PARKEERVERBOD DEEL KERKRING NIEUWERKERK Bejaarde man terug voordat zoekaktie begon eetkamertafel met 4 stoelen compleet f495,- intermeubel AUTO CONTRA BROMMER STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 11 juni 1974 Nr. 21500 Vergadering raad Duiveland DUIVELAND, 8-6*. De raad van deze gemeente vergaderde vrijdagavond in het gemeentehuis te Nieuwerkerk onder voorzitterschap van burgemeester J. D. de Kam. Wethouder Kuijper (PvdA) was met kennisgeving afwezig op deze bijeenkomst die door de voorzitter met het ambtsgebed geopend werd. Begonnen werd met beantwoording van vragen, gesteld door raadsleden op de vorige vergadering, gevolgd door de ingekomen stukken die voor kennis geving werden aangenomen. Het waren in hoofdzaak goedkeu ringen door ged. staten van Zeeland betreffende genomen raadsbesluiten. Voldaan zal worden aan de schrif telijke wens van een 13-tal bewoners van woningen aan de Noorsestraat en de Kon. Julianastraat te Ouwer- kerk om de achter de woningen staande populieren bomen te snoeien omdat men daarvan hinder onder vindt door schaduwwerking en ont trekking van vocht. Het snoeiwerk op het sportveld moet inderdaad nog plaats vinden, zodat binnenkort hier toe zal worden overgegaan. Verder was er een verzoek van mevr. A. van der Hulle-de Glopper, St. Joostdijk 22 te Oosterland, waarin deze ver zocht maatregelen te treffen tegen overlast door honden, door de ver vuiling van de trottoirs. Zij is inmid dels in kennis gesteld van de desbe treffende bepaling in de Algemene Politieverordening waar staat „Ieder is verplicht er voor te zorgen dat één onder zijn hoede staande hond zich niet van uitwerpselen ontdoet op het gedeelte van de weg dat in het bij zonder is bestemd voor verkeer van voetgangers". De conti-ole op de na leving hiervan is echter niet zo een voudig. in feite is het een zaak van fatsoen van de hondenbezitters. Op dit gebied zou een mentaliteitsveran dering wel zeer gewenst zijn. Vervolgens kwam ter tafel de ex ploitatierekeningen van de Stichting Ontwikkeling „Ouwerkerk" te Ou- vverkerk. Uit het rapport dat werd uitgebracht door het Centraal Bu reau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Ned. Gemeenten bleek dat er een nadelig saldo te boeken viel van f 1.610,31 in 1970; van f 2.524,10 in 1971 en van f 1.456,65 in 1972. Dit werd goedge keurd. Via het Bemiddelend Orgaan Rohyp is een verzoek om garantie van rente en aflossing van een lening binnengekomen door J. M. Molen schot te Rotterdam en door C. Muriel de los Rios te Schiedam, resp. voor de bouw van een woning aan de Weth. van Kiinkenstraat te Nieu werkerk, en voor de aankoop van een woning Esdoornstraat 5, even eens te Nieuwerkerk. Vakonderwijs Verder kwam aan de orde de vaststelling van het aantal wekelijk se lesuren van het vakonderwijs voor 1974 voor die openbare lagere scho len, waar één of meer vakonderwij zeressen werkzaam is. Voor de ge meente Duiveland is de berekening aldus aantal lesuren aan de O.L. school te Oosterland 4.15 uur, O.L. school te Sirjansland 3.00 uur, O.L. school te Nieuwerkerk 4.45 uur en aan de O.L. school te Ouwerkerk 4.00 uur, in totaal dus 16.00 uur, terwijl het aantal verplichte onderwijzers voor de scholen resp. bedraagt 4, 1, 3 en 2, in totaal 10. Het getal weke lijkse lesuren gedurende hetwelk vakonderwijs gegeven wordt volgens art. lOlbis der L.O.-wet 1920 be- di-aagt derhalve voor Duiveland 16 10 1,6. Besloten werd dit goed te keuren. Hierna kwam aan de orde de in stelling van een parkeerverbod van een gedeelte van de Kerkring te Nieuwerkerk. Ged. Staten hadden enige opmerkingen gemaakt naar aanleiding van een besluit van de raad van 17 april 1973, waarbij een parkeerverbod werd ingesteld voor een deel van de Kerkring te Nieu werkerk. Er staat echter in dit be sluit niet vermeld welk deel van de Kerkring bedoeld wordt en dat de Kerkring in beheer c.q. onderhoud bij de gemeente is. De raad besloot overwegende dat uit veiligheidsoog punt voor het verkeer wenselijk is een parkeerverbod in te stellen voor een gedeelte van de binnenzijde van de Kerkring te Nieuwerkerk, gelegen tussen de percelen plaatselijk ge merkt nr. 2 en nr. 10. Door plaat sing van één, tenminste 10 cm brede doorgetrokken gele streep terzijde van de rijbaan het parkeren aan één zijde te verbieden voor het genoem de gedeelte van de binnenzijde van de Kerkring. Besloten werd het raadsbesluit van 17 april 1973 in te trekken. Openbaar onderwijs Over het onderwerp beschikbaar stelling bedrag per leerling voor het openbaar onderwijs ontstond nogal enige deining omdat verschillende raadsleden dit bedrag per leerling aan de lage kant vinden, n.l. f 42, De heer Bakker (P.v.d.A.) betoogde dat er rekening dient gehouden te worden dat alles steeds duurder wordt en om nu met enige simpele regels te vermelden dat het advies van de schoolraad om het bedrag te verhogen tot f 55,niet zal worden gevolgd, vond hij niet in de haak. De heer Bakker had graag gezien dat de inlichtingen in deze wat minder summier waren geweest. Wethouder Overbeeke van Onder wijs (A.R.P.) meende dat er de laat ste jaren veel voor onderwijs is ge- investeerd en gezien de krappe be groting was hij van mening toege daan dat met het eerst genoemde be drag voor dit jaar wel zou kunnen worden volstaan. Mevrouw A. F. van der Zande-Vleugels Schutter (VVD) wees op het feit dat het ministeriële bedrag ook hoger ligt, en haar par tijgenoot de heer Romeijn, was er wel van overtuigd dat er op vele posten drastisch dient te worden be zuinigd, maar wees erop dat dit toch wel in de laatste plaats op het on derwijs dient te geschieden. Hij vroeg zich af welke eisen de school raden stellen. Toen tenslotte de wet houder meedeelde dat er wellicht verschillende posten op de begroting voorkwamen die wel wat aan de ho ge kant zijn, zodat er hier wel zal kunnen overschieten dat dan be schikbaar kan worden gehouden om het bedrag per leerling wat hoger te maken, stemde men hiermee in. Vervolgens kwam aan de orde de vaststelling van de vergoeding voor het vakonderwijs over 1973, waarbij wordt uitgegaan volgens de gemeen telijke salarisregeling. Aan het be stuur van de bijzondere school te Nieuwerkerk zal in totaal hiervoor worden vergoed de som van f 7.026,73 en aan het schoolbestuur van de bij zondere school te Oosterland in to taal f 6.284,82. Verkoop grond Besloten werd verder aan Kapinga Beheer B.V. te Dordrecht te verko pen 12 percelen bouwgrond in het bestemmingsplan Nieuwerkerk II, groot in totaal 3966 ca, voor de prijs Vergadering- gemeenteraad Westerschouwen WESTERSCHOUWEN, 10-8. Van- daag (maandag 10 jani) komt de ge meente Westerschouwen in het ge meentehuis te Haamstede in open bare vergadering bijeen. Punten op de agenda zijn o.m. de voorstellen van b. en w. tot het in stellen van een parkeerverbod voor een gedeelte van de Jan van Renes- seweg, de overname van wegen van de stichting Renesse en een gedeel te Westerseweg van het Waterschap Schouwen-Duiveland. De motie van de PvdA met betrekking tot het rap port commissie' Oosterschelde, waar bij in de vorige raadsvergadering de stemmen met 5 stemmen staakten zal opnieuw in de vergadering wor den gebracht. B. en w. blijft hierbij bij haar eerder genomen standpunt en stelt de raad voor adhesie te be tuigen aan het standpunt van het Waterschap Schouwen-Duiveland. Voor uitbreiding van het telefoon gebouw aan de Weststraat te Haam stede door de P.T.T. stellen b. en w. voor aan de P.T.T. een perceel grond te verkopen groot 62 m- voor f 25,- per m2. HAAMSTEDE, 9-6. Dc op de cam ping „Duinrand" te Haamstede ver blijvende familie van de 74-jarige A. L. v. d. V. uit Ouwerkerk heeft zon dagavond enige angstige uren mee gemaakt. Om half twee was de heer v. d. V. een kleine wandeling gaan maken waarvan hij, geheel tegen de gewoonte in, om vijf uur nog niet terug was. Toen hij nergens op de camping viel te bekennen besloot de familie de politie hiervan in kennis te stel len. Daar er om zeven uur nog taal of teken van de man was vernomen werd er besloten om over te gaan tot een zoekaktie onder leiding van de burgemeester van Westerschouwen H. P. Everwijn, en de opperwacht meester der Rijkspolitie Verpoorten. Naast de rijkspolitic werd hierbij ingeschakeld de Strandreddingsbri- gadc. de brandweer, de jeugdsoos „Big S" en een groep van drie van het personeel uit de Domeinen, in to taal zo'n dertig personen. De eerste groep, met wachtmeester Muller, be staande uit een zestal personen be gon aan de zoekaktie bij het pomp station. Juist op het moment dat men hier mee was gestart, 20.15 uur, kwam dc melding binnen dat de heer v. d. V. was gevonden. Hy bleek inmiddels wel de goede richting te zijn kwijtge raakt, daar hij inplaats van op dc camping by de heer J. Verboom in de Hoogenboomlaan te Renesse aan landde. De heer Verboom, die buiten nog een luchtje schepte, zag om even over acht uur de heer v. d. V., waar mee hij twee jaar geleden in het zie kenhuis had gelegen, op de Hoogen boomlaan. Aanvankelijk kende de heer v. d. V. de heer Verboom niet meer, maar na even te hebben ge praat kon de kennismaking worden hernieuwd. Toen de heer Verboom vroeg waar of v. d. V. momenteel vertoefde moest hij het antwoord schuldig blijven. Wel wist hij dat hij in een huisje verbleef van de heer J, v. d. W. uit Zierikzee. Deze werd telefonisch door de heer Verboom benaderd, waarbij alles duidelijk werd en bleek dat v. d. V. op de camping Duinrand te Haamstede verbleef, waarheen hij door de heer Verboom werd teruggebracht. van f 34,57 per ca, exclusief btw, of in totaal f 137,104,62, vermeerderd met f 21.936,74 btw, alzo in totaal 1 159.041,36. Zulks onder voorwaarde dat de koper binnen twee jaar na de datum van de acte van overdracht van deze grond daarop de twaalf wo ningen zal stichten. Aan de heer P. A. Remeeus te Ouwerkerk werd een perceel grond verkocht aan de Vis- sersweg aldaar, groot 186 ca, voor de prijs van f 25 per ca, of in totaal f 4.650,Garagehouder Remeeus krijgt door deze aankoop de moge lijkheid zijn bedrijf te vergroten. Het overblijvende gedeelte van dit per ceel blijft nog groot genoeg om hier op eventueel een woning te bouwen. Eveneens werd aan de heer A. Vij verberg wonende aan de Ring 17 te Ouwerkerk verkocht een perceel bouwgrond aan de Schoolstraat te Nieuwerkerk, groot ongeveer 400 ca, voor de prijs van f 34,57 per ca, ol' in totaal f 13.828,waarbij nog komt aan omzetbelasting f 2.212,48 of in to taal 1' 16.040,48. De bedoeling van de heer Vijverberg is om hierop een wo ning te bouwen. Moeder en dochter in Duitsland verongelukt De 79-jarige mevrouw J. van Glist- Schikker, woonachtig te Den Haag, geboren te Bruinisse, is in de nabij heid van Baden in Duitsland veron gelukt en in het ziekenhuis overle den. Ze was met haar vijftigjarige dochter Teuntje van Gilst per auto op vakantiereis naar Zwitserland toen de auto door een inhalende vrachtwagen werd geschept. De dochter was op slag dood, de moeder overleed later in het ziekenhuis. Werkbezoek A.R.P.-delegatie Een delegatie A.R.P. kamerleden, staten-, gemeenteraads- en bestuurs leden van de A.R.P. brengen op vry- dag 14 juni a.s. een werkbezoek aan Zeeland en aan Schouwen-Duiveland in het kader van de A.R.P.-aktie „Wij komen terug". Om 9.30 uur - vrijdag 14 juni - vindt aankomst en begroeting van de delegatie plaats op het gemeente huis van Middenschouwen te Scha- rendijke. Daarna zullen de heren E. Baerends. burgemeester van Mid denschouwen en A. M. Geluk, dijk graaf van het Waterschap Schou wen-Duiveland inleidingen houden over resp. „de aspekten vraagstuk ken rondom de recreatie en ontwik keling van het Grevelingenmeer" en „welke beantwoording krijgen de voorstellen van de commissie Klaa- sesz". Naar aanleinding van de inlei dingen zal de delegatie van gedach ten wisselen met de inleiders en an deren. Om ongeveer 11.20 uur vertrekt de delegatie naar Burghsluis vanwaar een excursie wordt gemaakt naar de monding van de Oosterschelde. Daarna vertrekt het gezelschap naar Yerseke. ZIERIKZEE Geref. Vrouwenvereniging Woensdagavond, 12 juni, 8 uur, vergadert de Geref. Vrouwenvereni ging „De lampen brandende" in de zaal van de Geref. Kerk, St. Do- musstraat, Zierikzee. Onder wei-p van gesprek is; „Mas sa-media" ingeleid door mevr. Den Boer-v. Hoeve. Alle belangstellenden hartelijk welkom op deze laatste samenkomst van het seizoen. Nieuwe expositie ,/t Lange Uus" Van 11 juni tot 13 juli is in ,,'t Lan ge Uus" aan het Havenpark weer een kunstexpositie te zien. Wandkle den en textielplastieken worden in die periode ten toongesteld van Jacqueline van Langevelde. SEROOSKERKE Botsing busje-auto Zaterdagmiddag te omstreeks 15.00 uur had op de Provinciale weg te Moriaanshoofd een aanrijding plaats tussen een bestelauto (Volks wagenbusje) bestuurd door de heer C. H. P. uit Werkendam met een per sonenauto bestuurd door de heer J. B uit Soest. Beide, motorvoertuigen reden in een kolonne in de richting Haamstede. Ter hoogte van Mo riaanshoofd moest één der in de NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank PERSOONLIJKE LENINGEN RENESSE: bij bar „De Luifel", woensdags van 9.00-10.30 uur. RENESSE, 8-6. Zaterdagmiddag om streeks half zes vond op de kruising van de Capelweg en de Zeeaslerweg te Renesse een botsing plaats tussen een auto en een brommer. De auto die bestmird werd door E. J. P. 1. te Renesse kwam links uit de bocht van de Zeeasterweg, zodat de bromfiet ser S. K. uit Renesse die vanaf de Capelweg rechtsaf de Zeeasterweg moest inslaan, geen uitwijkmoge lijkheid overbleef. Bij de botsing, die volgde kwam- K. gedeeltelijk op het dak van de auto terecht. De brommer werd, „total loss" en het linker spatbord van de auto was be schadigd. S. K. moest zich onder doktersbe handeling stellen omdat er wat glas splinsters van zijn brilleglas in zijn oog waren terecht gekomen. Het oog bleek niet beschadigd. kolonne rijdende auto's links af, waardoor de achter hem komende auto's af moesten remmen. De bestuurder van de bestelauto bemerkte te. laat dat de auto's af remden en botste met de voorzijde .tegen de achterzijde van de voor hem rijdende personenauto bestuurd door J. B. Beide auto's werden be schadigd. Deze aanrijding vond plaats tijdens hevige regenval, waar door bestelauto bij het remmen door gleed. - BROUWERSHAVEN Burgerlijke Stand over de maand mei 1974 Geboren: 9. Jacob (te Zierik zee) z.v. J. C. van Oeveren en U. R. Plandsoen; 21. Pieter Marinus (Brouwershaven) z.v. M. P. Krista- lijn en K. C. Heijboer. Overleden; 7. Elly Linden (te Rotterdam), 53 j., e.v. L. J. Korstan- je; 12. Willemina Cornelia Verboom (Brouwershaven), 87 j., e.v. L. Blom; 19. Leendert Bolkenbaas (te Zierik zee), 64 j., e.v. M. Jonker. Uitstapje Plattelandsvrouwen De afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandvrouwen maakte afgelopen week een uitstapje naar het Slot Haamstede. De tocht werd gemaakt met eigen auto's. In het slot werd men rondgeleid door de heer Bot die interessante bijzonder heden vertelde uit de historie van het slot. Na afloop van de bezichtiging werd een rondwandeling door het bos gemaakt en gezamenlijk koffie gedronken. Op 22 augustus a.s. vindt een volksdansbijeenkomst plaats in de school. NOORDGOUWE De Rode Kruis-kollekte De kollekte ten bate van het Rode Kruis heeft te Noordgouwe/Schud- debeurs het goede bedrag opge bracht van f 807,82. Een woord van dank aan de burgerij en in het bij zonder de kollektrice mevr. Panne- koek-Hendrikse, mag zeker niet' ontbreken. OOSTERLAND In memoriam C. van de Klippe Op de leeftijd van 76 jaar overleed in het Dijkzicht ziekenhuis te Rotter dam onze vroegere dorpsgenoot de heer Cornells van de Klippe, sinds 1931 woonachtig te Vlissingen. Met de heer Van de Klippe ging een markante figuur heen uit de Zeeuw se samenleving. Ondanks zijn steeds drukke werkzaamheden als aanne mer van beton-burgerlijke en wa terbouwkundige werken vond hij toch nog de tijd zijn hobby uit te le ven dat bestond in onderzoekingen van oudheidkundige objekten waar van hij dan een zeer lezenswaardige beschrijving gaf. Van tal van oude gebouwen deed hij dit. Zo gaf hij enige jaren ge,leden een mooie be schrijving van het voormalige kasteel „Oostersteijn" en haar bewo ners tijdens de eeuwen dat dit slot, dat reeds enigè honderden jaren verwoest is, nog aan de oever van de Mairvliet onder Viane stond. Ook op het gebied van de genealogie be woog de overledene zich graag en van heel wat families onderzocht hij de afkomst waarvoor hem geen moeite teveel was. Om te trachten gegevens te verkrijgen reisde hij naar België en Frankrijk, waar hij in gemeentelijke en kerkelijke ar chieven een onderzoek instelde dat vaak tot verrassende resultaten leidde. Geboren op 17 januari 1898 té Ouwerkerk (zijn ouders waren varende) bezocht hij de toenmalige Rijks HBS te Zierikzee en de Am bachtsschool, waarna hij zich be kwaamde in de waterbouwkunde. Door zijn intelligentie behaalde hij spoedig de diploma's van Technisch Ambtenaar bij de Rijkswaterstaat, en was als zodanig nog enige tijd werkzaam. In het aannemersvak vestigde hij zich eerst te Oosterland, en later na 1931 te Vlissingen. Tal loze belangrijke werken werden door hem uitgevoerd op Walcheren en ook wel daarbuiten, waarvan in de eerste plaats wel mag worden vernoemd de algehele restauratie van de abdijgebouwen in Zeelands hoofdstad. BRUINISSE Veizorging binnendijkje Wilma-grond Door de Wilma N.V. te Weert is de binnendijkse grond te Bruinisse, die nog niet aan zij rekreatieve bestem ming kan beantwoorden verhuurd aan de Suiker Unie, die de grond heeft bezaaid met suikerbieten. De zgn. verpleging van het gewas, geeft nu wat moeilijkheden. Een aantal woonwagenbewoners is aan gekomen om die verpleging als wie den, dunnen enz. ter hand te nemen. Auto ramt lichtmast Zaterdagavond reed een personen wagen bestuurd door J. S. uit Krim pen a/d IJssel, toen de aandacht van de bestuurder even verslapte, op de Grevelingensluis tegen een lichtmast. De lichtmast werd ontzet en boven dien werd tien meter afrastering van de brug vernield. De auto werd zwaar beschadigd, maar S. en een mede-inzittende kwamen met de schrik vrij. Verkoopmiddag Chr. Vrouwenveren. .Martha" Op woensdag 12 juni a.s. 7.al er in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw een verkoping plaats vinden ten ba te van de kerkvoogdij van de Ned. Hervormde gemeente, georganiseerd door de Chr. Vrouwenvereniging „Martha" 's Middags zal de zaal ge opend zijn van 2 tot 5 uur en in de avonduren van 7 tot 10 uur. Het pu bliek wordt dan in de gelegenheid gesteld om wat te kopen voor het goede doel. of zijn geluk te beproe ven bij do grabbelton en andore at tracties. Bejaarden op reis Op dinsdag 11 juni hopen de Oos- tcrlandse bejaarden weer hun jaar lijks uitstapje te houden, zoals ge woonlijk onder auspiciën van het bestuur van de plaatselijke Oranje vereniging. De reis die ditmaal zal gaan in de richting Amsterdam vangt om half acht in de morgen, wanneer men vertrekt van het Marktplein. Advertentie Voordeeltip 4 persoons met formica blad meelstraat 31 zierikzee Opening' bedrijven Bruinisse (Vervolg van pag. 1) Ondertussen had mevr. Van Aart- sen in gezelschap van mevr. Hokken een kijkje genomen in het verzor gingstehuis „In 't Opper" en nadat de plechtigheden op het industrie terrein waren afgelopen, begaven beide dames zich naar café-restau rant Bos te Zijpe, voor een ontmoe ting met de vertegenwoordigsters van het vrouwelijk verenigingsleven. Een A, B C lied werd gezongen als gezamenlijke presentatie. De letter B, was hier representatief voor „Bru" en presentatie werd gebracht in „klederdracht" door mevr. J. de Ronde-Duson. Over de werkzaamheden van de verenigingen werd ongedwongen ge sproken. Aan mevr. Van Aartsen werd een fraaie kristallen vaas aan geboden met 15 rozen (er waren 15 vertegenwoordigsters). Ondertussen brachten commissaris en gemeentebestuur een bezoek aan de nieuwe jachthaven „Aquadelta" waar een der vertegenwoordigers van de projektmaatschappij Wilma, de heer Van der Sluis, een uiteen zetting gaf van de reeds gerealiseer de en nog te realiseren plannen. 130 miljoen Er komen verschillende typen bungalows; er komt een overvloed van groen en heesters, een zwembad en vele andere rekreatieve voorzie ningen, omdat men het 140 ha grote terrein, direkt aan het water opti maal wil benutten, zodat er weinig recreatieopjekten van deze grootte aan een vergelijkbaar oppervlakte water in Europa te vinden zijn, laat staan in eigen land. Als alles gerea liseerd is (ook de tweede jachthaven) zal 130 miljoen hierin geïnvesteerd zijn. Allereerst is echter nodig, dat in verband met de millieuhygiëne, de afvoar van afvalwater bevredigend wordt geregeld. Aandacht voor de moeilijkheden van Wilma werd met name gevraagd, waarna een rond wandeling over de fraaie haven werd gemaakt. Met een diner in het „Durpsuus", verzorgd door de familie Bos te Zijpe werd het werkbezoek aan Bruinisse besloten. TWEEDE KAMER Geen nota over burgerlijke ongehoorzaamheid DEN HAAG, 10-6. De regering zal de Tweede Kamer geen nota zenden over de burgerlijke ongehoorzamm- hcid. Volgens premier Den Uyl is daartoe "geen aanleiding". Hij zegt dit in antwoord op vragen van het CH-kamerlid mr. W. Schol ten, die het standpunt van de rege ring wilde weten over de vraag on- 1 der welke omstandigheden en onder welke voorwaarden de in onze rechtsstaat geldende rechtsregels terzijde kunnen en mogen worden gesteld ter wille van andere belan gen. In zijn antwoord verwijst dc minister-president naar het oordeel, door hem nog als kamerlid gegeven in het Maagdenhuisdebal: „burger lijke ongehoorzaamheid is in ons land alleen geoorloofd als uiterst middel, in een werkelijke noodsitua tie tegenover een kennelijk onrede lijke tegenstander en nadat alle mid delen om door normaal overleg het doel te bereiken zijn uitgeput". Stimuleringspremie werkgevers bij twee dagen leerplicht DEN HAAG. 8-6. Om de invoering van dc twee dagen partiële leer plicht voor rond dc 15-jarigen met ingang van 1 augustus zo soepel mo gelijk te laten verlopen en om een mogelijk toenemende jeugdwerk loosheid tegen te gaan heeft de re gering besloten een stimuleringspre mie van twintig gulden per week toe te kennen aan werkgevers voor te dere werknemer de gedurende twee dagen per week verplicht is onder wijs of vorming te volgen. Deze re geling zal voorlopig voor één jaar gelden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3