Zuidweg (altblokfluit), Henk de Bruijne (viool), Angelique Boel (cello) en het trio: Hans v. d. AMSTERDAM, 19-6. Van 12 juli tot 15 augustus zullen zes ervaren Nederlandse alpinisten in Rusland een poging ondernemen hel Neder landse hoogterecord, dat sedert 1962 en 1963 even boven de 7000 meter ligt, te verbeteren en boven de 7100 meter te brengen. De ploeg, die zal bestaan uit Mar- greet Hogeweg, Leiden, Marleen Schalkwijk, Utrecht, Hans Bruyn- tjes, Utrecht, Louis Berg, Gerard Jansen en Herman Plugge (expedi tieleider), allen uit Amsterdam zal in het Pamir gebergte in Aziatisch Rusland deelnemen aan een inter nationaal alpinistenkamp. De bedoe ling van de Nederlandse deelnemers - allen jonge akademici - is of de piek Lenin (7134 meter) te beklim men of de piek Kommunisma, die 7495 meter hoog is. Voor de beklim ming van deze laatste berg is nog geen toestemming van de Russische autoriteiten binnen. Post (sopraanblokfluit), Petra Jong- mans (sopraanblokfluit), Jacomien Zuidweg (altblokfluit). Een kwartier later, om 8.15 uur zullen (help(st)ers van het Rode Kruis Korps Zierikzee o.l.v. mevr. L. v. d. Sluis-Bij de Vaa- te een presentje aanbieden. Lik op stuk MILAAN, 17-6. De Britse vrachtrijder Charles Herival stapte een café in Milaan bin nen om naar de weg te vra gen. Zgn aandacht werd ge trokken door een televisiepro gramma over diefstal van bui tenlandse vrachtwagens in Italië (Nederland kan erover meepraten), en hij bleef uit kijken Toen Herival het tijd vond om op te stappen, kon hij naar de politie gaan om de diefstal van zijn eigen oplegger met voor bijna 550.000 gulden aan goederen aan te geven. Nederlandkoffieland AMSTERDAM, 19-6. Ervan uit gaande dat de Nederlandse consu ment gemiddeld per kopje circa vijf gram gebrande koffie gebruikt, be tekent clit, dat elke inwoner in Ne derland in 1973 bijna 1300 koppen koffie heeft gekonsumeerd, ofwel ruim 3,5 kop per dag, hetzelfde aan tal als in 1972. Wort het verbruik van oploskoffie (1,5 gram per kop) mede in aanmer king genomen dan stijgt het aantal koppen tot onveranderd ruim vier per dag, zo blijkt uit het jaarver slag van de Vereniging van Neder landse koffiebranders en theepak kers. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Als gevolg vooral van de hoge taripven van de inkom stenbelasting in Nederland heeft volgens de oud-hoogleraar prof. mr. L. J. M. Nouwen een ontstellende verslechtering van de belastingmo- raal onder het belastingplichtige deel van onze bevolking plaatsge vonden. Volgens de planning zal om 8.25 uur het musiceren door leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool, afde ling Zierikzee worden vervolgd met individueel accordeonspel van Hans v. d. Maas, Kees v. d. Maas, Els v. d. Blom, A'b' de Groot. Omstreeks 8.45 uur wordt het programma beëindigd. DEN HAAG. Via partikuliere or ganisaties heeft de minister voor ont wikkelingssamenwerking drs. J. P. Pronk vijf miljoen gulden beschik baar gesteld voor Indo-China. Dit heeft het ministerie van buitenland se zaken maandagmiddag meege deeld. Een miljoen van het beschik baar gestelde bedrag was al eerder ter beschikking gesteld voor het Me disch Comité Vietnam. RIJSSEN. De opening van het 14 kilometer lange tra jokt van de nieuwe E-8 van Holten tot Enter in Twente is uitgesteld tot eind augus tus. Hel verplaatsen van de grote hoeveelheden zand duurt namelijk langer dan was gepland. VOORBURG. Bij een inbraak in een huis aan de Koningin Juliana- laan in Voorburg is eind vorige week voor f 120.ÜU0 aan geld en waardepapieren en sieraden gesto len, zo heeft de politie van Voor burg maandag meegedeeld. STEENWIJK. De DIBEVO, een landelijke organisatie van dieren handelaren (zowel groothandel als detailhandel) zal haar leden advise ren geen apen meer te leveren aan partikulieren. Een uitzondering wordt gemaakt voor partikulieren, die de apen in een normaal sociaal gedragspatroon kunnen laten ont wikkelen. ROTTERDAM. Drie schoonmaak sters hebben in een filiaal van de Rabobank in Rotterdam (gelegen aan de Slinge) negen uur lang opgeslo ten gezeten in een lift. UTRECHT. Het warme weer heeft in de stad Utrecht volgens de poli tie geleid tot een ongewoon groot aantal vechtpartijen en gevallen van openbare dronkenschap. Bij familie vetes, burenruzies etc. vielen zes (niet ernstig) gewonden. ARNHEM. De Arnhemse politie heeft vier jonge inwoners van Arn hem aangehouden, die ervan worden verdacht brand te hebben gesticht in bewoonde en onbewoonde woningen in de saneringswijk Klarendal. EINHOVEN. De federatie van ho ger Philips-personeel heeft een pro cedure aangespannen tegen de N.V. Philips Gloeilampenfabriek. Volgens de federatie past Philips een on rechtmatige korting toe van circa één miljoen gulden op de winstuit kering van het hoger personeel. DEN HAAG. De Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten, die belast is met de „centrale financiering" van de lagere overheid, is bezorgd over de rente-ontwikkeling in Nederland dit jaar, zo blijkt uit het jaarverslag. AMSTERDAM. Het onderzoek 'naar aktiviteiten tijdens de oorlog van F. Weinreb, dat de regering in 1970 het Rijksinstituut voor oorlogs documentatie opdroeg, is nagenoeg voltooid. De twee onderzoekers, mr. O. Giltay Veth en de heer A. J. van der Leeuw, hopen het rapport in de finitieve vorm in de loop van dit jaar te kunnen voltooien. Antwoorden foets NEW YORK, 17-6. De examens die ongeve:er 700.000 leerlingen van middelbare scholen in de staat New York maandag zouden afleggen zijn afgelast als gevolg van diefstal van de antwoorden, die waren gefoto- copieerd en verkocht tegen prijzen variërend van een halve dollar tot veertig dollar. Na klachten van ouders van leer lingen hebben de schoolleidingen menopgaven opgesteld zullen wor den. ZIERIKZEE. Bij de gehouden zeilwedstrijden van de Kon. Roei- en Zeil vereniging „Dc Maas", in het kader van de Delta-Week, voer het jacht „Zou- terik" op de stenen van het Havenhoofd te Zierikzee. Wedstrijd of geen wed strijd, onmiddellijk schoten enkele andere schepen toe om de onfortuinlijke zeiler uit zijn benarde positie te halen. (Foto: Zierikzcesche Nieuwsbode) ttt tnwetjes, in bciifleljlessen en in pijpjes SCHIPHOL, 20-6. Maandag 1 juli om 13 uur begint voor tien Amster damse Lieverdjes, allen lid van het jeugdhuis „Het Schoolkind" van de Albert Cuypstraat in de Pijp, een gratis droomreis van drie weken naar California. Daar zullen ze wor den ontvangen door dr. Rossi (Ed Nelson) van Peyton Pla'ce, die hun de filmstudio's in Hollywood zal la ten zien. Dankzij de bemiddeling van de komiek Bob Hope zullen ze ook diens vriend, de voormalige we reldkampioen middengewicht Sugar Ray Robinson, ontmóetèh. BORDEAUX, 19-6. Een onder zoek naar een groot wijnschandaal, waarbij is geknoeid met miljoenen flessen Bordeaux-wijn, heeft ertoe geleid dat achttien wijnhandelaren, waaronder twee van de meest illus tere personen uit de mijnwereld van Bordeaux, in oktober een rechtszaak te wachten staat op beschuldiging van fraude. Dit is woensdag verno men in kringen van de Franse rech terlijke macht. OSAKA, 19-6. De leider van een religieuze sekte in Japan heeft dins dag geprobeerd zich .door harakiri van het leven te beroven nadat zijn voorspelling niet was uitgekomen. De 70-jarige Katsoeitsji Motoki had gezegd dat zich om 8 uur plaat selijke tijd in Osaka een rampzalige aardbeving z ou voordoen. Hij had 300.000 pamfletten verspreid om daarvoor te waarschuwen. Toen er niets gebeurde wilde hij zich door harakiri van het leven be roven. Hij is in ernstige toestand in een ziekenhuis opgenomen. PROFESSIONEELMAAR ALIANG ONTDEKT DOOR DE D0E-HET-ZELVER! Kant-en-klaar en met super hechtkracht 1001 toepassingen; om u een idee te geven: Houtrot herstellen. Gaten, kieren, naden en scheuren blijvend afdichten, ook tussen muur enkozijn of langs de trap en rondom cv-pijpen. Betonreparatie of ragdun afpleis- teren. Onderzadelen. Trapleuning muurvast zetten. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken tot "nul" zonder afbrokkeling. Dat zag u op de TV. Spaanplaten naadloos verwerken (verlijmen). Tegels zetten op hout, spaanplaat of hetonemaille, enz. Pleisterwerk, maar evengoed stop- vérf bijwerken. Betonnen ramen be- glazen, ook in een stal. Dakpan vast zetten. Dunne plek in goot of lek halkon dichten. Latten tegen muur of plafond hechten. Super hecht- kracht tussen HOUT en STEEN of tussen andere materialen van een verschillend uitzettingscoëfficiënt. Nu gemakkelijker èn vlugger èn beter: STOPPEN, BLIJVEND AF DICHTEN, VOEGEN, UITVLAK KEN, RAGDUN PLEISTEREN, DIK PLAMUREN en blijvend HERSTEL LEN met PORTON, de in Zwitser land ontwikkelde één-componen- tige, dus-kant-en-klare, kunsthars vulpasta met enorme hechtkracht aan èlk materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten, ook aan glas, al leen niet aan plastic. Blijvend ther moplastisch en waterdicht. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet, buig- en slijtvast. Alkali-, elec- trolyt-, olie- en dooizoutbestendig. Verwerking met: plamuurmes, plakspaan, voegspijker, hand- of luchtdrukspuit. Onschadelijk voor de handen en onbeperkt houdbaar, ook bij aan gebroken pot of emmer. 1/2 kg 1 kg 2 kg 5 kg ƒ4,95 8,75 ƒ15,60 ƒ30,50 TEL AVIV. De ambassadeur van Israël in Washington, Simja Dinitz, heeft donderdag in Tel Aviv gezegd dat voorzover dat Israël bekend is, de Verenigde Staten nog geen plan nen hebben om Egypte of Syrië wa pens te leveren. HONG KONG. Uit de haven van Hong Kong vertrok een nauwkeuri ge kopie van een 2000 jaar oude Chi nese jonk, de „Tal Ki" om buiten gaats op gunstige wind te wachten, die het schip in zes maanden naar Zuid-Ameriku moet brengen. Vooraanstaande prestaties van Delta Sport-meisjes in Zoetermeer ZOETERMEER, 16-6. Delta Sport- pupil Hedy Pokorni behaalde in Zoe termeer haar derde meerkampzege van dit baanseizoen. Ook haar club- genotes Hanneke Verheij en Karin Peute waren zeer succesvol in de door A.V. Ilion georganiseerde wed strijd. Na zeges in Steenbergen en Goes won meisjespupil Hedy Pokorni nu ook in Zoetermeer via de volgende uitstekende prestaties: ze liep de 60 m in 9.4 sec., ze sprong 3,72 m ver (klubrekord), ze wierp de bal 23 m van zich af (klubrekord) en ze liep de 1000 m in 3.48. 4 min. (klubre kord). Hanneke Verheij werd 3e met 10.3 sec. op de 60 m, 3.23 m ver, 17 m met de bal en 4.06 min. op de 1000 meter. Karin Peute werd 4e in deze viërkamp met resp. 10.0 sec, 3,27 m, 11 meter en 3.59.min. D- en C-meisjes Ook waren enkele oudere meisjes atleten van Delta Sport in deze wed strijd aan het werk. Zeer goed was het kogelstoten van Mariene v. d. Kreeke, ze zorgde met 6,55 m voor de beste D-meisjes seizoenprestatie. Heieen Verb'eek deed echter met 5,95 m niet veel voor haar onder. Beide meisjes liepen 60 meter, Heieen in 10 sec. rond, Marlène in 10. 7sec. Een aangename verrassing was het hoogspringen van de C-meisjes Marjan Does sprong zoals verwacht 1,30 m, maar opvallend was dat Ka rin v. d. Westen dezelfde hoogte be haalde. Dankzij de goede hoog- springaccomodatie, waar Delta Sport momenteel over beschikt, schijnt het hoogspringen met centimeters om hoog te gaan. Karin v. d. Westen liep ook nog 80 m hard in de tijd van 11.7 sec. 62 „Je begrijpt, ik ben nog altijd niet geheel ingewerkt hier. Je 90m was een fenomeen in het vak. Het zal wel even duren, voor ik volledig in zijn voetsporen kan treden". „O, jij slaagt, daar ben ik van overtuigd. Ik ken je immers zo'n beetje? Eigenlijk ben ik stom ge weest. Gert, indertijd, om zulke hoge eisen te stellen. Wij zouden het sa men uitstekend hebben gehad. Jij bent een harde werker; René was liever lui dan moe. Die had maar één hobby paardrijden. En als-ie het nog maar kon.... mijn mooiste rij paard heeft hij stukgereden Gert presenteerde een sigaret en vuur en luisterde beleefd naar haar ontboezemingen en confidenties, die bij elkaar een klein half uurtje in beslag namen. Waarschijnlijk be greep de jonge vrouw ten slotte, dat een direkteur van een Bouwonder neming meer te doen heeft dan te luisteren naar zijn ex-verloofde, zo dat. ze kwiek overeind kwam en verklaarde ..nodig" weg te moeten. „Je begrijpt. Gert, nu ik terug ben, vraagt men mij weer voor allerlei taken. De vrouw van de burgemees ter belde me vanmorgen, of ik zit ting wilde nemen in het jubileum comité. volgend jaar, ter gelegen heid van het vijf en twintigjarig re geringsjubileum van Hare Majesteit cle Koningin. En ik kan zo moeilijk zoiets weigeren, dat is mijn zwakke punt. helaas. Bovendien is er tus sen Sinterklaas en Kerstmis een ba zaar ten bate van de bejaarden in onze gemeente en ik weet nu al, dat ze me voor een stand zullen vragen. Dat is zo nu je direkteur bent, reken ik op je bezoek, hoor? Daar kun je nu niet meer onderuit. En ne als je eens zin hebt Ro- zendaal is vrijwel naast de deur, nietwaar? Je bent bij mij altijd wel kom. Het huis houd ik, vanzelfspre kend, dat was een geschenk van va der. Dat is trouwens al in orde ge maakt. Wat zou René ermee moe ten, als hij toch naar het buitenland gaat, nietwaar? Je hoeft niet vooruit te bellen, hoor, je bent altijd wel kom. So long!" Ze reikte hem haar hand, die hij drukte. „Knipogend konstateerde ze ten slotte nog: „Dat kostuum staat je uitstekend, zeg. Ja, je had altijd een goede smaak, vopr wat je kle ding betreft Tot ziens en laat me niet te lang wachten Een wolk van parfum achterla tend, verdween ze door de deurope ning. De man achter het bureau slaakte een zucht van verlichting, een sigaret opstekend. Wel. wel, de lieve Lydia Heeft natuurlijk ge hoord, dat ik direkteur ben gewor den en heeft zich gehaast haar op wachting bij me te maken. Waar schijnlijk is ze via haar geachte va der te weten gekomen, hoe hoog mijn salaris is geworden, dus ziet ze in mij opnieuw een geschikte huwelijkskandidaat. De ex-barones. Arme René. Hij zal wel genoeg van deze voortvarende vrouw gekregen hebben. Wie weet, welke drama's er gedurende hun huwelijksjaren zijn voorgevallen. Drie maanden naar de Costa Brava om haar overspannen heid kwijt te raken. Nee, Lydia, dit maal heb je geen schijn van kans, de nieuwe direkteur van Matsers Bouwbedrijf aan de haak te slaan. Hij zal daarom zo vrij zijn geen ge bruik te maken van je vriendelijke uitnodiging de in scheiding liggende barones met zijn opwachting te ver eren. Werp je aas maar ergens an ders uit. mevrouw, want ik ben vast niet van plan er in te bijten. Die avond, tijdens de maaltijd thuis, vertelde hij van het bezoek. FEUILLETON DOOR CEES GIESBEEK dat hij die middag op zijn kontoor had gehad. „Wist u, dal Lydia gaat scheiden? Van die baron?" Treep knikte enkele malen. „Zo. dus het gaat toch door? Ik wist wel, dal ze al enige maanden uit elkaar zijn. Toevallig was ik een paar we ken geleden in Rozendaal op het ge meentehuis. Er liepen al geruchten, dat het niet erg boterde tussen die twee. Wat kwam ze eindelijk doen? Die Lydia?" Gert begon te glimlachen. „Wat denkt u? Het antwoord op uw vraag lijkt me tamelijk logisch, vader." Moeder Treep lachte eveneens. „Allicht; ze ziet in jou waarschijn lijk een goede partij: direkteur Treep van Matsers Bouwbedrijf. Niet gek bekeken van haar. Je zoudt overigens best met haar voor de dag kunnen komen. Het zou in elk geval een sociely-huwelijk wor den." Gert legde zijn mes en vork neer en keek zijn moeder verstoord aan. „Maar mam, weet je niks leukers te bedenken? Het spijt me. als ik u moet teleurstellen, maar ik heb niet dc minste belangstelling voor Ly dia". „Het was maar een grapje. Gert. Ze lijkt me dan ook beslist niet de geschikte vrouw voor jou." Hij keek zijn moeder nadenkend aan. „Zo? Welke eisen stelt u aan uw toekomstige schoondochter, mam?" De vrouw schudde haar hoofd. „Ik stel helemaal geen eisen, jongen, want mijn zoon kennende, ben ik ervan overtuigd dat je thuiskomt met een geschikte vrouw: ontwik keld. niet lelijk, behoorlijk figuur en van onbesproken gedrag." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 4