Filmvoorstelling in Lutherse Kerk Zierikzee Westhoek ving pinksterdrukte goed op STREEKNIEUWS INTERNATIONAAL GEZELSCHAP VOOR KORT BEZOEK IN ZIERIKZEE Rechter dood uit het buitenland door bombrief grote kollektie bureaus intermeubel DE GROTE vSCHRANS j N PARTIJ AGENDA HANDSCHOENEN 2 „Kruis in de asfaltjungle" ZIERIKZEE, 4-6. Zaterdagavond 8 juni aanstaande wordt uitgaande van de organisatie Teen Challenge Nederland in de Lutherse kerk te Zierikzee vertoond de film „Kruis in de asfaltjungle" met Pat Boone als ds. YVilkerson. Deze film gaat over leven en werk van de Amerikaanse predikant Advid YVilkerson en is ge maakt naar het gelijknamige boek dat een wereldoplage van bijna ne gen miljoen exemplaren heeft be reikt. De full colour produktie laat veel zien over de moeilijke start van Wil- kersons werk in de achterbuurten van New York. Daar startte hij zijn organisatie Teen Challenge, die zich bezig houdt met opvang van ver slaafden aan drugs, jeugdige delin quenten en andere in moeilijkheden geraakte jongeren. Teen Callenge heeft zich inmiddels naar vele landen vertakt. Er is ook een afdeling in Nederland (die o.m. die filmvoorstellingen verzorgt). Een van de hoogtepunten van de film is de grote verandering die zich voltrok in het leven van Nicky Cruz, voor malig bendeleider en thans evange list. Ook hoofdrolspeler Pat Boone houdt zich tegenwoordig trouwens intensief bezig met evangelisatie. De film duurt twee uur en confronteert de kijkers met de rauwe, perspec tiefloze wereld van drug-verslaving en misdaad, waarin vele duizenden jongeren in Amerika (maar daar niet alléén) op het ogenblik leven. Teen Challenge Nederland wil met „Het Kruis in de Asfaltjungle" (The Cross and the Switchblade) niet al leen jongeren bereiken in het kader van haar preventie-programma, maar ook realistische voorlichting geven aan ouders en opvoeders. In Amerika en vele andere landen heeft de. film lange tijd hoge ogen gegooid in de bioscopen. Repetitie voor „seizoen' den van soep gesproken, nadat men een causerie over kruiden en spece rijen in het algemeen had gehouden. De goed toebereide soep viel bij de dames bijzonder in de smaak, na de soep volgt doorgaans de regout en dit gerecht is op zichzelf al een uit nodiging om flink met kruiden te experimenteren. Aan de dames werd daarna geleerd hoe men een smakelijke nassi gorcng kan maken, terwijl de cotelet een ex quise smaak krijgt, door naast di verse kruiden en specerijen, ook kwistig met cognac te werken. Ook van het vleesgerecht, opgefrist met cognac wilde iedere huisvrouw wel proeven. De heer Wegman dankte namens zijn firma, voor de aandacht waar mee causerie en demonstratie was gevolgd en vertrouwde, dat menige huisvrouw nu haar echtgenoot eens zou verrassen met een extra l'ijne schotel, die dan in diverse variaties wekelijks vast op het menu zou kun nen komen. De president dankte op haar beurt de heren Wegman en Looze voor hun leerzame causerie en de „smakelijke" demonstratie. Auto's botsten Vrijdagavond 10 uur reed H. 11. in zijn auto op de Dorpsweg, toen ook de heer H. v. d. B.. van zi.i woning komend, de Dorpsweg wilde ooi.'den en het Stenen Pad uitreed Bt de auto's botsten, wat de nodige mate riële schade opleverde. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Bruinisse zal op donderdag 6 juni in openbare vergadering bijeen komen. De agende vermeldt, het" voorstel tot instelling van een verordening ter bestrijding van parkeerexcessen, een krediet voor het do'eri instellen van hart en vaatonderzoek gemeentepersoneel aan- en verkoop van gronden, een aanvrage tot schoolstichting ex art. 72 der Lager Onderwijswet 1920, een krediet tot verbouw van de brand weergarage, het stichten van een speellokaal bij de kleuterschool (aanvrage ex art. 50 Kleuteronder wijswet). Wijziging rekening courant overeenkomst technische dienst kring Bruinisse en Middenschouwen en krediet tentoonstelling Prentkunst. BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE A.s. donderdag- en zaterdagavond ^de film die het schandaal UCO 1 VAf* Cannes wehd 17oGW/fói| CURO-CCMflAFILM Aanvang: 20 00 uur Toegang: 18 jaar Meesterlijk of vulgair? Aan u de keuze, uit vrije wil overigens, dus geen kritiek achteraf! JFlitsen* WESTHOEK, 3-6. De Seliouwse Westhoek heeft de Pinksterdrukte goed opgevangen. Ondanks het min der bestendige weer kon er van een zeer goede bezet ting worden gesproken op de campings. Wel gaf het drukke wegverkeer, vooral op zondag, met name de politie te Renesse handen vol werk 0111 verkeersrege lend op te treden. Vooral zondag waren de parkeerterreinen bij de duinovergangen druk bezet, hoewel niet overvol. Toch probeerden een aantal automobilisten de twee kwartjes parkeergeld in hun zak te houden door hun auto's in de onmiddellijke omgeving van de parkeerterreinen langs de weg te parkeren wat hen een bekeuring van f 15,opleverde. Vooral te Renesse werd weer op een aantal verboden plaatsen, o.m. de Hogezoom, geparkeerd met alle gevolgen van dien. Zondagavond stond het centrum vanRenesse ge heel vol met geparkeerde auto's. De „Sleep-In" aan de Rampweg opende voor het eerst zijn poorten. Van za terdag op zondag werden er 40 overnachtingen geboekt en van zon dag op maandag 70. In zijn geheel kunnen de Pinksterdag worden ge zien als de grote repetitie voor het komende vakantieseizoen. Over 14 dagen opent de „Sleep-In" defini tief zijn pooiden. In de nacht van vrijdag op zater dag reed de Duitser W. H. uit Kre- Nieuw aangekomen al vanaf 89.- Nergens voordeliger meelstraat 31 zierikzee Graftombe van farao gevonden CAIRO, 3-ti. In het gebied van Fa goern in Midden-Egypte heeft men hel ongeschonden graf gevon den van een farao uit ongeveer L'.üOO jaar voor Christus. De graftombe d\" in de buurt ligt van de pyramide run Amenemhet de derde heeft een diepte ra i ongeveer 15 meter. Er sta jat ren dubbele sarcofaag in van stem en hout waarin een geheel met massief goud bedekte mummie ligt. In het graf bevinden zich ook nog andere waardevolle voorwerpen. feld op de kruising Laone-Moer- mondsweg met zijn auto tegen een lichtmast. Auto en lichtmast werden beschadigd. Zaterdag middag reed D. G. S. uit Heinenoord achteruit met zijn'auto van het parkeerterrein aan de Moolweg waarbij hij in bot sing kwam met de auto bestuurd door J. S. te Renesse. Beide aut's weiden beschadigd. Zaterdagavond OOSTERLAND Ger. Bijbelstichting Voor een druk bezochte vergade ring in het kerkgebouw van de Oud ger. Gemeente aan de Burg. van der Havestraat sprak ds. J. van der Poel uit Ede voor de afdeling van de Ge reformeerde Bijbelstichting, vereni ging tot handhaving van de Staten vertaling. Nadat gezongen was Psalm 25 vers 1 en gelezen 1 Tim. 1, ging de predi kant voor in gebed. Als tekst had de predikant gekozen 1 Tim. 1 vers 15: „Dit is een getrouw woord en aller aanneming waardig. Spreker wees eerst op de bijbelse bekering van Paulus die houdbaar was voor tijd en eeuwigheid. Een bekering buiten Gods Woord om zal niet baten voor de eeuwigheid, omdat zij niet is ge fundeerd op het onfeilbare woord van God, dat aller aanneming waar dig Is, omdat het een woord is dat door de Here in ge-inspircerd, het geen van andere boeken niet kan gezegd worden. Voor 100 procent be trouwbaar is de Bijbel. Als God de mens tot bekering brengt gaat dit nooit buiten Zijn woord om. In dit verband wees ds. Van der Poel op de betrouwbaarheid van onze aloude Statenvertaling, die ver uitsteekt bo ven alles wat men hierna van Gods woord heeft gemaakt, en dat in de verte niet met de aloude Statenver taling te vergelijken is. Spreker drong er dan ook met de grootste nadruk op aan dit kostelijke kleinood le gebruiken, vooral nu de Staten vertaling weer opnieuw in onver anderde staat wordt uitgegeven en toch vooral het werk van de Ger. Bij belstichting te willen steunen, in zijn streven de aloude Statenvertaling weer bij ons volk te introduceren. BRUINISSE „Gepeperde" scholels voor Hervormde dames Om do Bruinisser huisvrouwen wat uit de algemene sfeer te halen waren dc heren Wegman en Looze van de specerijenhandel Firma Ver werd verder in het duingebied aan de Jan v. Renesse weg een 4-per- soonskampeertent ontvreemd van mej. R. K. uit Dordrecht alsmede 2 slaapzakken, een jasje en broek en een verchroomde zaklantaarn. stegen uit Rotterdam de gasten van de Hervormde Vrouwenveréniging te Bruinisse. Zij werden welkom gehe ten door mevrouw H. M. de.Koning- Jumelet. In dit openingswoord be trok zij tevens de afgevaardigden van andere vrouwenklubs te Brui nisse die waren gekomen om de ver schillende demonstraties bij te wo nen. Zoals de goed verzorgde maaltijd verloopt waar eerst dé soep wordt opgediend, werd eerst over het krui- PASCO, 3-6. Een vooraanstaan de Amerikaanse rechter is op twe- de pinksterdag gedood nadat in zijn kantoor een inbruin papier gewik keld pakje was afgeleverd dat tot explosie kwam. Het gaat om de 50- ^jarige James Lawless die verbonden was aan het hooggerechtshof van Pasco in de staat Washington. Volgens de politie zat het pakje bij de middagdienst en werd het rechter Lawless gebracht door een vrouwelijke bediende. Kort daarna deed een krachtige explosie het ge rechtsgebouw op zijn grondvesten schudden. Waar het pakje vandaan kwam en wie het heelt verstuurd was nog niet bekend. ZIERIKZEE, 1-6. Vorige week vond in het congrescentrum te Den Haag een driedaags congres plaats van het International Savings Bank Institute. I-Iet internationale gezelschap, ongeveer 120 funktionarissen uit het bank wezen van twintig verschillende landen verspreid over de vier werelddelen, besloot het congres met een excursiedag naar de Deltawerken op vrijdag j.l. De excursie bracht het gezelschap via Eurorama, Stellendam, Haringvliet- dam en Delta Expo ook voor een kort bezoek naar Zierikzee, In de Vierschaar van het stadhuis werd de groep, die Zierikzee bezocht onder auspiciën van de plaatselijke Nutsspaarbank, direkteur de heer F. K. Vos, officieel ontvangen door het college van b. en w., waarna een rondleiding volgde door het geres taureerde gebouw en een bezoek ge bracht werd aan het gemeentemuse um. Hot gezelschap financiële experts, dat zich tijdens het congres had be ziggehouden met het onderwerp „controle bij spaarbanken", stond onder leiding van de heer J. M. Pe- sant van het Internationaal Instituut voor de spaarbanken te Genève. Burgemeester Th. H. de Meester be groette de groep met een welkomst woord in het Frans, Duits en Engels, waarna hij in de laatste taal een kor te toelichting gaf op de historie van Zierikzee, in 't bijzonder van hel stadhuis, waarbij hij wees op de gro te (financiële) problemen waarvoor kleinere maar oude steden als Zierik zee zich gesteld zien als gevolg van noodzakelijke restauraties en onder houd van de monumenten. De tijd dat Zierikzee als stad nog zelf geld kon aanmaken is lang voorbij, en ook op het gebied van de belastingen is er in de loop der jaren heel wat ver anderd. De gemeenten zijn duidelijk afhankelijk geworden van het geld dat door de centrale overheid be schikbaar wordt gesteld. Burgemees ter De Meester herinnerde verder aan dc inflatie en de hoge rente die regel is geworden bij het afsluiten van leningen. „Wij zouden het toe juichen wanneer de deskundigen hierin verbetering zouden brengen", aldus wenste burgemeester De Mees ter. De heer Pesant sprak een dank woord voor de door het gezelschap, zo zei hij, hoog gewaardeerde Hol-» landse gastvrijheid. Na een bezich tiging van het museum vertrok men weer uit Zierikzee via de Grevelin- gendam terug naar Den Haag. Zierikzee '1 Lange Uus. Kunstexpositie, 9—12; %2—6. Donderdag: 7- 9. Maandag en zondag gesloten. Donderdag 6 juni Zierikzee Huishoudschool, 14-16 uur, spreek uren Consumentenvoorlichting. Concertzaal, 20.00 uur, La grande Bouffe. Brouwershaven Markt, 13.45 uur, vertrek uitstapje naar Slot Haamstede Plattelands vrouwen Bond. Bruinisse Raadhuis, 19.30 uur, vergadering gemeenteraad. Vrijdag 7 juni Zierikzee 's Landskamer. Vergadering Water schap Schouwèn-Diiiveland, 14.00 Zaterdag 8 juni Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, La grande Boufle. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Teletoonnrs na hal) zes riedaVtie: M I 8;| de Vaale (01110) 2928 1 P Jongsehaap (01110) 2416 Advertenties: "lint)) 2118 ol 4188 Bezorging: ■'Dl 1 0) 1188 GENEVE. Israël en Syrië hebben in Geneve het akkoord over troepen scheiding ondertekend. Het akkoord voorziet in een onmiddellijk bestand, scheiding van troepen en wapens en een uitwisseling van alle krijgsge vangenen. PARIJS. President Valery Giscard d'Estaing en bondskanselier Helmut Schmidt hebben zaterdagmiddag hun eerste topconferentie beëindigd. Hun volgende ontmoeting zal in juli te Bonn plaats vinden. WENEN. De organisatie van olie- exporterende landen (OPEC) is van plan de olieprijs te koppelen aan de kosten van in het westen vervaar digde goederen, ter compensatie van de inflatie. Poging' tot moord op dochtertje ASSEN, 1-6. De Rijkspolitie in YVesterbork heeft de 29-jarige me vrouw H. S.-G. uit Nieuw Balinge gearresteerd. Zoals later op een pers conferentie werd meegedeeld, ver moedt de politie, dat ze geprobeerd heeft haar drie-jarig dochtertje, enig kind, te vergiftigen. Woensdag werd het meisje door de ouders naar het „Bethesda Zieken huis" in Hoogeveen gebracht voor een onderzoek. Dit ziekenhuis waar schuwde de politie. Een maagspoe ling van het kind is voor onderzoek naar het gerechtelijk laboratorium in Den Haag gestuurd. Medicijnen in het huis van de ouders zijn in beslag genomen. Volgens luitenant F. Brink van het district Assen van de rijkspolitie spelen hier trieste familie-omstan digheden een rol. Meisjes bewusteloos langs de weg DEN HAAG, 1-6. De Haagse politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag twee Haagse meisjes van 19 en 20 jaar bewusteloos in de berm langs de Scheveningseweg gevonden. Zij zijn naar een ziekenhuis gebracht en daar opgenomen. Volgens de po litie zijn de meisjes vermoedelijk door overmatig druggebruik bewus teloos geraakt. Nachtvorst schaadt aardappelgewas HOOGEVEEN, 1-6. In de Drentse veenkoloniën blijkt zware nacht- vorstschade te zijn toegebracht aan het aanrappelgewas. Op sommige bedrijven is het gehele gewas afge vroren. Het zwaarst getroffen zijn de bedrijven in de omgeving van Nieuwlande en Zwinderen. Fout telmachine kost zetel LEIDERDORP, 1-6. Een vertelling van een stemmachine in een van de stembureaus in Leiderdorp heeft ervoor gezorgd dat DS'70-er Nievaart tot zaterdag ten onrechte heeft ge rekend op een zetel in de gemeente raad. Dc machine kende drie stemmen teveel toe aan de kandidaat van DS'70, die 21 jaar in dc raad heeft gezeten en daarvan de nestor was. Nu bij de officiële telling deze drie stemmen zijn afgetrokken, blijkt dc heer Nievaart met 366 stemmen net de kiesdeler van 367 niet te hebben gehaald. Hij gaat in beroep. De zetel gaat nu naar mr. De Jong .'an de Protestants-Christelijke Groe pering P.C.G. AdveYtentie Lederen handschoenen /J//yy? In alle //Ty' modekleuren XT ICNGKCEK UDfPWApfNl ZIERIKZEE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 2