HALF MILJOEN SPORTBEOEFENAARS BEZOCHTEN SPORTCENTRUM „ONDERDAK" CENTRALE FOKVEEDAG SCHOUWEN-DUIVELAND j 1 kampioenschap Textielhandel Van Geesbergen stopt met zaken te Oosterland Feestje voor ZSC na behalen STREEKNIEUWS „Sleep-in" Renesse half juni weer open Amin dreigt Britten Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrtfdag 7 juni 1974 Nr. 21499 3 Een ernstig- praatje bij feestelijk onthaal „500.000ste" Voorzitter de heer H. Asma van de Stichting Sportcentrum Schouw en-Dui- veland reikte een aantal gratis 5-baden kaarten uit bij gelegenheid van de 500.000ste aktieve sportbeoefenaar die zich donderdagmiddag in „Onderdak" presenteerde. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 6-6. Donderdagmiddag vond in het res taurant van het sportcentrum „Onderdak" een fees telijke gebeurtenis plaats, die merkwaardig genoeg toch ook duidelijk gekenmerkt werd door een wat ernstiger ondertoon. Er was overigens in deze enigszins „twee-stemmige" bijeenkomst alle aan leiding voor de feestelijke kant, want deze'middag kon door het voltallige bestuur van de Stichting Sportcentrum Schouweri-Duiveland de 500.000ste bezoeker op hartelijke wjjze worden begroet. Aanleiding tot de na een opge wekte inleiding wat meer „nuchtere" sfeer: de mededeling van de voorzitter van het stichtingsbestuur, de heer H. Asma, dat het bezoek aan het zwembad van „Onderdak" wat tegenvalt. En dat heeft tot gevolg dat de exploitatie niet is zoals die eigenlijk behoort te zijn. Op zaterdag 15 juni ZIERIKZEE, 6-6. Op zaterdag 15 juni wordt - zoals eerder gemeld - de (19e) centrale fokveedag voor Schouwen-Duiveland gehouden op het terrein aan de Zuidhoek, (hoek Julianastraat-Groeneweegje) te Zie- rikzee. Tevens vindt die dag het Streekconcours plaats van Landelijke Rijverenigingen. inmiddels is de uitvoerige katalogus van de Fokveedag verschenen, met een ten geleide van de Consulent voor de Akkerbouw en de Rundveehouderij ir. M. C. Verboom, die er zjjn waardering over uitspreekt, dat - na een jaar onderbreking - de organisatoren weer bereid zijn gevonden opnieuw aan deze Fokveedag deel te nemen. Deze gang van zaken heeft geleid tot beraad in het Stichtingsbestuur. Dit heeft tot resultaat gehad dat aan alle gemeenten van Schouwen-Dui veland zal worden verzocht de by- drage van f 1,50 te willen verhogen tot f 2,00 per inwoner per jaar. Overigens was donderdag de stem ming in „Onderdak" - zoals gezegd - bepaald niet in mineur. Het was zelfs een middag met verrassingen: in elk geval voor alle jongeren die op dat moment in het gebouw aanwezig waren, want, zo deelde de heer Asma mee, in die groep jongelui bevond zich „op de kop af" de vijf-honderd- duizendste aktieve sportbeoefenaar, sedert de opening in april 1972 van het sportcentrum. Wekelijks tolaal Het bereiken van deze mijlpaal betekende dat wekelijks zo'n 5.000 bezoekers werden „verwerkt". Het Stichtingsbestuur had het naderen van het half miljoen uiteraard wel aan zien komen. Vandaar ook dat de verrassing van deze middag toch wel enigszins kon worden „gepland". Hof waren al met al heel wat jon gelui die groepsgewijs het half mil joen volmaakten. Natuurlek werd hun aanwezigheid en identiteit na der uit de doeken gedaan. Toen kwam vast te staan dat de „500.000- OOSTERLAND. 6-6. De textiel handel van de firma Van Geesber- gen in het Groenendaal alhier gaat er een punt achter zetten. Door deze fi/ma werd in 1965 het gebouw in het Groenendaal aange kocht, dat tal van jaren dienst deed als kerkgebouw van de Oud Ger. Ge meente, en dat door de gestadige groei van die gemeente te klein ge worden was. Besloten werd toen door het kerkbestuur en dc lidmaten om over te gaan tot de bouw van een nieuw kerkgebouw aan de Burg. van der Havestraat-hoek Sandström- straat. Dit gebouw kon op 17 juli 1965 in gebruik genomen worden, zodat sindsdien er in de voormalige kerk door de fa. Van Geesbergen da mes- en kinderkleding en aanver wante artikelen werd verkocht. ste" als groep bestond uit een eilan- dclijk gezelschap: leerlingen van de openbare scholen uit Brouwershaven, leerlingen van de Zierikzeese Theo Thijssenschool en van de Technische school. „Wij van „Onderdak" vinden het leuk jullie het restaurant in te halen en allemaal wat te geven", aldus de voorzitter. Alle leerlingen mochten hierna, via de schoolhoofden een 5- baden-kaart in ontvangst nemen. „Dan kunnen jullie een keertje va ker komen zwemmen en. neem dan als het kan een vriendje mee" zo zei de heer Asma, die van de gelegen heid gebruik maakte te wijzen op de uitgifte van speciale goedkope va kantieabonnementen. Nadat de jeugd, voorzien van een extra zwemkaart, vertrokken was naar de diverse scholen gaf de voor zitter een toelichting op de reeds ge noemde wat achtergebleven belang stelling, van vooral de oudere zwem- liefhebbers, voor het zwembad. De eerste twee jaren vanhet bestaan van het fraaie sportcentrum zijn ove rigens toch niet geheel zonder pro blemen verstreken: zo had men te kampen met technische storingen die leidden tot waterverlies en ook aan het dak moest een verbetering wor den aangebracht. Er is een enkele maal ook sprake van enige verniel zucht al loopt dit voor „Onderdak" vrij genadig af, zo meende de heer Asma. Alleen bij zeer grote drukte kan het wel voorkomen dat de ge bruikelijke orde wat uit de hand loopt. Woninginrichting Het pand is thans gehuurd door woninginrichting „Duivelands Meu- belhuis", dir. de heer M. Bolle, die het winkelpand gaat benutten voor dc verkoop van alle mogelijke soor ten woningtextiel etc. voornamelijk vitrages, gordijnstoffen en wat er allemaal bij behoort. Door de flinke ruimte kan dit wat meer uitgestald worden dan tot nu toe mogelijk is geweest. Binnen enige weken zal de verkoop op deze plaats ter hand ge nomen kunnen worden. Men is thans bozig om dc nodige rekken etc. hier voor op te stellen. Een bewijs temeer dat ..Duivelands Meubelhuis'' goed floreert en aardig op pad is een gc- rcnomcerde zaak te worden Akiiviteiteu Verder gaf de voorzitter een over zicht van het veelzijdige gebruik dat gemaakt wordt van de sporthal, en wel op het gebied van korfbal, ten nis, badminton, handbal, volleybal en andere aktiviteiten, die - zo wordt verwacht - ongetwijfeld nog zullen toenemen. Wat betreft het feit dat het met de al genoemde moedwillige beschadiging nogal meevalt compli menteerde de voorzitter het perso neel van „Onderdak" en de sportle raren de heren Ensing en Verschure. Bijzonder dankbaar is men ook voor het feit dat het bad altijd opvallend schoon is, hetgeen, vooral opvalt bij het publiek dat van elders afkomstig is. voorzitter dankte het perso neel en de sportleraren voor de ma nier waarop in het sportcentrum wordt gewerkt. Aan het slot van de bijeenkomst complimenteerde namens het alge meen bestuur de heer Steendijk de heren Asma, Den Rijer, Becu, Kloos terman en Dijkstra van het dagelijks bestuur voor de voortreffelijke wijze waarop zij de belangen van het ei- landelijk sportcentrum behartigen. Advertentie Waar naar toe? Natuurlijk naar aubergi? „Ifa Ouwerkerk Telefoon (011i4) 124^ ZIERIKZEE Examens Hoofdbrandwacht Voor de woensdag -te Goes gehou- den examens Hoofdbrandwacht, slaagden de heren H. van Dongen, lid van de Zierikzeese brandweer. H. Fierens en M. Kouwenberg, allen lid van de Zierikzeese brandweer. Geslaagd Aan de Rijks Pedagogische Aka- demie te Middelburg slaagde voor de B akte (hoofdakte) mejuffrouw G. de Rijke werkzaam aan de Nuts- kleuterschool te Zierikzee. RENESSE Rijtoer bejaarden Dinsdag 11 juni maken de bejaar den van Renesse hun jaarlijkse rij toer. Men vertrekt om half acht van af het dorpshuis via de Brouwers- dam naar de Maasvlakte. In restau rant „Eur-O-Rama" aan de ingang van de Nieuwe Waterweg wordt een kop koffie gedronken waarna een tentoonstelling en film zullen wor den bekeken. Tegen twaalven zal men in „Eur- O-Rama" een koffiemaaltijd gebx'ui- ken. Via het Europoortgebied rijdt men vervolgens naar Made en Drim- melen waarna een rondvaart door de Biesbosch zal worden gemaakt. Om half vijf vertrekt men via Willem stad naar Zierikzee. Daar zal in res taurant „De Poorter" een warme maaltijd klaar staan. Tegen achten hoopt men weer in Renesse te arriveren. SEROOSKERKE Bejaarden waren op reis De bejaarden van Serooskerke met enigge helpsters maakten dinsdag jl. het jaarlijkse reisje met de firma Van Mourik uit Dinteloord. Om streeks half negen vertrok het gezel schap met fraai weer via de Greve- lingendam, HellegalspJein naar de beroemde molens van K;nderdijk. waar een koffiestop werd gehouden in hotel „Kinderdijk" met een mooi uitzicht: aan de ene kant op de Noord en de andere kant dc molens. De tocht ging verder over de Lek dijk tot Viancn. Het diner werd ge bruikt in hotel „Lekzicht" te Schoonhoven. Na de middagpauze werd een rondwandeling door Schoonhoven gemaakt met een be zoek aan de ..Zilverhof". Daarbij kon een demonstratie door een zilver smid worden gevolgd. De tocht ging hierna verder door de Krimpencr- waard met eon laatste stop in Krim pen a.d. IJssel. Tijdens de tocht werden de hoofdwegen zoveel mo gelijk vermeden, zodat volop kon worden genoten van het fraaie land schap. In Serooskerke terugge keerd. werd in het Dorpshuis om half zeven gezamenlijk een brood maaltijd gebruikt, die verzorgd was door mevrouw N. dc Rijke-Geluk. Burgemeester H. P. Everwijn kwam hierbij een kijkje nemen. Dank werd gebracht aan de heer Van Mourik voor de voortreffelijke dag. Veel woorden van lof en dank wer den gericht tot het bestuur, me vrouw S. van Langcvclde-Lako en dc begeleidster van het Rode Kruis mevr. Van het Hoofd. Allen zien terug op eon zeer geslaagde dag. SCHARENDIJKE Examen hoofdbiandwacht Voor het examen hoofdbrand wacht te Goes slaagden van het brandweerkorps Scharendijke de heren: C. Dorreman, D. P. A. de Graaf, B. L. Louwerse en A. M. van de Panne. ZONNEMAIRE Reisvereniging „Nooit Gedacht" naar Duitsland De reisvereniging .Nooit Ge dacht" uit Zonnemaire maakte vo rig weekeind de jaarlijkse reis, dit keer in de vorm van een tweedaagse trip naar Rudesheim in Duitsland. De tocht die gemaakt werd met een bus van de firma Van Oeveren te Zierikzee, voerde via Arnhem, Keulen, Wiesbaden naar het eind punt Riidesheim, waar het gezel schap om ongeveer zes uur 's avonds arriveerde. Daar werd de avond en de nacht doorgebracht. Zondagmorgen vertrok men om half negen richting Koblenz, via Re- magen naar Keulen, waar de koffie maaltijd werd gebruikt. In Heerlen werd nog gestopt om wat te winke len, terwijl 's avonds in Oosterhout de warme maaltijd aan de beurt was. Om half elf arriveerde men weer in Zonnemaire, waar de voor zitter van de reisvereniging, de heer J. Dooge allen dankte tot het wel slagen van deze zeer geslaagde reis in het bijzonder de chauffeur, de heer Dekker. OUWERKERK Rode Kiuis-kollekte r»p T?orip TOnis-kollekte heeft te Ouwerkerk f 651,25 opgebracht. Har- tenjK aank aan alle gulle gevers'. In het bijzonder een hartelijk dank woord aan het adres van de koliek- tanten: mej. Boogerd, mevr. Vijver berg-van Oeveren, mevr. Vijver- berg-Sprengelmeyer, mevr. Stout- jesdijk-Wilbrink en mevr. Kuyper- Vijverberg. BRUINISSE Kollekte „Het Zonnehuis" In de week van 10 tot 16 juni wordt ook te Bruinisse weer een kollekte georganiseerd voor de ver eniging „Het Zonnehuis", de christe lijke vereniging tot verpleging van langdurige zieken. De zonnehuizen nemen zieken op, ongeacht hun godsdienst en gezind te, ongeacht ook hun leeftijd, die el ders niet terecht kunnen. In de vijf zonnehuizen, namelijk te Beekber gen, Doorn, Vlaardingen, Zuidhorn en Zwolle, worden reeds 700 zieken, invaliden en gehandicapten ver pleegd. Dit aantal zal tot 1100 stij gen als de nieuxve zonnehuizen (waarbij 200 geestelijk gestoorde be jaarden) te Doorn en Amstelveen in gebruik worden genomen. Geef flink aan deze sympathieke kollekte. Umuiden 23 visklaar Na een geslaagde proefvaart ver trok vorige week naar de thuisha ven, het bij de firma P. Maaskant en Zonen te Bruinisse geheel visklaar gemaakte schip Eben Haëzer, IJmui- den 23, eigenaars de firma gebrs. Van Belzen en Co te IJmuiden. De hoofdafmetingen van deze SCHARENDIJKE, 6-6. Serieuze plannen en voorbereidingen en een seizoen lang hard werken voor elk puntje, leverde het eerste voetbal elftal van de sportvereniging Z.S.C. '62 uit Scharendjjke-Ellemeet het zo begeerde kampioenschap van de der de klasse K.N.V.B. afdeling Zeeland op. Het team promoveert hierdoor naar de tweede klasse, waarin het reeds eerder enkele jaren vertoefde. Met een, in vergelijking tot toen, sterk verjongd elftal, werd na een vrij zware en spannende kompetitie, met als grootste konkuvrent Cort- gene I, de uiterst vei'diende titel in de wacht gesleept. Uitgei'ekend te- Ir. Vei'bbom acht het belangrijk dat in het kader van de fokveedag nieuwe Noordzeekotter, waar van het casco is gebouwd door de scheepswerf „Vooi*uit" te Zaandam, zijn lengte over alles 33,87 meter, lengte tussen de loodlijnen 32,27 meter, bi'eedte 7,52 m, holte 3,65 m. Het schip is uitgerust met een 8 cylinder Industi'ie scheepsdieselmo- tor, 400 omw./min. en verder voor zien van alle moderne hulpmiddelen. Ook 5 km bij Rode Kruis-tocht Gezien het groot aantal aanvragen om bij wandeltochten, door het Ro de Kruis afd. Bruinisse, georgani seerd, ook een 5 km tocht in te voe gen, heeft dus zaterdag 8 juni ook, inschrijvingen ingewacht voor een tocht van 5 km. SIRJANSLAND Optreden drumband De Nieuwerkei'kse drumband o.l.v. mevr. J. Lodewijk-de Witte komt zaterdag 8 juni a.s. naar Sirjans- land. Vanaf de Sportweg maakt de band een rondgang door het dorp. Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsoatik U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor HYPOTHEKEN op aantrekkelijke voorwaarden BURGH-H AAMSTEDE: Julianastraat/Bernhardstraat, dinsdags van 11.00-12.30 uur. gen Cortgene viel de beslissing. Met maar liefst 8-2 wei-den de Noord- Bevelanders met de neus op de fei ten gedrukt. Dat ZSC daarna nog twee wedstrijden moest spelen, kon aan de eindstand niets meer veran deren. De zeventien spelers en verdere bij het besaalde sukses betrokken medewerkers met echtgenotes, krij gen zaterdag 8 juni a.s. een gezel lige avond aangeboden in café-res taurant „Molen de Lely" te Eiker zee. Van half acht tot ongeveer ne gen uur vindt het min of meer offi ciële gedeelte plaats, waarbij alleen spelers en medewerkers met hun wederhelften aanwezig zullen zijn. Na negen uur zijn alle leden en do- nateui-s van harte welkom, zodat al le belangstellende ZSC-aanhangers het kampioensfeest kunnen mee vie ren. de gedachte bestaat aan veeverbe tering, in het geheel van aktiviteiten op het gebied van de fokkerij. De inzendingen Er zijn op de fokveedag 16 inzen ders van melkvee en jongvee die - naar verwacht wordt - met 88 die ren individueel of in groepen zul len deelnemen. Bij de inzending dokschapen en lammeren zullen acht jnzendei's voor 32 nummers zorg di'agen. Van 6 inzenders wij de paarden mogen 13 dieren worden veiw/acht. Al met al wordt de fok veedag dus weer zeer de moeite waard, vooral ook door het houden Streekconcoui's van de Landelijke Rijvereniging van Schouwen-Duive land. RENESSE. Ondanks het feit dat de boerderij waar de „sleep-in" in gevestigd is steeds „ouder" wordt, gaat de „sleep-in" aan de Rampweg te Renesse toch half juni weer open. Met veel enthousiasme heeft een groep vrijwilligers de boerderij weer bewoonbaar gemaakt. Het pinksterweekeind heeft men alvast een keertje proefgedraaid; er wai-en in dat weekeinde gelijk al 70 gasten. De leiding van de „sleep-in" be rust bij twee a.s. maatschappelijke werkérs, de hei*en J. Buowman uil Haamstede en J. Niemeyer uit Am sterdam en enkee vrijwilligers. De „sleep-in" is opgezet om jongeren die elders niet terecht kunnen een alternatieve kampeermogelijkheid te geven. Er is dan ook geen moge lijkheid tot plaats bespreken. Jonggei*en die nergens kampeer mogelijkheid kunnen vinden kunnen dus in Renesse terecht in de „sleep- in" voor f 4,per nacht en voor maximaal drie nachten. Om de ko mende zomer weer volop te kunnen draaien heeft men nog wel behoefte aan wat borden, messen vloerkleden, schemerlampjes en een stel gordij nen. Mensen die met een van deze arti kelen willen helpen kunnen een der volgende nummers bellen: 01116- 1384; 01115-1369; 01110-4244 en 01113-1478. KAMPALA, 6-6. President Idi Amin van Oeganda heeft donderdag gedreigd dat hij alle Britse staats- burgers de komende dagen het land uit zal zetten. Volgens Amin zit de Britse regering achter de publicatie van een rapport, eerder deze week, door de internationale commissie van jui-isten. Daarin wordt Amin beschuldigd van de instelling van een terreurbewind in Oeganda, dat aan duizenden mensen het leven heeft gekost. SCHARENDIJKE. Nog eens dc rei- uigingsaktie van het strand. Jonge lui lonen - een beetje trots op hun prestaties - de vuilnis-„oogst"die in plastic zakken verdween. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3