Koren-avond" te Haamstede Nieuwerkerkse bejaarden maken weer grote zomerreis STREEKNIEUWS Zierikzeese Paardemarkt werd druk bezocht WOENSDAGAVOND 12 JUNI A.S.: Donderdag- 27 juni naar Belgische kust ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Domieriag 6 juni 1974 Nr. 21498 voorzitterschap van burgemeester J. D. de Kam. De agenda bestaat uit 23 punten, en behelst na opening en de ingekomen sttukken. Verder garantieaanvrage voor een geldlening door J. M. Molenschot te Rotterdam, en één voor Wet bezits vorming C. Mariel de las Rios te. Schiedam. Verder vaststelling ge wijzigd besluit instelling parkeer verbod van een deel van de Kerk- ring te Nieuwerkerk. Dan komt aan de orde afrekening vakonderwijs bij zondere lagere scholen in de ge meente 1973. Vaststelling bedrag per leerling en aantal wekelijkse lesuren vakonderwijs. Vervolgens een wij ziging verordening hondenbelasting, en vaststelling bestemmingsplan bui tengebied en van het rekreatiege- bied Ouwerkerk. Grondverkoop aan P. A. Remeeus en A. Vijverberg te Ouwerkerk, en aan Kapinga Beheer B.V. in Nieuwerkerk. Verlening crediet voor herstel lokaal in de noodschool te Nieuwerkerk en voor aanleg bestrating en riolering in het bestemmingsplan Oosterland. Verder credietverlening voor opdracht ont werpen bestemmingsplan omgeving Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsjbank U bent welkom bü uw Nutsspaarbank voor Jeugd-premiesparen 10 premie ZIERIKZEE: Havenpark 16, dagelijks van 9.00-16.00 uur; Malta: De Cranestraat. woens dag 15.30-16.30 uur; West: Zijpestraat, dinsdag 9.00- 10.30 uur. iyiIDDENSCHOUWEN HAAMSTEDE. 5-6. Op initia tief van de Werkgroep Gezamenlijke Koren Schouwen-Duiveland wordt voor de vierde maal een „Koren avond" georganiseerd, waaraan dit maal door zes zangkoren van de der tien actieve koren in dit gebied zal worden meegewerkt. De „Korenavond" zal ditmaal plaatsvinden te Haamstede in de Hervormde kerk. en wel op woens dagavond 12 juni aanstaande. Zoals bekend konden de liefhebbers van koorzang op Schouwen-Duiveland de „eigen" koren reeds eerder belui steren; éénmaal te Zierikzee en twee maal te Dreischor. Na Haamstede komt opnieuw Zierikzee aan de beurt, want het is de bedoeling in de maand november a.s. zeven koren uit te nodigen voor-een optreden in de Katholieke kerk. Deze avond zal - zo zijn de plannen - verder worden opgeluisterd door een kopergroep van de Kon. Harmonie „Kunst en Eer- Deelnemende zangkoren Aan de korenavond te Haamstede - a.s. woensdagavond - werken de volgende zangkoren mee: het Kerk koor Haamstede o.l.v. de heer Schouls het Herv. Kerkkoor Renesse o.l.v. de heer Groenleer, het Zierikzees ka merkoor o.l.v. mej. M. J. G. v. d. Dungen, het Duivelands Barok En semble. het Herv. Kerkkoor Brui- nisse o.l.v. de heer J. v. d. Berge, het koor „Een Naam is onze Hope" te Nieuwerkerk o.l.v. de heer Wes- sels en het koor „Zingt met aan dacht" te "Bruinisse o.l.v. de heer Groenleer. De werkgroep Gez. Koren Schou wen-Duiveland slaat onder voonit- terschap van de heer J. van Iwalr- den te Scharendijke, penningmeester is de heer J. Knop te Bruinisse, sic- retaresse: mevr. D. T. Hanse-Blim te Renesse. NIEUWERKERK, 5-6. Het bestuur van de afdeling Nieuwerkerk van de Bejaardenbond heeft alle voorbe reidselen getroffen voor de op don derdag 27 juni a.s. te houden „grote zomerreis" met alle bejaarden die zich daarvoor aanmelden. Het is dus niet zo, dat deze reis uitsluitend voor de leden is. Iedereen, ongeacht rang of stand is welkom. In Nieuwerkerk is het collecteren voor de bejaardenreis (zoals dat vroeger wel geschiedde) al enige ja ren afgeschaft. N Elke deelnemer betaalt dus zijn aandeel in de kosten, die, ofschoon de geplande reis nogal wat extra kosten meebrengt aan brug en veer gelden, toch voor hetzelfde bedrag zal worden uitgevoerd als vorig jaar. Het bestuur is dan ook wel uitge gaan van ongeveer hetzelfde aantal deelnemers. Open plaatsen in de toe- ringcars zijn altijd onvoordelig. St. Hilaire-jeugd naar Zierikzee Van 1 tot en met 15 juli vertoeft een groep jongelui uit de „jumelage" stad St. Hilaire du-Hsrcouët te Zie rikzee. De groep arriveert op maan dag 1 juli en volgt dinsdag 2 juli de V.V.V.-Toeristendag. Woensdag 3 juli vindt een officiële ontvangst ten stadhuize plaats en wordt het mu seum bezichtigd. Na een bezoek aan Scharendijke. vindt in de avonduren een voetbal wedstrijd plaats tussen het ambte- narenelftal van de gemeente Zierik zee en een kombinatie „Zierikzee"- St. Hilaire. Voor donderdag 4 juli staat Am sterdam op het programma. Verdere trips voeren in de volgende dagen over Schouwen-Duiveland, Arnhem, Walcheren en Rotterdam. Geen wijziging in college G.S. Er is geen verandering gekomen in de samenstelling van het Zeeuws college van Gedeputeerde staten. Met grote meerderheid van stemmen hebben Provinciale staten woensdag de zittende gedeputeerden herkozen, te weten twee leden van de PvdA. 1 van de VVD, 1 van de KVP, 1 van de ARP en 1 van de CHU. De herkozen gedeputeerden zijn: mr. J. P. Boersma en J. Stenvert (beiden PvdA), mr. J. F. G. Schlinge- mann (VVD), A. L. van Geesbergen (KVP). J. van den Bos (ARP) en A. J. Kaland (CHU). Geen SGP-man De SGP-fractie schoof bij de stemmingen een eigen kandidaat naar voren: het statenlid A. Mal- jaars. „het is onjuist de SGP bij voorbaat uit te sluiten van het be zetten van een zetel in het college van Gedeputeerde Staten", aldus dein het dinsdagnummer, een foutje Belgische kust Een reeds meermalen naar voren gebrachte wens, nl. een tocht langs de Belgische kust, is in het plan in gelast, terwijl nog een flink deel van Zeeuws Vlaanderen wordt meegeno men. De middagpauze, uiteraard met een diner, wordt in Sluis gehouden. Volgens het tijdschema zal er dan na de middag genoeg tijd zijn om door te rijden naar Oostende, waar indien mogelijk een kijkje wordt ge nomen bij de op Engeland varende Feryboten, om daarna via Brugge waar de theepauze valt, en nog wat tijd is voor stadsbezichtigingen, naar Breskens. je tuffen. In de ochtend uren na het overvaren bij Kruinin- gen-Perkpolder wordt in Hulst ge stopt, waar in „De Koning van En geland" de kofie klaar zal staan. verklaring van de fractie, afgelegd voorafgaande aan de stemmingen. Bij de ^erkiezingen voor provin ciale staten op 27 maart behaalde de SGP in Zeeland vijf zetels. De ARP liep terug van zes naar vier zetels. De SGP-fractie maakte- daarom ern stig bezwaar tegen de herverkiezing van de Anti-Revolutionaire gedepu teerde Van den Bos. Hij werd even wel hei-kozen met 32 van de 47 stemmen. ZIERIKZEE Afscheid N.M.B. In het verslag van het afscheid bij de N.M.B. Zierikzee is, opgenomen Na de boottocht Breskens-Vlissin- gen gaat het via .Walcheren naar „Kamperduin" voor de laatste con sumptie, waarna huiswaarts gereden wordt. De tocht Ibegint om kwart voor acht bij het Dorpshuis. Men hoopt omstreeks 's avonds acht uur weer thuis te zijn. Onvoorziene om standigheden voorbehouden kan het zeker weer een mooie dag worden. Bij de organisatie is alles zo goed mogelijk uitgekiend, in overleg met de firma Van Oeveren, die de rit zal uitvoeren. De bejaarden kunnen vanaf heden hun opgaven geven aan de bestuurs leden, waarbij het op prijs wordt ge steld dat tegelijk het reisgeld wordt voldaan. Laat iedereen zich vroeg tijdig opgeven; dat is vooral van be lang om na te gaan, dat er niet met ledige plaatsen hoeft te worden gere kend. geslopen. Het genoemde geschenk werd aangeboden door een groep N.M.B.-relaties, terwijl de kollega's een schilderij kado deden. RED. Excursie Ver. „Stad en Lande" De vereniging „Stad en Lande", organiseert de jaarlijkse zomer ex cursie op zaterdag 22 juni a.s. De reis voert naar de historische Vlaamse plaatsen Oudenaarde en Ronse. Benzinediefstallen Te Zierikzee werden benzinedief stallen gekonstateerd, met behulp van het bekende „slangetje" en een jerrycan. Het betrof geparkeerde auto's op het z.g.n. Groentje aan het eind van de Hoofdpoortstraat, waar een tweetal auto's werden ontdaan van hun onmisbare vloeistof. Ook werd een geval van benzinediefstal,, gemeld uit een auto in de Steiltjes- straat. De Zierikzeese diefstallen staan niet alleen. Uit Oosterland kwamen twee meldingen bij de po litie binnen. De diefstallen vonden plaats juist in de tijd, dat eerdere diefstallen ongeveer twee maanden geleden, tot klaarheid kwamen door een arrestatie te Ridderkerk. Er werd toen op verschillende plaatsen benzine afgetapt, w.o. Zierikzee. Hervormde Vrouwengroep De Hervormde Vrouwengroep „Wees een Zegen" houdt de laatste bijeenkomst voor de vakantie op donderdag 13 juni, in het vereni gingsgebouw. Grasbrand Een achtjarig jongetje speelde woensdagmiddag met vuur, waar door hooi en gras vlam vatten aan het Bolwerk. Er ontstond een sterke rookontwikkeling. De brandweer was er vlug bij en dempte het ro kende en smeulende vuur vakkun dig. WESTERSCHOUWEN Belgische sportvisser kreeg hartaanval Dinsdagmiddag omstreeks 15.15 uur werd de Belgische diamantbe werker F. J. S. uit Wijnegem bij het vissen in de nabijheid van de haven van de Kabbelaarsbank op de Brou- wersdam door een hartaanval ge troffen waardoor hij ter plaatse overleed. Het stoffelijk overschot werd naar Ouddorp overgebracht. Geslaagden examen hoofdbrandwacht Voor het deze week in Goes ge houden examen hoofdbrandwacht slaagden van de brandweer Wester- schouwen: J. A. Blom, J. Kraaijen- brink, W. O. Hoogerhuis, L. C. de Feiter te Renesse en E. Jonker te Haamstede. RENESSF. Toogdag C.B.T.B. Op woensdag 19 juni a.s. zal dooi de Christelijke Boeren en Tuinders Bond te Renesse in motel „De Ark" een toogdag worden gehouden. Naar wordt verwacht zal hieraan door 400 a 600 personen worden deelgenomen. NOORDWELLE/SEROOSKERKE Schooljeugd bezocht Amsterdam De leerlingen van de openbare basisscholen van Noordwelle en Se- rooskerke maakten vorige week ge zamenlijk een reisje» naar Amster dam. Tegen achten 's morgens ver trok de bus en na een kort opont houd in de omgeving van Leiden, werd in de loop van de ochtend Am sterdam bereikt. Een rondvaart door de grachten en over het IJ vormde het begin van dit bezoek aan de hoofdstad. Bij het begin van de mid dag werd een bezoek gebracht aan de dierentuin Artis. De grootste at- traktie voor de jeugd was wel de aquariumafdeling met de vele prachtige kleurrijke tropische vis sen en ook de bepaald niet minder vissoorten van de eigen vaderlandse kusten. De dag werd besloten met een be zoek aan de nationale luchthaven Schiphol. Vanaf het dak van een van de pieren konden de kinderen het vertrek en de aankomst van de vliegtuigen zeer goed gadeslaan. Ei genlijk moest de terugreis al weer veel te snel aanvaard worden. SCHOUWEN-DUIVELAND. Regen of geen regen, de schoffel moet er in de landbouw aan te pas komen, om het onkruid de baas te blijven. Juist ook door de - helaas aanhoudende - droogte, worden bespuitingen moei lijker. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Erling Steenstraat te Nieuwerkerk voor samenstelling structuurplan en een crediet voor ontsluiting bouw terrein te Sir Jansiand. Tot slot vaststelling van de vijfde wijziging op de begroting 1974, waarna rond vraag en sluiting. NIEUWERKERK Bejaardensoos was dagje in de Biesbosch De soos van de bejaarden uit Nieuwerkerk is een gezellig dagje uit geweest in de Brabantse Biesbosch. 's Middags om 12.00 uur vertrok het gezelschap met twee bussen naar Drimmelen alwaar men op de boot stapte voor een rondvaart door de Biesbosch. Men bracht o.a. een be zoek aan de prachtige jachthaven van Drimmelen. Het weer werkte die dag volledig mee. Het was een stra lende dag. Op de boot werden enige consumpties genuttigd. Onder dit al les vertelde een gids over het heden en verleden van de Biesbosch. Na aankomst in Nieuwerkerk gingen de leden van de soos naar „Ons Dorps huis" waar met de hele groep werd gegeten. Aan het einde van deze kof fiemaaltijd bedankten de heren A. Schiettekatte en J. v. d. Have en me vrouw Heijboer-de Bil allen voor bet doen slagen van deze dag. Ds. v. d. Heuvel eindigde met gebed. De be- jaarden-soos kan terugzien op een bijzonder geslaagde dag. GRONINGEN. Volgens kamervoor zitter dr. A. Vondeling zijn er in ons land geen landelijke kranten meer. De kranten die pretenderen landelijk te zijn, zijn in feite Amsterdamse kranten. Burgerlijke Stand over april en mei Geboren 1. Maria Brigitha, d.v. J. A. M. Kik en P. van Splunter (Ellemeet); 19. Jacobus Marinus. z.v. J. Hanse en M. G. Sinke (Kerkwerve); 27. Jacob Jan, z.v. C. J. den Boer en W. Beeke (Kerkwerve); 29 mei: Jan Marinus, z.v. U. J. Neele en M.J. Tierie (Kerk werve). Gehuwd SCHOUWEN-DUIVELAND. Een „dreef" is een mooi woord voor een oprij laan, maar in die „vertaling" klinkt het te deftig. Een echte dreef leidt hier naar een boerderij en aan weerszoden staan de bomen gul in blad. Het plaatje is genomen in de omgeving van Dreischor. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE. 5-6. Zierikzee be leefde woensdag een drukke, zonni ge en gezellige „Paardenmarkt". Op de Balie. Varremarkt en Lammer markt stonden zeer veel marktkra men en in lange rjjen, maar vanwege het fraaie zomerse weer in een kalm tempo, kon het publick. dat tot ver uit de omtrek naar Zierikzee geko men was, volop kjjken en kopen. Vooral de textielbranche was sterk vertegenwoordigd: de meest uiteen lopende goederen op kledinggebied, variërend van mini-bikini's tot kin- ge „soep"-jurken werden te koop aangeboden. Maar er waren natuur lijk ook sokkon en hemden in grote hoeveelheden aangevoerd en dan nog ccn merkwaardigheid: „b.htjes" voor mannen die dit kledingstuk kenne lijk in dc auto als mascotte kunnen ophangen. De mannen die dat willen natuurlijk. Er waren ook minstens twee kra men met schoeisel voor dames en heren, er was een mini-poffertjes tent. er, werd gereedschap te koop aangeboden, ijs. snoep en oliebollen, vele keramische produkten in de vorm van hel gekleurde wandver sieringen en zelfs schilderijtjes mot ingebouwde verlichting. U.V.V. en Rode Kruis Temidden van al deze bedrijvig heid. opgeluisterd door een wat een zame bediener van een handorgeltje en een wat luidere bijdrage geprodu ceerd door het Zierikzeese familie Van Rossum-orgel deden twee teams stedelijke dames goede zaken: de kramen van de plaatselijke U.V.V. en van het Rode Kruis. Gedurende de gehele dag was het gezellig druk in Zierikzee. óók in het (entrum. Op het Havenplein stonden dit jaar weer enige kermisattracties opgesteld. Er waren op deze eerste woensdag in juni heel wat mensen van Schouwen-Duiveland aangevuld met een flink aantal locristen en „eigen publiek" die met plezier en animo een „dagje Zierikzee" deden Overleden 22 mei: Stroop. Wilhelmus I.udo- vicus Johannes Waltherus, oud 54 jr. (België). DU1VELAND Vergadering gemeenteraad Op vrijdag 7 juni a.s. vergadert de gemeenteraad van Duivealnd in het gemeentehuis te Nieuwerkerk, on- Een „luchtopname" van de Paar denmarktgeen paarden - al vele jaren niet meer - maar wel: drukte en gezellighied in een dichtbevolkte ééndags) winkelstraat. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 19 april: Wandel, Adriaan Mari nus. oud 23jr. (Westerschouwen) en Bos. Johanna Tona. oud 19 jr., (Mid- denschouwen): 21 mei: Van Burg. Jo/.ua Jan. oud 21 jr. en Rotte, Adriana Johanna, oud 19 jr. (Mid- denschouwen): 24 mei: Bak, Johan nes Franciscus, oud 27 jr. en Rijks, Agatha Jeanne, oud 24 jr. (Breda); 24 mei: De Vlieger. Cornells Pieter, oud 73 jr. en Korpel, Elisabeth oud 65 jr. (Middenschouwen).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3