Korte metten met de hondenbelasting Afscheid ds A. S. Rienstra wegens vertrek naar Anjum VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te Zonnemaire SKNWK speelde met twee elftallen te Stavenisse Zeeuws zaterdagelftal speelde fraai tegen Dordrecht DAM RAAD DUIVELAND hi de raadsvergadering van 29 maart 1974 is de lion- denbelastingverordehiiig gewijzigd in die zin, dat er- twee tarieven werden toegepast, n.l. één tarief van j 40,— voor de „gewone honden'"' en een tarief van 20,—, voor honden uitsluitend gehouden ten dienste van de landbouw en enig bedrijf van nijverheid of ter bewaking van gehouwen en erven. Blijkens art. 274a van de gemeentewet zoals dit geldt na 29 december 1970 worden voor laatstgenoemde categorie geen vrijstelling of minder belasting dan op andere honden toe gepast, zodat om een koninklijke goedkeuring op de gewijzigde verordening te verkrijgen, het nodig is de verordening te wij zigen en er één tarief van te maken. In het vervolg bedraagt dus de belasting voor elke hond per jaar 1' 40.Dit besluit ondervond geen tegenkanting. Verder volgde vaststelling van het bestemmingsplan „Buitengebied" dat thans zover is voorbereid dat overgegaan kan worden tot een definitieve vaststelling. Dit ontwerp omvat het totale gebied van de gemeente met uit zondering van die delen waarvoor reeds bestemmingsplannen zijn ontworpen en de bebouwde kommen. Het ontwerp-plan heeft met toe lichting en voorschriften gedurende een maand ter visie gelegen, en er zijn drie bezwaarschriften binnenge komen n.l. een van de direkteur van de Rijksdienst voor het Oudheidkun dig Bodemonderzoek te Amersfoort, een van de hoofdingenieur-direkteur voor de Landinrichting te Goes en één van de consulent van de Open luchtrecreatie te 's Gravenhage. Het ontwerp bestemmingsplan Buitenge bied werd vastgesteld. Rekreatiegebiecl Ouwerkerk Wat betreft het vaststellen van het bestemmingsplan Rekreatiegebied Ouwerkerk hiervoor zal voor 29 juni a.s. nog een spoedeisende vergade ring moeten worden belegd omdat bij stemming de stemmen staakten n.l. 5 tegen 5. Door de uitbreiding van het aantal leerlingen aan de openbare basis school te Nieuwerkerk is het nodig een lokaal van de noodschool aan de Deltastraat aldaar in gebruik te ne men, waaraan echter nog wat her stelwerkzaamheden behoren gedaan te worden, b.v. aan de draairamen, toegangsdeur, hang- en sluitwerk, sanitair, aanbrengen van vloerbe dekking en schilderwerk.. Raming van de onkosten hiervoor f 7.640, Gevraagd werd hiervoor dit bedrag te voteren. Mevr. Van der Zande- Vleugels Schutter was met dit voor stel niet erg gelukkig. Ze zag liever b.v. een koekoek aangebracht op de bestaande school zodat daar dan een lokaaltje kan worden gemaakt waar tijdelijk les in gegeven kan worden. Dat. herstelwerk aan de noodschool vond zij geld weggegooid. Of kan kan er bij de school geen noodge- bouwtje geplaats worden dat dan later, wanneer er een stuk aan de school is gebouwd, voor iets anders dienst kan doen. De wethouder van onderwijs, de heer Overbeeke, vond het voorstel de beste oplossing. Bo vendien krijgt de gemeente nog wat terug voor het bestede bedrag. Beslo ten werd een gedeelte van de nood- school in te richten, temeer omdat op korte termijn naar een vaste voorziening moet worden omgezien. Door Blockinvest B.V. is een per ceel grond aangekocht in het be- stemmingsplan-Oosterland (plan Stouten), waarop deze maatschappij 28 woningen gaat bouwen. Voor deze bouw dient een gedeelte van het be stemmingsplan „Oosteriand" ontslo ten te worden en zullen er riolerin gen en bestratingen dienen te wor den aangelegd. Totale kosten ge raamd door het hoofd van gemeen tewerken: f 129.250,Besloten werd genoemd bedrag hiervoor be schikbaar te stellen. De heer Matth. Stouten (SGP) wees op het feit dat dit gedeelte van het plan-Stouten al ingezaaid is en hij informeerde wan neer de werkzaamheden zullen aan vangen. De voorzitter zei dat dit wel na het roven van de oogst zal zijn. „Anders zijn we verplicht, schade vergoeding te betalen", aldus de heer Stouten. Bcstemmingsplannetje Zoals bekend wordt er door het bureau Stad en Landschap een be stemmingsplannetje voorbereid voor het gebied ten noorden van de Er- lingsteenstraat te Nieuwerkerk, welk gebied een bestemming voor woning bouw zal krijgen. De kosten voor het maken van dit bestemmingsplan worden door bovengenoemd bureau geraamd op rond 12.000 (incl. b.t.w.) Deze kosten zullen straks verwerkt worden in de exploitatie-opzet voor dit plan, waardoor ze door middel van de gronduitgifte weer terugont vangen worden. De heer Romeijn vroeg waarom men geen exacter prijs opgeven kan. Besloten werd tenslotte het bedrag hiervoor be schikbaar te stellen. De raad besloot destijds voor de ontwikkeling van de recreatie in de gemeente Duiveland een nota tc laten opmaken door het adviesbureau Stad en Landschap waarvan de kosten door bovengc- Advertentle X. Dames, en heren- paraplu's In alle bekende merken noemd bureau geschat worden op ongeveer f 15.000 incl. b.t.w. Dit zijn de kosten tot aan het ogenblik van het verschijnen van deze nota. Er niet in opgenomen zijn de kosten van eventuele verdere begeleiding, waaronder verstaan wordt; bespre kingen met het college van b. en w. en eventueel met de raad, terwijl evenmin in deze kostenraming is be grepen het opstellen van een stede- bouwkundig plan. Voor rekening gemeente Daar bovengenoemde kosten nog niet kunnen worden toegerekend aan één of ander bestemmingsplan zal ervan uit gegaan moeten worden dat ze voor rekening van de gemeente zullen blijven. Wanneer er eventueel als uitvloeisel van deze struktuur- schets een bestemmingsplan zal ont staan, is de mogelijkheid niet uitge sloten dat een deel van de kosten in de exploitatie-opzet van een derge lijk plan kan worden opgenomen. De heer Romeijn vond de kosten, gezien de krappe begroting 1974, wel wat ^bezwaarlijk. De voorzitter betoogde echter dat de gemeente de opdracht aan het bu reau heeft verstrekt. Besloten werd het bedrag van 12 mille beschikbaar te stelleri. KERKNIEUWS Gereformeerde Kerk Nieuwerkerk &otfe, LINGKltK lEOfRWABEN I ZIERIKZEE NIEUWERKERK. 9-6. Na eerder afscheid genomen te hebben van de kerk van Bruinisse, volgde te Nieu werkerk een dergelijke dienst, in verband met het vertrek van ds. A. S. Rienstra, gereformeerd predikant van de drie gemeenten. De dienst tc Nieuwerkerk was druk bezocht. De predikant koos als afscheidstekst Cor. 13 13. De schriftlezingen waren uit Ps. 21 en Cor. 13. Na afloop van de dienst zong de gemeente Gez. 257: „Hallelu ja, eeuwig dank en ere". Na de dienst sprak namens de classis ds. P. Paulus, die het een vreemde zaak vond als „Benjamin" van de classis do scheidende collega te mogen toe spreken. Ds. Paulus dankte zijn col lega voor de prettige samenwerking en het vele door hem verrichtte werk. In zijn dankwoorden betrok hij ook mevrouw Rienstra en gaf beiden Gods zegen mee in dc nieuwe standplaats Anjum (Fr.). Ds. H. v. d. Heuvel, hervormd pre dikant, roemde de samenwerking tussen de beide kerkgenootschap- pon. een samenwerking die nog steeds groeiende is. Hij wenste het echtpaar Rienstra een gezegende tijd toe. Ouderling C. P. van Putten her innerde aan dc blijde komst van ds. Rienstra in 1970 en toonde zich ver heugd dat gedurende de afgelopen vier jaar. velen kwamen tot open bare geloofsbelijdenis. Hij sprak warme dankwoorden aan hel adres van de beide echtelieden. Op zijn verzoek zong de gemeente de schei dende leraar Ps. 21 :5 toe. Fijne diensten De heer A. Holte te Oosteriand dankte voor de fijne diensten. Me vrouw Ovorbecko-Tanis voor het verrichte verenigingswerk door me vrouw Rienstra. Namens de gemeen te ontving dc predikant een fiets, terwijl mevrouw Rienstra enkele praktische, huishoudelijke geschon ken in ontvangst mocht nemen. Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of g zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als JJ In de vergadering van de raad van 29 maart j.l. is een uitgifteprijs vast gesteld van de gronden in het we- deropbouvvplan Sirjansland, zulks aan de hand van een exploitatieopzet waarin op bladzijde 6 een overzicht gegeven wordt van de in dit gebied te maken bestratingen en rioleringen Nu in dit gebied reeds een perceel bouwgrond is verkocht aan de heer J. M. van Stee is het nodig dat het terrein ook ontsloten wordt. Daar voor zal de Kerklaan doorgetrokken moeten worden naar de Lageweg waarbij dan tevens de riolering aan gebracht moet worden waarvan de totale kosten naar raming door het hoofd van gemeentewerken op rond f 19.000 bedragen. Besloten werd over te gaan tot voterin'g van dit bedrag. Tenslotte kwam ter tafel de vaststelling van de vijfde begrotings wijziging van de begroting 1974. Er zijn aan de raad toegezonden een aantal voorstellen voor kredietverle ning voor verschillende objekten, die wanneer ze zullen worden verleend, bepaalde konsekwenties zullen heb ben betreffende de gemeentebegro ting 1974. De financiële gevolgen worden in de vijfde beg2-oti ngs wijzi- ging verwerkt. Zoals blijkt zullen de uitgaven op de khpitaalsdienst prak tisch geheel gefinancierd kunnen worden uit de opbrengsten van grondverkopen etc. Besloten werd tot vaststelling van deze vijfde wijzi ging. Do rondvraag; In de rondvraag vroeg de heer A. van Klinken (SGP) naar de moge lijkheid om het luisterend publiek op de raadsvergaderingen een klein fol der ter hand te stellen, waarop de te behandelende onderwerpen zijn aan gegeven, zodat men enigszins weet waar het over gaat. De voorzitter 'zegde dit toe. Mevr. Van der Zande-Vleugels Schutter vroeg wanneer met de ko- restauratie van de korenmolen van Nieuwerkerk zal worden begonnen. De voorzitter zei dat Monumenten zorg kontakt heeft met de molenma kers. De heer Bakker wees in dit verband op het feit dat het werk steeds duurder wordt, hoe langer men wacht. De heer Op 't Hoff (ARP) wees op de vele putten en ga ten in het wegdek aan de Sportweg in zijn woonplaats Sirjansland die om herstel vragen. Hij meent te we ten dat er zelfs al een auto een veer heeft stukgereden op deze weg. Dit zal bekeken worden. Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (t.a.v. de heer Van Loon), Jannewekken 11, Zierikzee. Telef. (01110) 2255. IJ.IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIII4llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilM<llllllllllllllllllllllilllllllllllllllllJi «Sport en wedótrijclen^ ÜiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiimiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiTi VOETBAL SKNWK II won met 4-2 van Sta venisse II. De blauw-zwarten namen in do stromende regen via Tony Da- leboul de leiding toen deze een voor zet van Wim Andeweg beheerst al- rondde (1-0). De aanvallen van SK NWK waren in deze eerste minuten zeer gevaarlijk. Het tweede doelpunt werd opnieuw gemaakt door Tony Dalebout, waarna Charles Slootma- ker de ruststand op 3-0 bepaalde. Stavenisse kwam, nadat het in de eerste helft enige mogelijkheden had laten liggen, in de tweede helft terug tot 3-1. Uit een pass van Job Dale bout vergrootte Leo van der Weyde de voorsprong tot 4-1. Stavenisse had tenslotte het laatste wooi'd. Via hun linksbuiten werd de eindstand op 4-2 bepaald. Het eerste team van SKNWK heeft hierna bijzondér wei nig moeite gehad met Stavenisse I, dat is gepromoveerd naar de tweede klas. Na een 3-1 ruststand zegevierden de Nieuwerkerkers tenslotte met 7- 3. Via de verdienstelijk spelende Wim v. d. Male nam SKNWK een 1 -0 voorsprong, welke voor de rust door Wim van Putten (kopbal) en Joost Folmer werd opgevoerd tot 3 -0. Stavenisse wist nog voor de rust op 3-1, te komen. Direkt na de rust maakte Wim van Putten na een kombinatie met Piet Stoutjesdijk er 4-1 van. In dezelfde minuut pi'ofi- teerde Stavenissen van een aarze ling in de SKNWK-defensie en dat "'betekende 4-2. Joost Folmer maakte er uit een pass van Kees Dalebout 5-2 van, maar het was. opnieuw een misverstand in de SKNWK-defensie dat een derde doelpunt van Stave nisse tot gevolg had 5-3. Verder lie ten de veel sterkere bezoekers het niet komen. Een 1-2 kombinatie tus sen Piet Stoutjesdijk en Wim van Putten werd door laatstgenoemde in een zesde doelpunt omgezet waarna Joost Folmer tenslotte na goed door zetten de-eindstand op 3-7 bepaalde. Ds. Rienstra sprak een bewogen dankwoord, waarin hij gelegenheid vond in te gaan op verschillende ge maakte onderwerpen. Hij wees er op dat de gemeente ook in de vakature- tijd niet „Herderloos" zal zijn. Tot slot werd gezongen ps. 150:1 en-2. Na afloop was er in het gebouw naast de kerk gelegenheid voor een kop koffie en om ds. en mevrouw Rienstra de hand te drukken. Zon dag a.s. doet ds. Rienstra zijn intrede te Anjum. Ger. Kerk - Bruinisse Afscheid ds A. F. Rienstra Zondagmiddag heeft ds. A. S. Rienstra, predikant van de Gerefor meerde Kerk te Bruinisse, afscheid genomen van zyn gemeente, naar aanleiding van zijn vertrek naar An jum. Nadat psalm 42 1 en 7 was gezon gen, gevolgd door het Klein Gloria en Gezang 83, werd gelezen psalm 121 en II Cor. 13. Na het gebed om de opening des Woords, nam ds. Rienstra II Cor. 13 13, als uitgangs punt van zijn afscheidspredikatie. Hij zette helder uiteen welke bete kenis de afscheidstekst van Paulus had, de zegen die ook iedere week op de gemeente wordt gelegd. Nadat Gezang 259 was gezongen, dc Geloofsbelijdenis van Nicea was gelezen, Psalm 68 7 en 12 en Gezang 257 waren gezongen sprak ds. Rien stra een persoonlijk afscheidswoord. Namens het interkerkelijk convent op Schouwen-Duivcland sprak pas toor F. Loonen een afscheidswoord. Ouderling D. van Tuyl sprak namens de plaatselijke kerken en ouderling L. van der Spek namens de gemeen te. Nadat ds. Rienstra alle sprekers had beantwoord, werd Psalm 150 staande gezonden. Na de dienst na men de gemeenteleden met een handdruk afscheid van lnin dominee, die bijna vier jaar de gemeente heeft gediend. Ned. Iferv. Gemeente Sirjansland Rijstand in het pastoraat De Hervormde gemeente te Sir- jansiand /al een quasi pastoraat "v ui. met de Hervormde ge- .le van Oosteriand. In deze ge- met Sirjansland wordt momen- '-n pastorie gebouwd, voor ds. Tukker te Groot Ammers. die rijn emeritaat te Sirjansland .s bijstand in hel pastoraat hoopt le vestigen. Na de minder goede generale re petitie tegen 'Nieuwdorp heeft het vertegenwoordigend Zeeuws zater dagelftal te Dubbeldam tegen het vertegenwoordigend elftal van de af deling Dordrecht zaterdagmiddag een zeer fraaie prestatie geleverd. Onder zeer slechte weersomstan digheden kreeg het team van Dord recht, samengesteld uit spelers van het zaterdag- en zondagvoetbal, een 4-0 nederlaag te inkasseren. Het Zeeuws elftal waarin Jan Lie- vense, Peter Bolkenbaas (Brouwers haven) en Jan Thiery (SKNWK) wa ren opgesteld speelden een voortref felijke wedstrijd, waarin zij gedrx- rende het grootste gedeelte het heft stevig in handen hadden. In de Zeeuwse vei'dediging speel den Jan Lievense (bijzonder sterk in de lucht). Jaap de Ridder (Arnemui- den) en Sam Polderman (Veere) een dominerende rol. Uit een pass van Gilles Maranus (Oostkapelle) kon Gerard Schipper (volgend seizoen Meeuwen) de Zeeu wen een 1-0 voorsprong geven. Nog voor de rust kon de voox*sprong tot 2-0 worden opgevoerd toen Jan Thiery een goede pass naar Schipper gaf die op de doelman schoot waarna Maranus het Ieder onhoudbaar in schoot. Het eerste half uur in de tweede helft gaf een gelijkopgaande strijd te zien waarbij beide verdedigingen beurtelings aan het werk werden ge zet. In het laatste kwartier nam het Zeeuwse elftal het heft volledig in handen. De verdediging van Dordrecht kwam onder zware druk te staan waarbij zij nog tweemaal moesten kapituleren. Eerst bracht Bert Schrier (Nieuw- dorp) uit een pass van Jan Riemens (Serooskerke) de stand op 0-3 waar na Gerard Schipper na een fraaie solo de eindstand op 0-4 bepaalde. Promotie in hoofdklasse van de A-junioren In de promotiekompetitie, waar aan door vijf elftallen werd deelge nomen, voor twee plaatsen in de hoofdklasse van de A-junioren zijn Zeeland Sport A I en Bevelanders A I er in geslaagd naar de hoofdklasse the promoveren. Zeeland Sport deed dit op bijzonder ovei'tuigende wijze door al haar vier te spelen wedstrij den in een overwinning om te zet ten. Bevelandei-s bracht het twee maal tot winst, speelde eenmaal ge lijk, terwijl van Zeeland Spoil; werd verloren. Opmerkelijk is het dat van de vijf teams alleen Zeeland Sport met een positief doelsaldo is geëin digd. De eindstand: Zeeland Sport A Bevelandei-s A I Tern. Boys A I Breskens A I Veere A I PAARDENSPORT 4 4 0 0 20- 5 8 2 1 1 8-12 5 4 112 4 10 3 4 0 2 2 5-7 3 5-8 2 5-11 2 up 8 juni 1974 in het Under van hot 400-jarig bestaan van Heerenveen een Groot Nationaal Concours-Hip- pique georganiseeid, waarvoor de beste springruiters van de Kon. Fe deratie en de Ned. Katli. Bond van L.R. van het gehele land waren uit genodigd. In het op maximale hoogte cn breedte opgebouwde springkonkours klasse M„ dat "s morgens plaats voixd, startten 48 kombinaties. Hierin eindigde A. J. Hanse op Jordan op een eervolle 8e plaats en behaalde hiex-mede winstpunten. Met de reeds in vorige kónkoursen behaalde winstpunten is A. J. Han se thans bevoegd om op een volgend konkours te starten in een Z-spring- konkours. 's Middags was een Parijs spring konkours opgebouwd, waaraan de 24 beste kombinaties mochten deelne men. In dit springkonkours kwa men slechts 6 ruiters foutloos rond, w.o. A. J. Hanse. Hierna vólgde een barrage over vexhoogde hindexnissen waarin A. J. Hanse met Jordan de le prijs be haalde en leverde hij hiermede een schitterende prestatie. Dit betekent zonder twijfel een grote eer voor hem en eveneens voor zijn vereni ging de „Schouwse Ruiters". DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" - Brouwershaven Wedvlucht van de postduivenver eniging De Reisduif te Brouwersha ven op 1 juni vanaf Dourdan. Af stand 381 km. A. J. Flikweert 1, 5, 12; J. M. Kloet 2, 3, 4, 6, 8; Comb. Wesdorp 7, 13; Joh. Flikweext 9; A. Pleune 10; J. de Haan 11. P.V. „De Reisduif" - St. Philipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland vanaf Compiegne op'8 juni 1974. In kokours waren 154 duiven. Ze werden met zuidwesten wind gelost om 5.50 uur.. De afstand bedroeg 262 km. De snelheid van de eei-ste duif was 1451.53 m/m. Aan komst 8.50.44. De snelheid van de laatste duif was 1065.82 m/m. Aan komst 9.55.51. Kr. Reijngoudt 1, 5. 9, 23, 36; A. y. d. Est 2, 16, 28; A. S! Hooglander 3, 35; D. Hage 4, 6, 27, 34; J. Verwijs en Zn. 7, 13, 33, 37; M. Fontêijne 8, 10; Gebr. Foriteijne 11, 15, 18; Iz. Reijngoudt 12, 30; C. Verwijs 14, 38; A. Faasse;17; M. Geuze 19, 29, 32; J. v. Oeveren 20, 22, 39; Th. Bakker 21; L.- Reijngoudt 24; J. C. Verwijs 25 en 31; J. Zuidweg 31. P,V. „Gevleugelde Vrienden" Uitslag van de wedvlucht vanuit Moulins, 568 km ver. De 127 duiven werden gelost te 6.40 en te 14.45 werd de eerste geklokt. Ruim 1 uur later te 15.52 waren de prijzen verdiend. Feleus-Westenbrugge 1 en 32; Jac. Dekker 2, 6, 14, 16, 20 en 28; L. Kos ter 3; H. v. d. Linde 4; W. N. Pan- kow 5, 12, 29 en 31; A. Schults 7, 8, 13, 21, 22, 24 en 26; H. Merle en Zn. 9 en 17; J. Blom 10 en 11; L. v. d. Hoek 15 en 27; C. Groenleer 18; W. Bloxn 19 en 23; L, Fonteine 25 en 30. P.V. „Gevleugelde Vrienden" Uitslag van de wedvlucht vanauit Compiegne, 260 km. Aan deze vlucht namen 199 duiven deel. De eerste prijs arriveerde na 2.51 vliegen op zijn hok, de laatste prijswinnende duif 9 minuten later. C. Berrevoets en Zn. 1, 10, 38 en 48; W. Blom 2, 5, 13, 14, 19, 20, 22 en 33; L. v. d. Hoek 3, 18, 27 en 31; H. Merle en Zn. 4, 6, 7 en 39; L. Fonteine 8, 35 en 41; M. Gieskes 9, 12; Jac. Dekker 11; A. Schults 15, 30, 44 en 49; Feleus -Westenbrugge 16, 25, 32 en 37; Schiettekatte-Stoutjesdijk 17, 26, 40 en 46. C. M. Verwest 21, 23, 36 en 45. L. Noordijk 24; A. Stoutjesdijk en Zn. 28 en 43; J. Bolier 29; J. Blom 34 en 42; C. M. Groenleer 47 en 50. Dondex-dag: Tours inmanden van 18.00 tol 19.00 uur; vrijdag: Beau- metz inmanden van 18.00 tot 19.00 uur voor oude en jonge duiven. „Schouwse Ruiter" Hanse wint te Heerenveen Zoals reeds eerder vei'meld, werd DORTMUND. In dit stadion te Dort mund zal het Nederlands elftal op 19 juli tegen Zweden aantreden en op 23 juni tegen Bulgarije, in het kader van de wereldkampioenschap pen voetbal.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 5