De nieuwe vestiging van Carosseriebouw Booi B.V. INWONERS EN BEJAARDEN TOCH HORECA-VERGUNNING NOORDSTRAAT HAAMSTEDE OP SCHOUWEN-DUIVELAND STREEKNIEUWS Schooljeugd Ouwerkerk op reis naar Rotterdam Badplaats wacht een reeks van aantrekkelijke evenementen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 11 juni 1974 Nr. 21501 Wijziging* plan Kom WESTERSCHOUWEN, 10-6. In de maandagavond onder voorzitterschap van burgemeester II. P. Ever wijn gebonden raadsvergadering van de gemeente Westersehouwen, waarin wethouder L. C. Hoogerhuis wegens ziekte en mevrouw A. G. J. Friderichs-Lande- gent (vakantie) ontbraken werd weer uitvoerig gedis- kuseerd over de horeca-vestiging in de panden Noord straat 25 en 27 té Haamstede. In de laatste raadsvergadering waarin deze zaak aan de orde kwam werd door de raad medewerking hieraan ontzegd omdat uit de ingediende tekening niet duidelijk bleek dat hier sprake was van de uitbreiding van een bestaand horecabedrijf, dat als één bedrijf kon worden geëxploiteerd. Daar nadien een plan was ontvangen voor uitbreiding en verbouw van de panden Noordstraat 25 en 27 welke naar de mening van het college hier wel aan voldoet stelde het college voor om een bestemmingsplanwijziging te la ten voorbereiden waardoor het horecabedrijf Noordstraat 27 zal kunnen wor den uitgebreid met het pand Noordstraat 25. Rustig houden De heer A. D. Dalebout zou het bijzonder op prijs stellen als Haam stede rustig werd gehouden. De heer Dalebout vertelde dat in de kontak ten welke hij met gasten heeft gehad de rust te Haamstede bijzonder op prijs werd gesteld. Hij deelde mee zijn in de vorige raadsvergadering ingenomen standpunt te hebben ge wijzigd. De voorzitter wees er nog op dat de vraag of hel al dan niet één ex ploitatie wordt geen motief mag zijn voor de behandeling van het voor stel. Uit een onderhoud met de ex ploitant is duidelijk komen vast te staan dat het om één exploitatie gaat Met de stemmen van de Prot, Chr. fraktie en de heer Kloosterman te gen ging de raad akkoord met het voorstel van b. en w. om over te gaan tot vooroverleg tot wijziging van het bestemmingsplan Haamste de-kom. Als woordvoerder van de protes tants christelijke fraktie zei de heer L. Tieleman veel bezwaren te heb ben. In de eerste plaats werd het niet meer wenselijk geacht dat er in de horecasector nog wordt uitgebreid Geheel afwijzend stond men ook tegen de manier waarop de zaak zo als deze tot nu toe is gespeeld en om deze redenen niet in de laatste plaats De heer Tieleman zei dat het juist is als men tot uitbreiding overgaat als een zaak uit zijn jasje is gegroeid maar dit is een tweede vestiging. Aanvaarding van het voorstel van b. en w. noemde hij in strijd met het voorbereidingsplan. Zijn fraktie te kende dan ook ernstig bezwaar aan tegen het voornemen wat kenbaar gemaakt zal worden tot aan de Kroon. „Ook de middenstand en de VVV zijn tegen uitbreiding', aldus de heer Tieleman. Om zijn standpunt te mo tiveren wees hij op de overeenkomst tussen eigenaar en huurder, welke overeenkomst het college niet be kend was. De heer Tieleman wilde dit in een besloten raadsvergadering kenbaar maken waarna de raad be sloot over te gaan in besloten zitting. Eén exploitant Nadat de vergadering was her opend zei de heer B. J. Kloosterman nog steeds voor uitbreiding te zijn als het om één exploitant gaat. Uit de ingediende tekening blijkt duide lijk dat het één exploitatie is, maar het is nog steeds niet duidelijk of dit het ook gaat worden. Terwille van de duidelijkheid stelde hij voor deze zaak aan te houden om meer helder heid te krijgen. Op zijn fraktiegenoot Maximum snelheid voor delen Haringvliet en Grevelingen Minister Westerterp (verkeer en waterstaat) heeft op bepaalde delen van het Haringvliet en de Grevelin gen voor alle motorvaartuigen een maximum snelheid van 9 km/uur vastgesteld. Het koninklijk besluit waarin dit wordt, aangekondigd wordt op 11 juni in het Staatsblad nr. 317 ge plaatst en zal op 1 juli van kracht worden. De gebieden waarvoor deze maximum snelheid geldt zijn bij mi nisteriële beschikking aangewezen. De beschikking wordt gesplaatst in de Staatscourant nr. 112. De maxi mumsnelheid wordt van kracht in gebieden waar veel oeverrecreatie voorkomt. In deze zones spelen kin deren in rubberbootjes, er wordt ge zwommen en gewoonlijk bevinden zich veel kleine vaartuigen in het water. Snel varen is hier dus onver antwoordelijk. Bovendien liggen bij deze gebieden natuurterreinen, waar zich belangrijke vogelconcentraties ophouden. Verstoring van de rust zou voor deze vogelbevolking scha delijke gevolgen kunnen hebben. Tweede postbestelling vervalt Per 1 oktober, aldus het verslag van de Dienst der Posterijen, zal bij na overal op het platteland de twee de heer M. J. Krijnse Lokker na kon hij bij de andere raadsleden hiervoor geen steun vinden. De heer J. C. Hendrikse zei dat zijn fraktie het standpunt blijft inne men dat uitbreiding voor bestaande zaken mogelijk moet blijven. Daar uit de tekening nu duidelijk blijkt dat er van één zaak kan worden ge sproken zal er steun aan het voor stel van b. en w. worden verleend. De heer J. v. d. Berge zei er om principiële redenen tegen te zijn. Persoonlijk zou hij het betreuren als het toch door ging. De kernen Burg Haamstede moeten in de zomer zeker niet worden zoals Renesse. de postbestelling zijn opgegeven. Ook Schouwen-Duiveland zal onder de kategorie vallen, van één bestel ling per dag, met ingang van ge noemde datum. Subsidie vaartocht afd. Zeeland BOSK Ged. Staten stellen provinciale staten van Zeeland voor om aan de Bond van motorisch gehandikapten BOSK afdeling Zeeland, een bijdra ge toe te kennen ad. f 1.200ter dekking van de kosten, verbonden aan het houden van een vaartocht op de Oosterschelde deze zomer. ZIERIKZEE Tentoonstelling in Gravensteen Uitgaande van de Stichting Land bouwmuseum 'Schouwen-Duiveland, zal op vrijdag 21 juni in het Graven steen een tentoonstelling van antieke landbouwwerktuigen en andere agrarische antikiteiten, worden geo pend door de voorzitter van de Kring Schouwen-Duiveland der Z.L.M. de heer A. J. G. Doeleman. WESTERSCHOUWEN Reddingsbrigade heeft gediplomeerd instrukteur De strandreddingsbrigade „Wes tersehouwen" heeft de beschikking gekregen over een volledig gediplo meerde instrukteur. Zaterdag slaag de de heer Th. J. Sluis voor het van de Kon. Ned. Bond tot redden van drenkelingen, waarmee hij de kroon op zijn werk zette. De heer Sluis, die reeds in het be zit was van het diploma van de KNZB, heeft nu in de zeer korte tijd van drie jaar alle vereiste diploma's. Zondagmiddag werd dit feit op enigsinds feestelijke wijze in het on derkomen op'het strand van Renesse gevierd. Namens de strandreddings brigade bood mevi*. v. d. Have-Eike- lenboom hierbij de heer Sluis een geschenkenbon aan. BROUWERSHAVEN Weet huwelijksvoltrekking in stadhuis Onder grote publieke belangstel- ling vond vrijdagmiddag j.l. het hu welijk plaats tussen Jan Slager en Mary 'van Oeveren te Brouwersha ven als eerste echtpaar, dat in het nieuw gerestaureerde stadhuis in de echt werd verbonden. Burgemeester A. P. Schouwenaar die zelf ter gelegenheid van deze eer ste plechtigheid in het nieuwe stad huis (sedert 1961 werd er geen hu welijk meer in gesloten) als ambte naar van de burgerlijke stand fun geerde wees het bruidspaar op de spreuk, die boven de ingang is ge plaatst „De wet is de hoedster van het gemenebest". Dat deze spreuk ook gelde als waakster voor het hu welijk. De heer Schouwenaar sprak na de huwelijksvoltrekking het jon ge paar toe waarbij hij hen allereerst hartelijk feliciteerde met deze stap, welke gezet is op de levensweg in een omgeving, welke de schijn opwerpt, dat de tijd hier hèeft stilgestaan. Hier proeft men de adem van lang vervlogen tijden, waarin men nog denkt aan de trekschuit, jonkvrou wen en ridders. „Hoewel we deze romantiek graag vast zouden willen houden, is er de laatste 20 jaar veel veranderd in deze wereld. Ook hier is de intieme om geving opengeslagen en is in de plaats van de romantiek de bikkel harde werkelijkheid van alle dag ge komen. Ook de opvattingen van het huwelijk zijn in deze tijd veranderd. Eén ding is echter gebleven n.l. de liefde van man tot vrouw, welke een fundering vormt voor een hecht hu welijk. Vooral het vertrouwen en de eerlijkheid jegens elkaar zijn hier van vaste hoekstenen." Aldus de bur gemeester. Tot slot van zijn toespraak felici teerde de burgemeester het jonge echtpaar nogmaals hartelijk, waarbij hij ook de familie betrok. DREISCHOR Platteland vrouwen komen bijeen Op woensdagavond 19 juni a.s. komt de afdeling Noordgouwe e.o. van de Ned. van Plattelandsvrouwen bijeen in „Drie Schapen" te Drei- schor. De avond zal worden ver zorgd door mej. Rezelman die zal laten hoe bijzondere groenten en kruiden kunnen worden gebruikt. OUWERKERK, 10-6. Begunstigd door mooi weer maakten de leerlin gen van de 4e, 5e en 6e klas op vrij dag 7 juni hun jaarlijks uitstapje. De bus startte om 8 uur, vele ou ders deden de kinderen uitgeleide. Chauffeur Hagens van de firma Van Oeveren koerste op het reisdoel Rot terdam aan. Eerst stond daar een rondvaart met een Spido-boot door ZOMER TE RENESSE RENESSE, 10-6. Voor het tocris- tenseizoen is in Renesse weer een aantrekkelijke serie evenementen samengesteld. Vanaf 20 juni tot en met 15 augustus is er iedere donder dagavond een rondleiding op de ter reinen van Slot Mocrmond, o.l.v. de heer W. L. Kristclijn. De rondleiding begint om zeven uur by dc ingang van de Slotlaan. Kaarten hiervoor kan men halen op het VVV-kantoor. tegen een bedrag van r 1,-. Vanaf 3 juli tot en met 14 augustus is er iedere woensdagavond een bij zondere eredienst in de hervormde kerk tc Renesse. Een uitzondering is de avond met het optreden van Arie J. Keyzer. organist van de Doelen. Dit optreden is in verband met de kermis van de woensdagavond verzet naar donderdagavond 25 juli. Op zaterdag 6 Juli zal de muziek vereniging van OostmaMe (Uelgic) in Renesse optreden. Samen met Luctor et Emergo zal het korps een rond gang maken door bet dorp. Men ver trekt om 19.00 uur vanaf het Dorps huis. 8, 9 en 11 juli vindt de inmiddels traditie geworden 3-daagse wandel tocht plaats. Men heeft do keuze tussen een route van 8 en 12 km. De 12 km-lopers vertrekken om 7 uur 's avonds en de 8 km-lopers om kwart over zeven. Er wordt vertrok ken vanaf het VVV-kantoor. De laat ste dag worden de lopers ingehaald door het fanfarekorps Luctor et Emergo. 12 juli is er in Renesse een wieler ronde. Het traject is Oude Moolwcg, Duinweg. Putterweg, Bremweg. De coureurs gaan van start om 18.30 uur vanaf het eind van de Jan van Rc- nesseweg. 13 juli. Aan de Kooymansweg strij»- den de landelijke ruiters om het kampioenschap van Zeeland. De wedstrijden vangen aan om 9 uur en om 2 uur. 15 t/ni 20 juli. ïn deze weck vindt op het sportpark aan do Lnone het DU1VELAND Spoedeisende raadsvergadering Heden (dinsdagjavond wordt in het gemeentehuis te Nieuwerkerk een spoedeisende vergadering gehouden van de gemeenteraad van Duiveland. Enig agendapunt is de vaststelling van het bestemmingsplan Rekreatie- gebied Ouwerkerk. BRUINISSE Gevonden voorwerpen Bij de politie te Bruinisse zijn na dere inlichtingen te bekomen over de navolgende in de maand mei 1974 te Bruinisse gevonden voorwerpen: Twee fietssleutels, een damesfiets, een schuif maat, Bahco met 2 sleutels, vier V.W.-sleutels en één grote sleu tel, een schroevendraaier met rood handvat, een plastic zak met bruin vest, twee blauwe kinderwanten. Benzinediefstallen Benzinediefstallen, elders gekon- stateerd, blijken ook op Bruinisse weer voor te komen. Uit de tank van de vrachtauto van de heer G. Bal. werd 35 liter benzine afgetapt, door iemand die zijn visitiekaartje niet achterliet uiteraard. Vernieling Een door één der bejaarden van „In 't Opper" gemaakt siermolentje. dat in de tuin van het bejaardente huis stond, werd door onbekenden vernield. Kop-slaart botsing Een kop-staart botsing had plaats tussen twee auto's op de Grevelin- gendam rijdend in een file. N. D. L. V. reed met zijn eendje 2CV Ci troen) tegen de auto van de plotse ling remmende De S. uit Hendrik Ido Ambacht. Als gevolg daarvan ont- Z IER IK ZEE, 11-6. In de not a „Voorzieningen voor bejaarden op Schouwen-Duiveland" van de Prot. Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging op Schouwen- Duiveland en St. Philipsland" wordt uitvoerig cijfermateriaal verstrekt, onder meer betreffende de verhou ding aantal inwoners en aantal be jaarden. Hieraan werd het volgende ontleend. Aanslag' op nieuwbouw Sow jet-consulaat NEW YORK, 11-6. —Onbekenden hebben dinsdagochtend vroeg Molo- towcocktails geworpen naar een in aanbouw zijnd gebouw voor het Sowjet-consulaat in de Newyorkse wijk B'. onx. Een begin van brand kon snel worden geblust en niemand raakte gewond. De vermoedelijke daders hebben later persbureaus gebeld met de me dedeling dat de aanslag was ge pleegd om de vrijheid van joden in de Sowjet-Unie te verkrijgen. stond belangrijke schade aan beide wagens. Rode Kruis-wandeltocht Zaterdagmiddag werd te Bruinis se de door het Rode Kruis georgani seerde wandeltocht gehouden. On danks de regen verschenen aan de start-toch 134 deelnemers, die allen de door hen te lopen afstand vol brachten, namelijk 43 op de 5 km, 71 op de 8 km en 20 op de 15 km. Men liet zich door de regen niet afschrik ken, hoewel die zonder ophouden gedurende de hele tocht gestadig neer viel. Er waren enthousiaste lo pers uit Middelharnis, Serooskerke, Renesse en Brouwershaven en uit diverse andere plaatsen, die alle een herinneringsmedaille in ontvangst mochten nemen. De vijf deelnemen de groepen kregen bovendien een Rode Kruis vaantje en allen beloof den 10 augustus weer van de partij te zullen zijn. De Rode Kiuis-kollekte De tenbate van het Rode Kruis gehouden huis-aan-huis kollekte bracht te Bruinisse f 2028,op. Een schitterend resultaat waarvoor de kollektrices en andere medewerken den zeker dank mag toekomen. Zierikzee lelt in totaal 1.063 be jaarden, 585 gehuwd en 478 alleen staand op een inwonertal van 8.801. De kern Brouwershaven heeft 224 bejaarden, 137 gehuwd en 87 alleen staand op 1.048 inwoners. Dr'eischor: 148 bejaarden, 80 gehuwd en 68 al leenstaand op 831 inwoners; Noord- gouwe.' 133 bejaarden, 85 gehuwd en 48 alleenstaand op 471 inwoners en Zonnemaire: totaal 136 bejaarden, 86 gehuwd en 50 alleenstaand op 617 inwoners. De Nota geeft de cijfers van alle woonkernen op Schouwen-Duive land. Burgh heeft in totaal 119 be jaarden. 76 gehuwd en 43 alleen staand, op totaal 829 inwoners. Elle- meet: 47 bejaarden, 32 gehuwd en 15 alleenstaand op 318 inwoners. Haamstede: 374 bejaarden, 188 ge huwd en 186 alleenstaand op 1.891 inwoners. Kerkwerve: 124 bejaar den, 86 gehuwd en 38 alleenstaand, op 998 inwoners. Noordwelle: 42 be jaarden 28 gehuwd en 14 alleen staand op 261 inwoners. Renesse telt 206 bejaarden 121 gehuwd en 85 al leenstaand op 1.276 inwoners. Scha- rendijke heeft 169 bejaarden, 101 ge huwd en 68 alleenstaand op 864 in woners. Serooskerke: 56 bejaarden, 41 gehuwd en 15 alleenstaand op 219 inwoners. Voor Duiveland zijn de cijfers als volgt: Bruinisse telt 445 bejaarden, 240 gehuwd en 205 alleenstaand op 2.696 inwoners. Oosterland heeft 270 bejaarden, 191 gehuwd en 79 alleen staand op 1.910 inwoners. Nieuwer kerk: 188 bejaajrden, 122 gehuwd en 66 alleenstaand op 2.057 inwoners. Ouwerkerk tenslotte telt 89 be jaarden, 56 gehuwd en 33 alleen staand op 400 inwoners. Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank Aan- en verkoop en bewaarneniing effecten NOORDWELLE: tegenover Dorpshuis, woens dags van 11.00-12.00 uur. Bruinisse en de industrie BRUINISSE, 7-6. Met de opening van liet nieuwe be drijfspand van Carosseriefabriek Booi B.V. vrijdag middag door de C.d.K. in Zeeland de heer mr. J. van Aartsen is voor deze firma een einde gekomen aan een periode van enkele jaren met allerlei ruimtelijke pro blemen. de havens op het programma. Na een bezoek aan de Euromast en diergaar de „Blijdorp" werd om 6 uur de te rugreis aanvaard. In het restaurant „Grevelingen- dam" genoot men nog een „afzak kertje" en om 8 uur arriveerde het jeugdige gezelschap weer te Ouwer kerk. Daar stond het muziekgezel schap „Nieuw Leven" aangetreden ter verwelkoming. Het hoofd van de school bedankte allen, welke deze reis hebben doen slagen. Ter afslui ting zongen de kinderen het „School reislied". bekene camping-voetbal toernooi plaats. 22, 23 en 24 juli is het kermis op het Dorpsplein. 23 juli vindt 's middags om half drie een politiehonden-demonstratie plaats op het sportpark aan de Lao- ne. 1 augustus worden op het parkeer terrein van sportpark de Laone om 14.30 uur spelen te paard georgani seerd. Men kan zich hiervoor aan melden bij de heer K. Bcije, Hofste de Grol aan de Stoofweg te Renesse. 8 augustus is er ringsteken te paard op het parkeerterrein van het sportpark de Laone. Deze wedstrij den beginnen om half drie. 9 augustus wordt er door de mu ziekkorpsen Luctor et Emergo uit Renesse cn Kunst en Eer uit Zierik zee *s avonds om acht uur een taptoe gegeven. 17 augustus wordt het seizoen af gesloten met een kampvuur cn een lampionoptocht. Aan dit cvepement wordt medewerking verleend door dc fanfare Luctor ct Emergo. Met het onthullen van een gedenksteen opende Zcelands commissaris mr. J. van Aartsen het nieuwe bedrijfspand. (Foto: Zicrikzecscho Nieuwsbode) Het is tevens een bewijs dat het in Nederland mogelijk is, een bedrijf op te bouwen, zoals Bruinisse in zijn machinefabrieken al enkele voor beelden heeft. Na de oorlog op 1 april 1946 nam de heer Booi, een verlopen wagen makerij over in Hendrik Ido Am bacht. Woning en werkplaats 1600 m- terrein en circa 100 m- werk plaats. De wagenmakerij bleek alleen rendabel in de sector carosseriebouw en al spoedig schakelde men daar naar over. In 1957 was men aan uit- bx-eiding toe,. Men kocht enkele oude woningen, brak die af en zette er een gebouw op van 600 m- (in 1959). In 1.961 werd een belendende oude boer derij gekocht. Ook die werd afge broken en in 1962 werd een spui te- rij gebouwd van 250 m2. In 1964 werd een oude nog bestaande loods afgebroken enopnieuw opgebouwd ruimte 500 m2 Problemen. In 1968 kwamen problemen, toen de gemeente Hendrik Ido Ambacht een gedeelte van het parkeerterrein van het bedrijf opeiste voor een weg, een recreatieterrein en voor groen voorziening. Na diverse plaatselijke problemen waarbij het niet mogelijk bleek me dewerking van hel gemeentebestuur te verkrijgen het bedrijf uit te brei den. ofschoon men de beschikking had over 5000 m~' grond terwijl daar van slecht 1450 m- was bebouwd, besloot men naar vestiging elders om te zien. Dc keus viel op Bruinisse, waar 4500 m- grond gekocht werd. Hierop is thans 1500 m- fabrieksgebouw ge bouwd. met kantine cn kantoor. Om het gebouw ligt 3000 m- bestrating. De bedrijfshal in Bruinisse is in de volgende onderdelen verdeeld: werk plaats 1000 m-. spuiterij 450 m-, kantoor en kantine 50 m2. De firma Booi bouwt veel in alu minium. Zij heeft verschillende agentschappen. Onder meer is zij hoofddealer van Clars Equipment Aluminium Carrosscry in de USA Men hoopt binnen 1 a l',j jaar te kunnen werken met 25 mensen in het bedrüf tc Bruinisse een even groot aantal als in Hendrik Ido Am bacht. Het streven is ongeveer één wagen per dag te maken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3