Zierikzee klaar met programma Touristendagen Oosterlands bejaarden maakten iets moois van reis DINSDAG- EN WOENSDAGAVOND GING HET „GESMEERD" Laagste klassen brachten met succes musical VERGADERING RAAD BROUWERSHAVEN IN STADHUIS STREEKNIEUWS „Energiecrisis" in heelal (nog) raadselachtiger ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 2(1 juut 1974 Nr. 21506 VOOR DE VIJFDE MAAL Lopen in de Vierdaagse ZIERIKZEE, 19-6. Voor de vijfde maal worden deze zomer weer door het V.V.V. de Toeristendagen geor ganiseerd, elke dinsdag van 2 juli t/m 6 augustus. Een vrolijk gebeuren, dat zeer veel toeristen naar Zierikzee trekt. Door «1e positieve medewerking van leden en ondernemers, die dit jaar groter is dan andere jaren, is het V.V.V. in staat deze dagen dit jaar nog luisterrijker te maken dan vorige jaren. Ook deze zomer zal er weer een zeemeermin worden binnengehaald, niet zoals vorig jaar met de RTM rondvaartboot, maar nu met een originele vis sersboot. Elke dinsdagmorgen zal de zeemeermin met deze boot om plm. kwart over elf aankomen by het luitje. Hier wordt deze „schone meermin" (mej. Jolanda Giesbers te Dreischor) aan wal gezet en zal zy op een praal wagen met haar begeleiders een rondrit door de stad maken. Vanaf deze praalwagen zal de zee meermin rijkelijk mosselen aa'n het publiek uitdelen. Het eind van de rondrit is de Vismarkt, waar op 2 juli om plm 12 uur de Toeristenda gen geopend zullen worden door de heer Bij de Vaate. Op de Vismarkt en in de St. Do- musstraat zal een kunst- en antiek markt worden gehouden, terwijl men er op een gezellig terras ook van mosselen zal kunnen genieten. Kinderprogramma Voor de kleintjes wordt er elke dinsdagmiddag onder de Beurs een kinderprogramma georganiseerd. Op 16 en 23 juli wordt dit door „De Wil- liando's" verzorgd en op de andere data door het kindertheater van Hans Borghart. Het programma be gint om half twee. Verder zal er in de Concertzaal om half drie een kinderfilm worden gedraaid. In de grote belangstelling van de toeristen voor de Zeeuwse kleder dracht is voorzien met een show op 16 en 30 juli op het bordes van de Grote Kerk. Indien het weer het zou laten af weten, wordt het hele gebeuren niet op het bordes, maar in de kerk ge houden. Aanvang van deze Zeeuwse Klederdrachtshow is 3 uur. Op dinsdag 6 augustus zal er 's a- vonds als afsluiting van deze toe ristendagen een daverend slotfestijn worden gehouden. Van half zeven tot half acht 2ijn er zwemwedstrijden georganiseerd. Eén wedstrijd van 1 km voor 10 tot 15 jarigen en een wedstrijd van 2 km voor 15 jaar en ouder. Hoofdprijs van deze wedstrijden is een mooie beker, maar hiernaast wordt ook een fraaie extra prys ter Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank V bent welkom by uw Nutsspaarbank TERMIJN SPAREN en DEPOSITO'S tot 10 RENTE ZIERIKZEE: Havenpark 16, dagelijks van 9.00-16.00 uur; Malta: De Cranestraat, woens dag 15.30-16.30 uur; West: Zijpestraat, dinsdag 9.00- 10.30 uur. beschikking gesteld. De deelname is gratis cn de inschrijfformulieren zjjn verkrijgbaar bij het V.V.V.-kantoor in Zierikzee. De start van de wedstrijd over 1 km is bij het Luitje, die van de 2 km bij de Keersluis. De finish van beide wedstrijden is in de Oude Ha ven voor hotel Mondragon. In de Oude Haven(?), jawel, maar het wordt beslist geen modderbad, want men gaat ervoor zorgen, dat er deze avond een flinke plas water in de Oude Haven staat. Van half acht tot acht. uur wordt er door de Reddingsbrigade Zierik zee een demonstratie reddendzwem- men gegeven in de Oude Haven, waarbij o.m. een gezonken auto wordt opgedoken. Touwtrekken Van acht uur tot half negen zullen verenigingen en bedrijven hun krachten beproeven bij het touw trekken, waarmee mooie prijzen zijn te verdienen. Gelijktijdig zal er op het Havenpark een demonstratie door de turnvereniging „Deltasporf' worden gegeven. Ook de brandweer van Zierikzee zal zich niet onbetuigd laten en geeft een demonstratie van sch'ipblussen in de Oude Haven om half negen. Hierbij zal ook heel wat vuurwerk de lucht in geschoten wor den. ZIERIKZEE Geslaagd Bij de Stichting Logopedische Op- leindingen slaagde voor het diploma logopediste mej. M. J. Poldermans, Zierikzee. Afscheidsavond ,,'t Kofschip" Op vrijdag 21 juni a.s. vindt in de Graanbeurs van het Huis van Nassau de afscheidsavond plaats van de zes de klas-leerlingen van de O.B.S. ,,'t Kofschip". Vrouw dood in huis gevonden Opmerkzaam gemaakt door bur- ren, die betrokkene al enige tijd ge mist hadden, drong de politie woens dagavond aan de achterkant het huis Minnebroerstraat 54 binnen, waar zij het dode lichaam aantrof van mevr. M. F. (65). De vrouw lag in bed en moet naar schatting reeds een dag of acht eerder overleden zijn. Heden-donderdagmorgen werd sek- tie op het stoffelijk overschot ver richt. en Vechtstreek, Amsterdam, Oisterwijk OOSTERLAND, 17-6. Dc bejaar den van Oostcrland maakten 17 juni j.l. hun jaarlijkse reis, ditmaal weer als gewoonlijk georganiseerd door het bestuur van de plaatselijke Oranjevereniging. Met een bus van dc fa. Van Oevcren uit Zierikzee met aan het stuur chauffeur J. van Aken vertrok men omstreeks half acht van het Marktplein met 45 per sonen waaronder het bestuur van dc Oranjevereniging cn de verpleegster mevr. T. Nikerk-Anker. Via de Grevelingendam en de Ha ringvlietbrug ging het naar Haas trecht waar de koffie genuttigd werd waarna men naar het kasteel Haar- zuilen reed om dit prachtig gerestau reerde bouwwerk in ogenschouw te nemen. Men kwam ogen tekort voor al het moois dat in dit unieke ge bouw te bewonderen valt. Als een bijzonderheid werd er vermeld dat in de bezettingstijd nimmer een Duitser een voet in het gebouw ge zet heeft. Door de Vechtstreek ging het nu naar Amsterdam voor een boottocht door de fraaie grachten van de hoofdstad. Ook hier viel veel te zien. Over Meerkerk waar nog enige consumpties gebruikt werden, reed men naar Oosterhout waar in de bekende uitspanning „De Kanon nier" een fijne maaltijd gebruikt werd onder de klanken van mooie luistermuziek. „Oosterlands Fanfare" Om ongeveer 8 uur werd de bus weer bestegen en ging het huis- waards. Om negen uur kwamen de reizigers weer op het dorp terug. Zo als gewoonlijk muzikaal verwelkomd door „Oosterlands Fanfare". Kees van der Have sprak namens alle b'e- jaarden een wooi'd van oprechte dank voor deze prachtige reis tot het bestuur van de Oranjevereniging en tot allen die meewerkten om deze tocht tc doen slagen. De muziekvere niging voor hun muzikaal welkom dat telkenjare weer wordt gebracht, dc verpleegster mevr. Nikerk en na tuurlijk ook chauffeur Van Aken voor zijn goede zorgen en zijn gede gen rijwijze en toelichting tijdens de reis. Behoudens een enkel buitje, was het weer prima, ondanks de minder gunstige vooruitzichten toen in de morgen met regen vertrokken werd. Als een bijzonderheid zij nog vermeld dat één der deelnemers, de heer Joh. de Graay uit Sirjansland. deze dag juist zijn 84ste x'erjaardag vierde waarvoor de muziekvereni ging nog een „Lang zal hij leven" ten beste gaf. De Oosterlandse ouden van dagen kunnen op een geslaagde en fijne reis terugzien. Na al deze gebeurtenissen zal de avondschemer wel gevallen zyn en zeilen er talrijke scheepjes in een mooie fakkeltocht van de jachthaven naar de Oude Haven. Hier zal een oorlam aan de be manning woz'den aangeboden. Het sluitstuk van deze geweldige avond wordt gevormd door een oud-Hol landse „schranspartij" op de Oude Haven waar het publiek van speen varken en barbecue-specialiteiten (voor eigen rekening) zal kunnen ge nieten. Muzikale medewerking wordt verleend door „Kunst en Eer" vanaf een vissersboot in de Oude Haven, door „Oosterlands Fanfare" en door „Luctor et Emergo" uit Renesse. Aan de bewoners van Oude Haven, Nieuwe Haven en Havenpark zullen door het V.V.V. vetpotjes, kaarsen beschikbaar worden gesteld voor het opsieren van hun gevels. Aan de en thousiaste medewerking van de be woners hoeft natuurlyk by zo'n ge weldige avond niet getwijfeld te worden. HAAMSTEDE Geslaagd Voor het examen aan de Rijks school „Hugo de Vries" te Rotterdam slaagde onze dorpsgenoot de heer J. S. van Sluys voor het diploma Pa troon Vakbekwaam Hovenier. NOORDGOUWE Jeugd basisschool naar Den Haag Het jaarlijkse schoolreisje van de openbare basisschool te Noordgouwe viel dit jaar op vrijdag 14 juni. Het doel van de reizigertjes was Den Haag. Hier werd eerst het zee-aqua rium bekeken en vervolgens bezocht men de pier te Scheveningen. Voor dat men daarna lopend het centrum van Den Haag ging bekijken werd eerst nog een bezoek gebracht aan Panorama Mesdag. Om twee uur hadden de kinderen al heel wat be keken en de koek was nog niet op. Ze werden nog rondgelied door het museum „De Gevangenpoort" en na afloop hiervan bracht de bus van de firma Van Oeveren, bestuurd door de heer P. Manni het gezelschap naar het dierenpark te Wassenaar. Hier vërmaakte men zich nog voordat de terugtocht weer aanvaard moest worden. Vermoeid maar wel na veel gezien te hebben moest om zes uur de terugtocht worden aanvaard. BROUWERSHAVEN De |19e] A.S.V.-wandeltocht Op zaterdag 19 juni vindt - zoals eerder gemeld - de (19e) wandeltocht plaats van de A.S.V. „Brouwersha ven". Er zijn routes over 15 en 8 km, dc laatste voor jeugdige wandelaars tot en met 10 jaar. Het vertrekpunt is van hotel „Floris V". Alle deelne mers (sters) dienen een kwartier voor het vertrek aanwezig te zijn. Hieronder volgen de aanmeldings adressen: J. van Steyn, Zijpestraat 7, Zierikzee; W. J. Botbijl, Jacob Cats- straat 29, Brouwershaven en K. Mandemaker, I. M. v. d. Bijlstraat 18, Zonnemaire. Ieder die de tocht binnen de gestelde tijd volbrengt krijgt de fraaie A.S.V.B.-medalile of een cijfertje in afhankelijkheid van het aantal keren, dat deelgenomen werd. Er zijn ook medailles en een fraaie prijs voqr de drie grootste deelnemende groepen. Wij dringen er bij de wandelsporters op aan, ook ditmaal massaal aan te treden in de Smalstad. Voor vertrektijd: zie agen da. DREISCHOR Bejaarden naar Arnhem Begunstigd door fraai zomerweer maakten dc bejaarden van Dreischor hun jaarlykse uitstapje. Via de Gre velingendam verliet de bus van dc firma Van Oeveren, bestuurd door de heer C. van Aken, Schouwen- Duiveland. Het eerste reisdoel was Gorkum waar in Motel Gorinchem koffie werd gedronken. Daarna vertrok het gezelschap naar Arnhem waar in cafe „De Kroon" een koffiemaaltijd werd gebruikt. Nadat iedereen vol daan was ging men vervolgens via Vclp, Rhenen, Openluchtmuseum, Burgers Dierenpark. Oosterbeek, Wageningen door de prachtige bos sen naar de Grebbeberg. Daarna nog naar het Ouwehands-dierenpark en Leerssum, Doorn. Baarn tot het weer tijd was om eventjes te pauzeren en dit gebeurde in hotel ,,'t Stichtse Oe ver". Via Zeist ging men daarna weer verder naar Houten waar ge dineerd werd in café „De Engel". Om negen uur arriveerde men weer in Dreischor waar de heer Van Aken hartelijk dank werd gebracht door mevr. Merle-v. d. Werve voor alles wat hij die dag had laten zien en voor de goede uitleg die hij daarbij gegeven heeft. Tevens sprak zij een woord van dank tot zuster Adriaan- sen, in het bijzonder voor haar zorg die zij aan de oudste deelneemster besteed had, zodat ook zij met deze reis meekon. Zomcravondconcert Op zaterdag 29 juni vindt een zo meravondconcert plaats in de Ned. Hervormde kerk te Dreischor. Het wordt verzorgd door Piet cn Kees Dulcbout (orgel) en Henk v. d. Brink (dwarsfluit). ZIERIKZEE, 19-6. Naar het zich laai aanzien, belooft «le 29e Zierikzeese Avondvierdaagse weer een sportief sukses te worden. Niet miiuler «lan 14-61 wandelsport- lief hebbers! tjes) waren ïnaandagavoinl bij «le start present, een aantal dat nog nimmer voordien werd geboekt. Hiervan nemen 265 personen deel aan de tocht over 15 km, een aantal dat waarschijnlijk wel wat groter zou zyn geweest zonder de wcreldkam- schappcn voetbal op dc t.v. Naar algemeen wordt verwacht zal volgend jaar, wanneer de vierdaagse voor de 30ste maal zal worden gehouden de 1500 deelnemers bereikt kunnen worden. Ondanks het grote aantal deelnemers is het aantal uitvallers tot nu bijzon der laag. Alles by elkaar zyn dit er ongeveer vijfentwintig. Voor een belang rijk deel is dit zeker te w|jten aan de gunstige weersomstandigheden waar onder er kan worden gelopen. Dinsdagavond trok het veelkleurige lint van wandclaars(sters) over de landwegen ten westen vah Zierikzee. De deelnemers aan de 15 km arri veerden hierbij via de Laan van St.- Hilaire en Hoofdpoortstraat weer in Zierikzee. De deelnemers aan de 8 km kwa men via de Zuidwellebrug weer in Zierikzee terug. Op deze tweede wandelavond had den de leden van de EHBO het nog bijzonder rustig met het verzorgen van geblasseerde voeten. Woensdag avond, bij de deelnemers altijd nog gezien als de meest lastige, was er wat meer werk aan de winkel, maar alles bij elkaar viel het zeker mee en kon men het gemakkelijk aan. Een aantal voetballiefhebbers hadden zich op deze avond voorzien van een transistor radio om zo volledig op de hoogte te blijven van het gebeuren in de voetbalwedstrijd Nederland en Zweden. De routes De deelnemers aan de 15 km be gaven zich op deze avond via de Zuid Havenpoort in de richting Dreischor waar het via de Zuiddijk- Prov. weg-Koning Gustaafweg-Tun- nel weer in het Vrije op de basis in het Verenigingsgebouw terugkeerde. De deelnemers aan de 8 km gin gen eveneens door de Zuid Haven poort, waarna het verder door Bette- waerde over de Verbrandemansweg weer terug ging over de Prov. weg naar het Vrije. Op de beide avonden kregen de deelnemers een traktatie aangeboden door Cok B.V. uit Kapelie. Heden, donderdagavond, zal weel de grote intocht plaats vinden. Na dat de deelnemers zich op de Lage Blokweg hebben opgesteld zullen de laatste kilometers met de Kon. Har monie „Kunst en Eer" in het voor ste gelid worden afgelegd. De route voor hedenavond ziet er als volgt uit: Vierde avond 15 km: Het Vrije, Dam, Gracht- weg, Rotonde, Oudeweg, Heuvels- weg, Kakkerweelweg, Schouwsedijk, Prov. weg, Lange Blokweg. 8 km: Het Vrije, Dam, Schuur- begue Boeyestraat, Van Veenlaan, Le verdijk, Prov. weg, Lange Blok weg. NIEUWERKERK Kijkavond Chi. School A.s. vrijdagavond 21 juni wordt in de Chr. school aan de Schoolstraat een zgn. kijkavond gehouden. De ou ders zijn dan in de gelegenheid het werk van hun kinderen te bezichti gen. Ook is er de mogelijkheid met de personeelsleden van gedachten te wisselen over de vorderingen van de kinderen. OOSTERLAND Nederlaagloernoolwedstrijd S.V. „Duiveland" Op zaterdagavond 22 juni a.s. zal op het sportterrein „De Saële" de vijfde of laatste nederlaagtournooi- wedstrijd plaats vinden die georga niseerd werd door de S.V. Duiveland. De aanvang is gesteld op kwart voor zeven. Duiveland I zal ditmaal uit komen tegen Veere I, en wanneer de weersgesteldheid het toelaat belooft dit weer een aardige wedstrijd te worden. Muziekevenement zaterdag 22 juni Bij gunstig weer zal er op zater dagavond 22 juni hier ter plaatse een mooi muziekevenement te bele ven zijn. In het kader van de uitwis selingsconcerten zullen eén tweetal muziekkorpsen komen concerteren in de mobiele muziektent opgesteld, op het parkeerterrein bij de openba re basisschool aan de dokter Schut terstraat. Het zijn de harmonie „Nieuw Leven" van Ouwerkerk en de harmonie „Crescendo" van Drei schor, beiden onder direktie van de heer P. H. J. Everwijn. Met het korps van Dreischor komt ook de drumband mee. Het plan bestaat dat beide korpsen vanaf het Marktplein naar de Dokter Schutterstraat zul len marcheren (inklusief de drum band) waar geconcerteerd wordt. Ook hier weer het verzoek om voor al tijdens het spelen de nodige stilte te betrachten. BRUINISSE Geslaagd De heren J. J. Dengerink en L. Ottens, resp. px-okuratiehouder en direkteur van de Rabobank Oost- Duiveland te Bruinisse slaagden te Hilversum voor het door het N.I.B.E. (Nederland Instituut voor Bank en Effektenbedrijf) gehouden examen: basisopleiding. Kalverdrieling geboren DEN BOSCH, 19-6. Bij de land bouwer Th. van de Boomen in het Brabantse Liempde is een kalver drieling geboren. Dit gebeurde zon der hulp van een dierenarts. Eigen lijk verwachtte de landbouwer de géboorte van de kalveren pas over twee weken. Toen landbouwer Van de Boomen echter 's ochtends in de wei kwam liepen daar drie kalfjes reeds vrolijk achter hun moeder aan. Het is voor Nederland een unieke gebeurtenis dat op deze manier kalveren ter we reld worden gebracht. WESTERBORK, 19-6. Het onlangs door drie astronomen van de Leidse sterrenwacht ontdekte „grootste tot dusvér bekende object in het heelal" biedt de sterrekundige wereld voor lopig meer dan minder raadsels ter ontsluiering. Zo is het probleem van de „ener giecrisis" in het heelal er alleen maar door toegenomen. De astrono men begi'ijpen steeds minder waar de onvoorstelbare hoeveelheden energie vandaan komen die, blijkens hun waarnemen, aanwezig moeten zijn geweest om de verschijnselen aan het firmanent te veroorzaken. Dit is woensdagmiddag gebleken tijdens een pei*sconferentie in de synthese-radiotelescoop die in het Drentse plaatsje Westerbork sinds 1970 de hemel afspeurt, op zoek naar ondenkbaar ver verwijderde bi'onnen van radio-straling. Afscheidsavond R.K.-basisschool ZIERIKZEE, 17-6. Vrijdag vond de afscheidsavond van de zesde klas van de R.K. Basisschool plaats. Vele ouders waren in de Graanbeurs aan wezig. De voorzitter heette allee hartelijk welkom en begonnen werd met dc musical „Jan Klaassen in Speelgoedland", opgevoerd door klas 1, 2 en 3. Deze sprankelende musical was een groot succes en zal nogmaals opgevoerd worden voor de bejaarden van de Cornelia Stichting. Tijdens de pauze vond de verlo-, ting plaats, terwijl de ouders genoten van een kop koffie en de kindei'en van een flesje limonade. Na de pau ze de musical „Radio Flierefluiter", gebi'acht door de leerlingen van klas 4, 5 en 6. Tot slot nam de zesde klas afscheid van het hoofd, de heer P. v. d. Snep pen. Alvorens hij het afscheidspre- sentje in handen kreeg, moest hij eerst een kleine rebus oplossen. Ook werd afscheid genomen van de heer J. Hendrikse, penningmees ter van het ouderbestuur. De voor zitter de heer J. Tuinman dankte hem namens allen voor zijn vele werkzaamheden, vooral ook voor zijn technische assistentie tijdens vele ouderavonden. De voorzitter over handigde hem een gesloten envelop pe met inhoud, terwijl zijn vrouw een boeketje aangeboden werd. Ook zij wei'd hartelijk dank gebracht voor al haar werk, vooral tijdens de schoolverlatingsdagen. Hierna dank te de voorzitter alle aanwezigen, ter wijl hij de hoop uitsprak, dat ook voor de andere ouderavonden zo'n gi-ote belangstelling zal bestaan. Na dertien jaar BROUWERSHAVEN, 19-6. Na een tijdpek van der- tien jaar zal «1e gemeenteraad van Brouwershaven op maandag 24 juni weer 111 het gerestaureerde stadhuis te Brouwershaven vergaderen. Aan dc orde komt o.a. dc verhuur van dc oude openbare lagere school tc Dreischor, aan dc Stichting Landbouwmuseum Schouwcn-Duivcland. Nu dc, gemeentesecretarie is verhuisd naar Brouwershaven, is dc school leeg gekomen. Met uitzondering van het gymlokaal en de burgemeesterskamer (willen b. en w. beschikbaar stellen voor de muziekvereniging) rest nog te ver huren de gang, toiletten, drie lokalen met berging en twee kleine kamers en een zolder (waar nog archief ligt opgeslagen van dc gemeente Brou wershaven). Voornoemde Stichting is bereid het gebouw, zonder gebruik van de zolder, te huren voor f 7000, per jaar, voor een termijn van vijf jaar. B. en w. delen de raad verder me de. dat van de heer F. v. d. Wolk te Zierikzee bericht is ontvangen dat de verkoop aan hem van het Waag gebouw te Brouwershaven geen doorgang zal vinden, omdat hij niet kan voldoen aan de in het besluit opgenomen bepalingen. Parkeerverbod Nu de zetel van hel gemeentebe stuur van Brouwershaven sinds en kele weken is gevestigd in het stad huis aan de Markt te Brouwersha ven blijkt dat vele motorvoertuigen worden geparkeerd voor het bordes van het stadhuis. De weggebruikei's ondervinden hiervan hinder. B. en w. wyzen cr op dat het Marktplein ruim voldoende parkeer gelegenheid beidt en stellen dc raad dan ook voor om op hot gedeelte van de Markt gelegen onmiddellijk voor de percelen met huisnummers 2 tot cn met 14 even een parkeerver bod te doen instellen door het aan brengen van een doorgetrokken gele streep. Verder zal nog worden behandeld de wijziging van de Algemene Poli- tieveroi-dening; vaststelling le wij ziging Brandbeveiligingsverordening Brouwershaven; vaststelling studic- faciliteitenverordening; voordrachl lid college van commissarissen der N.V. Brugverbinding „Haringvliet"; verlening garantie ingevolge dc Be schikking geldelijke steun eigen wo ningen 1968 aan een viertal perso nen; afwijzing aanvraag garantie idem zelfde regeling door de heer G. Schut. Aiulerc zaken Verder: verlening van garantie in gevolge Wet Bezitsvormingsfonds N. van Nicuwenhuize; aankoop van grond aan de Zuidstraat tc Drei schor; Aangaan vaste geldlening van f 303.000 en idem van f 107.000; vast stelling 9e en 10e wijziging der ge meentebegroting 1974; aankoop per ceel grond met opstallen aan dc Mo lenweg te Dreischor cn tenslotte vaststelling voorbercidingsbcsluit „Witte Gebieden" Brouwershaven. f i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3