Imponerend ruiterprogramma Zierikzee ERIC DE NOORMAN VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te Zonnemaare 6 Wat biedt de BEELDBUIS? Brazilië-Joegoslavië West-Duitsland-Chili Oost-Duilsland-Awstr. Augsburg-B. Neunkir. Oostenryk-Ifalië OP AGRARISCHE DAG Zaïre-Schotland Uruguay-Nederland Zwcdcn-Bulgaryc Italië-Haïti Polen-Argentinië Acker 04-Wattensch. Saarbrücken-Nürnb. Rotw. Oberh.-Ten Bor. P.V. „Gevleugelde Vrienden" 450 km. Gelost om 0.00 uur. Aan komst eerste duif 13.13 uur, laatste prijsduif 14.32 uur. De uitslag is: H. P. van Noorden 1, 10, 11. 20, 49; B. de Ruiter 2. 9. 24, 20, 29, 31, 33, 38; C'. J. Krijger 3, 44. J. Folmer 4, 15, 27, 30, 41. A. Hcijboer 5; L. J. de Bruine 0. 19, 21, 23, 42. 45; T. M. Dalebout 7, 12, 13, 14, 16, 25, 30, 32, 37, 39, 48, 50; W. Dalebout 8, 18, 43, 47; C. Bal 17, 46; P. Dooge 22, 35, 40; C. Zandijk 28; P. Otte 34. voorkwam Bosse treffers. SKNWK counterde bijzonder goed. Vier hoek schoppen en een schot van Piet Stoutjesdijk leverden geen succes op. Toch kwam SKNWK verrassend op 1-1. De buitenspelval van Den Bosch mislukte, men bleef staan voor bui tenspel terwijl Joost Folmer ver snelde en doorging, doelman Ver kerk omspeelde en scoorde, 1-1. Vlak na deze gelijkmaker maakte rechts buiten Bruurmijn er na vooi'berei- dend werk van Donkers, 1-2 van. Na rust werd bij SKNWK keeper Stoutjesdijk vervangen door Cor v. d. Linde, terwijl Jan Thiery plaats nam op het middenveld. Een schit terende SKNWK-aanval leverde de gelijkmaker op. Voox-bereidend werk va nde linkervleugel werd 'goor Jan Thiery schitterend afgewerkt, 2-2. De thuisclub stond even later zelfs bijna op 3-2, toen Jan Thiery en Joost Folmer al combinerend door braken maar laatstgenoemde schoot tegen doelman Verkerk op. Het zou den de laatste wapenfeiten zijn van SKNWK. FC DEN Bosch had daarna weinig moeite met. de moe gesti*eden Nieuwer kerkers. Janus van Gelder zette Den Bosch weer op voorsprong, waarna 'Bruurmijn er tussen de be nen van v. d. Linde door 4-2 van maakte. Aanvoerder Janus v. Gelder bepaalde in de 80ste minuut met een daverende knal de eindstand op 5-2. Na afloop gingen alle 22 voetbal- lei's naar zwembad „Dolfijn" voor een douche terwijl er nog wat werd gezwommen. Daarna wéx'd in Reho- both gegeten en wat nagepraat. Za- terdagmorgen reisden FC Den Bosch en SKNWK naar „Den Osse", alwaar men op de boot stapte en het „Gi*e- velingenmeer opvoer om gezellig, gezamenlijk te vissen. Zowel SKNWK als FC Den Bosch kunnen terugzien op een geslaagde ontmoe ting die voor herhaling zeker vat baar is. Versoepeling 7 personeelsstop UTRECHT, 15-6. Staatssekrctaris Hendriks van volksgezondheid heeft de samenwerkende bonden van ovei'- heidspersoneel vrijdag tijdens een gesprek op het departement beloofd, dat hij de personeelsstop voor inrich tingen voor. gezondheidszorg (zieken huizen c.d.) zo zal wijzigen, dal aan enkele knelpunten tegemoet kan worden gekomen. Hij denkt daarbij onder meer aan hel opvangen van de gevolgen van de arbeidstijdver korting en dc verlofdagenregeling. Dc heer J. van Geffen van de al gemene bond van ambtenaren zei na afloop van het gesprek, dat „dc bon den meer hebben gekregen dan ze hadden verwacht". „Met het oog op Nederland DEN 1IAAG, 14-6. ,,Mct het oqg op Nederland geef ons de ruim teis de titel van ren brochure, waarin 30 fiets-, bus-, boot- en wan deltochten door verschillende Ne derlandse gebieden slaan beschreven en waarbij deelnemers worden ge attendeerd op knelpunten, die in ie der gebied te vinden zijn op ruimte lijk en milieugebied. De brochure wordt uitgebracht door de Stichting Werkgroep 2000 in samenwerking met de Stichting na tuur en milieu, dc Nederlandse Spoorwegen en de ANWB. De routes sluiten voor een deel aan bij de be slaande routes van de NS-dagtoch- ten en de ANWB-fietsroutes. Voor een ander deel heeft de werkgroep f/r routes uitgezet. Begin volgende week is de hrochure, die een oplage heelt van 25.000 stuks, verkrijgbaar bij spoor wegstations, milieu-organisaties, AN W B-kantoren en jirovinciale VVV-kantoren. DINSDAG 18 JUNI NED. I: Vanmiddag treden in Hamburg de (voetbal) teams van Australië en West-Duitsland tegen elkaar aan en de NOS geeft daar een direkte uitzending van, tussen vier en zes uur. Het avondprogramma, dat van de VARA komt wordt niet gestoord door de voetbal. Heel nor maal begint om zeven uur afleve ring elf van de serie De Verschoppe ling, waarin het jongetje Paul op zoek is naar zijn moeder. Daarvoor moet hij een gevaarlijke tocht ma ken. Het volgende half uur biedt de kijkers boeiende natuuropnamen in de serie De eilanden van de rode vogels, ditmaal over de rode ibis, die beschouwt wordt als één van de ze ven wereldwonderen in de vogelwe reld. Vroeger dan gewoonlijk, direkt na het journaal namelijk, presen teert Herman Stok het spelletje Wie wat waar, waarin drie kandidaten over de meest uiteenlopende onder werpen aan de tand worden gevoeld. Een zeer kleurrijk en klankrijk pro gramma is Kolo, dat vanaf tien voor negen op het scherm komt. Kolo is de naam van een Joegoslavisch danstheater, dat bekendheid geniet. Vervolgens begint de VARA een nieuwe serie. Landleven. De titel zegt het al: de serie behandelt het leveji op het platteland, mel name in Engeland, van de jaren twintig. De serie bestaat uit los van elkaar staande korte verhalen. In het eer ste verhaal ontmoet de kijker Alice, een eenzijdig en lankmoedig meisje, dat bij een echtpaar in dienst is. De twee zijn tirannieke mensen die een handel in oude metalen uitoefenen. Na de kennismaking met landleven heeft men op deze zender nog een uitzending van Achter het nieuws te goed. NED. II: Tot half acht wordt op deze zender dc voetbalkwis gepre senteerd door Tong Berk. Daarna volgt het direkte verslag van de voetbalwedstrijd tussen Schotland en Brazilië. Van Theo Rcitsma komt het Icommentaar bij deze wedstrijd en omdat deze iiicl roor dat tijdstip zul zijn geëindigd, volgt om tien voor half tien pas het NOS-journaal. De beuk erin. is dc titel die gegeven is aan de film van Kees Boomkens over het wel en wee van de Zeeuw se voelbalklub Arncmuiden. Een klub die in haar 28-jarig bestaan vaak kampioen is geworden en nog nooit is gedegradeerd, hetgeen uniek mag heten. In zijn film zocht Kees Boomkens met name het antwoord op dc vraag wat voor mensen het zijn die zich in dc klub Arncmuiden verenigd hebben. AI met al wordt het bij half elf. tijd voor de parle mentaire rubriek Den Haag van- ddag. Na hel nieuws volgt tenslotte nog een half uur durende uitzending met samenvattingen en indrukken van dc wereldkampioenschappen voetbal, om de voetbal-avond kom pleet te maken. DINSDAG 18 JUNI NED. I: 15.55 W.K.-voctbal; 18.45 De Fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 De Verschoppeling; 19.30 De eilanden van de rode popcis; 20.00 Journaal; 20.20 Wie. wal, waar?; 20.50 Kolo; 21.25 Landleven; 22.15 Achter het nieuws; 22.45 Journaal. NED. 11: 18.35 Dc Fabeltjeskrant; 18.45 Nieuws; 18.55 De voetbalkwis; 19 25 W K -voetbal; 21.20 Journaal. 21.40 Dc beuk er in; 22.20 Den Haag vandaag; 22.35 Journaal, 22.40 W.K -voetbal. ZIERIKZEE, 15-6. In het kader van de Agrarische dag Schouwen-Duivelaiid werd zaterdag te Zierikzee ook een attraktief ruiterprogramma afgewerkt. De deel nemende verenigingen hieraan waren: L.R. en P.C. „Eendrachtruiters", Tliolen; L.R. en P.C. „Prinses Irene", Zevenbergen; L.R. en P.C. „Oranje Ruiters", Willemstad; „L.R. en P.C. „De Schouwse Ruiters", Dreisclior en L.R. en P.C. „Westelijk Schouwen", Haamstede. Onder voor deze mooie tak van sport ideale weersomstandigheden hebben de in een behoorlek aantal aanwezige toeschouwers uitstekende ruitersport te zien gekregen. In de morgenuren werden dc diverse dressuurnummers afgewerkt en het voorspringen klasse L paarden en Klasse L en M voor pony's. Het middagprogramma werd geo pend met het B-springen voor pony's waarin Mari Ki-istelijn op voortref- felijke wijze beslag op de eerste plaats wist te leggen. Veel bijval oogstte hierna het op treden van een vierspan koüdbloed- paarden die vergezeld wei-den door een veulen. Bij het nummer klavertje drie voor paarden en pony's wist het pony drietal van „Westelijk Schouwen" met als ruiters Erna Hanse, Eduard Kohschulte en Henk Bi-emer voor de Oranjeruiters op de eerste plaats te eindigen. Het B-spi-ingen voor pony's klasse M werd een overwinning voor Phily Broomans van dé Eendracht- ruiters. Succes „Schouwse Ruiters" Voortx-effelijk werk lever-den de ruitei-s van de Schouwse Ruiters bij het springen paarden klasse L door op de eerste dz-ie plaatsen te eindi gen. B. Goudswaai-d en C. Stouten legden het parcours foutloos af maar Goudswaard, die ook een betere rij stijl demonstreei-de, legde beslag op de le prijs daar hij het parcours 10 seconden sneller aflegde dan Stou ten. By het springen Klasse M toonde A. J. Hanse met Jordan van de Schouwse Ruiters op voortreffelijke A. J. Hanse succesvol in aktic op hel paard Jn-dau. (Foto. Zierikzcesehc Nieuwsbode) wyze zijn kunnen door het parcours, dat langer was en de hindernissen hoger dan bij de andere springnum- mers, foutloos in 1.26 min. af te leg gen. Na de stoelendans, een behendig heidsspel voor pony ruiters, werd dit uitstekend geslaagde concours afge sloten met de parade, zoals steeds een van de hoogtepunten van ruiter- sportdagen als deze. Stijlvolle parade De parade werd afgenomen dooi de wethouder van sportzaken van de gemeente Zierikzee, de heer H. As- ma, de bondsvertegenwooi-diger van de Prov. Bond van L.R. en P.C., de heer J. H. Daane, het jurylid me vrouw M. v. d. Bosch en de voor zitter van de L.R. en P.C. „De Schouwse Ruitei-s", de heer P. Klom- pe. Paradecommandant was de heer A. J. Hanse. Het geheel werd afge sloten met de prijsuitreiking waarna de prijswinnaai's nog een ere-i*ondje maakten. Als exti-a prijs kx-egen alle winnaars van de dressuurpi-oeven van de heer M. E. de Vrieze, ruiter- sportai-tikelen te Renesse, een rij zweep aangeboden. DUIVENSPORT P.V. „Zierick" Hieronder volgt de uitslag van de wedvlucht vanuit Orleans, gehou den door de P.V. „Zierick", op 15-6 jl. Afstand 447 km. In konkours 309 duiven. Gelost: 6.0Ó uur. Eerste duif 13.15. Laatste duif: 1438. Uitslag: Comb. v. d. Maas 1, 4, 8, 24; W. K. Schot 2, 36, 46, 43, 51, 62; A. M. Bei*i-evoets 3, 6, 38, 42, 67; J. den Hengst 5, 23, 34, 37; P. Flikweex-t 7, 12, 17, 41, 45, 55, 58, 59, 66, 69; L. Stoutjesdijk 9; J. Krijger 10, 16, 25, 49, 65, 68; M. K. Krijger 11; A. J. Beeke 13; Jac. Verwijs 14, 27, 43, 73, 76; W. den Boer 15; J. v. d. Sande 19; L. J. v. d. Linden 20, 28, 44, 60; A. J. Stoutjesdijk 21, 39, 50, 52, 56, 57, 61, 62; J. Wesdorp 22, 40, 47, 53; W. Hei boer 29; Abi\ Flikweert 30, 75; J. P. Schot 31; A. C. Stoutjesdijk 32, 71, 77; J. C. Wesdorp 33; Fr. Mays 35; L. Heiboer 64, 70. 74; H. Slagboom 78. A.s. donderdag inkorven voor Sux*- villiers, vanaf 18.00 uur. P.V. „Duivclanti" - Nicuwerkcrk Wedvlucht vanuit Orleans, d.d. 15 juni, in concours 200 duiven. Afstand Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (t.a.v. de heer Van Loon), Jannewekken 11, Zierikzee. Telef. (01110) 2255. IBBBBOHflflBE&BBBB9BE!G2fi3BflBBBBI9Bfi£lilZ!Sni!flE!f 85. Met een verbeten trek op zijn gelaat keert de Noorman terug naar de onheilsplaats. In hem knaagt een voortdurend zelfverwijt. „Ik had de schepen moeten halen, voor ik met de Witte Raaf terugging naar Lochlan Hall.. Op de schepen had Ragnar zich misschien nog in veiligheid kunnen stellen...." Als Eric het ongelukkige gezicht van Aithan ziet zegt hij zacht: „Kwel u niet met verwij ten. heer Aithan. Dc zeerovers geven uw krij gers de schuld. Het heeft geen zin de aanstich ters te zoeken. Het is gebeurd. De grijsaard zucht. „Ruim- honderd vnn mijn krijgers en een zestigtal piraten sneuvelden. Dat. is liet loon voor hun onbeheerste daden." Zwijgend ziet de Noorman voor zich Zon den de overige vijftig zeerovers dc dood heb- ben gevonden in hot hoogland, of misschien ontsnapt zijn? Is Ragnar de Rode wellicht ook nog in leven....? „Wc zullen wachtvuren aanleggen. Patrouilles moeien onafgebroken blijven zoeken. Als in dc buurt niets gevon den wordt trek dan het hoogland verder in." Na bevel gegeven te hebben de schepen te rug te halen, gaat dc Noorman met Aithan. Erwin, Axc en een klein aantal krijgers naar Lochlan Hall. Daar stelt hij de Witte Raaf van de gebeurtenissen op dc hoogte. Deze luistert zwijgend toedoch mijn belofte aan u om naar Morcar te gaan zal ik houden...." be sluit de Noorman. Aithan kucht. „Het zal u aan niets ontbre ken". wendt hij zich tot Brvan. ..Als go de zeereis niet behoeft te maken kunt ge hier eerst op krachten komen." Dit is het begin van een verbroedering tus sen aartsvijanden, overpeinst dc Noorman en neemt met een glimlach afscheid van Bryan of Ochshill. de zoon van Scathwvn de Raaf. Drie dagen en nachten (branden vuren en zoeken krijgers onafgebroken), doch van Rag nar de Rode wordt geen levensteken meer ge vonden.... Dan beseft Eric dat het geen zin heeft nog langer te wachten. In korte woorden deelt hij Aithan zijn plannen mede. Eric ver zoekt de grijsaard, de twee schepen te laten bewaken en Ragnar dc Rode, als deze mocht terugkeren, zonder strijd te laten vertrekken. Met beide gevangen genomen piraten cn een van Bryans aanhangers aan boord zeilt de Noorman weg. Terwijl hij nog lang naar de kleine, gebogen gestalte van Aithan of Glandnnnon ziet. toe ven Eric's gedachten bij Ragnar dc Rode. dc reusachtige zeeschuimer die thans zo triest aan zijn einde kwam cn wie dc Noorman, on danks de talrijke fouten een warm hort heeft toegedragen Uitslag van de wedvlucht vanuit Doornik met 353 jonge'duiven. De eerste vloog over de 121 km 1 uur 48 min, 23 min. daarna was de 89e dus laatste prijs thuis. M. A. Gieskcs 1, 20. 26. 39. 41, 47; Schiettekatte-Stoutjesdijk 2, 4, li, 13 33. 38, 48, 65, 71; C. J. BcxTevoets 3, 44, 55, 63, 64, 80; Feleus-Westenbrug- ge 5, 16. 28, 87; W. Blom 6, 7, 8, 10, 22, 24. 40. 43, 73, 74, 75. 78, 84; C. M. Grcenleer 9, 17. 19, 21, 36, 49, 50, 51;. H. G. Merle on Zn. 12, 18, 27, 31, 32, 34, 45, 58, 59. 62, 81, 86, 89; A. Schults 2-!, 25. 52, 53, 54, 69, 88; H. v. d. Linde 23, 30, 42; Jac. Dekker 25, 35, 82; J. Bolior 29. 37, 46. 57, 70. 77; L. J. Fon- tcine 56, 67, 68, 72, 76; L. Noordijk 60 L. v, d. Hoek 61; C. Berrevoets cn Zn. 66; L. Koster 79; J. J. Blom 83, 85. Nu de zomer echt liet voelen, vliegt de badkleding de kast uit. V.l.n.r.; soe pele jurk van katoenen jersey mei blote rug en lang split aan de linkerkant; rechts: een bijpassende bikini en midden: een strandensemble van 100 pro cent katoen en geheel bedrukt met kleine pinguintjes. DE SPORTTOTO VOETBAL Nederland versloeg- Uruquay Binnen het kader van de wereld kampioenschappen is de Nederlandse ploeg er te Hannover in geslaagd het elftal van Uruquay met 2-0 te ver slaan. De doelpunten werden ge maakt door Johnny Rep. SKNWK verliest met 5-2 van F.C. Den Bosch Vrijdagavond speelde eerste divi sieclub F.C. Den Bosch in Nieuwer- kerk tegen SKNWK. De Bossenaren, met Donkers en Vissers als uitblin kers, ondervonden veel tegenstand van een dapper spelend SKNWK. Halverwege de tweede helft moest SKNWK zich gewonnen geven door o.a. de betere conditie van de Bra banders de doorslag gaf. Scheids- rechter was L. Juffermans, De spe- lers van SKNWK overhandigden hun tegenstandei's voor aanvang van de ze wedstrijd een aandenken, terwijl tanvoerder Huib de Valk van z'n collega Van Gelder een vaantje kx-eeg ovei'handigd. Beide elftallen maakten er een fijne partij voetbal van. F.C. Den Bosch was vanzelf- spx-ekend de dominei-ende ploeg cn nam via Nol de Ruiter een 1-0 voor- sprong. De SKNWK-defensie bezweek in deze eerste helft niet aan de druk van F.C. Den Bosch, dal enige moge lijkheden onbenut liet. Doelman Hans Stoutjesdijk keepte in deze eerste helft zeer vex'dienstelijk en wêê

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 6