Geld lenen r College niet akkoord met een gevel-dekoratie BB fauteuil deze week 356.- DieSDOSCn maaltijd werd genoten. 3 intermeubel Een gevarieerde reis Bejaarden van Renesse naar RAAD ZIERIKZEE STREEKNIEUWS RODE KRUIS-OEFENING ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrijdag u j,,n, 1974 n.. 2ir,»3 het bijzonder de heer Tuinman van de fa. Van Oeveren. voor zijn vak manschap en toelichting tijdens de reis. BROUWERSHAVEN Expositie-succes Dies de Jonge Dezer dagen slaagde onze stadge noot de heer Dies de Jonge aan de Akademie van Beeldende Kunsten te Rotterdam. Het eindexamenpro ject van Dies de Jonge bestaat uit een expositie van tekeningen, schil derijen, grafiek en objekten. Het werk is geïnspireerd door hout en het handgereedschap waar hout sedert jaren mee bewerkt wordt. Het werk is een spel tussen reali teit en illusie, echt en net echt. Van 24 augustus tot 23 september a.s. zal het werk te zien zijn in de kunstzaal Zuid te Rotterdam, welke expositie gehouden wordt op uitnodiging van de Rotterdamse Kunststichting. Ver der is er in deze expositie van „hor- letoet" tot „spookschaaf" een ets van Dies de Jonge opgenomen. Deze exposiite gaat op 15 juni naar Groningen, waarna Utrecht en Amsterdam aan de beurt komen. Voor de Brouwse kunstenaar, die al meer tentoonstellingen op zijn naam heeft betekent deze expositie de kroon op zijn werk. OOSTERLAND Concert „Nu met Hope" Zaterdagavond 15 juni a.s. hoopt de muziekvereniging „Nu met Hope"' uit Bruinisse, hier ter plaatse een concert te geven in het kader van de uitwisselingsconcerten. Het korps wordt omst2-eeks half acht verwacht bij de pleisterplaats: „Even Buiten" waarna het met een mars naar de mobiele muziektent gaat, die weer opgesteld staat op het parkeerterrein aan de dokter Schutterstraat bij de Openbare Lagere School. Hierop zal worden geconcerteerd. Het publiek wordt beleefd verzocht geen onnodi ge rumoer te maken onder het spe len van de verschillende nummers RENESSE, 12-6. Deze week maak ten de bejaarden van Renesse hun jaarlijkse rijtoer, 's Morgens vertrok het uit 67 personen bestaande gezel schap met twee bussen naar de Maasvlakte. De regen bü het vertrek maakte al spoedig plaats voor een zonnetje. Men reed via Rockanje en Oostvoorne en dronk onderweg in Hotel Marion een kop koffie. Op de Maasvlakte aangekomen reed men naar Eur-O-Rama waar men met veel belangstelling keek naar een film over het ontstaan van de Maasvlakte. Na de film bracht men een bezoek aan de tentoonstel ling over het zelfde onderwerp. Na het gebruik van een goed verzorgde koffiemaaltijd werd de reis vervolgd. De reis ging via het Botlekgebied over de Moerdijkbrug naar Made en Drimmelen. Men kwam ook langs de prachtige jachthaven van Drimme len. Met de rondvaartboot „De Zilver-, meeuw" maakte het gezelschap een anderhalf uur durende vaartocht door de zuidelijke Biesbosch. Mede dank zij het weer werd deze tocht een succesvol onderdeel van de fijne dag. Terug in de bus reed men via Wil lemstad naar Zierikzee waar in res taurant „De Poorter" in een gezellige en het telkens op en neer rijden met brommers en auto's zo veel moge lijk na te laten omdat dit zeer hin derlijk is voor de uitvoerenden en de luisteraars. Chr. vouwenvet. „Marfha" bijeen De bijéénkomst van de Chr. Vrou wenvereniging: „Martha" donder dagavond onder leiding van de pre sidente mevr. J. Stoutjesdijk-Borst, is de laatste geweest van het verga derseizoen, waarin om de veertien dagen bijéén gekomen werd. De pre sidente wenste de leden een prettige vakantie toe, en deelde mee dat in de bedoeling ligt medio september a.s. de veertiendaagse vergaderingen weer te hervatten. Verder deelde ze mede dat de net to opbrengst van de verkoping ten bate van de kerkvoogdij van de Herv. Gemeente alhier bedroeg de mooie som van f 1900,-. Een tweetal kerkeraadsleden, die aanwezig wa ren kon het bedrag ter hand gesteld worden. De heer Schoof dankte de presidente en de leden voor het vele werk dat door hen is verzet om tot dit mooie resultaat te komen. Ten slotte heeft de presidente dankwoor den gesproken aan het adres van de Oosterlandse middenstanders en an deren, die iets in natura voor deze verkoopaktie hebben willen schen ken. Hierna volgde sluiting van deze laatste bijeenkomst met dankgebed. SIRJANSLAND Uilslag ballonwedstrijd Uitslag ballonwedstrijd ter gele genheid van de verjaardag van H.M. koningin Juliana op 30 april 1974. Totaal aantal teruggevonden ballon- kaarten: 36. Er waren 10 prijzen be schikbaar. 1. Annita Heijboer (transistorradio) 2. Lisette v. Doorne (horloge); 3. Kees Padmos (kroketspel); 4. Tanja Ket ting (bambino-bouwstenen); 5. Lia Jonker (tafeltennis); 6. Ben Heijboer (tiener-pop); 7. Jaap Stouten (school- etui); 8. Annekarin de Ruiter (elec- „Luctor et Emergo" Enkele minuten voor acht arri veerde men weer te Renesse waar de muzikanten van „Luctor et Emergo" juist aankwamen. De wachtende kin deren werden in de bussen genomen en met deze kinderen en met de mu ziek voorop maakte men onder grote belangstelling nog een rondje over het dorp. Tussen de wachtenden be vond zich ook burgemeester H. P. Everwijn, die, toen het gezelschap was uitgestapt en bij Broekhoven was binnen gegaan voor een laatste consumptie, uitgebreid bij de bejaar den informeerde hoe de reis hen was bevallen. Uit hun reakties was duide lijk te merken dat ze hadden geno ten. Burgemeester Everwijn toonde zich verheugd dat de reis zo goed was ge slaagd en dankte het organiserend comité voor het werk. De heer J. A. Kouman, dankte na mens het comité zuster Maas voor haar aanwezigheid tijdens de reis, de chauffeurs en natuurlijk „Luctor et Emergo". Zijn woorden werden door de aanwezigen onderstreept met een hartelijk applaus. Tot slot beloofde hij dat hel comité zijn uiterste best zal doen ook vol gend jaar weer een reisje te organi seren. ZIERIKZEE. Een kijkje in de repa- ratielial - werkplaats - van hel nieuwe gebouw van het Waterschap Schouw en-Duiv eland op het Zierik- zeese industrieterrein in de Zuid hoek. De dakhoogte is zodanig dal alle machines binnen kunnen wor den gerepareerd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Advertentie Voordeeltip in. skai nergens voordeliger meelstraat 31 zierikzee tro-spel); 9. Mylene Koemans (B.B.- kwis); 10. Conny Stouten (aquarium- spel). BRUINISSE Presentje voor „Nu met Hope" De firma Booi, de nieuw geopende carrosseriefabriek te Bruinisse heeft ter gelegenheid van die feestelijke opening een bedrag van f 500,- be schikbaar gesteld aan de muziekver eniging „Nu met Hope" te Bruinisse. Optreden koren De Chr. Gemengde Zangkoren „Sursum Corda" te Scharendijke en „Zingt met Aandacht" te Bruinisse zullen zaterdagavond 15 juni een uitvoering geven in de Hervormde kerk te Bruinisse. Dirigenten zijn de heren J. Schouls en C. J. Groenleer te Zierikzee. De verbindende teksten zullen worden gesproken door ds. D. Goud zwaard. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN BOSCH. B. en w. van Den Bosch hebben de gemeenteraad voor gesteld één miljoen honderdduizend gulden beschikbaar te stellen voor de restauratie van een gedeelte van de Binnendieze. Dit riviertje stroomt gedeeltelijk ondergronds door het centrum van Den Bosch, dat een zogenaamd beschermd stadsgezicht heeft. EMMEN. In het Drentse Odoor- nervecn (bij Emmen) is donderdag middag de 75-jarige automobilist J. C. van Dijk uit Deventer veronge lukt. Zijn 70-jarige echtgenote en een nicht zijn ernstig gewond opge nomen in een ziekenhuis in Emmen. De automobilist had op een kruising geen voorrang verleend aan een an dere personenauto. "D -rvr-l-w sfeer van een voortreffelijke ZIERIKZEE. 13-6. Op maandag 24 juni wordt een vergadering gehou den van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester. De agenda telt een veertiental punten. Ten behoeve van de restauratie van het pand Poststraat 32 van de heer J. B. Visser kwam een subsidie verzoek binnen. Voorgesteld wordt dertig procent subsidie te verlenen voor de uiteindelijk door de Staats secretaris vast te stellen kosten van restauratie. Idem voor het pand Poststraat 58, van de heer G. J. Vorstheuvel-Labrand. Idem voor de panden St. Domusstraat 80-82 van de heer W. Roelse. De raad wordt voorgesteld een beroep van de direkteur van de hoofdafdeling Bouw van de Rijksge bouwendienst, inzake een door het NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbaiik V bent welkom bij uw Nutsspaarbank SPAARBUSJES in bruikleen KERKWERVE: Ring, woensdags van 14.00- 15.00 uur. Staatssecretarissen bezoeken Zeeland De staatssecretarissen Veerman en Klein brengen heden (vrijdag) een college afgekeurde dekoratieve ver siering van hel nieuwe politiebureau in de vorm van twee medaillons in keramiek. Uitgangspunt van het col lege is het niet verantwoord achten van nog een element in de vertikale lijn voordeur - lichtkozijn - dakkapel. Geen bezwaar bestaat tegen het aan brengen van plastieken in het bu reau. maar wel tegen het aanbrengen aan de voorgevel. De zaak van eventuele openbaar heid van vergaderingen van raads commissies, zal worden voorgelegd aan de nieuwe, in september optre dende, raad. bezoek aan Zeeland. Vele zaken be treffende o.a. het beroepsonderwijs in Zeeland komen bij de besprekin gen van vandaag aan de orde. Op het programma voor de besprekin gen staat wat betreft de bouwzaken onder meer nieuwbouw L.T.S. te Zierikzee. Plannen school voor kunstonderwijs Aan de orde komen ook de plan nen voor de oprichting van een Zeeuwse School voor Kunstonder wijs. Herhaalde malen werden reeds via het Centraal orgaangemeentelijk voortgezet onderwijs aanvragen tot bekostiging aangevraagd en afgewe zen. In november 1973 werd echter een nieuw aanvraag ingediend. Dooi de Stichting Zeeland werd inmiddels driemaal rapport uitgebracht aan gaande behoefte, mogelijkheden en wensen. Aan de hand van nieuwe prognose van de omvang van het aantal 17-21 jarigen en deelnemings promillage is in novembfer 1973 het aantal Zeeuwse leerlingen voor een school voor kunstonderwijs geraamd op '107 per 31 december 1977. De Stichting gaat na of er moge lijkheden zijn voor een integratie c.q. samenwerking tussen beroeps opleiding en de reeds aanwezige amateuristische vorming aan de Zeeuwse Muziekschool en het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming. ZIERIKZEE Populair concert Kon. Harmonie Kunst en Eer" Bij gunstige weersomstandigheden zal de Kbn. Harmonie „Kunst en Eer" morgen (zaterdagavond) een populair concert verzorgen op de muziektent in het Havenpark. Van de zijde der gemeente Zierikzee is toegezegd dat de Oude Haven (be halve parkeerterrein Havenplein) voor alle verkeer zal worden afge sloten. Gezien het programma zal de lief hebben van harmoniemuziek zeer zeker aan zijn trekken komen. (Aan vang 20.00 uur). Geslaagd Aan de Rijks Pedagogische Acade mie te Middelburg slaagde voor de akte volledig bevoegde onderwijzeres onze stadgenote mej. J. C. Boogert. Zij heeft inmiddels een benoeming aanvaard aan de Jan Ligthartschool te Spijkenisse. Verloting Rode Kruis De pop die werd verloot in de Rode Kruis-stand op de Paardenmarkt is gevallen op het lot nr. 386. Een de zer dagen zal de pop bij de winnaar worden thuisbezorgd. Het Rode Kruis willen allen dankzeggen die hebben bijgedragen aan het mooie eindbedrag dat kon worden bereikt. BURGH/H AAMSTEDE „Ons Genoegen" op reis Voor de 25e keer maakte de reis- vereniging „Ons Genoegen" onder voorzitterschap van de heer A. de Bruine haar jaarlijkse tweedaagse reis. De eerste dag werd via Baarle- Nassau gereden naar Bobbiaan- Schoepen waar in de middag de show werd bijgewoond. Na afloop ging het richting Valkenburg waai de nacht werd doorgebracht, De tweede dag werd een rondrit gemaakt door het mooie Zuid-Lim burgs landschap. Na de middagpau ze, op het Drielandenpunt te Vaals, werd nog een bezoek gebracht aan het Safaripark „Beekse bergen". Het afscheidsdiner werd in Dongen ge bruikt. De voorzitter dankte allen voor de prettige medewerking, in WISSENKERKE. Met als centrum plaatsen Westkapelle en Wissen- kerke (camping „De Roompot") werd- een provinciale Rode Kruis-oejening gehouden van de distriktskolonnes. waaraan ook zeer aktief en succes vol werd deelgenomen door de ko- lonne te Zierikzee. De Zierikzeese kolonne opereerde te Wissenkerke, waar een windhoos ivas veronder steld. die een honderdtal gewonden eiste. De foto toont de afvoer van de slachtoffers naar het gewondennest. Gemakkelijk en betrouwbaar bij de NMB. Voor alle doeleinden. Ook voor het verbeteren van uw woning. Geen informatie bij werkgever. Kwijtschelding bij overlijden. Inlichtingen bij alle NMB-kantoren. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK voor uw boot ,voor uw meubilair voor uw keuken voor uw caravan voor uw auto De Zierikzeese kolonnisten waren goed in vorm bij de verder gaande verzorgende begeleiding van. de slachtoffersdie een variatie van verwondingen vertoonden, alle nauwkeurig omschreven in een dik draaiboek van deze oefening, icanr- aan in totaal pim. 40D Rode Kruis mensen deelnamen. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) j

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3