Bejaarden Zierikzee naar Biesbosch en de „Pinten-show" KABINETSBEHANDELING NOG VOOR MEDIO JULI Herziening landbouwprijzen Bioscoop De Concertzaal - Zierikzee AGENDA Initiatief Culturele Vereniging Zonnemaire Afkoop rentekaarten Mus op de schoen ANDREWS PLUMMER De Oosterschelde 2 REIS MET HOOGTEPUNTEN ZIERIKZEE, 19-6. Honderd-en-zes tig bejaarden uit Zierikzee hebben dinsdag jl. genoten van hel uitzon derlijk goed georganiseerde jaarlijkse uitstapje. Er waren veel hoogbejaarden: vier ouder dan 90 jaar, tien tussen 85 en 90 jaar, verschillende 80-jarigen en vele 65-plussers. Het vertrouwen dat deze veelal slecht ter been zijnde bejaarden in het organiserend comité hadden gesteld werd beloond want er behoefde inder daad niet veel gelopen te worden en alles paste uitstekend in elkaar. Een goed uur in de bus naar Lage Zwaluwe waar de boot klaar lag. Nau welijks gezeten werd reeds koffie geserveerd en hoewel het wat winderig was genoten de bejaarden toch van de schoonheid en de serene rust die er van de prachtige waterwegen in de Biesbos uitgaat. Tegen twaalf uur stonden de bus sen weer te wachten en om één uur waren reizigers(sters) bij hotel ,.De Ster" in Nieuwkuik. Wat een bedrijf en wat een bediening. Zestig man personeel en de een was nog behulp zamer dan de ander. Het comité had 's avonds van te voren broodjes ge smeerd en belegd (600 broodjes) en deze werden met smaak verorberd. Er bleef geen kruimeltje over. Toen begon de beroemde Twee- Pinten-show met „Corrie" van de (vroegere) „Rekels" maar ze liet zien en horen dat ze het ook best alleen kan en zelfs de zéér ouden vonden dat ze er uitzag om te stelen. DEN HAAG. 19-6. De laatste pe riode voor het afkopen van de ge ringe ouderdomsrente, die werd op gebouwd met rentezegels, breekt op 1 juli aan. Dan kunnen ook zij, die eerder aan de beurt waren, maar ver zuimden een aanvraag tot uitbeta ling in te dienen, dit alsnog doen. De raden van arbeid hebben ervaren, dat ongeveer twintig procent niet om het geld kwam, wat tot nog toe zo'n 1' 120 miljoen beloopt. LUXEMBURG. 19-6. De Copa, het overkoepelend orgaan van de Euro pese landbouworganisaties, heeft de Europese Landbouwraad om een herziening van de gemeenschappelij ke landbouwprijzen gevraagd. Het verzoek is gedaan in een brief van de Nederlander ir. C. S. Knottnerus, de voorzitter van de Copa, aan Jo seph Ertl, de voorzitter van de Eu ropese Landbouwraad. De brief kwam dinsdag in Luxemburg bij de voorzitter van de raad binnen. In zyn brief wijst ir. Knottnerus op de sterke stijging van de produk- tiekosten in de landbouw, speciaal als gevolg van de gestegen energie prijzen. Vooral de glastuinbouwers zijn daar. aldus d« Copa. het slacht offer van. De show werd aan elkaar gepraat door Harry Touw en hij deed het ge weldig. De ruim 1300 aanwezigen hebben „krom - gelegen'' van het lachen. Natuurlijk waren ook dó Twee Pinten geweldig. Met de be kende handschoenen op de buik wis- sten ze keer op keer de zaal mee te krijgen vooral de „Liefde en de Gijn" en „Bij ons staat op de keukendeur", gingen er in als koek. Diner Maar ook aan deze prachtige mid dag kwam een eind en om kwart over vijf ging het naar de eetzaal waar een zéér smakelijk diner werd opgediend. Geweldig, zeiden de be jaarden „hoe kan dat toch allemaal voor de vijfentwintig gulden die we betaald hebben?" En inderdaad dat kon ook niet voor dat geld en een heel bijzonder woord van dank moet dan ook naar de bedrijven en instel lingen uit Zierikzee die door hun jaarlijkse bijdrage deze bijzondere dag hebben mogelijk gemaakt. Dank ook aan het .comité. Dat de bejaar den dit ook begrepen bleek wel uit de bloemenhulde die de presidente, mevrouw Der Weduwen en de dames v. d. Doel, Van Aken, De Lely, v. d. Berg, v. d. Eynde bij terugkeer in Zierikzee op het Havenplein kregen aangeboden. Mevrouw De Kok, de directrice van „Borrêndamme" kon met de reis zelf niet mee, maar groot was ook haar aandeel in de voorbe reidingen. Tenslotte werd door de woordvoerster der bejaarden een Röntgenoloog- wil massaal borstonderzoek GRONINGEN, 19-6. De Groninger röntgenoloog dr. C. J. P. Thijn meent dat massa-onderzoek van vrouwen boven 35 jaar naar de eventuele aanwezigheid van kankergezwellen in de bostklieren het aantal sterfge vallen aan deze ziekte met rond 600 per jaar zal doen afnemen. Dit mas sa-onderzoek, dat met behulp van moderne röntgenapparatuur kan ge beuren. is volgens hem uitvoerbaar en verwacht mag worden dat kosten ervan weg zullen vallen tegen de financiële voordelen. Het onderzoek zou onder de hoede van de kruisver enigingen kunnen worden uitge voerd, stelt hij voor. woord van dank gericht aan de twee heren van het comité, n.l. de pen ningmeester J. v. d. Berge en de se cretaris A. G. J. v. d. Eynde waar van iedereen reeds weet hoeveel ze voor de Zierikzeese bejaarden doen. En zoals ieder jaar weer, was daar „Kunst en Eer". Men kan zich niet voorstellen welk een diepe indruk deze muzikale ontvangst ieder jaar weer op de bejaarden maakt en hoe diep geroerd ze zijn door dit over duidelijke blijk van dit prachtige korps dat de bejaarden van Zierik zee geen vergeten groep vormen maar nog volop in de belangstelling staan. Een laatste dankwoord kwam toe aan de chauffeurs van de firma Van Oeveren en de R.T.M. en garage L. de Jong. Onder hun hoede begon deze reis veilig en opgeruimd en kwam iedereen uiterst voldaan en tijdig thuis. Naaktstrand voor Zandvoort ZANDVOORT, 19-6. Met elf tegen vier stemmen heeft de gemeenteraad van Zandvoort na een vrij uitvoerige diskussie besloten ten zuiden van km-paal 68.500 een gedeelte van het strand officieel te bestemmen tot openbaar naaktstrand. Vier jaar geleden verwierp dezelf de raad een motie met elf tegen vijf stemmen om een naturistenstrand aan te wijzen. Thans, zo werd ge steld, is de plaatselijke verordening niet doeltreffend meer en is een na turistenstrand niet meer weg te den ken. Oude dokumenten voor de koningin DEN HAAG, 18-6. Koningin Julia na heeft op Huis den Bosch enkele zeer oude dokumenten in ontvangst genomen die haar werden aangebo den door de burgemeester van de Franse plaats Orange. Tijdens deze week wordt namelijk in IVfaison des Cartes een tentoonstelling georgani seerd door de Franse ambassade in samenwerking met het gemeentebe stuur van Amsterdam over -de eeu wenoude historische banden tussen Orange en Oranje Nassau. Kantoorgebouw Ver. Ned. Gemeenten AMSTERDAM, 19-6. De Vereni ging van Nederlandse Gemeenten heeft van de Britse ontwikkelings- en beleggingsmaatschappij Guar dian Properties Europe L.T.D. het kantoorgebouw „Wilemshof" aan de Nassaulaan in Den Haag aange kocht. De VNG zal haar vestigingen in Den Haag in het gebouw concentre ren, aldus Richard Ellis b.v. in Am sterdam, die Guardian Properties bij de verkoop adviseerde. RHENEN, 19-6. De doodgeioone huismus, die uiteraard in grote ge tale in Ouioehands Dierenpark voor komt, omdat er nogal eens wat voor hem afvalt is daar zó mak, dat het op het brutale af begint te lijken. De terrasbezoekers hebben de grootste lol als de kleine rakkers als straal jagers in duikvlucht vlak over de met lekkernijen gevulde tafeltjes scheren. Maar hel brutaalste staaltje vertelde een naar de olifanten kij kend bezoeker. Daar streek een mus zo maar neer op diens schoen. De man deed vier passen en de mus bleef rustig op de schoenput zitten, om even later doodgemoedereerd weer weg te vliegen. De man-in- kwestie moest ivèl even z'n schoen poetsen! Donderdag 20 juni en zaterdag 22 juni TW1NIIUH CCNIUIT'FOX »f«HMnrt RBBGERS i< HAMMERSTEIN'S ROBERT WISE prttatii V' JULIE CHRISTOPHER fê# (MK IT DE U»« jRhl IITQDD-AO Aanvang 20.00 uur Toegang alle leeftijden Voor moeder en de kinderen als tegenwicht tegen de voetbal psychose. Busreis bejaarden ZONNEMAIRE, 19-6. De bejaarden van Zonnemaire maakten hun jaar lijkse busreis. Om 8 uur 's morgens vertrok een touringcar van de firma Van Oeveren tot de laatste plaats bezet. Chauffeur was de heer Tuinman. De reis werd tevens meegemaakt door de heer A. P. Schouwenaar, burge meester van Brouwershaven en zijn vrouw. Ook zuster Adriaanse verge zelde de groep en natuurlijk ook de bestuursleden van de Ci^lturele Vereni ging. die de tocht organiseerden. - Het weer was prachtig en de stemming in de bps opperbest. De koffiepauze werd gehouden té Gor- kum, waar het gezelschap om half tien aankwam. Daarna verliet de chauffeur de grote autoweg ,en ver volgde de tocht over binnenwegen langs de rivieren tot aan. Rh'enën waar de koffiemaaltijd werd gehou den. In het restaurant kon ieder de prachtige poppenverzameling be wonderen en werd uiteraard de maaltijd alle eer aangedaan. Vanaf het Rijnterras „De Wester- bouwing" werd een vaartocht ge maakt op de Rijn. Er dreigde een onweer, maar de bui dreef gelukkig af. Vanaf de boot viel van een steeds wisselend gezicht op de oevers en het drukke verkeer te water te ge nieten. Aangekomen in Arnhem, wachtte de bus al weer en na een tocht door de Arnhemse binnenstad reed men richting Utrecht. Zon en voetbal Om 4 uur werd gestopt te Haas- drecht, waar de dames het zonnige terras en de heren hettelevisie toestel opzochten, want de wedstrijd Nederland-Uruguay was zojuist bb- gonnen. In een vrolijke stemming werd na de rust dc bus weer opge zocht, want Nederland stond met 1-0 voor. De autoradio zorgde voor de verdere informatie. Ongemerkt kwamen de bejaarden weer op Zeeuwse bodem en in res- DEIN HAAG, 19-6. Het kabinet heeft besloten no» vóór 15 juli bet rapport van <le Oostersehelde-eom- missie (de eomtnissie-Klaascsz) te bepreken. Alibis beeft minister West er terp van verkeer en waterstaat dinsdag aan de Tweede Kamer meegedeeld. Bij zijn bespreking: over de wüze waarop de Oosterschelde moet worden afgesloten, zal het kabinet een keuze moeten maken tussen of wel het aanleggen, in de eerste fase. van een bekken met stilstaand zout water of wel het tot stand brengen van een minder of meer gedempt getijdehekken. AKERSLOOT. Te Akersloot ping de „Liliade" weer open, een feest van bloemen en planten. Tevoren was heel wat werk nodig, om alles zo fraai mogelijk ten toon te stellen. Als het kabinet kiest voor de eer ste mogelijkheid, dan kunnen volgens minister Westerterp de werken in de Oosterschelde onmidellijk op volle kracht worden voortgezet. Dan lijkl sluiting van de zeearm in 1978 nog haalbaar. Wordt voor de tweede mo gelijkheid gekozen dan zullen nog studies van diverse aard moeten worden verricht. Maar de keuze zal uiterlijk 1 oktober moeten worden gemaakt om het mogelijk te maken de sluiting binnen do technisch kortst mogelijke termijn te doen plaats vinden, aldus de bewindsman. Een beslissing over de wijze, waar op het Oosterseheldebekken door eompartimenteringsdammen kan worden verdeeld en over de wijze waarop In de laatste fase een even tuele stormvloedkering moet worden gemaakt kan. althans theoretisch, nog wat later worden genomen, 7.0 deelde de minister mee in zijn brief aan de kamer. Vorige week vroeg het kamerlid Schakel (ARP), als voorzitter van de vaste kamercommissie voor verkeer en waterstaat, naar het tijdschema wat betreft de beslissing over het rnpport-Klanscsz, Stand van zaken Minister Westerterp verstrekte de Tweede Kamer een overzicht van de stand van zaken van de afsluitings- werken. na er aan te hebben her innerd, dn1 momenteel een aantal varianten voor de wijze van afslui ting in studie is. Deze varianten zijn te verleden in twee soorten: een tweetal varianten waarbij in de Oosterschelde in de eerste fase van de afsluiting een min of meer gedempt getij wordt loege- laten - door middel van een op een of andere wijze geperforeerde of po reuze dam - en een variant waarbij in dc eerste fase een stagnant zout bekken (stilstaand water) wordt aan gelegd. Als deze laatste variant zou wor den uitgevoerd dan zouden de werk zaamheden normaal volgens het plan kunnen worden voort gezel. Zierikzee 't Lange Uus. Kunslexpositie, 912; ^2—6. Donderdag: 7—9. Maandag en zondag gesloten. Donderdag 20 juni Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling (Sound of Music-). Plaatsenhuis. Bazar Welfaregoederen 20.00-22.00 uur. Herv. Ver.gebouw. N.C.V.B.-verga dering. 20.00 uur. Vrijdag 21 juni Zierikzee: Herv. Verenigingsge bouw 19.30 uur, afscheidsavond zes de klas Theo Thijssenschool. Zierikzee Graanbeurs. Afscheidsavond ,.'l Kof schip". 19.30 uur. Nieuwerkerk Chr. sc-hool, 20.00-22.0f) uur, kijk- avond. Zaterdag 22 juni Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur. filmvoorstel ling (Sound of Music). Mobiele tent, Dokter Schutterstraat, 19.30 uur, concert. Dinsdag 25 juni Zierikzee RTM-station, 13.30 uur. vertrek ex cursie afd. Schouwen Plattelands vrouwen Bond naar Oosterschelde- werken. Zaterdag 29 juni Brouwershaven Hotel „Floris V", 14.00 uur, start wandeltocht A.S.V.B. Dreischor Herv. Kerk, 20.00 uur, zomeravond concert. taurant „De Blauwe Keet" te Oos- terland werd het: diner gebruikt. Het was bijzonder goed verzorgd en de voorzitter van de Culturele vereni ging sprak de hoop uit dat ieder de dag even plezierig had gevonden. Burgemeester Schouwenaar schetste in enkele woorden de - situatie van de bèjaardenzorg. en het bejaarden- werk op Schoïiwen-Duiveland en in Brouwershaven met relatief veel be jaarden. Heel belangrijk is het waken tegen de vereenzaming, waar ieder, ook de jongere zijn verantwoordelijkheid voor heeft. Een bijzonder dankwoord kreeg de heer Tuinman, die behalve de veilige rit ook boeiende informatie gaf over de bijzonderheden onderweg. Inmiddels was Zonnemaire weer bereikt, waar de bberenkapel van „Nut en Uitspanning" gereed stond om de bejaarden muzikaal te ver welkomen. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na halt zes Redaktie: M. J. Bij ö's Vaate (01110) 2928 J. P. Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 NIEUW BEERTA. De oorzaak van de brand in de sexclub E 35 in Nieuw Beerta is nog niel achter haald. Ook zijn nog geen arrestaties verricht. Voor de rijkspolitie staat het vast dat de brand uit wraak tegen de eigenaar H. Broeksma uil Roden is aangestoken. Big- op Binnenhof DEN HAAG, 19-6. Een acht weken otide big met een jasje waarop de tekst „Help, onze kerk verzuipt", heeft woensdag voor een niet alle daags beeld gezorgd op het Haagse Binnenhof. De big, een boerenkaas en een suikerbrood vormden ge schenken van inwoners van de Friese dorpen Anjum, Hantum en Jouswier aan vice-voorzitter Weij- ters van de Tweede Kamer. Met de geschenken bood een 45 man sterke delegatie uit de drie dorpen een ver zoekschrift aan, waarin de Tweede Kamer gevraagd wordt om extra steun v-oor de restauratie van de eeuwenoude kerken in de drie dor pen. „Flitsen" nil het buitenland WASHINGTON. President Nixon is woensdag van zün reis door het Midden-Oosten, waar h|j vijf landen heeft bezocht, in Washington terug gekeerd. NIEUW DELHI. China heeft zijn vijftiende atoomproef in de atmos feer genomen, zo heeft de regering van India maandag meegedeeld. MOSKOU. Het Russische persbu reau Tass hecft~woensdag het over lijden van maarschalk Georgl Zjoe- kow op 77-jarlge leeftijd bekend ge maakt. BEIROET. Op uitnodiging van dc regering der Sowjet-Unie reist de opperbevelhebber van de Palestijnse guerrillastrijders. Jassir Arafat, de zer dagen aan het hoofd van een guerrillndclegntic naar Moskou. Geen „meneer" in Tanzania DAIX ES SALAAM. 17-0. In Tanzania zijn alle aanspreek titels - zoals meneer, of excel lentie - afgeschaft en vervan gen door „ndugu". wal „broe der" betekent. De regering deelde mee dat het betref fende decreet bedoeld is om de „kwaal der gewichtigdoe nerij" uit te roeien. Andere Afrikaanse landen als Zaire en Tsjaad zijn Tanzania hierin voorgegaan en hebben bena mingen als „burger" of „ka meraad" als ulgemene aan spreektitel ingevoerd. t j

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 2