Seizoen Brouwse bejaarden afgesloten ERIC DE NOORMAN VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te Zonnemaire T.V. fauteuil deze week 415.- intermeubel 5 HEMO Zierikzee Vakmanschap is Meesterschap F.C. Den Bosch tegen SKNWK FEEST OP DE „SOOS' mmmmmé JH k y^v'.fwv-* Md ÊÈÈféÊ BROUWERSHAVEN, 11-6. De bejaardeiisociëteit te Brouwershaven lieeft niet een feestelijke middag- en avoudbijeenkomst het seizoen afgesloten in lit Vereni gingsgebouw. Hoewel enkele oudjes afwezig, mocht de presidente, mevr. Schouwenaar-Lindenbergh toch een vrij groot aantal trouwe bezoekers begroeten. Inzonderheid verwelkomde zy burgemeester A. P. Schouwenaar, wethou der P. de Moor, mevr. Van Ast-v. d. Schelde, die haar man, wethouder Van Ast vertegenwoordigde, de gemeentesecretaris de heer A. Witte en echtge note en ds. P. de Bres. Ook het dameskoor en de gymnastiekvereniging der bejaarden werden hartelijk verwelkomd. In haar openingswoord deelde de presidente mede, dat tijdens het bezoek van Zeelands commissaris der koningin mr. Van Aartsen aan Brouwershaven op 20 juni a.s. (opening gerestaureerde stadhuis) mevrouw Van Aartsen een soosmiddag zal bijwonen te Zonnemaire. Voor deze feestelijke bijeenkomst is de Brouwse soos ook uitgenodigd en zal het vertrek per bus vanaf de Markt plaats vinden des middags 2 uur. Hierna zong het dameskoor o.l.v. mevr. Van Liere-Saman enige opge wekte liedjes waarna er een optre den volgde door de bejaardengym nastiekvereniging o.l.v. mevr. De Bruin. Gestart werd met het via de bandrecorder opgenomen clublied, dat op muziek is gezet door de heer en mevr. De Bruin en waarbij diver se gymoefeningen op korrekte wijze werden uitgevoerd. De aanwezigen kregen hier een duidelijk inzicht wat deze oefeningen voör de bejaarden betekenen daar de meesten nog aar dig fit zijn en blijven. Op een pittige mars, waarbij de deelnemers met elk 2 stokjes, mee- musiceerden en tevens hun oefenin gen uitvoerden viel hen een warm applaus ten deel. Mevr. De Bruin mocht voor haar werk uit handen van mevr. Basti- aanse en mevr. De Boer namens de deelnemers een fraai bloembakje in ontvangst nemen. De heer W. Janse (die het oud papier verzorgt) overhandigde een enveloppe met inhoud aan mevr. Van Liere, aan mevr. Van den Bos (afd. keuken) en het soosbestuur. De heer Janse wekte ieder op zoveel moge lijk oud-papier op te sparen. Goede sfeer Burgemeester Schouwenaar zei graag de bijeenkomsten bij te wonen daar het er steeds gezellig is en er een goede sfeer heerst. Hier wordt een nuttig werk verricht en het ge meentebestuur zal dan ook graag be zien of de subsidie verhoogd kan worden, ondanks dat er altijd een goede eigen bijdrage is en het oud papier een welkom achterdeurtje betekent. De burgemeester vroeg ook spe ciale aandacht voor die bejaarden die om welke redenen dan ook thuis moeten blijven. Uit een onderzoek is gebleken dat 20°/» van de bevolking bejaard is en deze groep van de be volking heeft zeker onze aandacht nodig. Daar de heer Schouwenaar voor andere zaken moest vertrekken wenste hij allen een prettige voort zetting van deze dag toe. De koffietafel met heerlijke brood jes, soep vooraf en fruit na liet een ieder zich goed smaken. Ds. De Bres ging voor in gebed en besloot de feestelijke dis met dankgebed. De tafels waren keurig versierd en van fraaie servetten voorzien, vervaar digd door mevr. Clarisse-Klaasse. Avondprogramma Het avondprogramma werd geo pend met zang door het koor, het geen werd afgewisseld door dekla- matie, Mevr. Bos-de Vos had weer een paar fraaie voordrachten o.a. „Liefde voor de deur" en „Schou- wen-Duiveland". Mevr. Jonker-de Moor kwam met de verrassende me dedeling dat het dameskoor 12V2 jaar bestond. Ze liet deze periode in dichtvorm de revue passeren. Veel tegenspoed is er ondervonden, daar dikwijls van lokaliteit verwisseld moest worden. Eerst zat het koor in de oude kleuterschool, die werd af gebroken om plaats te maken voor 't nieuwe postkantoor. Later verhuisde men naar de oude openbare lagere school. Ds. Feunekes (toen dirigent) drukte de dames op het hart om vol te houden. Ook werd enige malen van dirigent gewisseld. Eindelijk kon men naar het jeugdgebóuw waar de huidige diligente toen tot op heden de scepter ging zwaaien. Bijdrage Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar ot zeventien, in bezit van (iets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (t.a.v. de heer Van Loon), Jannewekken 11, Zierikzee. Telef. (01110) 2255. Het koor zong hierna op verzoek het door Mieke Telkamp bekend ge worden lied Waarheen?" Een vlotte sketch werd gespeeld door mevr. De Vin en mevr. Boke- laar uitbeeldend de oude en nieuwe tijd. Hierbij kwamen de lachers goed aan hun trekken. Een hartelijk ap plaus kregen ook de dames De Bruin en Bos voor de eenakter „Het ver huren van een nieuwe meid in vroe ger jaren". Het dameskoor besloot haar optreden met „Het hutje bij de zee" waarna als klapstuk een op treden volgde door de Selvera's, ge speeld en gezongen door de dames Rodi en Bos. Namens de bejaarden sprak de heer W. Janse een algemeen dank woord waarbij hij tevens in het na jaar nog een extra reisje in het voor uitzicht stelde. De kollckte voor de soos bracht het mooie bedrag van f 120,10 op. Mevr. Schouwenaar dankte allen hartelijk, zowel bezoekers als mede werkenden en wenste allen een pret tige vakantie toe en een hartelijk weerziens in goede gezondheid bij de aanvang van het nieuwe seizoen. Advertentie Speciale HONDA-aaiibietling CB 350 cc 3680,— met schijfrem 3980,— in de groene kleur. INRUIL - FINANCIERING Weststraat 5-7 Dat er altijd intens gestudeerd wordt bleek ook deze dag weer. Daar ook bij het koor de bodem der kas te zien is verzocht mevr. De Moor om een kleine bijdrage. Deze leverde f 122,35 op, waar het koor zeer blij mee was. x Namens de sociëteit feliciteerde de presidente het koor met het koperen jubileum waarbij mevr. Van Liere een prachtige plant en enveloppe met inhoud werd overhandigd. Flitsen uit het buitenland AMSTERDAM. Levenslange gevan genisstraf wegens moord en poging daartoe, meermalen gepleegd, en poging tot doodslag heeft de officier van justitie by de rechtbank in Am sterdam dinsdagmiddag by verstek geëist tegen de 28-jarige Zuidslavi- sche karateleraar Slobodan M. uit Amsterdam. BERGEN. Geen der ministers van defensie die deel uitmaken van de zogenaamde „Nucleaire Planning Group" van de NAVO, heeft scherpe kritiek geoefend op de nieuwe Ame rikaanse atoomstrategie welke er uit bestaat dat raketten met kernladin gen in groter mate dan voorheen op vijandelijke raketbases in plaats van vijandelijke steden worden gericht. STRAATSBURG. De positie van tien a elf miljoen gastarbeiders in Europa vraagt om een speciaal sta tuut waarin de discriminatie van deze „migrerende werknemers" wordt weggenomen, aldus- het Euro pese parlement woensdag in Straats burg. Broertjes schoten op zusje VALTHERMOND, 12-6. In het Drentse Valthermond hebben woensdagavond de 19-jarige Johan en zijn 16-jarige broer Hendrik K. met 'n windbuks 4% mm kaliber op hun I4-jarig zusje Corry geschoten. Het meisje kreeg een hoofd en een dijbeenwond en moest zich onder doktersbehandeling stellen. De bei de broers zijn na hun daad gevlucht op een rode brommer en hebben de windbuksen meegenomen. Tot nu toe zijn ze nog spoorloos. Waarom zij op hun zusje schoten is nog niet be kend. De jongens waren tijdens af wezigheid van de ouders met de buksen in de kamer aan het spelen en richtten plotseling op het meisje dat op de bank in de kamer zat. De politie is op zoek naar de knapen. ZIERIKZEE. Plalbodemjachleii zul len morgen (vrijdag) het -prinselijk paar begleiden, dal met de „Groene Dreack" van Colijnsplaal naar Zie rikzee vaart, in het kader van de opening van de Delta-Week. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Bezoek Koningin aan Zeeland GOES. Koningin Juliana bracht woens en brengt vandaag een be zoek aan Zeeland. Woensdagmorgen om twaalf uur werd ze ontvangen door het gemeen tebestuur van Goes en bezichtigde ze het vorige weck heropende, ge restaureerde stadhuis op de markt. Bij haar aankomst op de markt werd de koningin opgewacht door een deputatie van 21 plattelands vrouwen, gekleed in klederdrachten, afkomstig uit de verschillende stre ken van Zeeland. De koningin kreeg bij aankomst bloemen aangeboden van het dochtertje van de burge meester van Goes, Caroline Huber. Woensdagmiddag maakte koningin Juliana een reisje door de zak van Zuid-Zeveland op het historische museumlijntje van de „stichting stoomtram Goes-Borsele" Advertentie in liimetjes, in baiyelflessen en in pijpjes De Witte Raaf 83. Zodra de twee krijgers met het onslei- lende bericht Lochlan Hall binnenkomen ont staat een hevige consternatie. „Het is verschrikkelijk. Heerwendt een der mannen zich tot Eric. „Ik weet niet hoe het kwam, maar opeens was het gevecht er...." Men heeft mijn woord gebroken, flitst het door Eric's hoofd. Mijn vertrouwen is ge schonden.... Terwijl de man nog opgewon den voortgaat roept Erie zijn mannen bijeen; ook de krijgers van Glandannon, met het ach tergebleven deel der versterking komen aan snellen. „Laat een goede honderd man hier", wendt Eric zich tot dc grijze Ail hun. „Lochlan Ilall mag niet onbeschermd blijven.... en zeker niet nu de Witte Raaf hier is". Met de Noorman aan het hoofd reppen de krijgers zich dc poort uit; hevig ontdaan en zwaar steunend op zijn stok gaat Aithan moei zaam naast Eric voort. Reeds bij het naderen der kust zien zij kleine krijgersgroepjes over de heuvels trekken. Enkelen komen dc troep tegemoet, doch vanuit de richting van dc kust. dringt vrijwel geen enkel geluid meer tot Eric door. ..Wc zijn te laat schreeuwt de Noorman voort en over/iet in een oogopslag de droeve uitslagen van deze eerloze strijd. „Dc kerels van Ragnar moeten als duivels gevochten hebben", zegt Eric met eert blik op het grote aantal gesneuvelde Schotten. Zwij gend ziet Aithan of Glandannon toe. Luid hoorngeschal verbreekt de stilte; hot bevel voor de Schotten - om hun achtervol ging tc staken en terug te keren. Eensklaps buigt de Noorman zich voorover en ziet in de verstarde ogen van de trotse hoofdman Ogil. die, evenals velen van zijn krijgers deze woordbreuk met. dc dood moesten bekopen. Met een vermoeide beweging strijkt Eric langs het voorhoofd. Dan gaat hij lang/aam over het slagveld en tussen de talloze gesneuvelden zoeken zijn ogen de man. die reeds zoveel leed veroorzaakte.die onstuimige, rondborstige dwaas. Ragnar dc Rode. SPORT VOETBAL Vrydag 14 juni a.s. komt de eer ste divisicclub F. C. den Bosch naar Nieuwerkerk. Het Brabantse gezel schap, bestaande uit 14 spel ers, trai ner, verzorger en enkele bestuursle den', komt twee dagen naar Schou- wen-Duivcland. Vrijdagavond tussen half zes en zes uur zal F. C. den Bosch arrive ren in Nieuwerkerk alwaar het dooi de voetbalvereniging S.K.N.W.K. zal worden ontvangen. Om zeven uur 's-avonds speelt de eerste divisie club een vriendschap pelijke wedstrijd tegen het eerste van S.K.N.W.K. Trainer de Ruiter van de F. C. den Bosch heeft voor deze wedstrijd de beschikking over de Zierikzee speelt tegen Oud-Beijerland Voor dc vakantie komen hel le en 2e elftal van Zierikzee nog een maal in het veld en wel a.s. zondag middag op het sportpark Bannink tegen het lc- en 2e elftal van Oud- Beijerland. By de bezoekers speelt de oud Spartaspeler Hans Benson, die de vereniging ook traint, mee. In haar nederlaag toernooi speelt Duiveland zaterdagavond te 18.45 uur een wedstrijd tegen Oude Ton- ge. De B-junioren van WIK gaan het te Kerkwerve opnemen tegen Cortgene BI (14.00 uur) Op 't sportpark Van Zuijen orga niseert de sportvereniging DFS za terdag een toernooi voor D-pupillen waaraan zal worden deelgenomen door MEVO, SKNWK, Brouwersha ven, Bruse Boys, Duiveland, Renesse, Zierikzee 1 en 2, en DFS. Deze elf tallen zijn in twee poules ingedeeld welke een halvekompetilie spelen. Het toernooi vangt aan te 10.00 uur, terwijl de prijsuitreiking te 14.30 uur zal plaats vinden. DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" Uitslag wedvlucht vanuit Com- piegne d.d. zaterdag 8 juni 1974 De eerste prijswinnende düif arriveerde om 8.59 uur (1398 m.p.m.). De laatste prijswinnende duif arriveerde om 10.32 uur (939 m.p.m.). Gebr. Van Duivendijk 1, 7. 18; Ph. Steketee 2, 4; J. Jumelet 3, 8. 9, 16. 17, 1.9, A. S. de Koning 5. 34. 38; J. J. de Jonge 6. 35; W. v. Kooten 10, 31; L. C. Hage 11. 28. 37, 39; J. W. Steketee 12, 15. 24. 32. 36; L. IJze- lenberg 13. 14. 20, 26. 30; Gebr. De Jonge 21; A. J. IJzelcnberg 22. 23, 25, 27, 29; ,1. Bal 33. MARKTBERICHTEN GOES. 11-6. Beursbericht Markt Goes. Granen Alle prijzen boerenschoen en franko ieveringspiaats. Tarwe f 35.50 -f 36,00 per 100 kg. Exklusicf b.t.w. Aardappelen Bintje, veïdsgcwas. nf boerderij op auto geleverd f 5,50-f 7.00 per lüó kg. Voederaardappelcn f 5,on tot f 5.50 per 100 kg. afgehaald op auto geleverd. Exklusicf b.t.w. Televisieloos door klimpartij LONDEN, 12-6. Twee Duitse toe risten waren er de oorzaak van dat dinsdagavond miljoenen televisiekij kers in Z.O.-Engeland tien minuten lang naar een „dood" scherm keken. Na een weddettschap waren de tivce jongemannen een 200 meter hoge zendmast van de BBC in Londen op geklommen. Om beiden niet in ge vaar Ie brengen werd de stroom uit geschakeld. De politie deelde later mcc dat te gen dc toeristen geen proces-verbaal was opgemaakt. volgende spelers: Verkerk (doelman) Sehreuders, Van Buurik, Peltzer Joosten, v ,d. Sande, Stolzenbach, Bruurmijn, Bottenberg, Danse, Brok, van Gelder, v. d. Berg, Schalfisber- ger. De van een meniscus-operatie herstellende Hans v. d. Pluim zal niet meespelen. Het team van F. C. den Bosch deed dit seizoen in de strijd om de KNVB-beker danig van zich spreken. De ploeg schakelde daarin o.a. F. C, den Haag en Sparta uit. In de kwartfinale moest men echter buigen voor de F. C. Utrecht. 3-1. Wat de eindstand betreft waren de Bosschenaren minder tevreden. Een dertiende plaats was het eind resultaat. Met het arsenaal van spelers waarmede trainer De Ruiter naar Nieuwerkerk komt zal aan het nieuwe- competitie worden deelge nomen, waarbij moeten worden op gemerkt dat de selectie nog wordt aangevuld. Na afloop van de wed strijd tegen S.K.N.W.K. gaat men (F. C. den Bosch) in gezelschap van de SKNWK-speïers wat eten (en drinken). De spelers van de F. C. den Bosch (trainer enz.) zullen in Nieuwerkerk overnachten. De vol gende morgen gaat het gezelschap naar Bruinisse. Vandaar uit gaat men het water op, om er een gezel lig vis-dagje van te maken ter af sluiting aan het Zeeuwse bezoek. Geslaagden scheidsrechterstest Onder de 73 deelnemers welke aan de jaarlijkse Zeeuwse scheidsrech terstest te Vlissingen hebben deelge nomen waren ook vier arbiters, de heren L. Juffermans, P. v. d. Hulle, A. Bolle en A. v. d. Wekken van Schouwen-Duiveland. Voor deze test moest door de scheidsrechters een parcours van 200 m in totaal 15 maal worden afgelegd, in totaal dus een afstand van 3000 meter. De vier Schouwen-Duivelandse scheidsrech ters wisten het parcours binnen de hiervoor vastgestelde tijd af te leg gen. Vierde nederlaag- toernooi-wedstrijd Sportvereniging Duiveland. Op za terdagavond 15 juni e.k. zal hier ter plaatse op hel sportterrein „De Saële" de vierde nederlaag lournooi- wedstrijd plaats vinden die georga niseerd zijn door dc S.V. Duiveland. Duiveland I hoopt dan uit te komen tegen Oude Tonge I De aanvang is gesteld op kwart voor zeven 's avonds. Indien de weersgesteldheid meewerkt beloofd dit wel een inte ressante match tc worden. ZOMERAVONDKOMPETITIE Rayon Zierikzee Kon. Zcclandia-VAB 2-1; Bro- gum-Velocitas 1-3; VAB-Slella Boys 1-0; Kon. Zeelandia-Toren Boys 2-1; Brogum-PZEM 1-6; Stella Boys-Die Gouwe 1-0; VAB-Brogum 2-0; PZEM-Velocitas 6-2. Advertentie Voordeeltip in bruin skai Doe Uw voordeel meelstraat 31 zierikzee I I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 5